2022-01-25   17:08:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för LH-Games 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag FM

Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  LH-Games 2015    Utskriftsdatum  27 juni 2015   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  13:30   
  Arrangr  Helsingborg S & Landskrona S         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  26 juni 2015         
 
 
Gren 17, 4X50m Medley H 14r oy, Finaler 0 r och ldre 
Sponsor: La Perla Restaurang 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Hs Herrar Lag 1  2002  Helsingborgs Simsllskap            2:11.39   
  Alessio Giambalvo  2001      34.20        34.20   
  Lukas Mirsch  2001      38.36        1:12.56   
  Oliver Stlbrand  2002      30.48        1:43.04   
  Andr Philipsson Eriksson  2001      28.35        2:11.39   
                     
Stavanger Sc G1 Jr.  Stavanger Sc            2:12.78   
  Magnus Geijer Hovin  2001      35.08        35.08   
  Sebastian Thorsen  2001      35.76        1:10.84   
  Simon Slettevold  2002      32.59        1:43.43   
  Sebastian Ajmi  2001      29.35        2:12.78   
                     
SK Ldde  Simklubben Ldde            2:16.53   
  Nils Wergeland  2002      35.76        35.76   
  Tim Brinkhagen  2001      38.33        1:14.09   
  Ian Hangrd  2002      32.50        1:46.59   
  Lukas Miderbck  2003      29.94        2:16.53   
                     
Lambertseter SK  Lambertseter Svmmeklubb            2:17.60   
  Benjamin Hajdarpasic  2002      36.15        36.15   
  Elias Kristensen  2003      41.12        1:17.27   
  Henrik Veiberg  2001      28.87        1:46.14   
  Sebastien Fouilloux-Iaquinta  2003      31.46        2:17.60   
                     
Ksls Killar  2001  Kristianstads SLS            2:19.36   
  Erik Dahlberg  2002      36.17        36.17   
  Tobias Dahlberg  2001      37.26        1:13.43   
  Ahmed Sadoon  2002      34.22        1:47.65   
  Harry Petersson  2002      31.71        2:19.36   
                     
Vellinge-Nset Lag 1  Vellinge-Nsets Simklubb            2:21.23   
  Emil Svensson  2002      37.64        37.64   
  Jonatan Holmquist  2003      39.42        1:17.06   
  Hugo Stenskepp  2003      32.61        1:49.67   
  Lucas rmon  2003      31.56        2:21.23   
                     
SK Neptun Herrar Lag 1  2002  Simklubben Neptun            2:23.26   
  Dexter Dalsgaard  2001      35.59        35.59   
  Erik Johansson  2002      43.22        1:18.81   
  Oscar Mogard Linden  2002      33.75        1:52.56   
  Troy Kroonder  2003      30.70        2:23.26   
                     
Stavanger Sc G2 Jr.  Stavanger Sc            2:23.33   
  Stian Alexander Pettersen  2003      37.85        37.85   
  Kristian Hillesy Torgers  2002      39.26        1:17.11   
  yvind Jr. Sigvaldsen  2004      34.60        1:51.71   
  Sondre Eidesen  2002      31.62        2:23.33   
                     
Ystad Simsllskap  Ystads Simsllskap            2:25.29   
  Hugo Stoltz  2004      40.72        40.72   
  Anton Jansson  2002      40.77        1:21.49   
  Emil Jespersen  2001      33.33        1:54.82   
  Martin Stoltz  2000      30.47        2:25.29   
                     
10  Hs Herrar Lag 2  2002  Helsingborgs Simsllskap            2:28.45   
  Olle Rasmusson  2003      41.42        41.42   
  Jacob Sderberg  2003      43.94        1:25.36   
  Isac Lindn  2001      31.62        1:56.98   
  William Lundblad  2004      31.47        2:28.45   
                     
11  Vsby SS Pojkar Lag 1  2001  Vsby Simsllskap            2:28.49   
  Adrian Tittelbach  2001      41.64        41.64   
  Eric Hansson  2002      39.43        1:21.07   
  Martin Melinder  2001      34.92        1:55.99   
  Christopher Lindholm  2002      32.50        2:28.49   
                     
12  Hs Herrar Lag 3  2002  Helsingborgs Simsllskap            2:34.68   
  David Sandstrm  2002      39.76        39.76   
  Oliwer Budak  2001      44.68        1:24.44   
  Alexander Larsson  2003      39.63        2:04.07   
  Joel Johansson  2001      30.61        2:34.68   
                     
13  Vellinge-Nset Lag 2  Vellinge-Nsets Simklubb            2:38.21   
  Linus Hiltonsson  2002      42.73        42.73   
  Philip Primetta  2002      43.75        1:26.48   
  Noel Ahlbin  2004      37.99        2:04.47   
  Viktor Hansson  2003      33.74        2:38.21   
                     
14  Landskrona Herrar Lag 1  2004  Landskrona Simsllskap            2:39.98   
  Casper Svrd  2001      39.47        39.47   
  Viggo Thomsen  2004      49.32        1:28.79   
  Jesper Ring  2003      35.83        2:04.62   
  Markus Rydgren  2003      35.36        2:39.98   
                     
15  ss Pgar  2001  ngelholms Simsllskap            2:45.11   
  Gustaf Stokholm  2004      38.77        38.77   
  Oscar Grnborg  2002      38.88        1:17.65   
  Noa Rydn  2004      43.08        2:00.73   
  Elias Berg  2005      44.38        2:45.11   
                     
16  SK Triton Herrar Lag 1  2002  Simklubben Triton            2:46.40   
  Neo Palenmark  2003      46.63        46.63   
  Linus Forsgren  2003      40.74        1:27.37   
  Sebastian Mickelsson  2001      36.71        2:04.08   
  Victor Borg  2005      42.32        2:46.40   
                     
17  SK Neptun Herrar Lag 2  2005  Simklubben Neptun            2:47.55   
  Theo Djuphammar  2005      50.46        50.46   
  Gabriele Palmqvist  2002      44.47        1:34.93   
  Axel Wange  2003      38.96        2:13.89   
  Viktor Jonson  2003      33.66        2:47.55   
                     
18  SK Sydsim Herrar [2004]  2004  Simklubben Sydsim            2:50.34   
  Felix Rosenkvist  2004      39.69        39.69   
  Jonathan Frjd  2004      47.58        1:27.27   
  Love Offrell  2004      45.19        2:12.46   
  Jesper Franzn  2002      37.88        2:50.34   
                     
19  Poseidon Porsegrunn  SK Poseidon Porsgrunn            2:53.36   
  Simen Ingebretsen  2003      43.23        43.23   
  Lucas Rennesund  2002      45.95        1:29.18   
  Julian Rennesund  2004      47.08        2:16.26   
  Andreas Imislund Aamo  2003      37.10        2:53.36   
                     
20  Vellinge-Nset Lag 3  Vellinge-Nsets Simklubb            2:57.89   
  Carl Nordholm  2004      44.54        44.54   
  Eddie Nilsson  2003      45.33        1:29.87   
  Olof Larsson  2005      46.32        2:16.19   
  Erik Simonsson  2004      41.70        2:57.89   
                     
Poseidon Herrar [2001]  2001  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  27 juni 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  13:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner