Resultat för SB-CUP 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Mosegaard | 2004 | 132 | 49.53 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
2 | Lucas Lorentsen | 2004 | 117 | 51.61 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 108 | 53.00 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 104 | 53.62 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Christian Jepsen | 2005 | 75 | 59.72 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
6 | Mikkel Nielsen | 2004 | 73 | 1:00.30 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Bertil Frøbjerg Hellum | 2007 | 65 | 1:02.70 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Peter Lind-Ellefsen | 2006 | 47 | 1:09.52 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Bertram Toldhwoss Aunshol | 2004 | 39 | 1:13.99 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Villads Lund Larsen | 2004 | 28 | 1:22.84 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Theis Dalgaard | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elias Rought | 2003 | 252 | 39.96 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
2 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 181 | 44.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Berner Jensen | 2002 | 181 | 44.61 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Frederik Madsen | 2002 | 170 | 45.55 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christopher H. Brown | 2002 | 136 | 49.03 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Rasmus Antonsen | 2002 | 127 | 50.11 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 127 | 50.23 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 126 | 50.30 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Frederik Pedersen | 2002 | 126 | 50.31 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Sammi Anker Andersen | 2003 | 117 | 51.51 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
11 | Mathias Parkhøi | 2003 | 116 | 51.69 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Marcus Holm | 2003 | 114 | 52.04 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
13 | Kristian Mouridsen | 2002 | 102 | 53.93 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
14 | Xander Pontoppidan | 2003 | 96 | 55.08 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Marcus Artmann | 2002 | 86 | 57.06 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
16 | Oliver Brixner | 2003 | 80 | 58.47 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Kristian Dam Frandsen | 2003 | 69 | 1:01.34 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
18 | Kasper Kusk | 2003 | 51 | 1:07.71 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Fillip F. Niemann | 2003 | DNS | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Daniel Mir | 2003 | DSQ | ESB v/25m | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Owais Hamid | 2000 | 487 | 32.08 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Magnus Nygaard | 2000 | 378 | 34.91 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tobias K Jørgensen | 2000 | 366 | 35.29 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 331 | 36.48 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Otte | 2000 | 284 | 38.39 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Mosegaard | 2001 | 279 | 38.63 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
7 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 230 | 41.18 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
8 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 178 | 44.85 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 531 | 31.18 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Niels Ottosen | 1998 | 520 | 31.38 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 425 | 33.57 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tim Damsgaard | 1994 | 379 | 34.89 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 375 | 35.01 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas Foverskov | 1999 | 363 | 35.37 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | 319 | 36.92 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emil Kvistbo | 1999 | 285 | 38.34 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Simon Kjær | 1999 | 276 | 38.74 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
10 | Filip Kjerulff | 1999 | 198 | 43.28 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |