Resultater for Sundsvalls Sim 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lördag eftermiddag
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim 2015 | Utskriftsdatum | 21 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 16:31 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 mars 2015 |
Gren 12, 100m Fr Damer 12 oä, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 29.41 | 1:00.61 | |||||
2 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 31.19 | 1:05.29 | |||||
3 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.54 | 1:06.86 | |||||
4 | Elina Gullehag | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 33.02 | 1:08.50 | |||||
5 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 33.50 | 1:09.63 | |||||
6 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 34.06 | 1:10.63 | |||||
7 | Astrid Gustafsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 34.33 | 1:10.69 | |||||
8 | Hilda Larsson | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 34.18 | 1:10.80 | |||||
9 | Cecilia Östman | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 35.02 | 1:12.75 | |||||
10 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 35.64 | 1:14.76 | |||||
11 | Sofia Lindkvist | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 36.53 | 1:14.87 | |||||
12 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 36.57 | 1:14.99 | |||||
13 | Ebba Vedman | 2002 | Höga Kustens Simsällskap | 35.97 | 1:15.14 | |||||
14 | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | 37.12 | 1:15.21 | |||||
15 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 35.91 | 1:15.97 | |||||
16 | Alice Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 36.86 | 1:16.55 | |||||
17 | Maja Byström | 2003 | Höga Kustens Simsällskap | 36.22 | 1:16.90 | |||||
18 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 36.86 | 1:17.38 | |||||
19 | Tilde Wiborg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 37.23 | 1:17.52 | |||||
20 | Petra Wennberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 37.02 | 1:17.71 | |||||
21 | Alice Moberg | 2003 | Höga Kustens Simsällskap | 38.29 | 1:19.88 | |||||
22 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 37.94 | 1:20.07 | |||||
23 | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 38.06 | 1:20.29 | |||||
24 | Johanna Persson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 37.15 | 1:20.43 | |||||
25 | Filippa Jakobsson | 2003 | Simklubben Ägir | 38.58 | 1:21.01 | |||||
26 | Cornelia Åström | 2002 | Timrå Simklubb | 38.69 | 1:22.18 | |||||
27 | Line Björlin | 2003 | Härnösands Simsällskap | 39.31 | 1:22.32 | |||||
28 | Cecilia Lind | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 38.87 | 1:22.70 | |||||
29 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 38.34 | 1:22.98 | |||||
30 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 42.92 | 1:23.84 | |||||
31 | Felicia Tubbin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 39.35 | 1:24.03 | |||||
32 | Malva Svedberg | 2003 | Njurunda Simsällskap | 40.35 | 1:24.96 | |||||
33 | Levina Elfström | 2003 | Matfors Simsällskap | 38.82 | 1:25.42 | |||||
34 | Yannis Lundberg | 2002 | Simklubben Ägir | 1:26.33 | 1:26.33 | |||||
35 | Olivia Johansson | 2002 | Simklubben Ägir | 41.52 | 1:27.04 | |||||
36 | Emilia Hamberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 40.52 | 1:27.10 | |||||
37 | Emelie Clarin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 40.81 | 1:27.37 | |||||
38 | Alice Hallgren | 2003 | Timrå Simklubb | 42.15 | 1:29.94 | |||||
39 | Maja Dalman | 2003 | Timrå Simklubb | 41.21 | 1:31.52 | |||||
40 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 43.57 | 1:34.07 | |||||
41 | Ella Wallinder | 2003 | Simklubben Ägir | 44.05 | 1:39.47 | |||||
42 | Julia Byberg | 2003 | Njurunda Simsällskap | 45.21 | 1:43.06 | |||||
43 | Angelina Pasanen | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 46.92 | 1:44.50 | |||||
44 | Klara Ljung | 2003 | Timrå Simklubb | 53.18 | 1:52.14 | |||||
- | Emma Åkerlund | 2003 | Timrå Simklubb | DNS | ||||||
- | Sanja Lind | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Tove Olovsson | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 12, 100m Fr Damer 12 oä, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 29.83 | 1:01.48 | |||||
2 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 30.68 | 1:03.61 | |||||
3 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 31.28 | 1:06.39 | |||||
4 | Ella Pettersson | 2001 | Härnösands Simsällskap | 31.64 | 1:06.76 | |||||
5 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 32.08 | 1:07.36 | |||||
6 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 33.02 | 1:09.47 | |||||
7 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 34.38 | 1:10.15 | |||||
8 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 34.23 | 1:12.41 | |||||
9 | Wilma Henriksson | 2001 | Höga Kustens Simsällskap | 34.84 | 1:13.10 | |||||
10 | Karoline Lundgren | 2001 | Sandviks Idrottsklubb | 34.22 | 1:13.63 | |||||
11 | Nicolina Heed | 2001 | Härnösands Simsällskap | 36.05 | 1:16.12 | |||||
12 | Felicia Andersson | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 37.12 | 1:17.01 | |||||
13 | Elin Åkerlund | 2000 | Timrå Simklubb | 37.47 | 1:17.34 | |||||
14 | Frida Svensson | 2001 | Höga Kustens Simsällskap | 37.11 | 1:17.39 | |||||
15 | Sara Persson | 2001 | Härnösands Simsällskap | 37.28 | 1:18.18 | |||||
16 | Hanna Skårstedt | 2001 | Simklubben Ägir | 37.97 | 1:19.88 | |||||
17 | Klara Marntell | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 39.61 | 1:23.18 | |||||
18 | Damona Zohouri | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 39.74 | 1:23.64 | |||||
19 | Isabelle Sahlin | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 39.61 | 1:25.91 | |||||
- | Ella Öberg | 2001 | Timrå Simklubb | DNS | ||||||
- | Linnea Evertsson | 2001 | Matfors Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 100m Fr Damer 12 oä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 29.91 | 1:01.22 | |||||
2 | Lina Bergqvist | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 29.06 | 1:02.21 | |||||
3 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 30.25 | 1:03.12 | |||||
4 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 30.62 | 1:04.11 | |||||
5 | Eveline Westberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 30.53 | 1:04.39 | |||||
6 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 31.73 | 1:05.18 | |||||
7 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 31.28 | 1:06.26 | |||||
8 | Cassandra Magnusson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 32.10 | 1:06.41 | |||||
9 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 31.87 | 1:07.19 | |||||
10 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 32.88 | 1:07.74 | |||||
11 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 32.37 | 1:07.80 | |||||
12 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 32.31 | 1:07.90 | |||||
13 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 33.51 | 1:09.90 | |||||
14 | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 34.46 | 1:10.61 | |||||
15 | Frida Hörnsten | 1999 | Höga Kustens Simsällskap | 34.82 | 1:13.44 | |||||
16 | Kristin Larsson | 1999 | KFUK-KFUM Kometerna | 34.43 | 1:14.77 | |||||
17 | Martina Dahlbom | 1998 | Härnösands Simsällskap | 35.86 | 1:15.69 | |||||
18 | Ylva Söderholm | 1993 | KFUK-KFUM Kometerna | 42.65 | 1:29.35 | |||||
19 | Julia Grandin | 1998 | KFUK-KFUM Kometerna | 43.70 | 1:36.83 | |||||
- | Jenny Karlsson | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 21 mars 2015 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 16:31 |