Resultater for RSK International
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2014 | Udskriftsdato | 29 november 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 12:40 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2014 |
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 31.84 | 1:10.38 | |||||
2 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 31.84 | 1:12.52 | |||||
3 | Friderike Schiphorst | 1996 | Waspo Nordhorn | 34.23 | 1:13.26 | |||||
4 | Helene Jørgensen | 1995 | Berns Swim Team | 34.03 | 1:14.38 | |||||
5 | Catharina Mundt | 1997 | Waspo Nordhorn | 36.21 | 1:16.24 | |||||
6 | Julie Martinussen | 1997 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 37.49 | 1:19.94 | |||||
7 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 36.60 | 1:20.67 | |||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Berns Swim Team | 31.03 | 1:09.77 | |||||
2 | Mia Jensen | 1998 | Berns Swim Team | 33.30 | 1:10.04 | |||||
3 | Helene Grønnegaard | 1998 | Ringe Svømme Klub | 31.87 | 1:10.44 | |||||
4 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Berns Swim Team | 33.23 | 1:10.82 | |||||
5 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 32.88 | 1:10.83 | |||||
6 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Berns Swim Team | 34.15 | 1:12.45 | |||||
7 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 33.58 | 1:12.79 | |||||
8 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Berns Swim Team | 33.52 | 1:12.85 | |||||
9 | Anna Hertzog | 1999 | Ringe Svømme Klub | 33.24 | 1:13.30 | |||||
10 | Clara Schiphorst | 1999 | Waspo Nordhorn | 34.73 | 1:14.79 | |||||
11 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 34.26 | 1:15.75 | |||||
12 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 35.84 | 1:16.33 | |||||
13 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Berns Swim Team | 37.46 | 1:17.48 | |||||
14 | Nicole Kristensen | 1999 | Berns Swim Team | 36.03 | 1:17.77 | |||||
15 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 36.69 | 1:19.28 | |||||
16 | Maria Mortensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 37.04 | 1:19.35 | |||||
17 | Amalie Lange | 1998 | Berns Swim Team | 36.06 | 1:19.50 | |||||
18 | Petrine Stryhn | 1998 | Berns Swim Team | 37.57 | 1:19.63 | |||||
19 | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | 36.74 | 1:21.44 | |||||
20 | Rikke Krebs | 1999 | Ringe Svømme Klub | 36.28 | 1:21.72 | |||||
21 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 36.33 | 1:22.14 | |||||
22 | Birte Mundt | 1998 | Waspo Nordhorn | 38.37 | 1:23.19 | |||||
23 | Julie Nellemose Nielsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 38.42 | 1:23.46 | |||||
24 | Freja Linde | 1999 | Ringe Svømme Klub | 38.96 | 1:23.78 | |||||
25 | Signe Stærmose | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 40.91 | 1:24.79 | |||||
26 | Julie Jørge Jensen | 1999 | Tommerup Svømme Klub | 38.61 | 1:25.43 | |||||
27 | Maren Deters | 1999 | Waspo Nordhorn | 41.69 | 1:27.51 | |||||
28 | Lea Eberhard | 1998 | Waspo Nordhorn | 40.01 | 1:27.67 | |||||
29 | Pia Harmsen | 1999 | Waspo Nordhorn | 43.46 | 1:29.68 | |||||
30 | Jasmin Ruhrig | 1998 | Waspo Nordhorn | 48.04 | 1:30.61 | |||||
31 | Kira Reineke | 1998 | Waspo Nordhorn | 44.97 | 1:32.88 | |||||
32 | Amalie Jensen | 1998 | Berns Swim Team | 47.84 | 1:41.20 | |||||
33 | Helena Aaskov | 1999 | Ringe Svømme Klub | 50.08 | 1:49.62 | |||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Pedersen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 34.83 | 1:12.85 | |||||
2 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 35.09 | 1:13.31 | |||||
3 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 35.57 | 1:14.61 | |||||
4 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 34.98 | 1:14.78 | |||||
5 | Karoline Kjær | 2001 | Ringe Svømme Klub | 34.40 | 1:15.65 | |||||
6 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 37.03 | 1:17.16 | |||||
7 | Camille Hertzog | 2001 | Ringe Svømme Klub | 35.05 | 1:17.32 | |||||
8 | Alina Bohlen | 2001 | Waspo Nordhorn | 36.44 | 1:18.39 | |||||
9 | Alberte Korsgaard | 2001 | Ringe Svømme Klub | 36.85 | 1:20.08 | |||||
10 | Line Bremer Mortensen | 2000 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 35.80 | 1:20.31 | |||||
11 | Anne Sofie Thrane | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 35.66 | 1:20.37 | |||||
12 | Emilie Madsen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 38.04 | 1:20.43 | |||||
13 | Katharina Alsmeier | 2001 | Waspo Nordhorn | 37.07 | 1:22.18 | |||||
14 | Caroline Worrell | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 39.53 | 1:22.34 | |||||
15 | Sofie B G Tolsøe | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 38.04 | 1:23.06 | |||||
16 | Janni Martinussen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 38.45 | 1:23.18 | |||||
17 | Ida Lerche | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 37.88 | 1:23.44 | |||||
18 | Rahel Babic | 2000 | Waspo Nordhorn | 38.93 | 1:24.88 | |||||
19 | Victoria Bang | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 41.18 | 1:26.20 | |||||
20 | Karoline Munch Hansen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 43.02 | 1:27.45 | |||||
21 | Laura Gyldenkærne | 2000 | Ringe Svømme Klub | 39.93 | 1:28.66 | |||||
22 | Martine Halling Olesen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 45.03 | 1:30.84 | |||||
23 | Annalena Veltmaat | 2000 | Waspo Nordhorn | 42.00 | 1:30.86 | |||||
24 | Hanna Duhn | 2001 | Waspo Nordhorn | 43.92 | 1:31.50 | |||||
25 | Josefine Andersen | 2000 | Tommerup Svømme Klub | 42.62 | 1:31.72 | |||||
26 | Julie Krog Christensen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 43.13 | 1:33.80 | |||||
27 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 46.47 | 1:35.03 | |||||
28 | Nele Bült | 2001 | Waspo Nordhorn | 48.38 | 1:36.82 | |||||
29 | Renee Asbech | 2000 | Ringe Svømme Klub | 44.69 | 1:37.56 | |||||
30 | Melina Ruhrig | 2001 | Waspo Nordhorn | 47.67 | 1:37.59 | |||||
31 | Cille Ingemann Halkjær | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 45.60 | 1:39.36 | |||||
32 | Camilla Breum Christensen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 48.99 | 1:39.99 | |||||
33 | Ellen Marie Vad Iversen | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 48.46 | 1:40.24 | |||||
34 | Stine Godtfredsen | 2000 | Tommerup Svømme Klub | 48.67 | 1:44.16 | |||||
35 | Emilie Gaarsler Grønborg | 2001 | Frem Odense | 51.57 | 1:44.33 | |||||
36 | Anna Lund Petersen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 52.27 | 1:46.00 | |||||
37 | Hilal Bagci | 2001 | Frem Odense | 55.91 | 1:51.54 | |||||
- | Cecilie Jensen | 2001 | Tommerup Svømme Klub | DSQ | afslut mave 50m | |||||
- | Filippa Føns | 2001 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 36.48 | 1:17.23 | |||||
2 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | Ringe Svømme Klub | 35.76 | 1:18.12 | |||||
3 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 36.39 | 1:19.62 | |||||
4 | Caroline Mogensen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 38.41 | 1:21.02 | |||||
5 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 37.11 | 1:21.69 | |||||
6 | Julie Ejby | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 41.71 | 1:24.94 | |||||
7 | Katrine B. Hansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 39.64 | 1:25.99 | |||||
8 | Julie Gregersen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 40.51 | 1:26.65 | |||||
9 | Anna Portheine | 2002 | Waspo Nordhorn | 39.51 | 1:26.74 | |||||
10 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 43.83 | 1:27.45 | |||||
11 | Stine Vinter | 2002 | Ringe Svømme Klub | 40.67 | 1:27.93 | |||||
12 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 42.67 | 1:30.41 | |||||
13 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 41.65 | 1:31.76 | |||||
14 | Charlotte Weiß | 2002 | Waspo Nordhorn | 45.43 | 1:32.21 | |||||
15 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 45.58 | 1:34.05 | |||||
16 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 44.67 | 1:34.43 | |||||
17 | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 45.30 | 1:35.05 | |||||
18 | Anna Kaarill | 2002 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 45.57 | 1:36.08 | |||||
19 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 44.01 | 1:36.27 | |||||
20 | Fenna Popp | 2002 | Waspo Nordhorn | 44.65 | 1:36.99 | |||||
21 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 50.00 | 1:37.57 | |||||
22 | Lynn Harmsen | 2002 | Waspo Nordhorn | 46.48 | 1:38.96 | |||||
23 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 49.35 | 1:41.47 | |||||
24 | Emma Uhrenholdt | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 46.91 | 1:42.92 | |||||
25 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 51.11 | 1:43.04 | |||||
26 | Amanda Siomone Witte | 2003 | Ringe Svømme Klub | 49.52 | 1:44.16 | |||||
27 | Thea Inge Madsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 52.83 | 1:46.62 | |||||
28 | Sina Kamps | 2004 | Waspo Nordhorn | 51.37 | 1:47.21 | |||||
29 | Klara Anna Mathisen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 48.86 | 1:48.23 | |||||
30 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 53.07 | 1:49.88 | |||||
31 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 56.85 | 1:54.24 | |||||
32 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 58.18 | 1:57.33 | |||||
33 | Anna Ryet | 2005 | Ringe Svømme Klub | 1:59.40 | 1:59.40 | |||||
34 | Sina Duhn | 2004 | Waspo Nordhorn | 1:01.18 | 2:02.04 | |||||
35 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 58.13 | 2:02.19 | |||||
36 | Freja Johansen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 58.66 | 2:02.71 | |||||
37 | Marinella Christiansen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 1:03.29 | 2:02.92 | |||||
38 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 58.50 | 2:05.22 | |||||
39 | Emma Saby Hansen | 2003 | Frem Odense | 1:00.33 | 2:06.67 | |||||
40 | Louise Horne Levin | 2006 | Ringe Svømme Klub | 1:05.31 | 2:08.63 | |||||
41 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 1:03.89 | 2:08.77 | |||||
42 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:02.98 | 2:10.81 | |||||
43 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 56.43 | 2:18.16 | |||||
44 | Freja Klithammer | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 1:09.92 | 2:21.08 | |||||
- | Isabella Olsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Amalie Tolstrup Rasmussen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Chelsea Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | crawlarm i fly | |||||
- | Helga Bak | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ej samlet indsl 75m | |||||
- | Kathrine H Mackeprang | 2004 | Frem Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Kaya Mathilde Lund | 2006 | Ringe Svømme Klub | DSQ | asyncron arm fly | |||||
- | Nele Monse | 2005 | Waspo Nordhorn | DSQ | afslut ryg paa mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 29 november 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:40 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2014 | Udskriftsdato | 29 november 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 19:50 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2014 |
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 31.11 | 1:09.05 | |||||
2 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 31.33 | 1:11.26 | |||||
3 | Friderike Schiphorst | 1996 | Waspo Nordhorn | 33.54 | 1:12.30 | |||||
4 | Helene Jørgensen | 1995 | Berns Swim Team | 33.73 | 1:13.06 | |||||
5 | Catharina Mundt | 1997 | Waspo Nordhorn | 36.00 | 1:17.45 | |||||
6 | Julie Martinussen | 1997 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 37.35 | 1:19.44 | |||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Berns Swim Team | 30.82 | 1:08.52 | |||||
2 | Mia Jensen | 1998 | Berns Swim Team | 33.09 | 1:10.01 | |||||
3 | Helene Grønnegaard | 1998 | Ringe Svømme Klub | 31.83 | 1:10.08 | |||||
4 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 33.86 | 1:11.42 | |||||
5 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Berns Swim Team | 33.11 | 1:11.61 | |||||
6 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Berns Swim Team | 34.34 | 1:12.54 | |||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Pedersen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 35.13 | 1:11.34 | |||||
2 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 34.19 | 1:11.63 | |||||
3 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 34.23 | 1:14.18 | |||||
4 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 35.27 | 1:14.23 | |||||
5 | Karoline Kjær | 2001 | Ringe Svømme Klub | 34.46 | 1:14.46 | |||||
6 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 36.52 | 1:20.34 | |||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 35.69 | 1:16.31 | |||||
2 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 36.27 | 1:18.08 | |||||
3 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | Ringe Svømme Klub | 37.00 | 1:18.40 | |||||
4 | Caroline Mogensen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 37.42 | 1:19.92 | |||||
5 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 37.32 | 1:21.24 | |||||
6 | Julie Ejby | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 40.26 | 1:23.35 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 29 november 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:50 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2014 | Udskriftsdato | 29 november 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:12 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2014 |
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob Holst | 1991 | Nyborg Svømmeklub | 28.08 | 1:02.07 | |||||
2 | Adrian Bejan | 1996 | Waspo Nordhorn | 1:02.65 | 1:02.65 | |||||
3 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 29.11 | 1:03.57 | |||||
4 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 30.27 | 1:03.68 | |||||
5 | Martin Dyrehøj | 1988 | Berns Swim Team | 29.33 | 1:03.86 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Magnus Lundgren | 1996 | Berns Swim Team | 30.01 | 1:03.91 | |||||
7 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 28.83 | 1:04.47 | |||||
8 | Reyk Rüger | 1994 | Waspo Nordhorn | 30.00 | 1:05.83 | |||||
9 | Kristian Ranghøj | 1995 | Berns Swim Team | 31.42 | 1:07.30 | |||||
10 | Alexander Riis | 1993 | Berns Swim Team | 29.63 | 1:07.33 | |||||
11 | Mikael Olsen | 1992 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 34.35 | 1:11.96 | |||||
12 | Jacob Terndrup Heiden | 1996 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 32.08 | 1:12.24 | |||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 27.50 | 1:02.60 | |||||
2 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 30.06 | 1:04.47 | |||||
3 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Berns Swim Team | 31.00 | 1:05.08 | |||||
4 | August Korsgaard | 1999 | Ringe Svømme Klub | 29.76 | 1:05.75 | |||||
5 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 30.97 | 1:06.01 | |||||
6 | Magnus Lerche | 1999 | Berns Swim Team | 30.33 | 1:06.58 | |||||
7 | Lukas Portheine | 1998 | Waspo Nordhorn | 31.63 | 1:06.78 | |||||
8 | Søren Bisgaard | 1998 | Berns Swim Team | 30.51 | 1:07.64 | |||||
9 | Kasper Levring Andersen | 1998 | Berns Swim Team | 30.86 | 1:07.71 | |||||
10 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 31.65 | 1:08.17 | |||||
11 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | Berns Swim Team | 31.42 | 1:09.15 | |||||
12 | Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 30.78 | 1:09.27 | |||||
13 | Kristoffer Østergaard | 1999 | Berns Swim Team | 1:10.06 | 1:10.06 | |||||
14 | Lasse Lundstrøm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 32.24 | 1:10.44 | |||||
15 | Leon Müller | 1998 | Waspo Nordhorn | 32.73 | 1:10.78 | |||||
16 | Niels R. E. Sørensen | 1999 | Berns Swim Team | 32.82 | 1:10.95 | |||||
17 | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 33.79 | 1:12.07 | |||||
18 | Marvin Beckemper | 1998 | Waspo Nordhorn | 37.27 | 1:14.44 | |||||
19 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 37.09 | 1:14.62 | |||||
20 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 34.64 | 1:15.99 | |||||
21 | Cornelius Swain | 1999 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 36.62 | 1:18.55 | |||||
22 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 37.21 | 1:19.52 | |||||
23 | Nikki Trustrup | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 38.77 | 1:27.82 | |||||
24 | Jonas Kampp | 1999 | Ringe Svømme Klub | 47.49 | 1:49.24 | |||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Milan Monse | 2000 | Waspo Nordhorn | 31.47 | 1:06.99 | |||||
2 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 30.82 | 1:07.22 | |||||
3 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 32.34 | 1:11.01 | |||||
4 | Markus Simonsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 35.19 | 1:16.16 | |||||
5 | Tim Sandner | 2000 | Waspo Nordhorn | 36.86 | 1:17.06 | |||||
6 | Hennes Nordbeck | 2000 | Waspo Nordhorn | 37.03 | 1:17.10 | |||||
7 | Lucas Vangsgård | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 36.33 | 1:17.48 | |||||
8 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 36.95 | 1:18.04 | |||||
9 | Daniel Bak | 2001 | Ringe Svømme Klub | 36.26 | 1:20.45 | |||||
10 | Nikolaj Madsen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 36.55 | 1:22.19 | |||||
11 | Jacob Rønn | 2000 | Ringe Svømme Klub | 39.00 | 1:22.39 | |||||
12 | Christopher Plangemann | 2000 | Waspo Nordhorn | 39.47 | 1:23.01 | |||||
13 | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 41.55 | 1:23.71 | |||||
14 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 39.49 | 1:25.70 | |||||
15 | Rafael Vahala Hvass | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 41.19 | 1:26.47 | |||||
16 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 40.65 | 1:26.72 | |||||
17 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 43.27 | 1:31.99 | |||||
18 | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 45.52 | 1:35.54 | |||||
19 | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 46.11 | 1:35.74 | |||||
20 | Jan Vogelsang | 2001 | Waspo Nordhorn | 48.96 | 1:36.56 | |||||
21 | Lars Wollschläger | 2000 | Waspo Nordhorn | 47.42 | 1:41.11 | |||||
22 | Magnus Johs Hansen | 2000 | Frem Odense | 50.03 | 1:41.24 | |||||
23 | Lukas Bouwkamp | 2001 | Waspo Nordhorn | 50.94 | 1:41.49 | |||||
24 | Emil Aabo Andreasen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 49.42 | 1:45.77 | |||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 32.61 | 1:11.93 | |||||
2 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 35.90 | 1:15.78 | |||||
3 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 39.80 | 1:20.80 | |||||
4 | Sander Linde | 2002 | Ringe Svømme Klub | 41.25 | 1:25.27 | |||||
5 | Felix Morshuis | 2003 | Waspo Nordhorn | 40.17 | 1:25.60 | |||||
6 | Stefan Hansen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 39.70 | 1:27.81 | |||||
7 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 41.51 | 1:27.96 | |||||
8 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 43.55 | 1:28.30 | |||||
9 | Thobias Vilhelmsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 40.63 | 1:28.64 | |||||
10 | Philip Mundt | 2002 | Waspo Nordhorn | 41.51 | 1:29.74 | |||||
11 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 39.50 | 1:30.62 | |||||
12 | Mingus Okkerholm | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 47.64 | 1:32.16 | |||||
13 | Hjalte Flader Skov | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 45.87 | 1:35.56 | |||||
14 | Alfred Feldskov | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 44.98 | 1:35.61 | |||||
15 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 46.11 | 1:39.10 | |||||
16 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 46.35 | 1:39.82 | |||||
17 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 52.78 | 1:52.18 | |||||
18 | Jacob Thomsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 1:53.61 | 1:53.61 | |||||
19 | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 52.33 | 1:53.69 | |||||
20 | Christian Andreasen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 55.88 | 1:54.11 | |||||
21 | Lauritz Mogensen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 56.52 | 1:56.87 | |||||
22 | Louis Carl Aagaard Schou | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 58.82 | 2:00.78 | |||||
23 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 58.41 | 2:01.30 | |||||
24 | Sebastian Emil Fuglsang K | 2005 | Frem Odense | 1:00.79 | 2:06.74 | |||||
25 | Ludvig Kajhøj Sørensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 1:02.61 | 2:10.85 | |||||
- | Kasper Hjernø Nielsen | 2002 | Frem Odense | DSQ | afslut mave 50m | |||||
- | Lucas Thomhav | 2003 | Tommerup Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Peter Hansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 29 november 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:12 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2014 | Udskriftsdato | 29 november 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 19:50 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2014 |
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Adrian Bejan | 1996 | Waspo Nordhorn | 29.84 | 1:01.57 | |||||
2 | Jacob Holst | 1991 | Nyborg Svømmeklub | 28.18 | 1:02.56 | |||||
3 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 29.99 | 1:03.15 | |||||
4 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 29.27 | 1:03.45 | |||||
5 | Magnus Lundgren | 1996 | Berns Swim Team | 30.35 | 1:03.96 | |||||
6 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 30.02 | 1:06.46 | |||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 27.52 | 1:02.51 | |||||
2 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Berns Swim Team | 29.27 | 1:03.89 | |||||
3 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 29.22 | 1:04.30 | |||||
4 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 29.88 | 1:04.85 | |||||
5 | Magnus Lerche | 1999 | Berns Swim Team | 29.99 | 1:06.36 | |||||
- | August Korsgaard | 1999 | Ringe Svømme Klub | DSQ | 1 hånd i vend 75m | |||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 29.86 | 1:05.24 | |||||
2 | Milan Monse | 2000 | Waspo Nordhorn | 30.39 | 1:06.20 | |||||
3 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 30.09 | 1:07.43 | |||||
4 | Markus Simonsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 33.58 | 1:15.42 | |||||
5 | Hennes Nordbeck | 2000 | Waspo Nordhorn | 35.60 | 1:16.24 | |||||
6 | Tim Sandner | 2000 | Waspo Nordhorn | 36.72 | 1:16.61 | |||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 32.99 | 1:12.08 | |||||
2 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 34.72 | 1:14.08 | |||||
3 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 37.81 | 1:21.83 | |||||
4 | Felix Morshuis | 2003 | Waspo Nordhorn | 40.22 | 1:25.11 | |||||
5 | Sander Linde | 2002 | Ringe Svømme Klub | 39.85 | 1:25.17 | |||||
6 | Stefan Hansen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 39.84 | 1:28.35 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 29 november 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:50 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2014 | Udskriftsdato | 29 november 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:36 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2014 |
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 39.29 | 1:23.14 | |||||
2 | Julie Martinussen | 1997 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 42.15 | 1:28.55 | |||||
- | Sarah Thomsen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Berns Swim Team | 36.36 | 1:17.59 | |||||
2 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Berns Swim Team | 36.27 | 1:18.57 | |||||
3 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 37.50 | 1:19.47 | |||||
4 | Mia Jensen | 1998 | Berns Swim Team | 39.02 | 1:21.79 | |||||
5 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Berns Swim Team | 39.81 | 1:24.42 | |||||
6 | Christina Larsen | 1998 | Tommerup Svømme Klub | 54.25 | 1:58.68 | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Stærmose | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 46.45 | 1:36.07 | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 37.36 | 1:19.49 | |||||
2 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 38.32 | 1:21.34 | |||||
3 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 40.65 | 1:25.25 | |||||
4 | Emilie Madsen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 42.51 | 1:29.66 | |||||
5 | Camilla Vestergaard | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 44.78 | 1:35.79 | |||||
6 | Eva Schousboe | 2000 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 46.40 | 1:38.35 | |||||
7 | Josefine Andersen | 2000 | Tommerup Svømme Klub | 48.40 | 1:40.54 | |||||
8 | Louise Lykke Hansen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 48.62 | 1:43.61 | |||||
9 | Camilla Breum Christensen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 49.71 | 1:44.56 | |||||
10 | Stine Godtfredsen | 2000 | Tommerup Svømme Klub | 57.31 | 2:02.36 | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Larsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 41.91 | 1:30.44 | |||||
2 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 47.49 | 1:36.65 | |||||
3 | Cecilie Jensen | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 46.76 | 1:38.52 | |||||
4 | Ida Lerche | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 48.22 | 1:39.10 | |||||
5 | Emilie Gaarsler Grønborg | 2001 | Frem Odense | 51.69 | 1:46.34 | |||||
6 | Ellen Marie Vad Iversen | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 51.19 | 1:46.67 | |||||
7 | Hilal Bagci | 2001 | Frem Odense | 50.36 | 1:49.08 | |||||
8 | Mille Sandberg | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 52.15 | 1:50.38 | |||||
9 | Anna Lund Petersen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 54.62 | 1:52.76 | |||||
10 | Julie Krog Christensen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 53.24 | 1:52.86 | |||||
11 | Cille Ingemann Halkjær | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 56.40 | 1:57.55 | |||||
12 | Filippa Føns | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 54.36 | 1:58.06 | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 40.80 | 1:24.88 | |||||
2 | Julie Ejby | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 42.33 | 1:29.35 | |||||
3 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | Ringe Svømme Klub | 42.14 | 1:29.92 | |||||
4 | Julie Gregersen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 44.46 | 1:37.54 | |||||
5 | Stine Vinter | 2002 | Ringe Svømme Klub | 47.42 | 1:41.90 | |||||
6 | Trine Johansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 50.06 | 1:44.79 | |||||
7 | Amalie Tolstrup Rasmussen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 57.20 | 2:01.63 | |||||
8 | Emma Christensen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 1:02.27 | 2:11.75 | |||||
9 | Klara Schier | 2002 | Ringe Svømme Klub | 1:00.51 | 2:11.82 | |||||
10 | Isabella Johansen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 1:04.48 | 2:18.14 | |||||
- | Camilla Pedersen | 2002 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 46.38 | 1:35.05 | |||||
2 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 50.06 | 1:44.78 | |||||
3 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 50.24 | 1:47.09 | |||||
4 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 50.92 | 1:47.51 | |||||
5 | Thea Inge Madsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 54.01 | 1:52.36 | |||||
6 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 53.64 | 1:52.80 | |||||
7 | Anna Dam Rasmussen | 2003 | Tommerup Svømme Klub | 53.12 | 1:54.07 | |||||
8 | Emma Uhrenholdt | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 58.83 | 2:04.74 | |||||
9 | Freja Tscherning Hald | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:00.37 | 2:07.60 | |||||
10 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:01.02 | 2:09.88 | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 50.00 | 1:42.87 | |||||
2 | Helga Bak | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 58.52 | 2:02.73 | |||||
3 | Chelsea Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 2:15.76 | 2:15.76 | |||||
4 | Marinella Christiansen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 1:03.94 | 2:15.87 | |||||
5 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 1:05.09 | 2:16.06 | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 57.70 | 1:58.56 | |||||
2 | Anna Ryet | 2005 | Ringe Svømme Klub | 1:03.97 | 2:14.75 | |||||
3 | Louise Horne Levin | 2006 | Ringe Svømme Klub | 1:10.57 | 2:24.15 | |||||
4 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 1:05.11 | 2:26.63 | |||||
5 | Kaya Mathilde Lund | 2006 | Ringe Svømme Klub | 1:16.22 | 2:40.75 | |||||
- | Freja Johansen | 2006 | Ringe Svømme Klub | DSQ | hænd.kryds 100m | |||||
- | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | Tommerup Svømme Klub | DSQ | crawltag udsv. | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 29 november 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:36 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2014 | Udskriftsdato | 29 november 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:51 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2014 |
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Berns Swim Team | 31.75 | 1:07.21 | |||||
2 | Mikael Olsen | 1992 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 34.36 | 1:13.07 | |||||
3 | Magnus Lundgren | 1996 | Berns Swim Team | 36.11 | 1:15.18 | |||||
4 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 34.50 | 1:15.31 | |||||
5 | Kristian Ranghøj | 1995 | Berns Swim Team | 36.45 | 1:17.45 | |||||
6 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 37.26 | 1:17.89 | |||||
7 | Nicolai Broner Jensen | 1994 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 35.33 | 1:18.20 | |||||
- | Martin Dyrehøj | 1988 | Berns Swim Team | DNS | ||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lauritz Bech | 1998 | Ringe Svømme Klub | 31.63 | 1:07.23 | |||||
2 | Frederik Larsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 34.90 | 1:17.48 | |||||
3 | Søren Hald Olsen | 1998 | Berns Swim Team | 36.10 | 1:19.14 | |||||
4 | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 41.05 | 1:26.27 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lasse Lundstrøm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 38.16 | 1:19.92 | |||||
2 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 37.41 | 1:21.90 | |||||
3 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 42.19 | 1:29.43 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Johs Hansen | 2000 | Frem Odense | 52.49 | 1:53.48 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Markus Simonsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 40.70 | 1:27.11 | |||||
2 | Lucas Vangsgård | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 42.52 | 1:30.14 | |||||
3 | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 44.19 | 1:33.35 | |||||
4 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 46.29 | 1:39.04 | |||||
5 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 53.20 | 1:48.45 | |||||
6 | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 52.66 | 1:50.80 | |||||
7 | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 53.65 | 1:53.34 | |||||
8 | Emil Aabo Andreasen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 57.50 | 2:02.20 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mingus Okkerholm | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 44.54 | 1:34.61 | |||||
2 | Louis Carl Aagaard Schou | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 1:08.33 | 2:21.69 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 49.02 | 1:40.74 | |||||
2 | Lucas Thomhav | 2003 | Tommerup Svømme Klub | 1:00.98 | 2:10.66 | |||||
- | Jacob Thomsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | hænder v. hofter | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lauritz Mogensen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 1:01.80 | 2:05.65 | |||||
2 | Christian Andreasen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 1:02.70 | 2:13.84 | |||||
3 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 1:10.33 | 2:24.29 | |||||
- | Sebastian Graff | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | arm.til.hofte | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Svensmark Jensen | 2005 | Tommerup Svømme Klub | 55.03 | 2:04.00 | |||||
2 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 1:00.14 | 2:04.49 | |||||
- | Kasper Duch | 2005 | Frem Odense | DSQ | tyvstart | |||||
- | Ludvig Kajhøj Sørensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | retter bukser 40m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 29 november 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:51 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2014 | Udskriftsdato | 29 november 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:27 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2014 |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Friderike Schiphorst | 1996 | Waspo Nordhorn | 29.00 | ||||||
2 | Helene Jørgensen | 1995 | Berns Swim Team | 29.30 | ||||||
3 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 29.32 | ||||||
4 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 29.40 | ||||||
5 | Catharina Mundt | 1997 | Waspo Nordhorn | 30.39 | ||||||
6 | Lise Meng | 1994 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 30.56 | ||||||
7 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 30.90 | ||||||
- | Sarah Thomsen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Berns Swim Team | 27.87 | ||||||
2 | Mia Jensen | 1998 | Berns Swim Team | 28.67 | ||||||
3 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 28.87 | ||||||
4 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Berns Swim Team | 28.89 | ||||||
5 | Helene Grønnegaard | 1998 | Ringe Svømme Klub | 29.87 | ||||||
6 | Petrine Stryhn | 1998 | Berns Swim Team | 30.62 | ||||||
7 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Berns Swim Team | 30.76 | ||||||
8 | Birte Mundt | 1998 | Waspo Nordhorn | 32.10 | ||||||
9 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 32.12 | ||||||
10 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | Berns Swim Team | 32.85 | ||||||
11 | Jasmin Ruhrig | 1998 | Waspo Nordhorn | 32.87 | ||||||
12 | Lea Eberhard | 1998 | Waspo Nordhorn | 34.81 | ||||||
13 | Amalie Lange | 1998 | Berns Swim Team | 35.62 | ||||||
14 | Julie Pagh | 1998 | Berns Swim Team | 36.97 | ||||||
15 | Kira Reineke | 1998 | Waspo Nordhorn | 37.58 | ||||||
16 | Amalie Jensen | 1998 | Berns Swim Team | 39.15 | ||||||
17 | Christina Larsen | 1998 | Tommerup Svømme Klub | 44.23 | ||||||
- | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Schiphorst | 1999 | Waspo Nordhorn | 28.55 | ||||||
2 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Berns Swim Team | 28.72 | ||||||
3 | Anna Hertzog | 1999 | Ringe Svømme Klub | 29.05 | ||||||
4 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 29.63 | ||||||
5 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 29.82 | ||||||
6 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 30.55 | ||||||
7 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 30.73 | ||||||
8 | Nicole Kristensen | 1999 | Berns Swim Team | 30.77 | ||||||
9 | Maria Mortensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 32.09 | ||||||
10 | Freja Linde | 1999 | Ringe Svømme Klub | 32.76 | ||||||
11 | Julie Jørge Jensen | 1999 | Tommerup Svømme Klub | 32.94 | ||||||
12 | Signe Stærmose | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 33.30 | ||||||
13 | Julie Nellemose Nielsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 33.42 | ||||||
14 | Maren Deters | 1999 | Waspo Nordhorn | 33.68 | ||||||
15 | Pia Harmsen | 1999 | Waspo Nordhorn | 34.31 | ||||||
16 | Helena Aaskov | 1999 | Ringe Svømme Klub | 40.72 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Pedersen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 29.19 | ||||||
2 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 29.37 | ||||||
3 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 29.42 | ||||||
4 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 30.07 | ||||||
5 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 30.80 | ||||||
6 | Emilie Madsen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 31.76 | ||||||
7 | Anne Sofie Thrane | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 32.34 | ||||||
8 | Rahel Babic | 2000 | Waspo Nordhorn | 33.61 | ||||||
9 | Laura Gyldenkærne | 2000 | Ringe Svømme Klub | 33.81 | ||||||
10 | Karoline Munch Hansen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 34.18 | ||||||
11 | Annalena Veltmaat | 2000 | Waspo Nordhorn | 34.25 | ||||||
12 | Martine Halling Olesen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 34.77 | ||||||
13 | Eva Schousboe | 2000 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 35.00 | ||||||
14 | Josefine Andersen | 2000 | Tommerup Svømme Klub | 35.31 | ||||||
15 | Camilla Vestergaard | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 35.81 | ||||||
16 | Louise Lykke Hansen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 37.07 | ||||||
17 | Renee Asbech | 2000 | Ringe Svømme Klub | 39.14 | ||||||
18 | Camilla Breum Christensen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 39.44 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Kjær | 2001 | Ringe Svømme Klub | 29.92 | ||||||
2 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 30.37 | ||||||
3 | Alina Bohlen | 2001 | Waspo Nordhorn | 31.31 | ||||||
4 | Caroline Worrell | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 31.70 | ||||||
5 | Camille Hertzog | 2001 | Ringe Svømme Klub | 32.01 | ||||||
6 | Alberte Korsgaard | 2001 | Ringe Svømme Klub | 32.29 | ||||||
7 | Caroline Larsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 33.05 | ||||||
8 | Katharina Alsmeier | 2001 | Waspo Nordhorn | 33.35 | ||||||
9 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 33.41 | ||||||
10 | Victoria Bang | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 33.52 | ||||||
11 | Ida Lerche | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 33.53 | ||||||
12 | Sofie B G Tolsøe | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 33.76 | ||||||
13 | Hanna Duhn | 2001 | Waspo Nordhorn | 35.50 | ||||||
14 | Nele Bült | 2001 | Waspo Nordhorn | 35.51 | ||||||
15 | Anna Lund Petersen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 35.71 | ||||||
16 | Cecilie Jensen | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 35.80 | ||||||
17 | Melina Ruhrig | 2001 | Waspo Nordhorn | 37.49 | ||||||
18 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 38.29 | ||||||
19 | Mille Sandberg | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 39.12 | ||||||
20 | Filippa Føns | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 40.59 | ||||||
21 | Emilie Gaarsler Grønborg | 2001 | Frem Odense | 43.16 | ||||||
22 | Hilal Bagci | 2001 | Frem Odense | 48.67 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Mogensen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 31.59 | ||||||
2 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 31.91 | ||||||
3 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | Ringe Svømme Klub | 32.19 | ||||||
4 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 32.46 | ||||||
5 | Anna Portheine | 2002 | Waspo Nordhorn | 32.73 | ||||||
6 | Anna Kaarill | 2002 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 34.81 | ||||||
7 | Julie Ejby | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 35.11 | ||||||
8 | Julie Gregersen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 35.34 | ||||||
9 | Stine Vinter | 2002 | Ringe Svømme Klub | 35.56 | ||||||
10 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 35.69 | ||||||
11 | Trine Johansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 36.03 | ||||||
12 | Fenna Popp | 2002 | Waspo Nordhorn | 36.62 | ||||||
13 | Charlotte Weiß | 2002 | Waspo Nordhorn | 36.68 | ||||||
14 | Lynn Harmsen | 2002 | Waspo Nordhorn | 40.24 | ||||||
15 | Isabella Johansen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 42.26 | ||||||
16 | Emma Christensen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 47.34 | ||||||
17 | Klara Schier | 2002 | Ringe Svømme Klub | 50.34 | ||||||
- | Camilla Pedersen | 2002 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Amalie Tolstrup Rasmussen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 33.99 | ||||||
2 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 35.33 | ||||||
3 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 35.38 | ||||||
4 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 37.01 | ||||||
5 | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 37.40 | ||||||
6 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 38.19 | ||||||
7 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 38.74 | ||||||
8 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 40.23 | ||||||
9 | Emma Uhrenholdt | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 41.01 | ||||||
10 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 42.14 | ||||||
11 | Klara Anna Mathisen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 42.97 | ||||||
12 | Thea Inge Madsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 43.37 | ||||||
13 | Freja Tscherning Hald | 2003 | Ringe Svømme Klub | 44.68 | ||||||
14 | Emma Saby Hansen | 2003 | Frem Odense | 45.08 | ||||||
15 | Anna Dam Rasmussen | 2003 | Tommerup Svømme Klub | 48.20 | ||||||
16 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 54.71 | ||||||
- | Isabella Olsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helga Bak | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 36.78 | ||||||
2 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 39.00 | ||||||
3 | Sina Kamps | 2004 | Waspo Nordhorn | 41.13 | ||||||
4 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 42.97 | ||||||
5 | Marinella Christiansen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 43.98 | ||||||
6 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 45.40 | ||||||
7 | Caroline Raarup Rasmussen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 45.66 | ||||||
8 | Laura Schøler | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 47.36 | ||||||
9 | Sina Duhn | 2004 | Waspo Nordhorn | 47.58 | ||||||
10 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 48.26 | ||||||
11 | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 48.49 | ||||||
12 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 51.06 | ||||||
13 | Frederikke R. Rasmussen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 51.46 | ||||||
14 | Chelsea Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 53.25 | ||||||
15 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 58.50 | ||||||
16 | Katrine H. Kirkegaard | 2004 | Frem Odense | 1:03.65 | ||||||
- | Kathrine H Mackeprang | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 39.74 | ||||||
2 | Freja Johansen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 47.53 | ||||||
3 | Nele Monse | 2005 | Waspo Nordhorn | 47.55 | ||||||
4 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 47.73 | ||||||
5 | Anna Ryet | 2005 | Ringe Svømme Klub | 48.32 | ||||||
6 | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | Tommerup Svømme Klub | 48.71 | ||||||
7 | Louise Horne Levin | 2006 | Ringe Svømme Klub | 49.38 | ||||||
8 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 51.34 | ||||||
9 | Kaya Mathilde Lund | 2006 | Ringe Svømme Klub | 52.65 | ||||||
10 | Freja Klithammer | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 53.12 | ||||||
11 | Nicole Christiansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 54.39 | ||||||
12 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 56.68 | ||||||
13 | Liv Rose Skaastrup Nielsen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 1:11.87 | ||||||
- | Karoline Rt Rasmussen | 2006 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 29 november 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:27 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2014 | Udskriftsdato | 29 november 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 20:43 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2014 |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 28.85 | ||||||
2 | Friderike Schiphorst | 1996 | Waspo Nordhorn | 28.95 | ||||||
3 | Helene Jørgensen | 1995 | Berns Swim Team | 29.48 | ||||||
4 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 29.62 | ||||||
5 | Catharina Mundt | 1997 | Waspo Nordhorn | 30.42 | ||||||
6 | Lise Meng | 1994 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 30.51 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Berns Swim Team | 28.25 | ||||||
2 | Mia Jensen | 1998 | Berns Swim Team | 28.84 | ||||||
3 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 29.12 | ||||||
4 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Berns Swim Team | 29.17 | ||||||
5 | Helene Grønnegaard | 1998 | Ringe Svømme Klub | 29.46 | ||||||
6 | Petrine Stryhn | 1998 | Berns Swim Team | 30.28 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Berns Swim Team | 28.30 | ||||||
2 | Clara Schiphorst | 1999 | Waspo Nordhorn | 28.44 | ||||||
3 | Anna Hertzog | 1999 | Ringe Svømme Klub | 28.85 | ||||||
4 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 29.37 | ||||||
5 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 29.43 | ||||||
6 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 30.33 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 28.74 | ||||||
2 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 29.10 | ||||||
3 | Amalie Pedersen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 29.18 | ||||||
4 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 29.87 | ||||||
5 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 30.44 | ||||||
6 | Emilie Madsen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 31.72 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Kjær | 2001 | Ringe Svømme Klub | 29.84 | ||||||
2 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 30.24 | ||||||
3 | Alina Bohlen | 2001 | Waspo Nordhorn | 30.62 | ||||||
4 | Alberte Korsgaard | 2001 | Ringe Svømme Klub | 31.42 | ||||||
5 | Caroline Worrell | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 31.50 | ||||||
6 | Camille Hertzog | 2001 | Ringe Svømme Klub | 32.24 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | Ringe Svømme Klub | 31.38 | ||||||
2 | Caroline Mogensen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 31.67 | ||||||
3 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 32.10 | ||||||
4 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 32.26 | ||||||
5 | Anna Portheine | 2002 | Waspo Nordhorn | 32.72 | ||||||
6 | Anna Kaarill | 2002 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 33.75 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 33.72 | ||||||
2 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 34.39 | ||||||
3 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 35.05 | ||||||
4 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 36.12 | ||||||
5 | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 36.58 | ||||||
6 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 37.10 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helga Bak | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 36.87 | ||||||
2 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 37.51 | ||||||
3 | Sina Kamps | 2004 | Waspo Nordhorn | 39.57 | ||||||
4 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 41.57 | ||||||
5 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 42.25 | ||||||
6 | Marinella Christiansen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 44.56 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 38.81 | ||||||
2 | Nele Monse | 2005 | Waspo Nordhorn | 44.19 | ||||||
3 | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | Tommerup Svømme Klub | 45.39 | ||||||
4 | Freja Johansen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 45.53 | ||||||
5 | Anna Ryet | 2005 | Ringe Svømme Klub | 46.84 | ||||||
6 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 47.90 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 29 november 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2014 | Udskriftsdato | 29 november 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2014 |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 24.91 | ||||||
2 | Martin Dyrehøj | 1988 | Berns Swim Team | 24.99 | ||||||
3 | Adrian Bejan | 1996 | Waspo Nordhorn | 25.35 | ||||||
3 | Jacob Holst | 1991 | Nyborg Svømmeklub | 25.35 | ||||||
5 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Berns Swim Team | 25.45 | ||||||
6 | Anders Trab | 1995 | O.S.L.F. | 26.21 | ||||||
7 | Magnus Lundgren | 1996 | Berns Swim Team | 26.23 | ||||||
8 | Nicolai Broner Jensen | 1994 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 26.35 | ||||||
9 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 26.57 | ||||||
10 | Alexander Riis | 1993 | Berns Swim Team | 26.86 | ||||||
11 | Oliver Chodkiewicz | 1996 | Frem Odense | 26.90 | ||||||
12 | Reyk Rüger | 1994 | Waspo Nordhorn | 27.15 | ||||||
13 | Kristian Ranghøj | 1995 | Berns Swim Team | 27.22 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lauritz Bech | 1998 | Ringe Svømme Klub | 26.13 | ||||||
2 | Andreas E. Olsen | 1998 | Berns Swim Team | 26.47 | ||||||
3 | Frederik Larsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 26.94 | ||||||
4 | Søren Bisgaard | 1998 | Berns Swim Team | 26.97 | ||||||
5 | Leon Müller | 1998 | Waspo Nordhorn | 27.27 | ||||||
6 | Lukas Portheine | 1998 | Waspo Nordhorn | 27.41 | ||||||
7 | Kasper Levring Andersen | 1998 | Berns Swim Team | 27.57 | ||||||
8 | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 27.97 | ||||||
9 | Søren Hald Olsen | 1998 | Berns Swim Team | 28.28 | ||||||
10 | Marvin Beckemper | 1998 | Waspo Nordhorn | 29.80 | ||||||
11 | Christoffer Lundgren | 1998 | Berns Swim Team | 32.35 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Berns Swim Team | 24.95 | ||||||
2 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 25.13 | ||||||
3 | August Korsgaard | 1999 | Ringe Svømme Klub | 25.73 | ||||||
4 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 26.22 | ||||||
5 | Magnus Lerche | 1999 | Berns Swim Team | 27.03 | ||||||
6 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | Berns Swim Team | 27.09 | ||||||
7 | Kristoffer Østergaard | 1999 | Berns Swim Team | 27.45 | ||||||
8 | Niels R. E. Sørensen | 1999 | Berns Swim Team | 27.59 | ||||||
9 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 27.87 | ||||||
10 | Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 28.13 | ||||||
11 | Cornelius Swain | 1999 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 28.83 | ||||||
12 | Lasse Lundstrøm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 28.87 | ||||||
13 | Nikki Trustrup | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 31.88 | ||||||
14 | Jonas Kampp | 1999 | Ringe Svømme Klub | 37.43 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Milan Monse | 2000 | Waspo Nordhorn | 27.38 | ||||||
2 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 27.47 | ||||||
3 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 28.72 | ||||||
4 | Hennes Nordbeck | 2000 | Waspo Nordhorn | 29.71 | ||||||
5 | Tim Sandner | 2000 | Waspo Nordhorn | 30.71 | ||||||
6 | Nikolaj Madsen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 30.98 | ||||||
7 | Christopher Plangemann | 2000 | Waspo Nordhorn | 32.16 | ||||||
8 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 33.21 | ||||||
9 | Lars Wollschläger | 2000 | Waspo Nordhorn | 36.32 | ||||||
10 | Magnus Johs Hansen | 2000 | Frem Odense | 41.26 | ||||||
- | Jacob Rønn | 2000 | Ringe Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 29.78 | ||||||
2 | Lucas Vangsgård | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 30.70 | ||||||
3 | Daniel Bak | 2001 | Ringe Svømme Klub | 31.71 | ||||||
4 | Rafael Vahala Hvass | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 33.07 | ||||||
5 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 34.02 | ||||||
6 | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 34.41 | ||||||
7 | Jan Vogelsang | 2001 | Waspo Nordhorn | 35.60 | ||||||
8 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 36.38 | ||||||
9 | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 36.97 | ||||||
10 | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 37.73 | ||||||
11 | Lukas Bouwkamp | 2001 | Waspo Nordhorn | 42.17 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 28.53 | ||||||
2 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 30.06 | ||||||
3 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 31.05 | ||||||
4 | Sander Linde | 2002 | Ringe Svømme Klub | 33.06 | ||||||
5 | Stefan Hansen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 33.50 | ||||||
6 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 35.06 | ||||||
7 | Mingus Okkerholm | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 35.41 | ||||||
8 | Peter Hansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 36.41 | ||||||
9 | Philip Mundt | 2002 | Waspo Nordhorn | 36.59 | ||||||
10 | Hjalte Flader Skov | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 36.88 | ||||||
11 | Louis Carl Aagaard Schou | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 44.56 | ||||||
- | Kasper Hjernø Nielsen | 2002 | Frem Odense | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Felix Morshuis | 2003 | Waspo Nordhorn | 33.70 | ||||||
2 | Alfred Feldskov | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 35.17 | ||||||
3 | Thobias Vilhelmsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 35.38 | ||||||
4 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 35.90 | ||||||
5 | Omar El-Houri | 2003 | Frem Odense | 38.83 | ||||||
6 | Lucas Thomhav | 2003 | Tommerup Svømme Klub | 38.94 | ||||||
7 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 39.99 | ||||||
8 | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 41.28 | ||||||
9 | Jacob Thomsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 44.01 | ||||||
10 | Gustav Johs Hansen | 2003 | Frem Odense | 48.95 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 34.76 | ||||||
2 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 37.52 | ||||||
3 | Lauritz Mogensen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 45.33 | ||||||
4 | Christian Andreasen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 47.40 | ||||||
5 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 48.54 | ||||||
6 | Ruben Riisom-Lytken | 2004 | Frem Odense | 51.14 | ||||||
7 | Serkan Bagci | 2004 | Frem Odense | 55.70 | ||||||
8 | Sebastian Graff | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:00.34 | ||||||
9 | Mark Kronbæk Nancke | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:00.93 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 43.51 | ||||||
2 | Sebastian Emil Fuglsang K | 2005 | Frem Odense | 43.72 | ||||||
3 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 47.04 | ||||||
4 | Kasper Duch | 2005 | Frem Odense | 52.95 | ||||||
5 | Ludvig Kajhøj Sørensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 56.56 | ||||||
6 | Kristian Kaas Larsen | 2005 | Frem Odense | 1:02.45 | ||||||
7 | Christoffer Rose Skaastrup Nielsen | 2005 | Ringe Svømme Klub | 1:03.62 | ||||||
- | Jonas Svensmark Jensen | 2005 | Tommerup Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 29 november 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:42 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2014 | Udskriftsdato | 29 november 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 20:44 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2014 |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 24.69 | ||||||
2 | Martin Dyrehøj | 1988 | Berns Swim Team | 24.70 | ||||||
3 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Berns Swim Team | 25.24 | ||||||
4 | Adrian Bejan | 1996 | Waspo Nordhorn | 25.35 | ||||||
5 | Jacob Holst | 1991 | Nyborg Svømmeklub | 25.76 | ||||||
6 | Anders Trab | 1995 | O.S.L.F. | 25.87 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lauritz Bech | 1998 | Ringe Svømme Klub | 25.68 | ||||||
2 | Søren Bisgaard | 1998 | Berns Swim Team | 26.80 | ||||||
3 | Frederik Larsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 26.92 | ||||||
4 | Andreas E. Olsen | 1998 | Berns Swim Team | 26.94 | ||||||
5 | Lukas Portheine | 1998 | Waspo Nordhorn | 27.11 | ||||||
6 | Leon Müller | 1998 | Waspo Nordhorn | 27.52 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Berns Swim Team | 24.78 | ||||||
2 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 24.86 | ||||||
3 | August Korsgaard | 1999 | Ringe Svømme Klub | 25.28 | ||||||
4 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 25.99 | ||||||
5 | Magnus Lerche | 1999 | Berns Swim Team | 26.82 | ||||||
6 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | Berns Swim Team | 27.38 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Milan Monse | 2000 | Waspo Nordhorn | 26.91 | ||||||
2 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 27.06 | ||||||
3 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 27.60 | ||||||
4 | Hennes Nordbeck | 2000 | Waspo Nordhorn | 29.67 | ||||||
5 | Nikolaj Madsen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 30.42 | ||||||
6 | Tim Sandner | 2000 | Waspo Nordhorn | 30.57 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 28.53 | ||||||
2 | Lucas Vangsgård | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 29.88 | ||||||
3 | Daniel Bak | 2001 | Ringe Svømme Klub | 31.48 | ||||||
4 | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 32.68 | ||||||
5 | Rafael Vahala Hvass | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 32.83 | ||||||
6 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 32.98 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 28.83 | ||||||
2 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 29.75 | ||||||
3 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 31.17 | ||||||
4 | Sander Linde | 2002 | Ringe Svømme Klub | 32.30 | ||||||
5 | Stefan Hansen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 32.87 | ||||||
6 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 34.66 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Felix Morshuis | 2003 | Waspo Nordhorn | 33.33 | ||||||
2 | Alfred Feldskov | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 34.37 | ||||||
3 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 34.60 | ||||||
4 | Thobias Vilhelmsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 34.80 | ||||||
5 | Lucas Thomhav | 2003 | Tommerup Svømme Klub | 38.59 | ||||||
6 | Omar El-Houri | 2003 | Frem Odense | 47.29 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 33.22 | ||||||
2 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 36.68 | ||||||
3 | Lauritz Mogensen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 42.87 | ||||||
4 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 44.24 | ||||||
5 | Christian Andreasen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 44.79 | ||||||
6 | Ruben Riisom-Lytken | 2004 | Frem Odense | 49.08 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Emil Fuglsang K | 2005 | Frem Odense | 42.46 | ||||||
2 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 45.44 | ||||||
3 | Ludvig Kajhøj Sørensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 48.72 | ||||||
4 | Kasper Duch | 2005 | Frem Odense | 52.02 | ||||||
5 | Kristian Kaas Larsen | 2005 | Frem Odense | 1:00.79 | ||||||
- | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 29 november 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:44 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2014 | Udskriftsdato | 29 november 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:57 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2014 |
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 34.16 | 1:10.63 | |||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 32.49 | 1:08.56 | |||||
2 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Berns Swim Team | 33.23 | 1:11.69 | |||||
3 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Berns Swim Team | 36.27 | 1:18.06 | |||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 33.25 | 1:12.58 | |||||
2 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 34.69 | 1:12.87 | |||||
3 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Berns Swim Team | 34.24 | 1:12.91 | |||||
4 | Rikke Krebs | 1999 | Ringe Svømme Klub | 37.90 | 1:24.81 | |||||
- | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | DNS | ||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 33.96 | 1:12.45 | |||||
2 | Line Bremer Mortensen | 2000 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 35.51 | 1:16.61 | |||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 35.86 | 1:15.69 | |||||
2 | Alberte Korsgaard | 2001 | Ringe Svømme Klub | 36.89 | 1:20.59 | |||||
3 | Janni Martinussen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 37.44 | 1:22.49 | |||||
4 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 41.73 | 1:29.67 | |||||
5 | Cille Ingemann Halkjær | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 49.37 | 1:43.83 | |||||
6 | Filippa Føns | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 55.38 | 2:03.51 | |||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine B. Hansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 41.12 | 1:28.08 | |||||
2 | Caroline Mogensen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 39.09 | 1:28.86 | |||||
3 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 41.30 | 1:36.70 | |||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 40.43 | 1:31.28 | |||||
2 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 47.39 | 1:41.75 | |||||
3 | Amanda Siomone Witte | 2003 | Ringe Svømme Klub | 53.15 | 1:56.36 | |||||
4 | Emma Uhrenholdt | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 1:02.43 | 2:14.99 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 29 november 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:57 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2014 | Udskriftsdato | 29 november 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:03 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2014 |
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 29.14 | 1:00.77 | |||||
2 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 29.29 | 1:04.70 | |||||
3 | Magnus Lundgren | 1996 | Berns Swim Team | 31.19 | 1:05.38 | |||||
4 | Kristian Ranghøj | 1995 | Berns Swim Team | 31.09 | 1:06.60 | |||||
5 | Jacob Terndrup Heiden | 1996 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 31.93 | 1:09.20 | |||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 33.25 | 1:11.49 | |||||
2 | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 33.73 | 1:12.21 | |||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 28.78 | 1:00.67 | |||||
2 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Berns Swim Team | 29.73 | 1:02.67 | |||||
3 | Magnus Lerche | 1999 | Berns Swim Team | 30.94 | 1:05.05 | |||||
4 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 31.73 | 1:08.77 | |||||
5 | Nikki Trustrup | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 41.03 | 1:32.50 | |||||
6 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 40.81 | 1:34.34 | |||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 42.88 | 1:30.95 | |||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 45.92 | 1:40.28 | |||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 33.22 | 1:09.98 | |||||
2 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 38.92 | 1:22.00 | |||||
3 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 42.26 | 1:29.91 | |||||
4 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 46.73 | 1:41.05 | |||||
5 | Stefan Hansen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 43.71 | 1:41.93 | |||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Omar El-Houri | 2003 | Frem Odense | DNS | ||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 42.69 | 1:36.33 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 29 november 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:03 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | RSK International 2014 | Udskriftsdato | 29 november 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 21:04 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2014 |
Løb 13, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Berns Swim Team 1 | 0 | Berns Swim Team | 2:04.10 | ||||||
Laura Glerup Jensen | 1998 | 30.52 | 30.52 | |||||||
Pernille Luise Kellmann | 1998 | 36.07 | 1:06.59 | |||||||
Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 30.02 | 1:36.61 | |||||||
Mia Jensen | 1998 | 27.49 | 2:04.10 | |||||||
2 | Nyborg Piger 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:05.11 | ||||||
Stine Johansen | 1997 | 31.97 | 31.97 | |||||||
Silke Meyer | 1998 | 34.99 | 1:06.96 | |||||||
Thea Lund Petersen | 1998 | 29.98 | 1:36.94 | |||||||
Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 28.17 | 2:05.11 | |||||||
3 | Rsk Piger | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:05.61 | ||||||
Andrea Aagaard | 1996 | 31.56 | 31.56 | |||||||
Nicoline Ahrentsen | 2000 | 35.59 | 1:07.15 | |||||||
Anna Hertzog | 1999 | 30.10 | 1:37.25 | |||||||
Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 28.36 | 2:05.61 | |||||||
4 | Waspo 1 | 0 | Waspo Nordhorn | 2:13.25 | ||||||
Alina Bohlen | 2001 | 35.00 | 35.00 | |||||||
Clara Schiphorst | 1999 | 1:08.04 | 1:43.04 | |||||||
Friderike Schiphorst | 1996 | 30.21 | 2:13.25 | |||||||
Catharina Mundt | 1997 | 2:13.25 | ||||||||
5 | Berns Swim Team 2 | 0 | Berns Swim Team | 2:14.74 | ||||||
Nicole Kristensen | 1999 | 35.03 | 35.03 | |||||||
Helene Jørgensen | 1995 | 38.61 | 1:13.64 | |||||||
Amalie Müller Lindemann | 1999 | 31.56 | 1:45.20 | |||||||
Petrine Stryhn | 1998 | 29.54 | 2:14.74 | |||||||
6 | Ssk Piger 1 | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 2:18.28 | ||||||
Anne Sofie Thrane | 2000 | 36.23 | 36.23 | |||||||
Freya Ellehus | 2000 | 37.80 | 1:14.03 | |||||||
Frida Frydendal | 1999 | 32.18 | 1:46.21 | |||||||
Emilie Madsen | 2000 | 32.07 | 2:18.28 | |||||||
7 | Frem Piger | 0 | Frem Odense | 2:19.30 | ||||||
Emma Jensen | 1999 | 38.39 | 38.39 | |||||||
Freja Nicholas | 2000 | 36.93 | 1:15.32 | |||||||
Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | 34.29 | 1:49.61 | |||||||
Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | 29.69 | 2:19.30 | |||||||
8 | Munkebo Piger 1 | 1900 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 2:22.76 | ||||||
Lise Meng | 1994 | 34.46 | 34.46 | |||||||
Julie Martinussen | 1997 | 40.63 | 1:15.09 | |||||||
Janni Martinussen | 2001 | 37.37 | 1:52.46 | |||||||
Line Bremer Mortensen | 2000 | 30.30 | 2:22.76 | |||||||
9 | Rsk K2 | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:24.77 | ||||||
Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 35.92 | 35.92 | |||||||
Julie Gregersen | 2002 | 43.62 | 1:19.54 | |||||||
Alberte Korsgaard | 2001 | 33.84 | 1:53.38 | |||||||
Caroline Mogensen | 2002 | 31.39 | 2:24.77 | |||||||
10 | Piger 1 Tommerup | 0 | Tommerup Svømme Klub | 2:35.59 | ||||||
Josefine Andersen | 2000 | 40.52 | 40.52 | |||||||
Cecilie Jensen | 2001 | 45.95 | 1:26.47 | |||||||
Julie Jørge Jensen | 1999 | 36.24 | 2:02.71 | |||||||
Ida Lerche | 2001 | 32.88 | 2:35.59 | |||||||
11 | Ssk Piger 2 | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 2:48.42 | ||||||
Liva Busk | 2003 | 44.67 | 44.67 | |||||||
Sofie B G Tolsøe | 2001 | 43.49 | 1:28.16 | |||||||
Ghita Ross Rasmussen | 2003 | 46.55 | 2:14.71 | |||||||
Karoline Munch Hansen | 2000 | 33.71 | 2:48.42 | |||||||
12 | Nyborg Piger 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:53.84 | ||||||
Maja Johanne Pedersen | 2005 | 45.94 | 45.94 | |||||||
Julie Ejby | 2002 | 39.90 | 1:25.84 | |||||||
Randi Jørgensen | 2002 | 41.08 | 2:06.92 | |||||||
Laura Riber Memborg | 2004 | 46.92 | 2:53.84 | |||||||
13 | Piger 2 Tommerup | 0 | Tommerup Svømme Klub | 3:10.46 | ||||||
Amalie Tolstrup Rasmussen | 2002 | 50.14 | 50.14 | |||||||
Mille Sandberg | 2001 | 50.04 | 1:40.18 | |||||||
Ellen Marie Vad Iversen | 2001 | 49.84 | 2:30.02 | |||||||
Isabella Johansen | 2002 | 40.44 | 3:10.46 | |||||||
- | Frem Talent Piger | 0 | Frem Odense | DSQ | udsvøm.på.mave 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 29 november 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:04 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | RSK International 2014 | Udskriftsdato | 29 november 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 21:20 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2014 |
Løb 14, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rsk Drenge | 0 | Ringe Svømme Klub | 1:50.99 | ||||||
Frederik H Thomsen | 1997 | 29.47 | 29.47 | |||||||
Lauritz Bech | 1998 | 29.96 | 59.43 | |||||||
Oliver Broholm | 1999 | 26.38 | 1:25.81 | |||||||
August Korsgaard | 1999 | 25.18 | 1:50.99 | |||||||
2 | Berns Swim Team 1 | 0 | Berns Swim Team | 1:53.70 | ||||||
Søren Bisgaard | 1998 | 30.47 | 30.47 | |||||||
Mads Ingeman Hansen | 1997 | 30.25 | 1:00.72 | |||||||
Kasper Levring Andersen | 1998 | 28.47 | 1:29.19 | |||||||
Christian Holm Jørgensen | 1999 | 24.51 | 1:53.70 | |||||||
3 | Nyborg Drenge 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 1:54.72 | ||||||
Jacob Holst | 1991 | 29.78 | 29.78 | |||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 33.31 | 1:03.09 | |||||||
Anton Holten Lambert | 1997 | 27.58 | 1:30.67 | |||||||
Marc Nøhr Andersen | 1996 | 24.05 | 1:54.72 | |||||||
4 | Berns Swim Starts | 0 | Berns Swim Team | 1:55.17 | ||||||
Kristian Ranghøj | 1995 | 30.59 | 30.59 | |||||||
Magnus Lundgren | 1996 | 33.25 | 1:03.84 | |||||||
Alexander Riis | 1993 | 27.22 | 1:31.06 | |||||||
Martin Dyrehøj | 1988 | 24.11 | 1:55.17 | |||||||
5 | Waspo 1 | 0 | Waspo Nordhorn | 1:55.73 | ||||||
Milan Monse | 2000 | 31.07 | 31.07 | |||||||
Adrian Bejan | 1996 | 30.29 | 1:01.36 | |||||||
Reyk Rüger | 1994 | 27.67 | 1:29.03 | |||||||
Leon Müller | 1998 | 26.70 | 1:55.73 | |||||||
6 | Ssk Drenge 1 | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 1:59.52 | ||||||
Anders Bredal Storgaard | 2002 | 33.98 | 33.98 | |||||||
Mads Christensen | 1994 | 29.71 | 1:03.69 | |||||||
Oliver Phil Langsted | 1999 | 29.88 | 1:33.57 | |||||||
Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 25.95 | 1:59.52 | |||||||
7 | Berns Swim Team 2 | 0 | Berns Swim Team | 2:02.27 | ||||||
Andreas E. Olsen | 1998 | 32.22 | 32.22 | |||||||
Søren Hald Olsen | 1998 | 34.28 | 1:06.50 | |||||||
Magnus Lerche | 1999 | 28.13 | 1:34.63 | |||||||
Oliver Kramer Andersen | 1999 | 27.64 | 2:02.27 | |||||||
8 | Munkebo Drenge 1 | 1900 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 2:05.35 | ||||||
Cornelius Swain | 1999 | 36.22 | 36.22 | |||||||
Mikael Olsen | 1992 | 32.79 | 1:09.01 | |||||||
Jacob Terndrup Heiden | 1996 | 30.55 | 1:39.56 | |||||||
Nicolai Broner Jensen | 1994 | 25.79 | 2:05.35 | |||||||
9 | Nyborg Drenge 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:21.79 | ||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 38.32 | 38.32 | |||||||
Mingus Okkerholm | 2002 | 44.31 | 1:22.63 | |||||||
Nicolai Andersen | 1998 | 31.45 | 1:54.08 | |||||||
Jacob Schøler | 1998 | 27.71 | 2:21.79 | |||||||
10 | Rsk K2 | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:28.80 | ||||||
Markus Simonsen | 2001 | 34.93 | 34.93 | |||||||
Daniel Bak | 2001 | 44.95 | 1:19.88 | |||||||
Sander Linde | 2002 | 40.05 | 1:59.93 | |||||||
Jonas Vilhelmsen | 2001 | 28.87 | 2:28.80 | |||||||
11 | Frem Drenge | 0 | Frem Odense | 2:32.84 | ||||||
Victor Christensen | 2001 | 39.14 | 39.14 | |||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 47.70 | 1:26.84 | |||||||
Jacob Tietgen | 2002 | 34.67 | 2:01.51 | |||||||
William Vig Stærmose | 2002 | 31.33 | 2:32.84 | |||||||
12 | Ssk Drenge 2 | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 2:46.11 | ||||||
Hjalte Flader Skov | 2002 | 43.54 | 43.54 | |||||||
Alfred Feldskov | 2003 | 49.70 | 1:33.24 | |||||||
Stefan Hansen | 2002 | 39.77 | 2:13.01 | |||||||
Rafael Vahala Hvass | 2001 | 33.10 | 2:46.11 | |||||||
13 | Frem Talent Drenge | 0 | Frem Odense | 3:02.43 | ||||||
Christoffer Hald | 2003 | 45.43 | 45.43 | |||||||
Magnus Johs Hansen | 2000 | 48.90 | 1:34.33 | |||||||
Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | 43.26 | 2:17.59 | |||||||
Sebastian Emil Fuglsang K | 2005 | 44.84 | 3:02.43 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 29 november 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:20 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2014 | Udskriftsdato | 30 november 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 10:46 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2014 |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Friderike Schiphorst | 1996 | Waspo Nordhorn | 1:04.09 | ||||||
2 | Catharina Mundt | 1997 | Waspo Nordhorn | 1:06.19 | ||||||
3 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 1:09.04 | ||||||
4 | Lise Meng | 1994 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:10.04 | ||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Berns Swim Team | 1:01.05 | ||||||
2 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Berns Swim Team | 1:05.33 | ||||||
3 | Petrine Stryhn | 1998 | Berns Swim Team | 1:06.89 | ||||||
4 | Birte Mundt | 1998 | Waspo Nordhorn | 1:09.63 | ||||||
5 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 1:12.29 | ||||||
6 | Jasmin Ruhrig | 1998 | Waspo Nordhorn | 1:14.85 | ||||||
7 | Lea Eberhard | 1998 | Waspo Nordhorn | 1:18.12 | ||||||
8 | Julie Pagh | 1998 | Berns Swim Team | 1:23.01 | ||||||
9 | Kira Reineke | 1998 | Waspo Nordhorn | 1:25.35 | ||||||
10 | Amalie Jensen | 1998 | Berns Swim Team | 1:26.12 | ||||||
- | Amalie Lange | 1998 | Berns Swim Team | DNS | ||||||
- | Helene Grønnegaard | 1998 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Christina Larsen | 1998 | Tommerup Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Berns Swim Team | 1:01.98 | ||||||
2 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:03.80 | ||||||
3 | Clara Schiphorst | 1999 | Waspo Nordhorn | 1:04.17 | ||||||
4 | Anna Hertzog | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:04.65 | ||||||
5 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 1:05.52 | ||||||
6 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 1:06.59 | ||||||
7 | Nicole Kristensen | 1999 | Berns Swim Team | 1:06.62 | ||||||
8 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 1:08.03 | ||||||
9 | Maria Mortensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:11.07 | ||||||
10 | Freja Linde | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:11.30 | ||||||
11 | Signe Stærmose | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:11.86 | ||||||
12 | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | 1:12.86 | ||||||
13 | Julie Jørge Jensen | 1999 | Tommerup Svømme Klub | 1:13.57 | ||||||
14 | Julie Nellemose Nielsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:13.60 | ||||||
15 | Rikke Krebs | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:13.90 | ||||||
16 | Maren Deters | 1999 | Waspo Nordhorn | 1:15.76 | ||||||
17 | Pia Harmsen | 1999 | Waspo Nordhorn | 1:16.96 | ||||||
18 | Helena Aaskov | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:34.72 | ||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:02.95 | ||||||
2 | Amalie Pedersen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 1:05.10 | ||||||
3 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 1:05.92 | ||||||
4 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 1:06.11 | ||||||
5 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 1:07.23 | ||||||
6 | Emilie Madsen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 1:10.47 | ||||||
7 | Anne Sofie Thrane | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 1:14.63 | ||||||
8 | Laura Gyldenkærne | 2000 | Ringe Svømme Klub | 1:15.37 | ||||||
9 | Rahel Babic | 2000 | Waspo Nordhorn | 1:16.43 | ||||||
10 | Eva Schousboe | 2000 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:16.94 | ||||||
11 | Martine Halling Olesen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 1:18.01 | ||||||
12 | Annalena Veltmaat | 2000 | Waspo Nordhorn | 1:18.89 | ||||||
13 | Josefine Andersen | 2000 | Tommerup Svømme Klub | 1:19.59 | ||||||
14 | Camilla Vestergaard | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:20.11 | ||||||
15 | Louise Lykke Hansen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:21.57 | ||||||
16 | Renee Asbech | 2000 | Ringe Svømme Klub | 1:25.69 | ||||||
17 | Stine Godtfredsen | 2000 | Tommerup Svømme Klub | 1:29.93 | ||||||
18 | Camilla Breum Christensen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 1:30.30 | ||||||
- | Line Bremer Mortensen | 2000 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | DNS | ||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 1:06.44 | ||||||
2 | Karoline Kjær | 2001 | Ringe Svømme Klub | 1:06.46 | ||||||
3 | Alina Bohlen | 2001 | Waspo Nordhorn | 1:07.92 | ||||||
4 | Alberte Korsgaard | 2001 | Ringe Svømme Klub | 1:10.98 | ||||||
5 | Caroline Worrell | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 1:11.12 | ||||||
6 | Katharina Alsmeier | 2001 | Waspo Nordhorn | 1:11.80 | ||||||
7 | Camille Hertzog | 2001 | Ringe Svømme Klub | 1:12.17 | ||||||
8 | Caroline Larsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 1:12.75 | ||||||
9 | Victoria Bang | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 1:12.96 | ||||||
10 | Maria Lorenzen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:14.03 | ||||||
11 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 1:15.05 | ||||||
12 | Amalie Lund | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:18.46 | ||||||
13 | Hanna Duhn | 2001 | Waspo Nordhorn | 1:19.60 | ||||||
14 | Cecilie Jensen | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 1:20.00 | ||||||
15 | Anna Lund Petersen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:20.14 | ||||||
16 | Julie Krog Christensen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 1:20.26 | ||||||
17 | Nele Bült | 2001 | Waspo Nordhorn | 1:20.67 | ||||||
18 | Melina Ruhrig | 2001 | Waspo Nordhorn | 1:23.83 | ||||||
19 | Cille Ingemann Halkjær | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:27.25 | ||||||
20 | Ellen Marie Vad Iversen | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 1:28.23 | ||||||
21 | Filippa Føns | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 1:28.82 | ||||||
22 | Mille Sandberg | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 1:29.69 | ||||||
23 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 1:30.32 | ||||||
24 | Emilie Gaarsler Grønborg | 2001 | Frem Odense | 1:35.73 | ||||||
25 | Hilal Bagci | 2001 | Frem Odense | 1:51.86 | ||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 1:08.08 | ||||||
2 | Caroline Mogensen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 1:10.41 | ||||||
3 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 1:10.51 | ||||||
4 | Anna Portheine | 2002 | Waspo Nordhorn | 1:11.15 | ||||||
5 | Stine Vinter | 2002 | Ringe Svømme Klub | 1:18.77 | ||||||
6 | Julie Gregersen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 1:19.50 | ||||||
7 | Trine Johansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 1:20.39 | ||||||
8 | Charlotte Weiß | 2002 | Waspo Nordhorn | 1:20.47 | ||||||
9 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 1:20.49 | ||||||
10 | Fenna Popp | 2002 | Waspo Nordhorn | 1:24.49 | ||||||
11 | Amalie Tolstrup Rasmussen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 1:28.71 | ||||||
12 | Lynn Harmsen | 2002 | Waspo Nordhorn | 1:30.87 | ||||||
13 | Isabella Johansen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 1:39.41 | ||||||
14 | Camilla Pedersen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 1:40.11 | ||||||
15 | Klara Schier | 2002 | Ringe Svømme Klub | 1:46.45 | ||||||
16 | Emma Christensen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 1:48.45 | ||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 1:17.86 | ||||||
2 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:19.10 | ||||||
3 | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 1:22.47 | ||||||
4 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:22.98 | ||||||
5 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 1:23.10 | ||||||
6 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:28.86 | ||||||
7 | Amanda Siomone Witte | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:30.15 | ||||||
8 | Emma Uhrenholdt | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 1:30.23 | ||||||
9 | Thea Inge Madsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:39.08 | ||||||
10 | Emma Saby Hansen | 2003 | Frem Odense | 1:44.14 | ||||||
11 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:57.74 | ||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helga Bak | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:25.78 | ||||||
2 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:29.16 | ||||||
3 | Sina Kamps | 2004 | Waspo Nordhorn | 1:37.47 | ||||||
4 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:39.29 | ||||||
5 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | Frem Odense | 1:41.61 | ||||||
6 | Marinella Christiansen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 1:45.37 | ||||||
7 | Sina Duhn | 2004 | Waspo Nordhorn | 1:49.05 | ||||||
8 | Laura Schøler | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:51.46 | ||||||
9 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 1:52.29 | ||||||
10 | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:52.76 | ||||||
11 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 1:52.99 | ||||||
12 | Chelsea Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:54.85 | ||||||
13 | Katrine H. Kirkegaard | 2004 | Frem Odense | 2:09.72 | ||||||
14 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 2:18.37 | ||||||
- | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 1:32.16 | ||||||
2 | Nele Monse | 2005 | Waspo Nordhorn | 1:41.85 | ||||||
3 | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | Tommerup Svømme Klub | 1:44.62 | ||||||
4 | Anna Ryet | 2005 | Ringe Svømme Klub | 1:48.72 | ||||||
5 | Freja Klithammer | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 1:53.54 | ||||||
6 | Louise Horne Levin | 2006 | Ringe Svømme Klub | 1:54.33 | ||||||
7 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 1:54.37 | ||||||
8 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 2:03.42 | ||||||
9 | Kaya Mathilde Lund | 2006 | Ringe Svømme Klub | 2:05.50 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 30 november 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:46 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2014 | Udskriftsdato | 30 november 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 10:45 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2014 |
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Lundgren | 1996 | Berns Swim Team | 54.31 | ||||||
2 | Adrian Bejan | 1996 | Waspo Nordhorn | 55.28 | ||||||
3 | Reyk Rüger | 1994 | Waspo Nordhorn | 57.57 | ||||||
4 | Kristian Ranghøj | 1995 | Berns Swim Team | 59.79 | ||||||
5 | Alexander Riis | 1993 | Berns Swim Team | 59.99 | ||||||
6 | Nicolai Broner Jensen | 1994 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:00.64 | ||||||
7 | Jacob Terndrup Heiden | 1996 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:01.16 | ||||||
8 | Mikael Olsen | 1992 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:01.33 | ||||||
9 | Oliver Chodkiewicz | 1996 | Frem Odense | 1:05.63 | ||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Søren Bisgaard | 1998 | Berns Swim Team | 58.44 | ||||||
2 | Frederik Larsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 58.53 | ||||||
3 | Lukas Portheine | 1998 | Waspo Nordhorn | 58.59 | ||||||
4 | Andreas E. Olsen | 1998 | Berns Swim Team | 59.89 | ||||||
5 | Kasper Levring Andersen | 1998 | Berns Swim Team | 1:00.16 | ||||||
6 | Leon Müller | 1998 | Waspo Nordhorn | 1:00.76 | ||||||
7 | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:00.80 | ||||||
8 | Søren Hald Olsen | 1998 | Berns Swim Team | 1:03.17 | ||||||
9 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:04.72 | ||||||
10 | Marvin Beckemper | 1998 | Waspo Nordhorn | 1:05.98 | ||||||
11 | Christoffer Lundgren | 1998 | Berns Swim Team | 1:20.14 | ||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 54.71 | ||||||
2 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Berns Swim Team | 55.49 | ||||||
3 | August Korsgaard | 1999 | Ringe Svømme Klub | 55.76 | ||||||
4 | Magnus Lerche | 1999 | Berns Swim Team | 58.19 | ||||||
5 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 58.47 | ||||||
6 | Kristoffer Østergaard | 1999 | Berns Swim Team | 58.85 | ||||||
7 | Niels R. E. Sørensen | 1999 | Berns Swim Team | 59.56 | ||||||
8 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | Berns Swim Team | 1:00.65 | ||||||
9 | Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:01.16 | ||||||
10 | Lasse Lundstrøm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:03.17 | ||||||
11 | Cornelius Swain | 1999 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:04.76 | ||||||
12 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:10.59 | ||||||
13 | Nikki Trustrup | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:13.01 | ||||||
14 | Jonas Kampp | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:26.82 | ||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Milan Monse | 2000 | Waspo Nordhorn | 58.27 | ||||||
2 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 1:01.80 | ||||||
3 | Hennes Nordbeck | 2000 | Waspo Nordhorn | 1:05.63 | ||||||
4 | Tim Sandner | 2000 | Waspo Nordhorn | 1:08.10 | ||||||
5 | Nikolaj Madsen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:08.97 | ||||||
6 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:10.87 | ||||||
7 | Christopher Plangemann | 2000 | Waspo Nordhorn | 1:11.18 | ||||||
8 | Jacob Rønn | 2000 | Ringe Svømme Klub | 1:12.03 | ||||||
9 | Lars Wollschläger | 2000 | Waspo Nordhorn | 1:24.92 | ||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 1:05.40 | ||||||
2 | Lucas Vangsgård | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 1:09.23 | ||||||
3 | Daniel Bak | 2001 | Ringe Svømme Klub | 1:10.79 | ||||||
4 | Rafael Vahala Hvass | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 1:13.46 | ||||||
5 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 1:17.19 | ||||||
6 | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:17.21 | ||||||
7 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 1:20.95 | ||||||
8 | Jan Vogelsang | 2001 | Waspo Nordhorn | 1:21.59 | ||||||
9 | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:21.91 | ||||||
10 | Lukas Bouwkamp | 2001 | Waspo Nordhorn | 1:31.12 | ||||||
11 | Emil Aabo Andreasen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 1:33.48 | ||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 1:03.94 | ||||||
2 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 1:04.88 | ||||||
3 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 1:09.29 | ||||||
4 | Sander Linde | 2002 | Ringe Svømme Klub | 1:10.70 | ||||||
5 | Philip Mundt | 2002 | Waspo Nordhorn | 1:19.88 | ||||||
6 | Peter Hansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 1:20.46 | ||||||
7 | Hjalte Flader Skov | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 1:20.63 | ||||||
8 | Louis Carl Aagaard Schou | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 1:41.79 | ||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Felix Morshuis | 2003 | Waspo Nordhorn | 1:15.48 | ||||||
2 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 1:15.96 | ||||||
3 | Alfred Feldskov | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 1:17.28 | ||||||
4 | Thobias Vilhelmsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:17.30 | ||||||
5 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 1:28.12 | ||||||
6 | Lucas Thomhav | 2003 | Tommerup Svømme Klub | 1:29.34 | ||||||
7 | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 1:35.85 | ||||||
8 | Jacob Thomsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 1:36.60 | ||||||
9 | Gustav Johs Hansen | 2003 | Frem Odense | 1:50.82 | ||||||
- | Omar El-Houri | 2003 | Frem Odense | DNF | ||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 1:15.60 | ||||||
2 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:31.98 | ||||||
3 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 1:43.17 | ||||||
4 | Lauritz Mogensen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 1:43.25 | ||||||
5 | Christian Andreasen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 1:44.58 | ||||||
6 | Ruben Riisom-Lytken | 2004 | Frem Odense | 1:56.83 | ||||||
7 | Sebastian Graff | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 2:08.89 | ||||||
8 | Serkan Bagci | 2004 | Frem Odense | 2:09.10 | ||||||
- | Mark Kronbæk Nancke | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Svensmark Jensen | 2005 | Tommerup Svømme Klub | 1:28.99 | ||||||
2 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 1:40.73 | ||||||
3 | Sebastian Emil Fuglsang K | 2005 | Frem Odense | 1:41.94 | ||||||
4 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 1:49.61 | ||||||
5 | Ludvig Kajhøj Sørensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 1:53.10 | ||||||
6 | Kasper Duch | 2005 | Frem Odense | 1:58.80 | ||||||
7 | Kristian Kaas Larsen | 2005 | Frem Odense | 2:25.86 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 30 november 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:45 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2014 | Udskriftsdato | 30 november 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 10:45 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2014 |
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia Jensen | 1998 | Berns Swim Team | 30.02 | ||||||
2 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Berns Swim Team | 31.32 | ||||||
3 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Berns Swim Team | 31.59 | ||||||
4 | Amalie Jensen | 1998 | Berns Swim Team | 50.78 | ||||||
- | Amalie Lange | 1998 | Berns Swim Team | DNS | ||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Hertzog | 1999 | Ringe Svømme Klub | 31.05 | ||||||
2 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 31.10 | ||||||
3 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Berns Swim Team | 32.47 | ||||||
4 | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | 34.68 | ||||||
5 | Julie Jørge Jensen | 1999 | Tommerup Svømme Klub | 35.88 | ||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Pedersen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 32.25 | ||||||
2 | Camilla Breum Christensen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 47.03 | ||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camille Hertzog | 2001 | Ringe Svømme Klub | 34.09 | ||||||
2 | Janni Martinussen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 35.58 | ||||||
3 | Sofie B G Tolsøe | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 37.33 | ||||||
4 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 38.95 | ||||||
5 | Maria Lorenzen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 39.00 | ||||||
6 | Amalie Lund | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 45.85 | ||||||
7 | Ellen Marie Vad Iversen | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 46.73 | ||||||
8 | Julie Krog Christensen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 48.78 | ||||||
9 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 50.36 | ||||||
10 | Emilie Gaarsler Grønborg | 2001 | Frem Odense | 54.14 | ||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine B. Hansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 37.33 | ||||||
2 | Caroline Mogensen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 38.79 | ||||||
3 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 41.36 | ||||||
4 | Julie Gregersen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 42.16 | ||||||
5 | Trine Johansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 44.86 | ||||||
6 | Klara Schier | 2002 | Ringe Svømme Klub | 55.27 | ||||||
- | Amalie Tolstrup Rasmussen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Stine Vinter | 2002 | Ringe Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 37.69 | ||||||
2 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 42.50 | ||||||
3 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 43.49 | ||||||
4 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 43.85 | ||||||
5 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 49.35 | ||||||
6 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 49.89 | ||||||
7 | Klara Anna Mathisen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 52.15 | ||||||
8 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 53.21 | ||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 47.53 | ||||||
- | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Asyncron arme | |||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 52.66 | ||||||
2 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 55.56 | ||||||
3 | Kaya Mathilde Lund | 2006 | Ringe Svømme Klub | 1:11.18 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 30 november 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:45 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2014 | Udskriftsdato | 30 november 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 10:53 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2014 |
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Riis | 1993 | Berns Swim Team | 28.12 | ||||||
2 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 28.65 | ||||||
3 | Anders Trab | 1995 | O.S.L.F. | 28.78 | ||||||
4 | Kristian Ranghøj | 1995 | Berns Swim Team | 29.57 | ||||||
5 | Magnus Lundgren | 1996 | Berns Swim Team | 29.92 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lauritz Bech | 1998 | Ringe Svømme Klub | 28.00 | ||||||
2 | Andreas E. Olsen | 1998 | Berns Swim Team | 29.06 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 27.22 | ||||||
2 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Berns Swim Team | 27.77 | ||||||
3 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | Berns Swim Team | 29.67 | ||||||
4 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 30.53 | ||||||
5 | Kristoffer Østergaard | 1999 | Berns Swim Team | 31.85 | ||||||
6 | Jonas Kampp | 1999 | Ringe Svømme Klub | 48.34 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 29.48 | ||||||
2 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 29.95 | ||||||
3 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 42.10 | ||||||
- | Magnus Johs Hansen | 2000 | Frem Odense | DNS | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Markus Simonsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 34.49 | ||||||
2 | Lucas Vangsgård | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 35.83 | ||||||
3 | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 44.03 | ||||||
4 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 45.93 | ||||||
5 | Emil Aabo Andreasen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 55.17 | ||||||
- | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 35.90 | ||||||
2 | Stefan Hansen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 39.87 | ||||||
3 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 40.43 | ||||||
4 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 44.84 | ||||||
5 | Peter Hansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 45.56 | ||||||
6 | Mingus Okkerholm | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 51.26 | ||||||
7 | Louis Carl Aagaard Schou | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 59.57 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
- | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Asyncrob arme | |||||
- | Omar El-Houri | 2003 | Frem Odense | DSQ | Asycron arme | |||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 40.03 | ||||||
2 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 49.58 | ||||||
3 | Lauritz Mogensen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 1:04.66 | ||||||
4 | Christian Andreasen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 1:06.53 | ||||||
- | Ruben Riisom-Lytken | 2004 | Frem Odense | DSQ | Brystben v 35m | |||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 58.25 | ||||||
2 | Sebastian Emil Fuglsang K | 2005 | Frem Odense | 1:08.47 | ||||||
3 | Ludvig Kajhøj Sørensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 1:13.71 | ||||||
- | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 30 november 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:53 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2014 | Udskriftsdato | 30 november 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2014 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lise Meng | 1994 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 35.90 | 1:14.52 | |||||
2 | Friderike Schiphorst | 1996 | Waspo Nordhorn | 38.46 | 1:19.96 | |||||
3 | Catharina Mundt | 1997 | Waspo Nordhorn | 39.05 | 1:20.52 | |||||
4 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 40.95 | 1:25.06 | |||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Berns Swim Team | 31.98 | 1:05.66 | |||||
2 | Helene Grønnegaard | 1998 | Ringe Svømme Klub | 32.56 | 1:07.26 | |||||
3 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 33.45 | 1:08.17 | |||||
4 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 34.97 | 1:12.01 | |||||
5 | Mia Jensen | 1998 | Berns Swim Team | 35.56 | 1:13.79 | |||||
6 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 39.80 | 1:22.90 | |||||
7 | Birte Mundt | 1998 | Waspo Nordhorn | 41.91 | 1:26.40 | |||||
8 | Lea Eberhard | 1998 | Waspo Nordhorn | 42.73 | 1:28.37 | |||||
9 | Julie Pagh | 1998 | Berns Swim Team | 46.57 | 1:36.83 | |||||
10 | Jasmin Ruhrig | 1998 | Waspo Nordhorn | 51.67 | 1:46.14 | |||||
- | Kira Reineke | 1998 | Waspo Nordhorn | DSQ | Ej forts. bev 50m | |||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 35.04 | 1:12.44 | |||||
2 | Nicole Kristensen | 1999 | Berns Swim Team | 36.23 | 1:14.72 | |||||
3 | Clara Schiphorst | 1999 | Waspo Nordhorn | 1:17.80 | 1:17.80 | |||||
4 | Maria Mortensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 38.88 | 1:18.99 | |||||
5 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 38.08 | 1:19.17 | |||||
6 | Freja Linde | 1999 | Ringe Svømme Klub | 39.22 | 1:21.32 | |||||
7 | Rikke Krebs | 1999 | Ringe Svømme Klub | 39.41 | 1:21.67 | |||||
8 | Julie Nellemose Nielsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 39.67 | 1:22.17 | |||||
9 | Maren Deters | 1999 | Waspo Nordhorn | 42.95 | 1:29.92 | |||||
10 | Pia Harmsen | 1999 | Waspo Nordhorn | 45.20 | 1:32.36 | |||||
11 | Helena Aaskov | 1999 | Ringe Svømme Klub | 50.22 | 1:43.15 | |||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 36.32 | 1:15.09 | |||||
2 | Anne Sofie Thrane | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 38.02 | 1:18.00 | |||||
3 | Emilie Madsen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 41.83 | 1:25.43 | |||||
4 | Camilla Vestergaard | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:27.66 | 1:27.66 | |||||
5 | Laura Gyldenkærne | 2000 | Ringe Svømme Klub | 1:28.05 | 1:28.05 | |||||
6 | Josefine Andersen | 2000 | Tommerup Svømme Klub | 44.44 | 1:29.42 | |||||
7 | Annalena Veltmaat | 2000 | Waspo Nordhorn | 1:31.40 | 1:31.40 | |||||
8 | Louise Lykke Hansen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 46.39 | 1:32.98 | |||||
9 | Renee Asbech | 2000 | Ringe Svømme Klub | 45.43 | 1:33.62 | |||||
- | Rahel Babic | 2000 | Waspo Nordhorn | DNS | ||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline Kjær | 2001 | Ringe Svømme Klub | 35.71 | 1:14.31 | |||||
2 | Camille Hertzog | 2001 | Ringe Svømme Klub | 39.02 | 1:17.84 | |||||
3 | Alina Bohlen | 2001 | Waspo Nordhorn | 37.79 | 1:17.88 | |||||
4 | Katharina Alsmeier | 2001 | Waspo Nordhorn | 37.44 | 1:19.22 | |||||
5 | Alberte Korsgaard | 2001 | Ringe Svømme Klub | 39.17 | 1:20.60 | |||||
6 | Ida Lerche | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 39.75 | 1:22.40 | |||||
7 | Maria Lorenzen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 42.06 | 1:25.34 | |||||
8 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 1:29.64 | 1:29.64 | |||||
9 | Victoria Bang | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 44.37 | 1:30.30 | |||||
10 | Amalie Lund | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:32.02 | 1:32.02 | |||||
11 | Anna Lund Petersen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 45.46 | 1:32.90 | |||||
12 | Hanna Duhn | 2001 | Waspo Nordhorn | 47.56 | 1:38.90 | |||||
13 | Cecilie Jensen | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 1:38.93 | 1:38.93 | |||||
14 | Filippa Føns | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 47.58 | 1:39.12 | |||||
15 | Cille Ingemann Halkjær | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:40.88 | 1:40.88 | |||||
16 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 50.47 | 1:41.87 | |||||
17 | Mille Sandberg | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 50.10 | 1:42.07 | |||||
18 | Melina Ruhrig | 2001 | Waspo Nordhorn | 49.33 | 1:42.30 | |||||
19 | Emilie Gaarsler Grønborg | 2001 | Frem Odense | 51.76 | 1:47.27 | |||||
20 | Nele Bült | 2001 | Waspo Nordhorn | 55.09 | 1:51.58 | |||||
- | Caroline Worrell | 2001 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | ej forts bev 25m | |||||
- | Hilal Bagci | 2001 | Frem Odense | DSQ | På maven ved 50m | |||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | Ringe Svømme Klub | 37.66 | 1:17.86 | |||||
2 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 38.49 | 1:19.02 | |||||
3 | Katrine B. Hansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 41.82 | 1:25.53 | |||||
4 | Julie Gregersen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 41.89 | 1:25.81 | |||||
5 | Stine Vinter | 2002 | Ringe Svømme Klub | 42.59 | 1:26.92 | |||||
6 | Anna Kaarill | 2002 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 46.71 | 1:37.25 | |||||
7 | Fenna Popp | 2002 | Waspo Nordhorn | 49.08 | 1:37.78 | |||||
8 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 47.62 | 1:39.50 | |||||
9 | Lynn Harmsen | 2002 | Waspo Nordhorn | 1:40.88 | 1:40.88 | |||||
10 | Charlotte Weiß | 2002 | Waspo Nordhorn | 47.94 | 1:41.42 | |||||
11 | Isabella Johansen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 54.30 | 1:55.17 | |||||
12 | Emma Christensen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 57.17 | 2:02.24 | |||||
- | Anna Portheine | 2002 | Waspo Nordhorn | DSQ | Ej forts. bev 75m | |||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 41.02 | 1:22.93 | |||||
2 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 45.43 | 1:31.15 | |||||
3 | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 46.78 | 1:33.70 | |||||
4 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 47.60 | 1:36.11 | |||||
5 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 49.33 | 1:41.62 | |||||
6 | Thea Inge Madsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:43.29 | 1:43.29 | |||||
7 | Klara Anna Mathisen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 51.19 | 1:44.06 | |||||
8 | Emma Uhrenholdt | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 1:45.68 | 1:45.68 | |||||
9 | Veronika Larsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:46.01 | 1:46.01 | |||||
10 | Amanda Siomone Witte | 2003 | Ringe Svømme Klub | 51.48 | 1:46.27 | |||||
11 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 1:50.82 | 1:50.82 | |||||
12 | Emma Saby Hansen | 2003 | Frem Odense | 58.62 | 2:04.51 | |||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helga Bak | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 46.65 | 1:36.53 | |||||
2 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 51.83 | 1:47.35 | |||||
3 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:50.88 | 1:50.88 | |||||
4 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 56.89 | 1:54.49 | |||||
5 | Chelsea Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 59.13 | 2:00.65 | |||||
6 | Sina Kamps | 2004 | Waspo Nordhorn | 2:02.22 | 2:02.22 | |||||
7 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 2:03.89 | 2:03.89 | |||||
8 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 1:03.23 | 2:04.77 | |||||
9 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 2:07.47 | 2:07.47 | |||||
10 | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:04.49 | 2:10.43 | |||||
11 | Sina Duhn | 2004 | Waspo Nordhorn | 1:01.60 | 2:10.46 | |||||
- | Marinella Christiansen | 2004 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Kathrine H Mackeprang | 2004 | Frem Odense | DSQ | ej forts bev 25m | |||||
- | Katrine H. Kirkegaard | 2004 | Frem Odense | DSQ | på mave efter 25m | |||||
- | Laura Schøler | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ej berøring 75m | |||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 45.59 | 1:38.25 | |||||
2 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 1:46.36 | 1:46.36 | |||||
3 | Nele Monse | 2005 | Waspo Nordhorn | 50.76 | 1:46.53 | |||||
4 | Anna Ryet | 2005 | Ringe Svømme Klub | 1:52.79 | 1:52.79 | |||||
5 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 1:00.82 | 2:05.26 | |||||
6 | Louise Horne Levin | 2006 | Ringe Svømme Klub | 1:10.47 | 2:20.26 | |||||
- | Freja Klithammer | 2005 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | Tommerup Svømme Klub | DSQ | ej forts bev 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 30 november 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:12 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2014 | Udskriftsdato | 30 november 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 12:27 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2014 |
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob Holst | 1991 | Nyborg Svømmeklub | 1:02.50 | ||||||
2 | Kristian Ranghøj | 1995 | Berns Swim Team | 1:06.00 | ||||||
3 | Magnus Lundgren | 1996 | Berns Swim Team | 1:06.83 | ||||||
4 | Adrian Bejan | 1996 | Waspo Nordhorn | 1:07.15 | ||||||
5 | Reyk Rüger | 1994 | Waspo Nordhorn | 1:09.52 | ||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Søren Bisgaard | 1998 | Berns Swim Team | 1:06.07 | ||||||
2 | Kasper Levring Andersen | 1998 | Berns Swim Team | 1:09.32 | ||||||
3 | Lukas Portheine | 1998 | Waspo Nordhorn | 1:10.32 | ||||||
4 | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:17.04 | ||||||
5 | Marvin Beckemper | 1998 | Waspo Nordhorn | 1:20.25 | ||||||
- | Leon Müller | 1998 | Waspo Nordhorn | DSQ | Ej forts bev 75m | |||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | August Korsgaard | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:03.82 | ||||||
2 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 1:04.61 | ||||||
3 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Berns Swim Team | 1:05.89 | ||||||
4 | Magnus Lerche | 1999 | Berns Swim Team | 1:06.46 | ||||||
5 | Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:07.37 | ||||||
6 | Lasse Lundstrøm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:09.32 | ||||||
7 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:20.68 | ||||||
8 | Nikki Trustrup | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:30.03 | ||||||
9 | Jonas Kampp | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:40.21 | ||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 1:05.50 | ||||||
2 | Milan Monse | 2000 | Waspo Nordhorn | 1:07.19 | ||||||
3 | Tim Sandner | 2000 | Waspo Nordhorn | 1:19.92 | ||||||
4 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:20.06 | ||||||
5 | Nikolaj Madsen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:20.84 | ||||||
6 | Hennes Nordbeck | 2000 | Waspo Nordhorn | 1:21.84 | ||||||
7 | Jacob Rønn | 2000 | Ringe Svømme Klub | 1:22.59 | ||||||
8 | Christopher Plangemann | 2000 | Waspo Nordhorn | 1:25.46 | ||||||
- | Magnus Johs Hansen | 2000 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Lars Wollschläger | 2000 | Waspo Nordhorn | DSQ | ej.forts.bev.50m | |||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Markus Simonsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 1:14.48 | ||||||
2 | Lucas Vangsgård | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 1:24.14 | ||||||
3 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 1:28.40 | ||||||
4 | Jan Vogelsang | 2001 | Waspo Nordhorn | 1:45.09 | ||||||
5 | Lukas Bouwkamp | 2001 | Waspo Nordhorn | 1:50.27 | ||||||
- | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ej.forts.bev.75m | |||||
- | Emil Aabo Andreasen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | ej.forts.bev.75m | |||||
- | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | DSQ | ej.forts.bev.50m | |||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 1:16.87 | ||||||
2 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 1:20.79 | ||||||
3 | Sander Linde | 2002 | Ringe Svømme Klub | 1:25.97 | ||||||
4 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 1:26.02 | ||||||
5 | Mingus Okkerholm | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 1:30.65 | ||||||
6 | Hjalte Flader Skov | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 1:32.12 | ||||||
7 | Philip Mundt | 2002 | Waspo Nordhorn | 1:32.95 | ||||||
8 | Louis Carl Aagaard Schou | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 2:03.62 | ||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 1:21.06 | ||||||
2 | Thobias Vilhelmsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:29.03 | ||||||
3 | Felix Morshuis | 2003 | Waspo Nordhorn | 1:31.56 | ||||||
4 | Alfred Feldskov | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 1:34.34 | ||||||
5 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 1:40.02 | ||||||
6 | Jacob Thomsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 1:54.92 | ||||||
7 | Lucas Thomhav | 2003 | Tommerup Svømme Klub | 1:55.09 | ||||||
8 | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 2:00.23 | ||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 1:27.30 | ||||||
2 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:45.86 | ||||||
3 | Serkan Bagci | 2004 | Frem Odense | 2:03.16 | ||||||
4 | Ruben Riisom-Lytken | 2004 | Frem Odense | 2:14.14 | ||||||
- | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | DSQ | ej.forts.bev.75m | |||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ludvig Kajhøj Sørensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 2:06.35 | ||||||
- | Fred Punatat Champhimai | 2006 | Ringe Svømme Klub | DSQ | sv.på.mave.25m | |||||
- | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | DSQ | svøm på mave 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 30 november 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:27 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2014 | Udskriftsdato | 30 november 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2014 |
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Martinussen | 1997 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 2:57.64 | ||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Berns Swim Team | 2:32.23 | ||||||
2 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Berns Swim Team | 2:38.49 | ||||||
- | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Hertzog | 1999 | Ringe Svømme Klub | 2:43.58 | ||||||
2 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Berns Swim Team | 2:46.12 | ||||||
3 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 2:46.21 | ||||||
4 | Maria Mortensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 2:53.78 | ||||||
5 | Julie Nellemose Nielsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 3:02.13 | ||||||
- | Signe Stærmose | 1999 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 2:35.79 | ||||||
2 | Amalie Pedersen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 2:39.55 | ||||||
3 | Anne Sofie Thrane | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 3:02.07 | ||||||
4 | Martine Halling Olesen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 3:20.86 | ||||||
5 | Renee Asbech | 2000 | Ringe Svømme Klub | 3:30.02 | ||||||
- | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | afslut på mave 100m | |||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Kjær | 2001 | Ringe Svømme Klub | 2:45.44 | ||||||
2 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 2:47.43 | ||||||
3 | Caroline Larsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 2:57.42 | ||||||
4 | Caroline Worrell | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 2:58.34 | ||||||
5 | Victoria Bang | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 3:01.75 | ||||||
6 | Sofie B G Tolsøe | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 3:02.05 | ||||||
7 | Ida Lerche | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 3:03.46 | ||||||
8 | Janni Martinussen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 3:07.95 | ||||||
9 | Maria Lorenzen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 3:09.39 | ||||||
10 | Amalie Lund | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 3:27.97 | ||||||
11 | Cille Ingemann Halkjær | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 3:30.58 | ||||||
12 | Anna Lund Petersen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 3:41.30 | ||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 2:52.21 | ||||||
2 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 2:52.77 | ||||||
3 | Caroline Mogensen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 2:56.44 | ||||||
4 | Anna Kaarill | 2002 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 3:38.67 | ||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 3:11.08 | ||||||
2 | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 3:24.98 | ||||||
3 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 3:40.54 | ||||||
4 | Amanda Siomone Witte | 2003 | Ringe Svømme Klub | 3:50.79 | ||||||
5 | Klara Anna Mathisen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 3:58.51 | ||||||
6 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 4:37.55 | ||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helga Bak | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 3:38.14 | ||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 4:10.50 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 30 november 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:02 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2014 | Udskriftsdato | 30 november 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:18 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2014 |
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 2:14.71 | ||||||
2 | Magnus Lundgren | 1996 | Berns Swim Team | 2:16.94 | ||||||
3 | Kristian Ranghøj | 1995 | Berns Swim Team | 2:25.41 | ||||||
4 | Jacob Terndrup Heiden | 1996 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 2:38.50 | ||||||
5 | Mikael Olsen | 1992 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 2:39.21 | ||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Larsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 2:29.71 | ||||||
2 | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 2:35.23 | ||||||
3 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 2:42.94 | ||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 2:23.57 | ||||||
2 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 2:28.56 | ||||||
3 | Cornelius Swain | 1999 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 2:51.12 | ||||||
4 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 2:52.91 | ||||||
5 | Nikki Trustrup | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 3:17.65 | ||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 2:28.13 | ||||||
2 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 2:29.56 | ||||||
3 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 3:04.41 | ||||||
4 | Jacob Rønn | 2000 | Ringe Svømme Klub | 3:04.85 | ||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 2:49.81 | ||||||
2 | Daniel Bak | 2001 | Ringe Svømme Klub | 2:59.01 | ||||||
3 | Rafael Vahala Hvass | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 3:10.05 | ||||||
4 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 3:19.78 | ||||||
- | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 2:39.58 | ||||||
2 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 2:57.94 | ||||||
3 | Mingus Okkerholm | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 3:15.37 | ||||||
4 | Hjalte Flader Skov | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 3:21.30 | ||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 3:13.38 | ||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 3:56.79 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 30 november 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:18 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | RSK International 2014 | Udskriftsdato | 30 november 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2014 |
Løb 23, 10x50 fri Mix, Finaler |
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 30 november 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:56 |