Results for ICA Kvantum Cup 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ICA KVANTUM CUP 2015 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 14:53 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 oktober 2015 |
Gren 18, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Maximilian Holm | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 20.35 | 41.80 | |||||
2 | Nicholas Salcedo Åkervall | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 35.39 | 1:18.04 | |||||
Gren 18, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | 19.55 | 38.57 | |||||
2 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 19.88 | 39.66 | |||||
3 | Evert Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 21.72 | 42.92 | |||||
4 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 21.50 | 43.41 | |||||
5 | Samuel Rundgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 21.87 | 43.62 | |||||
6 | Simon Sjöberg | 2003 | Norrtälje Simklubb | 21.59 | 43.83 | |||||
7 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 22.56 | 44.56 | |||||
8 | Axel Andersson | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 21.41 | 45.43 | |||||
9 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 22.91 | 45.66 | |||||
10 | Gustav Ulfvebrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 23.94 | 47.86 | |||||
11 | Lucas Wendborg | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 24.14 | 48.16 | |||||
12 | Ludvig Persson | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 24.71 | 48.34 | |||||
13 | Oliver Kimland | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 24.94 | 51.26 | |||||
14 | Ludvig Säfström | 2004 | Norrtälje Simklubb | 25.39 | 51.54 | |||||
15 | Gustav Thorsén | 2004 | Köpings Simsällskap | 26.32 | 53.15 | |||||
16 | Oskar Kristoffersson | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 26.83 | 53.26 | |||||
17 | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | 26.73 | 55.01 | |||||
18 | Christian Åslundh | 2004 | Sigtuna Simklubb | 29.20 | 55.97 | |||||
19 | Tenzin Tsering Eskilsson | 2003 | Norrtälje Simklubb | 29.70 | 1:06.18 | |||||
- | Joachim Carlsson | 2003 | Bålsta Simklubb | DNS | ||||||
Gren 18, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Säfström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 17.74 | 35.41 | |||||
2 | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | 17.67 | 35.97 | |||||
3 | Felix Stocker | 2002 | Oxelösunds Simsällskap | 17.49 | 36.37 | |||||
4 | Marcus Randleff | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 18.89 | 38.00 | |||||
5 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 18.74 | 38.04 | |||||
6 | Linus Björk | 2002 | Västerås Simsällskap | 20.13 | 38.45 | |||||
7 | Axel Bräck | 2001 | Österby Simsällskap | 18.86 | 38.54 | |||||
8 | Peter Khabarov | 2002 | Köpings Simsällskap | 19.69 | 39.10 | |||||
9 | Julius Borén | 2001 | Sigtuna Simklubb | 20.04 | 39.51 | |||||
10 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 20.88 | 41.88 | |||||
11 | Anton Haider | 2001 | Upplands-Bro Simsällskap | 20.47 | 42.05 | |||||
12 | William Wallin | 2002 | Oxelösunds Simsällskap | 20.96 | 42.64 | |||||
13 | Alexander Rundgren | 2001 | Västerås Simsällskap | 20.97 | 43.35 | |||||
14 | Khachik Sosani | 2001 | Västerås Simsällskap | 22.06 | 47.20 | |||||
15 | Eric Carlsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 26.68 | 57.01 | |||||
- | Joel Nordström | 2001 | Gimo Simsällskap | DNS | ||||||
- | Christian Korkies | 2002 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Johannes Eriksson | 2002 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Oscar Broström | 2002 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 18, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 19 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 15.59 | 31.58 | |||||
2 | Anton Nyman | 1999 | Sigtuna Simklubb | 20.09 | 41.24 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 14:53 |