Resultater for H.C. Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 35 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:57 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 35, 200m Butterfly Damer, Indledende |
Sponsor: Bernstoffminde Efterskole |
Julie Hougaard 91 - OSLF-STO95 - 2.18.75 (2007) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 32.90 | 1:10.24 | 1:46.90 | 2:23.33 | |||
2 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 32.72 | 1:09.22 | 1:46.59 | 2:23.87 | |||
3 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 31.89 | 1:08.62 | 1:46.38 | 2:24.57 | |||
4 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 32.81 | 1:09.68 | 1:47.27 | 2:25.47 | |||
5 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 32.38 | 1:11.72 | 1:52.01 | 2:32.63 | |||
6 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 33.54 | 1:11.78 | 1:51.97 | 2:33.38 | Deltager ikke i finalen | ||
7 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.86 | 1:12.68 | 1:54.11 | 2:36.55 | Deltager ikke i finalen | ||
8 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.13 | 1:17.55 | 1:58.80 | 2:41.05 | |||
9 | Thyra Jørgensen | 2002 | GTI | 33.73 | 1:15.05 | 1:58.25 | 2:44.01 | |||
10 | Anna Burei | 1998 | Mendrisio Nuoto | 37.00 | 1:19.16 | 2:02.32 | 2:45.46 | |||
11 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.56 | 1:17.55 | 2:02.04 | 2:46.03 | Deltager ikke i finalen | ||
12 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 38.04 | 1:22.00 | 2:08.45 | 2:54.58 | |||
13 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 39.03 | 1:24.44 | 2:10.90 | 2:56.57 | |||
14 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | GTI | 36.90 | 1:20.62 | 2:08.59 | 2:59.05 | |||
15 | Karen Hazell Brink | 2002 | O.S.L.F. | 41.24 | 1:28.78 | 2:16.27 | 3:03.92 | |||
16 | Emilie Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.08 | 1:25.31 | 2:15.19 | 3:05.06 | |||
17 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 40.07 | 1:25.57 | 2:15.46 | 3:05.36 | |||
18 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 40.49 | 1:29.83 | 2:22.21 | 3:14.01 | |||
19 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 42.64 | 1:33.94 | 2:26.87 | 3:15.11 | |||
20 | Anna Broe | 2002 | O.S.L.F. | 41.17 | 1:34.45 | 2:29.05 | 3:22.09 | |||
21 | Charlotte Bisgaard | 2001 | DeltaSwim | 42.50 | 1:34.46 | 2:32.71 | 3:29.12 | |||
22 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 44.77 | 1:40.19 | 2:37.18 | 3:33.04 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:57 |