Tulokset Danske Open Masters
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Danske Open Masters | Udskriftsdato | 07 marts 2015 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2015 |
Løb 14, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 240-279 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stt Medley E Mix | 240 | Swim Team Tåstrup | 2:24.44 | ||||||
Elisabeth Ketelsen | 1943 | 42.06 | 42.06 | |||||||
Pia Thulstrup | 1961 | 38.73 | 1:20.79 | |||||||
Dan Ole Johansen | 1960 | 33.04 | 1:53.83 | |||||||
Finn Bækgaard | 1955 | 30.61 | 2:24.44 | |||||||
2 | Ksl Mix - E | 240 | Korsør Sv & Livr. Klub | 3:01.99 | ||||||
Bente Sørensen | 1947 | 48.92 | 48.92 | |||||||
Gerhard Deneken | 1963 | 40.00 | 1:28.92 | |||||||
Hanne Klausen | 1960 | 47.07 | 2:15.99 | |||||||
Hans Larsen | 1943 | 46.00 | 3:01.99 | |||||||
Løb 14, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 200-239 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mix D Sigma Swim | 202 | Sigma Swim | 2:24.95 | ||||||
Christian Drachmann | 1968 | 32.48 | 32.48 | |||||||
Anette Bøgsted | 1962 | 44.05 | 1:16.53 | |||||||
Lars J Christensen | 1960 | 33.74 | 1:50.27 | |||||||
Dorthe Rathmann Bengtson | 1966 | 34.68 | 2:24.95 | |||||||
2 | Hermes Mix Grp D | 200 | Hsk Hermes | 2:37.60 | ||||||
Bo Hyllested | 1949 | 38.85 | 38.85 | |||||||
Tine Broksø | 1971 | 47.50 | 1:26.35 | |||||||
Flemming Nielsen | 1954 | 36.06 | 2:02.41 | |||||||
Lotte Bay Smidt | 1974 | 35.19 | 2:37.60 | |||||||
Løb 14, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 160-199 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Køge Masters Team 1 | 162 | Køge Svømmeklub | 2:08.74 | ||||||
Martin Backs | 1972 | 34.71 | 34.71 | |||||||
Charlotte Them | 1976 | 38.74 | 1:13.45 | |||||||
Linda Lund Tietze | 1984 | 28.87 | 1:42.32 | |||||||
Peter Christensen | 1965 | 26.42 | 2:08.74 | |||||||
2 | Helsingør Master | 161 | Helsingør Svømmeklub | 2:12.56 | ||||||
Gitte Raagaard | 1970 | 33.38 | 33.38 | |||||||
Tine Ottosen | 1965 | 43.17 | 1:16.55 | |||||||
Hans Martin Johansen | 1980 | 27.46 | 1:44.01 | |||||||
Giedrius Saltenis | 1982 | 28.55 | 2:12.56 | |||||||
3 | Glostrup Mix C | 166 | Glostrup Svømme Klub | 2:13.20 | ||||||
Kristina Thomsen | 1979 | 38.23 | 38.23 | |||||||
Kate Sørensen | 1961 | 38.26 | 1:16.49 | |||||||
Jonas Sørensen | 1990 | 25.43 | 1:41.92 | |||||||
Lars Lønborg | 1964 | 31.28 | 2:13.20 | |||||||
4 | Mix C Sigma Swim | 167 | Sigma Swim | 2:21.36 | ||||||
Ole Garm Nissen | 1978 | 33.86 | 33.86 | |||||||
Mia Finnemann Schultz | 1972 | 42.56 | 1:16.42 | |||||||
Pia Alexandersen | 1973 | 38.27 | 1:54.69 | |||||||
Anders Dalsgaard | 1970 | 26.67 | 2:21.36 | |||||||
5 | Ringsted C Super-Masters | 182 | Ringsted Svømme Klub | 2:22.77 | ||||||
Margit Sørensen | 1972 | 35.95 | 35.95 | |||||||
Jan Simonsen | 1964 | 39.38 | 1:15.33 | |||||||
Lene Dyrbak | 1971 | 38.26 | 1:53.59 | |||||||
Darcy Diem | 1971 | 29.18 | 2:22.77 | |||||||
6 | Agf Masters C | 199 | Agfs Svømmeafdeling | 2:25.78 | ||||||
Rita Hauge | 1965 | 39.33 | 39.33 | |||||||
Jon Kærsgaard | 1984 | 30.67 | 1:10.00 | |||||||
Henrik Fjeldbo Hartmeier | 1971 | 31.11 | 1:41.11 | |||||||
Helen Haas | 1968 | 44.67 | 2:25.78 | |||||||
7 | Køge Masters Team 2 | 182 | Køge Svømmeklub | 2:30.04 | ||||||
Mads Bo Larsen | 1964 | 36.49 | 36.49 | |||||||
Jacob Olsen | 1972 | 37.90 | 1:14.39 | |||||||
Helle Hartmann | 1985 | 39.58 | 1:53.97 | |||||||
Hanne Stevnsborg | 1957 | 36.07 | 2:30.04 | |||||||
8 | Hørsholm Mix C | 182 | Hørsholm Svømmeforening | 2:32.57 | ||||||
Henrik Petersen | 1969 | 37.33 | 37.33 | |||||||
Kim Yousefi Jensen | 1966 | 42.12 | 1:19.45 | |||||||
Susanne Kaavé | 1975 | 39.43 | 1:58.88 | |||||||
Bente Holm Gottlieb | 1966 | 33.69 | 2:32.57 | |||||||
Løb 14, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 120-159 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Silkeborg Mix B | 131 | Silkeborg Svømmeklub | 2:02.29 | ||||||
Anne Buhrkal | 1975 | 37.77 | 37.77 | |||||||
Steffen Skjødt | 1987 | 30.90 | 1:08.67 | |||||||
Anne Dalgaard Farving | 1979 | 30.06 | 1:38.73 | |||||||
Dennis Kinnerup | 1988 | 23.56 | 2:02.29 | |||||||
2 | Usg 14 Mix B | 120 | U.S.G | 2:05.46 | ||||||
Rune Solvang | 1980 | 31.86 | 31.86 | |||||||
Tim Olsen | 1986 | 31.37 | 1:03.23 | |||||||
Louise Buhl Borg | 1987 | 32.66 | 1:35.89 | |||||||
Trine Gudnitz | 1987 | 29.57 | 2:05.46 | |||||||
3 | Hermes Mix Grp B | 120 | Hsk Hermes | 2:09.80 | ||||||
Anne Roslyng | 1983 | 35.57 | 35.57 | |||||||
Mark André Kohnagel | 1972 | 34.99 | 1:10.56 | |||||||
Carola Pedersen | 1989 | 33.48 | 1:44.04 | |||||||
Rémi Maguet | 1986 | 25.76 | 2:09.80 | |||||||
4 | Triton V. Masters B | 159 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:12.36 | ||||||
Uffe Stelman | 1975 | 32.44 | 32.44 | |||||||
Christian Graversen | 1978 | 32.23 | 1:04.67 | |||||||
Kirsten Detlef | 1986 | 33.18 | 1:37.85 | |||||||
Jane Anthonsen | 1975 | 34.51 | 2:12.36 | |||||||
5 | Neptun Masters Lag Persson B | 159 | Simklubben Neptun | 2:13.77 | ||||||
Adam Persson | 1990 | 31.57 | 31.57 | |||||||
Gunnar Persson | 1961 | 35.65 | 1:07.22 | |||||||
Mikaela Persson | 1987 | 32.77 | 1:39.99 | |||||||
Gabriella Svensson | 1989 | 33.78 | 2:13.77 | |||||||
6 | Bask 1 | 139 | Brønshøj Akademiske Svømmeklub | 2:15.10 | ||||||
Bjarne Erichsen | 1985 | 31.11 | 31.11 | |||||||
Michael Nissen | 1983 | 36.09 | 1:07.20 | |||||||
Simone Ehlers | 1987 | 33.89 | 1:41.09 | |||||||
Kendra Olsen | 1966 | 34.01 | 2:15.10 | |||||||
7 | Sto Masters B | 159 | Swim Team Odense | 2:20.57 | ||||||
Anne-Sofie Pii | 1970 | 40.55 | 40.55 | |||||||
Karen Mikkelsen | 1986 | 43.12 | 1:23.67 | |||||||
Anders Bo Pedersen | 1981 | 27.17 | 1:50.84 | |||||||
Flemming Bertram | 1964 | 29.73 | 2:20.57 | |||||||
- | Triton Sprint B | 159 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | mgl holdkapkort | |||||
Løb 14, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 100-119 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Søllerød Mix A | 119 | Søllerød Svømmeklub | 2:03.97 | ||||||
Thomas Lianee | 1985 | 28.86 | 28.86 | |||||||
Patrick Christensen | 1985 | 31.89 | 1:00.75 | |||||||
Louise Koch Rasmussen | 1987 | 33.13 | 1:33.88 | |||||||
Ane Andersen | 1990 | 30.09 | 2:03.97 | |||||||
Løb 14, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 80-96 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Usg Mix 2 A- | 96 | U.S.G | 2:02.82 | ||||||
Laura Smidt Hansen | 1992 | 34.08 | 34.08 | |||||||
Clara Lindecrona | 1993 | 35.71 | 1:09.79 | |||||||
Bartal Hestoy | 1992 | 26.69 | 1:36.48 | |||||||
Jeppe Jensen | 1992 | 26.34 | 2:02.82 | |||||||
2 | Usg Mix 1 A- | 96 | U.S.G | 2:06.62 | ||||||
Christian Damgaard | 1991 | 31.27 | 31.27 | |||||||
Christian Christensen | 1991 | 29.20 | 1:00.47 | |||||||
Tenna Olin | 1991 | 36.91 | 1:37.38 | |||||||
Stine Dahl Vest | 1994 | 29.24 | 2:06.62 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 07 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:31 |