Results for Strängnäs Simcup 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Strängnäs Simcup 2015 | Utskriftsdatum | 01 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 10:18 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2015 |
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Nelly Neuman | 1996 | 452 | 33.48 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
2 | Moa Sundholm | 1997 | 376 | 35.58 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
3 | Andrea Vestgård | 1998 | 347 | 36.54 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Jennifer Goding | 1998 | 335 | 36.99 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Amanda Kullman | 2000 | 402 | 34.80 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
2 | Rebecka Loikala | 2000 | 372 | 35.73 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
3 | Julia Budde | 1999 | 365 | 35.93 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
4 | Ida Asplund | 1999 | 330 | 37.18 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
5 | Jennie Isaksen | 2000 | 321 | 37.53 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
6 | Anna Viinapuu | 2000 | 313 | 37.82 | ||||||
Bålsta Simklubb | ||||||||||
7 | Katarina Lindoff | 2000 | 305 | 38.17 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
8 | Ebba Eriksson | 2000 | 299 | 38.40 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Tilde Eklind | 1999 | 299 | 38.43 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
10 | Emilia Loikala | 2000 | 268 | 39.82 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
11 | Nora Laine | 2000 | 252 | 40.66 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
12 | Donya Dam | 1999 | 245 | 41.03 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
13 | Amanda Lindgren | 2000 | 207 | 43.43 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
14 | Saga Heimisdottir | 2000 | 184 | 45.14 | TLB | |||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Josefine Härdelin | 2001 | 387 | 35.26 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Ida Lindblom | 2001 | 378 | 35.53 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
3 | Tova Magnusson | 2002 | 307 | 38.07 | ||||||
Bålsta Simklubb | ||||||||||
4 | Adelina Walldén | 2002 | 303 | 38.24 | ||||||
Simklubben Ena | ||||||||||
5 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | 296 | 38.52 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
6 | Emelie Widhe | 2001 | 274 | 39.53 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
7 | Maja Svensson | 2002 | 269 | 39.77 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
8 | Matilda Thorsén | 2001 | 263 | 40.10 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
9 | Matilda Ardanius | 2001 | 257 | 40.39 | ||||||
Bålsta Simklubb | ||||||||||
10 | Anna Idesten | 2001 | 227 | 42.10 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
11 | Tuva Andersson | 2002 | 208 | 43.31 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
12 | Thea Hilli - Andersson | 2001 | 197 | 44.16 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
13 | Tilda Granlund | 2001 | 183 | 45.25 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
14 | Ebba Wiesner | 2002 | 174 | 45.99 | TLB | |||||
Finspångs Simklubb | ||||||||||
15 | Sanna Elfgren | 2002 | 155 | 47.82 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
- | Klara Gårdman | 2002 | DSQ | |||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Elvira Dalin | 2003 | 294 | 38.62 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
2 | Ebba Stahlberg | 2003 | 280 | 39.27 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Sara Randerstedt | 2004 | 253 | 40.59 | ||||||
Simklubben Ena | ||||||||||
4 | Ebba Hazard | 2004 | 243 | 41.17 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Filippa Hedlund | 2003 | 242 | 41.22 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
6 | Alma Norgren | 2004 | 241 | 41.26 | ||||||
Bålsta Simklubb | ||||||||||
7 | Stefanie Petrovic | 2003 | 240 | 41.35 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Elsa Staaf | 2003 | 218 | 42.65 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
9 | Emily Sandberg | 2004 | 208 | 43.37 | ||||||
Bålsta Simklubb | ||||||||||
10 | Alicia Budden | 2004 | 200 | 43.91 | ||||||
Bålsta Simklubb | ||||||||||
11 | Filippa Karlsson | 2004 | 171 | 46.28 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
11 | Sofija Bojovic | 2004 | 171 | 46.28 | ||||||
Finspångs Simklubb | ||||||||||
13 | Estelle Gyoni | 2004 | 169 | 46.48 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
14 | Cassandra Sjösten | 2003 | 158 | 47.50 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
15 | Moa Westerberg | 2004 | 145 | 48.91 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
16 | Tea Persson | 2004 | 144 | 48.93 | ||||||
Bålsta Simklubb | ||||||||||
17 | Leia Eriksson | 2004 | 135 | 50.08 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
18 | Sofia Ingemansson | 2004 | 133 | 50.27 | ||||||
Bålsta Simklubb | ||||||||||
19 | Emilia Tshibanda | 2004 | 133 | 50.30 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
20 | Klara Fange | 2003 | 130 | 50.71 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
21 | Linnéa Fredriksson | 2004 | 126 | 51.14 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
22 | Tuwa Wahlqvist | 2003 | 117 | 52.42 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
23 | Gabriella Kello | 2003 | 105 | 54.36 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
24 | Tyra Martinsson | 2003 | 78 | 1:00.06 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
- | Carolina Modig | 2003 | DNS | |||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
- | Amy Smit | 2003 | DNF | |||||||
Bålsta Simklubb | ||||||||||
- | Adna Supukovic | 2003 | DSQ | |||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
- | Louise Haglund | 2003 | DSQ | |||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Ebba Holgersson | 2005 | 216 | 42.80 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Ebba Karnehov | 2005 | 185 | 45.07 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
3 | Malvina Walldén | 2005 | 138 | 49.64 | ||||||
Simklubben Ena | ||||||||||
4 | Elin Andersson | 2005 | 123 | 51.56 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
5 | Isabel Frykman | 2005 | 120 | 52.01 | ||||||
Bålsta Simklubb | ||||||||||
6 | Vera Romin | 2005 | 114 | 52.90 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
7 | Thilde Roshag | 2006 | 101 | 55.18 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
8 | Nova Aronsson | 2005 | 64 | 1:04.23 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
- | Ida Dalin | 2005 | DSQ | |||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
- | Tara Klarbo Egan | 2005 | DSQ | |||||||
Simklubben Ena | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 mars 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:18 |