Results for NUSS yngre 2015
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 08:38 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 1, 50m Fjärilsim Po 13, Finaler |
NR; Johan Rydahl 2001 KarlstadsS 00:27.94 år 2014 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Johnsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 31.27 | ||||||
2 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 32.00 | ||||||
3 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 32.12 | ||||||
4 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 33.34 | ||||||
5 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.71 | ||||||
6 | Finn Gaudenz | 2002 | Simklubben Laxen | 34.76 | ||||||
7 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 34.81 | ||||||
8 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.91 | ||||||
9 | Jakob Hanson | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.99 | ||||||
10 | Momir Reljanovic | 2002 | Simklubben Laxen | 35.36 | ||||||
11 | Ludwig Lundborg | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.37 | ||||||
12 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.88 | ||||||
13 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 36.33 | ||||||
14 | Erik Söderqvist | 2002 | Västerås Simsällskap | 36.89 | ||||||
15 | Kevin Tan | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.04 | ||||||
15 | Victor Krohn | 2002 | Karlstads Simsällskap | 37.04 | ||||||
17 | Anton Swedblom | 2002 | Simklubben Laxen | 37.31 | ||||||
18 | Patrik Petkoczi | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 37.34 | ||||||
19 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.52 | ||||||
20 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 37.53 | ||||||
21 | Melvin Larsson | 2002 | Örebro Simallians | 37.59 | ||||||
22 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 38.18 | ||||||
23 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 38.23 | ||||||
24 | Walter Hero | 2002 | Simklubben Laxen | 38.39 | ||||||
25 | Daniel Agestav | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 38.49 | ||||||
26 | Marcus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 38.60 | ||||||
27 | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | 38.68 | ||||||
28 | Fredrik Börjesson | 2002 | Uddevalla Sim | 39.22 | ||||||
29 | Simon Baastad | 2002 | Örebro Simallians | 39.29 | ||||||
30 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 39.31 | ||||||
31 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 39.41 | ||||||
32 | William Ekström | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 39.65 | ||||||
33 | Linus Björk | 2002 | Västerås Simsällskap | 40.06 | ||||||
34 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 40.79 | ||||||
35 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 40.94 | ||||||
36 | Måns Andersson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 41.17 | ||||||
37 | Marcus Nordberg | 2002 | Göteborg Sim | 41.69 | ||||||
38 | Edward Björkman | 2002 | Simklubben Laxen | 41.81 | ||||||
39 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 42.40 | ||||||
40 | Lorand Vari | 2002 | Göteborg Sim | 45.25 | ||||||
- | Eldin Nukovic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 08:38 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 08:54 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 2, 50m Bröstsim FL 13, Finaler |
NR; Hannah Brunzell 2001 Västerås S 00:34.17 år 2014 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 36.29 | ||||||
2 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 36.86 | ||||||
3 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 36.96 | ||||||
4 | Lovisa Öhrn | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.63 | ||||||
5 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 38.38 | ||||||
6 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 38.43 | ||||||
7 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 38.72 | ||||||
8 | Julia Månsson | 2002 | Örebro Simallians | 38.88 | ||||||
9 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 39.07 | ||||||
10 | Julia Wollentz | 2002 | Simklubben Laxen | 39.66 | ||||||
11 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 39.77 | ||||||
12 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 39.81 | ||||||
13 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 39.87 | ||||||
14 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 39.97 | ||||||
15 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.98 | ||||||
16 | Miriam Langarap | 2002 | Örebro Simallians | 40.25 | ||||||
17 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 40.78 | ||||||
18 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 40.99 | ||||||
19 | Tove Apelqvist | 2002 | Simklubben Elfsborg | 41.11 | ||||||
20 | Emmie Davis | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 41.20 | ||||||
21 | Hanna Lagher | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.27 | ||||||
22 | Lovisa Gustafsson | 2002 | Örebro Simallians | 41.39 | ||||||
23 | Klara Ragnarsson | 2002 | Sala Simsällskap | 41.53 | ||||||
24 | Clara Florén | 2002 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 41.55 | ||||||
25 | Elsa Wahlbeck | 2002 | Simklubben Laxen | 41.57 | ||||||
26 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 41.70 | ||||||
26 | Paulina Vondrak | 2002 | Göteborg Sim | 41.70 | ||||||
28 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 41.85 | ||||||
29 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 41.96 | ||||||
30 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 42.02 | ||||||
30 | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | 42.02 | ||||||
32 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 42.12 | ||||||
33 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 42.13 | ||||||
34 | Hannah Hemberg | 2002 | Göteborg Sim | 42.16 | ||||||
35 | Wilma Johansson | 2002 | Göteborg Sim | 42.56 | ||||||
36 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 42.66 | ||||||
37 | Ella Simonsson | 2002 | Göteborg Sim | 43.06 | ||||||
38 | Vendela Lundqvist | 2002 | Södertälje Simsällskap | 43.52 | ||||||
39 | Emma Sibelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.71 | ||||||
- | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 08:54 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 08:51 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 3, 50m Ryggsim Po 12, Finaler |
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 00:31.11 år 2004 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Vaide | 2003 | Simklubben Laxen | 34.56 | ||||||
2 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 35.76 | ||||||
3 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.62 | ||||||
4 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 36.63 | ||||||
5 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.64 | ||||||
6 | Elliot Iséni | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.40 | ||||||
7 | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.55 | ||||||
8 | Jonathan Andersson | 2003 | Säffle Simsällskap | 37.65 | ||||||
9 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 38.78 | ||||||
10 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 39.59 | ||||||
11 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 39.90 | ||||||
12 | Kevin Shen | 2003 | Simklubben S 02 | 41.22 | ||||||
13 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 41.23 | ||||||
14 | Felix W.persson | 2003 | Simklubben S 02 | 41.30 | ||||||
15 | Gustaf Jonsson | 2003 | Simklubben Laxen | 41.45 | ||||||
16 | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | 41.71 | ||||||
17 | Phille Andersson Sandwall | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 41.96 | ||||||
18 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 41.99 | ||||||
19 | Melker Rosengren | 2003 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 42.29 | ||||||
20 | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | 42.62 | ||||||
21 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 42.92 | ||||||
22 | Olle Rydberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 44.42 | ||||||
23 | Leo Hovbrandt | 2003 | Göteborg Sim | 44.78 | ||||||
24 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 45.16 | ||||||
25 | Kristian Aziz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 45.20 | ||||||
26 | Filip Gidlöf | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 46.27 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 08:51 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 08:57 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 4, 50m Frisim FL 12, Finaler |
NR: Céline Bertrand 1995 Karlsborgs 00:29.03 år 2007 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 29.68 | ||||||
2 | Trine Forss | 2003 | Billingens Simklubb | 29.75 | ||||||
3 | Anna Krysén | 2003 | Ludvika Simsällskap | 30.10 | ||||||
4 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 30.38 | ||||||
5 | Hilja Schimmel | 2003 | Billingens Simklubb | 30.56 | ||||||
6 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 30.65 | ||||||
7 | Annie Hegmegi | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 30.75 | ||||||
8 | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | 31.50 | ||||||
9 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 31.89 | ||||||
10 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 31.90 | ||||||
11 | Matilda Egelrud | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 31.92 | ||||||
12 | Tindra Moberg | 2003 | Simklubben Elfsborg | 32.00 | ||||||
13 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 32.14 | ||||||
14 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 32.72 | ||||||
15 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 32.97 | ||||||
16 | Tilda Tellfjord | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 33.00 | ||||||
17 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.09 | ||||||
18 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 33.20 | ||||||
19 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 33.27 | ||||||
20 | Karin Widerberg | 2003 | Simklubben Laxen | 33.47 | ||||||
21 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.55 | ||||||
22 | Wilma Carlheim | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 33.57 | ||||||
23 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 33.65 | ||||||
24 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | 33.67 | ||||||
25 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 33.81 | ||||||
26 | Wilma Zanderau | 2003 | Mariestads Simsällskap | 33.87 | ||||||
27 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 34.14 | ||||||
28 | Ebba Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | 34.19 | ||||||
29 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.48 | ||||||
30 | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | 34.50 | ||||||
31 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 34.66 | ||||||
32 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 34.72 | ||||||
33 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 34.91 | ||||||
34 | Klara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.09 | ||||||
35 | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 35.18 | ||||||
36 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.24 | ||||||
37 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.62 | ||||||
38 | Felicia Rogell | 2003 | Västerås Simsällskap | 35.65 | ||||||
39 | Louise Andersson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 36.10 | ||||||
40 | Stefanie Petrovic | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.33 | ||||||
41 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 36.74 | ||||||
42 | Natalie Stjärnås | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 37.16 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 08:57 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 09:12 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 5, 400m Frisim Po 11, Finaler |
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 04:48.12 år 2003 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 1:22.24 | 2:50.75 | 4:19.33 | 5:43.36 | |||
2 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 1:19.63 | 2:49.34 | 4:19.40 | 5:43.37 | |||
3 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 1:21.34 | 2:54.22 | 4:25.93 | 5:55.26 | |||
4 | Axel Vaide | 2005 | Simklubben Laxen | 1:21.59 | 2:53.48 | 4:28.08 | 6:00.66 | |||
5 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:25.91 | 2:58.80 | 4:32.74 | 6:01.71 | |||
6 | Erik Ankarling | 2004 | Strängnäs Simklubb | 1:25.99 | 3:02.11 | 4:38.94 | 6:11.77 | |||
7 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 1:28.37 | 3:08.29 | 4:44.06 | 6:12.95 | |||
8 | Erik Olsson | 2004 | Simklubben Laxen | 1:30.16 | 3:12.77 | 4:54.74 | 6:30.34 | |||
9 | Albin Ekstrand | 2004 | Simklubben Laxen | 1:33.79 | 3:18.10 | 5:00.53 | 6:36.29 | |||
10 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 1:33.57 | 3:15.56 | 4:58.11 | 6:37.54 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:12 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 09:19 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 6, 50m Bröstsim FL 11, Finaler |
NR: Johanna Nicklasson 1996 Karlsborgs 00:38.33 år 2007 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 38.84 | ||||||
2 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 42.78 | ||||||
3 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 42.96 | ||||||
4 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 44.04 | ||||||
5 | Tilde Zanderau | 2005 | Mariestads Simsällskap | 44.46 | ||||||
6 | Molly Lund | 2005 | Mariestads Simsällskap | 44.48 | ||||||
7 | Elin Friberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 45.31 | ||||||
8 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 45.36 | ||||||
9 | Sara Hopmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.38 | ||||||
10 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 45.54 | ||||||
11 | Ida Rudelius | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 45.64 | ||||||
12 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.98 | ||||||
13 | Erica Segerström | 2004 | Simklubben Solsta | 46.30 | ||||||
14 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 46.33 | ||||||
15 | Frida Florén | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 46.36 | ||||||
16 | Matilda Nilsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 46.48 | ||||||
17 | Ellen Gullberg | 2005 | Simklubben Laxen | 46.59 | ||||||
18 | Hanna Degerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 46.68 | ||||||
19 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 47.09 | ||||||
20 | Wilma Svensson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 47.10 | ||||||
21 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.58 | ||||||
21 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 47.58 | ||||||
23 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 47.67 | ||||||
24 | Alba Arberg | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 48.13 | ||||||
25 | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | 48.89 | ||||||
26 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 50.17 | ||||||
27 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 50.64 | ||||||
28 | Ebba Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 50.67 | ||||||
29 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 51.22 | ||||||
30 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 51.54 | ||||||
31 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 51.61 | ||||||
32 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 51.87 | ||||||
33 | Elsa Sjöström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.22 | ||||||
34 | Sofia Mattsson | 2004 | Karlstads Simsällskap | 53.30 | ||||||
35 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 53.71 | ||||||
36 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 53.78 | ||||||
37 | Joline Bakken | 2005 | Simklubben Solsta | 54.71 | ||||||
38 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 54.76 | ||||||
- | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Hedvig Källsand | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:19 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 09:30 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 7, 100m Ryggsim Po 13, Finaler |
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:02.24 år 2005 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | 34.30 | 1:10.96 | |||||
2 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 36.34 | 1:14.11 | |||||
3 | Linus Hagedorn | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.15 | 1:15.36 | |||||
4 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.06 | 1:15.63 | |||||
5 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 38.10 | 1:17.53 | |||||
6 | Eldin Nukovic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 38.99 | 1:19.19 | |||||
7 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 38.39 | 1:19.85 | |||||
8 | Momir Reljanovic | 2002 | Simklubben Laxen | 40.71 | 1:20.22 | |||||
9 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 38.85 | 1:20.90 | |||||
10 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 40.37 | 1:21.43 | |||||
11 | Ludwig Lundborg | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.42 | 1:22.45 | |||||
12 | Marcus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 40.54 | 1:22.96 | |||||
13 | Kevin Tan | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.26 | 1:23.33 | |||||
14 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.71 | 1:23.53 | |||||
15 | Linus Björk | 2002 | Västerås Simsällskap | 40.54 | 1:23.55 | |||||
16 | Melvin Larsson | 2002 | Örebro Simallians | 41.24 | 1:23.86 | |||||
17 | Erik Söderqvist | 2002 | Västerås Simsällskap | 41.55 | 1:24.13 | |||||
18 | Simon Baastad | 2002 | Örebro Simallians | 41.33 | 1:24.22 | |||||
19 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 41.63 | 1:25.42 | |||||
20 | Finn Gaudenz | 2002 | Simklubben Laxen | 42.07 | 1:26.32 | |||||
21 | Fredrik Börjesson | 2002 | Uddevalla Sim | 41.03 | 1:26.33 | |||||
22 | Edward Björkman | 2002 | Simklubben Laxen | 42.51 | 1:27.26 | |||||
23 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 42.89 | 1:27.96 | |||||
24 | Anton Swedblom | 2002 | Simklubben Laxen | 42.77 | 1:27.99 | |||||
25 | Lorand Vari | 2002 | Göteborg Sim | 43.27 | 1:28.04 | |||||
26 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 43.55 | 1:28.07 | |||||
27 | Walter Hero | 2002 | Simklubben Laxen | 44.53 | 1:28.10 | |||||
28 | Jacob Lange | 2002 | Södertälje Simsällskap | 44.10 | 1:29.41 | |||||
29 | Måns Andersson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 42.95 | 1:30.06 | |||||
30 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 44.76 | 1:32.61 | |||||
31 | William Ekström | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 46.64 | 1:34.65 | |||||
- | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:30 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 09:38 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 8, 100m Frisim FL 13, Finaler |
NR: Céline Bertrand 1995 Skövde SS 01:00.60 år 2008 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 30.65 | 1:03.49 | |||||
2 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 30.31 | 1:04.20 | |||||
3 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 30.01 | 1:04.31 | |||||
4 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 31.69 | 1:04.48 | |||||
5 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 31.22 | 1:04.63 | |||||
6 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 31.22 | 1:04.85 | |||||
7 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 31.48 | 1:04.93 | |||||
8 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 31.96 | 1:06.68 | |||||
9 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 32.73 | 1:07.03 | |||||
10 | Miriam Langarap | 2002 | Örebro Simallians | 31.77 | 1:07.18 | |||||
11 | Alexandra Schyum | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 32.66 | 1:07.49 | |||||
12 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 32.44 | 1:07.59 | |||||
13 | Klara Gårdman | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.71 | 1:07.71 | |||||
14 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 32.47 | 1:07.74 | |||||
15 | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | 32.89 | 1:08.16 | |||||
16 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 33.04 | 1:08.19 | |||||
17 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 32.71 | 1:08.24 | |||||
18 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.62 | 1:08.31 | |||||
19 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 32.21 | 1:08.36 | |||||
20 | Matilda Eni | 2002 | Mariestads Simsällskap | 33.12 | 1:08.51 | |||||
21 | Hanna Lagher | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.33 | 1:08.52 | |||||
21 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.44 | 1:08.52 | |||||
23 | Klara Ragnarsson | 2002 | Sala Simsällskap | 33.30 | 1:08.56 | |||||
24 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 32.93 | 1:08.59 | |||||
25 | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | 33.05 | 1:08.76 | |||||
26 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 33.54 | 1:08.93 | |||||
27 | Andrea Grabmüller | 2002 | Västerås Simsällskap | 32.74 | 1:09.25 | |||||
28 | Clara Florén | 2002 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 33.59 | 1:09.37 | |||||
29 | Saga Bäckström | 2002 | Strängnäs Simklubb | 33.55 | 1:09.87 | |||||
30 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 33.59 | 1:10.15 | |||||
31 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 33.89 | 1:10.51 | |||||
32 | Elsa Wahlbeck | 2002 | Simklubben Laxen | 33.82 | 1:10.65 | |||||
33 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 33.50 | 1:11.13 | |||||
34 | Ia Bjerlöw | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 35.03 | 1:13.72 | |||||
- | Tove Apelqvist | 2002 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:38 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 09:42 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 9, 100m Fjärilsim Po 12, Finaler |
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:07.72 år 2004 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 35.80 | 1:18.53 | |||||
2 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 37.35 | 1:18.85 | |||||
3 | Hugo Vaide | 2003 | Simklubben Laxen | 35.96 | 1:19.05 | |||||
4 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 40.16 | 1:27.06 | |||||
5 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 38.88 | 1:28.21 | |||||
6 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.85 | 1:30.31 | |||||
7 | Gustaf Jonsson | 2003 | Simklubben Laxen | 41.40 | 1:30.88 | |||||
8 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 48.01 | 1:41.27 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:42 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 10:04 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 10, 100m Bröstsim FL 12, Finaler |
NR: Hannah Brunzell 2001 VästeråsSS 01:17.09 år 2013 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 38.80 | 1:21.23 | |||||
2 | Hilja Schimmel | 2003 | Billingens Simklubb | 39.42 | 1:22.77 | |||||
3 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 39.99 | 1:26.29 | |||||
4 | Anna Krysén | 2003 | Ludvika Simsällskap | 41.21 | 1:27.03 | |||||
5 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 41.04 | 1:27.19 | |||||
6 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 42.02 | 1:28.50 | |||||
7 | Wilma Carlheim | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 42.90 | 1:30.10 | |||||
8 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 44.12 | 1:31.58 | |||||
9 | Wilma Zanderau | 2003 | Mariestads Simsällskap | 44.52 | 1:33.04 | |||||
10 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 45.08 | 1:33.51 | |||||
11 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 44.88 | 1:34.85 | |||||
12 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 44.64 | 1:35.49 | |||||
13 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 45.99 | 1:36.59 | |||||
14 | Sofie Asterling | 2003 | Göteborg Sim | 46.42 | 1:36.81 | |||||
15 | Amelie Muhr | 2003 | Västerås Simsällskap | 45.49 | 1:37.15 | |||||
16 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 47.07 | 1:38.59 | |||||
17 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | 46.61 | 1:38.61 | |||||
18 | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | 46.72 | 1:38.82 | |||||
19 | Stefanie Petrovic | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.96 | 1:41.04 | |||||
20 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 47.88 | 1:41.45 | |||||
21 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 48.87 | 1:41.57 | |||||
22 | Karin Widerberg | 2003 | Simklubben Laxen | 50.10 | 1:42.21 | |||||
23 | Alma Hellstrandh | 2003 | Södertälje Simsällskap | 47.75 | 1:42.64 | |||||
24 | Louise Andersson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 49.13 | 1:43.02 | |||||
25 | Tilde Rydström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 48.87 | 1:43.28 | |||||
26 | Ella Fast | 2003 | Simklubben S 02 | 49.62 | 1:43.53 | |||||
27 | Tindra Moberg | 2003 | Simklubben Elfsborg | 51.13 | 1:47.96 | |||||
28 | Izabella Svensson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 51.54 | 1:48.05 | |||||
28 | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 51.98 | 1:48.05 | |||||
- | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
- | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:04 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 10:13 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 11, 100m Ryggsim Po 11, Finaler |
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:12.78 år 2003 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 38.70 | 1:20.81 | |||||
2 | Anton Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 40.88 | 1:24.75 | |||||
3 | Axel Vaide | 2005 | Simklubben Laxen | 42.46 | 1:28.22 | |||||
4 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 44.18 | 1:29.13 | |||||
5 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 43.01 | 1:29.34 | |||||
6 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 44.64 | 1:30.36 | |||||
7 | Albin Ekstrand | 2004 | Simklubben Laxen | 44.40 | 1:30.86 | |||||
8 | Daniel Thörner | 2004 | Säffle Simsällskap | 44.86 | 1:31.68 | |||||
9 | Fredrik Karlsson | 2004 | Strängnäs Simklubb | 45.87 | 1:33.53 | |||||
10 | Erik Ankarling | 2004 | Strängnäs Simklubb | 45.84 | 1:33.79 | |||||
11 | Erik Olsson | 2004 | Simklubben Laxen | 46.13 | 1:33.85 | |||||
12 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.59 | 1:34.78 | |||||
13 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.54 | 1:35.76 | |||||
14 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 47.05 | 1:36.05 | |||||
15 | Ture Oscarson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 47.46 | 1:36.46 | |||||
16 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 47.94 | 1:38.09 | |||||
17 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 50.54 | 1:40.03 | |||||
18 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 50.17 | 1:40.14 | |||||
19 | Alexandar Cicmil | 2004 | Simklubben S 02 | 50.81 | 1:41.21 | |||||
20 | Nils Gröndahl | 2004 | Simklubben Laxen | 49.04 | 1:42.43 | |||||
21 | Simon Swedblom | 2004 | Simklubben Laxen | 50.70 | 1:43.47 | |||||
22 | Lukas Waide | 2004 | Simklubben Laxen | 52.08 | 1:48.19 | |||||
- | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Adam Feki | 2005 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Vigor Runemar-Ham | 2004 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:13 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 10:23 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 12, 100m Frisim FL 11, Finaler |
NR: Rebecka Nilsson 1996 NKK 01:08.60 år 2007 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 34.31 | 1:10.22 | |||||
2 | Sofia Henningsson | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 33.73 | 1:10.66 | |||||
3 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.56 | 1:13.66 | |||||
4 | Jane Elgh | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 34.62 | 1:13.85 | |||||
5 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 37.29 | 1:16.38 | |||||
6 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 36.99 | 1:16.43 | |||||
7 | Celie Augustsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 36.43 | 1:16.99 | |||||
7 | Matilda Nilsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 36.62 | 1:16.99 | |||||
9 | Wilma Svensson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 37.18 | 1:17.00 | |||||
10 | Molly Lund | 2005 | Mariestads Simsällskap | 37.04 | 1:18.47 | |||||
11 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 37.71 | 1:18.87 | |||||
12 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 38.28 | 1:20.91 | |||||
13 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 39.26 | 1:20.92 | |||||
14 | Sara Hopmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.50 | 1:21.38 | |||||
15 | Ebba Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.68 | 1:21.69 | |||||
16 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 38.41 | 1:22.15 | |||||
17 | Ida Rudelius | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 39.22 | 1:22.24 | |||||
18 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 39.73 | 1:22.44 | |||||
19 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 40.36 | 1:22.99 | |||||
20 | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | 38.94 | 1:23.34 | |||||
21 | Alba Arberg | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 39.48 | 1:24.06 | |||||
22 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 37.89 | 1:24.15 | |||||
23 | Frida Florén | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.65 | 1:24.38 | |||||
24 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 40.43 | 1:24.80 | |||||
25 | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.27 | 1:25.37 | |||||
26 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.29 | 1:25.65 | |||||
27 | Joline Bakken | 2005 | Simklubben Solsta | 41.37 | 1:25.86 | |||||
28 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.66 | 1:26.17 | |||||
29 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 40.75 | 1:26.22 | |||||
30 | Ella Ljungdahl | 2004 | Simklubben Laxen | 40.95 | 1:26.71 | |||||
31 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.12 | 1:26.77 | |||||
32 | Elin Friberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.46 | 1:27.53 | |||||
33 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 43.90 | 1:30.60 | |||||
34 | Hedvig Källsand | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 43.70 | 1:33.58 | |||||
- | Ellen Gullberg | 2005 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:23 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 10:42 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 13, 400m Frisim Po 13, Finaler |
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 04:20.19 år 2005 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | 1:05.91 | 2:18.94 | 3:34.10 | 4:49.93 | |||
2 | Marcus Johnsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:07.40 | 2:24.29 | 3:44.25 | 5:01.44 | |||
3 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 1:13.73 | 2:34.00 | 3:53.15 | 5:10.72 | |||
4 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:11.27 | 2:31.78 | 3:53.35 | 5:13.20 | |||
5 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 1:15.31 | 2:36.94 | 3:56.79 | 5:14.58 | |||
6 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:13.60 | 2:33.91 | 3:55.58 | 5:14.81 | |||
7 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:13.98 | 2:33.67 | 3:53.48 | 5:14.90 | |||
8 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 1:17.17 | 2:40.24 | 4:02.05 | 5:20.51 | |||
9 | Ludwig Lundborg | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:14.68 | 2:37.89 | 4:00.68 | 5:20.53 | |||
10 | Patrik Petkoczi | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 1:16.78 | 2:38.32 | 4:00.26 | 5:23.62 | |||
11 | Momir Reljanovic | 2002 | Simklubben Laxen | 1:13.42 | 2:35.04 | 4:01.77 | 5:27.20 | |||
12 | Marcus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 1:16.92 | 2:42.81 | 4:07.91 | 5:28.32 | |||
13 | Linus Hagedorn | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:16.95 | 2:41.66 | 4:05.83 | 5:30.09 | |||
14 | Walter Hero | 2002 | Simklubben Laxen | 1:18.32 | 2:42.66 | 4:09.52 | 5:31.33 | |||
15 | Finn Gaudenz | 2002 | Simklubben Laxen | 1:17.88 | 2:42.87 | 4:10.06 | 5:33.00 | |||
16 | Daniel Agestav | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 1:17.90 | 2:45.40 | 4:12.54 | 5:34.52 | |||
17 | Kevin Tan | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:17.87 | 2:44.48 | 4:10.66 | 5:35.09 | |||
18 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 1:21.64 | 2:51.43 | 4:20.54 | 5:47.83 | |||
19 | Anton Swedblom | 2002 | Simklubben Laxen | 1:22.09 | 2:50.35 | 4:21.88 | 5:48.99 | |||
20 | Marcus Nordberg | 2002 | Göteborg Sim | 1:24.05 | 2:57.23 | 4:33.45 | 6:04.96 | |||
- | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:42 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 10:53 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 14, 200m Medley FL 12, Finaler |
NR: Ellen Olsson 1995 SK Triton 02:35.50 år 2007 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Annie Hegmegi | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 34.50 | 1:14.33 | 2:01.09 | 2:38.89 | |||
2 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.99 | 1:17.46 | 2:03.30 | 2:39.38 | |||
3 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 34.55 | 1:18.36 | 2:06.56 | 2:44.38 | |||
4 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 35.48 | 1:16.75 | 2:06.87 | 2:46.97 | |||
5 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 36.82 | 1:20.26 | 2:08.99 | 2:47.49 | |||
6 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.02 | 1:19.56 | 2:09.21 | 2:49.27 | |||
7 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 37.21 | 1:21.86 | 2:11.16 | 2:51.30 | |||
8 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 36.63 | 1:20.80 | 2:12.29 | 2:52.04 | |||
9 | Matilda Egelrud | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 37.02 | 1:21.35 | 2:16.61 | 2:55.43 | |||
10 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.20 | 1:21.24 | 2:15.59 | 2:57.10 | |||
11 | Anna Krysén | 2003 | Ludvika Simsällskap | 38.50 | 1:25.00 | 2:18.42 | 2:57.89 | |||
12 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.46 | 1:25.22 | 2:18.85 | 2:59.16 | |||
13 | Wilma Carlheim | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 39.53 | 1:27.67 | 2:17.79 | 3:00.68 | |||
14 | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | 37.67 | 1:25.88 | 2:19.73 | 3:01.12 | |||
15 | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 37.25 | 1:22.88 | 2:20.62 | 3:04.42 | |||
16 | Ebba Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | 41.00 | 1:28.13 | 2:23.58 | 3:06.25 | |||
17 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 39.29 | 1:26.35 | 2:23.04 | 3:06.62 | |||
18 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 41.92 | 1:27.77 | 2:24.29 | 3:08.15 | |||
19 | Karin Widerberg | 2003 | Simklubben Laxen | 41.80 | 1:32.01 | 2:28.62 | 3:12.28 | |||
- | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:53 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 11:00 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 15, 50m Fjärilsim Po 11, Finaler |
NR: Hampus Lovinge 1998 NKK 00:33.32 år 2009 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 37.99 | ||||||
2 | Axel Vaide | 2005 | Simklubben Laxen | 39.38 | ||||||
3 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 40.36 | ||||||
4 | Fredrik Karlsson | 2004 | Strängnäs Simklubb | 40.40 | ||||||
5 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.67 | ||||||
6 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 41.63 | ||||||
7 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 41.68 | ||||||
8 | Gustavs Cerps | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.88 | ||||||
9 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 43.76 | ||||||
10 | Erik Olsson | 2004 | Simklubben Laxen | 44.29 | ||||||
11 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.36 | ||||||
12 | Adam Feki | 2005 | Säffle Simsällskap | 45.81 | ||||||
13 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 45.96 | ||||||
14 | Anton Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 46.16 | ||||||
15 | Felix Skytt | 2004 | Västerås Simsällskap | 49.90 | ||||||
16 | Vigor Runemar-Ham | 2004 | Strängnäs Simklubb | 50.63 | ||||||
17 | Hampus Ljunggren | 2004 | Upsala Simsällskap | 53.64 | ||||||
18 | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | 54.11 | ||||||
19 | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 56.76 | ||||||
- | Albin Ekstrand | 2004 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Daniel Thörner | 2004 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Erik Ankarling | 2004 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:00 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 11:41 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 16, 4X50m Ryggsim FL 13oy, Finaler |
NR; Västerås SS Västerås S 02:16.31 år 2014 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lass Lag 1 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 2:18.69 | ||||||
Vera Karlsson | 2003 | 34.00 | 34.00 | |||||||
Felicia Järvikari | 2002 | 34.43 | 1:08.43 | |||||||
Wilma Holmertz | 2003 | 35.83 | 1:44.26 | |||||||
Lena Årebo | 2002 | 34.43 | 2:18.69 | |||||||
2 | Ösa Damer Lag 1 | 2002 | Örebro Simallians | 2:19.87 | ||||||
Emma Cullberg | 2002 | 33.52 | 33.52 | |||||||
Miriam Langarap | 2002 | 36.03 | 1:09.55 | |||||||
Cornelia Johansson | 2003 | 35.99 | 1:45.54 | |||||||
Josefine Åhlund | 2002 | 34.33 | 2:19.87 | |||||||
3 | SK Laxen Damer [2002] | 2002 | Simklubben Laxen | 2:21.34 | ||||||
Julia Wollentz | 2002 | 38.32 | 38.32 | |||||||
Tilde Morin | 2002 | 33.82 | 1:12.14 | |||||||
Elsa Wahlbeck | 2002 | 35.91 | 1:48.05 | |||||||
Mellie Wijk | 2002 | 33.29 | 2:21.34 | |||||||
4 | Västerås SS F Lag 1 | 2002 | Västerås Simsällskap | 2:22.27 | ||||||
Andrea Grabmüller | 2002 | 37.87 | 37.87 | |||||||
Elvira Mörtstrand | 2003 | 37.66 | 1:15.53 | |||||||
Filippa Sterling | 2002 | 33.11 | 1:48.64 | |||||||
Edith Jernstedt | 2002 | 33.63 | 2:22.27 | |||||||
5 | Göteborg Damer 1 [2002] | 2002 | Göteborg Sim | 2:24.40 | ||||||
Michelle Nordenmark | 2002 | 33.08 | 33.08 | |||||||
Hannah Hemberg | 2002 | 36.91 | 1:09.99 | |||||||
Wilma Johansson | 2002 | 37.80 | 1:47.79 | |||||||
Linnea Edgren | 2002 | 36.61 | 2:24.40 | |||||||
6 | Nkk Damer [2002] Lag 1 | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:27.42 | ||||||
Klara Gårdman | 2002 | 35.68 | 35.68 | |||||||
Hanna Lagher | 2002 | 35.85 | 1:11.53 | |||||||
Hilma Broden | 2003 | 38.49 | 1:50.02 | |||||||
Lovisa Öhrn | 2002 | 37.40 | 2:27.42 | |||||||
7 | Elfsborg Damer 1 [2002] | 2002 | Simklubben Elfsborg | 2:27.91 | ||||||
Tove Apelqvist | 2002 | 37.36 | 37.36 | |||||||
Linn Koivuluoma | 2003 | 39.07 | 1:16.43 | |||||||
Tindra Moberg | 2003 | 37.78 | 1:54.21 | |||||||
Linda Fredriksson | 2002 | 33.70 | 2:27.91 | |||||||
8 | Jönköping Damer 1 | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 2:28.34 | ||||||
Matilda Egelrud | 2003 | 37.40 | 37.40 | |||||||
Jane Elgh | 2004 | 40.13 | 1:17.53 | |||||||
Nadija Sabic | 2002 | 35.08 | 1:52.61 | |||||||
Annie Hegmegi | 2003 | 35.73 | 2:28.34 | |||||||
9 | Södertälje Damer Lag 1 | 2002 | Södertälje Simsällskap | 2:28.79 | ||||||
Linnea Yu Hammarsten | 2002 | 38.13 | 38.13 | |||||||
Filippa Malmström | 2003 | 36.67 | 1:14.80 | |||||||
Vendela Lundqvist | 2002 | 39.01 | 1:53.81 | |||||||
Carolina Jonsson | 2002 | 34.98 | 2:28.79 | |||||||
10 | Lass Lag 2 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 2:33.98 | ||||||
Hanna Bylehn | 2002 | 38.04 | 38.04 | |||||||
Martina Karlsson | 2003 | 40.37 | 1:18.41 | |||||||
Darja Koutchinskaia | 2003 | 39.98 | 1:58.39 | |||||||
Ia Bjerlöw | 2002 | 35.59 | 2:33.98 | |||||||
11 | Västerås SS F Lag 2 | 2002 | Västerås Simsällskap | 2:34.75 | ||||||
Julia Holmberg | 2002 | 36.71 | 36.71 | |||||||
Felicia Rogell | 2003 | 40.52 | 1:17.23 | |||||||
Edith Engström | 2002 | 39.21 | 1:56.44 | |||||||
Sofia Båvenäs | 2002 | 38.31 | 2:34.75 | |||||||
12 | Uddevalla Damer 1 | 2002 | Uddevalla Sim | 2:38.00 | ||||||
Linnea Persson | 2002 | 35.80 | 35.80 | |||||||
Marit Cuperus | 2002 | 39.60 | 1:15.40 | |||||||
Tea Wilenius | 2002 | 39.61 | 1:55.01 | |||||||
Lina Nielsen | 2005 | 42.99 | 2:38.00 | |||||||
13 | Karlstad F13 Lag1 [2002] | 2002 | Karlstads Simsällskap | 2:38.09 | ||||||
Michelle Träff | 2002 | 37.95 | 37.95 | |||||||
Isabelle Rydahl | 2003 | 38.14 | 1:16.09 | |||||||
Klara Gustavson | 2003 | 39.51 | 1:55.60 | |||||||
Ingrid Hellgren | 2003 | 42.49 | 2:38.09 | |||||||
14 | Jönköping Damer 2 | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 2:40.63 | ||||||
Tilda Lindström | 2002 | 39.61 | 39.61 | |||||||
Wilma Svensson | 2004 | 41.99 | 1:21.60 | |||||||
Matilda Nilsson | 2004 | 40.15 | 2:01.75 | |||||||
Emmie Davis | 2002 | 38.88 | 2:40.63 | |||||||
15 | Göteborg Damer 2 [2002] | 2002 | Göteborg Sim | 2:45.70 | ||||||
Ella Simonsson | 2002 | 40.10 | 40.10 | |||||||
Ebba Holmdahl | 2003 | 41.84 | 1:21.94 | |||||||
Paulina Vondrak | 2002 | 41.98 | 2:03.92 | |||||||
Fannie Gronowitz | 2003 | 41.78 | 2:45.70 | |||||||
16 | Jönköping Damer 3 | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 2:45.88 | ||||||
Tilda Tellfjord | 2003 | 40.17 | 40.17 | |||||||
Wilma Carlheim | 2003 | 40.31 | 1:20.48 | |||||||
Celie Augustsson | 2004 | 44.21 | 2:04.69 | |||||||
Natalie Stjärnås | 2003 | 41.19 | 2:45.88 | |||||||
17 | Skuru Ik Damer Lag 1 | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 2:46.85 | ||||||
Felicia Östlund | 2002 | 40.51 | 40.51 | |||||||
Felicia Heintz | 2004 | 47.68 | 1:28.19 | |||||||
Filippa Lindskog | 2004 | 44.19 | 2:12.38 | |||||||
Anna Westborg | 2002 | 34.47 | 2:46.85 | |||||||
18 | SK Laxen Damer 2 [2002] | 2002 | Simklubben Laxen | 2:52.43 | ||||||
Karin Widerberg | 2003 | 41.91 | 41.91 | |||||||
Ella Ljungdahl | 2004 | 48.74 | 1:30.65 | |||||||
Ellen Gullberg | 2005 | 44.14 | 2:14.79 | |||||||
Hannah Fritz | 2003 | 37.64 | 2:52.43 | |||||||
- | Hk Sim Damer [2002] | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
Ellen Olsson | 2002 | 40.95 | 40.95 | |||||||
Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | 39.83 | 1:20.78 | |||||||
- | S02 Damer [2002] Lag 1 | 2002 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
Emma Abrahamsson | 2003 | 40.75 | 40.75 | |||||||
- | Upsala S Damer Lag 1 [2002] | 2002 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:41 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 11:38 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 17, 4X50m Frisim Po 13oy, Finaler |
NR: Karlstads SS KarlstadsS 01:55.40 år 2005 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Laxen Herrar [2002] | 2002 | Simklubben Laxen | 2:00.28 | ||||||
Hugo Vaide | 2003 | 30.74 | 30.74 | |||||||
Momir Reljanovic | 2002 | 30.23 | 1:00.97 | |||||||
Anton Swedblom | 2002 | 31.84 | 1:32.81 | |||||||
Julius Gustavsson | 2002 | 27.47 | 2:00.28 | |||||||
2 | Lass Lag 1 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 2:03.35 | ||||||
Elias Axelsson | 2002 | 31.41 | 31.41 | |||||||
Erik Wallin | 2003 | 31.55 | 1:02.96 | |||||||
Nicola Lundqvist | 2002 | 32.05 | 1:35.01 | |||||||
Sebastian Nilsson | 2002 | 28.34 | 2:03.35 | |||||||
3 | Jönköping Herrar | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 2:04.22 | ||||||
Patrik Petkoczi | 2002 | 32.70 | 32.70 | |||||||
Eldin Nukovic | 2002 | 31.11 | 1:03.81 | |||||||
Daniel Agestav | 2002 | 30.08 | 1:33.89 | |||||||
Job Sanders | 2003 | 30.33 | 2:04.22 | |||||||
4 | Upsala S Herrar Lag 1 [2002] | 2002 | Upsala Simsällskap | 2:05.17 | ||||||
Mikael Söderberg | 2003 | 31.77 | 31.77 | |||||||
Edwin Nystrand | 2002 | 32.22 | 1:03.99 | |||||||
Jakob Hanson | 2002 | 33.16 | 1:37.15 | |||||||
Marcus Johnsson | 2002 | 28.02 | 2:05.17 | |||||||
5 | Skuru Ik Lag 1 | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 2:05.58 | ||||||
Hugo Lindskog | 2002 | 30.10 | 30.10 | |||||||
Lukas Åkerblom | 2002 | 31.38 | 1:01.48 | |||||||
Johan Allberg | 2002 | 31.88 | 1:33.36 | |||||||
Morgan Malmfors | 2002 | 32.22 | 2:05.58 | |||||||
6 | Ösa Herrar | 2002 | Örebro Simallians | 2:05.74 | ||||||
Melvin Larsson | 2002 | 31.94 | 31.94 | |||||||
Oscar Wilhelmsson | 2002 | 32.44 | 1:04.38 | |||||||
Simon Baastad | 2002 | 32.80 | 1:37.18 | |||||||
Michal Laszewski | 2002 | 28.56 | 2:05.74 | |||||||
7 | Mass Lag 1 | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:06.39 | ||||||
Kevin Tan | 2002 | 30.35 | 30.35 | |||||||
Ludwig Lundborg | 2002 | 31.30 | 1:01.65 | |||||||
Elliot Iséni | 2003 | 32.53 | 1:34.18 | |||||||
Oscar Sjöström | 2003 | 32.21 | 2:06.39 | |||||||
8 | Karlstad P13 Lag1 [02] | 2002 | Karlstads Simsällskap | 2:07.33 | ||||||
Milos Jovancic | 2002 | 30.30 | 30.30 | |||||||
Victor Krohn | 2002 | 31.88 | 1:02.18 | |||||||
Samuel Vestin | 2002 | 32.96 | 1:35.14 | |||||||
Ludvig Mathisen | 2003 | 32.19 | 2:07.33 | |||||||
9 | SK Laxen Herrar 2 [2002] | 2002 | Simklubben Laxen | 2:10.91 | ||||||
Finn Gaudenz | 2002 | 32.47 | 32.47 | |||||||
Walter Hero | 2002 | 31.49 | 1:03.96 | |||||||
Edward Björkman | 2002 | 32.60 | 1:36.56 | |||||||
Axel Vaide | 2005 | 34.35 | 2:10.91 | |||||||
10 | Västerås SS P | 2002 | Västerås Simsällskap | 2:14.79 | ||||||
Erik Söderqvist | 2002 | 33.27 | 33.27 | |||||||
Linus Björk | 2002 | 33.00 | 1:06.27 | |||||||
Per Granlund | 2002 | 34.24 | 1:40.51 | |||||||
Lucas Sterling | 2004 | 34.28 | 2:14.79 | |||||||
11 | Södertälje Herrar Lag 1 | 2002 | Södertälje Simsällskap | 2:18.22 | ||||||
Erik Bergstrand | 2002 | 33.40 | 33.40 | |||||||
Jacob Lange | 2002 | 38.54 | 1:11.94 | |||||||
Theo Oerther | 2003 | 34.56 | 1:46.50 | |||||||
Erik Lööw | 2003 | 31.72 | 2:18.22 | |||||||
12 | Lass Lag 2 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 2:20.43 | ||||||
Filip Gidlöf | 2003 | 38.32 | 38.32 | |||||||
Ruben Staaf | 2002 | 34.25 | 1:12.57 | |||||||
Olle Almén | 2003 | 35.00 | 1:47.57 | |||||||
Måns Andersson | 2002 | 32.86 | 2:20.43 | |||||||
13 | Strängnäs Herrar [2004] | 2004 | Strängnäs Simklubb | 2:22.66 | ||||||
Fredrik Karlsson | 2004 | 34.41 | 34.41 | |||||||
Erik Ankarling | 2004 | 36.07 | 1:10.48 | |||||||
Eric Malmquist | 2003 | 33.49 | 1:43.97 | |||||||
Vigor Runemar-Ham | 2004 | 38.69 | 2:22.66 | |||||||
14 | Säffle SS Herrar | 2002 | Säffle Simsällskap | 2:23.96 | ||||||
Jonathan Andersson | 2003 | 32.76 | 32.76 | |||||||
Adam Feki | 2005 | 38.81 | 1:11.57 | |||||||
Jacob Edberg | 2003 | 36.77 | 1:48.34 | |||||||
Erik Mulikov | 2005 | 35.62 | 2:23.96 | |||||||
15 | S02 Herrar [2002] Lag 1 | 2002 | Simklubben S 02 | 2:24.03 | ||||||
Kevin Shen | 2003 | 35.25 | 35.25 | |||||||
Alexandar Cicmil | 2004 | 40.65 | 1:15.90 | |||||||
Gustav Forssell | 2003 | 35.10 | 1:51.00 | |||||||
Felix W.persson | 2003 | 33.03 | 2:24.03 | |||||||
16 | Göteborg Herrar [2002] | 2002 | Göteborg Sim | 2:25.29 | ||||||
Lorand Vari | 2002 | 35.80 | 35.80 | |||||||
Leo Hovbrandt | 2003 | 39.11 | 1:14.91 | |||||||
Marcus Nordberg | 2002 | 35.60 | 1:50.51 | |||||||
Philip Zasowski | 2002 | 34.78 | 2:25.29 | |||||||
17 | SK Laxen Herrar 3 [2002] | 2002 | Simklubben Laxen | 2:28.38 | ||||||
Albin Ekstrand | 2004 | 37.19 | 37.19 | |||||||
Erik Olsson | 2004 | 36.18 | 1:13.37 | |||||||
Lukas Waide | 2004 | 40.72 | 1:54.09 | |||||||
Gustaf Jonsson | 2003 | 34.29 | 2:28.38 | |||||||
- | Uddevalla Herrar 1 | 2002 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Jakob Josephson | 2002 | 31.29 | 31.29 | |||||||
Oskar Gustafson | 2002 | 29.91 | 1:01.20 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:38 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 15:06 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 18, 50m Fjärilsim FL 13, Finaler |
NR: Céline Bertrand 1995 Skövde SS 00:30.29 år 2008 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 30.41 | ||||||
2 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 31.95 | ||||||
3 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 32.17 | ||||||
4 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.19 | ||||||
5 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 32.20 | ||||||
6 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 32.28 | ||||||
7 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 32.35 | ||||||
8 | Miriam Langarap | 2002 | Örebro Simallians | 32.76 | ||||||
9 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 32.96 | ||||||
10 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 33.12 | ||||||
11 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 33.13 | ||||||
12 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 33.27 | ||||||
13 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 33.73 | ||||||
14 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 33.75 | ||||||
15 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.92 | ||||||
15 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 33.92 | ||||||
17 | Lovisa Gustafsson | 2002 | Örebro Simallians | 33.96 | ||||||
18 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 33.97 | ||||||
19 | Klara Gårdman | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.38 | ||||||
20 | Julia Wollentz | 2002 | Simklubben Laxen | 34.43 | ||||||
21 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.46 | ||||||
22 | Hanna Lagher | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.47 | ||||||
23 | Klara Ragnarsson | 2002 | Sala Simsällskap | 34.55 | ||||||
24 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.87 | ||||||
25 | Emmie Davis | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 35.02 | ||||||
26 | Saga Bäckström | 2002 | Strängnäs Simklubb | 35.17 | ||||||
27 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 35.24 | ||||||
28 | Elsa Wahlbeck | 2002 | Simklubben Laxen | 35.25 | ||||||
29 | Lovisa Öhrn | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.38 | ||||||
30 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 35.47 | ||||||
31 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 35.53 | ||||||
32 | Hanna Bylehn | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 35.56 | ||||||
33 | Hannah Hemberg | 2002 | Göteborg Sim | 35.64 | ||||||
34 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 35.72 | ||||||
35 | Alexandra Schyum | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 35.73 | ||||||
36 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.46 | ||||||
37 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.49 | ||||||
38 | Tove Apelqvist | 2002 | Simklubben Elfsborg | 36.51 | ||||||
39 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 36.75 | ||||||
40 | Ia Bjerlöw | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 37.16 | ||||||
41 | Matilda Eni | 2002 | Mariestads Simsällskap | 37.65 | ||||||
42 | Signe Kåberg | 2002 | Simklubben S 02 | 38.11 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:06 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 15:14 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 19, 50m Bröstsim Po 13, Finaler |
NR; Johan Rydahl 2001 Karlstad S 00:32.04 år 2014 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | 35.46 | ||||||
2 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 37.87 | ||||||
3 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.40 | ||||||
4 | Daniel Agestav | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 38.79 | ||||||
5 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 38.86 | ||||||
6 | Kevin Tan | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.48 | ||||||
7 | Marcus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 39.78 | ||||||
8 | Finn Gaudenz | 2002 | Simklubben Laxen | 40.20 | ||||||
9 | Walter Hero | 2002 | Simklubben Laxen | 40.40 | ||||||
10 | Momir Reljanovic | 2002 | Simklubben Laxen | 41.68 | ||||||
11 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 41.95 | ||||||
12 | Simon Baastad | 2002 | Örebro Simallians | 42.28 | ||||||
13 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 42.32 | ||||||
14 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 42.43 | ||||||
15 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 42.51 | ||||||
16 | Victor Krohn | 2002 | Karlstads Simsällskap | 42.73 | ||||||
17 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 43.14 | ||||||
18 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 43.29 | ||||||
19 | Edward Björkman | 2002 | Simklubben Laxen | 43.96 | ||||||
20 | Marcus Nordberg | 2002 | Göteborg Sim | 44.08 | ||||||
21 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 44.20 | ||||||
22 | Patrik Petkoczi | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 44.27 | ||||||
23 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 44.85 | ||||||
24 | Måns Andersson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 45.58 | ||||||
25 | Anton Swedblom | 2002 | Simklubben Laxen | 45.69 | ||||||
26 | Ludwig Lundborg | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.82 | ||||||
27 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 47.08 | ||||||
28 | Erik Söderqvist | 2002 | Västerås Simsällskap | 47.20 | ||||||
29 | Linus Björk | 2002 | Västerås Simsällskap | 48.39 | ||||||
30 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 48.54 | ||||||
31 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 50.23 | ||||||
32 | Jacob Lange | 2002 | Södertälje Simsällskap | 50.37 | ||||||
- | Fredrik Börjesson | 2002 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:14 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 15:21 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 20, 50m Ryggsim FL 12, Finaler |
NR: Caroline Bornius 1992 Göteborg S 00:33.27 år 2004 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Trine Forss | 2003 | Billingens Simklubb | 33.14 | 12-12 Åldersgrupp Rekord | |||||
2 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.32 | ||||||
3 | Annie Hegmegi | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 35.01 | ||||||
4 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.02 | ||||||
5 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 36.64 | ||||||
6 | Matilda Egelrud | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 37.05 | ||||||
7 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.12 | ||||||
8 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 37.27 | ||||||
9 | Anna Krysén | 2003 | Ludvika Simsällskap | 37.35 | ||||||
10 | Tindra Moberg | 2003 | Simklubben Elfsborg | 37.43 | ||||||
11 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 37.64 | ||||||
12 | Hilja Schimmel | 2003 | Billingens Simklubb | 37.69 | ||||||
13 | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 37.88 | ||||||
14 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.00 | ||||||
15 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.06 | ||||||
16 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 38.07 | ||||||
17 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | 38.36 | ||||||
18 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 38.46 | ||||||
19 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 38.67 | ||||||
20 | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | 39.02 | ||||||
21 | Klara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 39.31 | ||||||
22 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 39.34 | ||||||
23 | Wilma Carlheim | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 39.39 | ||||||
24 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 39.66 | ||||||
25 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 40.42 | ||||||
26 | Stefanie Petrovic | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.78 | ||||||
27 | Ebba Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | 40.84 | ||||||
28 | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | 41.01 | ||||||
29 | Tilda Tellfjord | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 41.04 | ||||||
30 | Karin Widerberg | 2003 | Simklubben Laxen | 41.44 | ||||||
31 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 41.66 | ||||||
32 | Felicia Rogell | 2003 | Västerås Simsällskap | 42.03 | ||||||
33 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 42.07 | ||||||
34 | Wilma Zanderau | 2003 | Mariestads Simsällskap | 42.09 | ||||||
35 | Louise Andersson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 42.30 | ||||||
36 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 42.51 | ||||||
37 | Natalie Stjärnås | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 43.23 | ||||||
38 | Izabella Svensson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 43.71 | ||||||
39 | Tilde Rydström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 44.26 | ||||||
40 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 44.90 | ||||||
- | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:21 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 15:26 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 21, 50m Frisim Po 12, Finaler |
NR: Johan Rydahl 2001 Karlstads SS 00:27.80 år 2013 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 29.66 | ||||||
2 | Hugo Vaide | 2003 | Simklubben Laxen | 30.10 | ||||||
3 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 31.35 | ||||||
4 | Jonathan Andersson | 2003 | Säffle Simsällskap | 31.56 | ||||||
5 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.13 | ||||||
6 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 32.27 | ||||||
7 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 32.55 | ||||||
8 | Elliot Iséni | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.60 | ||||||
9 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.35 | ||||||
10 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 33.48 | ||||||
11 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 33.62 | ||||||
12 | Felix W.persson | 2003 | Simklubben S 02 | 33.85 | ||||||
13 | Melker Rosengren | 2003 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.32 | ||||||
14 | Gustaf Jonsson | 2003 | Simklubben Laxen | 34.50 | ||||||
15 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 34.83 | ||||||
16 | Phille Andersson Sandwall | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 34.88 | ||||||
17 | Kevin Shen | 2003 | Simklubben S 02 | 35.05 | ||||||
18 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 35.16 | ||||||
19 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 35.31 | ||||||
20 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 35.82 | ||||||
21 | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | 35.96 | ||||||
22 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 36.10 | ||||||
23 | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | 36.30 | ||||||
24 | Filip Gidlöf | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.78 | ||||||
25 | Olle Rydberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 37.87 | ||||||
26 | Kristian Aziz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 38.06 | ||||||
27 | Leo Hovbrandt | 2003 | Göteborg Sim | 38.72 | ||||||
- | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:26 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 15:39 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 22, 400m Frisim FL 11, Finaler |
NR: Martina Granström 1991 Jönköpings 05:11.14 år 2002 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 1:18.33 | 2:40.78 | 4:03.64 | 5:24.72 | |||
2 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 1:18.49 | 2:43.07 | 4:08.13 | 5:29.07 | |||
3 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 1:20.98 | 2:48.20 | 4:14.81 | 5:39.43 | |||
4 | Wilma Svensson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 1:21.51 | 2:50.04 | 4:19.53 | 5:46.16 | |||
5 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:18.32 | 2:45.61 | 4:16.85 | 5:50.43 | |||
6 | Sara Hopmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:24.39 | 2:59.54 | 4:33.03 | 6:04.06 | |||
7 | Frida Florén | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:26.90 | 3:03.16 | 4:40.20 | 6:11.69 | |||
8 | Joline Bakken | 2005 | Simklubben Solsta | 1:28.43 | 3:06.53 | 4:44.43 | 6:20.03 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:39 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 15:46 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 23, 50m Bröstsim Po 11, Finaler |
NR: Sverre Naess 1992 Sarpsborg 00:39.17 år 2003 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 40.27 | ||||||
2 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 41.06 | ||||||
3 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.99 | ||||||
4 | Axel Vaide | 2005 | Simklubben Laxen | 43.17 | ||||||
5 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 43.29 | ||||||
6 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 45.02 | ||||||
7 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.47 | ||||||
8 | Anton Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 46.53 | ||||||
9 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 46.64 | ||||||
10 | Alexandar Cicmil | 2004 | Simklubben S 02 | 46.77 | ||||||
11 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 47.50 | ||||||
12 | Erik Olsson | 2004 | Simklubben Laxen | 48.05 | ||||||
13 | Alexander Henningsson | 2004 | Karlstads Simsällskap | 48.99 | ||||||
14 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 50.24 | ||||||
15 | Albin Ekstrand | 2004 | Simklubben Laxen | 50.38 | ||||||
16 | Fredrik Karlsson | 2004 | Strängnäs Simklubb | 50.63 | ||||||
17 | Gustavs Cerps | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 50.88 | ||||||
18 | Erik Ankarling | 2004 | Strängnäs Simklubb | 51.12 | ||||||
19 | Hampus Ljunggren | 2004 | Upsala Simsällskap | 51.55 | ||||||
20 | Daniel Thörner | 2004 | Säffle Simsällskap | 52.30 | ||||||
21 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 52.56 | ||||||
22 | Håkan Hekmati | 2004 | Simklubben S 02 | 52.57 | ||||||
23 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 52.65 | ||||||
24 | Samuel Rundgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 52.87 | ||||||
25 | Nils Gröndahl | 2004 | Simklubben Laxen | 53.10 | ||||||
26 | Adam Feki | 2005 | Säffle Simsällskap | 53.28 | ||||||
27 | Simon Swedblom | 2004 | Simklubben Laxen | 54.15 | ||||||
28 | Helmer Brobacke | 2004 | Västerås Simsällskap | 54.24 | ||||||
29 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 54.26 | ||||||
30 | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | 55.52 | ||||||
31 | Felix Skytt | 2004 | Västerås Simsällskap | 55.86 | ||||||
32 | Vigor Runemar-Ham | 2004 | Strängnäs Simklubb | 56.90 | ||||||
33 | Lukas Waide | 2004 | Simklubben Laxen | 57.09 | ||||||
34 | Ture Oscarson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 58.58 | ||||||
- | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:46 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 15:56 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 24, 100m Ryggsim FL 13, Finaler |
NR; Victoria Åberg 2001 Västerås S 01:07.93 år 2014 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 34.20 | 1:10.05 | |||||
2 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 34.71 | 1:12.11 | |||||
3 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 35.14 | 1:13.28 | |||||
4 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 35.64 | 1:13.33 | |||||
5 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.31 | 1:13.85 | |||||
6 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 35.91 | 1:13.96 | |||||
7 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 36.77 | 1:14.91 | |||||
8 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 37.30 | 1:15.63 | |||||
9 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.23 | 1:16.03 | |||||
10 | Hanna Lagher | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.20 | 1:16.19 | |||||
11 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 36.31 | 1:16.59 | |||||
12 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 37.39 | 1:16.84 | |||||
13 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 38.08 | 1:17.17 | |||||
13 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 36.99 | 1:17.17 | |||||
15 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 38.20 | 1:17.66 | |||||
16 | Alexandra Schyum | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 38.76 | 1:18.45 | |||||
17 | Matilda Eni | 2002 | Mariestads Simsällskap | 39.23 | 1:19.38 | |||||
18 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 38.74 | 1:19.74 | |||||
19 | Klara Gårdman | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.08 | 1:19.84 | |||||
20 | Andrea Grabmüller | 2002 | Västerås Simsällskap | 38.54 | 1:20.37 | |||||
21 | Miriam Langarap | 2002 | Örebro Simallians | 38.58 | 1:20.80 | |||||
22 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 39.13 | 1:21.23 | |||||
23 | Elsa Wahlbeck | 2002 | Simklubben Laxen | 39.70 | 1:21.97 | |||||
24 | Emma Sibelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.81 | 1:22.47 | |||||
25 | Lovisa Öhrn | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.65 | 1:22.49 | |||||
26 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.58 | 1:22.94 | |||||
27 | Hanna Bylehn | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 40.91 | 1:23.95 | |||||
28 | Wilma Johansson | 2002 | Göteborg Sim | 40.78 | 1:24.26 | |||||
29 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 40.60 | 1:24.28 | |||||
30 | Ia Bjerlöw | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 40.76 | 1:25.66 | |||||
31 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 40.96 | 1:26.55 | |||||
- | Hannah Hemberg | 2002 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Julia Wollentz | 2002 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Saga Bäckström | 2002 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:56 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 16:04 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 25, 100m Frisim Po 13, Finaler |
NR; Johan Rydahl 2001 KarlstadsS 00:56.24 år 2014 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | 28.89 | 1:00.38 | |||||
2 | Marcus Johnsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 29.43 | 1:01.55 | |||||
3 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 30.80 | 1:04.50 | |||||
4 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 31.73 | 1:05.14 | |||||
5 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 31.66 | 1:05.71 | |||||
6 | Momir Reljanovic | 2002 | Simklubben Laxen | 32.88 | 1:07.24 | |||||
7 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.46 | 1:07.73 | |||||
8 | Daniel Agestav | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 32.19 | 1:07.74 | |||||
9 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 32.61 | 1:08.35 | |||||
10 | Linus Hagedorn | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.96 | 1:08.86 | |||||
11 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.86 | 1:09.12 | |||||
12 | Ludwig Lundborg | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.18 | 1:09.22 | |||||
13 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 33.85 | 1:09.55 | |||||
14 | Marcus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 32.90 | 1:09.65 | |||||
15 | Kevin Tan | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.02 | 1:09.70 | |||||
16 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 33.85 | 1:09.79 | |||||
17 | Eldin Nukovic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 33.38 | 1:10.38 | |||||
18 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.65 | 1:10.59 | |||||
19 | Walter Hero | 2002 | Simklubben Laxen | 33.59 | 1:10.68 | |||||
20 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.18 | 1:11.08 | |||||
21 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 34.21 | 1:11.37 | |||||
22 | Patrik Petkoczi | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 34.78 | 1:12.40 | |||||
23 | Victor Krohn | 2002 | Karlstads Simsällskap | 34.85 | 1:12.99 | |||||
24 | Finn Gaudenz | 2002 | Simklubben Laxen | 35.36 | 1:13.05 | |||||
25 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 35.56 | 1:13.41 | |||||
26 | Simon Baastad | 2002 | Örebro Simallians | 35.61 | 1:14.07 | |||||
27 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 35.43 | 1:14.17 | |||||
28 | Melvin Larsson | 2002 | Örebro Simallians | 35.27 | 1:14.45 | |||||
29 | William Ekström | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 35.14 | 1:15.23 | |||||
30 | Anton Swedblom | 2002 | Simklubben Laxen | 35.45 | 1:15.71 | |||||
31 | Jakob Hanson | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.60 | 1:16.71 | |||||
32 | Måns Andersson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 36.69 | 1:17.02 | |||||
33 | Edward Björkman | 2002 | Simklubben Laxen | 36.58 | 1:17.19 | |||||
34 | Marcus Nordberg | 2002 | Göteborg Sim | 37.37 | 1:19.46 | |||||
- | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:04 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 16:13 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 26, 100m Fjärilsim FL 12, Finaler |
NR: Martina Granström 1991 Jönköpings 01:11.12 år 2003 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Annie Hegmegi | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 34.85 | 1:12.44 | |||||
2 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.69 | 1:12.60 | |||||
3 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.78 | 1:14.55 | |||||
4 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 36.35 | 1:16.35 | |||||
5 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 36.42 | 1:19.29 | |||||
6 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 36.89 | 1:20.11 | |||||
7 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.44 | 1:21.83 | |||||
8 | Anna Krysén | 2003 | Ludvika Simsällskap | 37.51 | 1:22.40 | |||||
9 | Trine Forss | 2003 | Billingens Simklubb | 37.39 | 1:22.57 | |||||
10 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 38.14 | 1:22.82 | |||||
11 | Matilda Egelrud | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 38.18 | 1:23.37 | |||||
12 | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 37.42 | 1:23.56 | |||||
13 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 39.63 | 1:23.81 | |||||
14 | Hilja Schimmel | 2003 | Billingens Simklubb | 39.02 | 1:25.60 | |||||
15 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.79 | 1:25.61 | |||||
16 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 40.16 | 1:25.66 | |||||
17 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 42.07 | 1:30.04 | |||||
18 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 41.53 | 1:30.44 | |||||
19 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 42.65 | 1:31.85 | |||||
20 | Tilda Tellfjord | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 43.15 | 1:33.20 | |||||
21 | Ebba Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | 45.02 | 1:40.66 | |||||
- | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Karin Widerberg | 2003 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:13 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 16:31 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 27, 100m Bröstsim Po 12, Finaler |
NR: Sverre Naess 1992 Sarpsborg 01:18.03 år 2004 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 42.29 | 1:30.27 | |||||
2 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 44.04 | 1:31.27 | |||||
3 | Felix W.persson | 2003 | Simklubben S 02 | 44.05 | 1:31.75 | |||||
4 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 43.73 | 1:31.91 | |||||
5 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 43.16 | 1:32.60 | |||||
6 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.63 | 1:32.87 | |||||
7 | Hugo Vaide | 2003 | Simklubben Laxen | 44.39 | 1:33.78 | |||||
8 | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.15 | 1:34.85 | |||||
9 | Elliot Iséni | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.85 | 1:35.94 | |||||
10 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 44.90 | 1:35.98 | |||||
11 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 45.28 | 1:37.36 | |||||
12 | Melker Rosengren | 2003 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 47.50 | 1:37.56 | |||||
13 | Jonathan Andersson | 2003 | Säffle Simsällskap | 46.58 | 1:38.18 | |||||
14 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 46.95 | 1:38.50 | |||||
15 | Phille Andersson Sandwall | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 46.60 | 1:39.11 | |||||
16 | Gustaf Jonsson | 2003 | Simklubben Laxen | 48.73 | 1:39.84 | |||||
17 | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | 48.23 | 1:39.90 | |||||
18 | Kevin Shen | 2003 | Simklubben S 02 | 47.51 | 1:40.38 | |||||
19 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 50.71 | 1:45.81 | |||||
20 | Kristian Aziz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 52.05 | 1:48.06 | |||||
21 | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | 52.03 | 1:50.24 | |||||
- | Leo Hovbrandt | 2003 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Olle Rydberg | 2003 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:31 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 16:43 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 28, 100m Ryggsim FL 11, Finaler |
NR; Linn Suchomel 2003 Skövde SS 01:19.04 år 2014 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 39.20 | 1:21.17 | |||||
2 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.46 | 1:22.64 | |||||
3 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 40.45 | 1:22.91 | |||||
4 | Matilda Nilsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 40.57 | 1:23.51 | |||||
5 | Jane Elgh | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 42.04 | 1:26.98 | |||||
6 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 42.75 | 1:27.92 | |||||
7 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 42.86 | 1:28.63 | |||||
8 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 42.95 | 1:29.07 | |||||
9 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 44.04 | 1:29.74 | |||||
10 | Ebba Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.87 | 1:30.03 | |||||
11 | Sara Hopmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.99 | 1:30.33 | |||||
12 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 44.87 | 1:31.00 | |||||
13 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.83 | 1:31.64 | |||||
14 | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.07 | 1:32.30 | |||||
14 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 44.12 | 1:32.30 | |||||
16 | Sofia Henningsson | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 44.06 | 1:32.44 | |||||
17 | Wilma Svensson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 45.26 | 1:33.48 | |||||
18 | Molly Lund | 2005 | Mariestads Simsällskap | 45.91 | 1:33.54 | |||||
19 | Alba Arberg | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 46.47 | 1:33.58 | |||||
20 | Maja Fredriksson | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 46.32 | 1:34.04 | |||||
21 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 46.84 | 1:37.36 | |||||
22 | Frida Florén | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 47.16 | 1:37.75 | |||||
23 | Celie Augustsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 48.11 | 1:38.13 | |||||
24 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 49.12 | 1:38.75 | |||||
25 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 47.14 | 1:39.48 | |||||
26 | Ida Rudelius | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 48.27 | 1:39.59 | |||||
27 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 49.52 | 1:40.67 | |||||
28 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 49.99 | 1:41.41 | |||||
29 | Elsa Sjöström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.39 | 1:41.92 | |||||
30 | Elin Friberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 49.40 | 1:42.18 | |||||
31 | Selma Ericsson | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 50.98 | 1:43.92 | |||||
32 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 51.01 | 1:44.94 | |||||
33 | Ella Ljungdahl | 2004 | Simklubben Laxen | 51.99 | 1:50.10 | |||||
- | Ellen Gullberg | 2005 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Hedvig Källsand | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:43 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 16:54 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 29, 100m Frisim Po 11, Finaler |
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:05.15 år 2003 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 34.35 | 1:12.67 | |||||
2 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 35.41 | 1:15.05 | |||||
3 | Axel Vaide | 2005 | Simklubben Laxen | 35.14 | 1:15.26 | |||||
4 | Fredrik Karlsson | 2004 | Strängnäs Simklubb | 36.44 | 1:16.50 | |||||
5 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 37.02 | 1:16.91 | |||||
6 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.88 | 1:16.92 | |||||
7 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 37.11 | 1:17.65 | |||||
8 | Erik Olsson | 2004 | Simklubben Laxen | 37.18 | 1:19.42 | |||||
9 | Gustavs Cerps | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.50 | 1:19.55 | |||||
10 | Anton Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 36.80 | 1:20.44 | |||||
11 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 37.20 | 1:20.58 | |||||
12 | Albin Ekstrand | 2004 | Simklubben Laxen | 38.99 | 1:20.91 | |||||
13 | Erik Ankarling | 2004 | Strängnäs Simklubb | 39.25 | 1:21.93 | |||||
14 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.80 | 1:22.63 | |||||
15 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 39.29 | 1:23.48 | |||||
16 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.58 | 1:24.32 | |||||
17 | Vigor Runemar-Ham | 2004 | Strängnäs Simklubb | 41.12 | 1:24.72 | |||||
18 | Adam Feki | 2005 | Säffle Simsällskap | 40.76 | 1:26.02 | |||||
19 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 40.44 | 1:26.47 | |||||
20 | Daniel Thörner | 2004 | Säffle Simsällskap | 41.42 | 1:26.62 | |||||
21 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 42.40 | 1:27.03 | |||||
22 | Simon Swedblom | 2004 | Simklubben Laxen | 41.94 | 1:28.90 | |||||
23 | Nils Gröndahl | 2004 | Simklubben Laxen | 42.15 | 1:30.60 | |||||
24 | Ture Oscarson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 43.53 | 1:30.99 | |||||
25 | Alexandar Cicmil | 2004 | Simklubben S 02 | 42.83 | 1:32.99 | |||||
26 | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 45.24 | 1:33.05 | |||||
27 | Lukas Waide | 2004 | Simklubben Laxen | 44.57 | 1:33.34 | |||||
28 | Samuel Rundgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 45.30 | 1:34.95 | |||||
29 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 44.42 | 1:35.24 | |||||
30 | Håkan Hekmati | 2004 | Simklubben S 02 | 44.88 | 1:37.39 | |||||
31 | Helmer Brobacke | 2004 | Västerås Simsällskap | 49.18 | 1:46.89 | |||||
- | Felix Skytt | 2004 | Västerås Simsällskap | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:54 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 17:12 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 30, 400m Frisim FL 13, Finaler |
NR: Johanna Johnsson 1997 ÄlmhultsSS 04:40.53 år 2010 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 1:09.48 | 2:25.27 | 3:40.99 | 4:53.24 | |||
2 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:10.71 | 2:27.25 | 3:43.27 | 4:55.36 | |||
3 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:08.67 | 2:24.78 | 3:41.79 | 4:55.99 | |||
4 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 1:09.36 | 2:25.24 | 3:41.85 | 4:57.15 | |||
5 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 1:10.65 | 2:27.22 | 3:44.28 | 4:58.88 | |||
6 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 1:12.10 | 2:31.40 | 3:48.86 | 5:04.09 | |||
7 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 1:14.99 | 2:34.46 | 3:53.25 | 5:07.78 | |||
8 | Alexandra Schyum | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 1:14.63 | 2:34.23 | 3:52.99 | 5:07.98 | |||
9 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:12.46 | 2:30.88 | 3:51.28 | 5:08.91 | |||
10 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:10.55 | 2:30.17 | 3:50.12 | 5:09.39 | |||
11 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 1:14.74 | 2:34.81 | 3:53.49 | 5:10.32 | |||
12 | Saga Bäckström | 2002 | Strängnäs Simklubb | 1:14.85 | 2:35.83 | 3:56.84 | 5:13.05 | |||
13 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:13.90 | 2:34.15 | 3:55.38 | 5:13.29 | |||
14 | Clara Florén | 2002 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:15.40 | 2:35.88 | 3:55.84 | 5:14.14 | |||
15 | Matilda Eni | 2002 | Mariestads Simsällskap | 1:14.96 | 2:35.45 | 3:55.21 | 5:15.06 | |||
16 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:13.00 | 2:33.88 | 3:57.09 | 5:19.32 | |||
17 | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:12.50 | 2:34.47 | 3:58.45 | 5:21.47 | |||
18 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 1:14.34 | 2:36.01 | 3:59.99 | 5:24.88 | |||
19 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:17.86 | 2:41.52 | 4:06.03 | 5:27.12 | |||
20 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:15.67 | 2:38.91 | 4:05.11 | 5:29.99 | |||
21 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:16.47 | 2:40.98 | 4:06.89 | 5:30.28 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:12 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 17:26 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 31, 200m Medley Po 12, Finaler |
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 02:26.62 år 2004 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 35.46 | 1:20.34 | 2:09.84 | 2:47.31 | |||
2 | Hugo Vaide | 2003 | Simklubben Laxen | 35.55 | 1:18.44 | 2:11.21 | 2:47.35 | |||
3 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 39.77 | 1:22.55 | 2:13.80 | 2:55.23 | |||
4 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.66 | 1:27.11 | 2:18.69 | 2:57.95 | |||
5 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 42.18 | 1:30.22 | 2:18.86 | 3:00.55 | |||
6 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 39.67 | 1:28.34 | 2:23.45 | 3:06.78 | |||
7 | Felix W.persson | 2003 | Simklubben S 02 | 47.46 | 1:36.29 | 2:30.88 | 3:11.84 | |||
8 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 49.24 | 1:38.04 | 2:34.76 | 3:14.91 | |||
9 | Gustaf Jonsson | 2003 | Simklubben Laxen | 42.53 | 1:36.45 | 2:33.73 | 3:16.82 | |||
10 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 47.85 | 1:34.59 | 2:35.32 | 3:17.56 | |||
11 | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | 50.30 | 1:43.50 | 2:45.60 | 3:29.69 | |||
- | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jonathan Andersson | 2003 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Phille Andersson Sandwall | 2003 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:26 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 17:34 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 32, 50m Fjärilsim FL 11, Finaler |
NR: Frida Berggren 1994 VästeråsSS 00:34.39 år 2005 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.61 | ||||||
2 | Matilda Nilsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 36.85 | ||||||
3 | Sofia Henningsson | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 37.62 | ||||||
4 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 38.15 | ||||||
5 | Jane Elgh | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 38.21 | ||||||
6 | Erica Segerström | 2004 | Simklubben Solsta | 39.90 | ||||||
7 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.61 | ||||||
8 | Ebba Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.62 | ||||||
9 | Molly Lund | 2005 | Mariestads Simsällskap | 41.96 | ||||||
10 | Joline Bakken | 2005 | Simklubben Solsta | 42.48 | ||||||
11 | Ida Rudelius | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 43.01 | ||||||
12 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 43.28 | ||||||
13 | Sofia Mattsson | 2004 | Karlstads Simsällskap | 43.31 | ||||||
14 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 43.32 | ||||||
15 | Ellen Gullberg | 2005 | Simklubben Laxen | 43.64 | ||||||
16 | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.70 | ||||||
17 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 44.11 | ||||||
18 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 44.13 | ||||||
19 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.90 | ||||||
20 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 45.11 | ||||||
21 | Celie Augustsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 45.17 | ||||||
22 | Elsa Sjöström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.26 | ||||||
23 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 45.38 | ||||||
24 | Sara Hopmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.59 | ||||||
25 | Frida Florén | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 45.97 | ||||||
26 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 46.85 | ||||||
27 | Alba Arberg | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 48.08 | ||||||
28 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 48.36 | ||||||
29 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 48.46 | ||||||
30 | Tilde Zanderau | 2005 | Mariestads Simsällskap | 50.42 | ||||||
31 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 50.56 | ||||||
32 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 51.68 | ||||||
33 | Maja Fredriksson | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 55.68 | ||||||
- | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | DNS | ||||||
- | Ella Ljungdahl | 2004 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:34 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 17:57 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 33, 4X50m Ryggsim Po 13oy, Finaler |
NR: Mass Killar 1 1998 MASS 02:17.25 år 2011 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Laxen Herrar [2002] | 2002 | Simklubben Laxen | 2:27.33 | ||||||
Momir Reljanovic | 2002 | 38.23 | 38.23 | |||||||
Hugo Vaide | 2003 | 36.09 | 1:14.32 | |||||||
Finn Gaudenz | 2002 | 39.94 | 1:54.26 | |||||||
Julius Gustavsson | 2002 | 33.07 | 2:27.33 | |||||||
2 | Ösa Herrar | 2002 | Örebro Simallians | 2:27.57 | ||||||
Michal Laszewski | 2002 | 33.85 | 33.85 | |||||||
Simon Baastad | 2002 | 37.74 | 1:11.59 | |||||||
Oscar Wilhelmsson | 2002 | 39.30 | 1:50.89 | |||||||
Melvin Larsson | 2002 | 36.68 | 2:27.57 | |||||||
3 | Skuru Ik Lag 1 | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 2:29.25 | ||||||
Lukas Åkerblom | 2002 | 37.97 | 37.97 | |||||||
Johan Allberg | 2002 | 37.04 | 1:15.01 | |||||||
Morgan Malmfors | 2002 | 39.72 | 1:54.73 | |||||||
Hugo Lindskog | 2002 | 34.52 | 2:29.25 | |||||||
4 | Jönköping Herrar | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 2:31.06 | ||||||
Eldin Nukovic | 2002 | 37.27 | 37.27 | |||||||
Job Sanders | 2003 | 37.02 | 1:14.29 | |||||||
Patrik Petkoczi | 2002 | 39.06 | 1:53.35 | |||||||
Daniel Agestav | 2002 | 37.71 | 2:31.06 | |||||||
5 | Lass Lag 1 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 2:35.77 | ||||||
Sebastian Nilsson | 2002 | 38.10 | 38.10 | |||||||
Elias Axelsson | 2002 | 39.88 | 1:17.98 | |||||||
Nicola Lundqvist | 2002 | 41.49 | 1:59.47 | |||||||
Erik Wallin | 2003 | 36.30 | 2:35.77 | |||||||
5 | Upsala S Herrar Lag 1 [2002] | 2002 | Upsala Simsällskap | 2:35.77 | ||||||
Edwin Nystrand | 2002 | 37.34 | 37.34 | |||||||
Marcus Johnsson | 2002 | 37.10 | 1:14.44 | |||||||
Mikael Söderberg | 2003 | 39.28 | 1:53.72 | |||||||
Jakob Hanson | 2002 | 42.05 | 2:35.77 | |||||||
7 | Uddevalla Herrar 1 | 2002 | Uddevalla Sim | 2:36.07 | ||||||
Elias Robertsson | 2004 | 43.41 | 43.41 | |||||||
Jakob Josephson | 2002 | 36.56 | 1:19.97 | |||||||
Fredrik Börjesson | 2002 | 39.80 | 1:59.77 | |||||||
Oskar Gustafson | 2002 | 36.30 | 2:36.07 | |||||||
8 | Karlstad P13 Lag1 [02] | 2002 | Karlstads Simsällskap | 2:39.11 | ||||||
Milos Jovancic | 2002 | 38.23 | 38.23 | |||||||
Samuel Vestin | 2002 | 39.33 | 1:17.56 | |||||||
Victor Krohn | 2002 | 40.39 | 1:57.95 | |||||||
Ludvig Mathisen | 2003 | 41.16 | 2:39.11 | |||||||
9 | Västerås SS P | 2002 | Västerås Simsällskap | 2:39.38 | ||||||
Per Granlund | 2002 | 39.82 | 39.82 | |||||||
Linus Björk | 2002 | 42.45 | 1:22.27 | |||||||
Lucas Sterling | 2004 | 38.24 | 2:00.51 | |||||||
Erik Söderqvist | 2002 | 38.87 | 2:39.38 | |||||||
10 | Södertälje Herrar Lag 1 | 2002 | Södertälje Simsällskap | 2:41.92 | ||||||
Erik Lööw | 2003 | 38.56 | 38.56 | |||||||
Theo Oerther | 2003 | 42.34 | 1:20.90 | |||||||
Erik Bergstrand | 2002 | 40.06 | 2:00.96 | |||||||
Jacob Lange | 2002 | 40.96 | 2:41.92 | |||||||
11 | SK Laxen Herrar 2 [2002] | 2002 | Simklubben Laxen | 2:47.02 | ||||||
Edward Björkman | 2002 | 42.18 | 42.18 | |||||||
Anton Swedblom | 2002 | 41.51 | 1:23.69 | |||||||
Walter Hero | 2002 | 42.70 | 2:06.39 | |||||||
Axel Vaide | 2005 | 40.63 | 2:47.02 | |||||||
12 | Lass Lag 2 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 2:50.15 | ||||||
Olle Almén | 2003 | 43.21 | 43.21 | |||||||
Måns Andersson | 2002 | 40.79 | 1:24.00 | |||||||
Ruben Staaf | 2002 | 42.91 | 2:06.91 | |||||||
Kristian Aziz | 2003 | 43.24 | 2:50.15 | |||||||
13 | Göteborg Herrar [2002] | 2002 | Göteborg Sim | 2:50.84 | ||||||
Leo Hovbrandt | 2003 | 45.79 | 45.79 | |||||||
Marcus Nordberg | 2002 | 44.35 | 1:30.14 | |||||||
Philip Zasowski | 2002 | 38.93 | 2:09.07 | |||||||
Lorand Vari | 2002 | 41.77 | 2:50.84 | |||||||
14 | SK Laxen Herrar 3 [2002] | 2002 | Simklubben Laxen | 2:55.91 | ||||||
Albin Ekstrand | 2004 | 41.33 | 41.33 | |||||||
Gustaf Jonsson | 2003 | 45.42 | 1:26.75 | |||||||
Erik Olsson | 2004 | 43.17 | 2:09.92 | |||||||
Nils Gröndahl | 2004 | 45.99 | 2:55.91 | |||||||
15 | S02 Herrar [2002] Lag 1 | 2002 | Simklubben S 02 | 2:56.30 | ||||||
Kevin Shen | 2003 | 43.09 | 43.09 | |||||||
Alexandar Cicmil | 2004 | 49.19 | 1:32.28 | |||||||
Gustav Forssell | 2003 | 41.34 | 2:13.62 | |||||||
Felix W.persson | 2003 | 42.68 | 2:56.30 | |||||||
16 | Strängnäs Herrar [2004] | 2004 | Strängnäs Simklubb | 2:56.31 | ||||||
Erik Ankarling | 2004 | 43.08 | 43.08 | |||||||
Fredrik Karlsson | 2004 | 43.73 | 1:26.81 | |||||||
Vigor Runemar-Ham | 2004 | 47.43 | 2:14.24 | |||||||
Eric Malmquist | 2003 | 42.07 | 2:56.31 | |||||||
17 | Säffle SS Herrar | 2002 | Säffle Simsällskap | 2:56.40 | ||||||
Jacob Edberg | 2003 | 43.17 | 43.17 | |||||||
Jonathan Andersson | 2003 | 44.19 | 1:27.36 | |||||||
Erik Mulikov | 2005 | 45.32 | 2:12.68 | |||||||
Jesper Andersson | 2004 | 43.72 | 2:56.40 | |||||||
- | Mass Lag 1 | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Linus Hagedorn | 2002 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:57 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 18:10 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 34, 4X50m Frisim FL 13oy, Finaler |
NR: SK Triton SK Triton 01:59.79 år 2007 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ösa Damer Lag 1 | 2002 | Örebro Simallians | 2:00.52 | ||||||
Emma Cullberg | 2002 | 28.76 | 28.76 | |||||||
Miriam Langarap | 2002 | 30.14 | 58.90 | |||||||
Cornelia Johansson | 2003 | 31.27 | 1:30.17 | |||||||
Josefine Åhlund | 2002 | 30.35 | 2:00.52 | |||||||
2 | SK Laxen Damer [2002] | 2002 | Simklubben Laxen | 2:01.54 | ||||||
Julia Wollentz | 2002 | 32.61 | 32.61 | |||||||
Tilde Morin | 2002 | 28.79 | 1:01.40 | |||||||
Elsa Wahlbeck | 2002 | 31.63 | 1:33.03 | |||||||
Mellie Wijk | 2002 | 28.51 | 2:01.54 | |||||||
3 | Västerås SS F Lag 1 | 2002 | Västerås Simsällskap | 2:03.16 | ||||||
Edith Jernstedt | 2002 | 30.37 | 30.37 | |||||||
Julia Holmberg | 2002 | 32.00 | 1:02.37 | |||||||
Andrea Grabmüller | 2002 | 31.58 | 1:33.95 | |||||||
Filippa Sterling | 2002 | 29.21 | 2:03.16 | |||||||
4 | Lass Lag 1 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 2:05.41 | ||||||
Wilma Holmertz | 2003 | 31.89 | 31.89 | |||||||
Ia Bjerlöw | 2002 | 31.12 | 1:03.01 | |||||||
Felicia Järvikari | 2002 | 31.19 | 1:34.20 | |||||||
Lena Årebo | 2002 | 31.21 | 2:05.41 | |||||||
5 | Jönköping Damer 1 | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 2:06.90 | ||||||
Annie Hegmegi | 2003 | 31.21 | 31.21 | |||||||
Nadija Sabic | 2002 | 30.64 | 1:01.85 | |||||||
Matilda Egelrud | 2003 | 31.46 | 1:33.31 | |||||||
Tilda Tellfjord | 2003 | 33.59 | 2:06.90 | |||||||
6 | Elfsborg Damer 1 [2002] | 2002 | Simklubben Elfsborg | 2:07.65 | ||||||
Tove Apelqvist | 2002 | 31.57 | 31.57 | |||||||
Linn Koivuluoma | 2003 | 33.61 | 1:05.18 | |||||||
Tindra Moberg | 2003 | 32.24 | 1:37.42 | |||||||
Linda Fredriksson | 2002 | 30.23 | 2:07.65 | |||||||
7 | Upsala S Damer Lag 1 [2002] | 2002 | Upsala Simsällskap | 2:08.00 | ||||||
Matilda Lantz | 2002 | 31.29 | 31.29 | |||||||
Victoria Cantar | 2002 | 31.80 | 1:03.09 | |||||||
Amanda Sundqvist | 2002 | 34.14 | 1:37.23 | |||||||
Stina Byström | 2002 | 30.77 | 2:08.00 | |||||||
8 | Nkk Damer [2002] Lag 1 | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:08.76 | ||||||
Hanna Lagher | 2002 | 31.52 | 31.52 | |||||||
Klara Gårdman | 2002 | 30.74 | 1:02.26 | |||||||
Lovisa Öhrn | 2002 | 32.37 | 1:34.63 | |||||||
Hilma Broden | 2003 | 34.13 | 2:08.76 | |||||||
9 | Göteborg Damer 1 [2002] | 2002 | Göteborg Sim | 2:09.33 | ||||||
Michelle Nordenmark | 2002 | 30.53 | 30.53 | |||||||
Linnea Edgren | 2002 | 32.79 | 1:03.32 | |||||||
Hannah Hemberg | 2002 | 32.33 | 1:35.65 | |||||||
Wilma Johansson | 2002 | 33.68 | 2:09.33 | |||||||
10 | Hk Sim Damer [2002] | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:09.69 | ||||||
Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | 33.28 | 33.28 | |||||||
Elsa Jansson | 2002 | 30.81 | 1:04.09 | |||||||
Ellen Olsson | 2002 | 32.96 | 1:37.05 | |||||||
Emma Sibelius | 2002 | 32.64 | 2:09.69 | |||||||
11 | Västerås SS F Lag 2 | 2002 | Västerås Simsällskap | 2:10.52 | ||||||
Sofia Båvenäs | 2002 | 31.73 | 31.73 | |||||||
Lina Rehnman | 2002 | 33.00 | 1:04.73 | |||||||
Felicia Rogell | 2003 | 34.43 | 1:39.16 | |||||||
Elvira Mörtstrand | 2003 | 31.36 | 2:10.52 | |||||||
12 | Jönköping Damer 2 | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 2:11.72 | ||||||
Tilda Lindström | 2002 | 32.63 | 32.63 | |||||||
Emmie Davis | 2002 | 32.29 | 1:04.92 | |||||||
Jane Elgh | 2004 | 34.32 | 1:39.24 | |||||||
Wilma Carlheim | 2003 | 32.48 | 2:11.72 | |||||||
13 | Lass Lag 2 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 2:12.63 | ||||||
Hanna Bylehn | 2002 | 32.47 | 32.47 | |||||||
Darja Koutchinskaia | 2003 | 32.85 | 1:05.32 | |||||||
Thilde Smedbäck | 2004 | 34.82 | 1:40.14 | |||||||
Vera Karlsson | 2003 | 32.49 | 2:12.63 | |||||||
14 | Södertälje Damer Lag 1 | 2002 | Södertälje Simsällskap | 2:12.83 | ||||||
Filippa Malmström | 2003 | 30.98 | 30.98 | |||||||
Carolina Jonsson | 2002 | 29.89 | 1:00.87 | |||||||
Evelina Porling | 2002 | 34.93 | 1:35.80 | |||||||
Linnéa Teljstedt | 2003 | 37.03 | 2:12.83 | |||||||
15 | Karlstad F13 Lag1 [2002] | 2002 | Karlstads Simsällskap | 2:13.58 | ||||||
Isabelle Rydahl | 2003 | 31.21 | 31.21 | |||||||
Michelle Träff | 2002 | 33.01 | 1:04.22 | |||||||
Klara Gustavson | 2003 | 34.31 | 1:38.53 | |||||||
Ingrid Hellgren | 2003 | 35.05 | 2:13.58 | |||||||
16 | Uddevalla Damer 1 | 2002 | Uddevalla Sim | 2:19.77 | ||||||
Marit Cuperus | 2002 | 33.28 | 33.28 | |||||||
Tea Wilenius | 2002 | 33.06 | 1:06.34 | |||||||
Jennifer Persson | 2004 | 37.40 | 1:43.74 | |||||||
Evelina Wester | 2004 | 36.03 | 2:19.77 | |||||||
17 | Göteborg Damer 2 [2002] | 2002 | Göteborg Sim | 2:20.64 | ||||||
Ebba Holmdahl | 2003 | 35.14 | 35.14 | |||||||
Ella Simonsson | 2002 | 34.11 | 1:09.25 | |||||||
Sofie Asterling | 2003 | 37.43 | 1:46.68 | |||||||
Paulina Vondrak | 2002 | 33.96 | 2:20.64 | |||||||
18 | Lass Lag 3 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 2:21.33 | ||||||
Olivia Gustafsson | 2004 | 34.61 | 34.61 | |||||||
Alice Fransson | 2004 | 36.92 | 1:11.53 | |||||||
Elin Friberg | 2004 | 37.07 | 1:48.60 | |||||||
Martina Karlsson | 2003 | 32.73 | 2:21.33 | |||||||
19 | Skuru Ik Damer Lag 1 | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 2:22.17 | ||||||
Anna Westborg | 2002 | 32.09 | 32.09 | |||||||
Elsa Bäckström | 2004 | 39.67 | 1:11.76 | |||||||
Filippa Lindskog | 2004 | 37.09 | 1:48.85 | |||||||
Felicia Östlund | 2002 | 33.32 | 2:22.17 | |||||||
20 | SK Laxen Damer 2 [2002] | 2002 | Simklubben Laxen | 2:22.35 | ||||||
Hannah Fritz | 2003 | 32.96 | 32.96 | |||||||
Ella Ljungdahl | 2004 | 39.33 | 1:12.29 | |||||||
Ellen Gullberg | 2005 | 36.34 | 1:48.63 | |||||||
Karin Widerberg | 2003 | 33.72 | 2:22.35 | |||||||
21 | S02 Damer [2002] Lag 1 | 2002 | Simklubben S 02 | 2:22.74 | ||||||
Selma Avdic | 2003 | 33.15 | 33.15 | |||||||
Ella Fast | 2003 | 41.34 | 1:14.49 | |||||||
Emma Abrahamsson | 2003 | 33.78 | 1:48.27 | |||||||
Signe Kåberg | 2002 | 34.47 | 2:22.74 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 18:10 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 08:39 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 35, 100m Fjärilsim Po 13, Finaler |
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:01.90 år 2005 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | 31.31 | 1:09.59 | |||||
2 | Marcus Johnsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 32.13 | 1:12.41 | |||||
3 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 33.88 | 1:13.35 | |||||
4 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 32.94 | 1:15.74 | |||||
5 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 35.77 | 1:16.26 | |||||
6 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 35.94 | 1:16.56 | |||||
7 | Finn Gaudenz | 2002 | Simklubben Laxen | 36.36 | 1:19.60 | |||||
8 | Momir Reljanovic | 2002 | Simklubben Laxen | 37.01 | 1:20.64 | |||||
9 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.15 | 1:20.99 | |||||
10 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 37.52 | 1:22.02 | |||||
11 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.07 | 1:22.58 | |||||
12 | Ludwig Lundborg | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.62 | 1:23.39 | |||||
13 | Eldin Nukovic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 38.52 | 1:24.08 | |||||
14 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 40.21 | 1:26.03 | |||||
15 | Anton Swedblom | 2002 | Simklubben Laxen | 38.62 | 1:26.28 | |||||
16 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 42.00 | 1:29.34 | |||||
17 | Kevin Tan | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.75 | 1:29.47 | |||||
18 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 40.29 | 1:33.45 | |||||
19 | Patrik Petkoczi | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 44.03 | 1:34.49 | |||||
20 | Walter Hero | 2002 | Simklubben Laxen | 40.85 | 1:34.58 | |||||
21 | Fredrik Börjesson | 2002 | Uddevalla Sim | 42.50 | 1:35.60 | |||||
22 | Simon Baastad | 2002 | Örebro Simallians | 41.55 | 1:36.43 | |||||
23 | Melvin Larsson | 2002 | Örebro Simallians | 43.44 | 1:38.68 | |||||
24 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 44.52 | 1:40.07 | |||||
25 | Edward Björkman | 2002 | Simklubben Laxen | 44.77 | 1:40.23 | |||||
26 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 46.45 | 1:40.24 | |||||
- | Jakob Hanson | 2002 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Marcus Nordberg | 2002 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 08:39 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 08:50 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 36, 100m Bröstsim FL 13, Finaler |
NR; Hannah Brunzell 2001 Västerås S 01:13.85 år 2014 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.11 | 1:19.30 | |||||
2 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 39.16 | 1:21.58 | |||||
3 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 38.68 | 1:21.80 | |||||
4 | Lovisa Öhrn | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.55 | 1:22.32 | |||||
5 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 39.27 | 1:22.59 | |||||
6 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 39.17 | 1:24.54 | |||||
7 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 40.05 | 1:25.73 | |||||
8 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 40.73 | 1:25.86 | |||||
9 | Julia Wollentz | 2002 | Simklubben Laxen | 41.31 | 1:26.28 | |||||
10 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 40.76 | 1:26.89 | |||||
11 | Julia Månsson | 2002 | Örebro Simallians | 41.70 | 1:27.26 | |||||
12 | Miriam Langarap | 2002 | Örebro Simallians | 41.77 | 1:27.95 | |||||
13 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 42.26 | 1:28.00 | |||||
14 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 41.84 | 1:28.78 | |||||
15 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 41.94 | 1:28.88 | |||||
16 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 42.68 | 1:29.45 | |||||
17 | Hanna Lagher | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.28 | 1:29.69 | |||||
18 | Clara Florén | 2002 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 42.88 | 1:30.03 | |||||
19 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.32 | 1:30.64 | |||||
20 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 42.69 | 1:31.25 | |||||
21 | Elsa Wahlbeck | 2002 | Simklubben Laxen | 44.70 | 1:31.43 | |||||
22 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.97 | 1:31.75 | |||||
23 | Alexandra Schyum | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 43.50 | 1:32.08 | |||||
24 | Hannah Hemberg | 2002 | Göteborg Sim | 44.44 | 1:32.14 | |||||
25 | Klara Ragnarsson | 2002 | Sala Simsällskap | 42.65 | 1:32.29 | |||||
26 | Vendela Lundqvist | 2002 | Södertälje Simsällskap | 43.15 | 1:32.36 | |||||
27 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 44.06 | 1:32.42 | |||||
28 | Ella Simonsson | 2002 | Göteborg Sim | 44.68 | 1:32.76 | |||||
29 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 43.98 | 1:33.15 | |||||
30 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 44.02 | 1:34.08 | |||||
31 | Emma Sibelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.76 | 1:35.03 | |||||
- | Emmie Davis | 2002 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 08:50 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 08:59 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 37, 100m Ryggsim Po 12, Finaler |
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:06.40 år 2004 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Vaide | 2003 | Simklubben Laxen | 35.76 | 1:15.39 | |||||
2 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.15 | 1:16.81 | |||||
3 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 37.84 | 1:18.99 | |||||
4 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 38.30 | 1:19.72 | |||||
5 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.90 | 1:21.95 | |||||
6 | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.19 | 1:22.54 | |||||
7 | Elliot Iséni | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.06 | 1:22.65 | |||||
8 | Jonathan Andersson | 2003 | Säffle Simsällskap | 41.51 | 1:23.03 | |||||
9 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 41.42 | 1:23.41 | |||||
10 | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | 43.51 | 1:27.65 | |||||
11 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 42.85 | 1:27.96 | |||||
12 | Felix W.persson | 2003 | Simklubben S 02 | 43.76 | 1:28.49 | |||||
13 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 42.81 | 1:28.63 | |||||
14 | Phille Andersson Sandwall | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 44.16 | 1:29.12 | |||||
15 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 44.72 | 1:31.11 | |||||
16 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 45.57 | 1:31.45 | |||||
17 | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | 45.24 | 1:31.52 | |||||
18 | Kevin Shen | 2003 | Simklubben S 02 | 44.23 | 1:32.57 | |||||
19 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 44.09 | 1:33.03 | |||||
20 | Gustaf Jonsson | 2003 | Simklubben Laxen | 45.46 | 1:33.83 | |||||
21 | Olle Rydberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 45.60 | 1:35.05 | |||||
22 | Leo Hovbrandt | 2003 | Göteborg Sim | 46.11 | 1:35.89 | |||||
23 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 46.91 | 1:36.38 | |||||
24 | Kristian Aziz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 47.94 | 1:38.98 | |||||
25 | Filip Gidlöf | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 48.73 | 1:41.62 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 08:59 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 09:08 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 38, 100m Frisim FL 12, Finaler |
NR: Céline Bertrand 1995 Karlsborgs 01:03.11 år 2007 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 31.43 | 1:05.06 | |||||
2 | Trine Forss | 2003 | Billingens Simklubb | 31.01 | 1:05.33 | |||||
3 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 31.52 | 1:06.15 | |||||
4 | Hilja Schimmel | 2003 | Billingens Simklubb | 32.48 | 1:06.19 | |||||
5 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 31.78 | 1:06.27 | |||||
6 | Annie Hegmegi | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 32.09 | 1:06.58 | |||||
7 | Anna Krysén | 2003 | Ludvika Simsällskap | 31.72 | 1:07.37 | |||||
8 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 32.70 | 1:08.54 | |||||
9 | Matilda Egelrud | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 33.31 | 1:09.66 | |||||
10 | Tindra Moberg | 2003 | Simklubben Elfsborg | 33.78 | 1:10.12 | |||||
11 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 33.90 | 1:10.14 | |||||
12 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 33.87 | 1:10.95 | |||||
13 | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | 33.15 | 1:11.39 | |||||
14 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 34.27 | 1:11.41 | |||||
15 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 34.31 | 1:11.57 | |||||
16 | Tilda Tellfjord | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 35.14 | 1:12.38 | |||||
17 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 34.88 | 1:13.09 | |||||
18 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 35.49 | 1:13.24 | |||||
19 | Karin Widerberg | 2003 | Simklubben Laxen | 35.69 | 1:13.58 | |||||
20 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.40 | 1:13.72 | |||||
21 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 35.57 | 1:14.52 | |||||
22 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.32 | 1:14.77 | |||||
23 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | 35.87 | 1:14.78 | |||||
24 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 35.30 | 1:15.10 | |||||
25 | Ebba Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | 36.02 | 1:15.30 | |||||
26 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.53 | 1:15.64 | |||||
27 | Wilma Carlheim | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 36.63 | 1:15.73 | |||||
28 | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | 35.93 | 1:16.20 | |||||
29 | Wilma Zanderau | 2003 | Mariestads Simsällskap | 35.39 | 1:16.86 | |||||
30 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.79 | 1:17.60 | |||||
31 | Felicia Rogell | 2003 | Västerås Simsällskap | 37.17 | 1:18.01 | |||||
32 | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 36.95 | 1:19.21 | |||||
33 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 37.57 | 1:20.08 | |||||
- | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:08 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 09:13 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 39, 100m Fjärilsim Po 11, Finaler |
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:14.29 år 2003 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 41.30 | 1:31.13 | |||||
2 | Albin Ekstrand | 2004 | Simklubben Laxen | 41.47 | 1:33.26 | |||||
3 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.29 | 1:35.28 | |||||
4 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 43.80 | 1:36.76 | |||||
5 | Axel Vaide | 2005 | Simklubben Laxen | 42.68 | 1:36.79 | |||||
6 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 42.22 | 1:36.92 | |||||
- | Erik Ankarling | 2004 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Erik Olsson | 2004 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:13 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 09:25 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 40, 100m Bröstsim FL 11, Finaler |
NR: Anna Eriksson 1999 SK Strängnäs 01:25.56 år 2010 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 40.68 | 1:27.32 | |||||
2 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 43.23 | 1:34.59 | |||||
3 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 44.97 | 1:35.11 | |||||
4 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 46.22 | 1:37.13 | |||||
5 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 46.56 | 1:37.94 | |||||
6 | Elin Friberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 46.50 | 1:38.32 | |||||
6 | Tilde Zanderau | 2005 | Mariestads Simsällskap | 48.14 | 1:38.32 | |||||
8 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 46.58 | 1:38.67 | |||||
9 | Sara Hopmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.21 | 1:39.05 | |||||
10 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.89 | 1:39.14 | |||||
11 | Wilma Svensson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 46.35 | 1:39.53 | |||||
12 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 47.31 | 1:39.97 | |||||
13 | Molly Lund | 2005 | Mariestads Simsällskap | 46.77 | 1:40.21 | |||||
14 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 47.72 | 1:40.90 | |||||
15 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.49 | 1:41.49 | |||||
16 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 47.38 | 1:42.19 | |||||
17 | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | 49.49 | 1:45.12 | |||||
18 | Ellen Gullberg | 2005 | Simklubben Laxen | 49.03 | 1:45.50 | |||||
19 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 50.20 | 1:46.40 | |||||
20 | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 51.50 | 1:46.91 | |||||
21 | Hedvig Källsand | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 50.75 | 1:47.05 | |||||
22 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 51.77 | 1:49.12 | |||||
23 | Ebba Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 52.32 | 1:50.71 | |||||
24 | Elsa Sjöström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 54.07 | 1:52.57 | |||||
25 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 53.43 | 1:53.10 | |||||
26 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 52.47 | 1:53.24 | |||||
27 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 54.70 | 1:54.25 | |||||
28 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 54.46 | 1:58.59 | |||||
29 | Maja Fredriksson | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 57.88 | 2:04.86 | |||||
- | Frida Florén | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DNS | ||||||
- | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | DNS | ||||||
- | Selma Ericsson | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Ella Ljungdahl | 2004 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:25 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 09:33 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 41, 50m Ryggsim Po 13, Finaler |
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 00:29.33 år 2005 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | 32.90 | ||||||
2 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 33.10 | ||||||
3 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.08 | ||||||
4 | Marcus Johnsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.89 | ||||||
5 | Linus Hagedorn | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.55 | ||||||
6 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 35.66 | ||||||
7 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 35.95 | ||||||
8 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.76 | ||||||
8 | Ludwig Lundborg | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.76 | ||||||
10 | Erik Söderqvist | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.21 | ||||||
11 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 37.30 | ||||||
12 | Daniel Agestav | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 37.75 | ||||||
12 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 37.75 | ||||||
14 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.89 | ||||||
15 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 38.05 | ||||||
16 | Eldin Nukovic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 38.07 | ||||||
17 | Melvin Larsson | 2002 | Örebro Simallians | 38.22 | ||||||
18 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 38.41 | ||||||
19 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 38.52 | ||||||
20 | Patrik Petkoczi | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 38.63 | ||||||
21 | Marcus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 38.66 | ||||||
22 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 38.88 | ||||||
23 | Kevin Tan | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.89 | ||||||
24 | Fredrik Börjesson | 2002 | Uddevalla Sim | 39.00 | ||||||
25 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 39.09 | ||||||
26 | Linus Björk | 2002 | Västerås Simsällskap | 39.18 | ||||||
27 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 39.41 | ||||||
28 | Simon Baastad | 2002 | Örebro Simallians | 39.60 | ||||||
29 | Måns Andersson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 39.68 | ||||||
30 | Lorand Vari | 2002 | Göteborg Sim | 39.84 | ||||||
31 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 39.88 | ||||||
32 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 40.24 | ||||||
33 | Anton Swedblom | 2002 | Simklubben Laxen | 40.50 | ||||||
34 | Finn Gaudenz | 2002 | Simklubben Laxen | 40.57 | ||||||
35 | Edward Björkman | 2002 | Simklubben Laxen | 40.79 | ||||||
36 | Victor Krohn | 2002 | Karlstads Simsällskap | 41.06 | ||||||
37 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 42.00 | ||||||
38 | Marcus Nordberg | 2002 | Göteborg Sim | 42.55 | ||||||
39 | Casper Trollsfjord | 2002 | Västerås Simsällskap | 43.30 | ||||||
40 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 44.34 | ||||||
- | Momir Reljanovic | 2002 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
- | William Ekström | 2002 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:33 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 09:40 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 42, 50m Frisim FL 13, Finaler |
NR: Angelina Righult 1994 SK Triton 00:27.57 år 2007 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 28.43 | ||||||
2 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 28.63 | ||||||
3 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 29.35 | ||||||
4 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 29.61 | ||||||
5 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 29.96 | ||||||
6 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 29.99 | ||||||
7 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 30.07 | ||||||
8 | Klara Gårdman | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.26 | ||||||
9 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 30.38 | ||||||
10 | Miriam Langarap | 2002 | Örebro Simallians | 30.52 | ||||||
11 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 30.62 | ||||||
12 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 30.82 | ||||||
13 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 30.92 | ||||||
14 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 31.04 | ||||||
15 | Klara Ragnarsson | 2002 | Sala Simsällskap | 31.09 | ||||||
16 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.12 | ||||||
17 | Hanna Lagher | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.24 | ||||||
18 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 31.27 | ||||||
19 | Ia Bjerlöw | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 31.29 | ||||||
20 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 31.34 | ||||||
21 | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | 31.37 | ||||||
21 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.37 | ||||||
23 | Elsa Wahlbeck | 2002 | Simklubben Laxen | 31.43 | ||||||
24 | Andrea Grabmüller | 2002 | Västerås Simsällskap | 31.63 | ||||||
25 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 31.86 | ||||||
26 | Saga Bäckström | 2002 | Strängnäs Simklubb | 31.92 | ||||||
27 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 31.95 | ||||||
28 | Hannah Hemberg | 2002 | Göteborg Sim | 32.20 | ||||||
29 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 32.36 | ||||||
30 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 32.39 | ||||||
31 | Hanna Bylehn | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 32.46 | ||||||
32 | Matilda Eni | 2002 | Mariestads Simsällskap | 32.56 | ||||||
33 | Clara Florén | 2002 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 32.58 | ||||||
34 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.86 | ||||||
35 | Lovisa Öhrn | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.97 | ||||||
36 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 33.23 | ||||||
37 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 33.54 | ||||||
38 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.71 | ||||||
39 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 34.18 | ||||||
- | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | DNS | ||||||
- | Tove Apelqvist | 2002 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
- | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:40 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 10:00 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 43, 400m Frisim Po 12, Finaler |
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 04:30.44 år 2004 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Vaide | 2003 | Simklubben Laxen | 1:12.66 | 2:32.49 | 3:51.85 | 5:11.12 | |||
2 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:11.21 | 2:32.16 | 3:53.70 | 5:12.89 | |||
3 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 1:16.30 | 2:40.07 | 4:04.21 | 5:24.85 | |||
4 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:18.77 | 2:46.07 | 4:11.20 | 5:33.39 | |||
5 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:18.96 | 2:44.81 | 4:11.06 | 5:34.65 | |||
6 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 1:20.87 | 2:47.89 | 4:15.15 | 5:40.04 | |||
7 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 1:19.04 | 2:45.92 | 4:14.79 | 5:41.13 | |||
8 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 1:21.24 | 2:49.71 | 4:17.61 | 5:41.30 | |||
9 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:21.93 | 2:52.86 | 4:20.43 | 5:42.66 | |||
10 | Jonathan Andersson | 2003 | Säffle Simsällskap | 1:20.83 | 2:50.46 | 4:19.14 | 5:42.90 | |||
11 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:21.99 | 2:51.93 | 4:20.77 | 5:43.09 | |||
12 | Felix W.persson | 2003 | Simklubben S 02 | 1:22.17 | 2:51.73 | 4:21.62 | 5:47.70 | |||
13 | Phille Andersson Sandwall | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 1:26.28 | 3:00.00 | 4:31.69 | 5:59.55 | |||
14 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 1:27.94 | 3:04.13 | 4:38.15 | 6:08.56 | |||
15 | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | 1:29.97 | 3:06.60 | 4:41.48 | 6:09.51 | |||
16 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 1:30.51 | 3:06.43 | 4:40.44 | 6:16.00 | |||
17 | Gustaf Jonsson | 2003 | Simklubben Laxen | 1:31.62 | 3:11.78 | 4:50.15 | 6:23.88 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:00 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 10:18 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 44, 50m Bröstsim FL 12, Finaler |
NR: Hannah Brunzell 2001 Västerås SS 00:34.82 år 2013 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 37.50 | ||||||
2 | Hilja Schimmel | 2003 | Billingens Simklubb | 38.36 | ||||||
3 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 38.65 | ||||||
4 | Anna Krysén | 2003 | Ludvika Simsällskap | 39.75 | ||||||
5 | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | 39.77 | ||||||
6 | Wilma Carlheim | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 39.81 | ||||||
7 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 40.18 | ||||||
8 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 40.40 | ||||||
9 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 41.28 | ||||||
10 | Annie Hegmegi | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 41.57 | ||||||
11 | Wilma Zanderau | 2003 | Mariestads Simsällskap | 42.52 | ||||||
12 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 42.65 | ||||||
13 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 42.83 | ||||||
14 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 43.07 | ||||||
15 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 43.29 | ||||||
16 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 43.68 | ||||||
17 | Sofie Asterling | 2003 | Göteborg Sim | 43.90 | ||||||
18 | Trine Forss | 2003 | Billingens Simklubb | 44.75 | ||||||
19 | Amelie Muhr | 2003 | Västerås Simsällskap | 44.85 | ||||||
20 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | 45.19 | ||||||
21 | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | 45.36 | ||||||
22 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 45.57 | ||||||
23 | Alma Hellstrandh | 2003 | Södertälje Simsällskap | 45.68 | ||||||
23 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.68 | ||||||
25 | Stefanie Petrovic | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.87 | ||||||
26 | Matilda Egelrud | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 46.16 | ||||||
27 | Elina Brattström | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.20 | ||||||
28 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 46.34 | ||||||
29 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 46.48 | ||||||
30 | Klara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 46.91 | ||||||
31 | Louise Andersson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 47.10 | ||||||
32 | Karin Widerberg | 2003 | Simklubben Laxen | 47.12 | ||||||
33 | Tindra Moberg | 2003 | Simklubben Elfsborg | 47.23 | ||||||
34 | Izabella Svensson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 48.41 | ||||||
35 | Tilda Tellfjord | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 48.43 | ||||||
36 | Ella Fast | 2003 | Simklubben S 02 | 48.61 | ||||||
37 | Sofi Holmberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 49.67 | ||||||
38 | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 50.13 | ||||||
- | Tilde Rydström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:18 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 10:26 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 45, 50m Ryggsim Po 11, Finaler |
NR; William Bevréus 2003 S71 00:33.26 år 2014 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 38.21 | ||||||
2 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 39.85 | ||||||
3 | Alexander Henningsson | 2004 | Karlstads Simsällskap | 39.95 | ||||||
4 | Albin Ekstrand | 2004 | Simklubben Laxen | 40.26 | ||||||
4 | Axel Vaide | 2005 | Simklubben Laxen | 40.26 | ||||||
6 | Anton Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 40.28 | ||||||
7 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 40.72 | ||||||
8 | Erik Olsson | 2004 | Simklubben Laxen | 40.77 | ||||||
9 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 41.04 | ||||||
10 | Fredrik Karlsson | 2004 | Strängnäs Simklubb | 41.85 | ||||||
11 | Daniel Thörner | 2004 | Säffle Simsällskap | 42.29 | ||||||
11 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.29 | ||||||
13 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 42.84 | ||||||
14 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 43.09 | ||||||
14 | Gustavs Cerps | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 43.09 | ||||||
16 | Erik Ankarling | 2004 | Strängnäs Simklubb | 43.76 | ||||||
17 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 44.30 | ||||||
18 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.46 | ||||||
19 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 44.82 | ||||||
20 | Ture Oscarson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 45.15 | ||||||
21 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 45.67 | ||||||
22 | Joel Brewitz | 2005 | Västerås Simsällskap | 45.77 | ||||||
23 | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | 45.85 | ||||||
24 | Alexandar Cicmil | 2004 | Simklubben S 02 | 45.91 | ||||||
25 | Vigor Runemar-Ham | 2004 | Strängnäs Simklubb | 45.97 | ||||||
26 | Nils Gröndahl | 2004 | Simklubben Laxen | 46.68 | ||||||
27 | Simon Swedblom | 2004 | Simklubben Laxen | 47.07 | ||||||
28 | Lukas Waide | 2004 | Simklubben Laxen | 47.99 | ||||||
29 | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 48.52 | ||||||
30 | Samuel Rundgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 49.61 | ||||||
31 | Adam Feki | 2005 | Säffle Simsällskap | 50.12 | ||||||
32 | Felix Skytt | 2004 | Västerås Simsällskap | 50.15 | ||||||
33 | Helmer Brobacke | 2004 | Västerås Simsällskap | 53.87 | ||||||
- | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Hampus Ljunggren | 2004 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Håkan Hekmati | 2004 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:26 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 10:33 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 46, 50m Frisim FL 11, Finaler |
NR: Martina Granström 1991 Jönköpings 00:31.31 år 2002 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 31.15 | 0-11 Åldersgrupp Rekord | |||||
2 | Sofia Henningsson | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 31.84 | ||||||
3 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.88 | ||||||
4 | Jane Elgh | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 33.83 | ||||||
4 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 33.83 | ||||||
6 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 34.25 | ||||||
7 | Matilda Nilsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 34.76 | ||||||
8 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 34.82 | ||||||
9 | Wilma Svensson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 35.02 | ||||||
10 | Celie Augustsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 35.03 | ||||||
11 | Ida Rudelius | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 35.24 | ||||||
12 | Ebba Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.60 | ||||||
12 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 35.60 | ||||||
14 | Sara Hopmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.76 | ||||||
15 | Molly Lund | 2005 | Mariestads Simsällskap | 35.82 | ||||||
16 | Erica Segerström | 2004 | Simklubben Solsta | 35.95 | ||||||
17 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 36.09 | ||||||
18 | Joline Bakken | 2005 | Simklubben Solsta | 36.47 | ||||||
19 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 36.52 | ||||||
20 | Majja Brattström | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.89 | ||||||
21 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 36.95 | ||||||
22 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 37.42 | ||||||
23 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 37.44 | ||||||
24 | Hanna Degerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 37.48 | ||||||
25 | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | 37.58 | ||||||
26 | Ellen Gullberg | 2005 | Simklubben Laxen | 37.68 | ||||||
27 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 37.86 | ||||||
28 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.90 | ||||||
29 | Alba Arberg | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 37.99 | ||||||
30 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.21 | ||||||
31 | Elin Friberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 38.38 | ||||||
31 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 38.38 | ||||||
33 | Sofia Mattsson | 2004 | Karlstads Simsällskap | 38.39 | ||||||
34 | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.97 | ||||||
35 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 39.07 | ||||||
36 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 39.27 | ||||||
37 | Elsa Sjöström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.82 | ||||||
38 | Selma Ericsson | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.83 | ||||||
39 | Maja Fredriksson | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 40.00 | ||||||
40 | Hedvig Källsand | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 40.43 | ||||||
- | Frida Florén | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ella Ljungdahl | 2004 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:33 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 10:44 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 47, 200m Medley FL 13, Finaler |
NR: Emilia Nilsson 1988 LASS 02:28.71 år 2001 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 33.88 | 1:13.23 | 1:58.27 | 2:34.76 | |||
2 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 34.19 | 1:16.68 | 2:01.86 | 2:37.46 | |||
3 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 35.29 | 1:16.11 | 2:04.33 | 2:39.91 | |||
4 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 33.66 | 1:14.24 | 2:04.53 | 2:43.08 | |||
5 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 35.39 | 1:17.79 | 2:06.18 | 2:44.88 | |||
6 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.78 | 1:15.06 | 2:06.11 | 2:45.57 | |||
7 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.33 | 1:18.83 | 2:09.00 | 2:46.64 | |||
8 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 35.84 | 1:21.12 | 2:09.19 | 2:47.26 | |||
9 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 34.30 | 1:18.39 | 2:06.01 | 2:47.51 | |||
10 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 35.05 | 1:17.92 | 2:08.14 | 2:47.54 | |||
11 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 36.32 | 1:20.84 | 2:09.70 | 2:48.50 | |||
12 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 35.06 | 1:18.57 | 2:08.14 | 2:48.97 | |||
13 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 34.92 | 1:18.29 | 2:09.27 | 2:49.99 | |||
14 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 40.20 | 1:25.37 | 2:12.21 | 2:50.85 | |||
15 | Alexandra Schyum | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 38.71 | 1:20.99 | 2:13.05 | 2:52.78 | |||
16 | Lovisa Öhrn | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.31 | 1:22.30 | 2:11.41 | 2:52.91 | |||
17 | Elsa Wahlbeck | 2002 | Simklubben Laxen | 38.28 | 1:23.98 | 2:13.74 | 2:53.40 | |||
18 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 41.02 | 1:25.14 | 2:13.35 | 2:55.20 | |||
19 | Ia Bjerlöw | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 39.22 | 1:24.96 | 2:18.39 | 3:00.53 | |||
- | Hanna Lagher | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:44 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 10:50 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 48, 50m Fjärilsim Po 12, Finaler |
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 00:30.37 år 2004 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.21 | ||||||
2 | Hugo Vaide | 2003 | Simklubben Laxen | 33.41 | ||||||
3 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 35.60 | ||||||
4 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.98 | ||||||
5 | Gustaf Jonsson | 2003 | Simklubben Laxen | 37.17 | ||||||
6 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 37.79 | ||||||
7 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.90 | ||||||
8 | Melker Rosengren | 2003 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.12 | ||||||
9 | Elliot Iséni | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.30 | ||||||
10 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.45 | ||||||
11 | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | 40.80 | ||||||
12 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 41.16 | ||||||
13 | Phille Andersson Sandwall | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 41.93 | ||||||
14 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 42.15 | ||||||
15 | Jonathan Andersson | 2003 | Säffle Simsällskap | 42.17 | ||||||
16 | Felix W.persson | 2003 | Simklubben S 02 | 42.31 | ||||||
17 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 42.83 | ||||||
18 | Olle Rydberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 42.98 | ||||||
19 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 46.33 | ||||||
20 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 47.49 | ||||||
21 | Leo Hovbrandt | 2003 | Göteborg Sim | 48.29 | ||||||
22 | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | 48.36 | ||||||
23 | Kristian Aziz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 54.42 | ||||||
- | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Filip Gidlöf | 2003 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:50 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 11:02 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 49, 200m Medley FL 11, Finaler |
NR: Martina Granström 1991 Jönköpings 02:45.14 år 2002 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 40.06 | 1:24.18 | 2:18.45 | 2:55.98 | |||
2 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 40.28 | 1:27.65 | 2:20.17 | 2:59.29 | |||
3 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.15 | 1:21.90 | 2:15.79 | 2:59.71 | |||
4 | Matilda Nilsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 40.54 | 1:26.25 | 2:20.75 | 3:01.85 | |||
5 | Sofia Henningsson | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 41.46 | 1:31.15 | 2:22.44 | 3:03.50 | |||
6 | Jane Elgh | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 40.32 | 1:27.12 | 2:25.77 | 3:06.39 | |||
7 | Ebba Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.09 | 1:32.06 | 2:31.96 | 3:16.14 | |||
8 | Sara Hopmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.62 | 1:36.21 | 2:35.47 | 3:18.08 | |||
9 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.17 | 1:37.45 | 2:33.96 | 3:19.71 | |||
10 | Celie Augustsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 43.08 | 1:35.34 | 2:35.41 | 3:20.27 | |||
11 | Ida Rudelius | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 46.55 | 1:40.17 | 2:38.90 | 3:22.93 | |||
12 | Alba Arberg | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 52.62 | 1:45.71 | 2:41.45 | 3:25.05 | |||
13 | Joline Bakken | 2005 | Simklubben Solsta | 47.59 | 1:38.06 | 2:43.57 | 3:27.65 | |||
14 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 53.62 | 1:48.26 | 2:54.44 | 3:36.17 | |||
15 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 54.35 | 1:46.75 | 2:51.38 | 3:38.29 | |||
16 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 54.43 | 1:49.46 | 2:53.73 | 3:42.03 | |||
- | Frida Florén | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DNS | ||||||
- | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | DNS | ||||||
- | Elsa Sjöström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maja Fredriksson | 2004 | Karlsborgs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Molly Lund | 2005 | Mariestads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:02 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 11:26 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 50, 4X50m Bröstsim Po 13oy, Finaler |
NR: Väsby SS Väsby SS 02:31.58 år 2005 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Laxen Herrar [2002] | 2002 | Simklubben Laxen | 2:43.24 | ||||||
Julius Gustavsson | 2002 | 35.37 | 35.37 | |||||||
Axel Vaide | 2005 | 43.28 | 1:18.65 | |||||||
Momir Reljanovic | 2002 | 40.56 | 1:59.21 | |||||||
Anton Swedblom | 2002 | 44.03 | 2:43.24 | |||||||
2 | SK Laxen Herrar 2 [2002] | 2002 | Simklubben Laxen | 2:46.13 | ||||||
Finn Gaudenz | 2002 | 40.02 | 40.02 | |||||||
Walter Hero | 2002 | 41.98 | 1:22.00 | |||||||
Edward Björkman | 2002 | 42.11 | 2:04.11 | |||||||
Hugo Vaide | 2003 | 42.02 | 2:46.13 | |||||||
3 | Karlstad P13 Lag1 [02] | 2002 | Karlstads Simsällskap | 2:47.35 | ||||||
Samuel Vestin | 2002 | 44.35 | 44.35 | |||||||
Victor Krohn | 2002 | 43.10 | 1:27.45 | |||||||
Ludvig Mathisen | 2003 | 42.20 | 2:09.65 | |||||||
Milos Jovancic | 2002 | 37.70 | 2:47.35 | |||||||
4 | Uddevalla Herrar 1 | 2002 | Uddevalla Sim | 2:47.84 | ||||||
Oskar Gustafson | 2002 | 38.59 | 38.59 | |||||||
Jakob Josephson | 2002 | 42.23 | 1:20.82 | |||||||
Fredrik Börjesson | 2002 | 43.79 | 2:04.61 | |||||||
Elias Robertsson | 2004 | 43.23 | 2:47.84 | |||||||
5 | Mass Lag 1 | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:49.33 | ||||||
Kevin Tan | 2002 | 39.60 | 39.60 | |||||||
Oscar Sjöström | 2003 | 44.19 | 1:23.79 | |||||||
Elliot Iséni | 2003 | 43.60 | 2:07.39 | |||||||
Ludwig Lundborg | 2002 | 41.94 | 2:49.33 | |||||||
6 | Skuru Ik Lag 1 | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 2:49.49 | ||||||
Hugo Lindskog | 2002 | 41.83 | 41.83 | |||||||
Morgan Malmfors | 2002 | 47.92 | 1:29.75 | |||||||
Johan Allberg | 2002 | 41.56 | 2:11.31 | |||||||
Lukas Åkerblom | 2002 | 38.18 | 2:49.49 | |||||||
7 | Lass Lag 1 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 2:50.26 | ||||||
Sebastian Nilsson | 2002 | 42.44 | 42.44 | |||||||
Ruben Staaf | 2002 | 42.32 | 1:24.76 | |||||||
Nicola Lundqvist | 2002 | 43.53 | 2:08.29 | |||||||
Erik Wallin | 2003 | 41.97 | 2:50.26 | |||||||
8 | Ösa Herrar | 2002 | Örebro Simallians | 2:50.37 | ||||||
Michal Laszewski | 2002 | 39.82 | 39.82 | |||||||
Oscar Wilhelmsson | 2002 | 45.25 | 1:25.07 | |||||||
Melvin Larsson | 2002 | 44.03 | 2:09.10 | |||||||
Simon Baastad | 2002 | 41.27 | 2:50.37 | |||||||
9 | Upsala S Herrar Lag 1 [2002] | 2002 | Upsala Simsällskap | 2:54.81 | ||||||
Marcus Johnsson | 2002 | 40.09 | 40.09 | |||||||
Edwin Nystrand | 2002 | 43.59 | 1:23.68 | |||||||
Jakob Hanson | 2002 | 49.70 | 2:13.38 | |||||||
Mikael Söderberg | 2003 | 41.43 | 2:54.81 | |||||||
10 | Västerås SS P | 2002 | Västerås Simsällskap | 2:58.32 | ||||||
Casper Trollsfjord | 2002 | 44.28 | 44.28 | |||||||
Lucas Sterling | 2004 | 42.75 | 1:27.03 | |||||||
Tom Dijkhuizen | 2003 | 45.54 | 2:12.57 | |||||||
Olle Rydberg | 2003 | 45.75 | 2:58.32 | |||||||
11 | Södertälje Herrar Lag 1 | 2002 | Södertälje Simsällskap | 2:58.34 | ||||||
Erik Bergstrand | 2002 | 42.12 | 42.12 | |||||||
Theo Oerther | 2003 | 45.89 | 1:28.01 | |||||||
Casper Runfjäll | 2002 | 48.71 | 2:16.72 | |||||||
Erik Lööw | 2003 | 41.62 | 2:58.34 | |||||||
12 | S02 Herrar [2002] Lag 1 | 2002 | Simklubben S 02 | 3:10.32 | ||||||
Kevin Shen | 2003 | 46.59 | 46.59 | |||||||
Alexandar Cicmil | 2004 | 48.28 | 1:34.87 | |||||||
Gustav Forssell | 2003 | 50.88 | 2:25.75 | |||||||
Felix W.persson | 2003 | 44.57 | 3:10.32 | |||||||
13 | Lass Lag 2 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 3:11.62 | ||||||
Ture Oscarson | 2004 | 57.75 | 57.75 | |||||||
Gustav Edlund | 2004 | 46.66 | 1:44.41 | |||||||
Elias Axelsson | 2002 | 44.23 | 2:28.64 | |||||||
Måns Andersson | 2002 | 42.98 | 3:11.62 | |||||||
14 | Säffle SS Herrar | 2002 | Säffle Simsällskap | 3:16.72 | ||||||
Daniel Thörner | 2004 | 51.44 | 51.44 | |||||||
Jonathan Andersson | 2003 | 45.74 | 1:37.18 | |||||||
Jacob Edberg | 2003 | 50.52 | 2:27.70 | |||||||
Erik Mulikov | 2005 | 49.02 | 3:16.72 | |||||||
15 | Strängnäs Herrar [2004] | 2004 | Strängnäs Simklubb | 3:27.86 | ||||||
Eric Malmquist | 2003 | 44.92 | 44.92 | |||||||
Fredrik Karlsson | 2004 | 52.49 | 1:37.41 | |||||||
Erik Ankarling | 2004 | 53.74 | 2:31.15 | |||||||
Vigor Runemar-Ham | 2004 | 56.71 | 3:27.86 | |||||||
- | Jönköping Herrar | 2002 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Daniel Agestav | 2002 | 38.75 | 38.75 | |||||||
Phille Andersson Sandwall | 2003 | 47.09 | 1:25.84 | |||||||
Job Sanders | 2003 | 41.46 | 2:07.30 | |||||||
- | SK Laxen Herrar 3 [2002] | 2002 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:26 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 11:40 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 51, 4X50m Fjärilsim FL 13oy, Finaler |
NR: Västerås SS VästeråsSS 02:12.78 år 2007 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertälje Damer Lag 1 | 2002 | Södertälje Simsällskap | 2:07.72 | 0-13 Åldersgrupp Rekord | |||||
Linnea Yu Hammarsten | 2002 | 32.64 | 32.64 | |||||||
Nadia Welin-Berger | 2002 | 31.21 | 1:03.85 | |||||||
Carolina Jonsson | 2002 | 32.47 | 1:36.32 | |||||||
Filippa Malmström | 2003 | 31.40 | 2:07.72 | |||||||
2 | SK Laxen Damer [2002] | 2002 | Simklubben Laxen | 2:12.16 | ||||||
Julia Wollentz | 2002 | 34.36 | 34.36 | |||||||
Tilde Morin | 2002 | 32.31 | 1:06.67 | |||||||
Elsa Wahlbeck | 2002 | 34.20 | 1:40.87 | |||||||
Mellie Wijk | 2002 | 31.29 | 2:12.16 | |||||||
3 | Västerås SS F Lag 1 | 2002 | Västerås Simsällskap | 2:13.62 | ||||||
Filippa Sterling | 2002 | 32.25 | 32.25 | |||||||
Edith Jernstedt | 2002 | 32.12 | 1:04.37 | |||||||
Elvira Mörtstrand | 2003 | 34.96 | 1:39.33 | |||||||
Julia Holmberg | 2002 | 34.29 | 2:13.62 | |||||||
4 | Lass Lag 1 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 2:18.66 | ||||||
Wilma Holmertz | 2003 | 34.53 | 34.53 | |||||||
Hanna Bylehn | 2002 | 35.48 | 1:10.01 | |||||||
Vera Karlsson | 2003 | 34.60 | 1:44.61 | |||||||
Felicia Järvikari | 2002 | 34.05 | 2:18.66 | |||||||
5 | Nkk Damer [2002] Lag 1 | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:20.19 | ||||||
Klara Gårdman | 2002 | 34.93 | 34.93 | |||||||
Hanna Lagher | 2002 | 33.89 | 1:08.82 | |||||||
Hilma Broden | 2003 | 36.82 | 1:45.64 | |||||||
Lovisa Öhrn | 2002 | 34.55 | 2:20.19 | |||||||
6 | Göteborg Damer 1 [2002] | 2002 | Göteborg Sim | 2:22.13 | ||||||
Michelle Nordenmark | 2002 | 31.83 | 31.83 | |||||||
Linnea Edgren | 2002 | 37.00 | 1:08.83 | |||||||
Ebba Holmdahl | 2003 | 38.70 | 1:47.53 | |||||||
Hannah Hemberg | 2002 | 34.60 | 2:22.13 | |||||||
7 | Jönköping Damer 1 | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 2:23.10 | ||||||
Annie Hegmegi | 2003 | 33.81 | 33.81 | |||||||
Nadija Sabic | 2002 | 33.54 | 1:07.35 | |||||||
Ida Rudelius | 2004 | 40.88 | 1:48.23 | |||||||
Matilda Egelrud | 2003 | 34.87 | 2:23.10 | |||||||
8 | Lass Lag 2 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 2:24.80 | ||||||
Ia Bjerlöw | 2002 | 36.69 | 36.69 | |||||||
Lena Årebo | 2002 | 35.73 | 1:12.42 | |||||||
Darja Koutchinskaia | 2003 | 36.72 | 1:49.14 | |||||||
Martina Karlsson | 2003 | 35.66 | 2:24.80 | |||||||
9 | Upsala S Damer Lag 1 [2002] | 2002 | Upsala Simsällskap | 2:24.99 | ||||||
Matilda Lantz | 2002 | 33.45 | 33.45 | |||||||
Stina Byström | 2002 | 34.62 | 1:08.07 | |||||||
Geshin Zarei | 2003 | 36.40 | 1:44.47 | |||||||
Amanda Sundqvist | 2002 | 40.52 | 2:24.99 | |||||||
10 | Västerås SS F Lag 2 | 2002 | Västerås Simsällskap | 2:25.00 | ||||||
Lina Rehnman | 2002 | 35.68 | 35.68 | |||||||
Sofia Båvenäs | 2002 | 34.68 | 1:10.36 | |||||||
Edith Engström | 2002 | 36.88 | 1:47.24 | |||||||
Andrea Grabmüller | 2002 | 37.76 | 2:25.00 | |||||||
11 | Hk Sim Damer [2002] | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:25.39 | ||||||
Josefine Stenman | 2002 | 36.38 | 36.38 | |||||||
Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | 36.25 | 1:12.63 | |||||||
Emma Sibelius | 2002 | 37.54 | 1:50.17 | |||||||
Ellen Olsson | 2002 | 35.22 | 2:25.39 | |||||||
12 | Elfsborg Damer 1 [2002] | 2002 | Simklubben Elfsborg | 2:26.90 | ||||||
Linda Fredriksson | 2002 | 34.75 | 34.75 | |||||||
Tindra Moberg | 2003 | 35.81 | 1:10.56 | |||||||
Cajsa Askengren | 2002 | 36.59 | 1:47.15 | |||||||
Linn Koivuluoma | 2003 | 39.75 | 2:26.90 | |||||||
13 | Karlstad F13 Lag1 [2002] | 2002 | Karlstads Simsällskap | 2:30.81 | ||||||
Ingrid Hellgren | 2003 | 42.40 | 42.40 | |||||||
Michelle Träff | 2002 | 35.82 | 1:18.22 | |||||||
Klara Gustavson | 2003 | 38.73 | 1:56.95 | |||||||
Isabelle Rydahl | 2003 | 33.86 | 2:30.81 | |||||||
14 | Jönköping Damer 2 | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 2:34.73 | ||||||
Tilda Lindström | 2002 | 40.73 | 40.73 | |||||||
Matilda Nilsson | 2004 | 37.92 | 1:18.65 | |||||||
Jane Elgh | 2004 | 39.40 | 1:58.05 | |||||||
Wilma Carlheim | 2003 | 36.68 | 2:34.73 | |||||||
15 | Uddevalla Damer 1 | 2002 | Uddevalla Sim | 2:35.54 | ||||||
Linnea Persson | 2002 | 33.96 | 33.96 | |||||||
Marit Cuperus | 2002 | 35.33 | 1:09.29 | |||||||
Tea Wilenius | 2002 | 40.58 | 1:49.87 | |||||||
Tilde Nordström | 2004 | 45.67 | 2:35.54 | |||||||
16 | S02 Damer [2002] Lag 1 | 2002 | Simklubben S 02 | 2:39.54 | ||||||
Signe Kåberg | 2002 | 38.14 | 38.14 | |||||||
Emma Abrahamsson | 2003 | 38.32 | 1:16.46 | |||||||
Ella Fast | 2003 | 47.56 | 2:04.02 | |||||||
Selma Avdic | 2003 | 35.52 | 2:39.54 | |||||||
17 | Skuru Ik Damer Lag 1 | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 2:41.27 | ||||||
Felicia Östlund | 2002 | 38.68 | 38.68 | |||||||
Anna Westborg | 2002 | 33.56 | 1:12.24 | |||||||
Felicia Heintz | 2004 | 44.16 | 1:56.40 | |||||||
Filippa Lindskog | 2004 | 44.87 | 2:41.27 | |||||||
18 | Jönköping Damer 3 | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 2:42.87 | ||||||
Natalie Stjärnås | 2003 | 42.27 | 42.27 | |||||||
Celie Augustsson | 2004 | 43.24 | 1:25.51 | |||||||
Tilda Tellfjord | 2003 | 37.54 | 2:03.05 | |||||||
Wilma Svensson | 2004 | 39.82 | 2:42.87 | |||||||
19 | SK Laxen Damer 2 [2002] | 2002 | Simklubben Laxen | 2:50.12 | ||||||
Karin Widerberg | 2003 | 38.06 | 38.06 | |||||||
Ella Ljungdahl | 2004 | 50.65 | 1:28.71 | |||||||
Ellen Gullberg | 2005 | 42.26 | 2:10.97 | |||||||
Hannah Fritz | 2003 | 39.15 | 2:50.12 | |||||||
- | Lass Lag 3 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Thilde Smedbäck | 2004 | |||||||||
Johanna Grynning | 2002 | |||||||||
Felicia Barkehed | 2002 | |||||||||
Darja Koutchinskaia | 2003 | DNS | ||||||||
- | Ösa Damer Lag 1 | 2002 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Emma Cullberg | 2002 | 30.33 | 30.33 | |||||||
Miriam Langarap | 2002 | 32.81 | 1:03.14 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:40 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 15:09 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 52, 100m Fjärilsim FL 13, Finaler |
NR: Emma Ekman 1989 Ludvika SS 01:08.40 år 2002 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 31.16 | 1:09.45 | |||||
2 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 33.49 | 1:12.08 | |||||
3 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 33.60 | 1:13.57 | |||||
4 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 35.36 | 1:14.00 | |||||
4 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 31.94 | 1:14.00 | |||||
6 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 35.62 | 1:14.70 | |||||
7 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 34.72 | 1:15.26 | |||||
8 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.81 | 1:15.43 | |||||
9 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.71 | 1:15.56 | |||||
10 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 35.10 | 1:16.30 | |||||
11 | Saga Bäckström | 2002 | Strängnäs Simklubb | 36.05 | 1:16.47 | |||||
12 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 34.55 | 1:16.81 | |||||
13 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 34.87 | 1:16.82 | |||||
14 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 35.83 | 1:16.85 | |||||
15 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 34.37 | 1:17.01 | |||||
16 | Miriam Langarap | 2002 | Örebro Simallians | 36.13 | 1:17.68 | |||||
17 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 35.80 | 1:18.22 | |||||
18 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 36.06 | 1:19.49 | |||||
19 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.34 | 1:20.81 | |||||
20 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 36.33 | 1:21.28 | |||||
21 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.65 | 1:21.46 | |||||
22 | Alexandra Schyum | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 37.38 | 1:21.86 | |||||
23 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 37.21 | 1:21.89 | |||||
24 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.28 | 1:21.99 | |||||
25 | Julia Wollentz | 2002 | Simklubben Laxen | 37.38 | 1:22.71 | |||||
26 | Matilda Eni | 2002 | Mariestads Simsällskap | 38.54 | 1:23.38 | |||||
27 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.57 | 1:23.59 | |||||
28 | Lovisa Gustafsson | 2002 | Örebro Simallians | 36.80 | 1:23.67 | |||||
29 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 36.83 | 1:24.42 | |||||
30 | Elsa Wahlbeck | 2002 | Simklubben Laxen | 39.24 | 1:25.78 | |||||
31 | Signe Kåberg | 2002 | Simklubben S 02 | 41.72 | 1:26.99 | |||||
32 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.95 | 1:27.90 | |||||
33 | Ella Simonsson | 2002 | Göteborg Sim | 40.39 | 1:28.65 | |||||
34 | Wilma Johansson | 2002 | Göteborg Sim | 40.20 | 1:32.11 | |||||
- | Emmie Davis | 2002 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:09 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 15:21 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 53, 100m Bröstsim Po 13, Finaler |
NR; Johan Rydahl 2001 KarlstadsS 01:10.43 år 2014 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | 35.53 | 1:15.23 | |||||
2 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.57 | 1:22.45 | |||||
3 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 38.86 | 1:23.09 | |||||
4 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 39.56 | 1:23.16 | |||||
5 | Finn Gaudenz | 2002 | Simklubben Laxen | 40.15 | 1:23.45 | |||||
6 | Kevin Tan | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.05 | 1:27.24 | |||||
7 | Walter Hero | 2002 | Simklubben Laxen | 43.05 | 1:29.15 | |||||
8 | Daniel Agestav | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 41.16 | 1:29.35 | |||||
9 | Momir Reljanovic | 2002 | Simklubben Laxen | 43.23 | 1:29.36 | |||||
10 | Marcus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 41.37 | 1:29.74 | |||||
11 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 42.85 | 1:30.35 | |||||
12 | Simon Baastad | 2002 | Örebro Simallians | 43.16 | 1:30.46 | |||||
13 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 42.60 | 1:30.78 | |||||
14 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 43.43 | 1:31.21 | |||||
15 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 44.05 | 1:32.85 | |||||
16 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 44.04 | 1:33.24 | |||||
17 | Marcus Nordberg | 2002 | Göteborg Sim | 44.08 | 1:33.97 | |||||
18 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 45.25 | 1:34.05 | |||||
19 | Edward Björkman | 2002 | Simklubben Laxen | 44.87 | 1:34.13 | |||||
20 | Ludwig Lundborg | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.43 | 1:34.31 | |||||
21 | Victor Krohn | 2002 | Karlstads Simsällskap | 44.98 | 1:35.76 | |||||
22 | Måns Andersson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 44.55 | 1:36.31 | |||||
23 | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | 46.00 | 1:37.83 | |||||
24 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 47.26 | 1:38.18 | |||||
25 | Linus Björk | 2002 | Västerås Simsällskap | 46.77 | 1:38.94 | |||||
26 | Linus Hagedorn | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.97 | 1:38.97 | |||||
27 | Casper Trollsfjord | 2002 | Västerås Simsällskap | 45.46 | 1:39.07 | |||||
28 | Fredrik Börjesson | 2002 | Uddevalla Sim | 46.05 | 1:40.83 | |||||
29 | Anton Swedblom | 2002 | Simklubben Laxen | 47.19 | 1:42.01 | |||||
30 | Erik Söderqvist | 2002 | Västerås Simsällskap | 48.63 | 1:44.86 | |||||
31 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 52.12 | 1:49.53 | |||||
- | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sebastian Gecer | 2002 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
- | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:21 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 15:32 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 54, 100m Ryggsim FL 12, Finaler |
NR: Caroline Bornius 1992 Göteborg S 01:10.82 år 2004 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Trine Forss | 2003 | Billingens Simklubb | 34.97 | 1:12.57 | |||||
2 | Annie Hegmegi | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 36.36 | 1:13.70 | |||||
3 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 35.65 | 1:14.75 | |||||
4 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 37.13 | 1:16.73 | |||||
5 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 38.16 | 1:18.45 | |||||
6 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 38.93 | 1:18.50 | |||||
7 | Matilda Egelrud | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 39.17 | 1:19.12 | |||||
8 | Tindra Moberg | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.83 | 1:19.15 | |||||
9 | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 39.58 | 1:20.83 | |||||
10 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 39.93 | 1:21.13 | |||||
11 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 39.46 | 1:21.17 | |||||
12 | Hilja Schimmel | 2003 | Billingens Simklubb | 39.48 | 1:21.22 | |||||
13 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 40.27 | 1:21.38 | |||||
14 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.48 | 1:21.73 | |||||
15 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 39.88 | 1:22.30 | |||||
16 | Anna Krysén | 2003 | Ludvika Simsällskap | 39.53 | 1:22.55 | |||||
17 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.53 | 1:22.83 | |||||
18 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 40.29 | 1:23.05 | |||||
19 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 41.04 | 1:24.37 | |||||
20 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | 41.03 | 1:24.45 | |||||
21 | Wilma Carlheim | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 42.27 | 1:26.14 | |||||
22 | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | 42.67 | 1:26.34 | |||||
23 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 42.10 | 1:26.73 | |||||
24 | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | 42.15 | 1:26.76 | |||||
25 | Felicia Rogell | 2003 | Västerås Simsällskap | 42.96 | 1:27.36 | |||||
26 | Natalie Stjärnås | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 44.27 | 1:27.80 | |||||
27 | Ebba Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | 42.61 | 1:28.36 | |||||
28 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 43.98 | 1:29.75 | |||||
29 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 44.49 | 1:30.32 | |||||
30 | Louise Andersson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 43.89 | 1:31.24 | |||||
31 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 44.28 | 1:32.09 | |||||
32 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 44.69 | 1:32.14 | |||||
- | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Izabella Svensson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:32 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 15:37 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 55, 100m Frisim Po 12, Finaler |
NR: Johan Rydahl 2001 Karlstads SS 01:00.70 år 2013 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 32.01 | 1:05.14 | |||||
2 | Hugo Vaide | 2003 | Simklubben Laxen | 31.66 | 1:06.90 | |||||
3 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 32.53 | 1:07.92 | |||||
4 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.44 | 1:08.88 | |||||
5 | Elliot Iséni | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.69 | 1:09.73 | |||||
6 | Jonathan Andersson | 2003 | Säffle Simsällskap | 34.30 | 1:10.51 | |||||
7 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.56 | 1:10.55 | |||||
8 | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.93 | 1:10.69 | |||||
9 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.08 | 1:12.73 | |||||
10 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.41 | 1:13.56 | |||||
11 | Felix W.persson | 2003 | Simklubben S 02 | 36.02 | 1:13.75 | |||||
12 | Kevin Shen | 2003 | Simklubben S 02 | 36.39 | 1:17.56 | |||||
13 | Melker Rosengren | 2003 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.93 | 1:17.71 | |||||
14 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 36.87 | 1:18.23 | |||||
15 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 38.05 | 1:18.81 | |||||
16 | Phille Andersson Sandwall | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 38.22 | 1:19.23 | |||||
17 | Gustaf Jonsson | 2003 | Simklubben Laxen | 37.80 | 1:19.72 | |||||
18 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 37.93 | 1:19.77 | |||||
19 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 38.97 | 1:20.48 | |||||
19 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.57 | 1:20.48 | |||||
21 | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | 39.36 | 1:20.74 | |||||
22 | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | 39.59 | 1:22.07 | |||||
23 | Kristian Aziz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 39.41 | 1:22.63 | |||||
24 | Filip Gidlöf | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 41.10 | 1:28.28 | |||||
25 | Leo Hovbrandt | 2003 | Göteborg Sim | 42.21 | 1:28.30 | |||||
- | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:37 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 15:43 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 56, 100m Fjärilsim FL 11, Finaler |
NR: Martina Granström 1991 Jönköpings 01:16.85 år 2002 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Nilsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 38.31 | 1:21.20 | |||||
2 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.29 | 1:22.36 | |||||
3 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 41.50 | 1:27.45 | |||||
4 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 40.90 | 1:29.62 | |||||
5 | Sofia Henningsson | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 40.82 | 1:32.16 | |||||
6 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 44.33 | 1:38.22 | |||||
7 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 51.44 | 1:51.27 | |||||
8 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 54.70 | 1:56.03 | |||||
- | Ebba Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Joline Bakken | 2005 | Simklubben Solsta | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:43 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 15:52 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 57, 100m Bröstsim Po 11, Finaler |
NR: Linus Kahl 2001 Wisby Simsällskap 01:23.97 år 2012 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 44.12 | 1:31.88 | |||||
2 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 45.09 | 1:33.56 | |||||
3 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.50 | 1:36.33 | |||||
4 | Axel Vaide | 2005 | Simklubben Laxen | 46.03 | 1:37.00 | |||||
5 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.95 | 1:38.57 | |||||
6 | Anton Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 47.16 | 1:40.73 | |||||
7 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 48.65 | 1:40.82 | |||||
8 | Alexandar Cicmil | 2004 | Simklubben S 02 | 48.72 | 1:41.08 | |||||
9 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 47.99 | 1:41.44 | |||||
10 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 48.36 | 1:42.29 | |||||
11 | Erik Olsson | 2004 | Simklubben Laxen | 49.65 | 1:44.63 | |||||
12 | Fredrik Karlsson | 2004 | Strängnäs Simklubb | 50.80 | 1:46.12 | |||||
13 | Daniel Thörner | 2004 | Säffle Simsällskap | 52.46 | 1:46.91 | |||||
14 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 51.82 | 1:47.42 | |||||
15 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 49.82 | 1:47.48 | |||||
16 | Albin Ekstrand | 2004 | Simklubben Laxen | 52.53 | 1:51.23 | |||||
17 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 52.00 | 1:51.27 | |||||
18 | Adam Feki | 2005 | Säffle Simsällskap | 54.69 | 1:54.52 | |||||
19 | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 57.15 | 1:55.95 | |||||
20 | Håkan Hekmati | 2004 | Simklubben S 02 | 56.01 | 1:56.10 | |||||
21 | Nils Gröndahl | 2004 | Simklubben Laxen | 55.29 | 1:56.80 | |||||
22 | Lukas Waide | 2004 | Simklubben Laxen | 57.57 | 2:02.10 | |||||
23 | Ture Oscarson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 57.99 | 2:03.34 | |||||
24 | Vigor Runemar-Ham | 2004 | Strängnäs Simklubb | 58.10 | 2:03.96 | |||||
- | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:52 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 15:59 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 58, 50m Ryggsim FL 13, Finaler |
NR; Victoria Åberg 2001 Västerås S 00:31.82 år 2014 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 33.05 | ||||||
2 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 33.61 | ||||||
3 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 33.92 | ||||||
4 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 33.97 | ||||||
5 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 34.29 | ||||||
6 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 34.68 | ||||||
7 | Hanna Lagher | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.12 | ||||||
8 | Klara Gårdman | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.20 | ||||||
9 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 35.22 | ||||||
10 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 35.27 | ||||||
11 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 35.41 | ||||||
12 | Elsa Wahlbeck | 2002 | Simklubben Laxen | 35.68 | ||||||
13 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.85 | ||||||
14 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 35.90 | ||||||
15 | Miriam Langarap | 2002 | Örebro Simallians | 36.01 | ||||||
16 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 36.30 | ||||||
17 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 36.32 | ||||||
18 | Alexandra Schyum | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 36.37 | ||||||
19 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 36.51 | ||||||
20 | Emma Sibelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.60 | ||||||
20 | Klara Ragnarsson | 2002 | Sala Simsällskap | 36.60 | ||||||
22 | Ia Bjerlöw | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 36.73 | ||||||
23 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.06 | ||||||
24 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 37.13 | ||||||
25 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 37.30 | ||||||
26 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.39 | ||||||
27 | Andrea Grabmüller | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.55 | ||||||
28 | Matilda Eni | 2002 | Mariestads Simsällskap | 37.70 | ||||||
29 | Hanna Bylehn | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 37.80 | ||||||
30 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 38.11 | ||||||
31 | Saga Bäckström | 2002 | Strängnäs Simklubb | 38.35 | ||||||
32 | Julia Wollentz | 2002 | Simklubben Laxen | 38.68 | ||||||
33 | Wilma Johansson | 2002 | Göteborg Sim | 38.85 | ||||||
34 | Lovisa Gustafsson | 2002 | Örebro Simallians | 38.90 | ||||||
35 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 39.02 | ||||||
36 | Clara Florén | 2002 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.29 | ||||||
37 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 40.04 | ||||||
- | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:59 |
Resultat Gren 59 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 16:05 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 59, 50m Frisim Po 13, Finaler |
NR; Johan Rydahl 2001 KarlstadsS 00:25.70 år 2014 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Johnsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 28.64 | ||||||
2 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 29.03 | ||||||
3 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 29.20 | ||||||
4 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 29.24 | ||||||
5 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 29.72 | ||||||
6 | Daniel Agestav | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 29.94 | ||||||
7 | Kevin Tan | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.18 | ||||||
8 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.39 | ||||||
9 | Momir Reljanovic | 2002 | Simklubben Laxen | 30.59 | ||||||
10 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 31.18 | ||||||
11 | Eldin Nukovic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 31.27 | ||||||
12 | Linus Hagedorn | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.37 | ||||||
13 | Melvin Larsson | 2002 | Örebro Simallians | 31.57 | ||||||
14 | Walter Hero | 2002 | Simklubben Laxen | 31.58 | ||||||
15 | Ludwig Lundborg | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.69 | ||||||
16 | Marcus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 31.74 | ||||||
17 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 31.82 | ||||||
18 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 32.13 | ||||||
19 | Patrik Petkoczi | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 32.16 | ||||||
20 | Victor Krohn | 2002 | Karlstads Simsällskap | 32.52 | ||||||
21 | William Ekström | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 32.60 | ||||||
22 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 32.81 | ||||||
23 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.85 | ||||||
24 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 32.92 | ||||||
25 | Erik Söderqvist | 2002 | Västerås Simsällskap | 32.93 | ||||||
26 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.06 | ||||||
27 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 33.21 | ||||||
28 | Anton Swedblom | 2002 | Simklubben Laxen | 33.29 | ||||||
29 | Finn Gaudenz | 2002 | Simklubben Laxen | 33.36 | ||||||
30 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.57 | ||||||
31 | Edward Björkman | 2002 | Simklubben Laxen | 33.63 | ||||||
32 | Fredrik Börjesson | 2002 | Uddevalla Sim | 33.68 | ||||||
33 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 33.76 | ||||||
34 | Simon Baastad | 2002 | Örebro Simallians | 34.10 | ||||||
35 | Jakob Hanson | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.24 | ||||||
36 | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | 34.27 | ||||||
37 | Linus Björk | 2002 | Västerås Simsällskap | 34.50 | ||||||
38 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 34.70 | ||||||
39 | Måns Andersson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 34.85 | ||||||
40 | Lorand Vari | 2002 | Göteborg Sim | 35.06 | ||||||
41 | Marcus Nordberg | 2002 | Göteborg Sim | 35.36 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:05 |
Resultat Gren 60 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 16:25 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 60, 400m Frisim FL 12, Finaler |
NR: Ellen Olsson 1995 SK Triton 04:50.33 år 2007 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:11.65 | 2:27.48 | 3:44.65 | 5:00.55 | |||
2 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:14.98 | 2:35.99 | 3:55.28 | 5:10.41 | |||
3 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 1:13.27 | 2:32.04 | 3:52.53 | 5:10.76 | |||
4 | Annie Hegmegi | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 1:15.46 | 2:35.21 | 3:55.66 | 5:13.77 | |||
5 | Trine Forss | 2003 | Billingens Simklubb | 1:16.89 | 2:40.67 | 4:03.30 | 5:17.91 | |||
6 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 1:15.57 | 2:37.90 | 4:01.10 | 5:19.44 | |||
7 | Tilda Tellfjord | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 1:18.37 | 2:40.17 | 4:03.72 | 5:23.26 | |||
8 | Hilja Schimmel | 2003 | Billingens Simklubb | 1:17.26 | 2:39.51 | 4:02.48 | 5:23.88 | |||
9 | Matilda Egelrud | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 1:17.03 | 2:41.53 | 4:06.34 | 5:28.08 | |||
10 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 1:17.10 | 2:39.60 | 4:04.55 | 5:28.61 | |||
11 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:20.21 | 2:46.96 | 4:11.79 | 5:33.42 | |||
12 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 1:19.42 | 2:45.34 | 4:10.81 | 5:34.21 | |||
13 | Ebba Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | 1:20.75 | 2:48.44 | 4:16.90 | 5:42.69 | |||
14 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:18.96 | 2:49.24 | 4:19.80 | 5:46.58 | |||
14 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 1:21.38 | 2:50.56 | 4:19.85 | 5:46.58 | |||
16 | Natalie Stjärnås | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 1:24.17 | 2:56.01 | 4:26.07 | 5:52.12 | |||
17 | Louise Andersson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 1:25.13 | 2:58.57 | 4:31.58 | 6:02.84 | |||
18 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 1:27.70 | 3:02.49 | 4:36.46 | 6:08.10 | |||
19 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:26.84 | 3:03.78 | 4:40.14 | 6:11.64 | |||
- | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:25 |
Resultat Gren 61 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 16:49 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 61, 50m Bröstsim Po 12, Finaler |
NR: Henrik Toll 1990 NKK 00:36.50 år 2002 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 40.17 | ||||||
2 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 41.45 | ||||||
3 | Hugo Vaide | 2003 | Simklubben Laxen | 42.10 | ||||||
4 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 42.28 | ||||||
5 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 42.44 | ||||||
6 | Felix W.persson | 2003 | Simklubben S 02 | 42.59 | ||||||
7 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 42.90 | ||||||
8 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.00 | ||||||
9 | Elliot Iséni | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.43 | ||||||
10 | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.54 | ||||||
11 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 43.91 | ||||||
12 | Jonathan Andersson | 2003 | Säffle Simsällskap | 45.64 | ||||||
13 | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | 45.99 | ||||||
14 | Olle Rydberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 46.21 | ||||||
15 | Gustaf Jonsson | 2003 | Simklubben Laxen | 46.27 | ||||||
16 | Phille Andersson Sandwall | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 48.00 | ||||||
17 | Kevin Shen | 2003 | Simklubben S 02 | 48.65 | ||||||
18 | Filip Gidlöf | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 50.78 | ||||||
19 | Kristian Aziz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 50.89 | ||||||
20 | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | 51.01 | ||||||
21 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 51.58 | ||||||
22 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 51.84 | ||||||
23 | Leo Hovbrandt | 2003 | Göteborg Sim | 54.00 | ||||||
24 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 58.04 | ||||||
- | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:49 |
Resultat Gren 62 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 16:51 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 62, 50m Ryggsim FL 11, Finaler |
NR: Kristina Johansson 1988 KarlstadsS 00:36.60 år 1999 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 35.56 | 0-11 Åldersgrupp Rekord | |||||
2 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 36.62 | ||||||
3 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.15 | ||||||
4 | Matilda Nilsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 39.16 | ||||||
5 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 40.43 | ||||||
6 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 40.86 | ||||||
7 | Wilma Svensson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 40.87 | ||||||
8 | Jane Elgh | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 41.05 | ||||||
9 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.09 | ||||||
10 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.28 | ||||||
11 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 41.72 | ||||||
12 | Erica Segerström | 2004 | Simklubben Solsta | 42.05 | ||||||
13 | Celie Augustsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 42.20 | ||||||
14 | Ebba Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.49 | ||||||
15 | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.54 | ||||||
16 | Molly Lund | 2005 | Mariestads Simsällskap | 42.55 | ||||||
17 | Sara Hopmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.90 | ||||||
18 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 43.91 | ||||||
19 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 44.11 | ||||||
20 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 44.22 | ||||||
21 | Ida Rudelius | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 44.26 | ||||||
21 | Maja Fredriksson | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 44.26 | ||||||
23 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 44.36 | ||||||
24 | Ellen Gullberg | 2005 | Simklubben Laxen | 44.50 | ||||||
25 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 44.54 | ||||||
26 | Majja Brattström | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.63 | ||||||
27 | Joline Bakken | 2005 | Simklubben Solsta | 44.72 | ||||||
28 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 45.03 | ||||||
29 | Hedvig Källsand | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 45.06 | ||||||
30 | Alba Arberg | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 45.10 | ||||||
31 | Sofia Mattsson | 2004 | Karlstads Simsällskap | 45.70 | ||||||
32 | Elsa Sjöström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.47 | ||||||
33 | Elin Friberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 46.54 | ||||||
34 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 46.68 | ||||||
35 | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | 47.28 | ||||||
36 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 47.55 | ||||||
37 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 47.87 | ||||||
38 | Ella Ljungdahl | 2004 | Simklubben Laxen | 50.45 | ||||||
- | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Sofia Henningsson | 2004 | Karlsborgs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:51 |
Resultat Gren 63 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 16:55 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 63, 50m Frisim Po 11, Finaler |
NR; William Bevréus 2003 S71 00:29.71 år 2014 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 32.46 | ||||||
2 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 32.73 | ||||||
3 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 32.80 | ||||||
4 | Axel Vaide | 2005 | Simklubben Laxen | 32.99 | ||||||
5 | Erik Olsson | 2004 | Simklubben Laxen | 33.86 | ||||||
6 | Fredrik Karlsson | 2004 | Strängnäs Simklubb | 34.80 | ||||||
7 | Albin Ekstrand | 2004 | Simklubben Laxen | 34.82 | ||||||
8 | Gustavs Cerps | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 34.94 | ||||||
9 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 34.95 | ||||||
10 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 35.08 | ||||||
11 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.32 | ||||||
12 | Alexander Henningsson | 2004 | Karlstads Simsällskap | 35.77 | ||||||
13 | Erik Ankarling | 2004 | Strängnäs Simklubb | 35.78 | ||||||
14 | Anton Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 36.29 | ||||||
15 | Adam Feki | 2005 | Säffle Simsällskap | 36.86 | ||||||
16 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 37.31 | ||||||
17 | Simon Swedblom | 2004 | Simklubben Laxen | 37.66 | ||||||
18 | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | 37.72 | ||||||
19 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 37.73 | ||||||
20 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.14 | ||||||
21 | Daniel Thörner | 2004 | Säffle Simsällskap | 38.18 | ||||||
22 | Vigor Runemar-Ham | 2004 | Strängnäs Simklubb | 38.52 | ||||||
23 | Lukas Waide | 2004 | Simklubben Laxen | 38.93 | ||||||
24 | Ture Oscarson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 39.16 | ||||||
25 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 39.69 | ||||||
26 | Nils Gröndahl | 2004 | Simklubben Laxen | 39.91 | ||||||
27 | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 40.91 | ||||||
28 | Samuel Rundgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 41.33 | ||||||
29 | Hampus Ljunggren | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.55 | ||||||
30 | Alexandar Cicmil | 2004 | Simklubben S 02 | 42.30 | ||||||
31 | Håkan Hekmati | 2004 | Simklubben S 02 | 42.31 | ||||||
32 | Felix Skytt | 2004 | Västerås Simsällskap | 42.52 | ||||||
33 | Helmer Brobacke | 2004 | Västerås Simsällskap | 43.27 | ||||||
34 | Joel Brewitz | 2005 | Västerås Simsällskap | 46.26 | ||||||
- | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:55 |
Resultat Gren 64 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 17:07 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 64, 200m Medley Po 13, Finaler |
NR; Johan Rydahl 2001 KarlstadsS 02:19.62 år 2014 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | 31.84 | 1:10.70 | 1:53.99 | 2:30.24 | |||
2 | Marcus Johnsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 33.08 | 1:15.42 | 2:02.81 | 2:38.85 | |||
3 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 35.53 | 1:19.44 | 2:08.23 | 2:43.42 | |||
4 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 34.23 | 1:15.32 | 2:08.20 | 2:43.64 | |||
5 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.77 | 1:19.07 | 2:09.98 | 2:46.46 | |||
6 | Momir Reljanovic | 2002 | Simklubben Laxen | 35.65 | 1:19.24 | 2:10.11 | 2:46.71 | |||
7 | Finn Gaudenz | 2002 | Simklubben Laxen | 36.34 | 1:23.30 | 2:09.13 | 2:47.18 | |||
8 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.18 | 1:25.02 | 2:12.91 | 2:50.85 | |||
9 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 39.21 | 1:20.29 | 2:12.26 | 2:51.18 | |||
10 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 37.31 | 1:21.74 | 2:14.46 | 2:53.05 | |||
11 | Ludwig Lundborg | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.80 | 1:20.33 | 2:13.82 | 2:53.08 | |||
12 | Kevin Tan | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.93 | 1:25.06 | 2:15.36 | 2:53.57 | |||
13 | Patrik Petkoczi | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 41.28 | 1:27.52 | 2:19.27 | 2:58.24 | |||
14 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 39.47 | 1:25.06 | 2:20.39 | 2:59.59 | |||
15 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 41.83 | 1:30.01 | 2:24.80 | 3:03.37 | |||
16 | Walter Hero | 2002 | Simklubben Laxen | 39.59 | 1:32.68 | 2:25.37 | 3:03.96 | |||
17 | Anton Swedblom | 2002 | Simklubben Laxen | 39.42 | 1:27.75 | 2:24.74 | 3:04.95 | |||
18 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 43.18 | 1:32.85 | 2:30.09 | 3:11.80 | |||
- | Daniel Agestav | 2002 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Marcus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | DNS | ||||||
- | Marcus Nordberg | 2002 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:07 |
Resultat Gren 65 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 17:15 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 65, 50m Fjärilsim FL 12, Finaler |
NR: Céline Bertrand 1995 Karlsborgs 00:31.64 år 2007 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 32.56 | ||||||
2 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 33.09 | ||||||
3 | Annie Hegmegi | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 33.35 | ||||||
4 | Anna Krysén | 2003 | Ludvika Simsällskap | 33.45 | ||||||
4 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 33.45 | ||||||
6 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 34.13 | ||||||
7 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 34.34 | ||||||
8 | Trine Forss | 2003 | Billingens Simklubb | 34.81 | ||||||
9 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 34.84 | ||||||
10 | Matilda Egelrud | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 35.12 | ||||||
11 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 35.45 | ||||||
12 | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 35.47 | ||||||
13 | Tindra Moberg | 2003 | Simklubben Elfsborg | 35.49 | ||||||
14 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.84 | ||||||
15 | Hilja Schimmel | 2003 | Billingens Simklubb | 36.20 | ||||||
16 | Wilma Carlheim | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 36.71 | ||||||
17 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.87 | ||||||
18 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.06 | ||||||
19 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.57 | ||||||
20 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 37.83 | ||||||
21 | Klara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 38.36 | ||||||
22 | Tilda Tellfjord | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 38.77 | ||||||
23 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 38.96 | ||||||
24 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 39.13 | ||||||
25 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 39.38 | ||||||
26 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | 39.92 | ||||||
27 | Ebba Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | 40.19 | ||||||
28 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 40.41 | ||||||
29 | Felicia Rogell | 2003 | Västerås Simsällskap | 40.56 | ||||||
30 | Wilma Zanderau | 2003 | Mariestads Simsällskap | 41.00 | ||||||
31 | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | 41.04 | ||||||
32 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 42.36 | ||||||
33 | Natalie Stjärnås | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 43.47 | ||||||
34 | Louise Andersson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 43.84 | ||||||
35 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 44.51 | ||||||
36 | Sofi Holmberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 44.55 | ||||||
37 | Sofie Asterling | 2003 | Göteborg Sim | 46.89 | ||||||
- | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | DNS | ||||||
- | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:15 |
Resultat Gren 66 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 17:25 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 66, 200m Medley Po 11, Finaler |
NR: Sverre Naess 1992 Sarpsborg 02:36.71 år 2003 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 39.84 | 1:24.49 | 2:15.01 | 2:56.29 | |||
2 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 43.34 | 1:31.37 | 2:20.90 | 3:00.98 | |||
3 | Axel Vaide | 2005 | Simklubben Laxen | 41.87 | 1:31.10 | 2:25.60 | 3:04.58 | |||
4 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.28 | 1:30.43 | 2:25.49 | 3:05.08 | |||
5 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 44.37 | 1:32.17 | 2:27.52 | 3:07.92 | |||
6 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 44.25 | 1:34.33 | 2:34.80 | 3:16.01 | |||
7 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 46.05 | 1:39.34 | 2:41.76 | 3:25.95 | |||
8 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 50.90 | 1:46.19 | 2:47.61 | 3:34.99 | |||
- | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | DNS | ||||||
- | Erik Ankarling | 2004 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:25 |
Resultat Gren 67 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 17:45 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 67, 4X50m Bröstsim FL 13oy, Finaler |
NR; Västerås SS Västerås S 02:29.54 år 2014 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Laxen Damer [2002] | 2002 | Simklubben Laxen | 2:33.82 | ||||||
Julia Wollentz | 2002 | 39.11 | 39.11 | |||||||
Tilde Morin | 2002 | 37.20 | 1:16.31 | |||||||
Elsa Wahlbeck | 2002 | 40.68 | 1:56.99 | |||||||
Mellie Wijk | 2002 | 36.83 | 2:33.82 | |||||||
2 | Västerås SS F Lag 1 | 2002 | Västerås Simsällskap | 2:36.62 | ||||||
Edith Jernstedt | 2002 | 38.95 | 38.95 | |||||||
Lina Rehnman | 2002 | 41.55 | 1:20.50 | |||||||
Julia Holmberg | 2002 | 39.95 | 2:00.45 | |||||||
Filippa Sterling | 2002 | 36.17 | 2:36.62 | |||||||
3 | Lass Lag 1 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 2:37.94 | ||||||
Lena Årebo | 2002 | 38.37 | 38.37 | |||||||
Felicia Järvikari | 2002 | 39.39 | 1:17.76 | |||||||
Martina Karlsson | 2003 | 41.40 | 1:59.16 | |||||||
Wilma Holmertz | 2003 | 38.78 | 2:37.94 | |||||||
4 | Ösa Damer Lag 1 | 2002 | Örebro Simallians | 2:40.15 | ||||||
Julia Månsson | 2002 | 38.42 | 38.42 | |||||||
Miriam Langarap | 2002 | 40.06 | 1:18.48 | |||||||
Jennifer Titus | 2002 | 41.10 | 1:59.58 | |||||||
Lovisa Gustafsson | 2002 | 40.57 | 2:40.15 | |||||||
5 | Göteborg Damer 1 [2002] | 2002 | Göteborg Sim | 2:42.60 | ||||||
Michelle Nordenmark | 2002 | 39.95 | 39.95 | |||||||
Linnea Edgren | 2002 | 39.14 | 1:19.09 | |||||||
Ella Simonsson | 2002 | 42.24 | 2:01.33 | |||||||
Paulina Vondrak | 2002 | 41.27 | 2:42.60 | |||||||
6 | Södertälje Damer Lag 1 | 2002 | Södertälje Simsällskap | 2:43.17 | ||||||
Nadia Welin-Berger | 2002 | 39.34 | 39.34 | |||||||
Linnea Yu Hammarsten | 2002 | 40.85 | 1:20.19 | |||||||
Isabel Teglöf | 2003 | 42.42 | 2:02.61 | |||||||
Filippa Malmström | 2003 | 40.56 | 2:43.17 | |||||||
7 | Jönköping Damer 1 | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 2:47.43 | ||||||
Nadija Sabic | 2002 | 40.54 | 40.54 | |||||||
Annie Hegmegi | 2003 | 41.73 | 1:22.27 | |||||||
Ida Rudelius | 2004 | 44.96 | 2:07.23 | |||||||
Wilma Carlheim | 2003 | 40.20 | 2:47.43 | |||||||
8 | Elfsborg Damer 1 [2002] | 2002 | Simklubben Elfsborg | 2:47.67 | ||||||
Cajsa Askengren | 2002 | 40.33 | 40.33 | |||||||
Linda Fredriksson | 2002 | 41.14 | 1:21.47 | |||||||
Nelly Askengren Stråhle | 2003 | 40.74 | 2:02.21 | |||||||
Linn Koivuluoma | 2003 | 45.46 | 2:47.67 | |||||||
9 | Uddevalla Damer 1 | 2002 | Uddevalla Sim | 2:48.20 | ||||||
Tea Wilenius | 2002 | 40.79 | 40.79 | |||||||
Marit Cuperus | 2002 | 41.44 | 1:22.23 | |||||||
Linnea Persson | 2002 | 40.31 | 2:02.54 | |||||||
Evelina Wester | 2004 | 45.66 | 2:48.20 | |||||||
10 | Upsala S Damer Lag 1 [2002] | 2002 | Upsala Simsällskap | 2:55.32 | ||||||
Stina Byström | 2002 | 42.46 | 42.46 | |||||||
Geshin Zarei | 2003 | 48.57 | 1:31.03 | |||||||
Amanda Sundqvist | 2002 | 44.51 | 2:15.54 | |||||||
Matilda Lantz | 2002 | 39.78 | 2:55.32 | |||||||
11 | Nkk Damer [2002] Lag 1 | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:55.38 | ||||||
Hanna Lagher | 2002 | 42.00 | 42.00 | |||||||
Stefanie Petrovic | 2003 | 44.69 | 1:26.69 | |||||||
Klara Gårdman | 2002 | 43.34 | 2:10.03 | |||||||
Hilma Broden | 2003 | 45.35 | 2:55.38 | |||||||
12 | Karlstad F13 Lag1 [2002] | 2002 | Karlstads Simsällskap | 2:56.28 | ||||||
Klara Gustavson | 2003 | 46.78 | 46.78 | |||||||
Ingrid Hellgren | 2003 | 46.23 | 1:33.01 | |||||||
Michelle Träff | 2002 | 43.10 | 2:16.11 | |||||||
Isabelle Rydahl | 2003 | 40.17 | 2:56.28 | |||||||
13 | Lass Lag 2 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 2:56.91 | ||||||
Olivia Gustafsson | 2004 | 43.60 | 43.60 | |||||||
Vera Karlsson | 2003 | 41.93 | 1:25.53 | |||||||
Hedvig Källsand | 2004 | 47.77 | 2:13.30 | |||||||
Darja Koutchinskaia | 2003 | 43.61 | 2:56.91 | |||||||
14 | Lass Lag 3 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 2:57.42 | ||||||
Hanna Bylehn | 2002 | 44.67 | 44.67 | |||||||
Thilde Smedbäck | 2004 | 45.98 | 1:30.65 | |||||||
Ia Bjerlöw | 2002 | 43.36 | 2:14.01 | |||||||
Elin Friberg | 2004 | 43.41 | 2:57.42 | |||||||
15 | Västerås SS F Lag 2 | 2002 | Västerås Simsällskap | 2:59.12 | ||||||
Elvira Mörtstrand | 2003 | 42.81 | 42.81 | |||||||
Matilda Lindgren | 2004 | 46.83 | 1:29.64 | |||||||
Felicia Rogell | 2003 | 45.67 | 2:15.31 | |||||||
Sofia Båvenäs | 2002 | 43.81 | 2:59.12 | |||||||
16 | Göteborg Damer 2 [2002] | 2002 | Göteborg Sim | 3:02.90 | ||||||
Wilma Johansson | 2002 | 43.00 | 43.00 | |||||||
Sofie Asterling | 2003 | 45.21 | 1:28.21 | |||||||
Fannie Gronowitz | 2003 | 46.02 | 2:14.23 | |||||||
Ebba Holmdahl | 2003 | 48.67 | 3:02.90 | |||||||
17 | Mass Lag 1 | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 3:06.44 | ||||||
Saga Janzén | 2002 | 42.29 | 42.29 | |||||||
Boiana Gradinarska | 2004 | 46.03 | 1:28.32 | |||||||
Sara Hopmark | 2004 | 45.45 | 2:13.77 | |||||||
Elsa Sjöström | 2006 | 52.67 | 3:06.44 | |||||||
18 | Jönköping Damer 2 | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 3:10.80 | ||||||
Tilda Lindström | 2002 | 46.30 | 46.30 | |||||||
Matilda Nilsson | 2004 | 49.12 | 1:35.42 | |||||||
Wilma Svensson | 2004 | 47.38 | 2:22.80 | |||||||
Alba Arberg | 2005 | 48.00 | 3:10.80 | |||||||
19 | SK Laxen Damer 2 [2002] | 2002 | Simklubben Laxen | 3:14.76 | ||||||
Hannah Fritz | 2003 | 47.34 | 47.34 | |||||||
Ella Ljungdahl | 2004 | 53.71 | 1:41.05 | |||||||
Ellen Gullberg | 2005 | 48.53 | 2:29.58 | |||||||
Karin Widerberg | 2003 | 45.18 | 3:14.76 | |||||||
20 | Jönköping Damer 3 | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 3:17.85 | ||||||
Natalie Stjärnås | 2003 | 51.86 | 51.86 | |||||||
Tilda Tellfjord | 2003 | 49.83 | 1:41.69 | |||||||
Celie Augustsson | 2004 | 50.45 | 2:32.14 | |||||||
Matilda Egelrud | 2003 | 45.71 | 3:17.85 | |||||||
- | Södertälje Damer Lag 2 | 2002 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Vendela Lundqvist | 2002 | 42.29 | 42.29 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:45 |
Resultat Gren 68 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 17:57 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 68, 4X50m Fjärilsim Po 13oy, Finaler |
NR: LASS LASS 02:09.79 år 2005 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Laxen Herrar [2002] | 2002 | Simklubben Laxen | 2:14.65 | ||||||
Hugo Vaide | 2003 | 34.75 | 34.75 | |||||||
Momir Reljanovic | 2002 | 34.50 | 1:09.25 | |||||||
Finn Gaudenz | 2002 | 34.73 | 1:43.98 | |||||||
Julius Gustavsson | 2002 | 30.67 | 2:14.65 | |||||||
2 | Upsala S Herrar Lag 1 [2002] | 2002 | Upsala Simsällskap | 2:17.65 | ||||||
Marcus Johnsson | 2002 | 31.76 | 31.76 | |||||||
Jakob Hanson | 2002 | 35.35 | 1:07.11 | |||||||
Edwin Nystrand | 2002 | 35.50 | 1:42.61 | |||||||
Mikael Söderberg | 2003 | 35.04 | 2:17.65 | |||||||
3 | Ösa Herrar | 2002 | Örebro Simallians | 2:23.79 | ||||||
Michal Laszewski | 2002 | 31.99 | 31.99 | |||||||
Melvin Larsson | 2002 | 36.91 | 1:08.90 | |||||||
Simon Baastad | 2002 | 38.61 | 1:47.51 | |||||||
Oscar Wilhelmsson | 2002 | 36.28 | 2:23.79 | |||||||
4 | Lass Lag 1 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 2:27.56 | ||||||
Erik Wallin | 2003 | 37.81 | 37.81 | |||||||
Elias Axelsson | 2002 | 37.41 | 1:15.22 | |||||||
Ruben Staaf | 2002 | 38.11 | 1:53.33 | |||||||
Sebastian Nilsson | 2002 | 34.23 | 2:27.56 | |||||||
5 | Jönköping Herrar | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 2:27.89 | ||||||
Job Sanders | 2003 | 38.64 | 38.64 | |||||||
Patrik Petkoczi | 2002 | 36.29 | 1:14.93 | |||||||
Eldin Nukovic | 2002 | 35.51 | 1:50.44 | |||||||
Daniel Agestav | 2002 | 37.45 | 2:27.89 | |||||||
6 | Mass Lag 1 | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:30.95 | ||||||
Ludwig Lundborg | 2002 | 34.27 | 34.27 | |||||||
Kevin Tan | 2002 | 37.11 | 1:11.38 | |||||||
Max Swegmark | 2004 | 40.50 | 1:51.88 | |||||||
Oscar Sjöström | 2003 | 39.07 | 2:30.95 | |||||||
7 | Skuru Ik Lag 1 | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 2:31.32 | ||||||
Hugo Lindskog | 2002 | 37.33 | 37.33 | |||||||
Lukas Åkerblom | 2002 | 37.43 | 1:14.76 | |||||||
Gustavs Cerps | 2004 | 40.55 | 1:55.31 | |||||||
Morgan Malmfors | 2002 | 36.01 | 2:31.32 | |||||||
8 | Södertälje Herrar Lag 1 | 2002 | Södertälje Simsällskap | 2:32.77 | ||||||
Theo Oerther | 2003 | 36.81 | 36.81 | |||||||
Erik Lööw | 2003 | 38.73 | 1:15.54 | |||||||
Erik Bergstrand | 2002 | 35.17 | 1:50.71 | |||||||
Casper Runfjäll | 2002 | 42.06 | 2:32.77 | |||||||
9 | Västerås SS P | 2002 | Västerås Simsällskap | 2:32.95 | ||||||
Lucas Sterling | 2004 | 37.36 | 37.36 | |||||||
Per Granlund | 2002 | 39.85 | 1:17.21 | |||||||
Erik Söderqvist | 2002 | 36.30 | 1:53.51 | |||||||
Vilgot Berglund | 2003 | 39.44 | 2:32.95 | |||||||
10 | Uddevalla Herrar 1 | 2002 | Uddevalla Sim | 2:35.20 | ||||||
Oskar Gustafson | 2002 | 34.36 | 34.36 | |||||||
Jakob Josephson | 2002 | 38.69 | 1:13.05 | |||||||
Fredrik Börjesson | 2002 | 39.31 | 1:52.36 | |||||||
Elias Robertsson | 2004 | 42.84 | 2:35.20 | |||||||
11 | SK Laxen Herrar 2 [2002] | 2002 | Simklubben Laxen | 2:37.48 | ||||||
Walter Hero | 2002 | 39.05 | 39.05 | |||||||
Anton Swedblom | 2002 | 38.27 | 1:17.32 | |||||||
Gustaf Jonsson | 2003 | 40.32 | 1:57.64 | |||||||
Edward Björkman | 2002 | 39.84 | 2:37.48 | |||||||
12 | Karlstad P13 Lag1 [02] | 2002 | Karlstads Simsällskap | 2:39.54 | ||||||
Victor Krohn | 2002 | 38.58 | 38.58 | |||||||
Elias Sjölander | 2003 | 44.55 | 1:23.13 | |||||||
Alexander Henningsson | 2004 | 44.34 | 2:07.47 | |||||||
Milos Jovancic | 2002 | 32.07 | 2:39.54 | |||||||
13 | SK Laxen Herrar 3 [2002] | 2002 | Simklubben Laxen | 2:49.04 | ||||||
Albin Ekstrand | 2004 | 39.39 | 39.39 | |||||||
Erik Olsson | 2004 | 42.29 | 1:21.68 | |||||||
Nils Gröndahl | 2004 | 46.04 | 2:07.72 | |||||||
Axel Vaide | 2005 | 41.32 | 2:49.04 | |||||||
14 | Göteborg Herrar [2002] | 2002 | Göteborg Sim | 2:55.41 | ||||||
Philip Zasowski | 2002 | 40.97 | 40.97 | |||||||
Lorand Vari | 2002 | 45.49 | 1:26.46 | |||||||
Leo Hovbrandt | 2003 | 47.09 | 2:13.55 | |||||||
Marcus Nordberg | 2002 | 41.86 | 2:55.41 | |||||||
- | Lass Lag 2 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Olle Almén | 2003 | 41.57 | 41.57 | |||||||
Nicola Lundqvist | 2002 | 40.22 | 1:21.79 | |||||||
Måns Andersson | 2002 | 43.23 | 2:05.02 | |||||||
- | Strängnäs Herrar [2004] | 2004 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
Fredrik Karlsson | 2004 | 41.11 | 41.11 | |||||||
Eric Malmquist | 2003 | 39.33 | 1:20.44 | |||||||
Erik Ankarling | 2004 | 44.97 | 2:05.41 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:57 |