Resultater for SB-CUP 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Regitze Gotthard | 2002 | 502 | 1:11.78 | 2:27.40 | 3:43.02 | 4:54.93 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 462 | 1:11.88 | 2:30.16 | 3:48.17 | 5:03.32 | |||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Julie Laugesen | 2003 | 439 | 1:11.53 | 2:31.23 | 3:50.83 | 5:08.56 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Emma Petersen | 2002 | 427 | 1:13.31 | 2:33.06 | 3:53.07 | 5:11.37 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | 423 | 1:13.20 | 2:33.28 | 3:53.35 | 5:12.19 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
6 | Nicoline Strandberg | 2002 | 392 | 1:15.90 | 2:38.07 | 4:00.36 | 5:20.30 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 389 | 1:14.59 | 2:36.65 | 3:59.97 | 5:21.07 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Ida T Mose | 2002 | 377 | 1:13.23 | 2:36.26 | 4:02.43 | 5:24.53 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Camilla Hougaard | 2002 | 372 | 1:18.05 | 2:41.23 | 4:05.03 | 5:26.05 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Marikka Andersen | 2002 | 366 | 1:17.75 | 2:40.53 | 4:05.15 | 5:27.64 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | 328 | 1:22.64 | 2:49.95 | 4:16.59 | 5:39.84 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Philippa Hallengreen | 2002 | 313 | 1:21.26 | 2:49.90 | 4:17.81 | 5:45.16 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 605 | 1:07.69 | 2:18.81 | 3:28.95 | 4:37.27 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sofie Nielsen | 2001 | 602 | 1:07.75 | 2:19.22 | 3:29.09 | 4:37.72 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 549 | 1:09.10 | 2:21.63 | 3:33.98 | 4:46.37 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mai Andersen | 2000 | 523 | 1:08.79 | 2:22.35 | 3:36.69 | 4:51.03 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Laura Lange | 2001 | 495 | 1:11.72 | 2:28.24 | 3:43.54 | 4:56.38 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jamilla Bistrup | 2001 | 486 | 1:10.50 | 2:26.50 | 3:42.15 | 4:58.14 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Caroline Mathiesen | 2001 | 474 | 1:12.87 | 2:29.43 | 3:44.89 | 5:00.76 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
8 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 467 | 1:12.31 | 2:28.98 | 3:45.77 | 5:02.19 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Xandra Huryn | 2001 | 467 | 1:12.06 | 2:29.89 | 3:46.29 | 5:02.20 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Nikoline Nielsen | 2001 | 462 | 1:13.40 | 2:31.49 | 3:48.09 | 5:03.34 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Cecilie Elkjær | 2001 | 452 | 1:12.16 | 2:29.87 | 3:47.41 | 5:05.40 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Josefine Nickelsen | 2001 | 444 | 1:12.07 | 2:30.00 | 3:48.54 | 5:07.22 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
13 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | 401 | 1:14.12 | 2:35.33 | 3:57.65 | 5:17.79 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laura Holm Junge | 1998 | 604 | 1:07.40 | 2:19.15 | 3:28.96 | 4:37.34 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Amalie Gotthard | 1999 | 572 | 1:08.13 | 2:19.65 | 3:31.13 | 4:42.49 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Strandby | 1999 | 500 | 1:09.28 | 2:23.81 | 3:39.30 | 4:55.30 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | 500 | 1:09.67 | 2:26.94 | 3:42.21 | 4:55.44 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | 472 | 1:09.13 | 2:25.93 | 3:43.41 | 5:01.03 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 321 | 1:21.39 | 2:49.67 | 4:17.88 | 5:42.41 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Louise Holm | 1999 | 257 | 1:22.23 | 2:55.40 | 4:33.51 | 6:08.81 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | DNF | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |