Resultat för Bockstensdoppet 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
pass2
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Bockstensdoppet |
|
Utskriftsdatum |
26 juni 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Varberg |
|
Utskriftstid |
16:01 |
|
|
Arrangör |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 juni 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Medley Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Nykvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
44.05 |
1:29.90 |
2:20.46 |
|
2:59.92 |
|
2 |
Axel Vaide |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
40.38 |
1:33.46 |
2:27.52 |
|
3:07.85 |
|
3 |
August Anderud |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
38.63 |
1:29.86 |
2:27.55 |
|
3:08.26 |
|
4 |
Erik Olsson |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
43.24 |
1:31.99 |
2:29.99 |
|
3:14.54 |
|
5 |
Ludwig Saurow |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
42.44 |
1:33.75 |
2:36.83 |
|
3:19.26 |
|
6 |
Max Lidbom |
2004 |
Skene Sim- och Idrottssällskap |
|
50.14 |
1:40.58 |
2:41.48 |
|
3:23.84 |
|
7 |
Arvid Kvorning |
2005 |
Varberg Sim |
|
46.59 |
1:38.15 |
2:41.32 |
|
3:28.14 |
|
8 |
Oskar Strandqvist |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
50.21 |
1:42.12 |
2:45.48 |
|
3:31.88 |
|
9 |
Alexander Mcadam |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
43.72 |
1:35.20 |
2:50.12 |
|
3:43.27 |
|
10 |
Alvin Åkesson |
2005 |
Varberg Sim |
|
52.62 |
1:50.23 |
3:00.12 |
|
3:53.18 |
|
11 |
Kailan Jimenez |
2005 |
Varberg Sim |
|
57.46 |
1:54.34 |
3:09.76 |
|
3:54.65 |
|
- |
Håkon Rye Pedersen |
2005 |
Oslo Idrettslag |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Julius Andersson |
2005 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Almvret |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.00 |
1:20.18 |
2:08.70 |
|
2:42.44 |
|
2 |
Hugo Vaide |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
35.47 |
1:19.94 |
2:10.16 |
|
2:47.81 |
|
3 |
Markus Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.10 |
1:20.68 |
2:13.13 |
|
2:49.96 |
|
4 |
Finn Gaudenz |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
35.81 |
1:24.39 |
2:11.73 |
|
2:51.27 |
|
5 |
Noa Carlenius |
2002 |
Varberg Sim |
|
37.11 |
1:22.41 |
2:15.18 |
|
2:54.61 |
|
6 |
Oskar Axandersson |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
39.80 |
1:29.84 |
2:18.82 |
|
2:56.25 |
|
7 |
Carl Storberg |
2002 |
Falkenbergs Simklubb |
|
40.25 |
1:26.79 |
2:17.89 |
|
2:56.77 |
|
8 |
Gustav Hammarstedt |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
38.29 |
1:26.36 |
2:18.69 |
|
2:57.07 |
|
9 |
Walter Hero |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
38.74 |
1:29.60 |
2:19.52 |
|
2:58.65 |
|
10 |
Kemal Cikota |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
38.69 |
1:28.21 |
2:21.61 |
|
2:59.15 |
|
11 |
Gustaf Jonsson |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
37.25 |
1:25.80 |
2:17.50 |
|
2:59.82 |
|
12 |
Anton Swedblom |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
37.93 |
1:29.81 |
2:23.81 |
|
3:00.58 |
|
13 |
Edward Björkman |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
40.36 |
1:28.15 |
2:20.75 |
|
3:01.97 |
|
14 |
Pontus Gunnarsson Jonsson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
48.25 |
1:36.26 |
2:32.67 |
|
3:13.35 |
|
15 |
Arian Parsa |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
40.95 |
1:32.34 |
2:36.54 |
|
3:16.73 |
|
16 |
Emanuel Tidåsen |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
42.41 |
1:31.13 |
2:34.31 |
|
3:21.74 |
|
17 |
Viking Josefson |
2002 |
Varberg Sim |
|
45.64 |
1:44.15 |
2:37.36 |
|
3:23.42 |
|
18 |
Daniel Parsa |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
50.50 |
1:41.22 |
2:41.92 |
|
3:27.53 |
|
- |
Nicolai Ege-Leivestad |
2002 |
Oslo Idrettslag |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Pettersson-Dahlberg |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.47 |
1:12.60 |
2:00.40 |
|
2:37.51 |
|
2 |
Axel Gustavsson |
2000 |
Simklubben Götene |
|
31.96 |
1:15.29 |
2:02.89 |
|
2:39.34 |
|
3 |
Axel Modin |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.40 |
1:18.20 |
2:08.86 |
|
2:43.86 |
|
4 |
Anton Adelöw |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.74 |
1:19.60 |
2:08.92 |
|
2:45.65 |
|
5 |
Isak Vaide |
2001 |
Simklubben Laxen |
|
35.77 |
1:21.14 |
2:09.77 |
|
2:47.78 |
|
6 |
Alfred Thäng |
2001 |
S77 Stenungsund |
|
37.54 |
1:21.09 |
2:10.03 |
|
2:48.40 |
|
7 |
Harald Straume |
2001 |
Oslo Idrettslag |
|
37.47 |
1:23.61 |
2:13.81 |
|
2:50.41 |
|
8 |
Martin Ettberger |
2001 |
Falkenbergs Simklubb |
|
38.07 |
1:24.40 |
2:17.47 |
|
2:54.38 |
|
9 |
Dennis Andersson |
2001 |
Falkenbergs Simklubb |
|
37.78 |
1:22.22 |
2:18.46 |
|
2:57.08 |
|
10 |
Magnus Sandaas Gill |
2001 |
Oslo Idrettslag |
|
43.43 |
1:30.92 |
2:18.48 |
|
2:58.63 |
|
- |
Oscar Nordengen |
2001 |
Oslo Idrettslag |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Bengtsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
30.38 |
1:14.32 |
1:55.24 |
|
2:31.19 |
|
2 |
Fredrik Olsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.64 |
1:13.26 |
1:59.67 |
|
2:35.86 |
|
3 |
Hjalmar Löfvenborg |
1999 |
Varberg Sim |
|
33.25 |
1:16.20 |
2:02.40 |
|
2:37.10 |
|
4 |
Daniel Andersson |
1999 |
Varberg Sim |
|
34.19 |
1:16.41 |
2:06.07 |
|
2:43.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
26 juni 2015 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
16:01 |
|