Tulokset SB-CUP 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 10, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lucas Lorentsen | 2004 | 16.81 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | August Høy | 2005 | 17.53 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
3 | Gustav Egemar Pedersen | 2004 | 17.83 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2005 | 18.47 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | 18.74 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
6 | Mikkel Nielsen | 2004 | 19.04 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Hjalte Dalskov | 2004 | 20.10 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jannik Jørgensen | 2004 | 20.16 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | 20.21 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
10 | Nicolas Christiansen | 2007 | 20.45 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Bertil Frøbjerg Hellum | 2007 | 20.75 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Peter Lind-Ellefsen | 2006 | 21.11 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Noah Vester Nielsen | 2004 | 21.39 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
14 | Bertram Toldhwoss Aunshol | 2004 | 24.44 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Nikolaj Li Nissen | 2006 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | August Schade Cantby | 2002 | 14.29 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sammi Anker Andersen | 2003 | 17.01 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Kristian Mouridsen | 2002 | 17.10 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Nicklas Stæcker | 2003 | 19.30 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Noah Olsson | 2003 | 19.41 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Marcus Artmann | 2002 | 19.49 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Toft | 2001 | 12.76 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 14.11 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Emil Frier | 2001 | 14.26 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
4 | Laurits Holm | 2000 | 14.29 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
5 | Sofus Christensen | 2000 | 14.50 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
6 | Johan Larsen | 2000 | 14.86 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
7 | Mika Rademakers | 2001 | 16.94 | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Løb 10, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sander Schmidt | 1999 | 12.00 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alexander Jensen | 1998 | 12.04 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ruben Lykke Pedersen | 1987 | 12.61 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
4 | Tim Damsgaard | 1994 | 13.12 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicklas Brink | 1996 | 14.17 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
6 | Pema Malling | 1999 | 15.25 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:00 |