Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 12:51 | |||
Arrangør | Odder Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 15, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | 547 | 29.81 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Ida Kristensen | 1998 | 448 | 31.84 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Christie Prøhl | 1998 | 428 | 32.34 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Caroline Beck | 1998 | 415 | 32.66 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Betina K. Pedersen | 1994 | 408 | 32.87 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 375 | 33.79 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
7 | Karoline Nielsen | 1997 | 344 | 34.79 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 536 | 30.01 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
2 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 473 | 31.28 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 465 | 31.45 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Sørensen | 2000 | 449 | 31.83 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 422 | 32.48 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 381 | 33.62 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emilie Spliid | 2000 | 365 | 34.09 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
8 | Amalie Skov | 1999 | 355 | 34.42 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sarah Andersen | 1999 | 354 | 34.44 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 316 | 35.76 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
11 | Camilla Aagaard | 2000 | 296 | 36.56 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Caroline Jürgensen | 2000 | 296 | 36.58 | ||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Freja Plannthin Mogensen | 1999 | 186 | 42.67 | ||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 430 | 32.30 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Marie Christensen | 2002 | 393 | 33.26 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helene Marie Andersen | 2001 | 392 | 33.29 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 352 | 34.52 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 349 | 34.61 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Sofia Ingeberg | 2002 | 321 | 35.58 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
7 | Freja Hansen | 2001 | 310 | 35.99 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
8 | Cecilie Gregersen | 2002 | 310 | 36.00 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
9 | Liv Hingeberg | 2001 | 291 | 36.77 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
10 | Carla Jensen | 2002 | 289 | 36.86 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
11 | Christine Rasmussen | 2001 | 253 | 38.54 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
12 | Pernille Harbo | 2001 | 222 | 40.23 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | 217 | 40.51 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Julia Harpøth | 2002 | 194 | 42.05 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jasmin Jespersen | 2002 | 193 | 42.18 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Therese Mardal | 2002 | 190 | 42.39 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Josefine Mikkelsen | 2002 | 183 | 42.93 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Iben K. Zachariassen | 2002 | 174 | 43.64 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
19 | Katrine Krogh Jensen | 2002 | 147 | 46.19 | ||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Astrid Rosenmeyer | 2001 | 137 | 47.25 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
21 | Lotte Damgaard Mortensen | 2001 | 89 | 54.46 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
- | Amalie Laursen | 2001 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Houe Andersen | 2003 | 410 | 32.80 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Amalie Kanstrup | 2003 | 287 | 36.93 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 268 | 37.81 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Nele Schulze | 2004 | 263 | 38.01 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
5 | Laura Fogh | 2003 | 220 | 40.35 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
6 | Katrine Mols | 2003 | 214 | 40.71 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 208 | 41.10 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma Varrisboel | 2003 | 191 | 42.29 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 186 | 42.64 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frida Lind | 2004 | 184 | 42.85 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Camilla Kjær | 2003 | 179 | 43.25 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maja Klitgaard | 2003 | 179 | 43.25 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 176 | 43.47 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Louise Sunesen | 2005 | 168 | 44.11 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 166 | 44.29 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
16 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 163 | 44.59 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
17 | Frida Saks Justesen | 2004 | 158 | 45.07 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Anna Varming | 2005 | 151 | 45.77 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 147 | 46.13 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
20 | Tilde Søe Bach | 2005 | 145 | 46.40 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Julie Nyvang Jensen | 2003 | 143 | 46.54 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Selma Lindberg | 2003 | 135 | 47.48 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Josephine Larsen | 2004 | 130 | 48.09 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Caroline Sørensen | 2003 | 123 | 48.92 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
25 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | 122 | 49.14 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Emma Nonbye | 2003 | 116 | 49.86 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
27 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 114 | 50.20 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Sara Kobæk | 2005 | 105 | 51.53 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Maria Kristine Kirkmand | 2003 | 104 | 51.80 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 104 | 51.81 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Cecilie Sørensen | 2003 | 99 | 52.63 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
32 | Caroline Madsen | 2004 | 66 | 1:00.22 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
33 | Emma Oleander | 2004 | 50 | 1:06.03 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Signe Marie Ryhammer | 2005 | 47 | 1:07.36 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
35 | Liv Juhl Jensen | 2005 | 38 | 1:12.01 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
36 | Kathrine Nonbye | 2004 | 32 | 1:16.17 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
37 | Lærke Lucia Lehmann | 2005 | 25 | 1:22.39 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Katja Møller Madsen | 2003 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Solvej Kofoed Lund | 2003 | DNS | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Signe Rosenmeyer | 2005 | DNF | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline K. Sørensen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
- | Line Frederiksen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 12:51 |