Tulokset Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 20, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Esv Sprintmonstre | 2003 | Elite Swim Vejle | 2:16.42 | ||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 36.79 | 36.79 | |||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 38.34 | 1:15.13 | |||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 31.53 | 1:46.66 | |||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 29.76 | 2:16.42 | |||||||
2 | Vs Piger | 2003 | Viborg Svømme Klub | 2:19.68 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 34.53 | 34.53 | |||||||
Amalie Schade Kanstrup | 2003 | 39.92 | 1:14.45 | |||||||
Josefine Heuer | 2003 | 34.08 | 1:48.53 | |||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 31.15 | 2:19.68 | |||||||
3 | Aalborg Piger 1 | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 2:26.09 | ||||||
Ida S Olesen | 2003 | 34.86 | 34.86 | |||||||
Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 44.69 | 1:19.55 | |||||||
Emma Stecher | 2003 | 32.09 | 1:51.64 | |||||||
Fenja Romanski | 2005 | 34.45 | 2:26.09 | |||||||
4 | Horsens Piger 3 | 2003 | Horsens Svømmeklub | 2:26.65 | ||||||
Laura-Marie Høj | 2003 | 38.33 | 38.33 | |||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 40.46 | 1:18.79 | |||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 35.06 | 1:53.85 | |||||||
Anna Bull Kramer | 2003 | 32.80 | 2:26.65 | |||||||
5 | Sto Piger | 2003 | Swim Team Odense | 2:27.66 | ||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 38.43 | 38.43 | |||||||
Christine Krogh | 2003 | 43.06 | 1:21.49 | |||||||
Alma Burgaard | 2003 | 35.10 | 1:56.59 | |||||||
My Phuong Bui | 2003 | 31.07 | 2:27.66 | |||||||
6 | Esv Havfruer | 2003 | Elite Swim Vejle | 2:30.57 | ||||||
Mia Hvarre | 2004 | 39.35 | 39.35 | |||||||
Emilie Johanna Bülow | 2003 | 43.93 | 1:23.28 | |||||||
Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 34.92 | 1:58.20 | |||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 32.37 | 2:30.57 | |||||||
7 | Agf Piger 1 | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 2:30.74 | ||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 35.34 | 35.34 | |||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 45.13 | 1:20.47 | |||||||
Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 38.63 | 1:59.10 | |||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 31.64 | 2:30.74 | |||||||
8 | Esbjerg Piger 1 | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 2:31.41 | ||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 38.45 | 38.45 | |||||||
Søs Freund | 2004 | |||||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 1:59.89 | 1:59.89 | |||||||
Maria Guldager Jensen | 2004 | 31.52 | 2:31.41 | |||||||
9 | Aarhus Swim Piger 1 | 2003 | Aarhus Swim | 2:32.89 | ||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 37.23 | 37.23 | |||||||
Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 42.41 | 1:19.64 | |||||||
Solvej Kofoed Lund | 2003 | 40.88 | 2:00.52 | |||||||
Emma Varrisboel | 2003 | 32.37 | 2:32.89 | |||||||
10 | S68 Piger | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 2:35.39 | ||||||
Lærke Asmussen | 2003 | 37.73 | 37.73 | |||||||
Anna Munk Fuglsang | 2005 | 45.74 | 1:23.47 | |||||||
Lærke Høgsted | 2003 | 35.61 | 1:59.08 | |||||||
Sara Bundgaard | 2003 | 36.31 | 2:35.39 | |||||||
11 | Aarhus Swim Piger 2 | 2003 | Aarhus Swim | 2:39.19 | ||||||
Sia Aagaard | 2004 | 40.06 | 40.06 | |||||||
Caroline Sørensen | 2003 | 42.39 | 1:22.45 | |||||||
Eva Hjort | 2004 | 42.04 | 2:04.49 | |||||||
Martha Bjerg | 2004 | 34.70 | 2:39.19 | |||||||
12 | Aalborg Piger 2 | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 2:46.77 | ||||||
Louise Lie Thisted | 2005 | 39.82 | 39.82 | |||||||
Laura S. Olesen | 2005 | 52.45 | 1:32.27 | |||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 41.68 | 2:13.95 | |||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 32.82 | 2:46.77 | |||||||
13 | Odder Piger | 2003 | Odder Svømmeklub | 2:49.40 | ||||||
Cecilie Lauridsen | 2003 | 37.38 | 37.38 | |||||||
Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 53.39 | 1:30.77 | |||||||
Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 42.83 | 2:13.60 | |||||||
Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 35.80 | 2:49.40 | |||||||
- | Silkeborg Piger | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Ej afl. holdkapkort | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:39 |