Results for UGP1-Eriksdal
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lördag pass 1
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 - 2015 | Utskriftsdatum | 24 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:32 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 januari 2015 |
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 29.55 | 1:01.17 | |||||
2 | Charlotte Myers | 1997 | Simklubben Neptun | 29.74 | 1:02.32 | |||||
3 | Jenny Ek | 1999 | IF Åland | 30.00 | 1:02.47 | |||||
4 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 29.91 | 1:02.57 | |||||
5 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.05 | 1:02.67 | |||||
6 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim | 29.90 | 1:03.60 | |||||
7 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.99 | 1:03.66 | |||||
8 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 30.64 | 1:04.35 | |||||
9 | Fanny Ek | 1999 | IF Åland | 30.94 | 1:04.72 | |||||
10 | Pernilla Hultberg | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.34 | 1:04.77 | |||||
11 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.75 | 1:05.16 | |||||
12 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.31 | 1:05.57 | |||||
13 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 30.84 | 1:05.75 | |||||
14 | Elin Törnqvist | 1998 | Tyresö Simsällskap | 31.40 | 1:05.82 | |||||
15 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim | 31.23 | 1:06.49 | |||||
16 | Sofia Nyberg Starck | 1997 | Tyresö Simsällskap | 31.47 | 1:06.59 | |||||
17 | Malin Jansson | 1999 | Simklubben Neptun | 32.15 | 1:06.91 | |||||
18 | Lisa Holmqvist | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 32.68 | 1:08.08 | |||||
19 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 31.82 | 1:08.23 | |||||
20 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 33.38 | 1:08.99 | |||||
21 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.22 | 1:09.38 | |||||
22 | Emilia Blomqvist | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 33.08 | 1:09.82 | |||||
23 | Terése Nyström | 1999 | Tyresö Simsällskap | 33.55 | 1:10.26 | |||||
24 | Olivia Högstedt Petersén | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 33.82 | 1:10.56 | |||||
25 | Jessica Gauffin | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 34.91 | 1:13.92 | |||||
- | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 28.67 | 1:00.01 | |||||
2 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 29.03 | 1:01.40 | |||||
3 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 30.49 | 1:03.40 | |||||
4 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 30.73 | 1:03.88 | |||||
5 | Amanda Carlbom | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 30.68 | 1:04.64 | |||||
6 | Rebecka Ehn | 2000 | Simklubben Neptun | 31.58 | 1:04.83 | |||||
7 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 30.86 | 1:05.00 | |||||
8 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 31.00 | 1:05.17 | |||||
9 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 30.96 | 1:05.44 | |||||
10 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 31.29 | 1:05.47 | |||||
11 | Mirjam Amouri | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 31.95 | 1:06.25 | |||||
12 | Tuva Lennér | 2000 | Simklubben Neptun | 32.42 | 1:08.09 | |||||
13 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.61 | 1:08.91 | |||||
14 | Evelina Johansson | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 33.15 | 1:09.93 | |||||
15 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 33.53 | 1:09.98 | |||||
16 | Linnea Gyllberg | 2000 | IFK Lidingö Simklubb | 32.82 | 1:10.33 | |||||
16 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 33.69 | 1:10.33 | |||||
18 | Cassandra Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 33.91 | 1:10.79 | |||||
19 | Manjiri Bhat | 2000 | Danderyds Sim | 33.48 | 1:10.93 | |||||
20 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 33.69 | 1:11.16 | |||||
21 | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | 34.70 | 1:13.72 | |||||
- | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 30.10 | 1:02.35 | |||||
2 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.49 | 1:03.49 | |||||
3 | Sandra Bergerstam | 2001 | Bålsta Simklubb | 31.17 | 1:03.64 | |||||
4 | Tess Engvall | 2001 | Simklubben Neptun | 30.53 | 1:03.69 | |||||
5 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.01 | 1:04.52 | |||||
6 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 30.85 | 1:04.56 | |||||
7 | Josefin Wensmark | 2001 | Järfälla Simsällskap | 31.57 | 1:05.59 | |||||
8 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 31.30 | 1:05.63 | |||||
9 | Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 31.36 | 1:05.96 | |||||
10 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.38 | 1:07.68 | |||||
11 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 32.80 | 1:08.02 | |||||
12 | Hannah Zaalouk | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.90 | 1:08.77 | |||||
13 | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 32.28 | 1:08.85 | |||||
14 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 33.50 | 1:09.34 | |||||
15 | Therese Arnqvist | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 33.31 | 1:10.79 | |||||
16 | Sophia Wåhlén | 2001 | IFK Lidingö Simklubb | 33.92 | 1:11.30 | |||||
17 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Simklubben Neptun | 34.35 | 1:11.74 | |||||
18 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 34.67 | 1:12.09 | |||||
19 | Hjördis Köhler | 2001 | Simklubben Neptun | 34.29 | 1:12.61 | |||||
20 | Tyra Wijk | 2001 | Turebergs Simklubb | 34.86 | 1:13.03 | |||||
21 | Benita Abrahamsson Sánchez | 2001 | Simklubben Neptun | 34.84 | 1:14.33 | |||||
22 | Mirella Vranjes | 2001 | Danderyds Sim | 38.62 | 1:18.66 | |||||
23 | Martina Taxén | 2001 | Tyresö Simsällskap | 38.98 | 1:22.20 | |||||
24 | Sabina Vranjes | 2001 | Danderyds Sim | 39.50 | 1:22.48 | |||||
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 30.03 | 1:02.79 | |||||
2 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 30.83 | 1:03.68 | |||||
3 | Olivia Weuro | 2002 | IF Åland | 31.50 | 1:05.16 | |||||
4 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 32.79 | 1:08.85 | |||||
5 | Daniella Berglund | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 32.08 | 1:08.97 | |||||
6 | Elma Starrost | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.97 | 1:09.34 | |||||
7 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.25 | 1:09.77 | |||||
8 | Stella Donning | 2002 | IF Åland | 33.39 | 1:09.83 | |||||
9 | Josefine Torell | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 32.83 | 1:10.23 | |||||
10 | Hanna Mehari | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 34.14 | 1:10.57 | |||||
11 | Ines Lo Lindroos | 2003 | Simklubben Neptun | 33.90 | 1:11.20 | |||||
12 | Cornelia Niring | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 33.86 | 1:11.45 | |||||
13 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 34.07 | 1:11.88 | |||||
14 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 34.16 | 1:12.02 | |||||
15 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 34.58 | 1:12.16 | |||||
16 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 34.68 | 1:12.50 | |||||
17 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 33.95 | 1:12.71 | |||||
18 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.91 | 1:13.72 | |||||
19 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.98 | 1:14.02 | |||||
20 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.26 | 1:14.15 | |||||
21 | Anna Tiselius | 2002 | Simklubben Neptun | 36.11 | 1:14.88 | |||||
22 | Julia Wernros Olofsson | 2002 | Turebergs Simklubb | 35.96 | 1:14.91 | |||||
23 | Esther Martinsson | 2002 | Simklubben Neptun | 35.61 | 1:15.05 | |||||
24 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 35.59 | 1:15.46 | |||||
25 | Clara Wettergren | 2002 | Turebergs Simklubb | 36.26 | 1:16.06 | |||||
26 | Julia Gunneriusson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.20 | 1:16.11 | |||||
27 | Zelma Karlbom | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 35.47 | 1:16.28 | |||||
28 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.16 | 1:17.89 | |||||
29 | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 36.89 | 1:18.66 | |||||
30 | Ella Wahlman | 2003 | Simklubben Neptun | 37.18 | 1:18.92 | |||||
31 | Anastasia Marinou | 2002 | Simklubben Neptun | 37.98 | 1:19.75 | |||||
32 | Embla Wihk | 2002 | Simklubben Neptun | 37.10 | 1:20.38 | |||||
33 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 37.86 | 1:20.98 | |||||
34 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.64 | 1:21.02 | |||||
35 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.79 | 1:21.06 | |||||
36 | Yasmine Jezzini | 2003 | Turebergs Simklubb | 40.24 | 1:21.14 | |||||
37 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 38.94 | 1:21.19 | |||||
38 | Vera Backman | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.78 | 1:26.98 | |||||
39 | Ella Evers | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.88 | 1:27.39 | |||||
40 | Anna Werme | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.77 | 1:29.20 | |||||
41 | Jenny Tunell | 2003 | Danderyds Sim | 42.54 | 1:30.14 | |||||
42 | Hanna Carlberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 41.89 | 1:30.61 | |||||
- | Erica Sundholm | 2002 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 24 januari 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 09:32 |