Resultat för Arena Lyngby Open Stadion
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2015 Stadion | Udskriftsdato | 24 januar 2015 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:49 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 23 januar 2015 |
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1915-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.58 | 1:00.98 | |||||
2 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 30.58 | 1:04.09 | |||||
3 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 30.79 | 1:05.10 | |||||
4 | Julie Schmidt | 1995 | Sigma Swim Allerød | 31.55 | 1:05.34 | |||||
5 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Sigma Swim Allerød | 30.99 | 1:05.72 | |||||
6 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 29.19 | 1:05.92 | |||||
7 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | Esbjerg Svømmeklub | 30.56 | 1:06.01 | |||||
8 | Julie Lunau | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 31.26 | 1:06.09 | |||||
9 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 31.17 | 1:06.69 | |||||
10 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 31.72 | 1:07.58 | |||||
11 | Marina Heller Hansen | 1994 | Sigma Swim Allerød | 31.87 | 1:08.13 | |||||
12 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.79 | 1:08.61 | |||||
13 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Sigma Swim Birkerød | 31.93 | 1:09.02 | |||||
14 | Cecilie Christensen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 31.84 | 1:09.13 | |||||
15 | Marianne Duijm | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 31.47 | 1:09.66 | |||||
16 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 31.38 | 1:09.95 | |||||
17 | Lisa Steen Duus | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 33.07 | 1:10.13 | |||||
18 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 32.86 | 1:10.25 | |||||
19 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 33.30 | 1:10.86 | |||||
20 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.60 | 1:11.14 | |||||
21 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.85 | 1:11.23 | |||||
22 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 33.62 | 1:11.86 | |||||
23 | Anna Puggaard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.67 | 1:13.10 | |||||
24 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.51 | 1:13.66 | |||||
25 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 34.29 | 1:14.74 | |||||
26 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg Sim | 34.99 | 1:15.19 | |||||
27 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 32.36 | 1:15.55 | |||||
28 | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | 34.70 | 1:16.47 | |||||
29 | Silje Krarup | 1998 | Herlev Svømning | 36.00 | 1:17.02 | |||||
30 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 35.93 | 1:18.85 | |||||
31 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 35.43 | 1:20.14 | |||||
32 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.22 | 1:24.21 | |||||
33 | Louise Albrechtsen | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.76 | 1:28.87 | |||||
- | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Simsällskap | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josien Wijkhuijs | 1999 | Zv Orca Leeuwarden | 30.12 | 1:04.77 | |||||
2 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 30.90 | 1:05.61 | |||||
3 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 32.09 | 1:08.54 | |||||
4 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 31.85 | 1:08.92 | |||||
5 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 33.03 | 1:10.12 | |||||
6 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.19 | 1:10.18 | |||||
7 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 33.03 | 1:10.59 | |||||
8 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 32.88 | 1:10.70 | |||||
9 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.37 | 1:10.83 | |||||
10 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | GTI | 33.82 | 1:10.93 | |||||
11 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | GTI | 33.13 | 1:10.96 | |||||
12 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.13 | 1:11.31 | |||||
13 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.87 | 1:11.95 | |||||
14 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.14 | 1:12.69 | |||||
15 | Mille Rask Sander | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 33.08 | 1:12.80 | |||||
16 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.73 | 1:13.26 | Deltager ikke i finalen | ||||
17 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.77 | 1:13.68 | |||||
18 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 34.12 | 1:13.86 | |||||
19 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 34.71 | 1:14.08 | |||||
20 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.69 | 1:14.31 | |||||
21 | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg Sim | 33.77 | 1:14.33 | |||||
22 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 34.77 | 1:14.60 | |||||
23 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.09 | 1:14.81 | |||||
24 | Amanda Egerod Lund | 2000 | Sigma Swim Allerød | 34.04 | 1:15.44 | |||||
25 | Alberte M Hansen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 35.04 | 1:15.56 | |||||
26 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 35.22 | 1:15.79 | |||||
27 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 35.04 | 1:16.03 | |||||
28 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.71 | 1:16.29 | |||||
29 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.30 | 1:16.47 | |||||
30 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | Farum Svømmeklub | 35.21 | 1:17.24 | |||||
31 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 36.81 | 1:18.14 | |||||
32 | Anika Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.55 | 1:18.96 | |||||
33 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.02 | 1:19.80 | |||||
34 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 36.95 | 1:19.86 | |||||
35 | Ane Wildenschild | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 37.03 | 1:19.87 | |||||
36 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 35.37 | 1:20.48 | |||||
37 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 35.47 | 1:20.50 | |||||
38 | Annabella B. Wammen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 37.24 | 1:21.49 | |||||
39 | Mille Marie Gydesen | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 41.72 | 1:32.61 | |||||
40 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 43.13 | 1:33.86 | |||||
- | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:49 |