Tulokset XXXII Oskarin Uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XXXII Oskarin uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
07 maaliskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
11:36 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 maaliskuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksi Koprinen |
2003 |
|
265 |
37.64 |
1:24.96 |
2:16.55 |
|
2:57.35 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eetu Palvanen |
2003 |
|
254 |
40.62 |
1:25.14 |
2:20.24 |
|
2:59.96 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Risto Martikainen |
2003 |
|
237 |
42.85 |
1:30.68 |
2:23.88 |
|
3:04.18 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Samuel Sainio |
2005 |
|
227 |
42.40 |
1:30.25 |
2:27.14 |
|
3:06.67 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Manu Hännikäinen |
2003 |
|
222 |
38.44 |
1:29.85 |
2:27.42 |
|
3:08.05 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eemil Sipola |
2003 |
|
204 |
43.67 |
1:33.00 |
2:31.05 |
|
3:13.42 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lassi Haimi |
2003 |
|
202 |
42.07 |
1:32.58 |
2:28.95 |
|
3:14.01 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nikita Semach |
2005 |
|
200 |
42.43 |
1:33.32 |
2:31.51 |
|
3:14.71 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Teemu Nurminen |
2003 |
|
184 |
46.20 |
1:37.53 |
2:36.13 |
|
3:20.20 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Urho Lyytinen |
2003 |
|
178 |
42.31 |
1:37.08 |
2:37.99 |
|
3:22.49 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Luukas Laine |
2005 |
|
167 |
49.64 |
1:41.92 |
2:40.68 |
|
3:26.66 |
|
|
Pieksän Kuutit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Visa Kotiniitty |
2003 |
|
163 |
44.57 |
1:38.08 |
2:41.24 |
|
3:28.27 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Miika Nummela |
2003 |
|
152 |
51.71 |
1:44.99 |
2:46.67 |
|
3:33.29 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Taavi Backman |
2004 |
|
152 |
52.41 |
1:48.23 |
2:52.84 |
|
3:33.58 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Miro Birkstedt |
2004 |
|
140 |
50.65 |
1:42.34 |
2:50.65 |
|
3:39.38 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Leevi Kukkonen |
2005 |
|
137 |
51.34 |
1:46.37 |
2:52.26 |
|
3:41.05 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mitja Vaikkola |
2004 |
|
122 |
53.07 |
1:57.21 |
3:02.45 |
|
3:49.30 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Miko Vaikkola |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
150 |
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Niko Matela |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
100 |
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andrei Minakov |
2002 |
|
478 |
29.88 |
1:08.17 |
1:53.50 |
|
2:25.76 |
|
|
Club Dolphin, St. Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jaakko Reinonen |
2001 |
|
415 |
32.64 |
1:13.04 |
1:58.23 |
|
2:32.78 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
381 |
33.49 |
1:14.26 |
2:02.86 |
|
2:37.15 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ossi Kleimola |
2001 |
|
378 |
34.08 |
1:15.86 |
2:03.00 |
|
2:37.64 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Timi Torkkel |
2001 |
|
372 |
32.85 |
1:15.88 |
2:01.95 |
|
2:38.44 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Timi Pernanen |
2001 |
|
369 |
32.36 |
1:13.03 |
2:01.91 |
|
2:38.83 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aleksi Helminen |
2001 |
|
352 |
38.64 |
1:19.80 |
2:05.44 |
|
2:41.42 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Atte Pennanen |
2001 |
|
335 |
37.42 |
1:19.38 |
2:05.99 |
|
2:44.06 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jasu Ovaskainen |
2002 |
|
330 |
34.59 |
1:15.38 |
2:06.10 |
|
2:44.93 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aaron de la Rosa |
2001 |
|
307 |
34.16 |
1:20.39 |
2:12.35 |
|
2:48.93 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Veeti Veijonen |
2001 |
|
284 |
36.16 |
1:21.17 |
2:15.41 |
|
2:53.29 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Pirkka Perkola |
2001 |
|
282 |
38.12 |
1:22.14 |
2:15.08 |
|
2:53.82 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Niklas Laine |
2002 |
|
274 |
36.66 |
1:24.96 |
2:15.23 |
|
2:55.31 |
|
|
Pieksän Kuutit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Akseli Kontiainen |
2002 |
|
270 |
38.04 |
1:24.54 |
2:17.80 |
|
2:56.30 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Atte Lindholm |
2001 |
|
268 |
40.87 |
1:28.77 |
2:16.05 |
|
2:56.67 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Saku Kovanen |
2001 |
|
264 |
36.96 |
1:23.44 |
2:16.67 |
|
2:57.58 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Aaro Hämäläinen |
2002 |
|
253 |
40.23 |
1:27.06 |
2:19.17 |
|
3:00.03 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Jiri Järvinen |
2001 |
|
252 |
36.87 |
1:20.56 |
2:19.09 |
|
3:00.43 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Miska Birkstedt |
2002 |
|
237 |
40.71 |
1:24.15 |
2:24.61 |
|
3:04.03 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Eetu Koskinen |
2002 |
|
235 |
45.68 |
1:33.29 |
2:22.79 |
|
3:04.65 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Mio Harju |
2002 |
|
233 |
39.50 |
1:27.90 |
2:23.95 |
|
3:05.24 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Ville Hämäläinen |
2002 |
|
232 |
41.03 |
1:28.05 |
2:20.33 |
|
3:05.30 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Joonatan Lekander |
2002 |
|
231 |
42.11 |
1:28.39 |
2:24.03 |
|
3:05.54 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Sampo Soininen |
2002 |
|
229 |
38.11 |
1:23.34 |
2:24.93 |
|
3:06.18 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Lauri Uosukainen |
2002 |
|
228 |
46.25 |
1:31.56 |
2:28.14 |
|
3:06.40 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Eemeli Puhakka |
2001 |
|
222 |
40.65 |
1:29.65 |
2:30.61 |
|
3:08.20 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Luukas Hätinen |
2002 |
|
220 |
41.01 |
1:30.88 |
2:26.68 |
|
3:08.62 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Julius Auvinen |
2001 |
|
219 |
45.01 |
1:33.12 |
2:28.05 |
|
3:08.89 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Aapo Puikkonen |
2001 |
|
210 |
42.06 |
1:34.94 |
2:29.24 |
|
3:11.58 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Olli Elo |
2002 |
|
210 |
44.37 |
1:34.36 |
2:28.76 |
|
3:11.69 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Arto Tanttu |
2001 |
|
205 |
41.43 |
1:33.89 |
2:30.53 |
|
3:13.29 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Roni Vilén |
2002 |
|
204 |
45.05 |
1:32.13 |
2:30.35 |
|
3:13.60 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Mikael Nurmela |
2002 |
|
202 |
43.59 |
1:33.06 |
2:29.29 |
|
3:14.23 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Kalle Alkula |
2001 |
|
196 |
39.54 |
1:30.30 |
2:26.94 |
|
3:16.22 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Jeremia Sidoroff |
2001 |
|
180 |
44.54 |
1:33.68 |
2:34.91 |
|
3:21.60 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Manu Ursin |
2002 |
|
179 |
44.95 |
1:34.79 |
2:39.88 |
|
3:22.01 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Julius Nyberg |
2002 |
|
178 |
45.77 |
1:37.27 |
2:36.11 |
|
3:22.40 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Tuukka Jaakola |
2001 |
|
178 |
46.98 |
1:43.96 |
2:38.14 |
|
3:22.57 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Ilja Freudenthal |
2002 |
|
175 |
45.98 |
1:41.72 |
2:39.22 |
|
3:23.52 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Arttu Helle |
2002 |
|
172 |
44.76 |
1:38.23 |
2:41.49 |
|
3:24.71 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Pyry Räisänen |
2001 |
|
170 |
43.07 |
1:33.57 |
2:38.81 |
|
3:25.49 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Samuel Ahopelto |
2002 |
|
145 |
46.90 |
1:42.75 |
2:46.41 |
|
3:36.89 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Miro Nurmela |
2002 |
|
134 |
54.25 |
1:49.62 |
2:55.70 |
|
3:42.54 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Aki Holtari |
2002 |
|
124 |
54.18 |
1:51.72 |
2:58.13 |
|
3:48.33 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Leo Pessi |
2002 |
|
110 |
58.60 |
1:58.82 |
3:06.74 |
|
3:57.21 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Henri Naarajärvi |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
100 |
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Iivari Tuomola |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Leo Roine |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
100 |
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matti Myllyaho |
1995 |
|
634 |
28.93 |
1:04.09 |
1:42.66 |
|
2:12.68 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
609 |
29.13 |
1:03.86 |
1:42.93 |
|
2:14.45 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tuomas Ikonen |
1996 |
|
575 |
29.36 |
1:04.25 |
1:44.88 |
|
2:17.08 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emil Martikainen |
1997 |
|
569 |
28.49 |
1:02.93 |
1:44.34 |
|
2:17.50 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
|
523 |
30.62 |
1:08.86 |
1:49.71 |
|
2:21.45 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ville Ihalainen |
1996 |
|
510 |
28.68 |
1:03.61 |
1:49.50 |
|
2:22.68 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Daniel Zimmermann |
1997 |
|
493 |
29.91 |
1:07.19 |
1:49.37 |
|
2:24.29 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jami Kuosmanen |
1998 |
|
484 |
31.61 |
1:09.71 |
1:52.76 |
|
2:25.12 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Leevi Ruuttunen |
1995 |
|
477 |
28.66 |
1:07.78 |
1:52.55 |
|
2:25.89 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Roope Eiserbeck |
1999 |
|
475 |
31.75 |
1:08.51 |
1:51.35 |
|
2:26.04 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aki Tuomaala |
1991 |
|
470 |
32.17 |
1:10.82 |
1:51.38 |
|
2:26.59 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Henrik Rinkinen |
1997 |
|
462 |
30.14 |
1:08.80 |
1:54.40 |
|
2:27.44 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Joona Korhonen |
2000 |
|
460 |
29.78 |
1:08.60 |
1:52.65 |
|
2:27.65 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Antti Hakkarainen |
2000 |
|
444 |
31.35 |
1:09.55 |
1:54.26 |
|
2:29.38 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sakari Levola |
1996 |
|
428 |
31.34 |
1:10.54 |
1:57.39 |
|
2:31.22 |
|
|
Porin Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Vinski Pyykönen |
2000 |
|
415 |
32.84 |
1:07.81 |
1:58.61 |
|
2:32.74 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Teemu Viitanen |
2000 |
|
413 |
31.58 |
1:12.93 |
1:56.86 |
|
2:32.99 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Tuomas Ylipelkonen |
2000 |
|
409 |
32.76 |
1:12.41 |
1:59.84 |
|
2:33.51 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Janne Kainulainen |
1995 |
|
395 |
32.91 |
1:14.68 |
1:58.96 |
|
2:35.31 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Eetu Honkonen |
2000 |
|
385 |
33.14 |
1:16.13 |
2:01.77 |
|
2:36.60 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Werner Heräjärvi |
1999 |
|
380 |
29.98 |
1:13.15 |
2:00.47 |
|
2:37.32 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Roope Ruohtula |
2000 |
|
379 |
31.06 |
1:13.72 |
2:00.72 |
|
2:37.49 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Oskari Neuvonen |
2000 |
|
375 |
29.88 |
1:13.90 |
2:03.39 |
|
2:37.99 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Saku Mäki-Ikola |
1998 |
|
372 |
33.71 |
1:14.09 |
2:01.44 |
|
2:38.41 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Lauri Jämsén |
2000 |
|
371 |
31.21 |
1:13.44 |
2:01.11 |
|
2:38.60 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Juuso Mäki |
1999 |
|
354 |
33.57 |
1:15.73 |
2:08.31 |
|
2:41.07 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Joona Tikka |
2000 |
|
350 |
33.52 |
1:17.22 |
2:03.77 |
|
2:41.63 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Arttu Leppäkynnäs |
1997 |
|
334 |
34.37 |
1:18.65 |
2:07.97 |
|
2:44.17 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Aleksanteri Semach |
1999 |
|
330 |
34.95 |
1:21.40 |
2:10.43 |
|
2:44.83 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Matias Auvinen |
1998 |
|
283 |
35.44 |
1:21.83 |
2:13.46 |
|
2:53.50 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Aksel Kansanniva |
2000 |
|
281 |
38.40 |
1:23.55 |
2:16.84 |
|
2:53.87 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Joona Syrjäkoski |
2000 |
|
278 |
36.35 |
1:24.20 |
2:16.49 |
|
2:54.50 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Mikael Piirainen |
2000 |
|
277 |
36.14 |
1:22.80 |
2:16.50 |
|
2:54.85 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Kasper Määttä |
2000 |
|
267 |
42.20 |
1:26.18 |
2:19.52 |
|
2:56.85 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Eetu Malvela |
2000 |
|
251 |
36.82 |
1:25.55 |
2:17.94 |
|
3:00.67 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Joona Siren |
2000 |
|
243 |
41.40 |
1:26.49 |
2:23.82 |
|
3:02.50 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Lauri Löyttyniemi |
1999 |
|
230 |
40.13 |
1:27.39 |
2:26.28 |
|
3:05.93 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Leo Rytövuori |
1999 |
|
224 |
38.35 |
1:27.68 |
2:24.64 |
|
3:07.66 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Kevin Lokkila |
1999 |
|
216 |
41.62 |
1:30.08 |
2:27.99 |
|
3:09.91 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Santeri Kaasinen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jere Kekola |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eemil Varho |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
100 |
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kalle Hepojoki |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
07 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
11:36 |
|