Tulokset Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2015 | Udskriftsdato | 31 januar 2015 | |||
Stævne by | Hjallerup | Udskriftstidspunkt | 15:08 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordj. & Svømmeklubben Søhesten | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2015 |
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Dennis Madsen | 1997 | 461 | 26.27 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
2 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 447 | 26.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Peter Gadsbøll | 1993 | 447 | 26.53 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Thomas Birkkjær | 1996 | 445 | 26.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 428 | 26.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thomas Kjær | 1998 | 385 | 27.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Asger Mikkelsen | 1997 | 276 | 31.15 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristian Berthelsen | 1999 | 417 | 27.16 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
2 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 377 | 28.10 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
3 | Rune Nørgaard | 2000 | 369 | 28.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Scott Stegenborg | 2000 | 342 | 29.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Simon Andersen | 2000 | 324 | 29.55 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
6 | Daniel Labuschagne | 1999 | 321 | 29.64 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Daniel Vang Kleist | 2000 | 293 | 30.53 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Andreas Prior | 1999 | 278 | 31.07 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
9 | Jens Jensen | 1999 | 266 | 31.54 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
10 | Anders Storgaard Nielsen | 2000 | 245 | 32.42 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Hugin Juliansson | 2000 | 235 | 32.87 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
12 | Jonathan L Kristensen | 2000 | 228 | 33.21 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rasmus Pedersen | 2000 | 218 | 33.72 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lawrence Langley | 2001 | 405 | 27.42 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
2 | Malthe Levisen | 2001 | 386 | 27.87 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | David Johansen | 2001 | 286 | 30.80 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
4 | Sebastian Sønderholm | 2002 | 258 | 31.88 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicklas Pedersen | 2001 | 250 | 32.19 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Juul Pedersen | 2002 | 245 | 32.41 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Ruben C. Nørgaard | 2002 | 240 | 32.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jacob Lybech Christensen | 2002 | 190 | 35.29 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
9 | Sander van der Pool | 2002 | 186 | 35.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | 168 | 36.74 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | 141 | 38.93 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
12 | Andreas Strøm Hansen | 2002 | 130 | 40.03 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 261 | 31.74 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Christian Kornum | 2003 | 255 | 31.99 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
3 | Nikolai Sander | 2003 | 244 | 32.46 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Mathias Knudsen | 2003 | 200 | 34.67 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 181 | 35.83 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alex Søndergaard | 2003 | 176 | 36.19 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 168 | 36.73 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
8 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 167 | 36.79 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nikolai Levi Larsen | 2003 | 157 | 37.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Casper Johannesen | 2004 | 149 | 38.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Oliver Pedersen | 2003 | 141 | 38.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathias Kjær | 2003 | 136 | 39.38 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jimmy Nielsen | 2003 | 134 | 39.62 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Johan Roderick | 2003 | 132 | 39.86 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Malthe Spanggaard | 2004 | 119 | 41.26 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
16 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 110 | 42.34 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | August Mortensen | 2003 | 109 | 42.47 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 106 | 42.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jonas Abildgaard | 2003 | 104 | 43.09 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
20 | Leonardo Da Silva | 2004 | 103 | 43.20 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Marcus Albæk | 2004 | 91 | 45.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Asger H. M. Christensen | 2004 | 90 | 45.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mikkel Pedersen | 2004 | 87 | 45.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Danilo Møller | 2004 | 83 | 46.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Malthe Stahl Olsen | 2004 | 83 | 46.46 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
26 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | 65 | 50.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Jens-Kristian D. Jensen | 2004 | 63 | 50.99 | ||||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
- | Frederik P Justesen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicklas Bager | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 122 | 40.90 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
2 | Philip Vesterby | 2005 | 71 | 49.00 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Karl-Emil O. Jensen | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 31 januar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Søhesten | Udskriftstidspunkt | 15:08 |