Resultat för Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 1
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 652 | 1:01.43 | 2:12.56 | 3:27.03 | 4:31.57 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | 609 | 1:01.41 | 2:12.67 | 3:34.08 | 4:37.71 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Hansen | 2000 | 579 | 1:02.13 | 2:12.46 | 3:38.76 | 4:42.54 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Gustav Yde | 2000 | 553 | 1:05.17 | 2:18.54 | 3:40.84 | 4:46.88 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Markus Kjeldsen | 2000 | 547 | 1:08.33 | 2:19.51 | 3:42.80 | 4:47.91 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Morten Due Nielsen | 1999 | 521 | 1:06.28 | 2:24.26 | 3:44.74 | 4:52.53 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jakob Juul | 2000 | 517 | 1:05.25 | 2:23.65 | 3:47.64 | 4:53.37 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 517 | 1:07.68 | 2:25.16 | 3:47.48 | 4:53.40 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
9 | Toke Michaelsen | 1999 | 510 | 1:10.75 | 2:26.16 | 3:47.47 | 4:54.71 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 504 | 1:05.54 | 2:24.43 | 3:48.60 | 4:55.90 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frederik Oxenvad | 1999 | 487 | 1:10.00 | 2:22.99 | 3:49.34 | 4:59.17 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
12 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 481 | 1:10.59 | 2:30.85 | 3:54.42 | 5:00.54 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Alexander Fenger | 1999 | 477 | 1:10.79 | 2:28.20 | 3:54.60 | 5:01.28 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Casper Christiansen | 2000 | 476 | 1:09.04 | 2:26.34 | 3:51.63 | 5:01.43 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 472 | 1:05.85 | 2:25.79 | 3:53.31 | 5:02.32 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emil Knudsen | 1999 | 470 | 1:09.30 | 2:32.90 | 3:54.01 | 5:02.80 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
17 | Mads Sørensen | 2000 | 467 | 1:11.38 | 2:30.50 | 3:59.20 | 5:03.46 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
18 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 449 | 1:08.46 | 2:26.36 | 3:57.78 | 5:07.48 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 436 | 1:08.09 | 2:25.08 | 3:56.74 | 5:10.54 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
20 | Kasper Jørgensen | 2000 | 434 | 1:06.13 | 2:27.45 | 3:58.19 | 5:10.83 | |||
Kolding SK | ||||||||||
21 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 424 | 1:09.12 | 2:34.44 | 3:59.32 | 5:13.46 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jonas Ejby | 2000 | 410 | 1:11.50 | 2:35.80 | 4:01.99 | 5:16.87 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Oliver Frøsig | 2000 | 401 | 1:09.75 | 2:33.72 | 4:07.51 | 5:19.12 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mads L. Werther | 2000 | 400 | 1:14.64 | 2:38.21 | 4:06.27 | 5:19.50 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Jakob Mose | 2000 | 388 | 1:11.07 | 2:36.49 | 4:08.44 | 5:22.86 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Rune Nørgaard | 2000 | 385 | 1:09.37 | 2:34.39 | 4:13.13 | 5:23.53 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 379 | 1:15.80 | 2:38.30 | 4:13.25 | 5:25.37 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 376 | 1:16.04 | 2:42.90 | 4:09.67 | 5:26.18 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Magnus Gertz | 2000 | 338 | 1:16.43 | 2:46.48 | 4:16.38 | 5:37.86 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:34 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 613 | 1:12.64 | 2:31.39 | 3:59.42 | 5:06.94 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Line Johannsen | 2001 | 596 | 1:13.20 | 2:33.88 | 3:59.14 | 5:09.88 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | 585 | 1:09.05 | 2:25.91 | 3:59.68 | 5:11.74 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 563 | 1:09.18 | 2:31.81 | 4:01.23 | 5:15.86 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 554 | 1:14.96 | 2:33.28 | 4:07.27 | 5:17.42 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 519 | 1:13.26 | 2:33.31 | 4:09.56 | 5:24.47 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Michelle Franow | 2001 | 515 | 1:15.99 | 2:39.68 | 4:10.05 | 5:25.32 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Grøndal | 2002 | 508 | 1:16.36 | 2:36.36 | 4:10.36 | 5:26.72 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Karoline Sørensen | 2002 | 485 | 1:19.81 | 2:40.01 | 4:17.73 | 5:31.96 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Thea Søe Bach | 2002 | 484 | 1:19.88 | 2:40.27 | 4:18.34 | 5:32.23 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jannie Eickhardt | 2001 | 474 | 1:22.33 | 2:48.59 | 4:17.58 | 5:34.48 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Iben Bak | 2001 | 469 | 1:14.02 | 2:41.02 | 4:24.50 | 5:35.69 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Line Gertz | 2001 | 447 | 1:22.93 | 2:50.44 | 4:21.59 | 5:40.97 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Christine Nielsen | 2001 | 444 | 1:24.23 | 2:53.17 | 4:24.60 | 5:41.70 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Laura Gam | 2001 | 442 | 1:23.83 | 2:51.69 | 4:22.89 | 5:42.37 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sille Ibsen | 2001 | 436 | 1:17.08 | 2:48.49 | 4:22.35 | 5:43.84 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 435 | 1:21.76 | 2:48.57 | 4:28.87 | 5:44.14 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 431 | 1:18.85 | 2:47.28 | 4:30.83 | 5:45.28 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
19 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 422 | 1:21.18 | 2:53.82 | 4:33.19 | 5:47.71 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
20 | Sascha Lausten | 2002 | 416 | 1:14.83 | 2:44.39 | 4:25.11 | 5:49.20 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 408 | 1:20.40 | 2:48.49 | 4:30.75 | 5:51.49 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Astrid Nielsen | 2002 | 408 | 1:22.89 | 2:53.80 | 4:31.30 | 5:51.54 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
23 | Lea Serup Schøn | 2002 | 395 | 1:26.42 | 2:57.00 | 4:40.77 | 5:55.32 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Karen Hazell Brink | 2002 | 377 | 1:25.51 | 3:00.39 | 4:46.70 | 6:00.78 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
25 | Camille Hertzog | 2001 | 376 | 1:27.88 | 2:58.96 | 4:39.68 | 6:01.20 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
26 | Thilde Timmermand | 2002 | 375 | 1:20.66 | 2:52.41 | 4:41.18 | 6:01.58 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Frederikke Kruse | 2002 | 369 | 1:29.49 | 2:56.46 | 4:46.34 | 6:03.62 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Cecilie Christensen | 2002 | 357 | 1:29.74 | 3:02.05 | 4:45.33 | 6:07.46 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 355 | 1:24.66 | 3:01.06 | 4:45.32 | 6:08.37 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
30 | Caroline Liboriussen | 2002 | 344 | 1:28.28 | 6:11.97 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Madison Guldborg | 2001 | 342 | 1:27.37 | 2:57.36 | 4:46.08 | 6:12.98 | |||
Kolding SK | ||||||||||
- | Anna Bredal Storgaard | 2002 | DNF | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | DNF | |||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:07 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 566 | 24.54 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | 543 | 24.88 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 522 | 25.21 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
4 | Casper Eickhardt | 1999 | 519 | 25.26 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 514 | 25.33 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Magnus Stender Berg | 1999 | 512 | 25.37 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
7 | Andreas Bui | 2000 | 510 | 25.40 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 495 | 25.66 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Victor Kristensen | 1999 | 494 | 25.67 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
10 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 488 | 25.77 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 477 | 25.97 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 472 | 26.06 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Magnus Lerche | 1999 | 472 | 26.07 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jakob Juul | 2000 | 468 | 26.14 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Malthe Burgaard | 2000 | 464 | 26.22 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Andreas Hansen | 2000 | 457 | 26.34 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Thomas Christiansen | 1999 | 453 | 26.42 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
18 | Niels R. E. Sørensen | 1999 | 447 | 26.53 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
19 | Kristian Berthelsen | 1999 | 440 | 26.67 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
19 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | 440 | 26.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Christian Rasmussen | 2000 | 432 | 26.84 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
22 | Arnas Jefimanka | 1999 | 426 | 26.96 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Johan Reimer | 2000 | 423 | 27.03 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Anton Borg Hjort | 2000 | 419 | 27.12 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
25 | Andrej Jessen | 2000 | 418 | 27.14 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Kristoffer Østergaard | 1999 | 416 | 27.19 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
27 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 415 | 27.20 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 414 | 27.23 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 408 | 27.35 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Rune Nørgaard | 2000 | 407 | 27.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Søren Wolf | 2000 | 406 | 27.40 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
32 | Frederick K. Madsen | 1999 | 404 | 27.46 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
33 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 402 | 27.50 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
34 | Lau Lindquist | 1999 | 398 | 27.58 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
35 | Oliver Christensen | 2000 | 398 | 27.59 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 395 | 27.65 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
37 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 392 | 27.72 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
37 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 392 | 27.72 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
39 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 391 | 27.75 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
40 | Lucas Christoffersen | 2000 | 390 | 27.77 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
41 | Anders Bruun-Petersen | 1999 | 388 | 27.83 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
42 | Svend Matzen | 1999 | 386 | 27.87 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
43 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | 385 | 27.90 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
44 | Simon Andersen | 2000 | 382 | 27.96 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
45 | Christian Juul Jensen | 2000 | 381 | 28.00 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
46 | Malthe Sielemann | 1999 | 322 | 29.59 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Christian Mangaard | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:15 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 4, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 606 | 27.46 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Bach Andersen | 2001 | 562 | 28.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 559 | 28.20 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Michelle Jatta | 2001 | 556 | 28.25 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 553 | 28.31 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Line J. V. Hededal | 2001 | 552 | 28.32 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 551 | 28.34 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 537 | 28.58 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Emma Jørgensen | 2001 | 520 | 28.90 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 507 | 29.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Matilde Bodilsen | 2001 | 502 | 29.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 502 | 29.24 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mia Seehausen | 2001 | 499 | 29.30 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 495 | 29.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Josefine Due Christensen | 2001 | 494 | 29.38 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Julie Søgaard | 2001 | 489 | 29.48 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 484 | 29.58 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
18 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 484 | 29.59 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
19 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 483 | 29.60 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 483 | 29.60 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
21 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 482 | 29.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Lea Serup Schøn | 2002 | 478 | 29.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Isabella Bach | 2002 | 477 | 29.74 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
23 | Maja Meinert | 2001 | 477 | 29.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 475 | 29.78 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 475 | 29.78 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
27 | Line Sloth Holm | 2001 | 474 | 29.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Nete Lund Madsen | 2001 | 473 | 29.82 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 472 | 29.84 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 470 | 29.89 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
31 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 465 | 29.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Louise Hvarre | 2001 | 464 | 30.00 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
33 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 457 | 30.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | 456 | 30.18 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
35 | Astrid Nielsen | 2002 | 455 | 30.20 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
36 | Liv Hingeberg | 2001 | 454 | 30.23 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
36 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 454 | 30.23 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
38 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 452 | 30.28 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
39 | Karoline Kjær | 2001 | 449 | 30.33 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
40 | Melissa Damsgaard | 2001 | 447 | 30.38 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
41 | Sille Ibsen | 2001 | 447 | 30.39 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
42 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 446 | 30.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | 439 | 30.57 | ||||||
NNGU - Team Blaabjerg | ||||||||||
44 | Caroline Larsen | 2001 | 435 | 30.66 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
45 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 434 | 30.68 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
46 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | 426 | 30.87 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
46 | Sofie Vegener | 2002 | 426 | 30.87 | ||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
48 | Signe Bach | 2002 | 425 | 30.89 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
49 | Maria Kornum | 2001 | 425 | 30.90 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
50 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 422 | 30.98 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
50 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 422 | 30.98 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
52 | Karoline Vasegaard | 2001 | 418 | 31.07 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
53 | Alberte Korsgaard | 2001 | 409 | 31.29 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
54 | Helene Marie Andersen | 2001 | 408 | 31.31 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
54 | Kirstine Frandsen | 2001 | 408 | 31.31 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
56 | Sibel Simonsen | 2001 | 405 | 31.40 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
57 | Sidsel Nielsen | 2002 | 403 | 31.44 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
58 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 399 | 31.55 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
59 | Caroline Mogensen | 2002 | 396 | 31.63 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
60 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 396 | 31.64 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
60 | Sascha Lausten | 2002 | 396 | 31.64 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
62 | Anna Broe | 2002 | 394 | 31.68 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
62 | Sara Gade | 2002 | 394 | 31.68 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
64 | Caroline Liboriussen | 2002 | 390 | 31.79 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
65 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 388 | 31.85 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
66 | Emilie Knudsen | 2002 | 383 | 32.00 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
67 | Cecilie Christensen | 2002 | 378 | 32.14 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
68 | Carla Jensen | 2002 | 377 | 32.17 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
69 | Cecilie Væver | 2002 | 375 | 32.20 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
70 | Carli Mark | 2002 | 372 | 32.30 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
71 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 371 | 32.32 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
72 | Heidi Glintborg | 2002 | 370 | 32.37 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
73 | Liv Persson | 2001 | 363 | 32.57 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
74 | Signe Juul Grønning | 2001 | 361 | 32.62 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
75 | Ida Sund | 2002 | 359 | 32.69 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
76 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 355 | 32.82 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
77 | Lærke Als | 2002 | 354 | 32.84 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
78 | Alberte Kjølby | 2002 | 354 | 32.85 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
79 | Christine Rasmussen | 2001 | 351 | 32.93 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
80 | Thilde Timmermand | 2002 | 349 | 32.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
81 | Signe Christensen | 2001 | 343 | 33.20 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
82 | Clara Støttrup | 2002 | 339 | 33.30 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
83 | Julie B. Andersen | 2002 | 337 | 33.38 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
84 | Cecilie Gregersen | 2002 | 335 | 33.45 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
85 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 331 | 33.57 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
86 | Julie Ejby | 2002 | 331 | 33.58 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
87 | Mie Petersen | 2002 | 329 | 33.64 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
88 | Marikka Andersen | 2002 | 321 | 33.92 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Michelle Franow | 2001 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Amalie Vilstrup | 2002 | Akut syg | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Ellen Nielsen | 2001 | afmeldt | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Louise D. Liboriussen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:41 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 5, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 543 | 31.05 | 1:04.68 | 1:37.93 | 2:09.99 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | 538 | 31.18 | 1:04.52 | 1:37.71 | 2:10.39 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Hansen | 2000 | 510 | 31.94 | 1:06.84 | 1:40.35 | 2:12.75 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Casper Eickhardt | 1999 | 497 | 31.76 | 1:05.19 | 1:39.94 | 2:13.91 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Markus Kjeldsen | 2000 | 496 | 31.68 | 1:05.48 | 1:40.34 | 2:13.97 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Oxenvad | 1999 | 484 | 31.99 | 1:05.52 | 1:40.30 | 2:15.10 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
7 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 477 | 32.73 | 1:07.85 | 1:41.25 | 2:15.75 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Thomas Frederiksen | 2000 | 467 | 32.71 | 1:07.41 | 1:42.03 | 2:16.71 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
9 | David Hjort | 2000 | 451 | 31.83 | 1:07.17 | 1:42.75 | 2:18.35 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 441 | 32.48 | 1:07.54 | 1:43.62 | 2:19.37 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 420 | 33.48 | 1:09.42 | 1:45.92 | 2:21.60 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anton Borg Hjort | 2000 | 417 | 33.76 | 1:10.45 | 1:46.88 | 2:22.00 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Victor Kristensen | 1999 | 414 | 32.39 | 1:07.52 | 1:45.22 | 2:22.36 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
14 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | 413 | 33.18 | 1:09.24 | 1:46.08 | 2:22.40 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Casper Christiansen | 2000 | 408 | 33.11 | 1:09.19 | 1:46.07 | 2:22.95 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Jakob Juul | 2000 | 402 | 33.80 | 1:11.26 | 1:48.66 | 2:23.72 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Andreas Jørgensen | 2000 | 389 | 33.87 | 1:10.69 | 1:48.18 | 2:25.27 | |||
Kolding SK | ||||||||||
18 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 376 | 34.39 | 1:11.40 | 1:49.55 | 2:26.99 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Lucas Christoffersen | 2000 | 375 | 34.73 | 1:12.40 | 1:50.13 | 2:27.07 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Morten Due Nielsen | 1999 | 374 | 34.38 | 1:11.84 | 1:49.33 | 2:27.27 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Oliver Christensen | 2000 | 371 | 34.26 | 1:11.54 | 1:49.97 | 2:27.57 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jens Riisgaard | 2000 | 366 | 35.92 | 1:13.36 | 1:51.02 | 2:28.25 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Alexander Fenger | 1999 | 355 | 34.96 | 1:13.53 | 1:52.93 | 2:29.85 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 353 | 35.51 | 1:13.64 | 1:52.67 | 2:30.01 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:44 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 6, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 613 | 33.25 | 1:08.92 | 1:45.09 | 2:21.25 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 545 | 35.55 | 1:13.04 | 1:50.97 | 2:26.92 | |||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Cecilie Grøndal | 2002 | 538 | 35.13 | 1:12.38 | 1:49.92 | 2:27.54 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 537 | 35.26 | 1:12.54 | 1:50.42 | 2:27.61 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marie Christensen | 2002 | 529 | 35.90 | 1:13.70 | 1:51.69 | 2:28.36 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
6 | Line Sloth Holm | 2001 | 511 | 36.06 | 1:14.15 | 1:52.98 | 2:30.08 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Gadgaard | 2001 | 501 | 36.03 | 1:13.94 | 1:52.51 | 2:31.04 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 499 | 36.52 | 1:14.56 | 1:53.19 | 2:31.25 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 499 | 36.55 | 1:15.44 | 1:53.88 | 2:31.28 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 493 | 37.32 | 1:16.16 | 1:55.54 | 2:31.90 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 487 | 35.28 | 1:13.44 | 1:52.73 | 2:32.49 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Josefine Due Christensen | 2001 | 480 | 36.76 | 1:15.71 | 1:55.20 | 2:33.25 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 470 | 37.50 | 1:16.37 | 1:56.02 | 2:34.36 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 466 | 36.93 | 1:16.63 | 1:56.54 | 2:34.81 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Louise Hvarre | 2001 | 459 | 36.77 | 1:16.48 | 1:56.55 | 2:35.52 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
16 | Karoline Sørensen | 2002 | 453 | 37.14 | 1:16.41 | 1:56.42 | 2:36.20 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sibel Simonsen | 2001 | 450 | 37.07 | 1:16.98 | 1:57.55 | 2:36.61 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
18 | Michelle Jatta | 2001 | 445 | 36.85 | 1:17.64 | 1:58.27 | 2:37.12 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Selma Bruun | 2001 | 443 | 35.58 | 1:14.73 | 1:56.77 | 2:37.44 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 441 | 37.19 | 1:17.36 | 1:57.91 | 2:37.68 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Cecilie V Jensen | 2002 | 439 | 38.38 | 1:18.53 | 1:58.52 | 2:37.87 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
22 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 424 | 37.72 | 1:17.94 | 1:58.92 | 2:39.67 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Helene Marie Andersen | 2001 | 418 | 38.55 | 1:19.60 | 2:00.63 | 2:40.48 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Carli Mark | 2002 | 413 | 38.32 | 1:18.50 | 2:00.03 | 2:41.11 | |||
Durup IF | ||||||||||
25 | Julie Søgaard | 2001 | 412 | 37.34 | 1:17.39 | 1:59.18 | 2:41.18 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 409 | 38.65 | 1:19.99 | 2:01.46 | 2:41.59 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
27 | Signe Søby Jensen | 2001 | 406 | 38.81 | 1:19.56 | 2:00.75 | 2:41.97 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 400 | 39.05 | 1:20.04 | 2:01.90 | 2:42.87 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
29 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 397 | 39.36 | 1:21.39 | 2:03.27 | 2:43.29 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 396 | 36.90 | 1:18.15 | 2:01.61 | 2:43.33 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
31 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 394 | 38.29 | 1:19.75 | 2:01.70 | 2:43.65 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
32 | Emilie Knudsen | 2002 | 393 | 38.51 | 1:19.16 | 2:01.15 | 2:43.76 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
33 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 391 | 39.39 | 1:21.92 | 2:04.27 | 2:44.12 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 385 | 38.44 | 1:20.33 | 2:03.07 | 2:44.91 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 382 | 39.86 | 1:22.76 | 2:05.49 | 2:45.36 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
36 | Heidi Glintborg | 2002 | 381 | 39.61 | 1:21.97 | 2:04.11 | 2:45.56 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
37 | Kristine Hülsen | 2002 | 369 | 39.55 | 1:21.95 | 2:05.45 | 2:47.24 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
38 | Maja Johansen | 2002 | 368 | 38.91 | 1:21.26 | 2:04.89 | 2:47.38 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
39 | Regitze Bæhrenz | 2001 | 367 | 39.01 | 1:21.28 | 2:04.49 | 2:47.51 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
40 | Karoline Bauer | 2002 | 367 | 39.85 | 1:22.28 | 2:06.04 | 2:47.61 | |||
Kolding SK | ||||||||||
41 | Emma Rasmussen | 2002 | 356 | 41.12 | 1:23.79 | 2:06.34 | 2:49.35 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
42 | Didde Meyer | 2001 | 355 | 38.85 | 1:21.38 | 2:05.40 | 2:49.39 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
43 | Katrine B. Hansen | 2002 | 348 | 39.30 | 1:23.26 | 2:07.65 | 2:50.50 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
44 | Natasja Muncrief | 2002 | 342 | 39.88 | 1:23.01 | 2:07.27 | 2:51.55 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
45 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 337 | 41.66 | 1:24.77 | 2:09.54 | 2:52.46 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
46 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 302 | 42.59 | 1:27.86 | 2:14.18 | 2:58.90 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Amalie Vilstrup | 2002 | Akut syg | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Ellen Nielsen | 2001 | afmeldt | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:06 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:21 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 7, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Stm Drenge | 1999 | 577 | 8:11.33 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 1:02.69 | 2:06.24 | 2:06.24 | ||||||
Søren B. Jeppesen | 1999 | 59.35 | 2:02.52 | 4:08.76 | ||||||
Toke Michaelsen | 1999 | 59.89 | 2:04.98 | 6:13.74 | ||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 56.02 | 1:57.59 | 8:11.33 | ||||||
2 | Horsens Drenge 2 1 Lx | 1999 | 565 | 8:14.50 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Alexander Fenger | 1999 | 1:01.26 | 2:05.50 | 2:05.50 | ||||||
Esben Vad Arentoft | 1999 | 1:01.10 | 2:05.97 | 4:11.47 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 1:01.17 | 2:09.46 | 6:20.93 | ||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 54.04 | 1:53.57 | 8:14.50 | ||||||
3 | Sto Powerpuff Boys | 2000 | 559 | 8:16.28 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Andreas Bui | 2000 | 1:01.20 | 2:03.60 | 2:03.60 | ||||||
Mads Sørensen | 2000 | 1:00.73 | 2:04.19 | 4:07.79 | ||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 1:00.52 | 2:04.92 | 6:12.71 | ||||||
Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 57.84 | 2:03.57 | 8:16.28 | ||||||
4 | Haderslev Drenge 1 | 1999 | 528 | 8:25.81 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Victor Kristensen | 1999 | 1:00.50 | 2:05.34 | 2:05.34 | ||||||
Frederik Oxenvad | 1999 | 1:03.21 | 2:09.39 | 4:14.73 | ||||||
Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 1:02.77 | 2:12.81 | 6:27.54 | ||||||
Magnus Stender Berg | 1999 | 58.09 | 1:58.27 | 8:25.81 | ||||||
5 | Silkeborg Drenge | 1999 | 517 | 8:29.53 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 1:00.96 | 2:03.90 | 2:03.90 | ||||||
Mikkel Kirkegaard | 1999 | 1:00.51 | 2:04.17 | 4:08.07 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 1:03.74 | 2:11.42 | 6:19.49 | ||||||
Jacob F. Frederiksen | 1999 | 1:02.97 | 2:10.04 | 8:29.53 | ||||||
6 | Aarhus Swim Drenge 1 | 1999 | 488 | 8:39.31 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Søren Wolf | 2000 | 1:01.10 | 2:07.32 | 2:07.32 | ||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 1:03.26 | 2:10.12 | 4:17.44 | ||||||
Johan Reimer | 2000 | 1:02.69 | 2:11.83 | 6:29.27 | ||||||
Magnus Boldrup Birn | 2000 | 1:01.37 | 2:10.04 | 8:39.31 | ||||||
7 | Horsens Drenge 1 1 Lx | 2000 | 416 | 9:07.89 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 1:03.26 | 2:11.46 | 2:11.46 | ||||||
Viktor Bull Kramer | 2000 | 1:08.13 | 2:22.29 | 4:33.75 | ||||||
Christian Juul Jensen | 2000 | 1:05.10 | 2:17.21 | 6:50.96 | ||||||
Andreas Rasmussen | 2000 | 1:06.84 | 2:16.93 | 9:07.89 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:21 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 8, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Piger 1 | 2001 | 657 | 8:44.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 1:04.90 | 2:11.97 | 2:11.97 | ||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 1:04.01 | 2:12.28 | 4:24.25 | ||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 1:04.01 | 2:12.04 | 6:36.29 | ||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 1:01.75 | 2:08.03 | 8:44.32 | ||||||
2 | Hsc Piger | 2001 | 580 | 9:06.41 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 1:07.17 | 2:15.86 | 2:15.86 | ||||||
Thilde Rud Iversen | 2001 | 1:08.48 | 2:21.72 | 4:37.58 | ||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 1:01.77 | 2:08.53 | 6:46.11 | ||||||
Isabella Bach | 2002 | 1:07.24 | 2:20.30 | 9:06.41 | ||||||
3 | Horsens Piger 1 | 2001 | 577 | 9:07.53 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 1:06.55 | 2:15.49 | 2:15.49 | ||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 1:06.53 | 2:18.06 | 4:33.55 | ||||||
Michelle Franow | 2001 | 1:04.27 | 2:15.81 | 6:49.36 | ||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 1:05.74 | 2:18.17 | 9:07.53 | ||||||
4 | Aarhus Swim Piger 1 | 2001 | 576 | 9:07.94 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Mia Seehausen | 2001 | 1:05.51 | 2:16.87 | 2:16.87 | ||||||
Line Johannsen | 2001 | 1:04.27 | 2:13.94 | 4:30.81 | ||||||
Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 1:07.17 | 2:21.90 | 6:52.71 | ||||||
Ida Bøgh Hald | 2001 | 1:05.29 | 2:15.23 | 9:07.94 | ||||||
5 | Esv 1 | 2001 | 541 | 9:19.33 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Michelle Jatta | 2001 | 1:05.89 | 2:15.09 | 2:15.09 | ||||||
Louise Hvarre | 2001 | 1:08.36 | 2:24.14 | 4:39.23 | ||||||
Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 1:09.71 | 2:24.75 | 7:03.98 | ||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 1:04.41 | 2:15.35 | 9:19.33 | ||||||
6 | Nyborg Piger | 2001 | 532 | 9:22.44 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Maria Lorenzen | 2001 | 1:12.13 | 2:35.02 | 2:35.02 | ||||||
Maria Bredal Larsen | 2002 | 1:06.04 | 2:18.49 | 4:53.51 | ||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 1:03.55 | 2:12.88 | 7:06.39 | ||||||
Iben Bak | 2001 | 1:03.28 | 2:16.05 | 9:22.44 | ||||||
7 | Stm Piger | 2001 | 526 | 9:24.76 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Frederikke Kruse | 2002 | 1:11.10 | 2:27.47 | 2:27.47 | ||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 1:10.63 | 2:24.89 | 4:52.36 | ||||||
Laura Gam | 2001 | 1:11.06 | 2:24.94 | 7:17.30 | ||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 1:01.33 | 2:07.46 | 9:24.76 | ||||||
8 | Aalborg Piger 2 | 2001 | 520 | 9:26.71 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Stefanie Brun Koch | 2001 | 1:08.43 | 2:18.15 | 2:18.15 | ||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 1:11.03 | 2:23.38 | 4:41.53 | ||||||
Line Sloth Holm | 2001 | 1:12.42 | 2:24.08 | 7:05.61 | ||||||
Maja Meinert | 2001 | 1:09.35 | 2:21.10 | 9:26.71 | ||||||
9 | Sto Super Mermaids | 2001 | 500 | 9:34.20 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Mette Bruun-Petersen | 2001 | 1:06.78 | 2:15.45 | 2:15.45 | ||||||
Christine Nielsen | 2001 | 1:12.98 | 2:28.84 | 4:44.29 | ||||||
Karen Hazell Brink | 2002 | 1:13.46 | 2:27.77 | 7:12.06 | ||||||
Silja Ösp Logadottir | 2001 | 1:10.33 | 2:22.14 | 9:34.20 | ||||||
10 | Horsens Piger 2 1 Lx | 2001 | 450 | 9:54.98 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Sille Ibsen | 2001 | 1:09.31 | 2:23.51 | 2:23.51 | ||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 1:09.17 | 2:24.01 | 4:47.52 | ||||||
Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 1:11.39 | 2:30.35 | 7:17.87 | ||||||
Caroline Liboriussen | 2002 | 1:26.81 | 2:37.11 | 9:54.98 | ||||||
11 | Nord Piger | 2002 | 448 | 9:55.45 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Cecilie Væver | 2002 | 1:16.19 | 2:35.24 | 2:35.24 | ||||||
Lærke Bjerre Tange | 2002 | 1:09.98 | 2:22.18 | 4:57.42 | ||||||
Lærke Als | 2002 | 1:15.32 | 2:32.89 | 7:30.31 | ||||||
Charlotte S. Jensen | 2002 | 1:10.65 | 2:25.14 | 9:55.45 | ||||||
12 | Vs Piger | 2001 | 448 | 9:55.84 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 1:11.71 | 2:25.78 | 2:25.78 | ||||||
Helene Marie Andersen | 2001 | 1:14.35 | 2:31.24 | 4:57.02 | ||||||
Julie Søgaard | 2001 | 1:09.70 | 2:26.11 | 7:23.13 | ||||||
Karoline Vasegaard | 2001 | 1:13.39 | 2:32.71 | 9:55.84 | ||||||
13 | Rsk Piger | 2001 | 423 | 10:07.24 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Louise Høyer-Nissen | 2001 | 1:13.06 | 2:25.86 | 2:25.86 | ||||||
Camille Hertzog | 2001 | 1:18.32 | 2:40.96 | 5:06.82 | ||||||
Caroline Mogensen | 2002 | 1:11.96 | 2:31.43 | 7:38.25 | ||||||
Karoline Kjær | 2001 | 1:11.12 | 2:28.99 | 10:07.24 | ||||||
14 | Isk Killer Babes | 2002 | 423 | 10:07.35 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Sascha Lausten | 2002 | 1:12.49 | 2:27.73 | 2:27.73 | ||||||
Emilie Knudsen | 2002 | 1:11.41 | 2:29.18 | 4:56.91 | ||||||
Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 1:14.41 | 2:36.52 | 7:33.43 | ||||||
Sara Gade | 2002 | 1:13.13 | 2:33.92 | 10:07.35 | ||||||
15 | Esv 2 | 2001 | 399 | 10:19.31 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 1:12.05 | 2:26.83 | 2:26.83 | ||||||
Natasja Muncrief | 2002 | 1:14.41 | 2:38.07 | 5:04.90 | ||||||
Alberte Kjølby | 2002 | 1:15.54 | 2:39.20 | 7:44.10 | ||||||
Kristine Hülsen | 2002 | 1:15.33 | 2:35.21 | 10:19.31 | ||||||
16 | Horsens Piger 3 | 2001 | 381 | 10:28.71 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Marikka Andersen | 2002 | 1:14.50 | 2:35.06 | 2:35.06 | ||||||
Ida Sund | 2002 | 1:17.79 | 2:39.15 | 5:14.21 | ||||||
Frederikke Brændgaard | 2001 | 1:13.06 | 2:34.29 | 7:48.50 | ||||||
Emilia Juhl Leiszner | 2002 | 1:17.55 | 2:40.21 | 10:28.71 | ||||||
- | Esbjerg Piger | 2001 | DSQ | Tyvstart sv.3 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Sarah Bryld Jensen | 2001 | 1:10.71 | 2:25.51 | 2:25.51 | ||||||
- | Odder Piger | 2001 | DSQ | Tyvstart sv.3 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Liv Hingeberg | 2001 | 1:14.61 | 2:29.33 | 2:29.33 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:51 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 10:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 658 | 1:06.13 | 2:14.48 | 3:22.33 | 4:29.51 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Bach Andersen | 2001 | 642 | 1:06.67 | 2:15.73 | 3:23.49 | 4:31.73 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 620 | 1:04.74 | 2:13.19 | 3:23.13 | 4:34.91 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Line J. V. Hededal | 2001 | 591 | 1:07.75 | 2:19.84 | 3:30.52 | 4:39.41 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Line Johannsen | 2001 | 587 | 1:08.32 | 2:20.53 | 3:31.31 | 4:39.98 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Josefine Due Christensen | 2001 | 587 | 1:07.50 | 2:18.48 | 3:29.78 | 4:40.09 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 571 | 1:09.16 | 2:21.23 | 3:31.52 | 4:42.67 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Iben Bak | 2001 | 555 | 1:08.52 | 2:22.06 | 3:32.99 | 4:45.27 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 542 | 1:09.41 | 2:22.22 | 3:34.81 | 4:47.51 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Esther Flø | 2001 | 519 | 1:10.60 | 2:25.87 | 3:39.38 | 4:51.82 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Michelle Jatta | 2001 | 518 | 1:09.57 | 2:22.95 | 3:37.88 | 4:51.96 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Michelle Franow | 2001 | 515 | 1:09.57 | 2:23.90 | 3:39.38 | 4:52.42 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Thea Søe Bach | 2002 | 509 | 1:12.01 | 2:26.49 | 3:40.56 | 4:53.72 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Julie Gadgaard | 2001 | 508 | 1:08.89 | 2:23.28 | 3:38.92 | 4:53.80 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emma Jørgensen | 2001 | 505 | 1:10.91 | 2:27.99 | 3:43.84 | 4:54.46 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 503 | 1:10.99 | 2:26.97 | 3:41.61 | 4:54.82 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
17 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 496 | 1:12.12 | 2:28.15 | 3:42.92 | 4:56.16 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
18 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 481 | 1:11.66 | 2:28.26 | 3:45.10 | 4:59.26 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 479 | 1:11.77 | 2:27.48 | 3:43.96 | 4:59.65 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Signe Søby Jensen | 2001 | 478 | 1:12.22 | 2:28.79 | 3:45.86 | 4:59.78 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
21 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 475 | 1:12.70 | 2:28.61 | 3:45.33 | 5:00.49 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
22 | Maja Meinert | 2001 | 472 | 1:13.05 | 2:29.22 | 3:46.04 | 5:01.05 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Lea Serup Schøn | 2002 | 470 | 1:10.85 | 2:27.67 | 3:41.66 | 5:01.47 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Louise Hvarre | 2001 | 460 | 1:10.54 | 2:28.44 | 3:46.47 | 5:03.68 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
25 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 455 | 1:12.82 | 2:29.69 | 3:48.32 | 5:04.91 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
26 | Christine Nielsen | 2001 | 452 | 1:11.74 | 2:29.06 | 3:47.25 | 5:05.54 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
27 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 452 | 1:13.88 | 2:32.57 | 3:50.01 | 5:05.56 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Jannie Eickhardt | 2001 | 438 | 1:12.37 | 2:30.41 | 3:50.57 | 5:08.60 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 438 | 1:13.64 | 2:31.08 | 3:49.78 | 5:08.72 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
30 | Frederikke Kruse | 2002 | 436 | 1:13.76 | 2:33.10 | 3:52.05 | 5:09.22 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
31 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 430 | 1:14.31 | 2:34.19 | 3:53.43 | 5:10.70 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
32 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 428 | 1:16.16 | 2:36.11 | 3:54.89 | 5:11.10 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
33 | Emilie Knudsen | 2002 | 428 | 1:13.76 | 2:33.82 | 3:53.27 | 5:11.11 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
34 | Astrid Nielsen | 2002 | 418 | 1:13.22 | 2:34.10 | 3:54.99 | 5:13.62 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
35 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 417 | 1:17.31 | 2:37.98 | 3:56.73 | 5:13.76 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
36 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 400 | 1:14.86 | 2:37.71 | 3:58.51 | 5:18.07 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
37 | Karoline Kjær | 2001 | 392 | 1:13.71 | 2:34.38 | 5:20.22 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
38 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | 344 | 1:18.21 | 2:45.24 | 4:11.28 | 5:34.60 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:30 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | 629 | 26.69 | 56.04 | 1:25.86 | 1:55.95 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | 619 | 27.56 | 56.96 | 1:26.99 | 1:56.55 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 618 | 27.16 | 57.26 | 1:26.82 | 1:56.62 | |||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
4 | Andreas Hansen | 2000 | 609 | 27.15 | 56.62 | 1:26.75 | 1:57.20 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Michael Terp Olesen | 1999 | 584 | 26.92 | 57.30 | 1:28.81 | 1:58.85 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Casper Eickhardt | 1999 | 578 | 28.09 | 58.32 | 1:29.42 | 1:59.24 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Magnus Stender Berg | 1999 | 578 | 28.34 | 59.11 | 1:29.61 | 1:59.24 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
8 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 577 | 27.43 | 57.91 | 1:28.09 | 1:59.32 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Gustav Yde | 2000 | 570 | 28.26 | 58.30 | 1:29.20 | 1:59.80 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Markus Kjeldsen | 2000 | 541 | 28.27 | 59.38 | 1:30.98 | 2:01.88 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Andrej Jessen | 2000 | 530 | 28.43 | 58.96 | 1:30.82 | 2:02.77 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sander Schmidt | 1999 | 529 | 27.12 | 57.39 | 1:30.20 | 2:02.86 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 528 | 28.51 | 58.60 | 1:30.69 | 2:02.92 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mads Sørensen | 2000 | 526 | 29.39 | 1:01.14 | 1:32.60 | 2:03.04 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
15 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 526 | 29.35 | 1:00.76 | 1:32.40 | 2:03.07 | |||
Kolding SK | ||||||||||
16 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 525 | 28.91 | 1:00.10 | 1:31.89 | 2:03.11 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Victor Kristensen | 1999 | 511 | 28.59 | 1:00.52 | 1:32.30 | 2:04.23 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
18 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 507 | 28.90 | 1:00.68 | 1:32.44 | 2:04.54 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
19 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 501 | 28.57 | 59.79 | 1:32.73 | 2:05.08 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Kristoffer Østergaard | 1999 | 499 | 29.24 | 1:00.84 | 1:33.26 | 2:05.22 | |||
Durup IF | ||||||||||
21 | Lars Lyhne | 1999 | 486 | 28.41 | 1:00.19 | 1:33.31 | 2:06.31 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Frederik Oxenvad | 1999 | 484 | 29.73 | 1:01.85 | 1:34.82 | 2:06.51 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
23 | Malthe Burgaard | 2000 | 483 | 29.35 | 1:02.46 | 1:35.15 | 2:06.59 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
24 | Alexander Fenger | 1999 | 478 | 29.52 | 1:01.93 | 1:35.04 | 2:07.07 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Christian Mangaard | 1999 | 475 | 30.01 | 1:03.19 | 1:35.86 | 2:07.28 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 470 | 30.37 | 1:02.49 | 1:35.32 | 2:07.75 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
27 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 465 | 29.66 | 1:02.06 | 1:34.97 | 2:08.24 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Frederick K. Madsen | 1999 | 463 | 29.38 | 1:01.67 | 1:35.04 | 2:08.36 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
29 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 463 | 30.59 | 1:03.19 | 1:35.60 | 2:08.43 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
30 | Kristian Berthelsen | 1999 | 461 | 29.63 | 1:02.73 | 1:35.71 | 2:08.56 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
30 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 461 | 29.34 | 1:01.85 | 1:34.91 | 2:08.56 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
32 | Thomas Frederiksen | 2000 | 461 | 30.05 | 1:03.51 | 1:36.31 | 2:08.58 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
33 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | 458 | 29.69 | 1:01.98 | 1:35.72 | 2:08.90 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 453 | 29.53 | 1:02.35 | 1:36.62 | 2:09.31 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
35 | Magnus Lerche | 1999 | 451 | 29.67 | 1:02.81 | 1:36.64 | 2:09.56 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
36 | Niels R. E. Sørensen | 1999 | 450 | 29.57 | 1:02.68 | 1:36.53 | 2:09.62 | |||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
37 | Christian Rasmussen | 2000 | 448 | 30.12 | 1:04.27 | 1:38.70 | 2:09.81 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
38 | Søren Wolf | 2000 | 448 | 29.62 | 1:01.92 | 1:35.36 | 2:09.85 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
39 | Thomas Christiansen | 1999 | 443 | 29.93 | 1:02.76 | 1:36.81 | 2:10.35 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
40 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 442 | 29.24 | 1:02.17 | 1:36.24 | 2:10.38 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
41 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 440 | 29.59 | 1:02.13 | 1:36.05 | 2:10.55 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
42 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 433 | 29.74 | 1:03.08 | 1:37.60 | 2:11.33 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
43 | Oliver Christensen | 2000 | 431 | 29.64 | 1:03.92 | 1:38.25 | 2:11.49 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
44 | Alexander Dahl | 2000 | 422 | 31.04 | 1:03.75 | 1:37.91 | 2:12.45 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
45 | Andreas Jørgensen | 2000 | 420 | 30.02 | 1:03.51 | 1:38.06 | 2:12.59 | |||
Kolding SK | ||||||||||
46 | Anton Borg Hjort | 2000 | 419 | 30.69 | 1:04.48 | 1:38.72 | 2:12.77 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
47 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 416 | 31.35 | 1:05.21 | 1:39.86 | 2:13.10 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
48 | Johan Reimer | 2000 | 412 | 29.57 | 1:03.33 | 1:38.58 | 2:13.51 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
49 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 408 | 30.85 | 1:04.88 | 1:39.51 | 2:13.96 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
50 | Casper Christiansen | 2000 | 405 | 31.45 | 1:05.47 | 1:40.14 | 2:14.20 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
51 | Svend Matzen | 1999 | 404 | 31.63 | 1:06.26 | 1:40.33 | 2:14.40 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
52 | Mads Alnor | 2000 | 403 | 29.55 | 1:03.22 | 1:38.82 | 2:14.46 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
53 | Jakob Mose | 2000 | 390 | 31.94 | 1:06.50 | 1:41.27 | 2:15.99 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
54 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 389 | 30.83 | 1:04.60 | 1:39.86 | 2:16.02 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Magnus Havemann | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:50 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 575 | 32.26 | 1:06.40 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 544 | 33.43 | 1:07.62 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Marie Christensen | 2002 | 520 | 33.76 | 1:08.67 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie Grøndal | 2002 | 506 | 33.75 | 1:09.29 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 502 | 34.12 | 1:09.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 502 | 33.88 | 1:09.48 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Louise Bach Andersen | 2001 | 500 | 33.77 | 1:09.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 496 | 34.32 | 1:09.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 490 | 34.55 | 1:10.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Josefine Due Christensen | 2001 | 481 | 34.63 | 1:10.46 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Karoline Sørensen | 2002 | 474 | 34.77 | 1:10.83 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 470 | 35.91 | 1:11.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Line Sloth Holm | 2001 | 466 | 34.69 | 1:11.21 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 466 | 33.80 | 1:11.22 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 452 | 35.08 | 1:11.95 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Isabella Bach | 2002 | 448 | 35.01 | 1:12.15 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Sibel Simonsen | 2001 | 445 | 35.65 | 1:12.33 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
18 | Julie Gadgaard | 2001 | 441 | 35.35 | 1:12.54 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Julie Søgaard | 2001 | 439 | 35.50 | 1:12.66 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 426 | 35.55 | 1:13.39 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Carli Mark | 2002 | 408 | 36.26 | 1:14.45 | |||||
Durup IF | ||||||||||
22 | Michelle Jatta | 2001 | 402 | 36.14 | 1:14.78 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
23 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 401 | 36.65 | 1:14.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 401 | 35.51 | 1:14.89 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Emilie Knudsen | 2002 | 397 | 36.41 | 1:15.14 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
26 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 395 | 36.93 | 1:15.26 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
27 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 391 | 36.64 | 1:15.50 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
28 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 386 | 36.54 | 1:15.84 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
29 | Mia Seehausen | 2001 | 382 | 36.49 | 1:16.06 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
30 | Louise Hvarre | 2001 | 380 | 36.60 | 1:16.21 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
31 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 376 | 37.26 | 1:16.46 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
32 | Sofie Vegener | 2002 | 368 | 37.94 | 1:17.02 | |||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
33 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 367 | 38.74 | 1:17.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Natasja Muncrief | 2002 | 363 | 37.73 | 1:17.40 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
35 | Signe Bach | 2002 | 357 | 37.25 | 1:17.79 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
36 | Karoline Bauer | 2002 | 356 | 38.68 | 1:17.92 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
37 | Heidi Glintborg | 2002 | 354 | 38.11 | 1:18.01 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
38 | Camille Hertzog | 2001 | 345 | 39.15 | 1:18.72 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
39 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 345 | 38.48 | 1:18.74 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
40 | Katrine B. Hansen | 2002 | 344 | 38.58 | 1:18.81 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
40 | Maja Johansen | 2002 | 344 | 38.31 | 1:18.81 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
42 | Madison Guldborg | 2001 | 341 | 38.95 | 1:19.05 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
43 | Kirstine Frandsen | 2001 | 338 | 37.05 | 1:19.21 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
44 | Regitze Bæhrenz | 2001 | 336 | 38.59 | 1:19.37 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
45 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 333 | 38.79 | 1:19.64 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
46 | Cecilie Væver | 2002 | 332 | 38.54 | 1:19.72 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
47 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 327 | 38.56 | 1:20.09 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
48 | Sidsel Nielsen | 2002 | 327 | 38.95 | 1:20.10 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
49 | Caroline Mogensen | 2002 | 317 | 39.68 | 1:20.97 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
50 | Melissa Damsgaard | 2001 | 315 | 38.54 | 1:21.11 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
51 | Lea Serup Schøn | 2002 | 315 | 39.69 | 1:21.15 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
52 | Emma Rasmussen | 2002 | 309 | 41.53 | 1:21.64 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
53 | Maria Kornum | 2001 | 304 | 38.84 | 1:22.08 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
54 | Lærke Als | 2002 | 298 | 39.91 | 1:22.63 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
55 | Mie Petersen | 2002 | 269 | 41.41 | 1:25.50 | |||||
Bov IF | ||||||||||
- | Louise Høyer-Nissen | 2001 | akut syg | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | DSQ | ej forts. bev. v/50m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mitzi D. Jensen | 2002 | DSQ | ej forts. bev. v/50m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Pernille Koch Sinding | 2002 | DSQ | ej forts. bev. v/50m | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Selma Bruun | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:06 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 618 | 30.43 | 1:05.28 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 571 | 31.44 | 1:07.03 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Knudsen | 1999 | 517 | 33.23 | 1:09.25 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Morten Due Nielsen | 1999 | 508 | 33.55 | 1:09.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 507 | 33.37 | 1:09.74 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 485 | 33.85 | 1:10.75 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Toke Michaelsen | 1999 | 472 | 33.36 | 1:11.39 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jonas Ejby | 2000 | 471 | 33.84 | 1:11.44 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Andreas Bui | 2000 | 456 | 33.41 | 1:12.21 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Jakob Juul | 2000 | 441 | 34.33 | 1:13.02 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 438 | 34.85 | 1:13.19 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
12 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 436 | 34.68 | 1:13.32 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Andreas Hougaard | 2000 | 435 | 34.42 | 1:13.39 | |||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 426 | 34.71 | 1:13.87 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 421 | 35.08 | 1:14.14 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Magnus Gertz | 2000 | 415 | 35.18 | 1:14.54 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Jens Grarup | 1999 | 401 | 36.13 | 1:15.39 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 382 | 36.46 | 1:16.58 | |||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Andrej Jessen | 2000 | 379 | 36.00 | 1:16.79 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sebastian Halvorsen | 1999 | 378 | 35.99 | 1:16.90 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
21 | Thomas Gosvig | 1999 | 373 | 35.88 | 1:17.22 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
22 | Lucas Christoffersen | 2000 | 370 | 36.24 | 1:17.41 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | 364 | 37.21 | 1:17.85 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Lasse Jensen | 2000 | 353 | 36.57 | 1:18.64 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
25 | Kasper Jørgensen | 2000 | 345 | 37.59 | 1:19.26 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
26 | Simon Andersen | 2000 | 344 | 37.47 | 1:19.32 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
27 | Mads L. Werther | 2000 | 343 | 37.89 | 1:19.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 341 | 37.33 | 1:19.53 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Thorbjørn Eriksen | 2000 | 324 | 38.19 | 1:20.89 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
30 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | 312 | 37.85 | 1:21.99 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
31 | Alexander Dahl | 2000 | 290 | 40.24 | 1:23.92 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:13 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 571 | 32.74 | 1:09.44 | 1:47.97 | 2:25.55 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mia Seehausen | 2001 | 540 | 32.16 | 1:08.63 | 1:47.70 | 2:28.24 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | 491 | 32.81 | 1:12.07 | 1:52.34 | 2:33.03 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 473 | 34.22 | 1:13.09 | 1:53.61 | 2:34.98 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Jørgensen | 2001 | 461 | 34.15 | 1:14.97 | 1:56.87 | 2:36.31 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Helene Marie Andersen | 2001 | 450 | 35.33 | 1:14.67 | 1:55.66 | 2:37.55 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Iben Bak | 2001 | 382 | 37.13 | 1:19.70 | 2:03.32 | 2:46.33 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 379 | 36.75 | 1:19.18 | 2:03.07 | 2:46.87 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Thea Søe Bach | 2002 | 371 | 37.27 | 1:20.49 | 2:04.91 | 2:47.97 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sascha Lausten | 2002 | 363 | 36.53 | 1:18.26 | 2:03.27 | 2:49.30 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 343 | 38.26 | 1:23.09 | 2:08.52 | 2:52.46 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Maja Meinert | 2001 | 336 | 36.69 | 1:20.51 | 2:06.82 | 2:53.70 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 331 | 38.74 | 1:24.06 | 2:10.15 | 2:54.59 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 329 | 36.81 | 1:21.07 | 2:07.75 | 2:54.92 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
15 | Didde Meyer | 2001 | 328 | 37.59 | 1:21.53 | 2:08.44 | 2:55.12 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
16 | Thilde Timmermand | 2002 | 324 | 37.21 | 1:22.87 | 2:09.91 | 2:55.76 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Louise Hvarre | 2001 | 318 | 37.82 | 1:23.58 | 2:10.37 | 2:56.82 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
18 | Alberte Korsgaard | 2001 | 303 | 38.86 | 1:24.76 | 2:14.10 | 2:59.64 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
19 | Julie Fink | 2001 | 300 | 39.93 | 1:26.10 | 2:13.71 | 3:00.37 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
20 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 292 | 40.44 | 1:27.29 | 2:15.16 | 3:01.87 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 261 | 38.64 | 1:26.70 | 2:17.51 | 3:08.85 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
22 | Liv Persson | 2001 | 256 | 38.99 | 1:25.70 | 2:16.45 | 3:09.99 | |||
Frem Odense | ||||||||||
23 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 255 | 43.09 | 1:32.74 | 2:24.20 | 3:10.38 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
24 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 251 | 41.90 | 1:30.72 | 2:21.05 | 3:11.42 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
25 | Ida Sund | 2002 | 250 | 42.03 | 1:30.25 | 2:21.15 | 3:11.51 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Cecilie Gregersen | 2002 | 216 | 41.04 | 1:30.59 | 2:24.59 | 3:21.08 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Karen Hazell Brink | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:33 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus B. Høgild | 1999 | 602 | 28.69 | 1:02.03 | 1:39.44 | 2:09.78 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | 568 | 28.08 | 1:00.59 | 1:41.31 | 2:12.31 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Rasmus Udbye | 2000 | 567 | 29.18 | 1:03.00 | 1:41.53 | 2:12.44 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Gustav Yde | 2000 | 542 | 29.24 | 1:03.52 | 1:43.82 | 2:14.42 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Toke Michaelsen | 1999 | 509 | 30.72 | 1:06.40 | 1:45.59 | 2:17.26 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 508 | 30.22 | 1:06.52 | 1:45.88 | 2:17.31 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 499 | 30.27 | 1:06.30 | 1:45.51 | 2:18.18 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jakob Juul | 2000 | 497 | 29.78 | 1:07.08 | 1:47.63 | 2:18.33 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 495 | 30.29 | 1:06.85 | 1:47.80 | 2:18.52 | |||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Magnus Stender Berg | 1999 | 493 | 29.89 | 1:05.17 | 1:47.82 | 2:18.71 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
11 | Sander Schmidt | 1999 | 493 | 28.89 | 1:04.55 | 1:45.98 | 2:18.76 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Markus Kjeldsen | 2000 | 488 | 30.73 | 1:05.69 | 1:47.55 | 2:19.17 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Morten Due Nielsen | 1999 | 478 | 31.17 | 1:08.15 | 1:47.47 | 2:20.16 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 466 | 30.59 | 1:05.82 | 1:50.21 | 2:21.36 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Frederik Oxenvad | 1999 | 465 | 31.11 | 1:07.14 | 1:49.25 | 2:21.43 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
16 | Victor Kristensen | 1999 | 464 | 30.42 | 1:07.05 | 1:49.26 | 2:21.51 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
17 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 463 | 29.39 | 1:06.47 | 1:48.88 | 2:21.66 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Christian Mangaard | 1999 | 452 | 30.76 | 1:08.26 | 1:49.90 | 2:22.80 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 451 | 30.74 | 1:08.94 | 1:48.81 | 2:22.93 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lars Lyhne | 1999 | 449 | 31.76 | 1:06.75 | 1:49.73 | 2:23.11 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 447 | 30.29 | 1:06.33 | 1:49.51 | 2:23.31 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
22 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 447 | 30.58 | 1:06.41 | 1:49.59 | 2:23.35 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 443 | 31.65 | 1:11.77 | 1:50.72 | 2:23.81 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mads Sørensen | 2000 | 434 | 31.57 | 1:09.39 | 1:53.36 | 2:24.73 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
25 | David Hjort | 2000 | 434 | 29.41 | 1:04.28 | 1:48.45 | 2:24.74 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Arnas Jefimanka | 1999 | 433 | 29.75 | 1:08.11 | 1:53.24 | 2:24.82 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
27 | Casper Christiansen | 2000 | 422 | 30.04 | 1:07.90 | 1:51.49 | 2:26.13 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
28 | Alexander Fenger | 1999 | 421 | 32.40 | 1:10.98 | 1:53.76 | 2:26.18 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Malthe Burgaard | 2000 | 418 | 30.82 | 1:09.78 | 1:54.14 | 2:26.60 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
30 | Andreas Hougaard | 2000 | 415 | 32.55 | 1:12.07 | 1:52.60 | 2:26.87 | |||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
31 | Thomas Frederiksen | 2000 | 412 | 33.04 | 1:10.08 | 1:53.37 | 2:27.28 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
32 | Kasper Jørgensen | 2000 | 410 | 30.14 | 1:09.06 | 1:53.14 | 2:27.50 | |||
Kolding SK | ||||||||||
33 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 403 | 30.65 | 1:07.79 | 1:52.48 | 2:28.39 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
34 | Andreas Jørgensen | 2000 | 393 | 32.18 | 1:10.59 | 1:55.46 | 2:29.55 | |||
Kolding SK | ||||||||||
35 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 390 | 30.77 | 1:09.88 | 1:54.39 | 2:30.00 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
36 | Christian Rasmussen | 2000 | 388 | 32.16 | 1:11.11 | 1:56.16 | 2:30.26 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
37 | Oliver Christensen | 2000 | 387 | 31.41 | 1:09.17 | 1:56.26 | 2:30.42 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Lucas Christoffersen | 2000 | 381 | 33.90 | 1:12.39 | 1:56.69 | 2:31.15 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
39 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 374 | 32.00 | 1:12.22 | 1:57.56 | 2:32.03 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
40 | Rune Nørgaard | 2000 | 371 | 32.19 | 1:12.10 | 1:59.61 | 2:32.51 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
41 | Jens Riisgaard | 2000 | 365 | 32.38 | 1:10.72 | 2:00.51 | 2:33.28 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
42 | Mads Alnor | 2000 | 363 | 33.05 | 1:14.48 | 1:59.79 | 2:33.67 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
43 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 341 | 33.47 | 1:13.93 | 2:01.35 | 2:36.89 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:51 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 13:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 638 | 28.68 | 59.24 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Bach Andersen | 2001 | 625 | 29.04 | 59.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | 596 | 29.11 | 1:00.59 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 594 | 29.43 | 1:00.68 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 594 | 29.94 | 1:00.68 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 582 | 29.96 | 1:01.08 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 561 | 30.23 | 1:01.83 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Michelle Jatta | 2001 | 560 | 30.06 | 1:01.85 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 559 | 29.98 | 1:01.92 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Iben Bak | 2001 | 558 | 30.28 | 1:01.95 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 556 | 30.35 | 1:02.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 548 | 30.48 | 1:02.33 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emma Jørgensen | 2001 | 547 | 30.37 | 1:02.34 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Josefine Due Christensen | 2001 | 541 | 30.45 | 1:02.57 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 532 | 30.77 | 1:02.95 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Julie Gadgaard | 2001 | 525 | 30.56 | 1:03.23 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 523 | 30.66 | 1:03.30 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mia Seehausen | 2001 | 522 | 30.69 | 1:03.32 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
19 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 509 | 30.77 | 1:03.88 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Marie Christensen | 2002 | 509 | 31.14 | 1:03.88 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
21 | Isabella Bach | 2002 | 505 | 30.85 | 1:04.04 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
22 | Sille Ibsen | 2001 | 503 | 30.67 | 1:04.14 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 500 | 30.98 | 1:04.24 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Maja Meinert | 2001 | 497 | 31.66 | 1:04.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 495 | 31.36 | 1:04.48 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
26 | Nete Lund Madsen | 2001 | 493 | 31.38 | 1:04.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 492 | 31.15 | 1:04.58 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
28 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 488 | 31.53 | 1:04.77 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
29 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 488 | 31.46 | 1:04.78 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 487 | 31.23 | 1:04.82 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
31 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 481 | 31.31 | 1:05.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Julie Søgaard | 2001 | 481 | 31.42 | 1:05.10 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
33 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 480 | 31.18 | 1:05.11 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
34 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 476 | 31.61 | 1:05.29 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Lea Serup Schøn | 2002 | 476 | 31.30 | 1:05.30 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Matilde Bodilsen | 2001 | 474 | 31.89 | 1:05.41 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
37 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 466 | 31.95 | 1:05.75 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
38 | Line Sloth Holm | 2001 | 466 | 32.18 | 1:05.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 462 | 32.01 | 1:05.94 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
40 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 459 | 31.09 | 1:06.11 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
41 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | 456 | 32.13 | 1:06.27 | |||||
NNGU - Team Blaabjerg | ||||||||||
42 | Astrid Nielsen | 2002 | 453 | 32.37 | 1:06.38 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
43 | Sibel Simonsen | 2001 | 451 | 32.29 | 1:06.50 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
44 | Karoline Sørensen | 2002 | 446 | 32.05 | 1:06.72 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
45 | Liv Hingeberg | 2001 | 446 | 32.61 | 1:06.73 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
46 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 443 | 32.17 | 1:06.89 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
47 | Freja Winkler | 2001 | 435 | 32.33 | 1:07.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
48 | Line Gertz | 2001 | 433 | 32.55 | 1:07.42 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
49 | Anna Broe | 2002 | 432 | 32.71 | 1:07.43 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
50 | Signe Bach | 2002 | 432 | 32.70 | 1:07.44 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
51 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 432 | 32.02 | 1:07.47 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
52 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 429 | 32.76 | 1:07.62 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
53 | Karoline Kjær | 2001 | 429 | 32.47 | 1:07.63 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
54 | Sascha Lausten | 2002 | 428 | 32.87 | 1:07.66 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
55 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 425 | 32.57 | 1:07.83 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
56 | Melissa Damsgaard | 2001 | 424 | 32.58 | 1:07.85 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
57 | Maria Kornum | 2001 | 423 | 32.57 | 1:07.93 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
58 | Karoline Vasegaard | 2001 | 420 | 33.56 | 1:08.11 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
59 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 418 | 33.61 | 1:08.22 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
60 | Cecilie Christensen | 2002 | 413 | 32.94 | 1:08.48 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
61 | Emilie Knudsen | 2002 | 410 | 32.97 | 1:08.61 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
62 | Caroline Mogensen | 2002 | 407 | 33.82 | 1:08.81 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
63 | Sara Gade | 2002 | 404 | 33.06 | 1:08.97 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
64 | Selma Bruun | 2001 | 401 | 33.37 | 1:09.15 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
65 | Karen Hazell Brink | 2002 | 398 | 34.00 | 1:09.32 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
65 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | 398 | 33.95 | 1:09.32 | |||||
Bov IF | ||||||||||
67 | Frederikke Kruse | 2002 | 396 | 33.30 | 1:09.44 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
68 | Caroline Liboriussen | 2002 | 395 | 34.41 | 1:09.48 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
69 | Sofie Vegener | 2002 | 393 | 33.80 | 1:09.61 | |||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
70 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 390 | 33.01 | 1:09.78 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
71 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 387 | 33.02 | 1:09.99 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
72 | Sidsel Nielsen | 2002 | 373 | 34.09 | 1:10.81 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
73 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 371 | 34.01 | 1:10.95 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
74 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 357 | 34.12 | 1:11.89 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
75 | Liv Persson | 2001 | 350 | 35.46 | 1:12.34 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
76 | Alberte Kjølby | 2002 | 347 | 34.35 | 1:12.53 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
77 | Carla Jensen | 2002 | 346 | 35.66 | 1:12.65 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
77 | Regitze Bæhrenz | 2001 | 346 | 34.84 | 1:12.65 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
79 | Mie Petersen | 2002 | 302 | 36.00 | 1:16.02 | |||||
Bov IF | ||||||||||
- | Louise Høyer-Nissen | 2001 | akut syg | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:51 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 14:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 16, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 698 | 59.78 | 2:04.48 | 3:08.93 | 4:13.45 | 15:57.98 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 5:18.49 | 6:23.15 | 7:27.54 | 8:32.51 | ||||||
9:37.56 | 10:41.42 | 11:45.15 | 12:47.96 | |||||||
13:51.70 | 14:55.32 | |||||||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | 681 | 59.92 | 2:04.57 | 3:09.19 | 4:13.39 | 16:06.00 | ||
Vejle Svømmeklub Triton | 5:18.56 | 6:23.50 | 7:27.37 | 8:32.41 | ||||||
9:37.66 | 10:41.59 | 11:45.85 | 12:50.86 | |||||||
13:56.75 | 15:02.50 | |||||||||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | 643 | 1:02.05 | 2:07.65 | 3:14.32 | 4:21.25 | 16:24.60 | ||
Struer Svømmeklub | 5:27.47 | 6:33.84 | 7:40.44 | 8:47.27 | ||||||
9:53.56 | 10:59.93 | 12:06.81 | 13:12.70 | |||||||
14:17.46 | 15:23.07 | |||||||||
4 | Magnus B. Høgild | 1999 | 632 | 1:02.62 | 2:10.11 | 3:17.56 | 4:25.16 | 16:30.30 | ||
Herning Svømmeklub | 5:31.82 | 6:38.21 | 7:44.57 | 8:51.73 | ||||||
9:58.19 | 11:04.04 | 12:08.88 | 13:13.68 | |||||||
14:19.14 | 15:24.92 | |||||||||
5 | Jakob Juul | 2000 | 598 | 1:02.90 | 2:10.23 | 3:17.65 | 4:25.58 | 16:48.83 | ||
Vejle Svømmeklub Triton | 5:33.70 | 6:41.50 | 7:49.55 | 8:57.79 | ||||||
10:06.04 | 11:14.41 | 12:22.56 | 13:30.35 | |||||||
14:38.25 | 15:44.42 | |||||||||
6 | Mads Sørensen | 2000 | 595 | 1:04.14 | 2:11.50 | 3:19.51 | 4:27.25 | 16:50.43 | ||
O.S.L.F. | 5:35.02 | 6:42.93 | 7:50.55 | 8:58.29 | ||||||
10:06.39 | 11:13.87 | 12:21.57 | 13:29.47 | |||||||
14:37.56 | 15:44.75 | |||||||||
7 | Markus Kjeldsen | 2000 | 548 | 1:05.74 | 2:15.57 | 3:25.76 | 4:36.21 | 17:18.48 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 5:45.90 | 6:56.21 | 8:06.09 | 9:15.21 | ||||||
10:24.51 | 11:34.16 | 12:43.58 | 13:53.10 | |||||||
15:02.19 | 16:11.00 | |||||||||
8 | Alexander Fenger | 1999 | 539 | 1:05.88 | 2:15.97 | 3:26.67 | 4:37.17 | 17:24.12 | ||
Horsens Svømmeklub | 5:47.14 | 6:57.70 | 8:08.28 | 9:17.91 | ||||||
10:28.09 | 11:38.63 | 12:49.09 | 13:59.13 | |||||||
15:08.84 | 16:17.64 | |||||||||
9 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 539 | 1:08.29 | 2:21.97 | 3:33.69 | 4:45.81 | 17:24.50 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 5:55.93 | 7:07.64 | 8:19.03 | 9:27.49 | ||||||
10:35.75 | 11:44.12 | 12:52.88 | 14:00.63 | |||||||
15:08.99 | 16:18.69 | |||||||||
10 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 531 | 1:05.97 | 2:15.40 | 3:24.82 | 4:35.49 | 17:29.53 | ||
IHF Svømning | 5:46.04 | 6:56.55 | 8:06.47 | 9:16.61 | ||||||
10:26.56 | 11:37.18 | 12:47.85 | 13:58.88 | |||||||
15:09.89 | 16:20.63 | |||||||||
11 | Rasmus Udbye | 2000 | 519 | 1:03.76 | 2:11.09 | 3:19.30 | 4:29.11 | 17:37.42 | ||
Horsens Svømmeklub | 5:40.07 | 6:51.70 | 8:03.92 | 9:15.40 | ||||||
10:27.95 | 11:39.30 | 12:51.00 | 14:03.68 | |||||||
15:16.23 | 16:28.10 | |||||||||
12 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 496 | 1:08.13 | 2:19.48 | 3:30.49 | 4:41.67 | 17:53.80 | ||
Horsens Svømmeklub | 5:52.83 | 7:04.27 | 8:16.35 | 9:28.76 | ||||||
10:40.99 | 11:53.59 | 13:06.42 | 14:18.95 | |||||||
15:31.57 | 16:43.99 | |||||||||
13 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 453 | 1:07.86 | 2:19.96 | 3:32.65 | 4:46.78 | 18:26.23 | ||
Horsens Svømmeklub | 6:00.73 | 7:14.62 | 8:28.82 | 9:42.77 | ||||||
10:57.17 | 12:12.04 | 13:26.56 | 14:41.38 | |||||||
15:56.34 | 17:11.66 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:31 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 15:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Line Johannsen | 2001 | 551 | 36.78 | 1:18.35 | 2:01.08 | 2:44.10 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Michelle Franow | 2001 | 521 | 38.74 | 1:21.43 | 2:04.75 | 2:47.21 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Grøndal | 2002 | 516 | 38.14 | 1:20.54 | 2:04.08 | 2:47.69 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 515 | 39.38 | 1:22.09 | 2:05.63 | 2:47.86 | |||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Josefine Due Christensen | 2001 | 511 | 39.13 | 1:22.08 | 2:05.44 | 2:48.23 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 505 | 39.40 | 1:22.75 | 2:06.81 | 2:48.92 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jannie Eickhardt | 2001 | 502 | 39.54 | 1:22.19 | 2:05.72 | 2:49.26 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Michelle Jatta | 2001 | 485 | 38.35 | 1:22.13 | 2:06.55 | 2:51.26 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Esther Flø | 2001 | 471 | 39.58 | 1:24.30 | 2:08.57 | 2:52.85 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 465 | 41.06 | 1:26.23 | 2:10.99 | 2:53.64 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Laura Gam | 2001 | 458 | 40.25 | 1:24.82 | 2:09.28 | 2:54.49 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sibel Simonsen | 2001 | 444 | 41.09 | 1:26.52 | 2:11.73 | 2:56.30 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
13 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 439 | 39.84 | 1:23.66 | 2:09.68 | 2:57.03 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Line Gertz | 2001 | 433 | 41.24 | 1:26.51 | 2:12.04 | 2:57.77 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 424 | 40.91 | 1:26.31 | 2:12.89 | 2:59.01 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
16 | Christine Nielsen | 2001 | 423 | 40.63 | 1:27.00 | 2:13.22 | 2:59.14 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
17 | Line J. V. Hededal | 2001 | 420 | 40.36 | 1:26.73 | 2:13.96 | 2:59.69 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 418 | 40.28 | 1:26.05 | 2:13.46 | 2:59.96 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Amalije Kristensen | 2002 | 415 | 40.55 | 1:25.91 | 2:12.98 | 3:00.32 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
20 | Astrid Nielsen | 2002 | 405 | 40.95 | 1:27.56 | 2:15.10 | 3:01.86 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 404 | 41.93 | 1:28.29 | 2:15.09 | 3:02.03 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
22 | Signe Christensen | 2001 | 401 | 42.90 | 1:29.12 | 2:15.59 | 3:02.40 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
23 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 398 | 40.96 | 1:27.83 | 2:16.44 | 3:02.83 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
24 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 397 | 41.66 | 1:28.59 | 2:16.72 | 3:02.95 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Freja Winkler | 2001 | 394 | 41.01 | 1:27.17 | 2:15.27 | 3:03.56 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Caroline Larsen | 2001 | 393 | 41.00 | 1:28.76 | 2:16.49 | 3:03.58 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
27 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | 384 | 41.11 | 1:28.29 | 2:16.53 | 3:05.04 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 382 | 42.39 | 1:29.81 | 2:17.98 | 3:05.33 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
29 | Maiken Hougaard | 2002 | 380 | 42.07 | 1:29.05 | 2:18.25 | 3:05.71 | |||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
30 | Julie Fink | 2001 | 374 | 44.01 | 1:31.27 | 2:19.12 | 3:06.62 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
31 | Maria Rye | 2001 | 374 | 41.71 | 1:28.92 | 2:17.87 | 3:06.76 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
32 | Julie Ejby | 2002 | 366 | 40.49 | 1:28.44 | 2:17.97 | 3:08.01 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Maja Ibsen | 2001 | 365 | 43.87 | 1:32.62 | 2:20.85 | 3:08.17 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
34 | Signe Juul Grønning | 2001 | 355 | 44.47 | 1:34.07 | 2:24.74 | 3:09.93 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
35 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | 354 | 43.25 | 1:31.37 | 2:20.41 | 3:10.09 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
36 | Marikka Andersen | 2002 | 344 | 43.62 | 1:31.36 | 2:21.60 | 3:11.90 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 336 | 44.12 | 1:33.33 | 2:23.60 | 3:13.54 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
38 | Christine Rasmussen | 2001 | 334 | 44.33 | 1:33.81 | 2:24.61 | 3:13.77 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
39 | Kristine Hülsen | 2002 | 334 | 43.90 | 1:33.44 | 2:23.72 | 3:13.88 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
40 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 331 | 42.46 | 1:30.76 | 2:19.65 | 3:14.41 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
41 | Julie B. Andersen | 2002 | 324 | 44.13 | 1:33.85 | 2:25.09 | 3:15.75 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
42 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | 313 | 45.75 | 1:36.06 | 2:27.63 | 3:18.03 | |||
Bov IF | ||||||||||
43 | Clara Støttrup | 2002 | 313 | 42.71 | 1:33.82 | 2:25.88 | 3:18.07 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
43 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 313 | 45.66 | 1:36.73 | 2:28.12 | 3:18.07 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
45 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 309 | 44.50 | 1:35.37 | 2:27.30 | 3:18.92 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
46 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 308 | 44.99 | 1:36.68 | 2:28.12 | 3:19.05 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
46 | Maja Johansen | 2002 | 308 | 45.72 | 1:36.32 | 2:27.82 | 3:19.05 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
48 | Caroline Worm Hansen | 2002 | 304 | 44.03 | 1:35.32 | 2:27.98 | 3:20.08 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
49 | Sascha Lausten | 2002 | 287 | 44.64 | 1:36.51 | 2:30.90 | 3:23.82 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:01 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 15:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Eickhardt | 1999 | 555 | 27.60 | 58.99 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 537 | 27.20 | 59.64 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | David Hjort | 2000 | 509 | 28.17 | 1:00.69 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Oliver Broholm | 1999 | 504 | 28.36 | 1:00.88 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 495 | 28.70 | 1:01.28 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
6 | Gustav Yde | 2000 | 482 | 29.19 | 1:01.79 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 479 | 29.52 | 1:01.93 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 476 | 29.09 | 1:02.09 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Magnus Stender Berg | 1999 | 465 | 28.84 | 1:02.57 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
10 | Andreas Hansen | 2000 | 457 | 29.78 | 1:02.90 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Arnas Jefimanka | 1999 | 455 | 29.18 | 1:02.99 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 455 | 29.97 | 1:03.02 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
13 | Kasper Jørgensen | 2000 | 452 | 29.59 | 1:03.17 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
14 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 431 | 30.17 | 1:04.16 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Andreas Bui | 2000 | 424 | 29.29 | 1:04.49 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
16 | Emil Knudsen | 1999 | 422 | 30.69 | 1:04.60 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
17 | Christian Mangaard | 1999 | 422 | 30.45 | 1:04.62 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Rune Nørgaard | 2000 | 420 | 30.28 | 1:04.71 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Casper Christiansen | 2000 | 418 | 30.68 | 1:04.83 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 418 | 29.76 | 1:04.83 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
21 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 414 | 30.75 | 1:05.00 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | August Korsgaard | 1999 | 414 | 30.10 | 1:05.03 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
23 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 413 | 30.14 | 1:05.08 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Magnus Lerche | 1999 | 412 | 30.08 | 1:05.10 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
25 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 406 | 30.79 | 1:05.47 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
26 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 404 | 30.86 | 1:05.55 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Jakob Juul | 2000 | 393 | 29.87 | 1:06.14 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
28 | Anders Bruun-Petersen | 1999 | 390 | 30.72 | 1:06.35 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
29 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 387 | 30.62 | 1:06.47 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
30 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 387 | 30.91 | 1:06.50 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
31 | Toke Michaelsen | 1999 | 385 | 30.41 | 1:06.59 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
32 | Malthe Sielemann | 1999 | 384 | 31.70 | 1:06.68 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
33 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 383 | 30.59 | 1:06.70 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | 383 | 30.21 | 1:06.71 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
35 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 382 | 30.65 | 1:06.77 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
36 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 381 | 30.70 | 1:06.85 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | 378 | 30.99 | 1:07.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 377 | 30.79 | 1:07.07 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
39 | Oliver Frøsig | 2000 | 373 | 30.98 | 1:07.30 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Andreas Jørgensen | 2000 | 370 | 30.96 | 1:07.47 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
40 | Søren Wolf | 2000 | 370 | 31.20 | 1:07.47 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
42 | Johan Reimer | 2000 | 368 | 30.33 | 1:07.63 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
43 | Jakob Mose | 2000 | 366 | 32.02 | 1:07.75 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
44 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 356 | 31.81 | 1:08.36 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
45 | Anton Borg Hjort | 2000 | 355 | 30.22 | 1:08.41 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
46 | Andrej Jessen | 2000 | 355 | 31.54 | 1:08.43 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
47 | Kristian Berthelsen | 1999 | 353 | 30.52 | 1:08.56 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
48 | Jens Riisgaard | 2000 | 344 | 32.31 | 1:09.17 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
49 | Jens Grarup | 1999 | 333 | 31.27 | 1:09.94 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
50 | Christian Juul Jensen | 2000 | 331 | 31.81 | 1:10.05 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
51 | Jonas Ejby | 2000 | 326 | 32.84 | 1:10.40 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
52 | Mads Alnor | 2000 | 315 | 32.62 | 1:11.18 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
53 | Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | 293 | 33.54 | 1:12.98 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
54 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 288 | 33.52 | 1:13.38 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:13 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 15:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 19, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Piger 1 | 2001 | 571 | 4:31.84 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 34.43 | 1:09.71 | 1:09.71 | ||||||
Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 37.25 | 1:18.61 | 2:28.32 | ||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 29.93 | 1:04.23 | 3:32.55 | ||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 28.47 | 59.29 | 4:31.84 | ||||||
2 | Aarhus Swim Piger 1 | 2001 | 539 | 4:37.08 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Ida Bøgh Hald | 2001 | 34.27 | 1:11.38 | 1:11.38 | ||||||
Line Johannsen | 2001 | 35.49 | 1:16.17 | 2:27.55 | ||||||
Mia Seehausen | 2001 | 30.05 | 1:06.26 | 3:33.81 | ||||||
Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 29.94 | 1:03.27 | 4:37.08 | ||||||
3 | Hsc Piger | 2001 | 513 | 4:41.70 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 33.83 | 1:09.55 | 1:09.55 | ||||||
Thilde Rud Iversen | 2001 | 39.16 | 1:24.28 | 2:33.83 | ||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 29.52 | 1:05.41 | 3:39.24 | ||||||
Isabella Bach | 2002 | 29.30 | 1:02.46 | 4:41.70 | ||||||
4 | Esv 1 | 2001 | 508 | 4:42.63 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Louise Hvarre | 2001 | 35.71 | 1:13.41 | 1:13.41 | ||||||
Michelle Jatta | 2001 | 35.09 | 1:16.53 | 2:29.94 | ||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 30.39 | 1:07.39 | 3:37.33 | ||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 31.16 | 1:05.30 | 4:42.63 | ||||||
5 | Horsens Piger 2 1 Lx | 2001 | 491 | 4:45.89 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 34.27 | 1:10.44 | 1:10.44 | ||||||
Michelle Franow | 2001 | 37.05 | 1:19.03 | 2:29.47 | ||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 32.97 | 1:12.89 | 3:42.36 | ||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 30.53 | 1:03.53 | 4:45.89 | ||||||
6 | Aalborg Piger 2 | 2001 | 470 | 4:50.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Stefanie Brun Koch | 2001 | 34.14 | 1:09.89 | 1:09.89 | ||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 39.21 | 1:23.52 | 2:33.41 | ||||||
Maja Meinert | 2001 | 34.69 | 1:15.20 | 3:48.61 | ||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 29.84 | 1:01.40 | 4:50.01 | ||||||
7 | Esbjerg Piger | 2001 | 461 | 4:51.78 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Julie Gadgaard | 2001 | 34.64 | 1:11.87 | 1:11.87 | ||||||
Jannie Eickhardt | 2001 | 38.39 | 1:20.82 | 2:32.69 | ||||||
Emma Jørgensen | 2001 | 33.06 | 1:12.99 | 3:45.68 | ||||||
Sarah Bryld Jensen | 2001 | 30.65 | 1:06.10 | 4:51.78 | ||||||
8 | Agf Piger 1 | 2002 | 445 | 4:55.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Selma Bruun | 2001 | 35.81 | 1:13.72 | 1:13.72 | ||||||
Line Gertz | 2001 | 38.69 | 1:22.45 | 2:36.17 | ||||||
Julie Nykvist Jensen | 2001 | 32.98 | 1:12.14 | 3:48.31 | ||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 31.63 | 1:06.94 | 4:55.25 | ||||||
9 | Stm Piger | 2001 | 443 | 4:55.69 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 37.57 | 1:17.73 | 1:17.73 | ||||||
Laura Gam | 2001 | 39.66 | 1:23.39 | 2:41.12 | ||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 30.60 | 1:06.35 | 3:47.47 | ||||||
Frederikke Kruse | 2002 | 32.48 | 1:08.22 | 4:55.69 | ||||||
10 | Nyborg Piger | 2001 | 442 | 4:56.00 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 34.43 | 1:11.11 | 1:11.11 | ||||||
Julie Ejby | 2002 | 40.60 | 1:27.98 | 2:39.09 | ||||||
Iben Bak | 2001 | 33.92 | 1:12.88 | 3:51.97 | ||||||
Maria Bredal Larsen | 2002 | 30.66 | 1:04.03 | 4:56.00 | ||||||
11 | Vs Piger | 2001 | 436 | 4:57.34 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Julie Søgaard | 2001 | 35.87 | 1:13.02 | 1:13.02 | ||||||
Karoline Vasegaard | 2001 | 41.98 | 1:28.99 | 2:42.01 | ||||||
Helene Marie Andersen | 2001 | 33.48 | 1:11.83 | 3:53.84 | ||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 30.26 | 1:03.50 | 4:57.34 | ||||||
12 | Aalborg Piger 3 | 2001 | 432 | 4:58.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Line Sloth Holm | 2001 | 35.33 | 1:12.33 | 1:12.33 | ||||||
Helena M. S. Sørensen | 2001 | 38.23 | 1:23.46 | 2:35.79 | ||||||
Mitzi D. Jensen | 2002 | 35.61 | 1:17.49 | 3:53.28 | ||||||
Lea Serup Schøn | 2002 | 31.17 | 1:05.07 | 4:58.35 | ||||||
13 | Sto Super Mermaids | 2001 | 431 | 4:58.55 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Mette Bruun-Petersen | 2001 | 35.50 | 1:11.05 | 1:11.05 | ||||||
Christine Nielsen | 2001 | 38.42 | 1:23.19 | 2:34.24 | ||||||
Silja Ösp Logadottir | 2001 | 34.67 | 1:14.96 | 3:49.20 | ||||||
Karen Hazell Brink | 2002 | 33.58 | 1:09.35 | 4:58.55 | ||||||
14 | Rsk Piger | 2001 | 398 | 5:06.39 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Karoline Kjær | 2001 | 36.31 | 1:15.58 | 1:15.58 | ||||||
Caroline Larsen | 2001 | 39.27 | 1:26.01 | 2:41.59 | ||||||
Alberte Korsgaard | 2001 | 35.65 | 1:14.29 | 3:55.88 | ||||||
Camille Hertzog | 2001 | 33.82 | 1:10.51 | 5:06.39 | ||||||
15 | Odder Piger | 2001 | 376 | 5:12.25 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Marie Christensen | 2002 | 34.68 | 1:10.52 | 1:10.52 | ||||||
Maja Fridberg Madsen | 2002 | 43.67 | 1:32.43 | 2:42.95 | ||||||
Cecilie Gregersen | 2002 | 37.89 | 1:23.61 | 4:06.56 | ||||||
Liv Hingeberg | 2001 | 31.51 | 1:05.69 | 5:12.25 | ||||||
16 | Nord Piger | 2002 | 359 | 5:17.30 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Cecilie Væver | 2002 | 37.53 | 1:19.54 | 1:19.54 | ||||||
Lærke Bjerre Tange | 2002 | 43.02 | 1:32.89 | 2:52.43 | ||||||
Charlotte S. Jensen | 2002 | 36.17 | 1:16.11 | 4:08.54 | ||||||
Lærke Als | 2002 | 32.91 | 1:08.76 | 5:17.30 | ||||||
17 | Horsens Piger 3 22 | 2002 | 344 | 5:21.77 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Sille Ibsen | 2001 | 35.71 | 1:15.01 | 1:15.01 | ||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 40.19 | 1:28.00 | 2:43.01 | ||||||
Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 40.83 | 1:30.30 | 4:13.31 | ||||||
Caroline Liboriussen | 2002 | 33.36 | 1:08.46 | 5:21.77 | ||||||
18 | Esv 2 | 2001 | 317 | 5:30.68 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Maja Johansen | 2002 | 38.00 | 1:18.24 | 1:18.24 | ||||||
Clara Støttrup | 2002 | 42.50 | 1:32.57 | 2:50.81 | ||||||
Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 39.24 | 1:27.45 | 4:18.26 | ||||||
Alberte Kjølby | 2002 | 34.35 | 1:12.42 | 5:30.68 | ||||||
19 | Horsens Piger 1 | 2001 | 287 | 5:41.88 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Emilia Juhl Leiszner | 2002 | 42.68 | 1:27.63 | 1:27.63 | ||||||
Ida Sund | 2002 | 44.77 | 1:34.75 | 3:02.38 | ||||||
Marikka Andersen | 2002 | 39.87 | 1:27.58 | 4:29.96 | ||||||
Frederikke Brændgaard | 2001 | 34.59 | 1:11.92 | 5:41.88 | ||||||
- | Isk Killer Babes | 2002 | DSQ | Tyvstart sv. 4 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Sara Gade | 2002 | 40.32 | 1:20.47 | 1:20.47 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:36 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 15:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 20, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Esbjerg Drenge | 1999 | 559 | 3:42.49 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oliver Christensen | 2000 | 28.37 | 59.67 | 59.67 | ||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 25.31 | 53.03 | 1:52.70 | ||||||
Oliver Kramer Andersen | 1999 | 27.35 | 57.45 | 2:50.15 | ||||||
Mikkel Gadgaard | 1999 | 25.16 | 52.34 | 3:42.49 | ||||||
2 | Horsens Drenge 2 1 Lx | 1999 | 550 | 3:43.62 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Sander Schmidt | 1999 | 26.68 | 55.18 | 55.18 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 27.70 | 58.01 | 1:53.19 | ||||||
Esben Vad Arentoft | 1999 | 27.84 | 57.52 | 2:50.71 | ||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 24.82 | 52.91 | 3:43.62 | ||||||
3 | Haderslev Drenge 1 | 1999 | 543 | 3:44.55 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Victor Kristensen | 1999 | 27.19 | 55.82 | 55.82 | ||||||
Thomas Christiansen | 1999 | 27.25 | 57.61 | 1:53.43 | ||||||
Frederik Oxenvad | 1999 | 27.45 | 57.19 | 2:50.62 | ||||||
Magnus Stender Berg | 1999 | 26.13 | 53.93 | 3:44.55 | ||||||
4 | Stm Drenge | 1999 | 542 | 3:44.75 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 26.93 | 55.67 | 55.67 | ||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 27.01 | 55.75 | 1:51.42 | ||||||
Søren B. Jeppesen | 1999 | 26.67 | 56.33 | 2:47.75 | ||||||
Toke Michaelsen | 1999 | 27.10 | 57.00 | 3:44.75 | ||||||
5 | Sto Powerpuff Boys | 2000 | 533 | 3:45.95 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Andreas Bui | 2000 | 27.02 | 56.20 | 56.20 | ||||||
Mads Sørensen | 2000 | 27.90 | 57.36 | 1:53.56 | ||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 26.78 | 56.24 | 2:49.80 | ||||||
Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 25.84 | 56.15 | 3:45.95 | ||||||
6 | Rsk Drenge | 1999 | 506 | 3:49.93 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
August Korsgaard | 1999 | 27.19 | 55.89 | 55.89 | ||||||
Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | 29.28 | 1:00.88 | 1:56.77 | ||||||
Kristoffer Desmareth | 2000 | 28.22 | 59.34 | 2:56.11 | ||||||
Oliver Broholm | 1999 | 25.45 | 53.82 | 3:49.93 | ||||||
7 | Agf Drenge 1 | 2000 | 479 | 3:54.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 28.45 | 58.98 | 58.98 | ||||||
Magnus Gertz | 2000 | 28.28 | 1:00.46 | 1:59.44 | ||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 27.17 | 57.04 | 2:56.48 | ||||||
David Hjort | 2000 | 26.85 | 57.63 | 3:54.11 | ||||||
8 | Silkeborg Drenge | 1999 | 478 | 3:54.32 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 27.92 | 57.89 | 57.89 | ||||||
Mikkel Kirkegaard | 1999 | 28.56 | 59.75 | 1:57.64 | ||||||
Jacob F. Frederiksen | 1999 | 26.56 | 56.49 | 2:54.13 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 29.12 | 1:00.19 | 3:54.32 | ||||||
9 | Aarhus Swim Drenge 1 | 1999 | 470 | 3:55.63 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 28.31 | 58.53 | 58.53 | ||||||
Magnus Boldrup Birn | 2000 | 27.86 | 58.89 | 1:57.42 | ||||||
Søren Wolf | 2000 | 27.93 | 58.36 | 2:55.78 | ||||||
Johan Reimer | 2000 | 28.15 | 59.85 | 3:55.63 | ||||||
10 | Aalborg Drenge 1 | 1999 | 458 | 3:57.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Morten Due Nielsen | 1999 | 28.28 | 57.87 | 57.87 | ||||||
Lars Lyhne | 1999 | 27.64 | 57.62 | 1:55.49 | ||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 28.20 | 58.02 | 2:53.51 | ||||||
Mads L. Werther | 2000 | 30.35 | 1:04.18 | 3:57.69 | ||||||
11 | Horsens Drenge 1 1 Lx | 2000 | 413 | 4:05.97 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Christian Juul Jensen | 2000 | 29.29 | 1:01.73 | 1:01.73 | ||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | 30.25 | 1:03.17 | 2:04.90 | ||||||
Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 29.44 | 1:01.32 | 3:06.22 | ||||||
Alexander Fenger | 1999 | 28.55 | 59.75 | 4:05.97 | ||||||
12 | Kolding Drenge | 2000 | 408 | 4:07.07 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Malthe Sielemann | 1999 | 32.63 | 1:08.40 | 1:08.40 | ||||||
Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 26.99 | 56.83 | 2:05.23 | ||||||
Andreas Jørgensen | 2000 | 28.99 | 1:00.70 | 3:05.93 | ||||||
Kasper Jørgensen | 2000 | 29.28 | 1:01.14 | 4:07.07 | ||||||
- | Hei Drenge | 2000 | DSQ | Tyvstart sv. 1 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:45 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 10:23 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 659 | 58.82 | 2:00.73 | 3:02.92 | 4:03.80 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | 645 | 59.50 | 2:02.43 | 3:03.91 | 4:05.55 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Hansen | 2000 | 641 | 59.28 | 2:02.44 | 3:04.19 | 4:06.08 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Michael Terp Olesen | 1999 | 578 | 1:00.44 | 2:04.20 | 3:10.22 | 4:14.67 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Magnus Stender Berg | 1999 | 578 | 1:02.29 | 2:08.41 | 3:12.69 | 4:14.71 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
6 | Rasmus Udbye | 2000 | 577 | 59.98 | 2:03.80 | 3:10.05 | 4:14.88 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 570 | 1:03.13 | 2:08.42 | 3:12.98 | 4:15.86 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Gustav Yde | 2000 | 568 | 1:00.14 | 2:04.71 | 3:10.25 | 4:16.28 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Jakob Juul | 2000 | 563 | 1:01.74 | 2:08.20 | 3:13.73 | 4:16.90 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Andrej Jessen | 2000 | 554 | 1:01.30 | 2:05.75 | 3:12.36 | 4:18.42 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Markus Kjeldsen | 2000 | 550 | 1:01.07 | 2:07.33 | 3:13.53 | 4:18.95 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mads Sørensen | 2000 | 549 | 1:02.76 | 2:09.23 | 3:15.27 | 4:19.12 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 536 | 1:00.72 | 2:06.44 | 3:13.38 | 4:21.26 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Kristoffer Østergaard | 1999 | 503 | 1:03.90 | 2:12.54 | 3:21.38 | 4:26.86 | |||
Durup IF | ||||||||||
15 | Alexander Fenger | 1999 | 502 | 1:03.60 | 2:11.74 | 3:20.97 | 4:26.93 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 501 | 1:03.04 | 2:10.68 | 3:18.10 | 4:27.10 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 461 | 1:03.46 | 2:12.95 | 3:22.93 | 4:34.59 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Alexander Dahl | 2000 | 459 | 1:06.25 | 2:15.09 | 3:24.71 | 4:35.06 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 458 | 1:03.68 | 2:13.04 | 3:23.69 | 4:35.27 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 453 | 1:04.43 | 2:15.14 | 3:26.26 | 4:36.26 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 438 | 1:06.56 | 2:17.40 | 3:29.12 | 4:39.32 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Magnus Havemann | 2000 | 437 | 1:04.96 | 2:16.22 | 3:28.24 | 4:39.56 | |||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
23 | Søren Wolf | 2000 | 432 | 1:03.37 | 2:14.31 | 3:27.86 | 4:40.66 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
24 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 425 | 1:07.36 | 2:19.35 | 3:31.00 | 4:42.18 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Oliver Frøsig | 2000 | 421 | 1:05.72 | 2:17.86 | 3:30.69 | 4:43.02 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Jakob Mose | 2000 | 417 | 1:07.17 | 2:19.41 | 3:32.61 | 4:44.04 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 414 | 1:06.33 | 2:18.57 | 3:31.40 | 4:44.75 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mads Alnor | 2000 | 386 | 1:06.81 | 2:21.08 | 3:37.36 | 4:51.38 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Morten Due Nielsen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:23 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 10:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 668 | 29.45 | 1:01.73 | 1:34.22 | 2:07.14 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 637 | 29.93 | 1:02.87 | 1:36.23 | 2:09.14 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | 637 | 29.83 | 1:02.47 | 1:36.47 | 2:09.19 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Louise Bach Andersen | 2001 | 622 | 29.65 | 1:01.84 | 1:35.69 | 2:10.21 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 580 | 30.96 | 1:04.91 | 1:39.75 | 2:13.30 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 572 | 31.53 | 1:05.83 | 1:40.01 | 2:13.86 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 572 | 30.65 | 1:04.47 | 1:39.68 | 2:13.90 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 559 | 31.94 | 1:06.32 | 1:41.15 | 2:14.88 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 558 | 31.26 | 1:05.62 | 1:40.17 | 2:14.99 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Michelle Jatta | 2001 | 547 | 31.57 | 1:06.57 | 1:41.55 | 2:15.88 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Emma Jørgensen | 2001 | 540 | 30.61 | 1:05.51 | 1:42.16 | 2:16.51 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julie Gadgaard | 2001 | 525 | 31.69 | 1:06.31 | 1:42.05 | 2:17.72 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 524 | 31.94 | 1:06.25 | 1:42.02 | 2:17.83 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mia Seehausen | 2001 | 523 | 31.38 | 1:06.30 | 1:42.25 | 2:17.94 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 523 | 31.44 | 1:06.40 | 1:43.10 | 2:17.95 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Sibel Simonsen | 2001 | 501 | 32.60 | 1:08.61 | 1:44.88 | 2:19.91 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
17 | Karoline Sørensen | 2002 | 500 | 32.07 | 1:08.04 | 1:44.80 | 2:20.06 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 494 | 32.23 | 1:08.25 | 1:44.88 | 2:20.58 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
19 | Lea Serup Schøn | 2002 | 491 | 32.48 | 1:08.75 | 1:46.02 | 2:20.83 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 491 | 31.33 | 1:07.14 | 1:44.57 | 2:20.91 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
21 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 490 | 32.20 | 1:07.55 | 1:44.25 | 2:20.99 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 485 | 33.30 | 1:09.79 | 1:45.85 | 2:21.40 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
23 | Thea Søe Bach | 2002 | 485 | 33.04 | 1:09.47 | 1:45.91 | 2:21.43 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 482 | 31.70 | 1:07.23 | 1:44.66 | 2:21.74 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
25 | Maja Meinert | 2001 | 480 | 33.07 | 1:08.57 | 1:45.55 | 2:21.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 478 | 32.90 | 1:09.07 | 1:46.13 | 2:22.12 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
27 | Josefine Due Christensen | 2001 | 476 | 32.98 | 1:08.92 | 1:45.66 | 2:22.37 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Louise Hvarre | 2001 | 475 | 32.89 | 1:09.61 | 1:46.28 | 2:22.42 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
29 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 473 | 32.87 | 1:09.29 | 1:45.91 | 2:22.59 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Signe Søby Jensen | 2001 | 473 | 33.57 | 1:09.85 | 1:46.87 | 2:22.60 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
31 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 471 | 34.07 | 1:10.35 | 1:47.44 | 2:22.80 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
32 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 469 | 33.02 | 1:09.33 | 1:47.11 | 2:23.08 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
33 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 452 | 33.91 | 1:11.05 | 1:48.54 | 2:24.79 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
34 | Emilie Knudsen | 2002 | 449 | 33.10 | 1:09.64 | 1:47.99 | 2:25.13 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
35 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | 432 | 35.14 | 1:11.65 | 1:49.68 | 2:27.02 | |||
NNGU - Team Blaabjerg | ||||||||||
36 | Nete Lund Madsen | 2001 | 429 | 34.12 | 1:11.42 | 1:50.10 | 2:27.30 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Liv Hingeberg | 2001 | 428 | 33.77 | 1:11.48 | 1:49.44 | 2:27.50 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
38 | Karen Hazell Brink | 2002 | 421 | 35.80 | 1:14.33 | 1:51.75 | 2:28.30 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
39 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 417 | 33.00 | 1:09.89 | 1:49.45 | 2:28.79 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
40 | Karoline Kjær | 2001 | 414 | 33.10 | 1:10.40 | 1:49.36 | 2:29.07 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
41 | Frederikke Kruse | 2002 | 411 | 34.01 | 1:12.04 | 1:50.88 | 2:29.41 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
42 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 406 | 33.87 | 1:11.37 | 1:50.81 | 2:30.05 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
43 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 402 | 34.46 | 1:12.90 | 1:52.61 | 2:30.60 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
44 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 402 | 33.67 | 1:11.73 | 1:51.93 | 2:30.63 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
45 | Anna Broe | 2002 | 390 | 36.41 | 1:16.06 | 1:54.45 | 2:32.09 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
46 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 388 | 34.72 | 1:13.12 | 1:53.32 | 2:32.40 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
47 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 384 | 33.90 | 1:12.23 | 1:52.26 | 2:32.89 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
48 | Karoline Vasegaard | 2001 | 381 | 35.15 | 1:13.99 | 1:55.05 | 2:33.22 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
49 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 379 | 34.95 | 1:13.95 | 1:53.62 | 2:33.51 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
50 | Natasja Muncrief | 2002 | 357 | 35.45 | 1:15.13 | 1:56.09 | 2:36.71 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
51 | Cecilie Væver | 2002 | 354 | 36.33 | 1:16.26 | 1:57.63 | 2:37.11 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
52 | Sara Gade | 2002 | 353 | 34.68 | 1:13.60 | 1:55.62 | 2:37.26 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
53 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 351 | 37.10 | 1:17.69 | 1:59.74 | 2:37.54 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
54 | Alberte Kjølby | 2002 | 341 | 36.26 | 1:16.96 | 1:58.33 | 2:39.00 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
55 | Emma Rasmussen | 2002 | 300 | 38.75 | 1:20.51 | 2:03.20 | 2:45.93 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Maiken Kjærsgaard | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:43 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 10:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Eickhardt | 1999 | 549 | 28.77 | 59.75 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 518 | 29.30 | 1:00.92 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Magnus Stender Berg | 1999 | 513 | 29.69 | 1:01.13 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Andreas Hansen | 2000 | 510 | 29.88 | 1:01.25 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Oliver Broholm | 1999 | 502 | 29.54 | 1:01.55 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Rasmus Udbye | 2000 | 501 | 29.49 | 1:01.61 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 494 | 30.33 | 1:01.90 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Thomas Frederiksen | 2000 | 483 | 30.48 | 1:02.34 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik Oxenvad | 1999 | 482 | 30.45 | 1:02.39 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
10 | Sander Schmidt | 1999 | 475 | 30.52 | 1:02.71 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lars Lyhne | 1999 | 470 | 30.36 | 1:02.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | David Hjort | 2000 | 470 | 30.03 | 1:02.93 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 445 | 30.51 | 1:04.10 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 438 | 31.33 | 1:04.41 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Andreas Bui | 2000 | 434 | 30.98 | 1:04.62 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
16 | Victor Kristensen | 1999 | 431 | 31.38 | 1:04.74 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
17 | August Korsgaard | 1999 | 428 | 30.82 | 1:04.91 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
18 | Anton Borg Hjort | 2000 | 422 | 31.63 | 1:05.21 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
19 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 418 | 32.16 | 1:05.41 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
20 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 413 | 32.61 | 1:05.71 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
21 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 412 | 32.08 | 1:05.74 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Magnus Lerche | 1999 | 403 | 31.90 | 1:06.22 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
23 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 403 | 31.93 | 1:06.25 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
24 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | 402 | 32.21 | 1:06.29 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
25 | Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | 396 | 32.40 | 1:06.64 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
26 | Lucas Christoffersen | 2000 | 383 | 32.85 | 1:07.36 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
27 | Oliver Christensen | 2000 | 382 | 32.57 | 1:07.40 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 372 | 33.11 | 1:08.03 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
29 | Anders Bruun-Petersen | 1999 | 370 | 33.01 | 1:08.16 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
30 | Christian Rasmussen | 2000 | 369 | 32.90 | 1:08.18 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
31 | Andreas Jørgensen | 2000 | 366 | 33.09 | 1:08.36 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
32 | Emil Knudsen | 1999 | 365 | 32.69 | 1:08.42 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
33 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 352 | 33.43 | 1:09.30 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
34 | Magnus Havemann | 2000 | 351 | 33.93 | 1:09.33 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
35 | Lasse Lundstrøm | 1999 | 332 | 34.04 | 1:10.62 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:52 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 575 | 35.62 | 1:14.99 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Michelle Jatta | 2001 | 507 | 36.77 | 1:18.17 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Esther Flø | 2001 | 506 | 37.61 | 1:18.23 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 502 | 37.93 | 1:18.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cecilie Grøndal | 2002 | 481 | 37.70 | 1:19.57 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Michelle Franow | 2001 | 473 | 38.13 | 1:19.98 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jannie Eickhardt | 2001 | 472 | 38.24 | 1:20.05 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Laura Gam | 2001 | 450 | 39.16 | 1:21.37 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Line Gertz | 2001 | 445 | 38.38 | 1:21.67 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Christine Nielsen | 2001 | 441 | 38.63 | 1:21.88 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 440 | 39.11 | 1:21.98 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 426 | 39.43 | 1:22.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 423 | 39.54 | 1:23.02 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Caroline Larsen | 2001 | 411 | 39.58 | 1:23.86 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Maria Rye | 2001 | 411 | 40.04 | 1:23.87 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
16 | Astrid Nielsen | 2002 | 409 | 39.88 | 1:23.96 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 409 | 39.70 | 1:24.01 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 408 | 40.02 | 1:24.02 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
18 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 408 | 38.70 | 1:24.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Line Sloth Holm | 2001 | 407 | 40.34 | 1:24.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | 406 | 39.37 | 1:24.15 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Freja Winkler | 2001 | 404 | 39.01 | 1:24.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Line J. V. Hededal | 2001 | 399 | 39.75 | 1:24.69 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
24 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 393 | 40.34 | 1:25.07 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
25 | Amalije Kristensen | 2002 | 386 | 40.51 | 1:25.64 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
26 | Christine Rasmussen | 2001 | 383 | 40.10 | 1:25.81 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
27 | Maja Ibsen | 2001 | 380 | 42.14 | 1:26.06 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
28 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 371 | 40.76 | 1:26.74 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
29 | Signe Christensen | 2001 | 366 | 41.53 | 1:27.15 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
30 | Julie Fink | 2001 | 362 | 40.76 | 1:27.42 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
31 | Maiken Hougaard | 2002 | 361 | 41.72 | 1:27.50 | |||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
32 | Signe Juul Grønning | 2001 | 355 | 42.50 | 1:28.03 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
33 | Julie Ejby | 2002 | 349 | 41.59 | 1:28.51 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 347 | 42.05 | 1:28.66 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
35 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 344 | 41.55 | 1:28.98 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
36 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | 341 | 41.68 | 1:29.22 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
37 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 338 | 42.01 | 1:29.45 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
38 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 335 | 42.19 | 1:29.75 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
39 | Julie B. Andersen | 2002 | 334 | 42.05 | 1:29.81 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
40 | Marikka Andersen | 2002 | 322 | 43.12 | 1:30.98 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
41 | Clara Støttrup | 2002 | 319 | 42.69 | 1:31.23 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
42 | Kristine Hülsen | 2002 | 316 | 43.46 | 1:31.50 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
43 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 302 | 43.50 | 1:32.87 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
44 | Caroline Worm Hansen | 2002 | 279 | 43.86 | 1:35.40 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
45 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 260 | 45.31 | 1:37.68 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:05 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:21 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 25, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 558 | 29.34 | 1:03.78 | 1:38.39 | 2:11.85 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | 547 | 30.24 | 1:04.39 | 1:39.13 | 2:12.70 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 499 | 29.91 | 1:03.27 | 1:38.28 | 2:16.83 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jakob Juul | 2000 | 493 | 30.84 | 1:06.50 | 1:43.09 | 2:17.36 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Arnas Jefimanka | 1999 | 493 | 31.15 | 1:05.88 | 1:40.81 | 2:17.37 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 492 | 31.49 | 1:06.41 | 1:41.67 | 2:17.49 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Gustav Yde | 2000 | 472 | 31.34 | 1:06.73 | 1:42.96 | 2:19.34 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Kasper Jørgensen | 2000 | 431 | 31.23 | 1:07.39 | 1:45.11 | 2:23.71 | |||
Kolding SK | ||||||||||
9 | David Hjort | 2000 | 419 | 30.13 | 1:05.74 | 1:44.40 | 2:25.05 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Jakob Mose | 2000 | 418 | 33.00 | 1:10.17 | 1:47.62 | 2:25.08 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 412 | 31.59 | 1:08.20 | 1:46.91 | 2:25.88 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
12 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 412 | 32.00 | 1:08.85 | 1:46.92 | 2:25.89 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 406 | 32.50 | 1:10.33 | 1:48.37 | 2:26.51 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 394 | 33.18 | 1:10.38 | 1:49.54 | 2:28.04 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Mads Sørensen | 2000 | 389 | 33.27 | 1:12.08 | 1:51.53 | 2:28.68 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
16 | Christian Mangaard | 1999 | 381 | 31.97 | 1:10.15 | 1:50.92 | 2:29.63 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 377 | 32.68 | 1:09.86 | 1:48.45 | 2:30.22 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Casper Christiansen | 2000 | 373 | 32.02 | 1:09.61 | 1:50.16 | 2:30.69 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Malthe Sielemann | 1999 | 361 | 33.60 | 1:11.57 | 1:51.86 | 2:32.38 | |||
Kolding SK | ||||||||||
20 | Rune Nørgaard | 2000 | 345 | 34.65 | 1:14.37 | 1:55.68 | 2:34.70 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Oliver Frøsig | 2000 | 336 | 33.25 | 1:12.95 | 1:55.06 | 2:36.04 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jens Riisgaard | 2000 | 336 | 36.48 | 1:16.59 | 1:55.81 | 2:36.15 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Christian Juul Jensen | 2000 | 327 | 32.80 | 1:12.91 | 1:54.99 | 2:37.45 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Lasse Jensen | 2000 | 325 | 34.29 | 1:14.33 | 1:56.23 | 2:37.81 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:21 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 627 | 31.20 | 1:06.66 | 1:50.20 | 2:23.89 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | 592 | 31.19 | 1:07.00 | 1:53.42 | 2:26.67 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 590 | 31.49 | 1:12.27 | 1:53.08 | 2:26.85 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Line Johannsen | 2001 | 587 | 32.60 | 1:11.16 | 1:52.74 | 2:27.10 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Louise Bach Andersen | 2001 | 571 | 33.50 | 1:11.25 | 1:55.22 | 2:28.42 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 540 | 32.92 | 1:11.07 | 1:56.92 | 2:31.25 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cecilie Grøndal | 2002 | 537 | 33.29 | 1:12.94 | 1:56.74 | 2:31.49 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 521 | 33.00 | 1:10.92 | 1:56.81 | 2:33.04 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Marie Christensen | 2002 | 511 | 33.66 | 1:12.33 | 1:58.74 | 2:34.09 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
10 | Julie Gadgaard | 2001 | 506 | 33.43 | 1:12.20 | 1:57.90 | 2:34.51 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 505 | 34.05 | 1:12.20 | 1:58.45 | 2:34.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 500 | 33.98 | 1:13.27 | 2:01.06 | 2:35.15 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 498 | 33.87 | 1:12.68 | 2:00.68 | 2:35.36 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sibel Simonsen | 2001 | 488 | 35.81 | 1:15.25 | 2:00.60 | 2:36.40 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
15 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 487 | 37.14 | 1:16.34 | 2:00.91 | 2:36.58 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Karoline Sørensen | 2002 | 478 | 35.94 | 1:14.94 | 2:02.22 | 2:37.52 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Esther Flø | 2001 | 471 | 35.47 | 1:17.19 | 2:02.15 | 2:38.31 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mia Seehausen | 2001 | 469 | 30.98 | 1:11.75 | 2:00.44 | 2:38.50 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
19 | Louise Hvarre | 2001 | 468 | 36.23 | 1:17.57 | 2:02.67 | 2:38.62 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
20 | Michelle Franow | 2001 | 466 | 34.86 | 1:17.24 | 2:01.35 | 2:38.82 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Josefine Due Christensen | 2001 | 466 | 35.09 | 1:18.32 | 2:01.60 | 2:38.84 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Maja Meinert | 2001 | 451 | 36.45 | 1:20.23 | 2:04.49 | 2:40.63 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Line Gertz | 2001 | 448 | 36.00 | 1:17.91 | 2:03.12 | 2:40.96 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 446 | 33.56 | 1:15.94 | 2:04.56 | 2:41.13 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
25 | Line Sloth Holm | 2001 | 446 | 37.78 | 1:17.60 | 2:03.94 | 2:41.19 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 442 | 33.93 | 1:16.29 | 2:03.44 | 2:41.70 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Sille Ibsen | 2001 | 441 | 33.23 | 1:16.96 | 2:03.97 | 2:41.78 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Isabella Bach | 2002 | 441 | 33.61 | 1:13.81 | 2:03.28 | 2:41.81 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
29 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 440 | 33.90 | 1:15.67 | 2:05.29 | 2:41.93 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Laura Gam | 2001 | 435 | 38.09 | 1:21.18 | 2:05.78 | 2:42.51 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
31 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 429 | 35.70 | 1:18.39 | 2:05.61 | 2:43.23 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
32 | Emilie Knudsen | 2002 | 422 | 34.34 | 1:16.05 | 2:04.87 | 2:44.15 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
33 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 415 | 35.46 | 1:19.80 | 2:09.84 | 2:45.08 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
34 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 414 | 36.91 | 1:20.10 | 2:07.80 | 2:45.19 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
35 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 414 | 38.23 | 1:23.19 | 2:07.94 | 2:45.29 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
36 | Emma Jørgensen | 2001 | 409 | 35.04 | 1:19.31 | 2:11.11 | 2:45.92 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 409 | 36.63 | 1:20.90 | 2:09.32 | 2:45.96 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
38 | Maja Ibsen | 2001 | 404 | 40.05 | 1:23.05 | 2:07.99 | 2:46.64 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
39 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 403 | 37.48 | 1:20.05 | 2:09.09 | 2:46.76 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Astrid Nielsen | 2002 | 399 | 35.10 | 1:21.09 | 2:09.79 | 2:47.30 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
41 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 398 | 37.13 | 1:21.10 | 2:09.87 | 2:47.38 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
42 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 394 | 37.35 | 1:19.23 | 2:10.03 | 2:48.01 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Jannie Eickhardt | 2001 | 393 | 39.36 | 1:23.35 | 2:08.98 | 2:48.09 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
44 | Karoline Kjær | 2001 | 388 | 36.78 | 1:18.25 | 2:08.72 | 2:48.80 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
45 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 385 | 35.71 | 1:20.23 | 2:11.56 | 2:49.32 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
46 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 377 | 36.96 | 1:23.79 | 2:13.25 | 2:50.50 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
47 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 376 | 36.87 | 1:20.74 | 2:12.07 | 2:50.66 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
48 | Amalije Kristensen | 2002 | 374 | 38.81 | 1:21.38 | 2:09.34 | 2:50.89 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
49 | Maria Rye | 2001 | 372 | 37.65 | 1:22.78 | 2:10.90 | 2:51.25 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
50 | Caroline Mogensen | 2002 | 368 | 36.41 | 1:21.40 | 2:12.80 | 2:51.90 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
51 | Caroline Liboriussen | 2002 | 366 | 38.33 | 1:24.43 | 2:15.05 | 2:52.15 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
52 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 366 | 36.84 | 1:19.86 | 2:10.29 | 2:52.17 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
53 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 361 | 38.45 | 1:20.60 | 2:13.95 | 2:53.00 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
54 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 357 | 38.48 | 1:21.79 | 2:12.43 | 2:53.55 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
55 | Camille Hertzog | 2001 | 356 | 37.76 | 1:22.30 | 2:12.64 | 2:53.67 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
56 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 353 | 37.41 | 1:22.53 | 2:14.77 | 2:54.18 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
57 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 342 | 40.19 | 1:25.14 | 2:18.03 | 2:56.08 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
58 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | 332 | 38.71 | 1:25.55 | 2:14.61 | 2:57.86 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
59 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 308 | 41.09 | 1:28.61 | 2:21.20 | 3:02.42 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
60 | Karoline Bauer | 2002 | 307 | 41.61 | 1:25.60 | 2:22.26 | 3:02.57 | |||
Kolding SK | ||||||||||
61 | Carla Jensen | 2002 | 305 | 37.60 | 1:23.94 | 2:19.30 | 3:02.89 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
- | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | DNS | |||||||
NNGU - Team Blaabjerg | ||||||||||
- | Madison Guldborg | 2001 | DSQ | Ej fortsat bev. 75m. | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:48 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 13:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 594 | 26.38 | 53.46 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | 580 | 25.98 | 53.86 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Casper Eickhardt | 1999 | 571 | 26.18 | 54.15 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oliver Broholm | 1999 | 568 | 26.55 | 54.26 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 556 | 26.37 | 54.63 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
6 | Magnus Stender Berg | 1999 | 553 | 26.55 | 54.75 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
7 | Andreas Hansen | 2000 | 545 | 26.74 | 54.99 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Magnus B. Høgild | 1999 | 545 | 27.01 | 54.99 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 533 | 26.18 | 55.41 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | August Korsgaard | 1999 | 524 | 27.00 | 55.74 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Sander Schmidt | 1999 | 520 | 26.87 | 55.86 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 517 | 27.51 | 55.96 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
13 | Michael Terp Olesen | 1999 | 512 | 27.16 | 56.15 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Andreas Bui | 2000 | 511 | 26.81 | 56.18 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
15 | Victor Kristensen | 1999 | 511 | 26.66 | 56.20 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
16 | Jakob Juul | 2000 | 511 | 27.16 | 56.21 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 510 | 27.10 | 56.24 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 509 | 27.08 | 56.27 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Lars Lyhne | 1999 | 502 | 27.12 | 56.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 491 | 27.61 | 56.95 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
21 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | 490 | 27.52 | 56.99 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 486 | 27.23 | 57.13 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Malthe Burgaard | 2000 | 483 | 27.57 | 57.24 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
24 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 480 | 27.51 | 57.36 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 469 | 28.41 | 57.81 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
26 | Mads Sørensen | 2000 | 468 | 28.31 | 57.86 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
27 | Andrej Jessen | 2000 | 467 | 28.17 | 57.92 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
28 | Andreas Hougaard | 2000 | 466 | 27.48 | 57.94 | |||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
29 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 464 | 28.14 | 58.02 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Kristian Berthelsen | 1999 | 464 | 28.39 | 58.03 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
31 | Arnas Jefimanka | 1999 | 463 | 28.30 | 58.08 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
32 | Frederik Oxenvad | 1999 | 462 | 28.04 | 58.13 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
33 | Magnus Lerche | 1999 | 460 | 27.88 | 58.21 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
34 | Anton Borg Hjort | 2000 | 458 | 28.28 | 58.29 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
35 | Kristoffer Østergaard | 1999 | 456 | 28.63 | 58.37 | |||||
Durup IF | ||||||||||
36 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 453 | 27.79 | 58.50 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
37 | Niels R. E. Sørensen | 1999 | 451 | 28.70 | 58.56 | |||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
38 | Christian Mangaard | 1999 | 451 | 28.46 | 58.57 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
39 | Frederick K. Madsen | 1999 | 450 | 28.54 | 58.64 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
40 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 446 | 28.20 | 58.81 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
41 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 443 | 28.15 | 58.92 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
42 | Thomas Frederiksen | 2000 | 442 | 28.35 | 58.96 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
43 | Rune Nørgaard | 2000 | 441 | 28.47 | 59.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 441 | 28.16 | 59.00 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
45 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 441 | 28.99 | 59.03 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
46 | Thomas Christiansen | 1999 | 439 | 27.69 | 59.11 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
47 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 437 | 28.73 | 59.18 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
48 | Alexander Fenger | 1999 | 437 | 28.65 | 59.19 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
49 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 433 | 29.13 | 59.39 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
50 | Søren Wolf | 2000 | 428 | 28.50 | 59.61 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
51 | Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | 419 | 28.87 | 1:00.05 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
52 | Christian Rasmussen | 2000 | 418 | 28.96 | 1:00.08 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
53 | Casper Christiansen | 2000 | 417 | 28.74 | 1:00.13 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
54 | Magnus Havemann | 2000 | 414 | 29.07 | 1:00.29 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
55 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 408 | 29.64 | 1:00.58 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
56 | Anders Bruun-Petersen | 1999 | 408 | 29.05 | 1:00.59 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
57 | Oliver Christensen | 2000 | 407 | 28.83 | 1:00.64 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
58 | Magnus Gertz | 2000 | 403 | 28.88 | 1:00.83 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
59 | Lucas Christoffersen | 2000 | 401 | 29.08 | 1:00.94 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
60 | Andreas Jørgensen | 2000 | 398 | 29.24 | 1:01.06 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
61 | Simon Andersen | 2000 | 395 | 29.80 | 1:01.21 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
62 | Svend Matzen | 1999 | 393 | 29.52 | 1:01.32 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
63 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 390 | 28.87 | 1:01.47 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
64 | Kasper Jørgensen | 2000 | 379 | 29.92 | 1:02.06 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
65 | Lasse Lundstrøm | 1999 | 376 | 29.97 | 1:02.25 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Alexander Dahl | 2000 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Alnor | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:47 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 14:24 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 28, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 610 | 1:08.60 | 2:20.42 | 3:31.96 | 4:44.21 | 9:25.13 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:55.80 | 7:06.98 | 8:17.21 | |||||||
2 | Josefine Due Christensen | 2001 | 592 | 1:07.57 | 2:19.63 | 3:32.25 | 4:44.72 | 9:30.62 | ||
Horsens Svømmeklub | 5:56.77 | 7:09.22 | 8:21.05 | |||||||
3 | Line Johannsen | 2001 | 588 | 1:09.38 | 2:21.58 | 3:33.60 | 4:45.80 | 9:31.88 | ||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:57.63 | 7:09.85 | 8:21.64 | |||||||
4 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 587 | 1:09.11 | 2:21.46 | 3:33.60 | 4:45.64 | 9:32.43 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:58.17 | 7:10.51 | 8:23.17 | |||||||
5 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 566 | 1:07.97 | 2:20.62 | 3:33.63 | 4:47.24 | 9:39.16 | ||
Holstebro Svømme Club | 6:01.51 | 7:15.21 | 8:28.60 | |||||||
6 | Michelle Jatta | 2001 | 536 | 1:09.90 | 2:22.73 | 3:36.51 | 4:50.51 | 9:49.87 | ||
Vejle Svømmeklub Triton | 6:05.65 | 7:20.19 | 8:35.71 | |||||||
7 | Karoline Sørensen | 2002 | 536 | 1:11.45 | 2:26.37 | 3:41.20 | 4:56.26 | 9:49.98 | ||
Thisted Svømmeklub | 6:10.11 | 7:24.79 | 8:39.15 | |||||||
8 | Marie Christensen | 2002 | 527 | 1:10.04 | 2:24.75 | 3:39.79 | 4:54.90 | 9:53.31 | ||
Odder Svømmeklub | 6:09.78 | 7:24.64 | 8:39.35 | |||||||
9 | Cecilie Grøndal | 2002 | 527 | 1:09.21 | 2:22.95 | 3:38.21 | 4:53.71 | 9:53.42 | ||
Horsens Svømmeklub | 6:09.56 | 7:25.49 | 8:40.49 | |||||||
10 | Thea Søe Bach | 2002 | 520 | 1:10.36 | 2:24.87 | 3:39.61 | 4:54.92 | 9:55.89 | ||
Thisted Svømmeklub | 6:10.21 | 7:25.52 | 8:41.32 | |||||||
11 | Iben Bak | 2001 | 512 | 1:09.26 | 2:22.05 | 3:35.64 | 4:52.22 | 9:58.90 | ||
Nyborg Svømmeklub | 6:09.29 | 7:25.89 | 8:43.09 | |||||||
12 | Signe Søby Jensen | 2001 | 494 | 1:11.57 | 2:27.16 | 3:43.01 | 4:59.92 | 10:06.33 | ||
Odder Svømmeklub | 6:16.92 | 7:33.05 | 8:51.12 | |||||||
13 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 489 | 1:11.53 | 2:28.18 | 3:46.20 | 5:03.92 | 10:08.30 | ||
Horsens Svømmeklub | 6:20.48 | 7:37.26 | 8:53.81 | |||||||
14 | Louise Hvarre | 2001 | 487 | 1:11.04 | 2:28.54 | 3:45.68 | 5:03.48 | 10:09.00 | ||
Svømmeklubben Tempo | 6:19.96 | 7:37.09 | 8:54.74 | |||||||
15 | Esther Flø | 2001 | 472 | 1:11.69 | 2:29.07 | 3:46.39 | 5:05.43 | 10:15.44 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 6:22.95 | 7:41.05 | 8:59.40 | |||||||
16 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 450 | 1:12.33 | 2:30.24 | 3:49.75 | 5:09.93 | 10:25.16 | ||
DeltaSwim | 6:29.74 | 7:49.20 | 9:07.90 | |||||||
17 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 428 | 1:12.42 | 2:31.43 | 3:50.18 | 5:10.88 | 10:35.75 | ||
Vejle Svømmeklub Triton | 6:32.26 | 7:54.39 | 9:16.79 | |||||||
18 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 427 | 1:14.12 | 2:35.00 | 3:56.51 | 5:17.35 | 10:36.53 | ||
Brønderslev SK08 | 6:38.20 | 7:59.38 | 9:19.08 | |||||||
19 | Frederikke Kruse | 2002 | 420 | 1:15.99 | 2:37.91 | 3:59.79 | 5:21.07 | 10:40.03 | ||
Herning Svømmeklub | 6:42.12 | 8:02.99 | 9:23.10 | |||||||
20 | Heidi Glintborg | 2002 | 418 | 1:16.20 | 2:37.60 | 3:59.32 | 5:20.12 | 10:41.08 | ||
O.S.L.F. | 6:41.99 | 8:03.57 | 9:24.11 | |||||||
21 | Christine Nielsen | 2001 | 415 | 1:16.64 | 2:38.70 | 3:59.99 | 5:21.15 | 10:42.52 | ||
Odense Svømme Klub | 6:42.25 | 8:03.79 | 9:24.69 | |||||||
22 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 408 | 1:19.10 | 2:41.13 | 4:03.87 | 5:27.14 | 10:46.18 | ||
Odense Svømme Klub | 6:47.05 | 8:08.03 | 9:29.54 | |||||||
23 | Lærke Als | 2002 | 364 | 1:17.95 | 2:38.22 | 4:01.69 | 5:24.43 | 11:10.88 | ||
Svømmeklubben Nord | 6:50.24 | 8:16.97 | 9:45.10 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:24 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 14:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 590 | 32.08 | 1:08.37 | 1:45.77 | 2:23.86 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emil Knudsen | 1999 | 550 | 34.04 | 1:12.20 | 1:49.74 | 2:27.26 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
3 | Magnus B. Høgild | 1999 | 530 | 34.41 | 1:12.94 | 1:51.57 | 2:29.09 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Morten Due Nielsen | 1999 | 513 | 34.46 | 1:13.34 | 1:52.20 | 2:30.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 490 | 35.39 | 1:14.42 | 1:54.10 | 2:33.02 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Toke Michaelsen | 1999 | 487 | 34.78 | 1:13.53 | 1:52.79 | 2:33.32 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 482 | 35.39 | 1:14.86 | 1:54.22 | 2:33.81 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
8 | Jonas Ejby | 2000 | 474 | 34.99 | 1:15.14 | 1:54.91 | 2:34.70 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 471 | 35.18 | 1:14.32 | 1:54.32 | 2:35.08 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jakob Juul | 2000 | 459 | 36.09 | 1:16.73 | 1:56.61 | 2:36.40 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 458 | 35.39 | 1:15.65 | 1:55.83 | 2:36.53 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 454 | 34.64 | 1:13.17 | 1:53.56 | 2:36.91 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 440 | 36.14 | 1:16.68 | 1:57.74 | 2:38.59 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Andreas Hougaard | 2000 | 431 | 35.41 | 1:16.05 | 1:57.78 | 2:39.73 | |||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 420 | 36.91 | 1:18.39 | 2:00.01 | 2:41.08 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 405 | 36.73 | 1:17.80 | 1:59.55 | 2:43.00 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Jens Grarup | 1999 | 384 | 37.23 | 1:19.94 | 2:03.37 | 2:46.00 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sebastian Halvorsen | 1999 | 382 | 36.25 | 1:18.75 | 2:02.30 | 2:46.20 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
19 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 380 | 38.20 | 1:20.43 | 2:03.51 | 2:46.48 | |||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 377 | 37.68 | 1:20.10 | 2:03.36 | 2:46.91 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Magnus Gertz | 2000 | 365 | 36.65 | 1:18.65 | 2:03.81 | 2:48.73 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Mads L. Werther | 2000 | 358 | 38.97 | 1:22.90 | 2:07.04 | 2:49.84 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Lucas Christoffersen | 2000 | 351 | 38.33 | 1:22.14 | 2:06.62 | 2:51.05 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Thorbjørn Eriksen | 2000 | 321 | 39.00 | 1:23.67 | 2:09.60 | 2:56.17 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:38 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 14:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 30, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 611 | 30.87 | 1:04.85 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 605 | 29.90 | 1:05.08 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 602 | 30.82 | 1:05.19 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mia Seehausen | 2001 | 590 | 30.95 | 1:05.63 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Line J. V. Hededal | 2001 | 573 | 30.95 | 1:06.26 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 520 | 32.34 | 1:08.45 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma Jørgensen | 2001 | 483 | 32.96 | 1:10.14 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Helene Marie Andersen | 2001 | 465 | 33.29 | 1:11.03 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 464 | 32.74 | 1:11.06 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Alberte Korsgaard | 2001 | 453 | 33.76 | 1:11.65 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 448 | 33.36 | 1:11.94 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 424 | 33.93 | 1:13.25 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sille Ibsen | 2001 | 421 | 32.79 | 1:13.45 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 411 | 33.79 | 1:13.99 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Isabella Bach | 2002 | 402 | 33.48 | 1:14.59 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 397 | 34.46 | 1:14.86 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 388 | 35.39 | 1:15.44 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
18 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 383 | 34.60 | 1:15.79 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
19 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 375 | 35.93 | 1:16.32 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
20 | Didde Meyer | 2001 | 367 | 35.01 | 1:16.86 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
21 | Thilde Timmermand | 2002 | 365 | 35.34 | 1:16.96 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Thea Søe Bach | 2002 | 355 | 36.55 | 1:17.72 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 351 | 36.62 | 1:18.02 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
24 | Astrid Nielsen | 2002 | 347 | 35.78 | 1:18.31 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
25 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 343 | 36.21 | 1:18.58 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 343 | 37.12 | 1:18.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Ida Sund | 2002 | 329 | 38.01 | 1:19.74 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Louise Hvarre | 2001 | 319 | 36.23 | 1:20.52 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
29 | Karen Hazell Brink | 2002 | 312 | 37.72 | 1:21.16 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
30 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 310 | 38.36 | 1:21.27 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Caroline Liboriussen | 2002 | 309 | 38.44 | 1:21.38 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Caroline Mogensen | 2002 | 308 | 37.47 | 1:21.49 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
33 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | 297 | 37.26 | 1:22.48 | |||||
NNGU - Team Blaabjerg | ||||||||||
34 | Sisse Fischer | 2002 | 294 | 36.83 | 1:22.77 | |||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
35 | Cecilie Gregersen | 2002 | 279 | 37.75 | 1:24.24 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
36 | Katrine B. Hansen | 2002 | 277 | 38.63 | 1:24.40 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
37 | Caroline Worm Hansen | 2002 | 246 | 40.15 | 1:27.83 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emilie Knudsen | 2002 | DNF | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:48 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 15:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 31, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Stm Drenge | 1999 | 543 | 4:04.10 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 29.24 | 1:00.51 | 1:00.51 | ||||||
Toke Michaelsen | 1999 | 31.75 | 1:08.41 | 2:08.92 | ||||||
Søren B. Jeppesen | 1999 | 28.28 | 1:01.46 | 3:10.38 | ||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 25.73 | 53.72 | 4:04.10 | ||||||
2 | Esbjerg Drenge | 1999 | 542 | 4:04.19 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oliver Christensen | 2000 | 31.76 | 1:06.38 | 1:06.38 | ||||||
Mikkel Gadgaard | 1999 | 29.40 | 1:04.62 | 2:11.00 | ||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 26.23 | 57.52 | 3:08.52 | ||||||
Oliver Kramer Andersen | 1999 | 26.32 | 55.67 | 4:04.19 | ||||||
3 | Haderslev Drenge 1 | 1999 | 512 | 4:08.91 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Frederik Oxenvad | 1999 | 30.73 | 1:02.98 | 1:02.98 | ||||||
Emil Knudsen | 1999 | 32.79 | 1:09.45 | 2:12.43 | ||||||
Magnus Stender Berg | 1999 | 27.80 | 1:00.70 | 3:13.13 | ||||||
Victor Kristensen | 1999 | 26.23 | 55.78 | 4:08.91 | ||||||
4 | Horsens Drenge 2 1 Lx | 1999 | 501 | 4:10.62 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Sander Schmidt | 1999 | 30.53 | 1:03.27 | 1:03.27 | ||||||
Esben Vad Arentoft | 1999 | 32.99 | 1:09.52 | 2:12.79 | ||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 26.92 | 1:00.13 | 3:12.92 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 27.66 | 57.70 | 4:10.62 | ||||||
5 | Agf Drenge 1 | 2000 | 464 | 4:17.22 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
David Hjort | 2000 | 30.58 | 1:02.59 | 1:02.59 | ||||||
Magnus Gertz | 2000 | 34.07 | 1:13.27 | 2:15.86 | ||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 28.63 | 1:03.84 | 3:19.70 | ||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 27.27 | 57.52 | 4:17.22 | ||||||
6 | Sto Powerpuff Boys | 2000 | 461 | 4:17.77 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 30.64 | 1:04.09 | 1:04.09 | ||||||
Andreas Bui | 2000 | 33.08 | 1:11.61 | 2:15.70 | ||||||
Benjamin Mads Andresen | 2000 | 29.92 | 1:05.36 | 3:21.06 | ||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 26.80 | 56.71 | 4:17.77 | ||||||
7 | Silkeborg Drenge | 1999 | 442 | 4:21.34 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 30.95 | 1:03.64 | 1:03.64 | ||||||
Mikkel Kirkegaard | 1999 | 33.25 | 1:12.31 | 2:15.95 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 32.39 | 1:08.57 | 3:24.52 | ||||||
Jacob F. Frederiksen | 1999 | 26.41 | 56.82 | 4:21.34 | ||||||
8 | Aalborg Drenge 1 | 1999 | 438 | 4:22.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Lars Lyhne | 1999 | 31.09 | 1:03.87 | 1:03.87 | ||||||
Morten Due Nielsen | 1999 | 32.98 | 1:10.33 | 2:14.20 | ||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 29.27 | 1:03.08 | 3:17.28 | ||||||
Mads L. Werther | 2000 | 30.36 | 1:04.80 | 4:22.08 | ||||||
9 | Rsk Drenge | 1999 | 433 | 4:23.09 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Kristoffer Desmareth | 2000 | 31.65 | 1:04.95 | 1:04.95 | ||||||
Lasse Lundstrøm | 1999 | 37.85 | 1:20.43 | 2:25.38 | ||||||
Oliver Broholm | 1999 | 27.68 | 1:01.44 | 3:26.82 | ||||||
August Korsgaard | 1999 | 26.60 | 56.27 | 4:23.09 | ||||||
10 | Kolding Drenge | 2000 | 406 | 4:28.91 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Andreas Jørgensen | 2000 | 32.72 | 1:07.83 | 1:07.83 | ||||||
Kasper Jørgensen | 2000 | 36.53 | 1:17.98 | 2:25.81 | ||||||
Malthe Sielemann | 1999 | 31.85 | 1:06.96 | 3:32.77 | ||||||
Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 26.87 | 56.14 | 4:28.91 | ||||||
11 | Aarhus Swim Drenge 1 | 1999 | 395 | 4:31.41 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Magnus Boldrup Birn | 2000 | 33.24 | 1:08.20 | 1:08.20 | ||||||
Dan Izhar-Larsen | 1999 | 35.66 | 1:17.02 | 2:25.22 | ||||||
Søren Wolf | 2000 | 30.62 | 1:07.39 | 3:32.61 | ||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 27.53 | 58.80 | 4:31.41 | ||||||
12 | Horsens Drenge 1 1 Lx | 2000 | 376 | 4:35.77 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Alexander Fenger | 1999 | 34.37 | 1:10.81 | 1:10.81 | ||||||
Viktor Bull Kramer | 2000 | 37.09 | 1:19.90 | 2:30.71 | ||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | 29.85 | 1:04.38 | 3:35.09 | ||||||
Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 29.06 | 1:00.68 | 4:35.77 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:02 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 15:21 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 32, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Piger 1 | 2001 | 636 | 4:02.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 29.05 | 1:00.04 | 1:00.04 | ||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 29.70 | 1:01.38 | 2:01.42 | ||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 29.46 | 1:01.23 | 3:02.65 | ||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 28.69 | 59.45 | 4:02.10 | ||||||
2 | Esv 1 | 2001 | 579 | 4:09.68 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 28.54 | 1:00.48 | 1:00.48 | ||||||
Michelle Jatta | 2001 | 28.61 | 1:00.63 | 2:01.11 | ||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 30.11 | 1:04.27 | 3:05.38 | ||||||
Louise Hvarre | 2001 | 30.81 | 1:04.30 | 4:09.68 | ||||||
3 | Aarhus Swim Piger 1 | 2001 | 570 | 4:11.09 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 31.02 | 1:04.68 | 1:04.68 | ||||||
Ida Bøgh Hald | 2001 | 30.36 | 1:03.45 | 2:08.13 | ||||||
Mia Seehausen | 2001 | 29.48 | 1:02.10 | 3:10.23 | ||||||
Line Johannsen | 2001 | 29.07 | 1:00.86 | 4:11.09 | ||||||
4 | Hsc Piger | 2001 | 568 | 4:11.42 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 30.75 | 1:03.53 | 1:03.53 | ||||||
Thilde Rud Iversen | 2001 | 31.17 | 1:05.54 | 2:09.07 | ||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 28.59 | 59.88 | 3:08.95 | ||||||
Isabella Bach | 2002 | 30.00 | 1:02.47 | 4:11.42 | ||||||
5 | Horsens Piger 2 1 Lx | 2001 | 544 | 4:15.02 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 30.78 | 1:03.38 | 1:03.38 | ||||||
Sille Ibsen | 2001 | 30.42 | 1:04.65 | 2:08.03 | ||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 30.59 | 1:04.18 | 3:12.21 | ||||||
Michelle Franow | 2001 | 29.41 | 1:02.81 | 4:15.02 | ||||||
6 | Nyborg Piger | 2001 | 530 | 4:17.27 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Maria Bredal Larsen | 2002 | 31.26 | 1:05.04 | 1:05.04 | ||||||
Iben Bak | 2001 | 29.83 | 1:03.16 | 2:08.20 | ||||||
Maria Lorenzen | 2001 | 31.97 | 1:08.27 | 3:16.47 | ||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 29.02 | 1:00.80 | 4:17.27 | ||||||
7 | Aalborg Piger 3 | 2001 | 528 | 4:17.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Nete Lund Madsen | 2001 | 32.18 | 1:05.30 | 1:05.30 | ||||||
Maja Meinert | 2001 | 30.68 | 1:04.12 | 2:09.42 | ||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 31.84 | 1:05.78 | 3:15.20 | ||||||
Stefanie Brun Koch | 2001 | 29.78 | 1:02.34 | 4:17.54 | ||||||
8 | Stm Piger | 2001 | 521 | 4:18.75 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Signe Bach | 2002 | 32.65 | 1:08.10 | 1:08.10 | ||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 28.65 | 59.43 | 2:07.53 | ||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 31.40 | 1:05.28 | 3:12.81 | ||||||
Laura Gam | 2001 | 31.86 | 1:05.94 | 4:18.75 | ||||||
9 | Aalborg Piger 2 | 2001 | 495 | 4:23.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 31.91 | 1:06.19 | 1:06.19 | ||||||
Line Sloth Holm | 2001 | 31.45 | 1:05.31 | 2:11.50 | ||||||
Lea Serup Schøn | 2002 | 31.35 | 1:05.01 | 3:16.51 | ||||||
Helena M. S. Sørensen | 2001 | 30.89 | 1:06.57 | 4:23.08 | ||||||
10 | Vs Piger | 2001 | 479 | 4:25.95 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 31.63 | 1:04.84 | 1:04.84 | ||||||
Julie Søgaard | 2001 | 30.56 | 1:04.46 | 2:09.30 | ||||||
Helene Marie Andersen | 2001 | 33.13 | 1:08.47 | 3:17.77 | ||||||
Karoline Vasegaard | 2001 | 32.95 | 1:08.18 | 4:25.95 | ||||||
11 | Sto Super Mermaids | 2001 | 475 | 4:26.71 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Mette Bruun-Petersen | 2001 | 30.13 | 1:01.64 | 1:01.64 | ||||||
Christine Nielsen | 2001 | 33.53 | 1:08.71 | 2:10.35 | ||||||
Karen Hazell Brink | 2002 | 34.24 | 1:10.69 | 3:21.04 | ||||||
Silja Ösp Logadottir | 2001 | 31.75 | 1:05.67 | 4:26.71 | ||||||
12 | Odder Piger | 2001 | 464 | 4:28.85 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Signe Søby Jensen | 2001 | 33.65 | 1:09.91 | 1:09.91 | ||||||
Liv Hingeberg | 2001 | 31.40 | 1:06.21 | 2:16.12 | ||||||
Sidsel Nielsen | 2002 | 32.73 | 1:09.19 | 3:25.31 | ||||||
Marie Christensen | 2002 | 30.54 | 1:03.54 | 4:28.85 | ||||||
13 | Agf Piger 1 | 2002 | 451 | 4:31.44 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Julie Nykvist Jensen | 2001 | 32.50 | 1:06.49 | 1:06.49 | ||||||
Line Gertz | 2001 | 31.83 | 1:06.99 | 2:13.48 | ||||||
Selma Bruun | 2001 | 32.35 | 1:07.79 | 3:21.27 | ||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 33.17 | 1:10.17 | 4:31.44 | ||||||
14 | Horsens Piger 1 | 2001 | 443 | 4:32.95 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 31.01 | 1:04.37 | 1:04.37 | ||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 32.11 | 1:07.38 | 2:11.75 | ||||||
Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 33.20 | 1:10.29 | 3:22.04 | ||||||
Caroline Liboriussen | 2002 | 1:10.91 | 1:10.91 | 4:32.95 | ||||||
15 | Nord Piger | 2002 | 431 | 4:35.58 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Cecilie Væver | 2002 | 33.65 | 1:12.17 | 1:12.17 | ||||||
Lærke Als | 2002 | 33.75 | 1:10.88 | 2:23.05 | ||||||
Lærke Bjerre Tange | 2002 | 30.68 | 1:04.67 | 3:27.72 | ||||||
Charlotte S. Jensen | 2002 | 32.98 | 1:07.86 | 4:35.58 | ||||||
16 | Rsk Piger | 2001 | 424 | 4:37.13 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Karoline Kjær | 2001 | 32.25 | 1:07.13 | 1:07.13 | ||||||
Caroline Larsen | 2001 | 32.05 | 1:08.14 | 2:15.27 | ||||||
Camille Hertzog | 2001 | 35.54 | 1:13.93 | 3:29.20 | ||||||
Alberte Korsgaard | 2001 | 32.85 | 1:07.93 | 4:37.13 | ||||||
17 | Esv 2 | 2001 | 395 | 4:43.63 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 32.75 | 1:08.43 | 1:08.43 | ||||||
Alberte Kjølby | 2002 | 34.95 | 1:12.51 | 2:20.94 | ||||||
Natasja Muncrief | 2002 | 33.51 | 1:11.56 | 3:32.50 | ||||||
Regitze Bæhrenz | 2001 | 33.57 | 1:11.13 | 4:43.63 | ||||||
18 | Isk Killer Babes | 2002 | 390 | 4:44.92 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Julie B. Andersen | 2002 | 34.49 | 1:13.22 | 1:13.22 | ||||||
Sara Gade | 2002 | 32.74 | 1:08.80 | 2:22.02 | ||||||
Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 32.76 | 1:10.19 | 3:32.21 | ||||||
Emilie Knudsen | 2002 | 34.37 | 1:12.71 | 4:44.92 | ||||||
19 | Horsens Piger 3 31 | 2002 | 367 | 4:50.75 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Emilia Juhl Leiszner | 2002 | 35.69 | 1:14.94 | 1:14.94 | ||||||
Ida Sund | 2002 | 35.04 | 1:11.83 | 2:26.77 | ||||||
Frederikke Brændgaard | 2001 | 33.86 | 1:11.41 | 3:38.18 | ||||||
Marikka Andersen | 2002 | 34.43 | 1:12.57 | 4:50.75 | ||||||
- | Esbjerg Piger | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Freja Winkler | 2001 | 31.83 | 1:07.10 | 1:07.10 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:21 |