Resultater for Arena Lyngby Open Trongaarden
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2015 Trongaarden | Udskriftsdato | 24 januar 2015 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 januar 2015 |
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:56.49 | ||||||
2 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | GTI | 2:04.59 | ||||||
3 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 2:04.70 | ||||||
4 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:07.57 | ||||||
5 | Nicolai Yuon Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:14.57 | ||||||
6 | Magnus Havemann | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 2:16.12 | ||||||
7 | Casper Pissenberger | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 2:17.62 | ||||||
8 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:18.51 | ||||||
9 | Villads Krarup | 2000 | Herlev Svømning | 2:18.78 | ||||||
10 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:19.68 | ||||||
11 | Daniel Brylov | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 2:22.37 | ||||||
12 | Nicolai S Christensen | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 3:22.35 | ||||||
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:02.86 | ||||||
2 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:13.23 | ||||||
3 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:15.25 | ||||||
4 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:15.36 | ||||||
5 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:15.90 | ||||||
6 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:20.52 | ||||||
7 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:20.85 | ||||||
8 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:20.95 | ||||||
9 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:21.08 | ||||||
10 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:21.39 | ||||||
11 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 2:21.61 | ||||||
12 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:22.25 | ||||||
13 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:24.71 | ||||||
14 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:26.39 | ||||||
15 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:27.27 | ||||||
16 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:27.38 | ||||||
17 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:27.57 | ||||||
18 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:28.04 | ||||||
19 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:28.40 | ||||||
20 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 2:29.24 | ||||||
21 | Lukas Christensen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:29.83 | ||||||
22 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:29.85 | ||||||
23 | Jens Jakob E. Petersen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 2:31.21 | ||||||
24 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:34.34 | ||||||
25 | Jannick Hagensen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 2:34.88 | ||||||
26 | Rasmus Løwenstein | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:38.27 | ||||||
27 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:39.07 | ||||||
28 | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:42.07 | ||||||
29 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:42.46 | ||||||
30 | Christian Lund Bie | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:44.15 | ||||||
31 | Hjalte Andersen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 2:46.91 | ||||||
32 | Christoffer Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:47.89 | ||||||
33 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:49.48 | ||||||
34 | Gustav Larsen | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 2:54.15 | ||||||
35 | Noel Willem Pihl | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:55.34 | ||||||
36 | Andreas Hoffmann | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:56.12 | ||||||
37 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:57.92 | ||||||
38 | Magnus Denker | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 3:03.96 | ||||||
39 | Andreas Rasmussen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 3:13.50 | ||||||
40 | Andreas Rex Olsen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 3:37.54 | ||||||
41 | Sofus Olivarius Vølund | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 3:39.73 | ||||||
42 | Malte A. Sch. Jørgensen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 3:54.95 | ||||||
- | Hector Jakobsen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:02 |