Resultat för Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 18:01 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 553 | 30.53 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 427 | 33.29 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Mia Rindshøj | 2003 | 416 | 33.57 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 390 | 34.31 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Sofie Maagøe | 2003 | 386 | 34.41 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 359 | 35.26 | ||||||
A6 | ||||||||||
7 | Clara Carlquist | 2003 | 354 | 35.42 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Veggerby | 2003 | 318 | 36.72 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Clara Sass Husum | 2004 | 303 | 37.31 | ||||||
A6 | ||||||||||
10 | Malou Soelberg | 2004 | 299 | 37.49 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 293 | 37.74 | ||||||
A6 | ||||||||||
12 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | 291 | 37.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 273 | 38.64 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Frida Uldall | 2003 | 267 | 38.92 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 262 | 39.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Hannah Höesch | 2003 | 256 | 39.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Luna Gammelgaard | 2003 | 253 | 39.62 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Freja Møller | 2004 | 245 | 40.05 | ||||||
A6 | ||||||||||
19 | Lærke Blond | 2003 | 221 | 41.44 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
20 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 218 | 41.62 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
21 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 175 | 44.75 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 545 | 30.69 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Thea Blomsterberg | 2002 | 492 | 31.74 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Lea Joensen | 2001 | 492 | 31.75 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Victoria Leth | 2002 | 473 | 32.17 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Signe Fich Hansen | 2002 | 468 | 32.27 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andrea Paaske | 2001 | 464 | 32.37 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 453 | 32.62 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | 436 | 33.06 | Deltager ikke i finalen | |||||
A6 | ||||||||||
9 | Julie Stampe | 2002 | 433 | 33.12 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Emma Brogaard | 2001 | 417 | 33.54 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mille Graasbøll | 2002 | 416 | 33.58 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
12 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 402 | 33.96 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Liva Palmund | 2002 | 390 | 34.30 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Cecilie Porsdal | 2002 | 366 | 35.04 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Mathilde Hager | 2001 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:01 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 19:10 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 558 | 30.45 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 439 | 32.97 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 398 | 34.08 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 392 | 34.23 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Sofie Maagøe | 2003 | 360 | 35.21 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Caroline Veggerby | 2003 | 327 | 36.36 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Malou Soelberg | 2004 | 298 | 37.51 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Clara Sass Husum | 2004 | 289 | 37.91 | ||||||
A6 | ||||||||||
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 564 | 30.34 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Thea Blomsterberg | 2002 | 552 | 30.55 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Lea Joensen | 2001 | 543 | 30.72 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Andrea Paaske | 2001 | 476 | 32.10 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Victoria Leth | 2002 | 472 | 32.19 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Signe Fich Hansen | 2002 | 459 | 32.50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Stampe | 2002 | 457 | 32.53 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 429 | 33.22 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:10 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 18:01 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | William Christoffersen | 2001 | 458 | 29.08 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | August Weilguny | 2001 | 421 | 29.92 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christian Crone | 2001 | 358 | 31.56 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 324 | 32.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | William W. Kofoed | 2001 | 302 | 33.40 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Rasmus Thilleman | 2001 | 283 | 34.15 | ||||||
A6 | ||||||||||
7 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 281 | 34.22 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Mark Sumberg | 2002 | 270 | 34.68 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Morten Østergaard | 2002 | 250 | 35.58 | ||||||
A6 | ||||||||||
10 | Emil Steenberg | 2002 | 241 | 36.04 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 223 | 36.98 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Mikkel Hansen | 2003 | 220 | 37.10 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Sean Petersen | 2006 | 149 | 42.29 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Sebastian Rendlev | 2005 | 133 | 43.84 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Mathias Vestergaard | 2001 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | 539 | 27.56 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 478 | 28.67 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Alexander Eggers | 1999 | 419 | 29.97 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 355 | 31.66 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Presskorn | 2000 | 342 | 32.05 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:01 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 19:10 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | William Christoffersen | 2001 | 458 | 29.09 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | August Weilguny | 2001 | 424 | 29.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christian Crone | 2001 | 378 | 31.02 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 322 | 32.70 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 319 | 32.81 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | William W. Kofoed | 2001 | 309 | 33.17 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Mark Sumberg | 2002 | 284 | 34.11 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Rasmus Thilleman | 2001 | 277 | 34.37 | ||||||
A6 | ||||||||||
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | 536 | 27.60 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 504 | 28.18 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Alexander Eggers | 1999 | 480 | 28.63 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 374 | 31.12 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Presskorn | 2000 | 310 | 33.14 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:10 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 18:01 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 466 | 34.90 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 448 | 35.34 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Clara Carlquist | 2003 | 382 | 37.27 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Luna Gammelgaard | 2003 | 378 | 37.41 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mia Lindberg | 2003 | 345 | 38.56 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofie Maagøe | 2003 | 339 | 38.78 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 285 | 41.10 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma Hansen | 2004 | 284 | 41.13 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 272 | 41.72 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 265 | 42.08 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | 255 | 42.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Silke Larsen | 2003 | 245 | 43.19 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Brogaard | 2001 | 612 | 31.86 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 526 | 33.51 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 515 | 33.74 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 498 | 34.13 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Julie Stampe | 2002 | 479 | 34.58 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Zenia Aarestrup | 2001 | 476 | 34.64 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 462 | 34.99 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 425 | 35.97 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lea Joensen | 2001 | 401 | 36.69 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 371 | 37.63 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 337 | 38.86 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:01 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 19:11 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 507 | 33.92 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 489 | 34.34 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Luna Gammelgaard | 2003 | 412 | 36.34 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Clara Carlquist | 2003 | 383 | 37.24 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mia Lindberg | 2003 | 335 | 38.94 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Hansen | 2004 | 285 | 41.10 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 284 | 41.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 270 | 41.83 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Brogaard | 2001 | 624 | 31.65 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 542 | 33.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 523 | 33.57 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 507 | 33.93 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Julie Stampe | 2002 | 487 | 34.39 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Zenia Aarestrup | 2001 | 470 | 34.80 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 462 | 34.98 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 458 | 35.10 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:11 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 18:01 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | August Weilguny | 2001 | 330 | 34.76 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Bojesen | 2002 | 294 | 36.14 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 257 | 37.77 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Christopher Jørgensen | 2005 | 163 | 43.94 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Mathias Vestergaard | 2001 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Sebastian Rasmussen | 2003 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 475 | 30.80 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Rasmus Steenberg | 2000 | 410 | 32.35 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Emil Johansen | 1999 | 386 | 33.01 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Oliver Schiellerup | 2000 | 358 | 33.85 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:01 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 19:11 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | August Weilguny | 2001 | 340 | 34.41 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Bojesen | 2002 | 312 | 35.41 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 267 | 37.29 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Christopher Jørgensen | 2005 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 473 | 30.84 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Emil Johansen | 1999 | 409 | 32.36 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Rasmus Steenberg | 2000 | 405 | 32.47 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Oliver Schiellerup | 2000 | 384 | 33.07 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:11 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 18:01 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 444 | 38.63 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 430 | 39.04 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Mia Rindshøj | 2003 | 421 | 39.33 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 419 | 39.39 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Hannah Höesch | 2003 | 363 | 41.31 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Clara Carlquist | 2003 | 335 | 42.43 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie Maagøe | 2003 | 314 | 43.35 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 300 | 44.02 | ||||||
A6 | ||||||||||
9 | Lærke Blond | 2003 | 297 | 44.16 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Mia Lindberg | 2003 | 289 | 44.54 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Luna Gammelgaard | 2003 | 282 | 44.91 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kaya Rolin | 2003 | 270 | 45.60 | OD | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Freja Møller | 2004 | 268 | 45.71 | ||||||
A6 | ||||||||||
14 | Louise Dahl | 2003 | 249 | 46.84 | ||||||
A6 | ||||||||||
14 | Sophia Bøttger | 2004 | 249 | 46.84 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Clara Sass Husum | 2004 | 247 | 46.93 | ||||||
A6 | ||||||||||
17 | Christine Henriksen | 2003 | 244 | 47.13 | ||||||
A6 | ||||||||||
18 | Emma Hansen | 2004 | 228 | 48.21 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Thea Uhrbrand Schioldann | 2003 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 562 | 35.71 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thea Blomsterberg | 2002 | 545 | 36.07 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Micaela Jönsson | 2001 | 522 | 36.59 | ||||||
S71 | ||||||||||
4 | Frederikke Echardt | 2002 | 480 | 37.64 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 426 | 39.17 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Camilla Friis | 2001 | 408 | 39.73 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Lea Joensen | 2001 | 374 | 40.90 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 259 | 46.21 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:01 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 19:11 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 466 | 38.01 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 461 | 38.15 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 447 | 38.55 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Mia Rindshøj | 2003 | 443 | 38.66 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Hannah Höesch | 2003 | 404 | 39.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 331 | 42.61 | ||||||
A6 | ||||||||||
7 | Kaya Rolin | 2003 | 280 | 45.01 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Lærke Blond | 2003 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | 576 | 35.42 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Micaela Jönsson | 2001 | 552 | 35.92 | ||||||
S71 | ||||||||||
3 | Frederikke Echardt | 2002 | 479 | 37.67 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 419 | 39.39 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Camilla Friis | 2001 | 417 | 39.45 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Lea Joensen | 2001 | 371 | 41.01 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 298 | 44.09 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Alberte Kjærsgaard | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:11 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 17:22 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Crone | 2001 | 398 | 36.16 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | August Weilguny | 2001 | 324 | 38.75 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 298 | 39.81 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Oliver Steenberg | 2002 | 280 | 40.66 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | 278 | 40.75 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Rasmus Thilleman | 2001 | 260 | 41.67 | ||||||
A6 | ||||||||||
7 | Mikkel Hansen | 2003 | 260 | 41.68 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | 256 | 41.92 | ||||||
A6 | ||||||||||
9 | Morten Østergaard | 2002 | 247 | 42.42 | ||||||
A6 | ||||||||||
10 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 239 | 42.84 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 233 | 43.25 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 165 | 48.46 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Mathias Vestergaard | 2001 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Matias Munkholm | 2004 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | 459 | 34.49 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Alexander Trudov | 1999 | 448 | 34.77 | ||||||
S71 | ||||||||||
3 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 436 | 35.08 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:22 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 19:15 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Crone | 2001 | 398 | 36.16 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | August Weilguny | 2001 | 347 | 37.88 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 321 | 38.87 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | 309 | 39.36 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Oliver Steenberg | 2002 | 279 | 40.70 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | 274 | 40.97 | ||||||
A6 | ||||||||||
7 | Rasmus Thilleman | 2001 | 271 | 41.13 | ||||||
A6 | ||||||||||
8 | Mikkel Hansen | 2003 | 268 | 41.26 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Trudov | 1999 | 489 | 33.78 | ||||||
S71 | ||||||||||
2 | Rasmus Steenberg | 2000 | 478 | 34.03 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 460 | 34.48 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:15 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 17:22 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 495 | 29.98 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 429 | 31.46 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Clara Carlquist | 2003 | 388 | 32.51 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie Maagøe | 2003 | 380 | 32.76 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 375 | 32.88 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 374 | 32.93 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Mia Lindberg | 2003 | 368 | 33.09 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Luna Gammelgaard | 2003 | 360 | 33.33 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathilde Hagihara | 2004 | 356 | 33.48 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Veggerby | 2003 | 345 | 33.81 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 337 | 34.08 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Frida Uldall | 2003 | 337 | 34.09 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Louise Dahl | 2003 | 336 | 34.11 | ||||||
A6 | ||||||||||
14 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 335 | 34.14 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Hannah Höesch | 2003 | 335 | 34.15 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emma Hansen | 2004 | 325 | 34.49 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Nora Hertel | 2003 | 315 | 34.86 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sophia Bøttger | 2004 | 314 | 34.91 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Malou Soelberg | 2004 | 308 | 35.13 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Olivia Callesen | 2004 | 304 | 35.28 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Silke Larsen | 2003 | 304 | 35.29 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
22 | Isabel Lillebæk | 2004 | 299 | 35.46 | ||||||
A6 | ||||||||||
23 | Rosemarie Koch | 2004 | 296 | 35.60 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 291 | 35.80 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Thea Pedersen | 2003 | 290 | 35.81 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | 290 | 35.84 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Kaya Rolin | 2003 | 289 | 35.86 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
28 | Jasmin Philip | 2004 | 286 | 35.98 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | 284 | 36.09 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Christine Henriksen | 2003 | 276 | 36.43 | ||||||
A6 | ||||||||||
31 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 275 | 36.49 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 268 | 36.78 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
33 | Laura Vangkilde | 2004 | 255 | 37.41 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 250 | 37.62 | ||||||
A6 | ||||||||||
35 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 249 | 37.67 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
36 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | 243 | 37.98 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Rebecca Petersen | 2005 | 242 | 38.06 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
38 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 226 | 38.94 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
39 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 221 | 39.21 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
40 | Nichole Juul Bømler | 2005 | 220 | 39.29 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Thea Uhrbrand Schioldann | 2003 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 555 | 28.87 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 532 | 29.27 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andrea Paaske | 2001 | 502 | 29.84 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | 488 | 30.13 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Christina Christensen | 2001 | 465 | 30.61 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 461 | 30.71 | ||||||
A6 | ||||||||||
7 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 460 | 30.72 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lea Joensen | 2001 | 459 | 30.76 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Liva Palmund | 2002 | 457 | 30.80 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Victoria Leth | 2002 | 437 | 31.25 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 427 | 31.50 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Ulrikke Veje | 2002 | 416 | 31.78 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cecilie Porsdal | 2002 | 414 | 31.82 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
14 | Zenia Aarestrup | 2001 | 401 | 32.17 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 400 | 32.19 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 390 | 32.46 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 388 | 32.51 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Camilla Friis | 2001 | 357 | 33.43 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:22 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 19:22 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 525 | 29.40 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Clara Carlquist | 2003 | 438 | 31.23 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 430 | 31.43 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 420 | 31.67 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofie Maagøe | 2003 | 400 | 32.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 394 | 32.36 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Mia Lindberg | 2003 | 377 | 32.83 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Luna Gammelgaard | 2003 | 369 | 33.08 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 583 | 28.39 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 538 | 29.16 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | 527 | 29.36 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Andrea Paaske | 2001 | 498 | 29.92 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Christina Christensen | 2001 | 486 | 30.17 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Lea Joensen | 2001 | 468 | 30.56 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 464 | 30.65 | ||||||
A6 | ||||||||||
7 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 464 | 30.65 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:22 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 17:27 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | William Christoffersen | 2001 | 469 | 26.90 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | 393 | 28.54 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | August Weilguny | 2001 | 381 | 28.84 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Bojesen | 2002 | 325 | 30.41 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 318 | 30.62 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 318 | 30.63 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 314 | 30.74 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Frederik Clausen | 2001 | 309 | 30.92 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christian Galsøe | 2002 | 307 | 30.97 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | William W. Kofoed | 2001 | 306 | 31.01 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Valdemar Brøns | 2003 | 303 | 31.13 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | 300 | 31.22 | ||||||
A6 | ||||||||||
13 | Jens Bomgaard | 2002 | 298 | 31.29 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Oliver Steenberg | 2002 | 296 | 31.35 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 281 | 31.90 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
16 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | 274 | 32.16 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 271 | 32.30 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 269 | 32.38 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Simon Blidarevic | 2002 | 266 | 32.49 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | 265 | 32.54 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 261 | 32.70 | ||||||
A6 | ||||||||||
22 | Emil Steenberg | 2002 | 255 | 32.97 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
23 | Oliver Breuner | 2002 | 249 | 33.20 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | Mark Sumberg | 2002 | 247 | 33.31 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
25 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | 220 | 34.62 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Sebastian Rendlev | 2005 | 154 | 38.96 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
27 | Christopher Jørgensen | 2005 | 142 | 40.01 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
28 | Sean Petersen | 2006 | 133 | 40.93 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Mathias Vestergaard | 2001 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Matias Munkholm | 2004 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Sebastian Rasmussen | 2003 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | 518 | 26.02 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 493 | 26.46 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Alexander Eggers | 1999 | 425 | 27.81 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Magnus Vinjebo | 1999 | 399 | 28.38 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Christian K. Jensen | 2000 | 386 | 28.71 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 362 | 29.32 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Oliver Schiellerup | 2000 | 353 | 29.56 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 317 | 30.65 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Frederik Presskorn | 2000 | 312 | 30.81 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:27 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 19:29 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | William Christoffersen | 2001 | 481 | 26.67 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | 394 | 28.52 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | August Weilguny | 2001 | 375 | 28.98 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 343 | 29.87 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 332 | 30.17 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Frederik Bojesen | 2002 | 332 | 30.18 | ||||||
A6 | ||||||||||
7 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 310 | 30.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederik Clausen | 2001 | 307 | 30.99 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | 532 | 25.79 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 510 | 26.17 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Alexander Eggers | 1999 | 478 | 26.74 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Magnus Vinjebo | 1999 | 425 | 27.81 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Christian K. Jensen | 2000 | 395 | 28.49 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 365 | 29.24 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Oliver Schiellerup | 2000 | 360 | 29.39 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 320 | 30.54 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:29 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 17:53 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 9, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Andrea Paaske | 2001 | 544 | 1:09.18 | 2:23.62 | 3:39.50 | 4:56.50 | 10:01.14 | ||
Roskilde Svømning | 6:13.18 | 7:29.13 | 8:46.22 | |||||||
2 | Mille Graasbøll | 2002 | 541 | 1:09.58 | 2:25.62 | 3:42.22 | 4:59.63 | 10:02.46 | ||
Sigma Swim Allerød | 6:16.28 | 7:32.85 | 8:49.05 | |||||||
3 | Julie Stampe | 2002 | 541 | 1:10.96 | 2:27.83 | 3:44.11 | 5:01.48 | 10:02.55 | ||
Sigma Swim Allerød | 6:17.86 | 7:33.22 | 8:49.53 | |||||||
4 | Frederikke Echardt | 2002 | 541 | 1:10.45 | 2:27.10 | 3:43.20 | 5:00.43 | 10:02.57 | ||
Roskilde Svømning | 6:17.04 | 7:33.47 | 8:50.72 | |||||||
5 | Signe Fich Hansen | 2002 | 518 | 1:14.35 | 2:31.64 | 3:47.90 | 5:04.08 | 10:11.14 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:20.80 | 7:37.27 | 8:54.26 | |||||||
6 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 473 | 1:15.17 | 2:34.21 | 3:51.95 | 5:09.78 | 10:30.10 | ||
Gladsaxe Idræts Forening | 6:28.62 | 7:49.09 | 9:08.92 | |||||||
7 | Charlotte Malberg | 2002 | 449 | 1:14.65 | 2:35.61 | 3:56.92 | 5:18.32 | 10:40.82 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:39.31 | 8:00.89 | 9:22.04 | |||||||
- | Mia Rindshøj | 2003 | 1:16.99 | 2:41.18 | 4:07.60 | 5:32.71 | 11:16.16 | EXTRA | ||
Gladsaxe Idræts Forening | 6:57.60 | 8:22.21 | 9:49.19 | |||||||
- | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 1:09.97 | 2:25.46 | 3:41.50 | 4:57.81 | 10:01.30 | EXTRA | ||
Hillerød Svømmeklub | 6:13.93 | 7:29.96 | 8:46.00 | |||||||
- | Victoria K. Jespersen | 2001 | 1:20.74 | 2:51.21 | 4:22.92 | 5:54.54 | 11:55.57 | EXTRA | ||
IHF Svømning | 7:26.94 | 8:56.87 | 10:27.39 | |||||||
- | Mathilde Hager | 2001 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:53 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 10, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Alexander Trudov | 1999 | 498 | 1:05.29 | 2:16.11 | 3:27.57 | 4:39.82 | 18:18.38 | ||
S71 | 5:53.22 | 7:07.17 | 8:21.24 | 9:36.35 | ||||||
10:50.75 | 12:05.51 | 13:20.58 | 14:36.27 | |||||||
15:51.56 | 17:07.34 | |||||||||
2 | Kristian Torp | 2000 | 424 | 1:11.20 | 2:29.84 | 3:48.73 | 5:07.03 | 19:18.85 | ||
Sigma Swim Birkerød | 6:24.45 | 7:42.59 | 9:01.12 | 10:19.10 | ||||||
11:35.30 | 12:52.19 | 14:10.91 | 15:29.11 | |||||||
16:46.74 | 18:03.83 | |||||||||
3 | Christian K. Jensen | 2000 | 419 | 1:10.99 | 2:29.25 | 3:48.38 | 5:06.96 | 19:23.55 | ||
Sigma Swim Allerød | 6:25.73 | 7:44.53 | 9:01.79 | 10:19.27 | ||||||
11:37.45 | 12:56.08 | 14:15.10 | 15:33.20 | |||||||
16:51.83 | 18:09.06 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:54 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 19:40 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 11, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 1999-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Gsc K1 Mix | 1999 | 4:38.52 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Zenia Aarestrup | 2001 | 35.73 | 1:12.81 | 1:12.81 | ||||||
Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 35.57 | 1:15.44 | 2:28.25 | ||||||
Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 33.97 | 1:13.72 | 3:41.97 | ||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 26.62 | 56.55 | 4:38.52 | ||||||
2 | Gsc K2 Mix | 2001 | 4:51.36 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Christian Crone | 2001 | 34.07 | 1:11.75 | 1:11.75 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 39.75 | 1:24.46 | 2:36.21 | ||||||
William Christoffersen | 2001 | 31.04 | 1:09.34 | 3:45.55 | ||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 32.04 | 1:05.81 | 4:51.36 | ||||||
3 | A6 Mix 1 | 1999 | 4:56.74 | |||||||
A6 | ||||||||||
Katja Korbo Petersson | 2001 | 34.44 | 1:10.97 | 1:10.97 | ||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 39.15 | 1:24.10 | 2:35.07 | ||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 33.45 | 1:14.48 | 3:49.55 | ||||||
Rasmus Thilleman | 2001 | 31.97 | 1:07.19 | 4:56.74 | ||||||
4 | Hovedstadens Å2 A | 2002 | 5:02.54 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Clara Carlquist | 2003 | 38.19 | 1:17.60 | 1:17.60 | ||||||
Hannah Höesch | 2003 | 40.49 | 1:26.74 | 2:44.34 | ||||||
August Weilguny | 2001 | 31.42 | 1:11.10 | 3:55.44 | ||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 32.10 | 1:07.10 | 5:02.54 | ||||||
5 | A6 Mix 2 | 1999 | 5:04.27 | |||||||
A6 | ||||||||||
Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 35.05 | 1:11.29 | 1:11.29 | ||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 42.07 | 1:27.58 | 2:38.87 | ||||||
Morten Østergaard | 2002 | 35.35 | 1:17.22 | 3:56.09 | ||||||
Alexander Skarby Madsen | 2001 | 32.41 | 1:08.18 | 5:04.27 | ||||||
6 | Hovedstadens Å2 B | 2002 | 5:21.34 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 37.97 | 1:17.89 | 1:17.89 | ||||||
Jens Bomgaard | 2002 | 43.04 | 1:33.05 | 2:50.94 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 36.40 | 1:20.39 | 4:11.33 | ||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 33.72 | 1:10.01 | 5:21.34 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 01 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:40 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 13, 400m Medley Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Clara Carlquist | 2003 | 469 | 1:21.07 | 2:49.45 | 4:27.41 | 5:45.33 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | 447 | 1:20.37 | 2:49.26 | 4:25.83 | 5:50.88 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 434 | 1:26.16 | 2:56.99 | 4:35.02 | 5:54.28 | |||
A6 | ||||||||||
4 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 401 | 1:23.72 | 3:03.84 | 4:41.19 | 6:03.90 | |||
A6 | ||||||||||
5 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 389 | 1:29.00 | 3:05.43 | 4:47.72 | 6:07.66 | |||
A6 | ||||||||||
6 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 357 | 1:32.77 | 3:03.41 | 4:52.99 | 6:18.08 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Luna Gammelgaard | 2003 | 356 | 1:29.35 | 3:04.86 | 4:55.76 | 6:18.58 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Naja Thomsen | 2003 | 346 | 1:32.27 | 3:07.34 | 4:59.12 | 6:22.18 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mia Lindberg | 2003 | 342 | 1:39.79 | 3:13.02 | 5:04.81 | 6:23.49 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 340 | 1:20.99 | 3:00.81 | 4:53.37 | 6:24.34 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
11 | Caroline Veggerby | 2003 | 338 | 1:26.56 | 3:06.00 | 5:00.16 | 6:25.04 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Julie K Rose | 2003 | 333 | 1:29.90 | 3:14.01 | 5:00.53 | 6:27.10 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
13 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 330 | 1:28.59 | 3:09.76 | 4:58.03 | 6:28.22 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
14 | Silke Larsen | 2003 | 327 | 1:34.23 | 3:18.31 | 5:02.47 | 6:29.37 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 319 | 1:36.30 | 3:12.12 | 5:04.43 | 6:32.61 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
16 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 317 | 1:36.15 | 3:10.13 | 5:03.31 | 6:33.56 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Hannah Höesch | 2003 | 310 | 1:39.20 | 3:24.70 | 5:06.80 | 6:36.37 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 303 | 1:45.70 | 3:24.15 | 5:11.02 | 6:39.35 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Camille Nørby | 2004 | 299 | 1:42.39 | 3:20.53 | 5:08.79 | 6:41.24 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
20 | Rebecca Hoeck | 2004 | 275 | 1:33.63 | 3:14.15 | 5:21.76 | 6:52.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Malou Soelberg | 2004 | 275 | 1:35.94 | 3:18.75 | 5:21.21 | 6:52.50 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Emma Stoltz | 2004 | 274 | 1:44.85 | 3:29.81 | 5:22.57 | 6:53.24 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
23 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | 271 | 1:38.95 | 3:24.73 | 5:21.98 | 6:54.61 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Olivia Callesen | 2004 | 261 | 1:47.89 | 3:32.17 | 5:28.14 | 6:59.58 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Jasmin Philip | 2004 | 261 | 1:40.96 | 3:25.00 | 5:26.59 | 6:59.96 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mille Pedersen | 2003 | Akut syg | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 13, 400m Medley Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | 582 | 1:13.41 | 2:39.82 | 4:07.39 | 5:21.40 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 561 | 1:10.21 | 2:36.94 | 4:10.55 | 5:25.44 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Mathilde Hager | 2001 | 536 | 1:19.43 | 2:47.94 | 4:14.91 | 5:30.38 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Camille Erichsen | 2001 | 514 | 1:21.11 | 2:41.50 | 4:18.91 | 5:35.06 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Julie Stampe | 2002 | 513 | 1:16.10 | 2:39.62 | 4:18.26 | 5:35.26 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 479 | 1:21.44 | 2:50.74 | 4:26.08 | 5:42.97 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Cecilie Porsdal | 2002 | 468 | 1:20.26 | 2:50.06 | 4:27.92 | 5:45.69 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 464 | 1:16.02 | 2:45.51 | 4:27.24 | 5:46.61 | Deltager ikke i finalen | ||
A6 | ||||||||||
9 | Mille Graasbøll | 2002 | 453 | 1:21.54 | 2:52.58 | 4:32.48 | 5:49.31 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Emilie Bast | 2002 | 420 | 1:25.05 | 3:00.08 | 4:35.76 | 5:58.32 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Silke Siff Larsson | 2002 | 399 | 1:29.89 | 3:03.94 | 4:39.47 | 6:04.36 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Camilla Friis | 2001 | 398 | 1:22.88 | 3:00.21 | 4:38.51 | 6:04.87 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Victoria Leth | 2002 | 355 | 1:19.69 | 3:01.89 | 4:50.94 | 6:19.01 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 331 | 1:30.54 | 3:12.70 | 5:02.01 | 6:28.00 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Charlotte Malberg | 2002 | DSQ | Afsl ryg på mave | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:39 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 17:16 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Clara Carlquist | 2003 | 494 | 1:19.07 | 2:46.32 | 4:23.97 | 5:39.46 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | 491 | 1:17.55 | 2:46.87 | 4:21.92 | 5:40.13 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 452 | 1:24.47 | 2:54.87 | 4:30.39 | 5:49.74 | |||
A6 | ||||||||||
4 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 416 | 1:23.78 | 3:00.80 | 4:36.84 | 5:59.53 | |||
A6 | ||||||||||
5 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 413 | 1:29.43 | 3:01.02 | 4:41.95 | 6:00.23 | |||
A6 | ||||||||||
6 | Naja Thomsen | 2003 | 359 | 1:32.51 | 3:06.75 | 4:55.98 | 6:17.37 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Luna Gammelgaard | 2003 | 355 | 1:31.17 | 3:03.83 | 4:56.80 | 6:18.97 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 354 | 1:34.93 | 3:07.16 | 4:56.82 | 6:19.44 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | 627 | 1:14.10 | 2:40.54 | 4:06.33 | 5:13.49 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Mathilde Hager | 2001 | 627 | 1:16.79 | 2:38.75 | 4:04.32 | 5:13.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 584 | 1:10.73 | 2:36.94 | 4:09.07 | 5:20.96 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Julie Stampe | 2002 | 562 | 1:15.53 | 2:36.61 | 4:12.14 | 5:25.22 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Cecilie Porsdal | 2002 | 492 | 1:18.92 | 2:47.55 | 4:25.00 | 5:39.96 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Mille Graasbøll | 2002 | 489 | 1:19.97 | 2:50.01 | 4:27.99 | 5:40.66 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 477 | 1:22.14 | 2:53.28 | 4:26.67 | 5:43.36 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Emilie Bast | 2002 | 436 | 1:25.70 | 2:57.37 | 4:32.58 | 5:53.85 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:16 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 13:37 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 14, 400m Medley Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Vestergaard | 2001 | 384 | 1:19.84 | 2:43.24 | 4:17.18 | 5:35.38 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | August Weilguny | 2001 | 377 | 1:16.99 | 2:45.01 | 4:23.13 | 5:37.35 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Bornemann | 2001 | 358 | 1:18.55 | 2:46.48 | 4:28.79 | 5:43.12 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Jannick Hansen | 2001 | 340 | 1:21.22 | 2:51.57 | 4:35.85 | 5:49.06 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | William W. Kofoed | 2001 | 333 | 1:18.96 | 2:46.73 | 4:33.52 | 5:51.64 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Frederik Bojesen | 2002 | 329 | 1:19.95 | 2:51.63 | 4:37.18 | 5:53.12 | |||
A6 | ||||||||||
7 | Frederik Røgind | 2001 | 329 | 1:24.80 | 2:57.12 | 4:36.10 | 5:53.20 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Mathias Holm | 2001 | 323 | 1:23.84 | 2:53.25 | 4:38.87 | 5:55.28 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Jens Bomgaard | 2002 | 309 | 1:28.63 | 2:56.69 | 4:42.14 | 6:00.51 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 308 | 1:26.68 | 2:54.00 | 4:41.04 | 6:00.83 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 252 | 1:28.41 | 3:08.00 | 4:59.51 | 6:25.88 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
12 | Oscar Thau | 2002 | 244 | 1:37.60 | 3:21.26 | 5:04.16 | 6:30.06 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Oliver Breuner | 2002 | 221 | 1:35.33 | 3:17.76 | 5:15.34 | 6:43.20 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 14, 400m Medley Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 562 | 1:04.18 | 2:24.85 | 3:44.15 | 4:55.42 | Deltager ikke i finalen | ||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Anton Borring Andersen | 1999 | 512 | 1:09.24 | 2:29.51 | 3:55.63 | 5:04.65 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 477 | 1:08.51 | 2:30.27 | 4:00.20 | 5:12.07 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Alexander Eggers | 1999 | 443 | 1:16.04 | 2:38.62 | 4:06.17 | 5:19.74 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 431 | 1:09.06 | 2:32.19 | 4:08.14 | 5:22.56 | Deltager ikke i finalen | ||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 430 | 1:18.77 | 2:32.27 | 4:05.52 | 5:22.96 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | August Bugge | 2000 | 417 | 1:16.72 | 2:44.43 | 4:13.11 | 5:26.23 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederik Presskorn | 2000 | 409 | 1:13.15 | 2:35.28 | 4:14.85 | 5:28.33 | Deltager ikke i finalen | ||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Andreas Vestergaard | 1999 | 406 | 1:13.99 | 2:40.22 | 4:23.55 | 5:29.17 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:37 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 17:38 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 14, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Vestergaard | 2001 | 428 | 1:16.72 | 2:35.36 | 4:07.90 | 5:23.40 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | August Weilguny | 2001 | 394 | 1:13.89 | 2:40.70 | 4:17.68 | 5:32.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Bornemann | 2001 | 379 | 1:16.44 | 2:43.02 | 4:23.33 | 5:36.94 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Frederik Bojesen | 2002 | 357 | 1:18.82 | 2:46.84 | 4:30.78 | 5:43.41 | |||
A6 | ||||||||||
5 | Jannick Hansen | 2001 | 355 | 1:20.02 | 2:50.68 | 4:33.34 | 5:44.17 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Frederik Røgind | 2001 | 348 | 1:20.19 | 2:50.04 | 4:28.08 | 5:46.39 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | William W. Kofoed | 2001 | 333 | 1:19.84 | 2:49.54 | 4:34.96 | 5:51.49 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Oscar Thau | 2002 | 275 | 1:25.92 | 3:05.62 | 4:48.72 | 6:14.67 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 14, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anton Borring Andersen | 1999 | 552 | 1:08.19 | 2:24.88 | 3:51.90 | 4:57.11 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 534 | 1:07.69 | 2:26.51 | 3:53.21 | 5:00.42 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 507 | 1:10.58 | 2:27.31 | 3:57.00 | 5:05.75 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alexander Eggers | 1999 | 485 | 1:15.93 | 2:35.14 | 3:59.88 | 5:10.25 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Andreas Vestergaard | 1999 | 484 | 1:11.53 | 2:31.60 | 4:05.98 | 5:10.49 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | August Bugge | 2000 | 428 | 1:14.59 | 2:40.62 | 4:09.87 | 5:23.32 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:38 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 12:56 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 426 | 40.62 | 1:25.49 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | 415 | 40.29 | 1:26.22 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Julie K Rose | 2003 | 387 | 42.02 | 1:28.27 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Hannah Höesch | 2003 | 373 | 42.39 | 1:29.32 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Clara Carlquist | 2003 | 363 | 42.91 | 1:30.19 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amalie Schou | 2003 | 349 | 42.79 | 1:31.33 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 347 | 43.46 | 1:31.51 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 334 | 42.99 | 1:32.74 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Sofie Maagøe | 2003 | 323 | 44.19 | 1:33.74 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lærke Blond | 2003 | 321 | 44.09 | 1:33.98 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 320 | 44.56 | 1:34.08 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Freja Møller | 2004 | 304 | 45.45 | 1:35.67 | |||||
A6 | ||||||||||
13 | Maria Lund | 2003 | 300 | 45.34 | 1:36.09 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
14 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 297 | 45.27 | 1:36.40 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Luna Gammelgaard | 2003 | 295 | 45.70 | 1:36.56 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mathilde Hagihara | 2004 | 289 | 47.44 | 1:37.27 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kaya Rolin | 2003 | 287 | 45.79 | 1:37.47 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 285 | 45.31 | 1:37.77 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
19 | Naja Thomsen | 2003 | 277 | 47.64 | 1:38.60 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Frida Uldall | 2003 | 271 | 46.69 | 1:39.37 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Josefine Zebitz | 2004 | 269 | 48.23 | 1:39.68 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Laura Vangkilde | 2004 | 268 | 47.79 | 1:39.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Christine Henriksen | 2003 | 263 | 47.62 | 1:40.43 | |||||
A6 | ||||||||||
24 | Mia Lindberg | 2003 | 257 | 47.49 | 1:41.10 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Clara Sass Husum | 2004 | 257 | 48.61 | 1:41.21 | |||||
A6 | ||||||||||
26 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 255 | 48.56 | 1:41.35 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 246 | 48.72 | 1:42.68 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
28 | Laura Boutrup | 2003 | 245 | 48.30 | 1:42.71 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
29 | Signe Krag Andersen | 2004 | 245 | 48.75 | 1:42.78 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
30 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | 241 | 48.66 | 1:43.31 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 240 | 49.78 | 1:43.49 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
32 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 239 | 50.78 | 1:43.57 | |||||
A6 | ||||||||||
33 | Olivia Callesen | 2004 | 239 | 48.26 | 1:43.61 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Sophia Bøttger | 2004 | 234 | 48.34 | 1:44.36 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
35 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | 225 | 50.00 | 1:45.76 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
36 | Emma Hansen | 2004 | 224 | 48.93 | 1:45.95 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
37 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 223 | 50.52 | 1:46.06 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
38 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 223 | 51.31 | 1:46.09 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
39 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 220 | 51.01 | 1:46.55 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
40 | Isabel Lillebæk | 2004 | 217 | 51.97 | 1:47.01 | |||||
A6 | ||||||||||
41 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 216 | 50.38 | 1:47.20 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
42 | Nora Hertel | 2003 | 214 | 51.02 | 1:47.57 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
43 | Jasmin Philip | 2004 | 210 | 51.90 | 1:48.26 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
44 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 193 | 52.33 | 1:51.28 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
45 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 189 | 54.27 | 1:52.00 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
46 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 188 | 54.34 | 1:52.21 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mille Pedersen | 2003 | Akut syg | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | 628 | 36.49 | 1:15.14 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 575 | 37.07 | 1:17.38 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Micaela Jönsson | 2001 | 549 | 36.76 | 1:18.55 | |||||
S71 | ||||||||||
4 | Mia Steen Duus | 2001 | 528 | 39.12 | 1:19.61 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Frederikke Echardt | 2002 | 522 | 38.12 | 1:19.89 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Signe Fich Hansen | 2002 | 449 | 39.44 | 1:23.99 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Camilla Friis | 2001 | 409 | 41.09 | 1:26.64 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Anna-Louisa Permarker | 2002 | 407 | 41.04 | 1:26.79 | |||||
S71 | ||||||||||
9 | Zenia Aarestrup | 2001 | 391 | 42.03 | 1:27.93 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:56 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 17:48 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 457 | 39.52 | 1:23.51 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Julie K Rose | 2003 | 441 | 40.37 | 1:24.52 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Mia Rindshøj | 2003 | 407 | 40.57 | 1:26.79 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Hannah Höesch | 2003 | 377 | 42.03 | 1:29.00 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 372 | 42.22 | 1:29.44 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Amalie Schou | 2003 | 370 | 42.08 | 1:29.58 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 340 | 43.59 | 1:32.13 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 281 | 46.85 | 1:38.18 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | 649 | 35.83 | 1:14.30 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 617 | 36.08 | 1:15.55 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Micaela Jönsson | 2001 | 556 | 36.86 | 1:18.25 | |||||
S71 | ||||||||||
4 | Mia Steen Duus | 2001 | 550 | 37.61 | 1:18.50 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Frederikke Echardt | 2002 | 507 | 38.56 | 1:20.68 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Signe Fich Hansen | 2002 | 437 | 40.37 | 1:24.76 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Camilla Friis | 2001 | 412 | 40.83 | 1:26.44 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Anna-Louisa Permarker | 2002 | 343 | 42.12 | 1:31.88 | |||||
S71 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:48 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 397 | 38.46 | 1:19.54 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Christian Crone | 2001 | 382 | 38.06 | 1:20.54 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 350 | 39.57 | 1:22.95 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Rasmus Nielsen | 2001 | 323 | 39.99 | 1:25.14 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Sebastian M. Staal | 2002 | 314 | 41.17 | 1:25.96 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 303 | 42.11 | 1:26.95 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Frederik Bornemann | 2001 | 299 | 41.95 | 1:27.37 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 298 | 40.62 | 1:27.44 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Rasmus Thilleman | 2001 | 290 | 41.02 | 1:28.22 | |||||
A6 | ||||||||||
10 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | 274 | 41.67 | 1:29.99 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Victor Arendt Skytte | 2002 | 272 | 42.83 | 1:30.13 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | 260 | 43.31 | 1:31.55 | |||||
A6 | ||||||||||
13 | Jannick Hansen | 2001 | 258 | 43.53 | 1:31.81 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
14 | Mikkel Hansen | 2003 | 251 | 43.03 | 1:32.61 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
15 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 240 | 43.94 | 1:33.96 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 239 | 44.20 | 1:34.18 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Oscar Thau | 2002 | 236 | 45.97 | 1:34.55 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | 235 | 43.66 | 1:34.71 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jens Bomgaard | 2002 | 234 | 44.46 | 1:34.81 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Joakim Køhn | 2003 | 228 | 45.66 | 1:35.66 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
21 | Magnus Christensen | 2002 | 222 | 45.11 | 1:36.43 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
22 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 214 | 46.20 | 1:37.71 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
23 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | 208 | 46.43 | 1:38.62 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 204 | 46.14 | 1:39.16 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 180 | 47.37 | 1:43.42 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
26 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 164 | 48.93 | 1:46.70 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
27 | Matias Munkholm | 2004 | 144 | 52.01 | 1:51.41 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Emil Kildahl Døssing | 2002 | DSQ | flere flyb v75-100m | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 525 | 37.49 | 1:12.46 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 430 | 38.71 | 1:17.43 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 393 | 38.70 | 1:19.75 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Oliver Schiellerup | 2000 | 299 | 42.10 | 1:27.42 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:39 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 17:58 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Crone | 2001 | 417 | 37.16 | 1:18.24 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 400 | 38.56 | 1:19.32 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Rasmus Nielsen | 2001 | 332 | 39.98 | 1:24.42 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Sebastian M. Staal | 2002 | 306 | 41.48 | 1:26.70 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Frederik Bornemann | 2001 | 302 | 41.47 | 1:27.07 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Rasmus Thilleman | 2001 | 276 | 42.28 | 1:29.70 | |||||
A6 | ||||||||||
7 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | 272 | 42.58 | 1:30.22 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Victor Arendt Skytte | 2002 | 268 | 43.13 | 1:30.65 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 420 | 36.55 | 1:18.02 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Oliver Schiellerup | 2000 | 342 | 40.20 | 1:23.55 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:58 |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 430 | 35.05 | 1:13.46 | 1:52.08 | 2:29.59 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Clara Carlquist | 2003 | 428 | 34.36 | 1:12.16 | 1:51.79 | 2:29.90 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mia Lindberg | 2003 | 425 | 34.96 | 1:13.07 | 1:52.02 | 2:30.18 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mia Rindshøj | 2003 | 412 | 34.06 | 1:12.47 | 1:53.00 | 2:31.73 | Deltager ikke i finalen | ||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 410 | 34.50 | 1:13.31 | 1:53.04 | 2:32.04 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Sofie Maagøe | 2003 | 392 | 37.23 | 1:16.66 | 1:56.36 | 2:34.26 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria Lund | 2003 | 373 | 37.04 | 1:17.44 | 1:57.66 | 2:36.94 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 371 | 36.42 | 1:16.37 | 1:57.49 | 2:37.12 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Laura Boutrup | 2003 | 371 | 37.30 | 1:17.59 | 1:58.24 | 2:37.19 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Naja Thomsen | 2003 | 363 | 38.79 | 1:19.51 | 2:00.57 | 2:38.31 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Luna Gammelgaard | 2003 | 361 | 36.08 | 1:15.52 | 1:57.34 | 2:38.57 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Louise Dahl | 2003 | 361 | 36.43 | 1:16.96 | 1:58.45 | 2:38.67 | |||
A6 | ||||||||||
13 | Silke Larsen | 2003 | 360 | 36.26 | 1:16.59 | 1:59.39 | 2:38.69 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 344 | 37.76 | 1:19.29 | 2:00.60 | 2:41.22 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 341 | 36.62 | 1:17.20 | 2:00.00 | 2:41.68 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
16 | Caroline Veggerby | 2003 | 338 | 37.37 | 1:19.69 | 2:02.51 | 2:42.15 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
17 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 332 | 38.20 | 1:20.96 | 2:02.33 | 2:43.09 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
18 | Amalie Schou | 2003 | 329 | 36.80 | 1:18.53 | 2:01.08 | 2:43.52 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 316 | 36.54 | 1:19.76 | 2:02.88 | 2:45.71 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
20 | Nora Hertel | 2003 | 308 | 38.20 | 1:21.47 | 2:05.99 | 2:47.27 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 291 | 36.61 | 1:19.99 | 2:05.65 | 2:50.34 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Mathilde Hagihara | 2004 | 289 | 40.83 | 1:26.00 | 2:10.12 | 2:50.71 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 288 | 37.48 | 1:20.52 | 2:06.00 | 2:50.91 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emma Stoltz | 2004 | 286 | 40.71 | 1:25.44 | 2:09.30 | 2:51.38 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
25 | Rosemarie Koch | 2004 | 275 | 37.96 | 1:23.45 | 2:08.83 | 2:53.60 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | 272 | 38.44 | 1:23.96 | 2:10.08 | 2:54.25 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Camille Nørby | 2004 | 272 | 40.56 | 1:25.15 | 2:10.66 | 2:54.36 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
28 | Sophia Bøttger | 2004 | 269 | 40.09 | 1:25.37 | 2:11.58 | 2:54.91 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
29 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | 267 | 38.92 | 1:24.31 | 2:10.37 | 2:55.40 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 264 | 39.51 | 1:27.17 | 2:14.08 | 2:55.97 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
31 | Rebecca Hoeck | 2004 | 262 | 41.01 | 1:26.63 | 2:13.37 | 2:56.56 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Malou Soelberg | 2004 | 257 | 40.23 | 1:26.21 | 2:11.92 | 2:57.55 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
33 | Matilda Colley | 2003 | 257 | 39.83 | 1:25.91 | 2:13.40 | 2:57.58 | |||
A6 | ||||||||||
34 | Olivia Callesen | 2004 | 257 | 39.92 | 1:26.65 | 2:13.87 | 2:57.63 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Karla Marie Fæster | 2004 | 242 | 41.40 | 1:28.35 | 2:16.17 | 3:01.17 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
36 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | 234 | 39.69 | 1:27.35 | 2:17.09 | 3:03.27 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 229 | 41.38 | 1:30.60 | 2:18.62 | 3:04.52 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
38 | Jasmin Philip | 2004 | 224 | 42.46 | 1:31.04 | 2:20.42 | 3:05.79 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
39 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | 217 | 42.21 | 1:30.14 | 2:19.47 | 3:07.76 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
40 | Signe Krag Andersen | 2004 | 216 | 44.16 | 1:34.92 | 2:24.46 | 3:08.28 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
41 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 215 | 41.07 | 1:31.22 | 2:20.90 | 3:08.33 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
42 | Josefine Zebitz | 2004 | 214 | 44.24 | 1:34.68 | 2:23.78 | 3:08.81 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
43 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 201 | 42.61 | 1:34.07 | 2:25.95 | 3:12.77 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
44 | Rebecca Petersen | 2005 | 195 | 42.31 | 1:34.36 | 2:26.00 | 3:14.57 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
45 | Lærke Blond | 2003 | 194 | 43.11 | 1:34.47 | 2:26.21 | 3:14.89 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
46 | Laura Vangkilde | 2004 | 188 | 45.82 | 1:38.15 | 2:29.32 | 3:17.10 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
47 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 179 | 45.89 | 1:37.20 | 2:29.05 | 3:20.13 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anne Føyn | 2002 | 559 | 32.39 | 1:05.97 | 1:42.80 | 2:17.10 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Emma Brogaard | 2001 | 546 | 31.49 | 1:06.24 | 1:42.40 | 2:18.20 | Deltager ikke i finalen | ||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andrea Paaske | 2001 | 529 | 31.14 | 1:06.62 | 1:43.16 | 2:19.68 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 507 | 32.42 | 1:07.64 | 1:44.62 | 2:21.64 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 495 | 32.16 | 1:08.14 | 1:45.56 | 2:22.76 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Camille Erichsen | 2001 | 492 | 34.11 | 1:10.38 | 1:47.23 | 2:23.10 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Mathilde Hager | 2001 | 491 | 32.83 | 1:09.58 | 1:46.01 | 2:23.18 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Liva Palmund | 2002 | 481 | 33.13 | 1:10.40 | 1:47.48 | 2:24.19 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Mille Graasbøll | 2002 | 473 | 33.42 | 1:09.83 | 1:47.91 | 2:24.94 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 462 | 33.75 | 1:11.11 | 1:49.17 | 2:26.12 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 446 | 34.84 | 1:11.33 | 1:49.79 | 2:27.85 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Cecilie Porsdal | 2002 | 428 | 34.52 | 1:13.51 | 1:51.94 | 2:29.91 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
13 | Ulrikke Veje | 2002 | 413 | 33.45 | 1:11.69 | 1:53.72 | 2:31.66 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Charlotte Malberg | 2002 | 408 | 35.93 | 1:15.36 | 1:54.33 | 2:32.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 393 | 34.83 | 1:13.62 | 1:54.22 | 2:34.21 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Emilie Bast | 2002 | 390 | 36.97 | 1:15.99 | 1:55.77 | 2:34.59 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anna-Louisa Permarker | 2002 | 364 | 35.05 | 1:15.98 | 1:58.10 | 2:38.14 | |||
S71 | ||||||||||
18 | Maya Nykjær | 2001 | 354 | 34.40 | 1:14.73 | 1:57.50 | 2:39.62 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 353 | 35.91 | 1:16.78 | 1:58.63 | 2:39.73 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Christina Christensen | 2001 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:39 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 18:10 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 450 | 34.50 | 1:12.55 | 1:50.61 | 2:27.39 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Clara Carlquist | 2003 | 450 | 34.41 | 1:11.78 | 1:50.47 | 2:27.42 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Maagøe | 2003 | 436 | 35.41 | 1:13.56 | 1:52.60 | 2:28.96 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mia Lindberg | 2003 | 434 | 34.50 | 1:12.22 | 1:51.24 | 2:29.11 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maria Lund | 2003 | 422 | 34.77 | 1:13.49 | 1:52.63 | 2:30.60 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 418 | 34.43 | 1:12.92 | 1:52.55 | 2:31.08 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 380 | 35.58 | 1:15.15 | 1:56.28 | 2:35.97 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Laura Boutrup | 2003 | 364 | 36.10 | 1:16.59 | 1:57.49 | 2:38.18 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andrea Paaske | 2001 | 583 | 31.72 | 1:06.33 | 1:41.29 | 2:15.21 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Anne Føyn | 2002 | 581 | 32.54 | 1:06.59 | 1:41.75 | 2:15.32 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 520 | 32.93 | 1:08.36 | 1:44.65 | 2:20.44 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 520 | 34.08 | 1:09.67 | 1:44.97 | 2:20.49 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Liva Palmund | 2002 | 484 | 33.39 | 1:10.27 | 1:47.47 | 2:23.86 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Mille Graasbøll | 2002 | 452 | 33.76 | 1:10.75 | 1:49.15 | 2:27.17 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 452 | 32.87 | 1:09.48 | 1:48.79 | 2:27.19 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 433 | 33.98 | 1:11.98 | 1:50.71 | 2:29.31 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:10 |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 11:47 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 393 | 33.47 | 1:09.16 | 1:44.72 | 2:19.19 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 379 | 33.05 | 1:09.54 | 1:46.42 | 2:20.93 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | 370 | 30.78 | 1:06.22 | 1:44.27 | 2:22.04 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 369 | 33.61 | 1:10.80 | 1:46.90 | 2:22.10 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 363 | 32.55 | 1:09.60 | 1:46.42 | 2:22.94 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Sebastian M. Staal | 2002 | 361 | 32.98 | 1:09.30 | 1:46.47 | 2:23.24 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | William Christoffersen | 2001 | 358 | 31.84 | 1:07.13 | 1:45.55 | 2:23.56 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 354 | 33.30 | 1:09.76 | 1:47.08 | 2:24.07 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Frederik Røgind | 2001 | 349 | 32.67 | 1:09.60 | 1:47.13 | 2:24.83 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 316 | 33.20 | 1:11.49 | 1:51.56 | 2:29.66 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Victor Arendt Skytte | 2002 | 311 | 36.10 | 1:14.64 | 1:53.00 | 2:30.47 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 310 | 33.61 | 1:11.93 | 1:52.07 | 2:30.69 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | 305 | 34.58 | 1:14.23 | 1:53.44 | 2:31.45 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frede Meincke | 2002 | 296 | 35.85 | 1:14.97 | 1:54.61 | 2:32.97 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Valdemar Brøns | 2003 | 294 | 35.75 | 1:14.95 | 1:55.16 | 2:33.28 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 279 | 35.91 | 1:16.07 | 1:56.85 | 2:36.00 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
17 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 276 | 36.25 | 1:16.40 | 1:56.68 | 2:36.64 | |||
A6 | ||||||||||
18 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | 274 | 36.13 | 1:17.01 | 1:58.03 | 2:37.01 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Magnus Christensen | 2002 | 272 | 35.62 | 1:16.90 | 1:58.71 | 2:37.25 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Simon Blidarevic | 2002 | 270 | 33.83 | 1:13.83 | 1:55.61 | 2:37.75 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 267 | 35.16 | 1:15.88 | 1:57.36 | 2:38.23 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
22 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 254 | 35.70 | 1:16.39 | 1:59.02 | 2:41.01 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
23 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 253 | 37.20 | 1:17.72 | 1:59.29 | 2:41.14 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mikkel Ringer | 2001 | 244 | 34.95 | 1:16.93 | 2:01.23 | 2:43.19 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Affou Adlouni | 2002 | 242 | 36.62 | 1:19.12 | 2:02.53 | 2:43.50 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
26 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 241 | 35.69 | 1:17.32 | 2:01.15 | 2:43.83 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Oliver Breuner | 2002 | 237 | 38.07 | 1:19.51 | 2:03.16 | 2:44.60 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
28 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 234 | 35.90 | 1:20.66 | 2:04.37 | 2:45.33 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Cornelius Olsen | 2005 | 233 | 37.95 | 1:20.75 | 2:03.50 | 2:45.69 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Sebastian K. Greisen | 2004 | 231 | 36.48 | 1:19.94 | 2:04.17 | 2:46.22 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Nicholas Svane | 2002 | 229 | 36.35 | 1:18.80 | 2:03.35 | 2:46.56 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
32 | Mark Sumberg | 2002 | 228 | 38.87 | 1:22.38 | 2:07.09 | 2:46.79 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
33 | Nicklas Taylor | 2002 | 196 | 39.53 | 1:24.48 | 2:09.85 | 2:55.33 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
34 | Oscar Thau | 2002 | 195 | 40.20 | 1:25.33 | 2:11.37 | 2:55.69 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
35 | Stefan Hammer Sørensen | 2002 | 193 | 39.60 | 1:25.13 | 2:12.18 | 2:56.33 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
36 | Sebastian Rendlev | 2005 | 180 | 39.98 | 1:26.96 | 2:15.11 | 3:00.50 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
37 | Sean Petersen | 2006 | 155 | 40.62 | 1:31.31 | 2:22.54 | 3:09.77 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 487 | 29.60 | 1:02.35 | 1:35.70 | 2:09.60 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anton Borring Andersen | 1999 | 467 | 33.58 | 1:03.85 | 1:41.93 | 2:11.46 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Emil Johansen | 1999 | 426 | 31.92 | 1:06.74 | 1:41.75 | 2:15.55 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 409 | 31.11 | 1:06.15 | 1:42.41 | 2:17.35 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alexander Eggers | 1999 | 399 | 33.66 | 1:07.92 | 1:45.36 | 2:18.50 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | August Bugge | 2000 | 382 | 33.88 | 1:09.55 | 1:45.75 | 2:20.54 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kristian Torp | 2000 | 376 | 34.04 | 1:09.90 | 1:46.74 | 2:21.23 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 318 | 34.15 | 1:12.39 | 1:51.12 | 2:29.34 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Frederik Presskorn | 2000 | DNS | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:47 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 18:21 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | William Christoffersen | 2001 | 395 | 32.41 | 1:10.04 | 1:43.63 | 2:18.95 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 378 | 33.10 | 1:09.79 | 1:46.31 | 2:20.99 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 378 | 32.79 | 1:09.27 | 1:45.65 | 2:21.03 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | 373 | 32.87 | 1:09.55 | 1:46.20 | 2:21.66 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 366 | 33.46 | 1:10.38 | 1:47.26 | 2:22.49 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sebastian M. Staal | 2002 | 352 | 33.13 | 1:09.72 | 1:47.10 | 2:24.34 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Frederik Røgind | 2001 | 326 | 34.13 | 1:11.56 | 1:50.40 | 2:28.11 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 318 | 33.11 | 1:10.75 | 1:49.80 | 2:29.33 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anton Borring Andersen | 1999 | 522 | 29.23 | 1:01.83 | 1:34.17 | 2:06.63 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 476 | 29.81 | 1:03.13 | 1:37.18 | 2:10.55 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alexander Eggers | 1999 | 440 | 31.77 | 1:06.96 | 1:41.33 | 2:14.05 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 408 | 31.62 | 1:06.52 | 1:42.47 | 2:17.51 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | August Bugge | 2000 | 393 | 32.39 | 1:07.21 | 1:44.14 | 2:19.23 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristian Torp | 2000 | 375 | 33.08 | 1:09.17 | 1:45.72 | 2:21.33 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 340 | 34.11 | 1:11.90 | 1:49.60 | 2:26.10 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:21 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 12:58 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 343 | 34.89 | 1:20.01 | 2:07.62 | 2:53.88 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 264 | 37.34 | 1:22.45 | 2:14.75 | 3:09.74 | |||
A6 | ||||||||||
3 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 204 | 43.92 | 1:36.70 | 2:31.97 | 3:26.65 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 512 | 33.16 | 1:10.89 | 1:51.25 | 2:32.25 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Anne Føyn | 2002 | 494 | 33.88 | 1:11.25 | 1:52.71 | 2:34.03 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Mia Steen Duus | 2001 | 441 | 35.86 | 1:15.67 | 1:57.62 | 2:40.02 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Julie Stampe | 2002 | 402 | 35.97 | 1:17.55 | 2:02.20 | 2:45.01 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Signe Fich Hansen | 2002 | 383 | 35.88 | 1:20.46 | 2:00.39 | 2:47.69 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 360 | 36.60 | 1:20.37 | 2:05.99 | 2:51.08 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thea Blomsterberg | 2002 | 357 | 36.03 | 1:17.13 | 2:03.82 | 2:51.62 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 329 | 38.61 | 1:23.14 | 2:10.19 | 2:56.36 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Matilde Weibel | 2002 | 328 | 37.85 | 1:24.21 | 2:11.58 | 2:56.45 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Victoria Leth | 2002 | 321 | 38.77 | 1:24.97 | 2:11.46 | 2:57.89 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Silke Siff Larsson | 2002 | 257 | 42.85 | 1:31.58 | 2:21.65 | 3:11.55 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:58 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 18:34 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 386 | 33.70 | 1:16.56 | 1:59.92 | 2:47.17 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 318 | 38.01 | 1:22.23 | 2:10.15 | 2:58.36 | |||
A6 | ||||||||||
3 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 215 | 41.77 | 1:33.39 | 2:28.26 | 3:23.18 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 536 | 33.27 | 1:10.62 | 1:50.06 | 2:29.89 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Julie Stampe | 2002 | 431 | 35.69 | 1:15.88 | 1:58.43 | 2:41.18 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Matilde Weibel | 2002 | 350 | 36.94 | 1:20.43 | 2:06.36 | 2:52.70 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Victoria Leth | 2002 | 344 | 36.12 | 1:19.68 | 2:05.11 | 2:53.71 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 335 | 37.00 | 1:21.02 | 2:08.13 | 2:55.26 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 325 | 38.88 | 1:24.04 | 2:10.48 | 2:57.03 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Signe Fich Hansen | 2002 | DNF | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Anne Føyn | 2002 | Akut syg | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:34 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 12:58 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | August Weilguny | 2001 | 273 | 35.18 | 1:17.99 | 2:04.84 | 2:51.82 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | William W. Kofoed | 2001 | 262 | 36.70 | 1:21.42 | 2:07.81 | 2:54.15 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Mathias Vestergaard | 2001 | 260 | 35.65 | 1:19.03 | 2:06.07 | 2:54.57 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 238 | 38.33 | 1:23.45 | 2:11.71 | 2:59.80 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rasmus Thilleman | 2001 | 221 | 37.94 | 1:22.09 | 2:12.62 | 3:04.20 | |||
A6 | ||||||||||
6 | Morten Østergaard | 2002 | 209 | 39.43 | 1:27.16 | 2:17.12 | 3:07.90 | |||
A6 | ||||||||||
7 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 184 | 40.20 | 1:29.47 | 2:22.67 | 3:15.79 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | 151 | 44.33 | 1:38.98 | 2:35.08 | 3:28.97 | Deltager ikke i finalen | ||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 527 | 29.34 | 1:03.87 | 1:40.61 | 2:17.98 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Anton Borring Andersen | 1999 | 409 | 36.00 | 1:19.10 | 1:54.41 | 2:30.16 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 399 | 36.04 | 1:19.22 | 1:54.72 | 2:31.39 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 379 | 35.30 | 1:16.94 | 1:56.89 | 2:33.98 | Deltager ikke i finalen | ||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 370 | 33.25 | 1:12.28 | 1:53.80 | 2:35.29 | Deltager ikke i finalen | ||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Kristian Torp | 2000 | 347 | 36.14 | 1:18.30 | 1:58.46 | 2:38.55 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Frederik Presskorn | 2000 | 340 | 36.31 | 1:16.83 | 1:58.56 | 2:39.63 | Deltager ikke i finalen | ||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:58 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 18:45 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | August Weilguny | 2001 | 310 | 33.85 | 1:15.38 | 1:59.55 | 2:44.70 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathias Vestergaard | 2001 | 289 | 34.41 | 1:15.71 | 2:03.40 | 2:48.60 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Morten Østergaard | 2002 | 276 | 37.49 | 1:21.21 | 2:06.51 | 2:51.08 | |||
A6 | ||||||||||
4 | William W. Kofoed | 2001 | 272 | 36.80 | 1:22.42 | 2:06.88 | 2:51.91 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Rasmus Thilleman | 2001 | 235 | 37.45 | 1:22.22 | 2:10.26 | 3:00.57 | |||
A6 | ||||||||||
6 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 187 | 39.51 | 1:29.40 | 2:21.84 | 3:14.98 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 557 | 29.56 | 1:03.32 | 1:39.10 | 2:15.50 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Anton Borring Andersen | 1999 | 527 | 30.96 | 1:06.27 | 1:41.53 | 2:18.00 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 471 | 31.68 | 1:08.72 | 1:45.49 | 2:23.30 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Kristian Torp | 2000 | 337 | 34.76 | 1:14.61 | 1:57.64 | 2:40.14 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:45 |
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 13:25 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 449 | 37.14 | 1:15.87 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 420 | 37.53 | 1:17.55 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Lund | 2003 | 420 | 38.33 | 1:17.57 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Luna Gammelgaard | 2003 | 412 | 38.59 | 1:18.07 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Clara Carlquist | 2003 | 402 | 38.63 | 1:18.69 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 367 | 39.80 | 1:21.12 | |||||
A6 | ||||||||||
7 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 356 | 40.11 | 1:21.96 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 339 | 40.49 | 1:23.35 | |||||
A6 | ||||||||||
9 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 328 | 41.26 | 1:24.23 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Sofie Maagøe | 2003 | 326 | 41.96 | 1:24.37 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mia Lindberg | 2003 | 324 | 41.49 | 1:24.54 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Clara Sass Husum | 2004 | 319 | 42.14 | 1:25.02 | |||||
A6 | ||||||||||
13 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 303 | 42.97 | 1:26.45 | |||||
A6 | ||||||||||
14 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 303 | 41.89 | 1:26.49 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
15 | Naja Thomsen | 2003 | 299 | 42.86 | 1:26.89 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Kaya Rolin | 2003 | 297 | 42.31 | 1:27.04 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Karla Marie Fæster | 2004 | 289 | 44.20 | 1:27.86 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
18 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 286 | 43.71 | 1:28.12 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
19 | Mathilde Hagihara | 2004 | 285 | 42.35 | 1:28.27 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Malou Soelberg | 2004 | 282 | 43.05 | 1:28.61 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Camille Nørby | 2004 | 280 | 42.97 | 1:28.75 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
22 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 278 | 43.15 | 1:28.95 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Julie K Rose | 2003 | 276 | 43.66 | 1:29.19 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
24 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 271 | 43.77 | 1:29.76 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Emma Hansen | 2004 | 267 | 42.84 | 1:30.24 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
26 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 262 | 44.16 | 1:30.73 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
27 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | 259 | 42.59 | 1:31.17 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Christine Henriksen | 2003 | 258 | 44.02 | 1:31.23 | |||||
A6 | ||||||||||
29 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 254 | 43.74 | 1:31.72 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
30 | Rosemarie Koch | 2004 | 254 | 44.54 | 1:31.77 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Jasmin Philip | 2004 | 251 | 46.10 | 1:32.02 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Matilda Colley | 2003 | 250 | 45.13 | 1:32.19 | |||||
A6 | ||||||||||
33 | Freja Møller | 2004 | 248 | 45.39 | 1:32.45 | |||||
A6 | ||||||||||
34 | Rebecca Hoeck | 2004 | 247 | 45.95 | 1:32.53 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Hannah Höesch | 2003 | 240 | 45.53 | 1:33.41 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
36 | Louise Dahl | 2003 | 239 | 45.35 | 1:33.62 | |||||
A6 | ||||||||||
37 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 237 | 44.66 | 1:33.84 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
38 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | 235 | 45.35 | 1:34.06 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
39 | Emma Stoltz | 2004 | 234 | 46.85 | 1:34.25 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
40 | Laura Boutrup | 2003 | 230 | 46.59 | 1:34.80 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
41 | Nora Hertel | 2003 | 229 | 46.60 | 1:34.99 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
42 | Nichole Juul Bømler | 2005 | 227 | 46.17 | 1:35.15 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
43 | Ronja Hove | 2005 | 221 | 48.74 | 1:36.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
44 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 218 | 47.22 | 1:36.55 | |||||
A6 | ||||||||||
45 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 213 | 48.40 | 1:37.21 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
46 | Olivia Callesen | 2004 | 212 | 47.15 | 1:37.47 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
47 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 210 | 46.91 | 1:37.74 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
48 | Isabel Lillebæk | 2004 | 208 | 49.46 | 1:38.00 | |||||
A6 | ||||||||||
49 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 204 | 48.07 | 1:38.58 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
50 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | 204 | 47.68 | 1:38.66 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
51 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | 190 | 49.92 | 1:41.03 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
52 | Rebecca Petersen | 2005 | 189 | 50.26 | 1:41.23 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
53 | Josefine Zebitz | 2004 | 188 | 50.53 | 1:41.42 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
54 | Laura Vangkilde | 2004 | 187 | 50.42 | 1:41.61 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
55 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 186 | 50.12 | 1:41.68 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
56 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 185 | 47.54 | 1:41.98 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
57 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 184 | 51.83 | 1:42.07 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
58 | Carmen Bach Byrholt | 2004 | 181 | 50.15 | 1:42.59 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
58 | Ditte Jensen | 2005 | 181 | 49.84 | 1:42.59 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
60 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 180 | 51.14 | 1:42.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
61 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 170 | 52.01 | 1:44.73 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
62 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 164 | 51.90 | 1:46.02 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
63 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 159 | 52.23 | 1:47.22 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mille Pedersen | 2003 | Akut syg | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
- | Signe Krag Andersen | 2004 | Akut syg | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Brogaard | 2001 | 575 | 33.58 | 1:09.86 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Liva Palmund | 2002 | 529 | 35.11 | 1:11.86 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 497 | 35.74 | 1:13.35 | |||||
A6 | ||||||||||
4 | Julie Stampe | 2002 | 483 | 36.21 | 1:14.06 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Zenia Aarestrup | 2001 | 481 | 36.43 | 1:14.14 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Frederikke Echardt | 2002 | 460 | 36.97 | 1:15.28 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Anne Føyn | 2002 | 437 | 37.94 | 1:16.56 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 423 | 37.61 | 1:17.41 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 386 | 38.25 | 1:19.80 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Mille Graasbøll | 2002 | 384 | 38.22 | 1:19.93 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
11 | Cecilie Porsdal | 2002 | 377 | 39.23 | 1:20.42 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 375 | 38.51 | 1:20.53 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Thea Blomsterberg | 2002 | 367 | 40.07 | 1:21.11 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
14 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 355 | 39.27 | 1:22.05 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 347 | 40.23 | 1:22.68 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Matilde Weibel | 2002 | 343 | 40.13 | 1:22.95 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anna-Louisa Permarker | 2002 | 334 | 41.51 | 1:23.74 | |||||
S71 | ||||||||||
18 | Maya Nykjær | 2001 | 297 | 42.73 | 1:27.11 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Camilla Friis | 2001 | 291 | 42.13 | 1:27.66 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Ulrikke Veje | 2002 | 289 | 43.22 | 1:27.81 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 286 | 41.53 | 1:28.13 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Christina Christensen | 2001 | Akut syg | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:25 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 18:55 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 488 | 36.14 | 1:13.78 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 469 | 35.84 | 1:14.79 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Luna Gammelgaard | 2003 | 413 | 38.19 | 1:18.02 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maria Lund | 2003 | 412 | 38.35 | 1:18.10 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Sofie Maagøe | 2003 | 369 | 39.79 | 1:21.03 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 368 | 39.45 | 1:21.04 | |||||
A6 | ||||||||||
7 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 355 | 39.96 | 1:22.03 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 296 | 42.60 | 1:27.16 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Brogaard | 2001 | 638 | 32.80 | 1:07.49 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 543 | 34.79 | 1:11.22 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Julie Stampe | 2002 | 522 | 35.81 | 1:12.15 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Liva Palmund | 2002 | 518 | 35.45 | 1:12.34 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Zenia Aarestrup | 2001 | 512 | 35.51 | 1:12.65 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Frederikke Echardt | 2002 | 466 | 36.58 | 1:14.95 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Anne Føyn | 2002 | 458 | 36.71 | 1:15.39 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 426 | 37.68 | 1:17.22 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:55 |
Resultat Løb 22 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 13:25 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Crone | 2001 | 357 | 35.73 | 1:13.18 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 338 | 37.13 | 1:14.55 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Frederik Bornemann | 2001 | 338 | 36.85 | 1:14.56 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 326 | 37.13 | 1:15.44 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | 321 | 37.15 | 1:15.83 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Victor Arendt Skytte | 2002 | 311 | 37.59 | 1:16.59 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Rasmus Nielsen | 2001 | 304 | 37.52 | 1:17.24 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Frederik Bojesen | 2002 | 300 | 37.41 | 1:17.54 | |||||
A6 | ||||||||||
9 | William Christoffersen | 2001 | 297 | 37.48 | 1:17.80 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Frederik Røgind | 2001 | 294 | 37.73 | 1:18.04 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
11 | Jannick Hansen | 2001 | 294 | 37.75 | 1:18.11 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
12 | Joakim Køhn | 2003 | 292 | 37.85 | 1:18.21 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | 276 | 38.00 | 1:19.76 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 273 | 39.04 | 1:19.99 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
15 | Christian Galsøe | 2002 | 272 | 38.29 | 1:20.08 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frederik Clausen | 2001 | 269 | 39.55 | 1:20.41 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 258 | 41.32 | 1:21.56 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sebastian M. Staal | 2002 | 241 | 40.94 | 1:23.35 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
19 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 239 | 40.12 | 1:23.65 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Valdemar Brøns | 2003 | 237 | 41.14 | 1:23.85 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | 236 | 41.02 | 1:23.95 | |||||
A6 | ||||||||||
22 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 223 | 42.16 | 1:25.61 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mikkel Hansen | 2003 | 216 | 43.51 | 1:26.54 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
24 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 213 | 42.45 | 1:26.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Noel Willem Pihl | 2002 | 213 | 41.81 | 1:26.84 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Nicklas Taylor | 2002 | 213 | 42.47 | 1:26.90 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
27 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 211 | 41.39 | 1:27.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Magnus Christensen | 2002 | 208 | 42.62 | 1:27.54 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
28 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 208 | 43.88 | 1:27.54 | |||||
A6 | ||||||||||
30 | Frede Meincke | 2002 | 208 | 43.06 | 1:27.56 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Sebastian K. Greisen | 2004 | 203 | 42.30 | 1:28.24 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Marcus Hiort | 2003 | 196 | 44.01 | 1:29.38 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
33 | Nicholas Svane | 2002 | 192 | 43.60 | 1:29.94 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
34 | Carl-Anton Drauschke | 2003 | 188 | 44.41 | 1:30.57 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 187 | 43.66 | 1:30.69 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
36 | Mikkel Andersen | 2005 | 186 | 45.18 | 1:30.98 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Mark Sumberg | 2002 | 186 | 45.04 | 1:30.99 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
38 | Affou Adlouni | 2002 | 179 | 45.04 | 1:32.08 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
39 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | 174 | 44.85 | 1:32.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
40 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | 172 | 44.01 | 1:33.38 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
41 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 169 | 44.65 | 1:33.91 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
42 | Sebastian Rendlev | 2005 | 154 | 48.74 | 1:36.75 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
43 | Matias Munkholm | 2004 | 151 | 48.55 | 1:37.42 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
44 | Stefan Hammer Sørensen | 2002 | 145 | 1:38.66 | 1:38.66 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
45 | Sean Petersen | 2006 | 128 | 49.16 | 1:42.96 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Vestergaard | 1999 | 507 | 32.11 | 1:05.12 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 476 | 33.30 | 1:06.52 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Emil Johansen | 1999 | 424 | 33.70 | 1:09.09 | Deltager ikke i finalen | ||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Magnus Vinjebo | 1999 | 358 | 35.70 | 1:13.13 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 356 | 35.70 | 1:13.27 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alexander Eggers | 1999 | 346 | 36.38 | 1:13.94 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Oliver Schiellerup | 2000 | 336 | 37.37 | 1:14.69 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 280 | 38.94 | 1:19.30 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:25 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 19:04 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Crone | 2001 | 380 | 34.34 | 1:11.70 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | 372 | 35.91 | 1:12.18 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 353 | 36.63 | 1:13.47 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 345 | 36.55 | 1:14.04 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Frederik Bornemann | 2001 | 336 | 36.45 | 1:14.67 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Victor Arendt Skytte | 2002 | 323 | 37.03 | 1:15.70 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Rasmus Nielsen | 2001 | 299 | 37.80 | 1:17.63 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Frederik Bojesen | 2002 | 273 | 37.59 | 1:19.97 | |||||
A6 | ||||||||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Vestergaard | 1999 | 494 | 32.10 | 1:05.68 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alexander Eggers | 1999 | 464 | 33.12 | 1:07.06 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Oliver Schiellerup | 2000 | 363 | 36.07 | 1:12.78 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 361 | 35.76 | 1:12.90 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Magnus Vinjebo | 1999 | 357 | 35.41 | 1:13.17 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 298 | 38.08 | 1:17.75 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:04 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 19:36 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 23, 4x200 IM mix, Finaler Årg. 1999-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Mix 2 | 1999 | 9:54.75 | |||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Julie Stampe | 2002 | 1:12.87 | 2:34.74 | 2:34.74 | ||||||
Alexander Eggers | 1999 | 1:11.42 | 2:26.29 | 5:01.03 | ||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 1:07.92 | 2:22.24 | 7:23.27 | ||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 1:13.14 | 2:31.48 | 9:54.75 | ||||||
2 | Sigma Mix 1 | 1999 | 9:55.47 | |||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Oliver Schiellerup | 2000 | 1:13.47 | 2:34.82 | 2:34.82 | ||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 1:13.16 | 2:28.91 | 5:03.73 | ||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 1:06.74 | 2:19.65 | 7:23.38 | ||||||
Anne Føyn | 2002 | 1:12.71 | 2:32.09 | 9:55.47 | ||||||
3 | Gsc K1 Mix | 1999 | 10:44.68 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Christian Crone | 2001 | 1:14.43 | 2:36.08 | 2:36.08 | ||||||
Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 1:21.98 | 2:45.59 | 5:21.67 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 1:17.40 | 2:44.69 | 8:06.36 | ||||||
William Christoffersen | 2001 | 1:13.29 | 2:38.32 | 10:44.68 | ||||||
4 | Hovedstadens Å2 A | 2002 | 10:47.44 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 1:21.50 | 2:52.23 | 2:52.23 | ||||||
August Weilguny | 2001 | 1:13.62 | 2:36.82 | 5:29.05 | ||||||
Clara Carlquist | 2003 | 1:19.61 | 2:46.95 | 8:16.00 | ||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 1:12.59 | 2:31.44 | 10:47.44 | ||||||
5 | A6 Mix 1 | 1999 | 11:02.73 | |||||||
A6 | ||||||||||
Rasmus Thilleman | 2001 | 1:19.81 | 2:49.11 | 2:49.11 | ||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 1:16.85 | 2:45.77 | 5:34.88 | ||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 1:23.83 | 2:50.82 | 8:25.70 | ||||||
Katja Korbo Petersson | 2001 | 1:14.57 | 2:37.03 | 11:02.73 | ||||||
6 | Allerød Ag2 1 | 2001 | 11:22.38 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 1:18.75 | 2:44.64 | 2:44.64 | ||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 1:21.14 | 2:56.66 | 5:41.30 | ||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 1:16.88 | 2:43.46 | 8:24.76 | ||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 1:24.32 | 2:57.62 | 11:22.38 | ||||||
7 | A6 Mix 2 | 1999 | 11:27.96 | |||||||
A6 | ||||||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 1:26.28 | 2:50.34 | 2:50.34 | ||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 1:27.19 | 2:55.37 | 5:45.71 | ||||||
Alexander Skarby Madsen | 2001 | 1:23.01 | 2:50.66 | 8:36.37 | ||||||
Morten Østergaard | 2002 | 1:23.76 | 2:51.59 | 11:27.96 | ||||||
8 | Hovedstadens Å2 B | 2002 | 11:37.36 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Mia Lindberg | 2003 | 1:28.92 | 3:03.07 | 3:03.07 | ||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 1:21.02 | 2:45.95 | 5:49.02 | ||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 1:22.38 | 2:56.04 | 8:45.06 | ||||||
Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 1:20.02 | 2:52.30 | 11:37.36 | ||||||
9 | Gsc K2 Mix | 2001 | 11:49.23 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 1:19.55 | 2:51.45 | 2:51.45 | ||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 1:22.01 | 2:55.89 | 5:47.34 | ||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 1:26.34 | 2:59.71 | 8:47.05 | ||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 1:23.27 | 3:02.18 | 11:49.23 | ||||||
10 | Allerød Ag2 2 | 2001 | 12:00.82 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Cassandra G. Nygaard | 2003 | 1:25.67 | 3:03.49 | 3:03.49 | ||||||
Jannick Hansen | 2001 | 1:19.31 | ||||||||
Julie K Rose | 2003 | 7:13.29 | 8:45.13 | 8:45.13 | ||||||
Nicholas Svane | 2002 | 1:30.30 | 3:15.69 | 12:00.82 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 02 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:36 |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 12:28 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 25, 400m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 452 | 1:13.90 | 2:33.39 | 3:52.71 | 5:11.21 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Mia Lindberg | 2003 | 436 | 1:13.79 | 2:34.43 | 3:55.72 | 5:14.89 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Clara Carlquist | 2003 | 433 | 1:14.80 | 2:35.76 | 3:56.44 | 5:15.69 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 408 | 1:15.05 | 2:37.73 | 4:00.80 | 5:22.02 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 404 | 1:17.28 | 2:41.21 | 4:03.79 | 5:23.04 | |||
A6 | ||||||||||
6 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 395 | 1:16.23 | 2:42.37 | 4:04.90 | 5:25.44 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Naja Thomsen | 2003 | 394 | 1:19.53 | 2:42.68 | 4:05.95 | 5:25.65 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mia Rindshøj | 2003 | 392 | 1:16.10 | 2:41.13 | 4:04.92 | 5:26.17 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Esther Else Grubert | 2003 | 388 | 1:17.67 | 2:43.09 | 4:06.56 | 5:27.22 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 378 | 1:18.05 | 2:42.28 | 4:07.21 | 5:30.28 | Deltager ikke i finalen | ||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Laura Boutrup | 2003 | 375 | 1:19.46 | 2:44.26 | 4:08.31 | 5:31.22 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | Caroline Veggerby | 2003 | 355 | 1:18.20 | 2:45.43 | 4:13.50 | 5:37.13 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 344 | 1:20.15 | 2:47.21 | 4:15.89 | 5:40.68 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 342 | 1:23.04 | 2:50.15 | 4:16.52 | 5:41.40 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
15 | Amalie Schou | 2003 | 334 | 1:20.90 | 2:49.43 | 4:16.59 | 5:44.15 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 332 | 1:21.19 | 2:52.11 | 4:21.72 | 5:44.92 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 330 | 1:20.77 | 2:49.40 | 4:17.96 | 5:45.64 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
18 | Nora Hertel | 2003 | 313 | 1:26.54 | 2:57.05 | 4:24.20 | 5:51.59 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Asta Rygaard Jonas | 2003 | 303 | 1:21.33 | 2:53.80 | 4:25.54 | 5:55.24 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
20 | Freja Møller | 2004 | 297 | 1:22.72 | 2:53.77 | 4:26.43 | 5:57.76 | |||
A6 | ||||||||||
21 | Camille Nørby | 2004 | 295 | 1:23.25 | 2:55.45 | 4:28.27 | 5:58.81 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
22 | Hannah Höesch | 2003 | 292 | 1:24.90 | 2:57.16 | 4:30.31 | 5:59.72 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Emma Stoltz | 2004 | 283 | 1:26.78 | 3:00.64 | 4:33.37 | 6:03.64 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
24 | Karla Marie Fæster | 2004 | 273 | 1:28.63 | 3:04.45 | 4:39.42 | 6:07.85 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
25 | Rosemarie Koch | 2004 | 269 | 1:27.11 | 3:03.04 | 4:37.35 | 6:09.75 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Malou Soelberg | 2004 | 266 | 1:27.10 | 3:02.92 | 4:38.07 | 6:11.20 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Katrine Bonefeld | 2004 | 243 | 1:28.65 | 3:07.34 | 4:44.72 | 6:22.47 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
28 | Signe Krag Andersen | 2004 | 208 | 1:35.09 | 3:18.41 | 5:03.55 | 6:42.58 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
- | Maria Lund | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Løb 25, 400m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anne Føyn | 2002 | 597 | 1:06.20 | 2:18.09 | 3:31.23 | 4:43.67 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Signe Fich Hansen | 2002 | 552 | 1:12.70 | 2:26.02 | 3:38.80 | 4:51.16 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Moa Karlsson | 2002 | 537 | 1:10.22 | 2:25.75 | 3:40.97 | 4:53.86 | |||
S71 | ||||||||||
4 | Andrea Paaske | 2001 | 526 | 1:09.17 | 2:25.69 | 3:41.89 | 4:55.90 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Mille Graasbøll | 2002 | 523 | 1:10.36 | 2:26.84 | 3:42.30 | 4:56.31 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Mathilde Hager | 2001 | 515 | 1:12.79 | 2:29.01 | 3:44.91 | 4:57.99 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Camille Erichsen | 2001 | 491 | 1:15.43 | 2:32.22 | 3:47.89 | 5:02.61 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Matilde Weibel | 2002 | 470 | 1:14.81 | 2:32.86 | 3:51.12 | 5:07.01 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Porsdal | 2002 | 458 | 1:14.41 | 2:33.83 | 3:52.93 | 5:09.77 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Charlotte Malberg | 2002 | 443 | 1:14.98 | 2:34.59 | 3:54.56 | 5:13.32 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 438 | 1:14.43 | 2:34.15 | 3:55.73 | 5:14.36 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 416 | 1:15.53 | 2:39.22 | 4:01.30 | 5:19.92 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emilie Bast | 2002 | 415 | 1:15.06 | 2:37.52 | 3:59.91 | 5:20.00 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 398 | 1:16.73 | 2:40.18 | 4:03.75 | 5:24.67 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Ulrikke Veje | 2002 | 384 | 1:20.89 | 2:48.34 | 4:12.90 | 5:28.35 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Victoria Leth | 2002 | 379 | 1:17.73 | 2:41.94 | 4:06.61 | 5:29.95 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:28 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 17:15 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 25, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 466 | 1:12.99 | 2:32.44 | 3:51.58 | 5:08.06 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Mia Lindberg | 2003 | 461 | 1:13.34 | 2:32.36 | 3:51.76 | 5:09.20 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Clara Carlquist | 2003 | 455 | 1:13.09 | 2:32.48 | 3:52.04 | 5:10.34 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Naja Thomsen | 2003 | 424 | 1:15.25 | 2:37.15 | 3:59.50 | 5:17.76 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 420 | 1:15.04 | 2:38.75 | 4:02.15 | 5:18.73 | |||
A6 | ||||||||||
6 | Mia Rindshøj | 2003 | 414 | 1:14.79 | 2:36.71 | 3:59.36 | 5:20.30 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 413 | 1:14.01 | 2:36.22 | 3:59.65 | 5:20.55 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 408 | 1:16.72 | 2:37.94 | 4:02.25 | 5:21.84 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 25, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anne Føyn | 2002 | 622 | 1:06.73 | 2:17.82 | 3:29.78 | 4:39.72 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Andrea Paaske | 2001 | 567 | 1:06.69 | 2:19.20 | 3:34.15 | 4:48.46 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Mille Graasbøll | 2002 | 563 | 1:09.72 | 2:23.75 | 3:37.55 | 4:49.20 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Moa Karlsson | 2002 | 543 | 1:09.73 | 2:23.89 | 3:38.51 | 4:52.62 | |||
S71 | ||||||||||
5 | Camille Erichsen | 2001 | 517 | 1:11.61 | 2:27.14 | 3:42.64 | 4:57.47 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Cecilie Porsdal | 2002 | 470 | 1:12.60 | 2:31.12 | 3:50.36 | 5:07.10 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Matilde Weibel | 2002 | 467 | 1:14.78 | 2:33.78 | 3:51.74 | 5:07.82 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Charlotte Malberg | 2002 | 442 | 1:15.01 | 2:34.72 | 3:55.12 | 5:13.39 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:15 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 12:28 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 26, 400m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jannick Hansen | 2001 | 446 | 1:06.97 | 2:20.35 | 3:34.43 | 4:48.01 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 439 | 1:09.15 | 2:24.32 | 3:38.55 | 4:49.51 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Alfred August Grubert | 2001 | 437 | 1:09.79 | 2:26.43 | 3:39.06 | 4:49.91 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 434 | 1:10.00 | 2:24.05 | 3:37.98 | 4:50.63 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | August Weilguny | 2001 | 426 | 1:07.10 | 2:21.87 | 3:38.26 | 4:52.33 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sebastian M. Staal | 2002 | 396 | 1:10.37 | 2:26.56 | 3:43.55 | 4:59.62 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Christian Crone | 2001 | 388 | 1:09.27 | 2:27.17 | 3:46.30 | 5:01.52 | Deltager ikke i finalen | ||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Rasmus Thilleman | 2001 | 385 | 1:10.64 | 2:28.24 | 3:46.02 | 5:02.48 | |||
A6 | ||||||||||
9 | Frederik Bornemann | 2001 | 383 | 1:10.77 | 2:29.45 | 3:48.84 | 5:02.88 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 380 | 1:12.38 | 2:30.47 | 3:48.76 | 5:03.69 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
11 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 362 | 1:13.07 | 2:30.67 | 3:50.12 | 5:08.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Joakim Køhn | 2003 | 362 | 1:10.49 | 2:29.00 | 3:48.99 | 5:08.62 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Oskar Vårdal | 2001 | 336 | 1:14.98 | 2:36.16 | 3:55.78 | 5:16.39 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Victor Arendt Skytte | 2002 | 336 | 1:14.86 | 2:36.07 | 3:57.82 | 5:16.39 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
15 | Frede Meincke | 2002 | 330 | 1:14.42 | 2:35.49 | 3:57.80 | 5:18.38 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jens Bomgaard | 2002 | 328 | 1:14.67 | 2:37.49 | 3:59.31 | 5:18.82 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Valdemar Brøns | 2003 | 304 | 1:18.63 | 2:42.35 | 4:05.38 | 5:27.07 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sebastian Rendlev | 2005 | 192 | 1:30.43 | 3:08.06 | 4:45.54 | 6:21.05 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
19 | Matias Munkholm | 2004 | 151 | 1:35.32 | 3:21.58 | 5:09.10 | 6:53.19 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Mathias Vestergaard | 2001 | Akut syg | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 400m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 585 | 1:01.74 | 2:09.79 | 3:18.33 | 4:23.00 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 540 | 1:02.63 | 2:11.80 | 3:22.51 | 4:30.16 | |||
A6 | ||||||||||
3 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 514 | 1:04.54 | 2:14.33 | 3:24.70 | 4:34.66 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 493 | 1:06.23 | 2:16.92 | 3:28.37 | 4:38.42 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 487 | 1:08.06 | 2:21.45 | 3:30.83 | 4:39.56 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | August Bugge | 2000 | 442 | 1:10.78 | 2:23.93 | 3:36.91 | 4:48.71 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 429 | 1:07.28 | 2:21.73 | 3:38.42 | 4:51.75 | Deltager ikke i finalen | ||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Frederik Presskorn | 2000 | 414 | 1:10.76 | 2:26.28 | 3:41.79 | 4:55.08 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:28 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 17:32 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 26, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alfred August Grubert | 2001 | 459 | 1:07.68 | 2:21.55 | 3:33.85 | 4:45.25 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | August Weilguny | 2001 | 446 | 1:06.87 | 2:21.08 | 3:36.15 | 4:47.93 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jannick Hansen | 2001 | 444 | 1:07.23 | 2:20.69 | 3:35.06 | 4:48.26 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Frederik Bornemann | 2001 | 410 | 1:09.51 | 2:25.99 | 3:43.39 | 4:56.08 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Sebastian M. Staal | 2002 | 405 | 1:08.98 | 2:24.84 | 3:41.47 | 4:57.43 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 398 | 1:09.52 | 2:25.45 | 3:43.21 | 4:59.10 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Rasmus Thilleman | 2001 | 391 | 1:10.15 | 2:26.70 | 3:44.49 | 5:00.85 | |||
A6 | ||||||||||
8 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 372 | 1:12.86 | 2:30.17 | 3:48.34 | 5:05.98 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 576 | 1:03.85 | 2:13.27 | 3:21.01 | 4:24.46 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 572 | 1:04.39 | 2:12.91 | 3:20.00 | 4:25.06 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 567 | 1:03.91 | 2:13.11 | 3:21.25 | 4:25.82 | |||
A6 | ||||||||||
4 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 502 | 1:06.14 | 2:18.47 | 3:27.35 | 4:36.75 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | August Bugge | 2000 | 457 | 1:07.89 | 2:20.82 | 3:33.41 | 4:45.51 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Presskorn | 2000 | 397 | 1:09.79 | 2:26.94 | 3:44.15 | 4:59.41 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:32 |
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 12:28 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 482 | 40.04 | 1:25.36 | 2:11.72 | 2:57.36 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | 420 | 41.69 | 1:28.76 | 2:17.02 | 3:05.72 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 393 | 44.46 | 1:33.66 | 2:22.62 | 3:09.86 | |||
A6 | ||||||||||
4 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 381 | 44.34 | 1:32.65 | 2:22.18 | 3:11.88 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Sofie Maagøe | 2003 | 344 | 45.31 | 1:36.51 | 2:27.45 | 3:18.41 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kaya Rolin | 2003 | 338 | 45.87 | 1:36.90 | 2:28.34 | 3:19.70 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 320 | 46.76 | 1:39.24 | 2:31.75 | 3:23.22 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 317 | 46.72 | 1:38.78 | 2:31.43 | 3:23.81 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Josefine Zebitz | 2004 | 312 | 48.92 | 1:41.99 | 2:34.22 | 3:25.00 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christine Henriksen | 2003 | 306 | 46.42 | 1:39.71 | 2:33.44 | 3:26.36 | |||
A6 | ||||||||||
11 | Lærke Blond | 2003 | 305 | 45.65 | 1:38.41 | 2:33.06 | 3:26.48 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Mille Pedersen | 2003 | 304 | 46.30 | 1:39.71 | 2:34.11 | 3:26.70 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
13 | Naja Thomsen | 2003 | 297 | 47.97 | 1:41.85 | 2:34.90 | 3:28.49 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Luna Gammelgaard | 2003 | 295 | 46.70 | 1:39.06 | 2:33.94 | 3:28.83 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 294 | 46.84 | 1:40.82 | 2:35.46 | 3:29.13 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
16 | Laura Vangkilde | 2004 | 270 | 50.22 | 1:46.39 | 2:42.50 | 3:35.10 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 264 | 50.70 | 1:46.37 | 2:42.50 | 3:36.73 | |||
A6 | ||||||||||
18 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | 263 | 49.98 | 1:45.15 | 2:41.19 | 3:36.90 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Olivia Callesen | 2004 | 263 | 49.35 | 1:45.12 | 2:41.89 | 3:37.09 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 258 | 53.09 | 1:48.48 | 2:43.45 | 3:38.27 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Emma Stoltz | 2004 | 254 | 50.37 | 1:47.17 | 2:43.97 | 3:39.64 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
22 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 247 | 51.68 | 1:48.40 | 2:45.51 | 3:41.55 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | 246 | 49.20 | 1:46.40 | 2:45.23 | 3:41.79 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Sophia Bøttger | 2004 | 239 | 49.49 | 1:47.00 | 2:45.97 | 3:43.99 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
25 | Jasmin Philip | 2004 | 237 | 51.99 | 1:50.45 | 2:48.37 | 3:44.58 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 220 | 52.60 | 1:53.73 | 2:54.04 | 3:50.28 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
27 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | 219 | 51.03 | 1:50.02 | 2:50.48 | 3:50.48 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 210 | 54.69 | 1:54.32 | 2:54.61 | 3:53.93 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 201 | 57.43 | 1:58.69 | 2:59.04 | 3:57.38 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Carmen Bach Byrholt | 2004 | 187 | 57.05 | 1:58.56 | 3:00.96 | 4:03.08 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Isabel Lillebæk | 2004 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | DSQ | Asymetrisk arm v 25m | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | 634 | 38.50 | 1:18.15 | 2:01.59 | 2:41.93 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Mia Steen Duus | 2001 | 574 | 38.33 | 1:21.27 | 2:04.70 | 2:47.34 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Frederikke Echardt | 2002 | 571 | 38.87 | 1:21.07 | 2:04.41 | 2:47.65 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 569 | 37.26 | 1:18.98 | 2:02.70 | 2:47.78 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Micaela Jönsson | 2001 | 540 | 39.05 | 1:22.86 | 2:07.13 | 2:50.75 | |||
S71 | ||||||||||
6 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 514 | 40.39 | 1:24.30 | 2:09.08 | 2:53.62 | Deltager ikke i finalen | ||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Silke Siff Larsson | 2002 | 444 | 43.15 | 1:29.61 | 2:15.70 | 3:02.27 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Camilla Friis | 2001 | 426 | 42.35 | 1:30.54 | 2:18.76 | 3:04.81 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Zenia Aarestrup | 2001 | 425 | 42.33 | 1:29.60 | 2:17.69 | 3:04.94 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:28 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 17:45 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 474 | 40.68 | 1:26.06 | 2:12.26 | 2:58.30 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 451 | 42.43 | 1:29.04 | 2:16.12 | 3:01.30 | |||
A6 | ||||||||||
3 | Mia Rindshøj | 2003 | 439 | 41.53 | 1:28.45 | 2:15.43 | 3:03.03 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 391 | 43.63 | 1:31.95 | 2:20.38 | 3:10.08 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 328 | 46.71 | 1:38.13 | 2:30.05 | 3:21.57 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kaya Rolin | 2003 | 328 | 46.63 | 1:38.45 | 2:29.36 | 3:21.61 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 308 | 46.50 | 1:39.66 | 2:33.21 | 3:25.85 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Josefine Zebitz | 2004 | 289 | 47.69 | 1:42.19 | 2:37.11 | 3:30.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | 686 | 36.71 | 1:16.35 | 1:56.98 | 2:37.68 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 622 | 37.35 | 1:18.00 | 1:59.79 | 2:42.94 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mia Steen Duus | 2001 | 603 | 38.33 | 1:20.50 | 2:02.72 | 2:44.63 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Micaela Jönsson | 2001 | 560 | 38.53 | 1:21.99 | 2:05.61 | 2:48.76 | |||
S71 | ||||||||||
5 | Frederikke Echardt | 2002 | 546 | 38.63 | 1:21.79 | 2:05.45 | 2:50.19 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Silke Siff Larsson | 2002 | 450 | 42.38 | 1:28.76 | 2:15.44 | 3:01.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Zenia Aarestrup | 2001 | 431 | 42.54 | 1:29.73 | 2:17.03 | 3:04.04 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Camilla Friis | 2001 | 431 | 41.27 | 1:28.23 | 2:16.51 | 3:04.14 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:45 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 12:29 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Røgind | 2001 | 345 | 41.33 | 1:28.39 | 2:14.43 | 3:01.09 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 326 | 42.48 | 1:29.23 | 2:16.78 | 3:04.52 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 311 | 43.77 | 1:31.90 | 2:20.19 | 3:07.45 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | 291 | 44.49 | 1:33.10 | 2:22.13 | 3:11.62 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Oliver Steenberg | 2002 | 279 | 43.73 | 1:32.90 | 2:24.62 | 3:14.33 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Mikkel Hansen | 2003 | 267 | 44.62 | 1:35.51 | 2:26.78 | 3:17.10 | Deltager ikke i finalen | ||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Oscar Thau | 2002 | 264 | 45.86 | 1:36.52 | 2:27.81 | 3:17.77 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 254 | 44.08 | 1:34.35 | 2:27.67 | 3:20.38 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emil Steenberg | 2002 | 247 | 46.91 | 1:38.31 | 2:30.23 | 3:22.21 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | 237 | 45.37 | 1:37.62 | 2:31.88 | 3:24.97 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 233 | 47.28 | 1:40.15 | 2:34.34 | 3:26.18 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Hannibal Anker Bechmann | 2004 | 192 | 50.93 | 1:48.68 | 2:46.39 | 3:40.11 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ludvig H. Gerdorf | 2003 | 186 | 48.37 | 1:42.52 | 2:42.25 | 3:42.19 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Marius Wanscher | 2002 | Akut syg | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
- | Jakob Alexander Jensen | 2002 | DSQ | Fl. flybenspark | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Mathias Holm | 2001 | DSQ | Flyben i bryst | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:29 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Røgind | 2001 | 368 | 40.03 | 1:25.94 | 2:12.06 | 2:57.21 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 358 | 41.40 | 1:27.10 | 2:13.39 | 2:58.79 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 318 | 43.14 | 1:31.08 | 2:19.07 | 3:06.06 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | 312 | 42.69 | 1:30.63 | 2:18.82 | 3:07.14 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Oliver Steenberg | 2002 | 285 | 43.49 | 1:32.99 | 2:23.82 | 3:12.98 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Oscar Thau | 2002 | 265 | 48.40 | 1:37.39 | 2:28.02 | 3:17.50 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 263 | 43.72 | 1:33.48 | 2:25.81 | 3:18.11 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emil Steenberg | 2002 | 256 | 45.58 | 1:36.66 | 2:29.54 | 3:19.82 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:54 |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 12:31 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 478 | 33.97 | 1:11.59 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | 393 | 35.09 | 1:16.40 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 382 | 36.07 | 1:17.12 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Clara Carlquist | 2003 | 346 | 36.54 | 1:19.68 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 344 | 37.11 | 1:19.82 | |||||
A6 | ||||||||||
6 | Sofie Maagøe | 2003 | 342 | 37.25 | 1:20.01 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frida Uldall | 2003 | 245 | 41.42 | 1:29.37 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | 238 | 41.21 | 1:30.28 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie K Rose | 2003 | 231 | 39.25 | 1:31.21 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Malou Soelberg | 2004 | 229 | 40.49 | 1:31.43 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 220 | 43.34 | 1:32.62 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Clara Sass Husum | 2004 | 204 | 44.01 | 1:35.06 | |||||
A6 | ||||||||||
13 | Luna Gammelgaard | 2003 | 201 | 42.40 | 1:35.41 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nora Hertel | 2003 | 200 | 43.27 | 1:35.60 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Josefine Zebitz | 2004 | 190 | 48.19 | 1:37.26 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Christine Henriksen | 2003 | 190 | 44.45 | 1:37.34 | |||||
A6 | ||||||||||
17 | Mia Lindberg | 2003 | 186 | 45.45 | 1:38.03 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jasmin Philip | 2004 | 171 | 46.93 | 1:40.81 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Hannah Höesch | 2003 | 170 | 45.76 | 1:40.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Asta Rygaard Jonas | 2003 | 169 | 44.70 | 1:41.14 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
21 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 147 | 49.79 | 1:45.98 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
22 | Lærke Blond | 2003 | 147 | 47.16 | 1:46.05 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
23 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 147 | 48.56 | 1:46.07 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | Sophia Bøttger | 2004 | 139 | 50.84 | 1:47.93 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
25 | Carmen Bach Byrholt | 2004 | 126 | 49.66 | 1:51.42 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | DSQ | Fl. brystbenspark | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Emma Stoltz | 2004 | DSQ | Asynk ben sidste 50m | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
- | Rebecca Hoeck | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 545 | 32.31 | 1:08.53 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Andrea Paaske | 2001 | 430 | 33.44 | 1:14.14 | Deltager ikke i finalen | ||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 421 | 33.85 | 1:14.68 | |||||
A6 | ||||||||||
4 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 419 | 33.89 | 1:14.80 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Emma Brogaard | 2001 | 408 | 34.64 | 1:15.44 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | 394 | 34.37 | 1:16.34 | |||||
A6 | ||||||||||
7 | Matilde Weibel | 2002 | 388 | 35.16 | 1:16.72 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Porsdal | 2002 | 345 | 36.50 | 1:19.74 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 301 | 37.05 | 1:23.45 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Charlotte Malberg | 2002 | 258 | 40.79 | 1:27.92 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Silke Siff Larsson | 2002 | 227 | 42.08 | 1:31.69 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Stampe Meier | 2001 | Akut syg | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Lea Joensen | 2001 | Akut syg | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:31 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 18:03 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 491 | 33.73 | 1:10.94 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 409 | 34.27 | 1:15.40 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Mia Rindshøj | 2003 | 407 | 34.91 | 1:15.48 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 389 | 34.92 | 1:16.68 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Sofie Maagøe | 2003 | 371 | 35.79 | 1:17.87 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Clara Carlquist | 2003 | 347 | 36.37 | 1:19.65 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frida Uldall | 2003 | 267 | 40.01 | 1:26.87 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | 264 | 39.34 | 1:27.18 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 580 | 31.72 | 1:07.12 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 485 | 32.97 | 1:11.23 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Emma Brogaard | 2001 | 440 | 33.76 | 1:13.57 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 416 | 34.94 | 1:14.93 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | 401 | 35.23 | 1:15.89 | |||||
A6 | ||||||||||
6 | Matilde Weibel | 2002 | 393 | 35.22 | 1:16.38 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cecilie Porsdal | 2002 | 363 | 35.78 | 1:18.44 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 328 | 38.00 | 1:21.15 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:03 |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 12:59 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | William Christoffersen | 2001 | 385 | 31.44 | 1:08.43 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | August Weilguny | 2001 | 364 | 31.84 | 1:09.75 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alfred August Grubert | 2001 | 345 | 32.45 | 1:10.97 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 314 | 34.76 | 1:13.24 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Frederik Bornemann | 2001 | 298 | 34.41 | 1:14.58 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 296 | 33.56 | 1:14.69 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Frederik Bojesen | 2002 | 284 | 34.49 | 1:15.72 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Victor Arendt Skytte | 2002 | 265 | 37.01 | 1:17.51 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Morten Østergaard | 2002 | 257 | 36.87 | 1:18.30 | Deltager ikke i finalen | ||||
A6 | ||||||||||
10 | William W. Kofoed | 2001 | 251 | 36.02 | 1:18.97 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 249 | 35.98 | 1:19.18 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 246 | 36.85 | 1:19.50 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jannick Hansen | 2001 | 238 | 36.51 | 1:20.36 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
14 | Mathias Holm | 2001 | 227 | 38.33 | 1:21.58 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
15 | Rasmus Nielsen | 2001 | 227 | 37.51 | 1:21.61 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
16 | Frederik Clausen | 2001 | 226 | 38.36 | 1:21.79 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | 211 | 37.86 | 1:23.65 | |||||
A6 | ||||||||||
18 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 201 | 38.08 | 1:25.04 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jens Bomgaard | 2002 | 196 | 38.95 | 1:25.68 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Oscar Thau | 2002 | 193 | 40.64 | 1:26.20 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Affou Adlouni | 2002 | 189 | 39.57 | 1:26.73 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
22 | Mark Sumberg | 2002 | 178 | 40.11 | 1:28.42 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
23 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 175 | 40.20 | 1:28.93 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Oliver Breuner | 2002 | 167 | 40.81 | 1:30.37 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
25 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | 161 | 42.11 | 1:31.48 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Marcus Hiort | 2003 | 145 | 42.81 | 1:34.70 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
27 | Nicholas Svane | 2002 | 140 | 43.31 | 1:35.78 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
28 | Matias Munkholm | 2004 | 123 | 48.39 | 1:40.06 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
29 | Nicklas Taylor | 2002 | 118 | 48.09 | 1:41.54 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
30 | Cornelius Olsen | 2005 | 116 | 46.32 | 1:41.87 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Vestergaard | 2001 | Akut syg | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | DSQ | Asynk ben | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Sean Petersen | 2006 | DSQ | Brystben gn hele løb | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 531 | 28.87 | 1:01.49 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 484 | 29.26 | 1:03.45 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Anton Borring Andersen | 1999 | 450 | 32.30 | 1:04.97 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Magnus Vinjebo | 1999 | 448 | 30.64 | 1:05.09 | Deltager ikke i finalen | ||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 433 | 31.03 | 1:05.85 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Sebastian Tullberg | 2000 | 418 | 32.07 | 1:06.59 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Andreas Vestergaard | 1999 | 411 | 31.01 | 1:06.96 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 391 | 33.62 | 1:08.12 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 385 | 30.55 | 1:08.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 370 | 32.19 | 1:09.38 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Emil Johansen | 1999 | 346 | 30.89 | 1:10.90 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Kristian Torp | 2000 | 343 | 33.32 | 1:11.16 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
13 | Alexander Eggers | 1999 | 341 | 34.38 | 1:11.29 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
14 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 325 | 32.85 | 1:12.46 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frederik Presskorn | 2000 | 317 | 34.27 | 1:13.03 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Oliver Schiellerup | 2000 | 289 | 35.52 | 1:15.31 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:59 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 18:13 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | William Christoffersen | 2001 | 426 | 30.64 | 1:06.17 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | August Weilguny | 2001 | 360 | 32.23 | 1:09.98 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alfred August Grubert | 2001 | 350 | 32.55 | 1:10.66 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 330 | 34.43 | 1:12.05 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Frederik Bornemann | 2001 | 320 | 34.01 | 1:12.79 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 300 | 33.15 | 1:14.36 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Frederik Bojesen | 2002 | 282 | 34.71 | 1:15.94 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Victor Arendt Skytte | 2002 | 262 | 35.94 | 1:17.77 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 552 | 28.74 | 1:00.73 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Anton Borring Andersen | 1999 | 550 | 28.91 | 1:00.80 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 525 | 28.93 | 1:01.72 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 483 | 29.47 | 1:03.49 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 456 | 30.53 | 1:04.71 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Andreas Vestergaard | 1999 | 444 | 30.67 | 1:05.28 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 421 | 31.89 | 1:06.43 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 389 | 30.91 | 1:08.24 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Resultat Løb 31 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 13:16 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 435 | 37.55 | 1:19.35 | 2:02.58 | 2:43.61 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maria Lund | 2003 | 385 | 41.86 | 1:25.54 | 2:07.94 | 2:50.42 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 339 | 42.55 | 1:28.53 | 2:14.06 | 2:57.91 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 338 | 42.63 | 1:27.66 | 2:13.49 | 2:58.02 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Naja Thomsen | 2003 | 335 | 42.43 | 1:28.27 | 2:14.78 | 2:58.47 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 326 | 41.40 | 1:26.78 | 2:13.50 | 3:00.22 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 319 | 43.84 | 1:29.57 | 2:15.84 | 3:01.54 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thea Pedersen | 2003 | 304 | 44.01 | 1:30.72 | 2:17.78 | 3:04.33 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kaya Rolin | 2003 | 304 | 43.45 | 1:30.38 | 2:35.80 | 3:04.45 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Julie K Rose | 2003 | 304 | 42.85 | 1:30.74 | 2:18.52 | 3:04.48 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
11 | Malou Soelberg | 2004 | 296 | 43.98 | 1:32.11 | 2:19.29 | 3:06.13 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Karla Marie Fæster | 2004 | 293 | 45.41 | 1:33.85 | 2:21.59 | 3:06.78 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
13 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 286 | 46.33 | 1:33.93 | 2:21.15 | 3:08.20 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
14 | Rebecca Hoeck | 2004 | 283 | 45.80 | 1:33.59 | 2:22.32 | 3:08.84 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Camille Nørby | 2004 | 279 | 45.73 | 1:33.29 | 2:22.39 | 3:09.75 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
16 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 278 | 44.92 | 1:33.66 | 2:23.17 | 3:09.89 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Jasmin Philip | 2004 | 275 | 46.68 | 1:34.54 | 2:23.77 | 3:10.63 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 271 | 44.24 | 1:33.56 | 2:23.61 | 3:11.54 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Matilda Colley | 2003 | 268 | 46.25 | 1:35.32 | 2:25.38 | 3:12.19 | |||
A6 | ||||||||||
20 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | 268 | 44.21 | 1:33.72 | 2:24.01 | 3:12.42 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Rosemarie Koch | 2004 | 256 | 44.21 | 1:35.20 | 2:25.09 | 3:15.15 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Freja Møller | 2004 | 251 | 47.14 | 1:36.85 | 2:27.10 | 3:16.43 | |||
A6 | ||||||||||
23 | Nora Hertel | 2003 | 251 | 47.73 | 1:37.28 | 2:27.57 | 3:16.48 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Olivia Callesen | 2004 | 246 | 48.87 | 1:40.34 | 2:29.57 | 3:17.99 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Hannah Höesch | 2003 | 243 | 46.66 | 1:36.90 | 2:28.48 | 3:18.55 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 236 | 48.06 | 1:38.99 | 2:30.06 | 3:20.48 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 224 | 47.66 | 1:41.43 | 2:33.50 | 3:24.02 | |||
A6 | ||||||||||
28 | Ronja Hove | 2005 | 220 | 49.28 | 1:44.04 | 2:36.59 | 3:25.41 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 218 | 49.24 | 1:44.14 | 2:37.42 | 3:25.83 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Josefine Zebitz | 2004 | 218 | 51.46 | 1:44.13 | 2:36.67 | 3:25.96 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Nichole Juul Bømler | 2005 | 217 | 50.03 | 1:43.68 | 2:35.91 | 3:26.17 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 217 | 51.49 | 1:43.67 | 2:36.71 | 3:26.24 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
33 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 215 | 48.50 | 1:41.61 | 2:35.75 | 3:27.05 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
34 | Rebecca Petersen | 2005 | 207 | 50.16 | 1:43.81 | 2:38.86 | 3:29.56 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Laura Vangkilde | 2004 | 203 | 52.90 | 1:46.33 | 2:40.06 | 3:30.99 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
36 | Carmen Bach Byrholt | 2004 | 197 | 51.21 | 1:45.77 | 2:40.08 | 3:33.02 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Asta Rygaard Jonas | 2003 | 196 | 48.97 | 1:43.14 | 2:38.13 | 3:33.42 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
38 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 192 | 52.47 | 1:48.27 | 2:43.12 | 3:34.93 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
39 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 189 | 54.78 | 1:50.82 | 2:44.80 | 3:36.06 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
40 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | 187 | 50.18 | 1:46.58 | 2:43.02 | 3:36.86 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
41 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 183 | 52.83 | 1:48.57 | 2:44.45 | 3:38.29 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
42 | Ditte Jensen | 2005 | 181 | 50.91 | 1:47.16 | 2:44.44 | 3:38.97 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
43 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 181 | 49.36 | 1:45.05 | 2:44.60 | 3:39.10 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
44 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 179 | 51.97 | 1:48.39 | 3:15.09 | 3:40.02 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
45 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 151 | 57.05 | 1:59.93 | 2:59.16 | 3:52.76 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
46 | Ronja Jensen | 2004 | 138 | 56.55 | 1:58.80 | 3:00.20 | 3:59.84 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna Leopold Brandt | 2004 | DSQ | Efb v. 100m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Nanna Udby Laugesen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | DSQ | Efb v. 150m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Liva Palmund | 2002 | 530 | 35.53 | 1:14.18 | 1:54.16 | 2:33.23 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Camille Erichsen | 2001 | 523 | 36.68 | 1:14.96 | 1:55.06 | 2:33.95 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Emma Brogaard | 2001 | 521 | 34.43 | 1:13.10 | 1:53.90 | 2:34.12 | Deltager ikke i finalen | ||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Stampe | 2002 | 495 | 36.93 | 1:15.98 | 1:57.75 | 2:36.76 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Anne Føyn | 2002 | 481 | 38.10 | 1:17.58 | 1:58.66 | 2:38.33 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Emilie Bast | 2002 | 401 | 40.16 | 1:22.71 | 2:06.51 | 2:48.15 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mille Graasbøll | 2002 | 399 | 40.71 | 1:23.02 | 2:06.57 | 2:48.46 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Signe Fich Hansen | 2002 | 386 | 41.89 | 1:24.59 | 2:07.74 | 2:50.29 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Charlotte Malberg | 2002 | 372 | 41.72 | 1:25.56 | 2:09.81 | 2:52.49 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 363 | 40.96 | 1:24.51 | 2:09.87 | 2:53.88 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:16 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 18:26 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 442 | 37.86 | 1:18.53 | 2:00.37 | 2:42.76 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maria Lund | 2003 | 412 | 38.66 | 1:20.94 | 2:03.92 | 2:46.65 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 365 | 41.11 | 1:24.85 | 2:09.65 | 2:53.58 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Naja Thomsen | 2003 | 357 | 41.84 | 1:26.68 | 2:12.50 | 2:54.87 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 328 | 41.16 | 1:26.11 | 2:13.41 | 2:59.72 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Kaya Rolin | 2003 | 321 | 43.12 | 1:30.24 | 2:16.48 | 3:01.14 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Thea Pedersen | 2003 | 313 | 42.52 | 1:28.75 | 2:16.10 | 3:02.57 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 305 | 43.55 | 1:30.52 | 2:17.64 | 3:04.13 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Camille Erichsen | 2001 | 575 | 36.34 | 1:14.06 | 1:51.81 | 2:29.15 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Julie Stampe | 2002 | 558 | 37.12 | 1:14.88 | 1:53.67 | 2:30.62 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Liva Palmund | 2002 | 555 | 35.74 | 1:13.97 | 1:52.86 | 2:30.91 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Anne Føyn | 2002 | 473 | 38.77 | 1:19.24 | 1:59.50 | 2:39.22 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Emilie Bast | 2002 | 415 | 39.75 | 1:21.67 | 2:04.58 | 2:46.23 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mille Graasbøll | 2002 | 407 | 39.37 | 1:21.59 | 2:04.66 | 2:47.27 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Signe Fich Hansen | 2002 | 403 | 40.79 | 1:23.03 | 2:05.45 | 2:47.91 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Charlotte Malberg | 2002 | 384 | 41.01 | 1:24.35 | 2:08.08 | 2:50.63 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:26 |
Resultat Løb 32 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 13:19 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christian Crone | 2001 | 339 | 37.68 | 1:19.08 | 2:00.70 | 2:40.46 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 317 | 38.68 | 1:19.80 | 2:02.07 | 2:44.10 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Rasmus Nielsen | 2001 | 295 | 39.71 | 1:22.52 | 2:05.91 | 2:48.11 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Joakim Køhn | 2003 | 276 | 39.71 | 1:23.47 | 2:07.46 | 2:51.70 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 276 | 40.60 | 1:23.94 | 2:08.20 | 2:51.70 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 266 | 42.27 | 1:25.91 | 2:11.23 | 2:53.94 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Oskar Vårdal | 2001 | 263 | 41.74 | 1:25.67 | 2:09.98 | 2:54.51 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Valdemar Brøns | 2003 | 257 | 41.37 | 1:27.14 | 2:12.02 | 2:55.81 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 247 | 41.55 | 1:26.26 | 2:12.40 | 2:58.15 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 237 | 43.01 | 1:28.84 | 2:15.13 | 3:00.81 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emil Steenberg | 2002 | 230 | 43.31 | 1:29.86 | 2:16.96 | 3:02.66 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Magnus Christensen | 2002 | 223 | 43.52 | 1:32.64 | 2:19.99 | 3:04.45 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Oliver Steenberg | 2002 | 217 | 45.85 | 1:33.50 | 2:19.63 | 3:06.03 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 214 | 44.35 | 1:32.35 | 2:20.60 | 3:06.87 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nicklas Taylor | 2002 | 211 | 44.26 | 1:32.52 | 2:21.74 | 3:07.81 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
16 | Mads Møller | 2005 | 208 | 47.20 | 1:35.61 | 2:25.47 | 3:08.60 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cornelius Olsen | 2005 | 206 | 45.17 | 1:34.11 | 2:22.78 | 3:09.31 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sebastian K. Greisen | 2004 | 206 | 44.75 | 1:33.61 | 2:23.70 | 3:09.31 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Affou Adlouni | 2002 | 204 | 46.57 | 1:34.49 | 2:23.21 | 3:09.91 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Carl-Anton Drauschke | 2003 | 203 | 44.88 | 1:33.53 | 2:22.20 | 3:10.15 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mikkel Andersen | 2005 | 190 | 48.03 | 1:37.35 | 2:26.72 | 3:14.46 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Stefan Hammer Sørensen | 2002 | 159 | 48.79 | 1:41.60 | 2:33.93 | 3:26.23 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Ludvig H. Gerdorf | 2003 | 158 | 51.50 | 1:46.98 | 2:37.52 | 3:26.99 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Noel Willem Pihl | 2002 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 505 | 34.55 | 1:08.26 | 1:46.09 | 2:20.52 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Andreas Vestergaard | 1999 | 357 | 38.71 | 1:21.21 | 2:01.20 | 2:37.71 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | August Bugge | 2000 | 351 | 38.95 | 1:19.60 | 2:00.08 | 2:38.64 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 309 | 39.11 | 1:21.71 | 2:04.21 | 2:45.42 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:19 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 18:38 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christian Crone | 2001 | 382 | 35.75 | 1:14.65 | 1:55.20 | 2:34.23 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Rasmus Nielsen | 2001 | 328 | 38.65 | 1:19.91 | 2:02.26 | 2:42.16 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 319 | 38.06 | 1:19.07 | 2:01.40 | 2:43.78 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Joakim Køhn | 2003 | 303 | 39.03 | 1:21.12 | 2:04.95 | 2:46.56 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Oskar Vårdal | 2001 | 289 | 39.92 | 1:22.09 | 2:05.89 | 2:49.13 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 283 | 40.19 | 1:22.95 | 2:07.01 | 2:50.30 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Valdemar Brøns | 2003 | 258 | 40.77 | 1:25.52 | 2:10.90 | 2:55.66 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 551 | 33.04 | 1:07.30 | 1:42.48 | 2:16.51 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Andreas Vestergaard | 1999 | 472 | 32.91 | 1:09.50 | 1:47.01 | 2:23.65 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 348 | 37.92 | 1:19.29 | 1:59.78 | 2:39.02 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | August Bugge | 2000 | 335 | 39.08 | 1:19.88 | 2:00.94 | 2:41.10 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:38 |
Resultat Løb 33 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 13:39 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 475 | 33.50 | 1:06.71 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 472 | 32.34 | 1:06.86 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 445 | 33.14 | 1:08.17 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Clara Carlquist | 2003 | 427 | 33.06 | 1:09.13 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Esther Else Grubert | 2003 | 407 | 34.32 | 1:10.23 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Mille Pedersen | 2003 | 401 | 33.67 | 1:10.58 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Mia Lindberg | 2003 | 400 | 34.08 | 1:10.63 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Luna Gammelgaard | 2003 | 398 | 34.58 | 1:10.75 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sofie Maagøe | 2003 | 393 | 34.44 | 1:11.07 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 390 | 33.61 | 1:11.25 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
11 | Amalie Schou | 2003 | 385 | 34.06 | 1:11.54 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Naja Thomsen | 2003 | 379 | 34.83 | 1:11.93 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Maria Lund | 2003 | 376 | 34.51 | 1:12.11 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
14 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 372 | 35.10 | 1:12.37 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 366 | 34.01 | 1:12.78 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
16 | Louise Dahl | 2003 | 348 | 35.55 | 1:14.00 | |||||
A6 | ||||||||||
17 | Laura Boutrup | 2003 | 347 | 35.10 | 1:14.03 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
18 | Frida Uldall | 2003 | 330 | 36.96 | 1:15.28 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 329 | 36.24 | 1:15.38 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 329 | 35.75 | 1:15.38 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
21 | Camille Nørby | 2004 | 323 | 35.96 | 1:15.84 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
22 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 306 | 36.60 | 1:17.20 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Clara Sass Husum | 2004 | 292 | 37.27 | 1:18.48 | |||||
A6 | ||||||||||
24 | Katrine Bonefeld | 2004 | 289 | 37.11 | 1:18.71 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
25 | Thea Pedersen | 2003 | 286 | 37.43 | 1:18.98 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Nora Hertel | 2003 | 285 | 38.22 | 1:19.10 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 280 | 38.44 | 1:19.57 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
28 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | 276 | 37.47 | 1:19.89 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Emma Hansen | 2004 | 276 | 37.09 | 1:19.90 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
30 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 271 | 39.10 | 1:20.43 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
31 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | 267 | 38.28 | 1:20.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Olivia Callesen | 2004 | 266 | 38.55 | 1:20.95 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
33 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 260 | 38.53 | 1:21.49 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
34 | Rosemarie Koch | 2004 | 245 | 38.28 | 1:23.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Karla Marie Fæster | 2004 | 241 | 40.77 | 1:23.63 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
36 | Isabel Lillebæk | 2004 | 237 | 40.50 | 1:24.08 | |||||
A6 | ||||||||||
37 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 229 | 38.88 | 1:24.99 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
38 | Signe Krag Andersen | 2004 | 228 | 40.84 | 1:25.20 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
39 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | 226 | 42.26 | 1:25.48 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
40 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | 223 | 40.08 | 1:25.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
41 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 190 | 44.56 | 1:30.57 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Signe Fich Hansen | 2002 | 545 | 31.10 | 1:03.72 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mia Steen Duus | 2001 | 531 | 32.21 | 1:04.28 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Micaela Jönsson | 2001 | 517 | 30.84 | 1:04.86 | |||||
S71 | ||||||||||
4 | Andrea Paaske | 2001 | 513 | 31.30 | 1:05.01 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Moa Karlsson | 2002 | 501 | 31.70 | 1:05.52 | |||||
S71 | ||||||||||
6 | Thea Blomsterberg | 2002 | 492 | 31.93 | 1:05.92 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 487 | 31.81 | 1:06.15 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Christina Christensen | 2001 | 478 | 31.68 | 1:06.59 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 465 | 31.73 | 1:07.18 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | 453 | 32.51 | 1:07.77 | |||||
A6 | ||||||||||
11 | Matilde Weibel | 2002 | 453 | 32.32 | 1:07.78 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 449 | 32.65 | 1:07.97 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Julie Stampe | 2002 | 442 | 32.39 | 1:08.33 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
14 | Ulrikke Veje | 2002 | 399 | 34.50 | 1:10.68 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Cecilie Porsdal | 2002 | 396 | 33.56 | 1:10.90 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
16 | Camilla Friis | 2001 | 359 | 34.71 | 1:13.21 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Julie Stampe Meier | 2001 | Akut syg | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Lea Joensen | 2001 | Akut syg | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:39 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 18:48 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 499 | 31.89 | 1:05.61 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 491 | 32.20 | 1:06.00 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 483 | 32.29 | 1:06.35 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Mille Pedersen | 2003 | 427 | 32.24 | 1:09.10 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Esther Else Grubert | 2003 | 419 | 33.47 | 1:09.53 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Luna Gammelgaard | 2003 | 413 | 33.70 | 1:09.87 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie Maagøe | 2003 | 389 | 34.47 | 1:11.28 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mia Lindberg | 2003 | 387 | 34.34 | 1:11.42 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | 572 | 31.08 | 1:02.70 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Signe Fich Hansen | 2002 | 570 | 30.53 | 1:02.79 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Micaela Jönsson | 2001 | 525 | 30.69 | 1:04.52 | |||||
S71 | ||||||||||
4 | Andrea Paaske | 2001 | 519 | 31.09 | 1:04.76 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Christina Christensen | 2001 | 480 | 31.37 | 1:06.47 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Moa Karlsson | 2002 | 479 | 31.85 | 1:06.53 | |||||
S71 | ||||||||||
7 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 452 | 32.46 | 1:07.82 | |||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:48 |
Resultat Løb 34 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 13:42 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | William Christoffersen | 2001 | 459 | 28.71 | 1:00.78 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 440 | 29.41 | 1:01.67 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | 402 | 30.71 | 1:03.53 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Røgind | 2001 | 379 | 30.51 | 1:04.80 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Rasmus Nielsen | 2001 | 370 | 31.69 | 1:05.34 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Sebastian M. Staal | 2002 | 347 | 31.72 | 1:06.70 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 347 | 31.87 | 1:06.74 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 335 | 31.92 | 1:07.52 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 332 | 33.43 | 1:07.71 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | 328 | 32.94 | 1:07.97 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rasmus Thilleman | 2001 | 328 | 32.67 | 1:08.00 | |||||
A6 | ||||||||||
12 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | 327 | 32.87 | 1:08.05 | |||||
A6 | ||||||||||
13 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 323 | 32.32 | 1:08.30 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Christian Galsøe | 2002 | 314 | 33.06 | 1:08.97 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frederik Clausen | 2001 | 313 | 33.27 | 1:09.05 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jens Bomgaard | 2002 | 309 | 32.95 | 1:09.38 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 306 | 33.50 | 1:09.57 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
18 | Oliver Steenberg | 2002 | 306 | 34.21 | 1:09.60 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Magnus Christensen | 2002 | 299 | 34.02 | 1:10.14 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Frede Meincke | 2002 | 295 | 34.15 | 1:10.42 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | 286 | 33.62 | 1:11.16 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 260 | 35.57 | 1:13.46 | |||||
A6 | ||||||||||
23 | Emil Steenberg | 2002 | 260 | 34.88 | 1:13.49 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | Morten Østergaard | 2002 | 258 | 35.22 | 1:13.64 | |||||
A6 | ||||||||||
25 | Oliver Breuner | 2002 | 252 | 35.54 | 1:14.17 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
26 | Nicholas Svane | 2002 | 249 | 35.56 | 1:14.53 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
27 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | 230 | 35.86 | 1:16.54 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
28 | Mark Sumberg | 2002 | 212 | 37.68 | 1:18.56 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
29 | Sean Petersen | 2006 | 184 | 39.24 | 1:22.45 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
30 | Sebastian Rendlev | 2005 | 176 | 39.51 | 1:23.64 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Simon Blidarevic | 2002 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Vestergaard | 2001 | Akut syg | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 506 | 27.93 | 58.85 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | 472 | 30.09 | 1:00.23 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Anton Borring Andersen | 1999 | 465 | 31.14 | 1:00.54 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Emil Johansen | 1999 | 427 | 29.90 | 1:02.27 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Alexander Eggers | 1999 | 420 | 30.91 | 1:02.62 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Magnus Vinjebo | 1999 | 402 | 30.31 | 1:03.55 | Deltager ikke i finalen | ||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 398 | 30.65 | 1:03.77 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederik Presskorn | 2000 | 370 | 31.33 | 1:05.32 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Oliver Schiellerup | 2000 | 357 | 31.78 | 1:06.07 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 322 | 32.67 | 1:08.40 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:42 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 18:57 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | William Christoffersen | 2001 | 479 | 29.33 | 59.92 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 455 | 29.16 | 1:00.99 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | 415 | 30.08 | 1:02.86 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Røgind | 2001 | 376 | 30.92 | 1:04.95 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Rasmus Nielsen | 2001 | 373 | 31.24 | 1:05.12 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 373 | 31.46 | 1:05.14 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 353 | 31.78 | 1:06.32 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Sebastian M. Staal | 2002 | 332 | 32.17 | 1:07.73 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 596 | 27.69 | 55.72 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Anton Borring Andersen | 1999 | 571 | 27.75 | 56.52 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 523 | 27.74 | 58.22 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Alexander Eggers | 1999 | 512 | 29.20 | 58.63 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Emil Johansen | 1999 | 463 | 29.04 | 1:00.61 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 390 | 30.97 | 1:04.20 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Oliver Schiellerup | 2000 | 387 | 30.96 | 1:04.35 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Frederik Presskorn | 2000 | 372 | 31.18 | 1:05.21 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:57 |
Resultat Løb 35 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 13:35 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 35, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Clara Carlquist | 2003 | 445 | 36.03 | 1:18.92 | 2:07.24 | 2:45.15 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 435 | 38.51 | 1:23.72 | 2:09.69 | 2:46.44 | |||
A6 | ||||||||||
3 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 399 | 39.42 | 1:24.27 | 2:14.32 | 2:51.30 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 384 | 38.33 | 1:27.06 | 2:13.46 | 2:53.49 | |||
A6 | ||||||||||
5 | Sofie Maagøe | 2003 | 380 | 37.55 | 1:23.21 | 2:14.72 | 2:54.04 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 363 | 37.96 | 1:24.44 | 2:14.65 | 2:56.77 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Naja Thomsen | 2003 | 357 | 40.40 | 1:26.47 | 2:19.39 | 2:57.80 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie K Rose | 2003 | 356 | 39.54 | 1:27.45 | 2:17.70 | 2:57.92 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Caroline Veggerby | 2003 | 347 | 39.13 | 1:26.44 | 2:21.15 | 2:59.49 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Luna Gammelgaard | 2003 | 344 | 41.54 | 1:26.51 | 2:20.94 | 3:00.00 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mille Pedersen | 2003 | 340 | 38.16 | 1:25.75 | 2:21.62 | 3:00.71 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
12 | Mia Lindberg | 2003 | 339 | 43.28 | 1:28.93 | 2:22.53 | 3:00.89 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 307 | 43.10 | 1:30.36 | 2:24.83 | 3:06.92 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Laura Boutrup | 2003 | 307 | 41.07 | 1:31.11 | 2:28.32 | 3:06.96 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
15 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 306 | 42.96 | 1:32.57 | 2:27.85 | 3:07.11 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
16 | Freja Møller | 2004 | 303 | 42.22 | 1:32.02 | 2:25.22 | 3:07.62 | |||
A6 | ||||||||||
17 | Hannah Höesch | 2003 | 296 | 45.63 | 1:35.53 | 2:26.79 | 3:09.17 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 296 | 42.74 | 1:29.12 | 2:28.05 | 3:09.17 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Kaya Rolin | 2003 | 292 | 47.26 | 1:33.53 | 2:26.12 | 3:09.99 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Malou Soelberg | 2004 | 277 | 42.50 | 1:30.60 | 2:28.31 | 3:13.40 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Louise Dahl | 2003 | 265 | 46.43 | 1:39.58 | 2:36.54 | 3:16.28 | |||
A6 | ||||||||||
22 | Nora Hertel | 2003 | 265 | 45.34 | 1:34.78 | 2:34.22 | 3:16.36 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sophia Bøttger | 2004 | 264 | 49.64 | 1:38.04 | 2:33.19 | 3:16.64 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | Matilda Colley | 2003 | 258 | 45.02 | 1:35.24 | 2:33.97 | 3:18.01 | |||
A6 | ||||||||||
25 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | 251 | 47.48 | 1:40.01 | 2:37.42 | 3:19.74 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Jasmin Philip | 2004 | 250 | 45.60 | 1:35.05 | 2:37.42 | 3:20.02 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Emma Hansen | 2004 | 249 | 47.61 | 1:41.11 | 2:35.37 | 3:20.30 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
28 | Rebecca Hoeck | 2004 | 240 | 45.23 | 1:33.83 | 2:40.42 | 3:22.94 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Thea Pedersen | 2003 | 239 | 52.12 | 1:40.52 | 2:39.41 | 3:23.07 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Olivia Callesen | 2004 | 238 | 49.42 | 1:41.69 | 2:39.91 | 3:23.48 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Katrine Bonefeld | 2004 | 233 | 50.86 | 1:42.22 | 2:38.69 | 3:24.93 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
32 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 231 | 50.92 | 1:42.20 | 2:39.58 | 3:25.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
33 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | 229 | 44.39 | 1:41.01 | 2:40.76 | 3:26.06 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 225 | 46.50 | 1:40.56 | 2:42.47 | 3:27.40 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | 223 | 46.51 | 1:39.66 | 2:40.11 | 3:27.83 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
36 | Rosemarie Koch | 2004 | 221 | 48.84 | 1:42.52 | 2:43.49 | 3:28.43 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Laura Vangkilde | 2004 | 216 | 51.73 | 1:46.92 | 2:43.81 | 3:30.03 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
38 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 201 | 50.83 | 1:43.63 | 2:46.62 | 3:35.29 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
39 | Karla Marie Fæster | 2004 | 199 | 57.45 | 1:47.15 | 2:51.45 | 3:35.98 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
40 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | 198 | 49.46 | 1:46.08 | 2:49.96 | 3:36.39 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
41 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 196 | 51.60 | 1:48.86 | 2:50.77 | 3:36.83 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
42 | Signe Krag Andersen | 2004 | 193 | 53.33 | 1:50.37 | 2:48.47 | 3:38.08 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
43 | Carmen Bach Byrholt | 2004 | 192 | 50.46 | 1:46.44 | 2:50.08 | 3:38.34 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
44 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 185 | 52.44 | 1:49.87 | 2:53.84 | 3:41.23 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
45 | Nichole Juul Bømler | 2005 | 185 | 51.99 | 1:46.35 | 2:51.66 | 3:41.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
46 | Rebecca Petersen | 2005 | 184 | 47.96 | 1:43.44 | 2:53.11 | 3:41.50 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
47 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 166 | 51.17 | 1:48.75 | 2:55.31 | 3:49.49 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
48 | Ditte Jensen | 2005 | 159 | 51.30 | 1:48.38 | 2:58.89 | 3:52.65 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
49 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 151 | 53.41 | 1:54.96 | 3:04.90 | 3:56.73 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Anna Leopold Brandt | 2004 | DSQ | Cr.ben e vend v 100m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Josefine Zebitz | 2004 | DSQ | asynkron arme i fly | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | DSQ | asymetrisk ben i fly | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Therese Sand Frederiksen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 35, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | 570 | 32.92 | 1:14.36 | 1:56.48 | 2:32.12 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 562 | 32.19 | 1:12.86 | 1:57.66 | 2:32.85 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Mathilde Hager | 2001 | 546 | 32.52 | 1:14.36 | 1:58.71 | 2:34.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thea Blomsterberg | 2002 | 537 | 34.05 | 1:17.64 | 1:59.13 | 2:35.19 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Frederikke Echardt | 2002 | 533 | 36.50 | 1:16.22 | 2:00.15 | 2:35.54 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Anne Føyn | 2002 | 527 | 32.11 | 1:13.96 | 2:00.52 | 2:36.13 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 520 | 34.47 | 1:16.99 | 1:59.61 | 2:36.78 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Camille Erichsen | 2001 | 511 | 34.74 | 1:13.77 | 2:00.25 | 2:37.69 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Julie Stampe | 2002 | 487 | 34.75 | 1:16.42 | 2:03.85 | 2:40.24 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Zenia Aarestrup | 2001 | 468 | 36.16 | 1:15.92 | 2:03.87 | 2:42.44 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 450 | 36.07 | 1:20.78 | 2:07.96 | 2:44.54 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 447 | 35.36 | 1:18.22 | 2:07.89 | 2:44.93 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mille Graasbøll | 2002 | 439 | 34.80 | 1:19.16 | 2:08.29 | 2:45.86 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
14 | Moa Karlsson | 2002 | 433 | 37.39 | 1:19.80 | 2:10.03 | 2:46.73 | |||
S71 | ||||||||||
15 | Emilie Bast | 2002 | 406 | 38.93 | 1:24.07 | 2:10.69 | 2:50.33 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Cecilie Porsdal | 2002 | 397 | 37.03 | 1:21.41 | 2:12.95 | 2:51.62 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
17 | Silke Siff Larsson | 2002 | 390 | 41.60 | 1:28.65 | 2:13.83 | 2:52.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Charlotte Malberg | 2002 | 389 | 41.54 | 1:27.16 | 2:14.40 | 2:52.73 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Camilla Friis | 2001 | 367 | 38.39 | 1:26.89 | 2:14.94 | 2:56.12 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Victoria Leth | 2002 | 349 | 35.55 | 1:22.02 | 2:18.18 | 2:59.12 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Liva Palmund | 2002 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Katja Korbo Petersson | 2001 | DSQ | Asym arme start fly | ||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:35 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 19:10 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 35, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Clara Carlquist | 2003 | 458 | 35.62 | 1:18.84 | 2:07.27 | 2:43.65 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 451 | 37.64 | 1:21.85 | 2:07.40 | 2:44.49 | |||
A6 | ||||||||||
3 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 409 | 39.54 | 1:23.39 | 2:13.50 | 2:49.91 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 407 | 37.47 | 1:24.93 | 2:11.35 | 2:50.22 | |||
A6 | ||||||||||
5 | Sofie Maagøe | 2003 | 379 | 37.20 | 1:23.47 | 2:15.22 | 2:54.25 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Naja Thomsen | 2003 | 369 | 38.60 | 1:24.00 | 2:17.19 | 2:55.77 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 366 | 37.59 | 1:24.25 | 2:14.04 | 2:56.34 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Julie K Rose | 2003 | 356 | 38.76 | 1:26.30 | 2:16.60 | 2:57.84 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 35, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 624 | 33.53 | 1:13.84 | 1:55.47 | 2:27.62 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mia Steen Duus | 2001 | 620 | 32.31 | 1:13.37 | 1:54.72 | 2:27.89 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Anne Føyn | 2002 | 561 | 32.04 | 1:13.15 | 1:58.97 | 2:32.91 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 553 | 32.61 | 1:13.86 | 1:58.90 | 2:33.66 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Frederikke Echardt | 2002 | 534 | 36.12 | 1:16.21 | 2:00.44 | 2:35.45 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Camille Erichsen | 2001 | 503 | 35.00 | 1:14.90 | 2:01.89 | 2:38.61 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 480 | 36.15 | 1:18.46 | 2:01.89 | 2:41.06 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:10 |
Resultat Løb 36 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 14:28 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 36, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alfred August Grubert | 2001 | 422 | 33.10 | 1:12.26 | 1:56.33 | 2:31.94 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 411 | 34.97 | 1:14.31 | 1:58.23 | 2:33.30 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Christian Crone | 2001 | 384 | 33.40 | 1:15.23 | 2:01.29 | 2:36.79 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | August Weilguny | 2001 | 375 | 33.16 | 1:15.90 | 2:03.40 | 2:38.05 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Bornemann | 2001 | 343 | 34.74 | 1:17.32 | 2:07.41 | 2:42.72 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 342 | 34.94 | 1:16.49 | 2:05.45 | 2:42.98 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Frederik Røgind | 2001 | 336 | 36.42 | 1:21.49 | 2:08.29 | 2:43.83 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Jannick Hansen | 2001 | 326 | 36.27 | 1:20.30 | 2:09.76 | 2:45.61 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 324 | 36.57 | 1:18.35 | 2:08.93 | 2:45.83 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Joakim Køhn | 2003 | 314 | 35.90 | 1:19.75 | 2:11.60 | 2:47.61 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Victor Arendt Skytte | 2002 | 307 | 36.07 | 1:19.03 | 2:09.72 | 2:48.86 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | William W. Kofoed | 2001 | 301 | 36.54 | 1:20.11 | 2:13.91 | 2:50.10 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 293 | 36.37 | 1:21.90 | 2:09.14 | 2:51.58 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Mathias Holm | 2001 | 291 | 36.59 | 1:22.01 | 2:15.56 | 2:51.84 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
15 | Frederik Bojesen | 2002 | 286 | 35.93 | 1:22.06 | 2:15.95 | 2:52.93 | |||
A6 | ||||||||||
16 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 282 | 34.60 | 1:20.59 | 2:13.75 | 2:53.72 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
17 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | 269 | 38.54 | 1:23.05 | 2:17.53 | 2:56.44 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 268 | 37.91 | 1:25.57 | 2:18.13 | 2:56.78 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Mikkel Hansen | 2003 | 268 | 38.67 | 1:25.30 | 2:15.59 | 2:56.79 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
20 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 263 | 39.92 | 1:24.64 | 2:19.04 | 2:57.93 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Magnus Christensen | 2002 | 258 | 41.27 | 1:28.83 | 2:20.77 | 2:58.94 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
22 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 251 | 41.14 | 1:27.55 | 2:21.88 | 3:00.60 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Oscar Thau | 2002 | 243 | 40.17 | 1:32.83 | 2:21.54 | 3:02.61 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | Valdemar Brøns | 2003 | 242 | 39.05 | 1:26.31 | 2:23.20 | 3:02.86 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | 240 | 37.90 | 1:26.51 | 2:23.01 | 3:03.37 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 238 | 38.07 | 1:25.14 | 2:24.60 | 3:03.72 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
27 | Frede Meincke | 2002 | 235 | 41.18 | 1:29.76 | 2:26.36 | 3:04.73 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 230 | 40.84 | 1:30.63 | 2:22.85 | 3:05.85 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | 221 | 46.82 | 1:36.73 | 2:27.99 | 3:08.53 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
30 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 221 | 41.59 | 1:30.77 | 2:29.35 | 3:08.55 | |||
A6 | ||||||||||
31 | Mark Sumberg | 2002 | 207 | 38.63 | 1:32.53 | 2:31.45 | 3:12.46 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
32 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 200 | 41.31 | 1:33.99 | 2:30.67 | 3:14.78 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
33 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 188 | 42.70 | 1:34.13 | 2:35.80 | 3:18.87 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Sebastian M. Staal | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Løb 36, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 519 | 28.94 | 1:07.05 | 1:48.19 | 2:21.80 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 508 | 30.71 | 1:07.54 | 1:50.42 | 2:22.82 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 473 | 31.28 | 1:09.33 | 1:53.31 | 2:26.22 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Anton Borring Andersen | 1999 | 466 | 33.23 | 1:10.35 | 1:53.38 | 2:27.01 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Alexander Eggers | 1999 | 462 | 35.40 | 1:12.67 | 1:53.98 | 2:27.39 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 459 | 30.32 | 1:08.91 | 1:54.92 | 2:27.78 | Deltager ikke i finalen | ||
A6 | ||||||||||
7 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 453 | 34.58 | 1:12.64 | 1:53.23 | 2:28.41 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 431 | 31.03 | 1:11.45 | 1:55.86 | 2:30.89 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Oliver Schiellerup | 2000 | 417 | 33.15 | 1:12.00 | 1:57.54 | 2:32.55 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Kristian Torp | 2000 | 392 | 34.23 | 1:15.01 | 2:00.74 | 2:35.76 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
11 | August Bugge | 2000 | 390 | 34.81 | 1:16.90 | 2:00.42 | 2:35.91 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas Vestergaard | 1999 | DSQ | afsl ryg på mave | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:28 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 19:23 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 36, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alfred August Grubert | 2001 | 446 | 33.06 | 1:12.14 | 1:55.62 | 2:29.14 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 444 | 34.04 | 1:12.82 | 1:55.43 | 2:29.41 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | August Weilguny | 2001 | 397 | 32.52 | 1:14.00 | 2:00.81 | 2:35.08 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Crone | 2001 | 396 | 33.49 | 1:14.51 | 2:00.46 | 2:35.21 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Frederik Røgind | 2001 | 361 | 34.44 | 1:18.27 | 2:05.54 | 2:40.10 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Frederik Bornemann | 2001 | 359 | 34.14 | 1:16.32 | 2:05.91 | 2:40.28 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 340 | 35.50 | 1:17.14 | 2:06.19 | 2:43.32 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Jannick Hansen | 2001 | 312 | 35.99 | 1:21.01 | 2:11.87 | 2:47.95 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 36, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 554 | 29.52 | 1:06.97 | 1:47.60 | 2:18.75 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Anton Borring Andersen | 1999 | 530 | 30.17 | 1:07.27 | 1:49.71 | 2:20.86 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 527 | 29.64 | 1:07.34 | 1:50.17 | 2:21.05 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 521 | 29.98 | 1:06.03 | 1:48.77 | 2:21.59 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 483 | 33.89 | 1:11.65 | 1:51.63 | 2:25.29 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 464 | 30.95 | 1:09.93 | 1:54.09 | 2:27.17 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Alexander Eggers | 1999 | 462 | 33.15 | 1:11.42 | 1:53.91 | 2:27.46 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Oliver Schiellerup | 2000 | 366 | 34.92 | 1:15.19 | 2:03.72 | 2:39.36 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:23 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 19:34 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 37, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 1999-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Mix 1 | 1999 | 1:49.76 | |||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Camille Erichsen | 2001 | 29.62 | 29.62 | |||||||
Alexander Eggers | 1999 | 26.68 | 56.30 | |||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 28.47 | 1:24.77 | |||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 24.99 | 1:49.76 | |||||||
2 | Sigma Mix 2 | 1999 | 1:51.36 | |||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Julie Stampe | 2002 | 29.84 | 29.84 | |||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 26.46 | 56.30 | |||||||
Anne Føyn | 2002 | 29.35 | 1:25.65 | |||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 25.71 | 1:51.36 | |||||||
3 | Hovedstadens Å2 A | 2002 | 1:53.26 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Andreas Vestergaard | 1999 | 26.72 | 26.72 | |||||||
Clara Carlquist | 2003 | 31.63 | 58.35 | |||||||
Linus Koefoed Weiss | 1999 | 27.24 | 1:25.59 | |||||||
Mathilde Hager | 2001 | 27.67 | 1:53.26 | |||||||
4 | Gsc K2 Mix | 2001 | 1:53.35 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
William Christoffersen | 2001 | 27.68 | 27.68 | |||||||
Christian Crone | 2001 | 26.81 | 54.49 | |||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 29.29 | 1:23.78 | |||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 29.57 | 1:53.35 | |||||||
5 | Gsc K1 Mix | 1999 | 1:53.68 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
William Lehn-Schiøler | 2000 | 26.68 | 26.68 | |||||||
Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 27.14 | 53.82 | |||||||
Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 30.00 | 1:23.82 | |||||||
Victoria Leth | 2002 | 29.86 | 1:53.68 | |||||||
6 | A6 Mix 1 | 1999 | 1:54.36 | |||||||
A6 | ||||||||||
Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 26.50 | 26.50 | |||||||
Katja Korbo Petersson | 2001 | 28.40 | 54.90 | |||||||
Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | 29.38 | 1:24.28 | |||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 30.08 | 1:54.36 | |||||||
7 | Sigma Mix 3 | 1999 | 2:00.66 | |||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 30.19 | 30.19 | |||||||
Kristian Torp | 2000 | 28.87 | 59.06 | |||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 29.79 | 1:28.85 | |||||||
Cecilie Porsdal | 2002 | 31.81 | 2:00.66 | |||||||
8 | Hovedstadens Å2 B | 2002 | 2:01.62 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
August Weilguny | 2001 | 28.57 | 28.57 | |||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 32.13 | 1:00.70 | |||||||
August Bugge | 2000 | 28.13 | 1:28.83 | |||||||
Mia Lindberg | 2003 | 32.79 | 2:01.62 | |||||||
9 | A6 Mix 2 | 1999 | 2:03.12 | |||||||
A6 | ||||||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 30.61 | 30.61 | |||||||
Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 30.37 | 1:00.98 | |||||||
Alexander Skarby Madsen | 2001 | 31.20 | 1:32.18 | |||||||
Rasmus Thilleman | 2001 | 30.94 | 2:03.12 | |||||||
10 | Allerød Ag2 1 | 2001 | 2:03.35 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 29.53 | 29.53 | |||||||
Julie K Rose | 2003 | 32.42 | 1:01.95 | |||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 29.48 | 1:31.43 | |||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 31.92 | 2:03.35 | |||||||
11 | Hovedstadens Å2 C | 2002 | 2:06.86 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 30.55 | 30.55 | |||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 32.45 | 1:03.00 | |||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 31.55 | 1:34.55 | |||||||
Naja Thomsen | 2003 | 32.31 | 2:06.86 | |||||||
12 | Allerød Ag2 2 | 2001 | 2:07.05 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Jannick Hansen | 2001 | 29.56 | 29.56 | |||||||
Mille Pedersen | 2003 | 31.33 | 1:00.89 | |||||||
Nicklas Taylor | 2002 | 32.90 | 1:33.79 | |||||||
Asta Rygaard Jonas | 2003 | 33.26 | 2:07.05 | |||||||
13 | Hovedstadens Å2 D | 2002 | 2:14.55 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Jasmin Philip | 2004 | 36.30 | 36.30 | |||||||
Coco Lee Fuhrmann | 2006 | 34.53 | 1:10.83 | |||||||
Jet Lee Fuhrmann | 2004 | 32.54 | 1:43.37 | |||||||
Jens Bomgaard | 2002 | 31.18 | 2:14.55 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:34 |