Resultat för Pitkäperjantain uinnit
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Perjantai
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Pitkäperjantain uinnit | Tulostuspäivämäärä | 03 huhtikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 13:52 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti |
Laji 13, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 vuosi ja nuorempi |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Viljami Salonen | 2002 | 36.78 | 1:17.95 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Elias Laine | 2002 | 38.76 | 1:19.56 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Jere Oikarainen | 2002 | 38.40 | 1:21.92 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Aku Kaila | 2003 | 40.17 | 1:25.69 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Kasper Tolonen | 2002 | 38.85 | 1:33.33 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 42.82 | 1:33.69 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Laji 13, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 vuosi |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lauri Törmä | 2000 | 29.46 | 1:04.10 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
2 | Joni Aaltonen | 1999 | 29.78 | 1:07.70 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi | ||||||||||
3 | Werner Heräjärvi | 1999 | 30.80 | 1:09.51 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
4 | Matias Pennanen | 2001 | 31.86 | 1:10.59 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Waltteri Valkeapää | 2001 | 32.53 | 1:11.73 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Hugo Enroth | 2001 | 33.79 | 1:12.83 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi | ||||||||||
7 | Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 38.28 | 1:18.71 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Aare Kiviranta | 2000 | 38.39 | 1:23.75 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi | ||||||||||
9 | Mika Arkkila | 2000 | 40.99 | 1:36.87 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Laji 13, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 vuosi |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ossi Oksa | 1988 | 26.09 | 57.03 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi | ||||||||||
2 | Nikita Saunonen | 1997 | 26.84 | 58.63 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Miikka Kylmänen | 1998 | 29.48 | 1:04.27 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi | ||||||||||
4 | Lauri Pilpola | 1993 | 27.96 | 1:04.42 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi | ||||||||||
5 | Tomas Saariketo | 1996 | 29.51 | 1:04.61 | ||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
6 | Simo Laiho | 1993 | 29.25 | 1:06.94 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Markus Kuisma | 1998 | 32.02 | 1:08.81 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
8 | Nemo Laiho | 1998 | 32.87 | 1:11.09 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Sakari Levola | 1996 | 33.18 | 1:11.86 | ||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
Tekjä: WinGrodan 1.16.15 |
Lisenssi: Aurajoen Uinti |