Resultater for Strängnäs Simcup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Strängnäs Simcup 2015 | Utskriftsdatum | 01 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 10:33 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2015 |
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Axel Brorsson | 1996 | 445 | 29.61 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
2 | William Brand | 1998 | 418 | 30.22 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
3 | Karl Lindoff | 1998 | 403 | 30.61 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
3 | Stefan Biscevic | 1998 | 403 | 30.61 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
5 | Erik Skogfors | 1996 | 368 | 31.53 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
6 | Marko Biscevic | 1998 | 366 | 31.60 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
7 | Nicklas Eriksson | 1996 | 355 | 31.93 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
8 | Axel Eriksson | 1998 | 265 | 35.18 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Elias Olsson Svensson | 1996 | 265 | 35.20 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Isak Brundin | 2000 | 331 | 32.67 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
2 | Jakob Idesten | 1999 | 289 | 34.19 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
3 | Carl Bidebo | 2000 | 264 | 35.24 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
4 | Tim Ekström Lundemo | 1999 | 258 | 35.50 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
5 | Artush Shahverdyan | 2000 | 248 | 35.97 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
6 | Blazej Piotrowski | 2000 | 239 | 36.39 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Kevin Wåhlin | 2000 | 234 | 36.64 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Axel Witt | 2000 | 221 | 37.35 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
9 | Willy Färemyr Orréll | 2000 | 190 | 39.30 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
10 | Totte Finnerman | 2000 | 161 | 41.55 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
11 | Sebastian Divander | 2000 | 85 | 51.34 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | John Aldrin | 2001 | 347 | 32.16 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
2 | Leo Jakobsson | 2002 | 250 | 35.87 | ||||||
Bålsta Simklubb | ||||||||||
3 | Filip Rautiainen | 2001 | 230 | 36.90 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
4 | Arvid Heikinniemi | 2001 | 226 | 37.11 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
5 | John Brolin | 2002 | 225 | 37.17 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | David Könemann | 2001 | 200 | 38.64 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | William Lahto | 2002 | 178 | 40.15 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
8 | Loke Rönnholm | 2001 | 138 | 43.68 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
9 | Anders Malmberg | 2002 | 122 | 45.52 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
- | Jakob Svensson | 2002 | DNS | |||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
- | Samuel Edebrink | 2002 | DSQ | |||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Kevin Grahn | 2003 | 239 | 36.41 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
2 | Lukasz Piotrowski | 2003 | 180 | 40.01 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Anton Rautiainen | 2003 | 171 | 40.69 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
4 | Eskil Jonsson | 2003 | 150 | 42.51 | ||||||
Bålsta Simklubb | ||||||||||
5 | Fredrik Karlsson | 2004 | 147 | 42.83 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
6 | Axel Thorsén | 2003 | 140 | 43.53 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
6 | Gustav Walldén | 2003 | 140 | 43.53 | ||||||
Simklubben Ena | ||||||||||
8 | Evert Jonsson | 2003 | 138 | 43.69 | ||||||
Bålsta Simklubb | ||||||||||
9 | Erik Aldrin | 2003 | 130 | 44.62 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
10 | Erik Ankarling | 2004 | 129 | 44.68 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
11 | Joachim Carlsson | 2003 | 126 | 45.05 | ||||||
Bålsta Simklubb | ||||||||||
12 | Gustav Thelander | 2003 | 111 | 46.91 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
13 | Elias Fahlstedt | 2003 | 105 | 47.84 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
14 | Vigor Runemar-Ham | 2004 | 102 | 48.30 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
15 | Ludvig Persson | 2004 | 95 | 49.41 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
16 | Gustav Thorsén | 2004 | 91 | 50.22 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
17 | Olle Pettersson | 2004 | 86 | 51.12 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
18 | Lucas Wendborg | 2004 | 77 | 52.99 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Oskar Glawing | 2005 | 98 | 48.97 | ||||||
Finspångs Simklubb | ||||||||||
2 | Lukas Jakobsson | 2005 | 87 | 50.86 | ||||||
Bålsta Simklubb | ||||||||||
3 | Olle Thorsén | 2006 | 59 | 57.94 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
- | Felix Eriksson | 2005 | DSQ | |||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
- | Max Wahlqvist | 2005 | DSQ | |||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 mars 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:33 |