Resultat för Polisen HEAD Summer Cup 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Head Summer Cup 2015 | Utskriftsdatum | 27 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:02 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF Simförening | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 37, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Grete Anette Treiman | 2002 | Audentese Spordiklubi | 33.89 | ||||||
2 | Mariliis Palm | 2002 | Audentese Spordiklubi | 34.24 | ||||||
3 | Vilde Skaug | 2002 | Bærumsvømmerne | 34.87 | ||||||
4 | Katriin Hansalu | 2003 | Briis | 35.08 | ||||||
5 | Cornelia Niring | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 35.19 | ||||||
6 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.27 | ||||||
7 | Kaia Liis Tomak | 2002 | Audentese Spordiklubi | 35.54 | ||||||
8 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.18 | ||||||
9 | Dimitra Tsirona | 2002 | Väsby Simsällskap | 36.63 | ||||||
10 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.28 | ||||||
11 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 37.33 | ||||||
12 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 37.38 | ||||||
13 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.69 | ||||||
14 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 37.80 | ||||||
15 | Alva Wikström | 2002 | Falu Simsällskap | 38.12 | ||||||
16 | Henriette Dale | 2003 | Vestkantsvømmerne | 38.21 | ||||||
17 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 38.37 | ||||||
18 | Jette Viik | 2002 | Ujumisklubi Shark | 38.50 | ||||||
19 | Rikke Omdahl Petersen | 2002 | Bærumsvømmerne | 38.63 | ||||||
20 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.78 | ||||||
21 | Hanne Grete Hanvere | 2003 | Briis | 38.85 | ||||||
22 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 38.93 | ||||||
23 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.97 | ||||||
24 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 39.10 | ||||||
25 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.28 | ||||||
26 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 39.59 | ||||||
27 | Astina Haxhiu | 2002 | Ronneby Simsällskap | 39.82 | ||||||
28 | Hilda Sander | 2002 | Falu Simsällskap | 39.84 | ||||||
28 | Mena Nelly Nurk | 2003 | Audentese Spordiklubi | 39.84 | ||||||
30 | Elisa Tamm | 2003 | Top Swimclub | 39.93 | ||||||
31 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 39.96 | ||||||
32 | Filippa Hedlund | 2003 | Sala Simsällskap | 40.06 | ||||||
33 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 40.37 | ||||||
34 | Alice Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 40.38 | ||||||
35 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.41 | ||||||
36 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 40.44 | ||||||
37 | Lisa Holeberg | 2002 | Bærumsvømmerne | 40.52 | ||||||
38 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 40.64 | ||||||
39 | Alva Wiker | 2003 | Falu Simsällskap | 40.72 | ||||||
40 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 40.76 | ||||||
41 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.81 | ||||||
42 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 40.87 | ||||||
43 | Zelma Karlbom | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 41.05 | ||||||
44 | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 41.07 | ||||||
45 | Emili Eskel | 2003 | Audentese Spordiklubi | 41.25 | ||||||
46 | Kristine Kleppestrand | 2002 | Vestkantsvømmerne | 41.27 | ||||||
47 | Nora Segerström | 2002 | Kanaans Simsällskap | 41.36 | ||||||
48 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.48 | ||||||
49 | Hanna Sahlin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 41.65 | ||||||
50 | Runa Sivertsen | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 41.68 | ||||||
51 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.69 | ||||||
52 | Hedda Rörnes Bakke | 2002 | Bærumsvømmerne | 41.72 | ||||||
53 | Gabriella Ehn | 2003 | Södertörns Simsällskap | 41.76 | ||||||
54 | Jenny Virtanen | 2002 | Södertörns Simsällskap | 41.85 | ||||||
55 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 42.11 | ||||||
56 | Sofia Lindkvist | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 42.14 | ||||||
57 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 42.18 | ||||||
58 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 42.41 | ||||||
59 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 42.48 | ||||||
60 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 42.52 | ||||||
61 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 42.85 | ||||||
62 | Isabel Sarap | 2003 | Audentese Spordiklubi | 43.26 | ||||||
63 | Shirina Kellokoski | 2003 | Väsby Simsällskap | 43.37 | ||||||
64 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 43.51 | ||||||
65 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 43.67 | ||||||
66 | Anja Zetterberg | 2003 | Falu Simsällskap | 43.76 | ||||||
67 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 43.81 | ||||||
68 | Cassandra Sjösten | 2003 | Sala Simsällskap | 43.96 | ||||||
69 | Anna Nyberg | 2003 | Falu Simsällskap | 44.02 | ||||||
70 | Alice Jönsson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 44.06 | ||||||
71 | Carina Kvadsheim | 2003 | Bærumsvømmerne | 44.27 | ||||||
72 | Maja Berngrim | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.45 | ||||||
73 | Evelina Porling | 2002 | Södertälje Simsällskap | 44.88 | ||||||
74 | Emma Orrung | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 45.22 | ||||||
75 | Agnes Olsson | 2002 | Falu Simsällskap | 45.38 | ||||||
76 | Ida Engdahl | 2003 | Falu Simsällskap | 45.42 | ||||||
77 | Sinna Asmerom | 2003 | Spårvägen Simförening | 45.98 | ||||||
78 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 46.03 | ||||||
79 | Emma S. Persson | 2002 | Falu Simsällskap | 46.45 | ||||||
80 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 47.24 | ||||||
81 | Elvira Weid | 2003 | Spårvägen Simförening | 47.88 | ||||||
82 | Amanda Lindow | 2002 | Falu Simsällskap | 48.32 | ||||||
83 | Emilia Lövstrand | 2002 | Borlänge Simsällskap | 49.69 | ||||||
84 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 49.77 | ||||||
- | Beata Kårén | 2003 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Julia Wernros Olofsson | 2002 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Louise Haglöv | 2003 | Borlänge Simsällskap | DNS | ||||||
- | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DNS | ||||||
- | Tilde Rydström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 juni 2015 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap | Utskriftstid | 11:02 |