Resultater for Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 12:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | 547 | 26.54 | 54.92 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lawrence Langley | 2001 | 470 | 27.36 | 57.80 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
3 | Mads Sørensen | 2001 | 464 | 28.51 | 58.01 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Oskar Lindholm | 2001 | 464 | 28.66 | 58.03 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Martin H. Abel | 2001 | 460 | 28.00 | 58.18 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Daniel Jensen | 2001 | 458 | 27.58 | 58.30 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
7 | Oliver Frølund | 2001 | 456 | 28.34 | 58.36 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Victor Bjerre | 2001 | 436 | 29.27 | 59.24 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 430 | 29.15 | 59.51 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Anders Vestergaard | 2001 | 429 | 29.02 | 59.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Oliver Mølby | 2001 | 428 | 28.49 | 59.63 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Johann Kristian Møller | 2001 | 427 | 28.78 | 59.66 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Malthe Levisen | 2001 | 417 | 28.83 | 1:00.15 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Thomas Schiby | 2001 | 415 | 28.98 | 1:00.23 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Christian Bonde | 2001 | 414 | 29.44 | 1:00.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Johan Nielsen | 2001 | 409 | 29.36 | 1:00.52 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Alexander Stær | 2001 | 405 | 29.42 | 1:00.70 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
18 | Jacob Hopff | 2001 | 398 | 29.52 | 1:01.06 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 394 | 29.37 | 1:01.26 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Anders Rasmussen | 2001 | 392 | 28.83 | 1:01.40 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Magnus Funder | 2001 | 390 | 29.44 | 1:01.47 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 389 | 29.59 | 1:01.51 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
23 | Jakob Grene | 2001 | 383 | 29.68 | 1:01.87 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 372 | 30.14 | 1:02.48 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 363 | 30.49 | 1:02.96 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Kristoffer Heerulff | 2001 | 361 | 30.26 | 1:03.07 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Mads Frydenholm | 2001 | 358 | 30.45 | 1:03.27 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 351 | 31.13 | 1:03.66 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
29 | Chris Rasmussen | 2001 | 349 | 30.54 | 1:03.77 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 344 | 31.22 | 1:04.08 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
31 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 344 | 31.29 | 1:04.12 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | 342 | 29.98 | 1:04.23 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
33 | Parsa Hosini | 2001 | 341 | 30.75 | 1:04.32 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 325 | 30.98 | 1:05.30 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
35 | Anders Eenberg | 2001 | 314 | 31.21 | 1:06.05 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Oliver Veile | 2001 | 305 | 32.80 | 1:06.74 | |||||
Durup IF | ||||||||||
37 | Lukas Jeppesen | 2001 | 301 | 32.38 | 1:07.00 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 463 | 28.01 | 58.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Artúr Jegesi | 2002 | 451 | 28.30 | 58.57 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Mads Kloster | 2002 | 435 | 28.53 | 59.27 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jakob Tietgen | 2002 | 408 | 29.19 | 1:00.56 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
5 | Joachim Hjertmann | 2002 | 386 | 29.66 | 1:01.68 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Jonas Kjær | 2003 | 364 | 30.59 | 1:02.92 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 361 | 30.03 | 1:03.11 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Gustav Stahl | 2002 | 358 | 30.55 | 1:03.26 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Julius Henriksen | 2002 | 351 | 30.64 | 1:03.65 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | William Svarer | 2002 | 344 | 32.20 | 1:04.09 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Emil Frydenholm | 2002 | 335 | 31.68 | 1:04.65 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 334 | 31.82 | 1:04.74 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
13 | Andreas Blaaberg | 2002 | 323 | 31.63 | 1:05.45 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 322 | 31.76 | 1:05.54 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
15 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 318 | 32.02 | 1:05.79 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
16 | Malthe Elkjær | 2003 | 316 | 32.44 | 1:05.94 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
17 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 314 | 31.66 | 1:06.05 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 311 | 32.19 | 1:06.27 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | William Vig Stærmose | 2002 | 304 | 32.35 | 1:06.78 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
20 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 303 | 31.97 | 1:06.86 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Joshua Dannevang | 2002 | 301 | 32.50 | 1:07.05 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
22 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 298 | 32.39 | 1:07.22 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Ruben C. Nørgaard | 2002 | 293 | 31.94 | 1:07.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Casper Brinch | 2002 | 293 | 32.90 | 1:07.65 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
25 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 289 | 32.61 | 1:07.96 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Oliver L Nelander | 2002 | 288 | 32.58 | 1:08.05 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
27 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 280 | 33.59 | 1:08.66 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
28 | Tobias Boström | 2002 | 270 | 33.58 | 1:09.52 | |||||
NNGU - Team Blaabjerg | ||||||||||
29 | Oliver Hallenborg | 2002 | 268 | 33.56 | 1:09.68 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
30 | Jonas L. Werther | 2002 | 259 | 34.10 | 1:10.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | 247 | 34.58 | 1:11.59 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:29 |