Resultat för UGP1-Eriksdal
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
24 januari 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:20 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
24 januari 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
31.87 |
1:11.20 |
1:56.68 |
|
2:31.69 |
|
2 |
Charlotte Myers |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
31.93 |
1:11.01 |
2:00.57 |
|
2:35.29 |
|
3 |
Jenny Ek |
1999 |
IF Åland |
|
33.37 |
1:13.91 |
2:00.92 |
|
2:36.45 |
|
4 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
34.88 |
1:16.22 |
2:01.78 |
|
2:36.65 |
|
5 |
Louise Hagström |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.44 |
1:14.70 |
2:00.19 |
|
2:36.93 |
|
6 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
33.90 |
1:14.62 |
2:02.04 |
|
2:38.52 |
|
7 |
Alma Holmberg |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
35.71 |
1:13.91 |
2:02.36 |
|
2:39.69 |
|
8 |
Fanny Ek |
1999 |
IF Åland |
|
37.75 |
1:16.63 |
2:04.40 |
|
2:40.71 |
|
9 |
Henny Reuterskiöld |
1999 |
Danderyds Sim |
|
37.03 |
1:20.63 |
2:06.54 |
|
2:42.15 |
|
10 |
Frida Björkman |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
35.89 |
1:16.03 |
2:05.18 |
|
2:42.56 |
|
10 |
Lina Sundman |
1998 |
Danderyds Sim |
|
35.36 |
1:17.49 |
2:04.28 |
|
2:42.56 |
|
12 |
Siri Selander |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.45 |
1:18.57 |
2:08.50 |
|
2:44.19 |
|
13 |
Terése Nyström |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
37.61 |
1:21.50 |
2:08.11 |
|
2:48.03 |
|
14 |
Malin Jansson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
35.82 |
1:20.93 |
2:12.12 |
|
2:49.84 |
|
15 |
Emilia Blomqvist |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
38.35 |
1:25.11 |
2:16.72 |
|
2:55.68 |
|
16 |
Sofie Back |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
39.75 |
1:28.54 |
2:16.97 |
|
2:56.81 |
|
17 |
Lisa Holmqvist |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.98 |
1:23.30 |
2:15.24 |
|
2:57.49 |
|
18 |
Emma Wallin |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
39.90 |
1:23.65 |
2:19.11 |
|
2:59.86 |
|
- |
Maria Östervall |
1998 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.44 |
1:10.80 |
1:54.80 |
|
2:29.59 |
|
2 |
Linneá Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.67 |
1:11.85 |
1:58.88 |
|
2:34.04 |
|
3 |
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
32.53 |
1:11.79 |
1:59.41 |
|
2:34.87 |
|
4 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
33.60 |
1:13.24 |
1:59.60 |
|
2:35.36 |
|
5 |
Elin Södersten |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.71 |
1:16.97 |
2:02.16 |
|
2:35.42 |
|
6 |
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.40 |
1:14.99 |
2:00.52 |
|
2:36.85 |
|
7 |
Amanda Carlbom |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.80 |
1:16.55 |
2:03.19 |
|
2:40.76 |
|
8 |
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
33.69 |
1:14.17 |
2:03.64 |
|
2:41.11 |
|
9 |
Hermella Alem |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.93 |
1:17.47 |
2:06.61 |
|
2:42.71 |
|
10 |
Tilda Rekola-Weckström |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
34.18 |
1:14.54 |
2:03.67 |
|
2:42.83 |
|
11 |
Evelina Johansson |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.64 |
1:23.30 |
2:10.43 |
|
2:47.79 |
|
12 |
Tuva Lennér |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
37.13 |
1:23.04 |
2:12.07 |
|
2:49.80 |
|
13 |
Frida Berndtson |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
39.16 |
1:25.23 |
2:12.64 |
|
2:52.18 |
|
14 |
Manjiri Bhat |
2000 |
Danderyds Sim |
|
37.72 |
1:21.65 |
2:12.16 |
|
2:54.94 |
|
15 |
Alice Albinzon |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
38.12 |
1:26.91 |
2:19.27 |
|
2:59.13 |
|
16 |
Cassandra Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
40.81 |
1:27.05 |
2:20.34 |
|
3:03.77 |
|
17 |
Clara Nykvist |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
41.00 |
1:28.45 |
2:22.97 |
|
3:04.89 |
|
18 |
Josefin Asp |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
40.68 |
1:28.64 |
2:24.90 |
|
3:10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
33.27 |
1:12.74 |
1:56.70 |
|
2:29.74 |
|
2 |
Tess Engvall |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
34.07 |
1:15.69 |
2:01.17 |
|
2:36.92 |
|
3 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.72 |
1:14.51 |
2:00.74 |
|
2:37.71 |
|
4 |
Josefin Wensmark |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.45 |
1:18.76 |
2:04.40 |
|
2:40.37 |
|
5 |
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.65 |
1:18.94 |
2:04.78 |
|
2:42.63 |
|
6 |
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
35.93 |
1:18.05 |
2:04.10 |
|
2:42.71 |
|
7 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.24 |
1:17.19 |
2:08.08 |
|
2:44.67 |
|
8 |
Erica Pihlblad-Swahn |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.22 |
1:17.87 |
2:09.08 |
|
2:47.49 |
|
9 |
Alexandra Lindén |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.83 |
1:21.93 |
2:11.24 |
|
2:49.40 |
|
10 |
Sandra Bergerstam |
2001 |
Bålsta Simklubb |
|
35.75 |
1:20.81 |
2:13.58 |
|
2:52.33 |
|
11 |
Filippa Ehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
39.76 |
1:24.96 |
2:16.56 |
|
2:53.85 |
|
12 |
Therese Arnqvist |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.42 |
1:24.00 |
2:14.28 |
|
2:54.71 |
|
13 |
Hannah Zaalouk |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.71 |
1:20.89 |
2:14.60 |
|
2:54.96 |
|
14 |
Tyra Wijk |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
38.75 |
1:24.67 |
2:16.66 |
|
2:56.56 |
|
15 |
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
39.13 |
1:24.95 |
2:19.54 |
|
2:59.19 |
|
16 |
Hjördis Köhler |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
38.05 |
1:24.39 |
2:21.79 |
|
3:02.80 |
|
17 |
Isabelle Nordlinder |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
42.39 |
1:27.79 |
2:22.95 |
|
3:02.92 |
|
18 |
Sophia Wåhlén |
2001 |
IFK Lidingö Simklubb |
|
42.48 |
1:30.02 |
2:28.90 |
|
3:07.97 |
|
19 |
Benita Abrahamsson Sánchez |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
40.59 |
1:29.74 |
2:28.43 |
|
3:10.70 |
|
20 |
Sabina Vranjes |
2001 |
Danderyds Sim |
|
48.21 |
1:38.23 |
2:32.47 |
|
3:18.49 |
|
21 |
Mirella Vranjes |
2001 |
Danderyds Sim |
|
49.38 |
1:43.92 |
2:43.62 |
|
3:25.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Paola Kylberg |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.02 |
1:15.10 |
1:59.29 |
|
2:33.49 |
|
2 |
Jennifer Bergström |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
36.04 |
1:16.82 |
2:04.29 |
|
2:39.99 |
|
3 |
Olivia Weuro |
2002 |
IF Åland |
|
37.47 |
1:22.31 |
2:11.80 |
|
2:48.09 |
|
4 |
Smilla Malm |
2003 |
Danderyds Sim |
|
38.49 |
1:23.64 |
2:10.00 |
|
2:48.85 |
|
5 |
Rebecca Gustafsson |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.33 |
1:21.71 |
2:11.15 |
|
2:50.23 |
|
6 |
Ines Lo Lindroos |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
39.41 |
1:23.50 |
2:15.81 |
|
2:54.98 |
|
7 |
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
38.92 |
1:25.05 |
2:15.70 |
|
2:56.56 |
|
8 |
Elma Starrost |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.30 |
1:28.17 |
2:17.06 |
|
2:57.25 |
|
9 |
Victoria Norén |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
38.06 |
1:23.37 |
2:17.00 |
|
2:57.92 |
|
10 |
Freja Nordeman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
39.54 |
1:27.00 |
2:20.01 |
|
2:59.07 |
|
11 |
Stella Donning |
2002 |
IF Åland |
|
38.06 |
1:23.41 |
2:18.16 |
|
2:59.13 |
|
12 |
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
40.46 |
1:25.08 |
2:21.19 |
|
2:59.78 |
|
13 |
Julia Gunneriusson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.94 |
1:26.26 |
2:18.41 |
|
3:00.08 |
|
14 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.13 |
1:23.66 |
2:19.68 |
|
3:01.15 |
|
15 |
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
39.11 |
1:29.97 |
2:21.57 |
|
3:01.68 |
|
16 |
Josefine Torell |
2002 |
IFK Lidingö Simklubb |
|
41.46 |
1:30.07 |
2:21.49 |
|
3:01.73 |
|
17 |
Irma Åkerblom |
2002 |
IFK Lidingö Simklubb |
|
40.92 |
1:27.18 |
2:21.28 |
|
3:01.90 |
|
18 |
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.10 |
1:28.67 |
2:19.81 |
|
3:02.60 |
|
19 |
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.01 |
1:28.08 |
2:22.43 |
|
3:03.05 |
|
20 |
Hanna Åsbrink |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.56 |
1:27.02 |
2:24.01 |
|
3:05.99 |
|
21 |
Lisa Candelius |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.09 |
1:29.49 |
2:25.81 |
|
3:10.96 |
|
22 |
Anna Tiselius |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
41.85 |
1:32.73 |
2:32.09 |
|
3:12.55 |
|
23 |
Embla Wihk |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
42.15 |
1:31.96 |
2:30.16 |
|
3:14.12 |
|
24 |
Julia Wernros Olofsson |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
41.08 |
1:31.50 |
2:27.97 |
|
3:15.18 |
|
25 |
Hedda Wallberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
45.01 |
1:33.57 |
2:31.41 |
|
3:15.30 |
|
26 |
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
45.63 |
1:33.41 |
2:33.16 |
|
3:15.53 |
|
27 |
Tina Westmoreland |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
45.71 |
1:36.45 |
2:36.73 |
|
3:22.23 |
|
28 |
Anastasia Marinou |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
48.28 |
1:40.67 |
2:39.38 |
|
3:24.42 |
|
29 |
Anna Werme |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
52.81 |
1:46.69 |
2:48.72 |
|
3:37.28 |
|
30 |
Jenny Tunell |
2003 |
Danderyds Sim |
|
57.43 |
1:50.53 |
2:53.96 |
|
3:42.51 |
|
- |
Daniella Berglund |
2002 |
IFK Lidingö Simklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Ella Wahlman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Julia Ignell |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Zelma Karlbom |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
24 januari 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:20 |
|