Resultater for Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2015 | Udskriftsdato | 01 februar 2015 | |||
Stævne by | Hjallerup | Udskriftstidspunkt | 12:46 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordj. & Svømmeklubben Søhesten | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2015 |
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Nielsen | 1997 | 393 | 33.42 | 1:09.60 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Signe Svendsen | 1996 | 344 | 34.05 | 1:12.76 | |||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
3 | Stine Boye Kristiansen | 1998 | 294 | 36.77 | 1:16.65 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Camilla Ottesen | 2000 | 523 | 30.53 | 1:03.30 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 482 | 31.53 | 1:05.04 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
3 | Camilla Johannesen | 1999 | 474 | 31.54 | 1:05.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Freja Emborg Sørensen | 1999 | 455 | 32.54 | 1:06.30 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
5 | Anne Nielsen | 1999 | 446 | 32.67 | 1:06.75 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Kjær | 1999 | 414 | 32.85 | 1:08.41 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | 412 | 32.58 | 1:08.54 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mette Baack | 2000 | 402 | 32.92 | 1:09.11 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
9 | Klara Therkildsen | 1999 | 400 | 33.74 | 1:09.19 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
10 | Camilla Outzen | 2000 | 380 | 33.35 | 1:10.38 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
11 | Astrid Yde | 2000 | 379 | 34.21 | 1:10.46 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Camilla D. Hansen | 2000 | 340 | 35.00 | 1:13.05 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Andrea Zanchetta | 2000 | 337 | 35.91 | 1:13.23 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
14 | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | 337 | 35.44 | 1:13.30 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Camilla Aagaard | 2000 | 335 | 35.08 | 1:13.39 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Line Tinggaard | 2000 | 300 | 36.93 | 1:16.16 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Emilia Nielsen | 2000 | 283 | 37.04 | 1:17.64 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
18 | Emma-Katrine Mortensen | 2000 | 65 | 54.59 | 2:06.62 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Gitta Nielsen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Josephine Strøm Hansen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Julie Kramer | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 608 | 29.31 | 1:00.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 505 | 31.26 | 1:04.04 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 449 | 31.87 | 1:06.57 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 431 | 32.84 | 1:07.50 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Maria Kornum | 2001 | 422 | 32.57 | 1:07.98 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
6 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 416 | 32.81 | 1:08.30 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lea Serup Schøn | 2002 | 415 | 32.92 | 1:08.37 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 407 | 33.83 | 1:08.79 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nete Lund Madsen | 2001 | 406 | 33.63 | 1:08.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 405 | 33.29 | 1:08.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 400 | 33.55 | 1:09.20 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Kirstine Frandsen | 2001 | 389 | 33.19 | 1:09.87 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
13 | Amalije Kristensen | 2002 | 345 | 34.55 | 1:12.73 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
14 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 323 | 36.00 | 1:14.31 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 318 | 36.99 | 1:14.68 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 317 | 35.87 | 1:14.78 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cecilie Væver | 2002 | 307 | 34.89 | 1:15.54 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
18 | Anna Sarauw | 2001 | 297 | 36.92 | 1:16.42 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
19 | Sisse Fischer | 2002 | 297 | 37.59 | 1:16.44 | |||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
20 | Marie Mygdam | 2001 | 285 | 36.89 | 1:17.49 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
21 | Ida Kristensen | 2001 | 279 | 37.11 | 1:18.00 | |||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
22 | Ida Rom Weikert | 2002 | 273 | 36.66 | 1:18.61 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
23 | Zarah Heden Mortensen | 2002 | 269 | 38.61 | 1:18.98 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
24 | Victoria Femhøj Jensen | 2002 | 266 | 37.79 | 1:19.31 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
25 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 260 | 38.54 | 1:19.85 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Anine B. Mariegaard | 2001 | 260 | 36.67 | 1:19.90 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
27 | Selina Munch Carlsen | 2001 | 257 | 37.96 | 1:20.18 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
28 | Louise Laurent | 2002 | 255 | 39.48 | 1:20.42 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Ida Christensen | 2001 | 249 | 39.15 | 1:21.07 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
30 | Nanna Eriksen | 2001 | 235 | 39.45 | 1:22.62 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
31 | Emma Rose Treney | 2002 | 231 | 39.46 | 1:23.12 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
32 | Josefine T.k Pedersen | 2002 | 228 | 39.92 | 1:23.42 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
33 | Katrine Munch Sørensen | 2002 | 201 | 42.35 | 1:26.98 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
34 | Sofie Lynglund Agesen | 2002 | 201 | 42.25 | 1:27.04 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
35 | Sofie Elise Schmidt | 2001 | 194 | 41.79 | 1:28.06 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
36 | Sofie Nielsen | 2001 | 192 | 43.09 | 1:28.39 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
37 | Laura Madsen | 2002 | 191 | 42.85 | 1:28.50 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
38 | Emma Tinggaard | 2002 | 162 | 44.49 | 1:33.55 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
39 | Karen Pedersen | 2002 | 152 | 45.37 | 1:35.43 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
40 | Sofie M. Christensen | 2002 | 134 | 48.19 | 1:39.51 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Lærke Als | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Cathrine Boe Andersen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Ida Marie H. Christensen | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lærke Asmussen | 2003 | 282 | 38.02 | 1:17.77 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 279 | 38.10 | 1:18.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Freja Romanski | 2003 | 275 | 38.10 | 1:18.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maibritt Christensen | 2003 | 262 | 38.62 | 1:19.69 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Michelle Philipsen | 2003 | 258 | 38.95 | 1:20.07 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Marta Woroniecka | 2003 | 255 | 37.85 | 1:20.40 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Camilla Kjær | 2003 | 251 | 38.23 | 1:20.84 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 249 | 38.52 | 1:20.98 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sara Bundgaard | 2003 | 248 | 38.97 | 1:21.17 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Sofie Lindstrøm Larsen | 2003 | 231 | 38.93 | 1:23.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Camilla R Nielsen | 2003 | 229 | 39.12 | 1:23.30 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
12 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 201 | 41.57 | 1:27.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emma Rask Sørensen | 2003 | 186 | 43.02 | 1:29.27 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
14 | Josefine W. Christiansen | 2003 | 177 | 44.08 | 1:30.80 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mille Winther | 2003 | 166 | 43.14 | 1:32.66 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 161 | 43.44 | 1:33.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Angelina Nørgaard | 2003 | 159 | 43.37 | 1:34.04 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 156 | 45.19 | 1:34.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Victoria Bjerre | 2003 | 151 | 46.52 | 1:35.63 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
20 | Emilia Nielsen | 2003 | 148 | 44.63 | 1:36.41 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
21 | Louise Høeg | 2003 | 144 | 45.73 | 1:37.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Tia Lindblad | 2003 | 131 | 46.94 | 1:40.38 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
23 | Emma Jensen | 2003 | 128 | 44.79 | 1:41.13 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
24 | Mette Brandt Pedersen | 2003 | 113 | 49.10 | 1:45.41 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
25 | Zenia Christensen | 2003 | 83 | 54.67 | 1:56.83 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Ida Jul Christiansen | 2004 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | DNF | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Anne Gilling-Iskov | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 271 | 38.53 | 1:18.77 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Holm Pedersen | 2005 | 179 | 42.54 | 1:30.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Louise Lie Thisted | 2005 | 166 | 44.95 | 1:32.71 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 165 | 42.61 | 1:32.98 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 154 | 44.37 | 1:34.98 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 142 | 45.91 | 1:37.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Zenia Christensen | 2005 | 114 | 49.88 | 1:44.99 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Kristine Vestergaard | 2005 | DNS | |||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Søhesten | Udskriftstidspunkt | 12:46 |