Resultat för Falkenberg Race 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 4
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2015 | Utskriftsdatum | 12 april 2015 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 16:20 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 11 april 2015 |
Gren 31, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Niclas Hvalgren | 1995 | 552 | 28.00 | 1:00.71 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Mikael Blum | 1995 | 514 | 28.89 | 1:02.19 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Albin Larsson | 1998 | 501 | 28.35 | 1:02.70 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
4 | Mathias Petrusson | 1993 | 479 | 29.57 | 1:03.63 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
5 | Robin Fröstberg | 1996 | 467 | 29.89 | 1:04.21 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
6 | Jakob Clemedtson | 1996 | 452 | 29.52 | 1:04.87 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
7 | Jacob Olsson | 1998 | 431 | 30.48 | 1:05.93 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
8 | Janne Ledin | 1994 | 396 | 30.19 | 1:07.79 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Sean Jentz | 1996 | 353 | 31.61 | 1:10.44 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
10 | Simon Kärrsjö | 1998 | 351 | 31.16 | 1:10.58 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
11 | Rickard Pettersson | 1998 | 126 | 43.48 | 1:39.32 | |||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
- | Max Ackerman | 1995 | DNF | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Gren 31, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Daniel Sørensen | 1999 | 514 | 30.00 | 1:02.19 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Nikola Mackic | 1999 | 497 | 29.16 | 1:02.86 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 485 | 29.81 | 1:03.38 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Yukia Hansen | 2000 | 429 | 30.37 | 1:06.02 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Anton Hong | 2000 | 392 | 31.25 | 1:08.06 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
6 | Atis Stikáns | 1999 | 386 | 30.92 | 1:08.40 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
7 | Gunnar Widerberg | 2000 | 361 | 31.37 | 1:09.93 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Johannes Andersson | 1999 | 352 | 32.00 | 1:10.54 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Max Sandgren | 1999 | 340 | 32.78 | 1:11.38 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
10 | Robin Johansson | 2000 | 314 | 33.01 | 1:13.28 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
11 | Sipan Kawiani | 2000 | 297 | 34.36 | 1:14.66 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
12 | Frank Raunio | 2000 | 286 | 34.28 | 1:15.60 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
13 | Erik Storberg | 2000 | 284 | 33.79 | 1:15.78 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
14 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | 270 | 35.78 | 1:17.06 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
15 | Daniel Andersson | 1999 | 260 | 34.73 | 1:17.98 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
16 | Axel Gustavsson | 2000 | 251 | 33.42 | 1:18.93 | |||||
Simklubben Götene | ||||||||||
17 | Jesper Lövgren | 1999 | 249 | 35.88 | 1:19.12 | |||||
Simklubben Götene | ||||||||||
18 | Ludvig Sohlberg | 1999 | 222 | 36.94 | 1:22.21 | |||||
Simklubben Götene | ||||||||||
19 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 215 | 36.66 | 1:23.11 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
20 | Eric Jigrup | 2000 | 197 | 38.26 | 1:25.49 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
21 | Samuel Sjögren | 1999 | 189 | 39.27 | 1:26.73 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
22 | Erik Ahlstrand | 1999 | 171 | 40.31 | 1:29.75 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
- | Oliver Einarsson | 2000 | DNS | |||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Gren 31, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Jonatan Carlsson | 2001 | 424 | 30.97 | 1:06.27 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
2 | William Kerman | 2001 | 413 | 31.48 | 1:06.89 | |||||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
3 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 411 | 30.20 | 1:06.98 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
4 | Linus Holmdahl | 2001 | 401 | 32.34 | 1:07.51 | |||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
5 | Gustav Vallin | 2001 | 305 | 33.42 | 1:13.96 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
6 | Alexander Fredholm | 2001 | 303 | 33.61 | 1:14.12 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
7 | Max Feng | 2001 | 240 | 35.55 | 1:20.15 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
8 | Momir Reljanovic | 2002 | 234 | 35.79 | 1:20.75 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | William Segerdahl | 2001 | 228 | 35.82 | 1:21.49 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
10 | Ted Niklasson | 2001 | 226 | 35.92 | 1:21.67 | |||||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
11 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 224 | 36.48 | 1:21.98 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Oskar Skov Grell | 2002 | 219 | 39.16 | 1:22.56 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
13 | David Schuldt | 2002 | 210 | 39.96 | 1:23.69 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
14 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 204 | 36.53 | 1:24.50 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
15 | Isak Vaide | 2001 | 194 | 36.84 | 1:26.05 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Anti Kähr | 2001 | 170 | 40.17 | 1:29.77 | |||||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
17 | Dennis Andersson | 2001 | 166 | 39.54 | 1:30.54 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
18 | Jens Pettersson | 2001 | 158 | 42.22 | 1:32.09 | |||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
19 | Carl Storberg | 2002 | 154 | 42.36 | 1:32.85 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
20 | Johan Olsson Fagerberg | 2001 | 116 | 44.48 | 1:42.12 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
- | David Hultberg | 2002 | DNS | |||||||
SK Stimmet | ||||||||||
- | Oliver Skadhauge | 2002 | DNS | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Gren 31, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 361 | 31.85 | 1:09.91 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Simon Persson | 2003 | 205 | 38.47 | 1:24.37 | |||||
Kappsimningsklubben Karpen | ||||||||||
3 | Malte Almqvist | 2004 | 180 | 42.03 | 1:28.14 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
4 | Albin Ekstrand | 2004 | 176 | 40.64 | 1:28.77 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | August Anderud | 2004 | 159 | 41.66 | 1:31.82 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Axel Vaide | 2005 | 126 | 42.27 | 1:39.35 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Alexander Mcadam | 2004 | DSQ | |||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 12 april 2015 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb | Utskriftstid | 16:20 |