Results for Strängnäs Simcup 2015
Below are all results from the competition shown by session.
Söndag 1/3 Klockan 09.30 (Insim kl. 08.30)
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Strängnäs Simcup 2015 | Utskriftsdatum | 01 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 11:56 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2015 |
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Axel Brorsson | 1996 | 511 | 25.38 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
2 | Nicklas Eriksson | 1996 | 493 | 25.68 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
3 | Karl Lindoff | 1998 | 485 | 25.83 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
4 | William Brand | 1998 | 482 | 25.88 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
5 | Erik Skogfors | 1996 | 412 | 27.27 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
6 | Marko Biscevic | 1998 | 401 | 27.52 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
7 | Axel Eriksson | 1998 | 381 | 27.98 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Elias Olsson Svensson | 1996 | 377 | 28.09 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
9 | Stefan Biscevic | 1998 | 371 | 28.25 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Isak Brundin | 2000 | 391 | 27.74 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
2 | Jakob Idesten | 1999 | 391 | 27.76 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
3 | Carl Bidebo | 2000 | 339 | 29.11 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
4 | Kevin Wåhlin | 2000 | 320 | 29.66 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Artush Shahverdyan | 2000 | 313 | 29.88 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
6 | Tim Ekström Lundemo | 1999 | 304 | 30.17 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
7 | Blazej Piotrowski | 2000 | 286 | 30.80 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Axel Witt | 2000 | 272 | 31.33 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
9 | Willy Färemyr Orréll | 2000 | 229 | 33.14 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
10 | Sebastian Divander | 2000 | 146 | 38.52 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
- | Totte Finnerman | 2000 | DSQ | |||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | John Aldrin | 2001 | 425 | 26.99 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
2 | Arvid Heikinniemi | 2001 | 352 | 28.75 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
3 | Leo Jakobsson | 2002 | 324 | 29.55 | ||||||
Bålsta Simklubb | ||||||||||
4 | John Brolin | 2002 | 318 | 29.74 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Filip Rautiainen | 2001 | 279 | 31.03 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
6 | David Könemann | 2001 | 237 | 32.76 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | William Lahto | 2002 | 223 | 33.46 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
8 | Samuel Edebrink | 2002 | 172 | 36.47 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
9 | Anders Malmberg | 2002 | 156 | 37.63 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
10 | Loke Rönnholm | 2001 | 156 | 37.66 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
- | Jakob Svensson | 2002 | DNS | |||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Kevin Grahn | 2003 | 263 | 31.65 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
2 | Eskil Jonsson | 2003 | 208 | 34.22 | ||||||
Bålsta Simklubb | ||||||||||
3 | Fredrik Karlsson | 2004 | 204 | 34.47 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
4 | Anton Rautiainen | 2003 | 193 | 35.08 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
5 | Lukasz Piotrowski | 2003 | 185 | 35.62 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Gustav Walldén | 2003 | 184 | 35.69 | ||||||
Simklubben Ena | ||||||||||
7 | Axel Thorsén | 2003 | 183 | 35.75 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
8 | Erik Ankarling | 2004 | 180 | 35.91 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
9 | Samuel Nyberg | 2003 | 156 | 37.70 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
10 | Evert Jonsson | 2003 | 155 | 37.71 | ||||||
Bålsta Simklubb | ||||||||||
11 | Gustav Thelander | 2003 | 149 | 38.25 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
12 | Elias Fahlstedt | 2003 | 146 | 38.54 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
13 | Vigor Runemar-Ham | 2004 | 144 | 38.65 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
14 | Erik Aldrin | 2003 | 128 | 40.25 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
15 | Joachim Carlsson | 2003 | 126 | 40.40 | ||||||
Bålsta Simklubb | ||||||||||
16 | Olle Pettersson | 2004 | 120 | 41.12 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
17 | Gustav Thorsén | 2004 | 104 | 43.07 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
18 | Ludvig Persson | 2004 | 98 | 43.95 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
19 | Lucas Wendborg | 2004 | 71 | 48.89 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Lukas Jakobsson | 2005 | 108 | 42.59 | ||||||
Bålsta Simklubb | ||||||||||
2 | Oskar Glawing | 2005 | 91 | 45.13 | ||||||
Finspångs Simklubb | ||||||||||
3 | Felix Eriksson | 2005 | 73 | 48.53 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
4 | Olle Thorsén | 2006 | 55 | 53.32 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
- | Max Wahlqvist | 2005 | DSQ | |||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 mars 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:56 |