Results for DGI Landsmesterskab 2015
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 1
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 18:41 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1925-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Rina Damsgaard | 1956 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | DGI Østjylland | 34.06 | 1:10.96 | |||||
2 | Camilla Linne | 1997 | Dgi Sønderjylland | 35.36 | 1:12.99 | |||||
3 | Caroline Mikkelsen | 1998 | DGI Nordjylland | 36.23 | 1:14.66 | |||||
4 | Katrine Kristensen | 1997 | DGI Nordjylland | 36.59 | 1:16.39 | |||||
5 | Johanne Bogh | 1996 | Dgi Sønderjylland | 37.70 | 1:18.45 | |||||
6 | Merethe Mark Jensen | 1997 | DGI Nordjylland | 39.37 | 1:20.75 | |||||
7 | Trine G. Sørensen | 1997 | DGI Sydøstjylland | 41.61 | 1:23.92 | |||||
8 | Emma Louise Frohn | 1998 | DGI Midtjylland | 40.69 | 1:26.07 | |||||
9 | Caroline Odgaard | 1996 | DGI Fyn | 42.41 | 1:27.37 | |||||
10 | Sofie Svaneborg | 1998 | DGI Fyn | 44.00 | 1:29.19 | |||||
11 | Maria Andreasen | 1994 | DGI Nordjylland | 44.72 | 1:33.32 | |||||
12 | Mathilde Odgaard | 1996 | DGI Fyn | 1:37.00 | ||||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Christensen | 1999 | DGI Nordjylland | 35.26 | 1:12.49 | |||||
2 | Anne Nielsen | 1999 | DGI Nordjylland | 38.32 | 1:16.18 | |||||
3 | Maria S. Johannsen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 38.20 | 1:17.84 | |||||
4 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | DGI Nordjylland | 38.30 | 1:17.87 | |||||
5 | Freja Emborg Sørensen | 1999 | DGI Nordjylland | 39.07 | 1:18.35 | |||||
6 | Olivia Steenstrup | 2000 | Dgi Sønderjylland | 38.49 | 1:18.63 | |||||
7 | Julie Martinussen | 2000 | DGI Sydøstjylland | 38.84 | 1:18.77 | |||||
8 | Kasandra Isager | 2000 | DGI Sydvest | 38.91 | 1:20.38 | |||||
9 | Rikke M. Christensen | 2000 | DGI Sydvest | 40.01 | 1:20.76 | |||||
10 | Gitta Nielsen | 1999 | DGI Nordjylland | 39.95 | 1:21.42 | |||||
11 | Rikke Thybo Svenstrup | 1999 | DGI Østjylland | 39.61 | 1:21.81 | |||||
12 | Sidse Månsson | 2000 | DGI Nordjylland | 40.89 | 1:24.21 | |||||
13 | Caroline Jürgensen | 2000 | DGI Østjylland | 41.03 | 1:25.08 | |||||
14 | Cecilie Poulsen | 1999 | Dgi Sønderjylland | 43.07 | 1:27.65 | |||||
15 | Signe Hadrup Andersen | 2000 | DGI Sydvest | 43.75 | 1:27.87 | |||||
16 | Julie Dalgaard Petersen | 2000 | DGI Storstrømmen | 43.09 | 1:28.14 | |||||
17 | Andrea Zanchetta | 2000 | DGI Nordjylland | 43.91 | 1:28.47 | |||||
18 | Amanda Hørdum Bjørnholdt | 1999 | DGI Østjylland | 42.78 | 1:29.08 | |||||
19 | Emilie Gaál | 1999 | DGI Storstrømmen | 42.90 | 1:29.42 | |||||
20 | Kirsten Q. Noro | 2000 | DGI Midtjylland | 43.88 | 1:29.57 | |||||
21 | Maria Hjort Lodstrup | 2000 | DGI Storstrømmen | 44.16 | 1:31.62 | |||||
22 | Ida Petersen | 1999 | Dgi Sønderjylland | 46.33 | 1:33.73 | |||||
23 | Johanne B. Holm | 2000 | DGI Østjylland | 45.48 | 1:35.39 | |||||
24 | Rebecca Tonnesen | 2000 | DGI Sydøstjylland | 52.86 | 1:55.48 | |||||
- | Alberte Engsbye | 2000 | DGI Fyn | DSQ | ej rørt ved 50m | |||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alison Lodal Hinklon | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 38.16 | 1:16.86 | |||||
2 | Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | DGI Storstrømmen | 38.08 | 1:17.31 | |||||
3 | Annika Jacobsen | 2001 | DGI Østjylland | 38.89 | 1:18.75 | |||||
4 | Sofie Vegener | 2002 | DGI Østjylland | 39.73 | 1:19.44 | |||||
5 | Sara Gade | 2002 | DGI Midtjylland | 39.75 | 1:20.32 | |||||
6 | Mille C. Berg | 2001 | DGI Sydøstjylland | 39.97 | 1:20.43 | |||||
7 | Mie Petersen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 40.46 | 1:22.10 | |||||
8 | Freja Larsen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 40.16 | 1:22.26 | |||||
9 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | DGI Sydøstjylland | 40.39 | 1:23.18 | |||||
10 | Jasmin Hillerup | 2001 | DGI Storstrømmen | 40.79 | 1:23.46 | |||||
11 | Amalie Christoffersen | 2001 | DGI Sydvest | 41.64 | 1:24.23 | |||||
12 | Helene Levring | 2001 | DGI Midtjylland | 41.04 | 1:24.50 | |||||
13 | Savannah Lundvig | 2001 | DGI Midtjylland | 41.27 | 1:25.44 | |||||
14 | Emma Andersen | 2001 | DGI Østjylland | 41.04 | 1:25.68 | |||||
15 | Maja Brinkmann | 2002 | DGI Sydøstjylland | 42.01 | 1:25.85 | |||||
16 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 43.52 | 1:26.24 | |||||
17 | Sofie Petersen | 2001 | DGI Østjylland | 41.80 | 1:26.25 | |||||
18 | Clara Mortensen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 41.89 | 1:26.78 | |||||
19 | Sofie Højberg Hygum | 2001 | DGI Sydvest | 41.97 | 1:27.39 | |||||
20 | Freja Schjøtt | 2001 | Dgi Sønderjylland | 42.30 | 1:28.07 | |||||
21 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 43.58 | 1:28.14 | |||||
22 | Nanna Eriksen | 2001 | DGI Nordjylland | 42.99 | 1:28.16 | |||||
23 | Laura Mikkelsen | 2001 | DGI Storstrømmen | 43.62 | 1:28.56 | |||||
24 | Karoline Jensen | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 43.96 | 1:29.11 | |||||
25 | Frida Jensen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 43.90 | 1:29.34 | |||||
26 | Astrid Francisca Jacobsen | 2001 | DGI Østjylland | 44.53 | 1:29.40 | |||||
27 | Frida B. Nielsen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 44.66 | 1:29.47 | |||||
28 | Mie Schack Poulsen | 2001 | DGI Sydvest | 44.27 | 1:29.81 | |||||
29 | Sara Falch | 2002 | DGI Nordjylland | 43.72 | 1:29.96 | |||||
30 | Laura Madsen | 2002 | DGI Nordjylland | 43.96 | 1:30.34 | |||||
31 | Lærke Bladtkramer | 2001 | Dgi Sønderjylland | 43.74 | 1:30.77 | |||||
32 | Emma Gade | 2002 | DGI Sydvest | 45.53 | 1:33.23 | |||||
33 | Cecilie Prior | 2002 | DGI Nordjylland | 45.87 | 1:33.76 | |||||
34 | Caroline V. Kokholm | 2002 | DGI Østjylland | 44.63 | 1:34.19 | |||||
35 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | DGI Nordjylland | 44.13 | 1:34.55 | |||||
36 | Josefine Fleggaard | 2001 | Dgi Sønderjylland | 45.73 | 1:34.76 | |||||
37 | Josefine T.k Pedersen | 2002 | DGI Nordjylland | 48.69 | 1:36.49 | |||||
38 | Iben K. Zachariassen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 47.35 | 1:36.95 | |||||
39 | Lykke Munk | 2002 | DGI Sydøstjylland | 1:36.98 | ||||||
40 | Sofie M. Christensen | 2002 | DGI Nordjylland | 48.29 | 1:38.02 | |||||
41 | Line Gunvald | 2001 | DGI Sydvest | 49.28 | 1:40.76 | |||||
42 | Emma Juel Petersen | 2001 | DGI Fyn | 48.78 | 1:40.95 | |||||
43 | Iben Knudsen | 2001 | DGI Fyn | 51.20 | 1:45.57 | |||||
44 | Amalie Mathiesen | 2001 | DGI Østjylland | 52.01 | 1:49.02 | |||||
45 | Malak Dohri | 2002 | DGI Storstrømmen | 50.67 | 1:51.92 | |||||
- | Anna Haue Jensen | 2001 | DGI Fyn | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Anna Kaarill | 2002 | DGI Fyn | DSQ | ej rørt ved 25m | |||||
- | Laura Lundbek Nüchel | 2002 | DGI Storkøbenhavn | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Nina Jensen | 2002 | DGI Sydvest | DSQ | brystarm ved vending | |||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Thomsen | 2003 | DGI Nordjylland | 40.09 | 1:20.46 | |||||
2 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | DGI Sydvest | 40.41 | 1:23.37 | |||||
3 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 42.49 | 1:29.01 | |||||
4 | Alberte Kempel Christense | 2004 | DGI Østjylland | 44.36 | 1:30.61 | |||||
5 | Emilie Mortensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 44.22 | 1:32.69 | |||||
6 | Karen Moos Jensen | 2003 | DGI Midtjylland | 46.47 | 1:36.77 | |||||
7 | Lykke Bladtkramer | 2003 | Dgi Sønderjylland | 48.15 | 1:38.65 | |||||
8 | Frederikke Andersen | 2004 | DGI Østjylland | 48.68 | 1:39.63 | |||||
9 | Julie Bech Ølgaard | 2003 | DGI Nordjylland | 50.55 | 1:43.13 | |||||
10 | Anna Lind Petersen | 2004 | DGI Storstrømmen | 50.01 | 1:44.83 | |||||
11 | Mikela Muhlig | 2003 | DGI Sydøstjylland | 50.31 | 1:44.96 | |||||
12 | Alberte Jung Ryhl | 2003 | DGI Sydøstjylland | 51.80 | 1:45.36 | |||||
13 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 50.74 | 1:45.56 | |||||
14 | Julie Malina Schmidt | 2003 | DGI Østjylland | 51.68 | 1:45.73 | |||||
15 | Andrea S. Berwald | 2003 | DGI Østjylland | 52.51 | 1:48.70 | |||||
16 | Cecilie Meier | 2003 | DGI Sydøstjylland | 52.39 | 1:51.74 | |||||
17 | Nathalie Knudsen | 2003 | DGI Fyn | 54.09 | 1:53.63 | |||||
18 | Sara Høi Graversen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 53.52 | 1:54.43 | |||||
19 | Julie Gadgaard | 2003 | DGI Sydvest | 57.94 | 1:57.28 | |||||
20 | Matilde Baltsersen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 59.67 | 2:02.65 | |||||
21 | Ida Tilsted | 2004 | DGI Østjylland | 1:02.59 | 2:08.55 | |||||
22 | Sofie L. Hasager | 2003 | DGI Østjylland | 1:05.53 | 2:15.56 | |||||
- | Sofie Nielsen | 2003 | DGI Storstrømmen | DNF | ||||||
- | Cecilie Vad Andersen | 2003 | DGI Midtjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | DGI Østjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 18:41 |