Tulokset Nationella Knattesimmet 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nationella Knattesimmet | Utskriftsdatum | 12 april 2015 | |||
Tävlingsort | Mariehamn | Utskriftstid | 10:47 | |||
Arrangör | IF Åland | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 april 2015 |
Gren 21, 100m Ryggsim/SU P13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Oskar Voiko | 2002 | 274 | 36.52 | 1:15.35 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Miska Birkstedt | 2002 | 253 | 37.58 | 1:17.34 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
3 | Petr Pankratov | 2002 | 213 | 39.98 | 1:21.98 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
4 | Mio Harju | 2002 | 209 | 40.51 | 1:22.52 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
5 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 198 | 40.22 | 1:23.97 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Santeri Kinnunen | 2002 | 192 | 40.34 | 1:24.78 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
7 | Veeti Verronen | 2002 | 182 | 42.15 | 1:26.31 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
8 | Viljami Kuosmanen | 2002 | 182 | 42.04 | 1:26.39 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
9 | Lauri-luukas Jäntti | 2002 | 181 | 42.30 | 1:26.54 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
10 | Oscar Taht | 2003 | 162 | 43.07 | 1:29.82 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
11 | Valtteri Tantarimäki | 2002 | 133 | 46.25 | 1:35.89 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
12 | Ville Kuusimäki | 2002 | 131 | 47.33 | 1:36.44 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
13 | Tatu Kunttila | 2003 | 128 | 46.28 | 1:37.17 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
14 | Elmeri Eronen | 2002 | 109 | 48.54 | 1:42.30 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
15 | Samu Hatakka | 2003 | 104 | 50.87 | 1:44.20 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
16 | Daniil Lukasin | 2002 | 102 | 50.13 | 1:44.66 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Ville Syrjäkoski | 2002 | 98 | 51.08 | 1:46.12 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
18 | Osku Muuri | 2002 | 96 | 50.54 | 1:47.05 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
19 | Robert Ridal | 2003 | 94 | 52.99 | 1:47.54 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
20 | Elias Laine | 2003 | 92 | 53.15 | 1:48.24 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
21 | Väinö Syrjä | 2003 | 85 | 54.74 | 1:51.35 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
22 | Aaro Puutio | 2003 | 84 | 53.45 | 1:51.79 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
23 | Topias Vaahensalo | 2002 | 79 | 55.48 | 1:53.85 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
- | Konsta Pekkala | 2003 | DSQ | Felaktigt simsätt | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Santeri Herpola | 2003 | DSQ | Felaktigt simsätt | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Tommy Pehrsson | 2003 | DSQ | Felaktig vändning | ||||||
IF Åland | ||||||||||
- | Vilho Heino | 2003 | DSQ | Felaktigt simsätt | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 12 april 2015 |
Licensierad till: IF Åland | Utskriftstid | 10:47 |