Resultat för Arena Lyngby Open Trongaarden
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2015 Trongaarden | Udskriftsdato | 25 januar 2015 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:00 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 januar 2015 |
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:07.71 | ||||||
2 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 2:13.68 | ||||||
3 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | GTI | 2:18.68 | ||||||
4 | Magnus Havemann | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 2:29.24 | ||||||
5 | Halfdan H. Mørch | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 2:35.34 | ||||||
6 | Casper Pissenberger | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 2:40.86 | ||||||
7 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | GTI | 2:43.59 | ||||||
- | Emil Johansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nicolai S Christensen | 2000 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | ej forts bev v 100 m | |||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:15.36 | ||||||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 2:15.89 | ||||||
3 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:29.16 | ||||||
4 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:32.02 | ||||||
5 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:36.58 | ||||||
6 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:40.42 | ||||||
7 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:42.29 | ||||||
8 | Mads Enghave | 2002 | GTI | 2:44.48 | ||||||
9 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 2:46.81 | ||||||
10 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:46.82 | ||||||
11 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:49.17 | ||||||
12 | Frederik Clausen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:55.21 | ||||||
13 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:55.48 | ||||||
14 | Christian Galsøe | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:57.71 | ||||||
15 | Villads Kruse | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 3:01.14 | ||||||
16 | Gustav B. Thorndahl | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:06.56 | ||||||
17 | Noel Willem Pihl | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 3:07.71 | ||||||
18 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 3:11.87 | ||||||
19 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 3:14.25 | ||||||
20 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 3:15.85 | ||||||
21 | Gustav Larsen | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 3:18.97 | ||||||
- | Andreas Rex Olsen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej forts bev v 175 m | |||||
- | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | DSQ | ej forts bev v 75 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:00 |