Results for Kronborg Open Lang 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2015 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 16:39 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Helena-Maryse Hornig | 2003 | 407 | 32.02 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Liza Schröder | 2003 | 397 | 32.28 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 383 | 32.68 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Leandra Marie Volkmann | 2003 | 333 | 34.22 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
5 | Nina Schlichting | 2003 | 331 | 34.30 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
6 | Asta Rygaard Jonas | 2003 | 317 | 34.81 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rebecca Sangild | 2003 | 296 | 35.61 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anni Kötitz | 2003 | 281 | 36.22 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
9 | Laura Hürtler | 2004 | 276 | 36.46 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
10 | Silke Larsen | 2003 | 267 | 36.87 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Laura Rytz Jørgensen | 2003 | 262 | 37.09 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
12 | Laura Kröning | 2005 | 259 | 37.24 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
13 | Nadine Reetz | 2004 | 255 | 37.44 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
14 | Marike Nevermann | 2003 | 251 | 37.60 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
15 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 244 | 37.96 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anna Nørskov | 2004 | 204 | 40.32 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Leni Kötitz | 2005 | 201 | 40.52 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
18 | Silja Østerbye | 2003 | 194 | 40.97 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | 189 | 41.34 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 183 | 41.76 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Pauline Drucker | 2004 | 173 | 42.61 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 123 | 47.69 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
23 | Ida Jacobsen | 2005 | 118 | 48.33 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Signe Holm Hansen | 2005 | 118 | 48.38 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
25 | Alma Gotfredsen | 2005 | 115 | 48.80 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Josefine Staudt | 2005 | 111 | 49.37 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 103 | 50.59 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
28 | Alberte K. Andersen | 2006 | 73 | 56.87 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Kathrine Holm | 2005 | 61 | 1:00.14 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Tilde Schyth | 2006 | 36 | 1:11.67 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
31 | Selina Koch-Mathews | 2005 | 27 | 1:18.65 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
32 | Norma Andersen | 2007 | 25 | 1:21.50 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
33 | Silke Aggergaard | 2007 | 21 | 1:25.53 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Petri | 2001 | 503 | 29.83 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Eileen Medau | 2002 | 500 | 29.89 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 483 | 30.25 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anja Sperling | 2002 | 448 | 31.02 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
5 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | 433 | 31.37 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
6 | Annika Kühle | 2001 | 428 | 31.50 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
7 | Liva Palmund | 2002 | 420 | 31.69 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 405 | 32.07 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Melina Opitz | 2002 | 393 | 32.39 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
10 | Ulrikke Veje | 2002 | 387 | 32.56 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 381 | 32.72 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
12 | Ida Holm Hansen | 2002 | 368 | 33.12 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 366 | 33.18 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | 351 | 33.63 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | 313 | 34.94 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 304 | 35.29 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Amalie Harplod Hansen | 2001 | 233 | 38.58 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Milena Wunsch | 2000 | 508 | 29.74 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Mathilde Huberts | 2000 | 485 | 30.20 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Luisa Gaugg | 1999 | 464 | 30.65 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Inke Zech | 2000 | 464 | 30.66 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
5 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 415 | 31.82 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Linnéa Högberg | 1999 | 409 | 31.97 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 395 | 32.35 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 393 | 32.39 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | 386 | 32.60 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Josefine Bengtsson | 2000 | 368 | 33.12 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 115 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Margarethe Hummel | 1997 | 546 | 29.03 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 544 | 29.07 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederikke Houen | 1998 | 533 | 29.27 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 526 | 29.39 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Hanna Nilsson | 1996 | 445 | 31.09 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | Pernille Nislev | 1998 | 439 | 31.22 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anna Engström | 1996 | 419 | 31.72 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
8 | Isabella Ringbæk | 1998 | 339 | 34.03 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ellinor Andersson | 1998 | 314 | 34.91 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:39 |