Resultater for SB-CUP 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB-Cup 2015 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 21, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1916-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Holbæk Piger A1 | 1990 | 591 | 2:06.17 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Mai Andersen | 2000 | 33.37 | 33.37 | |||||||
Pernille Jensen | 1998 | 34.76 | 1:08.13 | |||||||
Ida Maria Nielsen | 2000 | 29.86 | 1:37.99 | |||||||
Louise Lynæs | 1997 | 28.18 | 2:06.17 | |||||||
2 | Stv 1 D | 1995 | 566 | 2:07.98 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 34.56 | 34.56 | |||||||
Amanda Glerup Andersen | 1998 | 34.42 | 1:08.98 | |||||||
Kristina Delff Andersen | 1997 | 30.42 | 1:39.40 | |||||||
Amalie Gotthard | 1999 | 28.58 | 2:07.98 | |||||||
3 | Kalundborg Piger | 1990 | 563 | 2:08.20 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Sofie Witthøft | 1997 | 31.85 | 31.85 | |||||||
Emma F. Nystrøm | 1996 | 36.67 | 1:08.52 | |||||||
Laura Holm Junge | 1998 | 30.73 | 1:39.25 | |||||||
Annika Møller-Kristensen | 2000 | 28.95 | 2:08.20 | |||||||
4 | Horsens Piger 1 | 1995 | 526 | 2:11.15 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 33.35 | 33.35 | |||||||
Johanne Krogh Lund | 1995 | 36.96 | 1:10.31 | |||||||
Anette Damsgaard | 1996 | 31.99 | 1:42.30 | |||||||
Nicoline Rosenkilde | 1999 | 28.85 | 2:11.15 | |||||||
5 | Hvidovre Piger B | 2001 | 517 | 2:11.90 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Cecilie Elkjær | 2001 | 34.34 | 34.34 | |||||||
Jamilla Bistrup | 2001 | 36.98 | 1:11.32 | |||||||
Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 31.62 | 1:42.94 | |||||||
Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 28.96 | 2:11.90 | |||||||
6 | Stv 2 D | 1995 | 483 | 2:14.95 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Maria Dollas | 1998 | 35.38 | 35.38 | |||||||
Regitze Gotthard | 2002 | 37.55 | 1:12.93 | |||||||
Daniella Thea Johansen | 2000 | 31.82 | 1:44.75 | |||||||
Sofie Andersen | 2001 | 30.20 | 2:14.95 | |||||||
7 | Holbæk Piger A2 | 1990 | 473 | 2:15.90 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Frederikke Hansen | 1998 | 34.31 | 34.31 | |||||||
Mikkeline Mentz | 2001 | 39.14 | 1:13.45 | |||||||
Nikoline Nielsen | 2001 | 32.01 | 1:45.46 | |||||||
Majbrit Rosin | 1996 | 30.44 | 2:15.90 | |||||||
8 | Horsens Piger 2 | 2013 | 451 | 2:18.05 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 34.98 | 34.98 | |||||||
Frederikke Brændgaard | 2001 | 40.46 | 1:15.44 | |||||||
Sille Ibsen | 2001 | 31.49 | 1:46.93 | |||||||
Caroline Liboriussen | 2002 | 31.12 | 2:18.05 | |||||||
9 | Næstved Powergirls 1 | 1990 | 424 | 2:20.90 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | 35.60 | 35.60 | |||||||
Amalie Bonnesen | 1999 | 39.07 | 1:14.67 | |||||||
Alberte Høgh | 1999 | 35.40 | 1:50.07 | |||||||
Emma Røhmer Christensen | 2000 | 30.83 | 2:20.90 | |||||||
10 | Fsk Devilgirls 1 | 2000 | 403 | 2:23.36 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Katrine Maria Arnkjær | 1999 | 34.24 | 34.24 | |||||||
Asta H Jensen | 2000 | 43.66 | 1:17.90 | |||||||
Kaja Aunstrup | 1998 | 33.09 | 1:50.99 | |||||||
Nicoline Huusfelt | 2000 | 32.37 | 2:23.36 | |||||||
11 | Tvs Piger 1 | 1990 | 399 | 2:23.80 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Malou Poulsen | 2001 | 36.67 | 36.67 | |||||||
Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 40.15 | 1:16.82 | |||||||
Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | 35.74 | 1:52.56 | |||||||
Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | 31.24 | 2:23.80 | |||||||
12 | Solrød Piger 1 | 1999 | 378 | 2:26.43 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Frederikke Amund Nielsen | 1999 | 37.87 | 37.87 | |||||||
Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 42.97 | 1:20.84 | |||||||
Caroline Friis Thirstrup | 2000 | 34.89 | 1:55.73 | |||||||
Cathrine Lauritsen | 1999 | 30.70 | 2:26.43 | |||||||
13 | Stv 3 D | 1995 | 369 | 2:27.67 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Mathilde M Mosegaard | 2003 | 38.28 | 38.28 | |||||||
Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 44.27 | 1:22.55 | |||||||
Madeleine Thornsen | 2001 | 33.36 | 1:55.91 | |||||||
Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | 31.76 | 2:27.67 | |||||||
14 | Næstved Powergirls 2 | 1990 | 357 | 2:29.19 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 36.27 | 36.27 | |||||||
Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 41.55 | 1:17.82 | |||||||
Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 40.22 | 1:58.04 | |||||||
Pernille Dahl Wilstrup | 1997 | 31.15 | 2:29.19 | |||||||
15 | Horsens Piger 3 | 1990 | 356 | 2:29.35 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 36.23 | 36.23 | |||||||
Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 43.15 | 1:19.38 | |||||||
Anna Bull Kramer | 2003 | 38.26 | 1:57.64 | |||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 31.71 | 2:29.35 | |||||||
16 | Triton Piger | 1990 | 323 | 2:34.32 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Louise Holm | 1999 | 38.83 | 38.83 | |||||||
Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | 46.95 | 1:25.78 | |||||||
Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | 39.27 | 2:05.05 | |||||||
Julie Brandt | 2001 | 29.27 | 2:34.32 | |||||||
17 | Stv 5 D | 1995 | 275 | 2:42.87 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Isabella Berthelsen | 2002 | 41.58 | 41.58 | |||||||
Malene Gjermandsen | 2003 | 29 | 41.87 | |||||||
Victoria Andersen | 2001 | 50.09 | 1:31.96 | |||||||
Philippa Hallengreen | 2002 | 1:10.91 | 2:42.87 | |||||||
18 | Hvidover Piger C | 2003 | 253 | 2:47.35 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Marie Reno Bernack | 2003 | 42.33 | 42.33 | |||||||
Sofie Bak | 2003 | 48.55 | 1:30.88 | |||||||
Anna Marie Nielsen | 2004 | 40.84 | 2:11.72 | |||||||
Mie Bidsted Hansen | 2003 | 35.63 | 2:47.35 | |||||||
19 | Næstved Powergirls 3 | 1990 | 235 | 2:51.56 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Caroline Bendtsen | 2002 | 43.69 | 43.69 | |||||||
Josefine M. Kristiansen | 2002 | 49.57 | 1:33.26 | |||||||
Katrine Duus | 2003 | 45.01 | 2:18.27 | |||||||
Line Aarkrogh Steen | 2001 | 33.29 | 2:51.56 | |||||||
20 | Næstved Powergirls 4 | 1990 | 230 | 2:52.85 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Freja Zerbst Hansen | 2001 | 39.66 | 39.66 | |||||||
Cecilie Zachariassen | 2001 | 45.25 | 1:24.91 | |||||||
Frederikke B. Hansen | 2005 | 48.38 | 2:13.29 | |||||||
Anna Larsen | 2002 | 39.56 | 2:52.85 | |||||||
21 | Tvs Piger 2 | 1990 | 225 | 2:54.10 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Emmeli Elmhøj Hansen | 2001 | 46.81 | 46.81 | |||||||
Victoria Christoffersen | 2002 | 50.77 | 1:37.58 | |||||||
Maja Wiegaard Hansen | 2002 | 42.65 | 2:20.23 | |||||||
Anna-Laura Dalsø Larsen | 1999 | 33.87 | 2:54.10 | |||||||
22 | Stv 6 D | 1995 | 195 | 3:02.48 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Marie Louise Bech Anderse | 2005 | 43.66 | 43.66 | |||||||
Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | 55.22 | 1:38.88 | |||||||
Elida Thornsen | 2005 | 46.04 | 2:24.92 | |||||||
Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 37.56 | 3:02.48 | |||||||
23 | Næstved Powergirls 5 | 1990 | 151 | 3:18.79 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Freja Arentsen | 2005 | 51.41 | 51.41 | |||||||
Emma Hass | 2004 | 52.25 | 1:43.66 | |||||||
Gaya Josefine Maar | 2003 | 48.01 | 2:31.67 | |||||||
Agnes Barner Hansen | 2005 | 47.12 | 3:18.79 | |||||||
- | Stv 4 D | 1995 | DNS | |||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Mathilde Rasmussen | 2002 | |||||||||
Amalie Voss Sørensen | 2001 | |||||||||
Patricia Andersen | 2002 | |||||||||
Isabella Voldby Ipsen | 2000 | DNS | ||||||||
- | Næstved Powergirls 6 | 1990 | DSQ | Svøm på maven e vend | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Tvs Piger 3 | 1990 | DSQ | Arme u. vand i fly | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Lucca Rademakers | 2004 | 47.64 | 47.64 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 18 marts 2015 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |