Results for Kronborg Open Kort 2015
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 13:11 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Helena-Maryse Hornig | 2003 | 33.45 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Liza Schöder | 2003 | 34.85 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Astrid Thimmer | 2003 | 37.27 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Linnea Hietala | 2004 | 39.14 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 40.00 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frida Uldall | 2003 | 40.46 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christine Mardov-Johansen | 2003 | 41.86 | |||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
8 | Ellen A. Skov | 2003 | 44.48 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | 44.55 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma F. Rouse | 2004 | 44.79 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Pil Sylvander | 2003 | 45.25 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 47.35 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sophie Simmonds | 2005 | 49.90 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Katherine Louise Simmonds | 2005 | 50.43 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Josephine Gribsvad | 2003 | 52.35 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 52.39 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Silja Østerbye | 2003 | 53.53 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
18 | Catrine Porsdal | 2005 | 53.85 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 54.25 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Julie Kolind Haunsø | 2005 | 58.55 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 1:02.67 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Ida Mogensen | 2006 | 1:03.96 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | 1:17.46 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 30.87 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Eileen Medau | 2002 | 33.05 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 33.21 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Liva Palmund | 2002 | 33.43 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 34.02 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 34.15 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Natascha Laigaard | 2002 | 34.97 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Melina Opitz | 2002 | 35.73 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
9 | Mathilde Schrøder | 2002 | 36.17 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma la Cour | 1999 | 30.45 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Camilla Feldmann | 1999 | 31.33 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Inke Zech | 2000 | 31.70 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Annie Jensen | 1999 | 32.19 | |||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
5 | Sif Bjørk Pedersen | 2000 | 32.20 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 32.22 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emilie Aanestad | 2000 | 32.72 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Luisa Gaugg | 1999 | 32.91 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
9 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | 34.40 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 34.89 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Signe Skjærbæk | 2000 | 38.47 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 17 - 29 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Houen | 1998 | 30.85 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 31.19 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Margarethe Hummel | 1997 | 31.31 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Anna Engström | 1996 | 35.65 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
5 | Mercedes Avina Kuri | 1998 | 36.32 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:11 |