2021-12-08   20:24:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för LH-Games 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  LH-Games 2015    Utskriftsdatum  26 juni 2015   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  15:24   
  Arrangr  Helsingborg S & Landskrona S         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  26 juni 2015         
 
 
Gren 1, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 17 r och ldre 
Sponsor: HT Emballage 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Emil Mller  1994  Helsingborgs Simsllskap            26.29   
Jonatan Wede  1988  Simsllskapet Iden            27.42   
Gerg Nagy  1995  Ljungby Simsllskap            27.46   
Filip Christensson  1991  Landskrona Simsllskap            27.96   
Johan Norn  1986  Landskrona Simsllskap            28.05   
Jimmy Lu  1997  Simklubben Sydsim            28.57   
Oscar Al-Sudany  1997  Ljungby Simsllskap            29.04   
Jacob Hesslevik  1997  Helsingborgs Simsllskap            29.50   
Adam Ringdahl  1998  Malm Kappsimningsklubb            29.83   
10  Mns Tangvald  1995  Gteborg Sim            29.97   
11  Jonas Hagberg  1988  Malm Kappsimningsklubb            30.07   
12  Salim Celikovic  1998  Landskrona Simsllskap            30.20   
13  Filip Henriksson  1998  Vellinge-Nsets Simklubb            30.40   
14  Marcus Skog  1996  Klippans Simsllskap            30.55   
15  Johan Nilsson  1994  Malm Kappsimningsklubb            30.78   
16  Elias Mrtensson  1997  Simklubben Ldde            30.84   
17  Andreas Nordh  1991  Osby Simsllskap            33.65   
Erik Nilsson  1996  Simklubben Sydsim            DNS   
Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon            DNS   
Victor Schagerlf  1998  Landskrona Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 15 - 16 r 
Sponsor: HT Emballage 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim            27.91   
Oskar Rasmusson  1999  Helsingborgs Simsllskap            29.11   
Elias Kromnow  1999  Karlskrona Simsllskap            29.55   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            29.85   
Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim            30.98   
Roy Hangrd  1999  Simklubben Ldde            31.05   
Anders Valdar  2000  SK Poseidon Porsgrunn            31.28   
Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            31.58   
Sondre Lea Monslaup  1999  Stavanger Sc            31.65   
10  Elliot Larsson  2000  Simklubben Ldde            31.87   
11  Andreas Lea Monslaup  1999  Stavanger Sc            32.05   
12  Tim Hagerstrm  1999  Malm Kappsimningsklubb            32.80   
13  Jonathan Skog  2000  Klippans Simsllskap            32.93   
14  Benjamin Boros  2000  Ljungby Simsllskap            32.99   
15  Tobias Eringstam  1999  Karlskrona Simsllskap            33.04   
16  Rickard Wemln  2000  Simklubben Hajen            33.20   
17  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Ldde            33.57   
18  Casper Aadli  2000  Klippans Simsllskap            35.69   
19  Samuel Schildt  2000  Malm Kappsimningsklubb            36.33   
20  Paul Fevang  2000  Stavanger Sc            37.71   
21  Nicodemos Abraha  2000  Simklubben Poseidon            38.34   
22  Hugo Bjredal-Hjort  2000  Helsingborgs Simsllskap            40.87   
                     
 
Gren 1, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: HT Emballage 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Henrik Veiberg  2001  Lambertseter Svmmeklubb            29.43   
Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen            30.15   
Lukas Mirsch  2001  Helsingborgs Simsllskap            30.63   
Alessio Giambalvo  2001  Helsingborgs Simsllskap            31.38   
Oliver Stlbrand  2002  Helsingborgs Simsllskap            31.92   
Andr Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsllskap            32.73   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Ldde            33.27   
Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun            33.55   
Simon Slettevold  2002  Stavanger Sc            33.89   
10  Kristian Hillesy Torgers  2002  Stavanger Sc            34.09   
10  Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun            34.09   
12  Magnus Geijer Hovin  2001  Stavanger Sc            34.27   
13  Ian Hangrd  2002  Simklubben Ldde            34.55   
14  Sebastian Ajmi  2001  Stavanger Sc            34.60   
15  Arvid Scott  2001  Malm Kappsimningsklubb            34.83   
16  Benjamin Hajdarpasic  2002  Lambertseter Svmmeklubb            35.07   
17  Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim            35.37   
18  Axel Hrestrand  2002  Simklubben Poseidon            35.76   
19  Sebastian Thorsen  2001  Stavanger Sc            35.80   
20  Martin Melinder  2001  Vsby Simsllskap            36.42   
21  Joel Johansson  2001  Helsingborgs Simsllskap            36.60   
22  Sondre Eidesen  2002  Stavanger Sc            36.85   
23  Ask Rotvelt Revheim  2002  Lambertseter Svmmeklubb            37.18   
24  Lucas Rennesund  2002  SK Poseidon Porsgrunn            37.36   
25  Simon Nesb  2002  Lrenskog-Rlingen KK            37.72   
26  Jerlow Lytomt Jacobsen  2001  Stavanger Sc            37.92   
27  Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon            38.64   
28  Philip Primetta  2002  Vellinge-Nsets Simklubb            39.75   
29  Samuel Norlin  2002  Ume Simsllskap            40.07   
30  Marcus Lundmark  2002  Skellefte Simklubb            40.55   
31  Alfred Jarvi  2002  Simsllskapet Iden            40.64   
32  Casper Svrd  2001  Landskrona Simsllskap            40.75   
33  Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon            40.77   
34  Elias Nilsson  2002  Karlskrona Simsllskap            41.93   
35  Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb            42.07   
36  Erik Johansson  2002  Simklubben Neptun            42.24   
37  Gabriele Palmqvist  2002  Simklubben Neptun            44.44   
38  Johan Rauer  2002  Simklubben Poseidon            44.79   
39  Adrian Tittelbach  2001  Vsby Simsllskap            45.52   
40  Jonas Stokkeb  2002  Stavanger Sc            46.91   
41  Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsllskap            50.99   
Cesar Lindberg  2002  Malm Kappsimningsklubb            DNS   
Morten Rstin  2002  Landskrona Simsllskap            DNS   
Oliver Larsson  2001  Landskrona Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 1, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 11 - 12 r 
Sponsor: HT Emballage 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Jacob Sderberg  2003  Helsingborgs Simsllskap            32.35   
Elias Kristensen  2003  Lambertseter Svmmeklubb            32.98   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            33.03   
Sebastien Fouilloux-Iaquinta  2003  Lambertseter Svmmeklubb            33.30   
yvind Jr. Sigvaldsen  2004  Stavanger Sc            33.83   
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun            34.17   
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton            35.08   
Erik Sina  2003  Stavanger Sc            35.77   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsllskap            36.49   
10  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            37.19   
11  Yuk Pooi Oscar Lui  2003  Lambertseter Svmmeklubb            37.28   
12  Gustaf Stokholm  2004  ngelholms Simsllskap            37.44   
13  Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon            37.50   
14  Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim            37.68   
15  Jesper Ring  2003  Landskrona Simsllskap            37.71   
16  Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            38.11   
17  Anthon Huasson  2004  Hrs Simsllskap            38.30   
18  Anton Witzell  2004  Simsllskapet Iden            38.32   
19  Jonathan Frjd  2004  Simklubben Sydsim            39.09   
20  Axel Wange  2003  Simklubben Neptun            39.20   
21  Stian Alexander Pettersen  2003  Stavanger Sc            39.41   
22  Hampus Erds  2003  Simklubben Ldde            39.76   
23  David Olofsson  2004  Simklubben Triton            40.13   
24  Lucas rmon  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            40.46   
25  Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsllskap            40.56   
26  Felix Luthman  2004  Ume Simsllskap            41.57   
27  Lukas Kjellns  2004  Helsingborgs Simsllskap            42.17   
28  Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsllskap            43.14   
29  Noa Rydn  2004  ngelholms Simsllskap            43.80   
30  Julian Rennesund  2004  SK Poseidon Porsgrunn            43.85   
31  Simen Ingebretsen  2003  SK Poseidon Porsgrunn            44.60   
32  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsllskap            44.62   
33  Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            45.61   
34  Markus Qvarfordh  2004  Simklubben Triton            45.85   
35  Linus Hallgren  2003  Ume Simsllskap            46.33   
36  Erik Bergman  2004  Vsby Simsllskap            47.25   
37  Vincent Hua  2004  Hrs Simsllskap            47.38   
38  Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsllskap            47.47   
39  Erik Simonsson  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            48.90   
40  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsllskap            49.59   
41  Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsllskap            50.53   
42  Andreas Johnsson  2003  SK Poseidon Porsgrunn            55.56   
43  Alfred Cato  2004  Osby Simsllskap            59.48   
Axel Auer  2003  Karlskrona Simsllskap            DSQ   
Leo Grnse  2004  Helsingborgs Simsllskap            DSQ   
Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon            DSQ   
Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsllskap            DSQ   
Viktor Jonson  2003  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 10 r och yngre 
Sponsor: HT Emballage 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Felix Tjrnberg  2005  Helsingborgs Simsllskap            42.97   
Olof Larsson  2005  Vellinge-Nsets Simklubb            43.51   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Ldde            43.69   
Walther Olsson  2005  Helsingborgs Simsllskap            49.99   
Benjamin Huasson  2007  Hrs Simsllskap            50.14   
Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim            50.44   
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun            50.56   
Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsllskap            55.02   
Ted Nilsson  2006  Simklubben Ldde            55.56   
10  Axel Wergeland  2006  Simklubben Ldde            58.71   
Oscar Bevrus  2006  S71            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  15:24 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  LH-Games 2015    Utskriftsdatum  26 juni 2015   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  16:03   
  Arrangr  Helsingborg S & Landskrona S         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  26 juni 2015         
 
 
Gren 2, 400m Frisim Damer, Finaler 17 r och ldre 
Sponsor: Landskrona Hem 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Johanna Holmberg  1993  Simklubben Ldde    1:08.96  2:22.58  3:37.75    4:51.48   
Biborka Nagy  1998  Ljungby Simsllskap    1:17.83  2:46.07  4:18.67    5:49.58   
Nellie Kronmar  1997  Emmaboda Simsllskap    1:22.61  2:54.17  4:28.36    6:02.50   
                     
 
Gren 2, 400m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 r 
Sponsor: Landskrona Hem 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Marie Hinna  2000  Stavanger Sc    1:09.16  2:23.02  3:36.55    4:47.97   
Elin Johannesson  1999  Simklubben Ldde    1:07.67  2:21.35  3:36.20    4:48.72   
Ine Marie Andersen  2000  SK Poseidon Porsgrunn    1:09.02  2:26.33  3:45.06    5:02.60   
Hanna Lindahl  2000  Helsingborgs Simsllskap    1:10.26  2:27.97  3:47.21    5:04.37   
Emilia Frederiksen  2000  Trelleborg Sim    1:11.28  2:30.11  3:48.63    5:07.04   
Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon    1:11.32  2:30.80  3:52.19    5:10.38   
Lo Lindeblad  2000  Vsby Simsllskap    1:14.79  2:37.07  4:01.06    5:24.43   
Julia Johnsson  2000  Hrjedalens Simklubb    1:20.92  2:51.03  4:21.18    5:48.18   
                     
 
Gren 2, 400m Frisim Damer, Finaler 14 r och yngre 
Sponsor: Landskrona Hem 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ida Larsson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    1:09.23  2:26.68  3:45.14    5:01.42   
Felicity Fridh  2001  Simklubben Triton    1:11.16  2:30.22  3:50.60    5:08.98   
Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    1:11.55  2:30.79  3:51.74    5:10.86   
Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsllskap    1:10.55  2:30.01  3:51.41    5:11.22   
Hedvig Wathne  2001  Stavanger Sc    1:11.46  2:32.31  3:53.54    5:12.12   
Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon    1:13.14  2:33.30  3:54.37    5:13.03   
Celine Abrahamsen  2001  Stavanger Sc    1:11.19  2:31.11  3:52.70    5:13.47   
Anne Rdseth  2001  Stavanger Sc    1:13.35  2:34.78  3:56.66    5:14.37   
Andrea Prai  2001  Osby Simsllskap    1:10.86  2:31.01  3:52.95    5:14.77   
10  Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    1:13.21  2:34.12  3:56.01    5:15.19   
11  Felicia Lejox  2002  Simklubben Triton    1:11.59  2:31.50  3:53.68    5:16.62   
12  Johanne Jrmeland  2002  Stavanger Sc    1:15.87  2:36.62  3:58.16    5:18.03   
13  Noemi Karlsson  2001  Simklubben Poseidon    1:10.68  2:32.09  3:55.19    5:18.61   
14  Ebba Jlminger  2002  Helsingborgs Simsllskap    1:13.89  2:35.72  3:58.96    5:20.79   
15  Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb    1:13.33  2:36.37  4:00.20    5:22.06   
16  Vilde Hus Richardsen  2002  Lambertseter Svmmeklubb    1:13.86  2:37.51  4:01.35    5:23.61   
17  Ester Eilertsson  2003  Trelleborg Sim    1:17.30  2:40.03  4:02.60    5:23.68   
18  Sara Kjellns  2002  Helsingborgs Simsllskap    1:16.82  2:40.66  4:04.58    5:25.69   
19  Wilma Sjlin  2002  Helsingborgs Simsllskap    1:16.90  2:42.79  4:07.71    5:30.05   
20  Julia Frederiksen  2001  Trelleborg Sim    1:17.75  2:42.57  4:06.95    5:30.12   
21  Ingrid Slg  2002  Ume Simsllskap    1:18.37  2:46.07  4:11.31    5:30.53   
22  Lisa Drugge  2001  Ume Simsllskap    1:18.34  2:43.65  4:07.95    5:30.88   
23  Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    1:18.99  2:44.15  4:09.83    5:31.10   
24  Ida Bjrkdahl  2002  Malm Kappsimningsklubb    1:14.59  2:41.66  4:07.79    5:31.31   
25  Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Nsets Simklubb    1:16.71  2:42.94  4:09.22    5:32.72   
26  Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    1:16.49  2:42.35  4:10.06    5:33.35   
27  Julise Llupa  2002  Helsingborgs Simsllskap    1:18.11  2:43.35  4:10.63    5:34.55   
28  Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsllskap    1:18.11  3:29.22  4:12.46    5:36.19   
29  Telma Maltesj  2002  Helsingborgs Simsllskap    1:19.52  2:45.78  4:12.44    5:37.56   
30  Mollie Morfelt  2003  Malm Kappsimningsklubb    1:19.33  2:46.26  4:13.24    5:40.56   
31  Ellinor Ahlgren  2001  Simklubben Hajen    1:18.74  2:48.04  4:15.72    5:43.35   
32  Nina Noln  2002  Simklubben Triton    1:20.56  2:48.81  4:17.26    5:44.33   
33  Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsllskap    1:19.31  2:47.72  4:17.53    5:46.78   
34  Lisa Andersson  2001  Emmaboda Simsllskap    1:20.53  2:53.36  4:26.56    5:54.56   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  16:03 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  LH-Games 2015    Utskriftsdatum  26 juni 2015   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  16:12   
  Arrangr  Helsingborg S & Landskrona S         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  26 juni 2015         
 
 
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 r och ldre 
Sponsor: Team Sportia 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    34.22  1:10.67  1:49.97    2:29.13   
Andreas Nordh  1991  Osby Simsllskap    38.53  1:19.27  2:03.52    2:43.58   
                     
 
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 r 
Sponsor: Team Sportia 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Rasmusson  1999  Helsingborgs Simsllskap    35.30  1:13.58  1:53.63    2:31.90   
Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    36.95  1:16.37  1:59.04    2:40.29   
Filip Orre Sandstrm  1999  Ume Simsllskap    38.28  1:18.89  2:01.42    2:42.58   
Elliot Larsson  2000  Simklubben Ldde    38.60  1:19.45  2:03.80    2:46.25   
                     
 
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 r och yngre 
Sponsor: Team Sportia 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Henrik Veiberg  2001  Lambertseter Svmmeklubb    34.81  1:12.20  1:50.71    2:27.15   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Ldde    37.70  1:18.52  2:00.85    2:40.76   
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Ldde    39.52  1:20.19  2:01.56    2:41.48   
Sebastien Fouilloux-Iaquinta  2003  Lambertseter Svmmeklubb    39.16  1:20.71  2:04.61    2:46.69   
Bo Beckman  2002  Malm Kappsimningsklubb    38.91  1:21.85  2:05.81    2:47.80   
Stian Alexander Pettersen  2003  Stavanger Sc    39.52  1:23.06  2:07.73    2:50.63   
Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    41.69  1:26.94  2:14.72    2:57.79   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    43.33  1:28.48  2:16.38    3:02.02   
Yuk Pooi Oscar Lui  2003  Lambertseter Svmmeklubb    42.47  1:30.05  2:19.39    3:03.13   
10  Samuel Norlin  2002  Ume Simsllskap    43.33  1:31.70  2:21.52    3:07.85   
11  Felix Luthman  2004  Ume Simsllskap    46.97  1:37.10  2:28.82    3:17.20   
12  Elias Nilsson  2002  Karlskrona Simsllskap    44.20  1:34.38  2:27.24    3:17.79   
13  Simen Ingebretsen  2003  SK Poseidon Porsgrunn    48.16  1:39.50  2:33.69    3:24.73   
14  Linus Hallgren  2003  Ume Simsllskap    50.69  1:44.99  2:40.00    3:30.87   
Erik Sina  2003  Stavanger Sc            DNS   
Emil Wiberg  2001  Helsingborgs Simsllskap            DSQ   
Magnus Lindstrm  2004  Skellefte Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  16:12 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  LH-Games 2015    Utskriftsdatum  26 juni 2015   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  16:40   
  Arrangr  Helsingborg S & Landskrona S         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  26 juni 2015         
 
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 r och ldre 
Sponsor: Petr 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Li Bjrner Oh  1998  Simklubben Hajen    37.62        1:17.74   
Sanna Westerberg  1998  Karlskrona Simsllskap    36.82        1:18.06   
Hanna Erlus  1997  Karlshamns Simklubb    37.55        1:18.38   
Nathalie Lindh  1998  Malm Kappsimningsklubb    38.68        1:22.22   
Yara Waked  1998  Karlskrona Simsllskap    40.94        1:23.15   
Synnve Dskeland  1998  Stavanger Sc    40.02        1:24.00   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 r 
Sponsor: Petr 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsllskap    34.05        1:11.26   
Emma Persson  1999  Simklubben Ldde    35.30        1:13.06   
Thea Lindstrm  2000  Simklubben Triton    38.08        1:16.86   
Ine Marie Andersen  2000  SK Poseidon Porsgrunn    39.04        1:18.58   
Filippa Fridh  1999  Simklubben Triton    38.78        1:19.02   
Marie Hinna  2000  Stavanger Sc    39.37        1:19.55   
Emilia Frederiksen  2000  Trelleborg Sim    40.06        1:19.72   
Tessa Francisca Janssen  1999  Stavanger Sc    39.06        1:20.10   
Cornelia Forsgren  2000  Simklubben Triton    39.14        1:20.62   
10  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran    40.91        1:22.92   
11  Malin Svensson  1999  Simklubben Hajen    40.69        1:23.90   
12  Lisa Trangmyr  2000  Lambertseter Svmmeklubb    41.42        1:24.73   
13  Melinda Andersson  2000  Landskrona Simsllskap    41.94        1:25.28   
14  Lo Lindeblad  2000  Vsby Simsllskap    41.67        1:25.51   
15  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon    42.29        1:26.17   
16  Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsllskap    42.63        1:26.23   
17  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim    42.26        1:26.75   
18  Julia Johnsson  2000  Hrjedalens Simklubb    44.55        1:29.80   
19  Margrete Johnsson  1999  SK Poseidon Porsgrunn    44.07        1:29.87   
20  Elina Mattsson  1999  SK Poseidon Porsgrunn    44.84        1:33.04   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: Petr 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Bjrkman  2001  Simklubben Poseidon    37.23        1:15.16   
Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim    37.15        1:15.90   
Helene Victoria Ross  2001  Stavanger Sc    37.20        1:16.82   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    37.94        1:17.71   
Matilda Pfeiff  2001  Vsby Simsllskap    37.91        1:17.92   
Elise Christine Romundset  2002  Lambertseter Svmmeklubb    38.97        1:17.97   
Andrea Helmersen  2001  Lambertseter Svmmeklubb    37.70        1:19.05   
Edle Irene Vidnes  2001  SK Poseidon Porsgrunn    39.22        1:19.31   
Sara Sllberg  2001  Simklubben Ldde    38.74        1:19.34   
10  Anna Frisk Garcia  2002  Vsby Simsllskap    39.37        1:20.03   
11  Linnea Lindgren  2001  Vsby Simsllskap    39.26        1:20.20   
12  Isabelle Nordlinder  2001  Simklubben Neptun    38.79        1:20.77   
13  Andrea Prai  2001  Osby Simsllskap    40.25        1:20.87   
14  Agnes Cato  2001  Osby Simsllskap    38.03        1:20.93   
15  Vilde Hus Richardsen  2002  Lambertseter Svmmeklubb    40.38        1:22.12   
16  Ebba Jlminger  2002  Helsingborgs Simsllskap    40.98        1:22.78   
17  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    41.37        1:22.95   
18  Felicia Lejox  2002  Simklubben Triton    41.11        1:23.45   
19  Nellie Briskog  2001  Karlshamns Simklubb    41.14        1:23.69   
20  Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsllskap    41.42        1:24.06   
21  Vanessa Hbinette  2001  Vsby Simsllskap    41.01        1:24.43   
22  Anne Rdseth  2001  Stavanger Sc    41.29        1:24.62   
23  Sara Kjellns  2002  Helsingborgs Simsllskap    40.77        1:24.73   
24  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    40.36        1:24.94   
25  Ellen Rosdahl  2002  Helsingborgs Simsllskap    42.18        1:25.14   
26  Tuva Orre Sandstrm  2001  Ume Simsllskap    41.59        1:25.61   
27  Amanda nnestam  2001  Simklubben Ldde    42.46        1:26.04   
28  Hjrdis Khler  2001  Simklubben Neptun    41.37        1:26.07   
28  Ida Bjrkdahl  2002  Malm Kappsimningsklubb    41.37        1:26.07   
30  Tove Lindn  2002  Karlskrona Simsllskap    42.84        1:26.44   
31  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsllskap    42.41        1:27.57   
32  Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsllskap    43.24        1:28.11   
33  Tuva Sandstrm  2001  Ume Simsllskap    42.65        1:28.40   
34  Celine Abrahamsen  2001  Stavanger Sc    43.09        1:28.81   
35  Lisa Drugge  2001  Ume Simsllskap    43.30        1:29.19   
36  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim    42.93        1:29.63   
37  Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsllskap    44.24        1:30.07   
38  Julia Frederiksen  2001  Trelleborg Sim    46.60        1:34.77   
Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim            DNS   
Olivia Skog  2002  Simklubben Ldde            DNS   
Sara Cecilie Leite  2001  Lambertseter Svmmeklubb            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 r 
Sponsor: Petr 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Roya Tittelbach  2003  Vsby Simsllskap    39.16        1:20.15   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsllskap    40.07        1:20.65   
Emilia Nordn  2003  Helsingborgs Simsllskap    41.76        1:22.26   
Elsa Bitzn  2003  Simklubben Hajen    40.81        1:22.48   
Mollie Morfelt  2003  Malm Kappsimningsklubb    40.38        1:22.84   
Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsllskap    40.78        1:23.60   
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsllskap    41.69        1:24.77   
Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    40.93        1:24.82   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsllskap    41.47        1:25.15   
10  Linna Lindh  2003  Landskrona Simsllskap    41.59        1:25.21   
11  Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsllskap    41.39        1:25.23   
12  Elin Bergman  2003  Vsby Simsllskap    43.06        1:25.60   
13  Kari Lrdal  2003  Stavanger Sc    42.84        1:26.37   
14  Tove Pettersson  2004  Vsby Simsllskap    42.12        1:26.42   
15  Hanna P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsllskap    42.40        1:26.44   
16  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsllskap    42.35        1:26.54   
17  Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun    43.81        1:28.28   
18  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsllskap    43.84        1:28.29   
19  Oliwia Kantecki  2003  Vsby Simsllskap    42.58        1:28.81   
20  Vendela Hillstrm  2003  Simklubben Neptun    43.37        1:29.17   
21  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    44.98        1:30.06   
22  Hanne Husby  2004  Simklubben Ldde    43.00        1:30.42   
23  Klara Rdin  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    45.08        1:30.65   
24  Via Bekkevik  2003  SK Poseidon Porsgrunn    45.53        1:31.29   
25  Amanda Takala  2004  Vsby Simsllskap    43.20        1:31.44   
26  Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    45.91        1:32.07   
27  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Ldde    45.69        1:32.10   
28  Lovisa Edman  2003  Simklubben Neptun    44.98        1:32.22   
29  Bianca Jarbsj  2003  Helsingborgs Simsllskap    46.72        1:34.78   
30  Elin Kronkvist  2004  ngelholms Simsllskap    46.61        1:35.27   
31  Angelica Bhme  2003  Simsllskapet Iden    47.87        1:37.05   
32  Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun    48.90        1:37.08   
33  Betiel Embaie  2003  Emmaboda Simsllskap    47.34        1:37.95   
34  Mathea Slettevold  2003  Stavanger Sc    54.12        1:52.16   
Elin Grhs  2004  Simklubben Neptun            DNS   
Filippa Dihle  2003  Simklubben Ldde            DNS   
Gabriella Wivstter  2003  Simklubben Sydsim            DNS   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 10 r och yngre 
Sponsor: Petr 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Moa Nyblom  2005  Vsby Simsllskap    47.49        1:37.16   
Siri Lindn  2005  Karlskrona Simsllskap    49.03        1:42.07   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  16:40 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  LH-Games 2015    Utskriftsdatum  26 juni 2015   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  17:10   
  Arrangr  Helsingborg S & Landskrona S         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  26 juni 2015         
 
 
Gren 5, 100m Brstsim Herrar, Finaler 17 r och ldre 
Sponsor: HT Emballage 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Jacob Hesslevik  1997  Helsingborgs Simsllskap    33.93        1:12.10   
Jonatan Wede  1988  Simsllskapet Iden    34.38        1:14.52   
Alexander Strm  1998  Karlskrona Simsllskap    35.47        1:16.71   
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Nsets Simklubb    35.49        1:16.93   
Hugo Gustafsson  1997  Malm Kappsimningsklubb    36.49        1:18.41   
Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran    38.73        1:21.92   
Oscar Al-Sudany  1997  Ljungby Simsllskap    37.79        1:24.72   
Andreas Nordh  1991  Osby Simsllskap    42.21        1:33.26   
                     
 
Gren 5, 100m Brstsim Herrar, Finaler 15 - 16 r 
Sponsor: HT Emballage 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Elias Kromnow  1999  Karlskrona Simsllskap    33.27        1:12.19   
Tim Petersson  1999  Landskrona Simsllskap    34.24        1:12.35   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    36.07        1:16.96   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsllskap    35.64        1:17.77   
Andreas Edman  1999  Helsingborgs Simsllskap    36.50        1:18.19   
Roy Hangrd  1999  Simklubben Ldde    39.34        1:22.19   
Tobias Eringstam  1999  Karlskrona Simsllskap    37.68        1:23.88   
Andreas Lea Monslaup  1999  Stavanger Sc    39.76        1:24.18   
Benjamin Boros  2000  Ljungby Simsllskap    39.68        1:25.53   
10  Anders Valdar  2000  SK Poseidon Porsgrunn    41.11        1:25.88   
11  Melvin Sihln  2000  Simklubben Sydsim    42.58        1:31.75   
12  Samuel Schildt  2000  Malm Kappsimningsklubb    44.50        1:34.06   
13  Filip Orre Sandstrm  1999  Ume Simsllskap    44.27        1:34.41   
14  Nicodemos Abraha  2000  Simklubben Poseidon    43.58        1:35.66   
15  Casper Aadli  2000  Klippans Simsllskap    45.85        1:38.42   
Rickard Wemln  2000  Simklubben Hajen            DSQ   
Tim Hagerstrm  1999  Malm Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Brstsim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: HT Emballage 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Carl Gerstenfeld  2002  Malm Kappsimningsklubb    37.70        1:19.32   
Sebastian Thorsen  2001  Stavanger Sc    37.87        1:20.18   
Sebastian Ajmi  2001  Stavanger Sc    39.10        1:20.40   
Eric Hansson  2002  Vsby Simsllskap    38.01        1:21.62   
Simon Slettevold  2002  Stavanger Sc    38.90        1:22.20   
Lukas Mirsch  2001  Helsingborgs Simsllskap    39.73        1:24.00   
Kristian Hillesy Torgers  2002  Stavanger Sc    39.96        1:25.02   
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Ldde    39.48        1:26.01   
Oliver Stlbrand  2002  Helsingborgs Simsllskap    41.20        1:26.10   
10  Nils Wergeland  2002  Simklubben Ldde    41.44        1:27.32   
11  Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim    42.72        1:28.59   
12  Benjamin Hajdarpasic  2002  Lambertseter Svmmeklubb    42.65        1:29.03   
13  Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun    43.24        1:31.07   
14  Martin Melinder  2001  Vsby Simsllskap    44.15        1:33.12   
15  Philip Primetta  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    45.81        1:34.70   
16  Casper Svrd  2001  Landskrona Simsllskap    45.06        1:34.92   
17  Alfred Jarvi  2002  Simsllskapet Iden    45.49        1:35.25   
18  Axel Hrestrand  2002  Simklubben Poseidon    45.07        1:35.62   
19  Christopher Lindholm  2002  Vsby Simsllskap    46.27        1:36.04   
20  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    45.17        1:36.52   
21  Sondre Eidesen  2002  Stavanger Sc    45.69        1:36.77   
22  Jerlow Lytomt Jacobsen  2001  Stavanger Sc    46.61        1:38.17   
23  Joakim Granath  2001  Malm Kappsimningsklubb    45.44        1:39.69   
24  Lucas Rennesund  2002  SK Poseidon Porsgrunn    49.07        1:40.60   
25  Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    45.88        1:41.22   
26  Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon    48.78        1:41.38   
27  Erik Johansson  2002  Simklubben Neptun    48.81        1:41.46   
28  Oliwer Budak  2001  Helsingborgs Simsllskap    48.47        1:41.55   
29  Jonas Stokkeb  2002  Stavanger Sc    48.63        1:42.49   
30  Ask Rotvelt Revheim  2002  Lambertseter Svmmeklubb    50.14        1:44.73   
31  Johan Rauer  2002  Simklubben Poseidon    49.75        1:45.45   
32  Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsllskap    50.75        1:46.79   
33  Kim Johansson  2001  Helsingborgs Simsllskap    51.91        1:47.48   
34  Adrian Tittelbach  2001  Vsby Simsllskap    53.79        1:52.54   
Cesar Lindberg  2002  Malm Kappsimningsklubb            DNS   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            DNS   
Gabriele Palmqvist  2002  Simklubben Neptun            DSQ   
Samuel Norlin  2002  Ume Simsllskap            DSQ   
Simon Ghidini  2001  Malm Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Brstsim Herrar, Finaler 11 - 12 r 
Sponsor: HT Emballage 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton    42.37        1:28.30   
Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    42.42        1:30.44   
Elias Kristensen  2003  Lambertseter Svmmeklubb    43.38        1:30.50   
Axel Auer  2003  Karlskrona Simsllskap    42.45        1:30.59   
Felix Luthman  2004  Ume Simsllskap    44.41        1:33.08   
Anthon Huasson  2004  Hrs Simsllskap    45.05        1:34.68   
Viktor Hansson  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    45.71        1:36.66   
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun    47.48        1:39.32   
Hampus Erds  2003  Simklubben Ldde    46.74        1:39.56   
10  Viktor Jonson  2003  Simklubben Neptun    47.81        1:39.88   
11  Markus Qvarfordh  2004  Simklubben Triton    47.99        1:41.37   
12  Lukas Kjellns  2004  Helsingborgs Simsllskap    48.60        1:42.94   
13  Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsllskap    48.24        1:43.15   
14  Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon    49.81        1:43.35   
15  Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsllskap    49.45        1:43.41   
16  Oliver Kock  2003  Helsingborgs Simsllskap    50.61        1:44.11   
17  Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim    51.42        1:44.45   
18  Gustaf Stokholm  2004  ngelholms Simsllskap    49.17        1:44.55   
19  Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsllskap    50.16        1:44.76   
20  Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsllskap    51.66        1:46.28   
21  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsllskap    52.94        1:47.16   
22  Linus Hallgren  2003  Ume Simsllskap    51.68        1:47.32   
23  Leo Grnse  2004  Helsingborgs Simsllskap    52.25        1:47.87   
24  Vincent Hua  2004  Hrs Simsllskap    51.75        1:47.91   
25  Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsllskap    51.50        1:48.13   
26  Noa Rydn  2004  ngelholms Simsllskap    51.98        1:49.11   
27  Love Offrell  2004  Simklubben Sydsim    54.99        1:52.49   
28  Andreas Johnsson  2003  SK Poseidon Porsgrunn    54.68        1:52.52   
29  Simen Ingebretsen  2003  SK Poseidon Porsgrunn    56.36        1:53.41   
30  Alfred Cato  2004  Osby Simsllskap    56.61        1:55.86   
31  Erik Bergman  2004  Vsby Simsllskap    56.84        1:56.52   
32  Theo Ceplitis  2004  Simklubben Triton    57.07        1:59.06   
Axel Wange  2003  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Brstsim Herrar, Finaler 10 r och yngre 
Sponsor: HT Emballage 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun    51.38        1:49.28   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Ldde    53.56        1:51.63   
Benjamin Huasson  2007  Hrs Simsllskap    56.38        1:53.39   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Ldde    56.08        1:54.06   
Oscar Bevrus  2006  S71            DNS   
Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  17:10 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  LH-Games 2015    Utskriftsdatum  26 juni 2015   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  17:45   
  Arrangr  Helsingborg S & Landskrona S         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  26 juni 2015         
 
 
Gren 6, 200m Fjrilsim Damer, Finaler 15 - 16 r 
Sponsor: Genarps Ldfabrik 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tessa Francisca Janssen  1999  Stavanger Sc            DNS   
                     
 
Gren 6, 200m Fjrilsim Damer, Finaler 14 r och yngre 
Sponsor: Genarps Ldfabrik 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsllskap    37.22  1:18.85  2:02.94    2:46.83   
Agnes Cato  2001  Osby Simsllskap    37.02  1:20.00  2:06.70    2:50.85   
Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    39.04  1:23.33  2:08.85    2:53.67   
Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    39.16  1:25.50  2:16.23    3:05.08   
Viktoia Ryland  2002  Stavanger Sc    39.67  1:26.18  2:18.83    3:07.54   
Rebekka Valvik Christiansen  2001  Lambertseter Svmmeklubb    37.71  1:22.71  2:14.31    3:09.03   
Kristine Johnsson  2001  SK Poseidon Porsgrunn    38.53  1:25.08  2:18.03    3:12.01   
Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsllskap    44.51  1:35.00  2:26.88    3:19.31   
Jennifer Nyblom  2003  Vsby Simsllskap    41.97  1:32.07  2:27.74    3:21.45   
10  Aud Sofie Danielsen  2002  Stavanger Sc    45.53  1:40.53  2:40.07    3:34.43   
11  Emelie Lindstrm  2003  Vsby Simsllskap    44.66  1:38.85  2:38.07    3:35.58   
12  Amanda nnestam  2001  Simklubben Ldde    44.74  1:39.87  2:41.82    3:41.60   
13  Malin Friland Pettersen  2003  Stavanger Sc    43.68  1:38.78  2:40.47    3:42.09   
14  Polina Zhirkova  2004  Ume Simsllskap    50.04  1:48.84  2:55.11    3:59.07   
Carolina sberg  2002  Simklubben Ldde            DNS   
Ellinor Forsgren  2001  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  17:45 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  LH-Games 2015    Utskriftsdatum  26 juni 2015   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  18:16   
  Arrangr  Helsingborg S & Landskrona S         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  26 juni 2015         
 
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 r och ldre 
Sponsor: Butik Maria 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Mller  1994  Helsingborgs Simsllskap    27.99  57.82  1:29.01    2:00.02   
Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran    29.09  1:01.20  1:35.62    2:08.77   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    28.73  1:01.05  1:35.36    2:09.80   
Johan Nilsson  1994  Malm Kappsimningsklubb    31.51  1:05.27  1:41.00    2:16.08   
Alexander Strm  1998  Karlskrona Simsllskap    30.67  1:44.17  1:44.17    2:22.12   
Oscar Al-Sudany  1997  Ljungby Simsllskap    30.30  1:07.95  1:49.87    2:31.60   
Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 r 
Sponsor: Butik Maria 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sondre Lea Monslaup  1999  Stavanger Sc    30.03  1:03.91  1:38.85    2:13.14   
Anders Valdar  2000  SK Poseidon Porsgrunn    30.11  1:04.17  1:39.47    2:13.23   
Tim Hagerstrm  1999  Malm Kappsimningsklubb    30.65  1:04.64  1:41.16    2:17.64   
Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    31.67  1:05.51  1:41.68    2:18.29   
Hans Gustafsson  2000  lmhults Simsllskap    31.16  1:06.09  1:42.56    2:18.46   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Ldde    32.30  1:08.13  1:46.28    2:23.34   
Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    32.37  1:10.13  1:49.80    2:28.45   
Paul Fevang  2000  Stavanger Sc    34.17  1:12.18  1:50.45    2:29.30   
Melvin Sihln  2000  Simklubben Sydsim    34.00  1:12.44  1:54.01    2:38.93   
Filip Orre Sandstrm  1999  Ume Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 r och yngre 
Sponsor: Butik Maria 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen    32.04  1:06.89  1:43.20    2:17.84   
Andr Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsllskap    32.06  1:07.07  1:43.29    2:18.41   
Magnus Geijer Hovin  2001  Stavanger Sc    31.58  1:06.59  1:43.37    2:19.37   
Lukas Mirsch  2001  Helsingborgs Simsllskap    31.73  1:06.54  1:44.74    2:19.45   
Simon Nesb  2002  Lrenskog-Rlingen KK    33.68  1:10.48  1:47.46    2:22.59   
Simon Slettevold  2002  Stavanger Sc    32.77  1:09.34  1:46.37    2:22.70   
Eric Hansson  2002  Vsby Simsllskap    32.51  1:09.28  1:48.89    2:26.04   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Ldde    33.15  1:09.61  1:48.76    2:27.07   
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Ldde    31.67  1:08.58  1:48.12    2:27.32   
10  Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    34.30  1:12.34  1:51.66    2:28.07   
11  Arvid Scott  2001  Malm Kappsimningsklubb    32.37  1:10.61  1:51.43    2:29.29   
12  Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun    33.03  1:10.58  1:51.05    2:30.72   
13  Jerlow Lytomt Jacobsen  2001  Stavanger Sc    35.69  1:13.22  1:52.87    2:31.35   
14  Stian Alexander Pettersen  2003  Stavanger Sc    34.50  1:13.98  1:53.76    2:31.72   
15  Bo Beckman  2002  Malm Kappsimningsklubb    34.71  1:12.94  1:52.74    2:31.92   
16  Sebastien Fouilloux-Iaquinta  2003  Lambertseter Svmmeklubb    33.32  1:11.98  1:53.27    2:32.45   
17  Kristian Hillesy Torgers  2002  Stavanger Sc    33.85  1:12.14  1:53.14    2:32.89   
18  Axel Hrestrand  2002  Simklubben Poseidon    35.77  1:14.69  1:54.76    2:34.09   
19  William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsllskap    35.91  1:14.58  1:55.68    2:34.91   
20  Sebastian Thorsen  2001  Stavanger Sc    34.69  1:14.86  1:55.22    2:34.92   
21  Ask Rotvelt Revheim  2002  Lambertseter Svmmeklubb    35.77  1:16.13  1:58.10    2:36.98   
22  Lucas Rennesund  2002  SK Poseidon Porsgrunn    36.69  1:17.14  1:58.20    2:37.18   
23  Sondre Eidesen  2002  Stavanger Sc    35.92  1:16.89  1:58.88    2:37.31   
24  Erik Sina  2003  Stavanger Sc    35.55  1:15.85  1:57.91    2:37.37   
25  Ian Hangrd  2002  Simklubben Ldde    34.80  1:14.96  1:56.45    2:37.38   
26  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    36.17  1:16.72  1:58.90    2:39.72   
27  Lucas rmon  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    36.04  1:17.31  2:00.80    2:39.79   
28  Marcus Lundmark  2002  Skellefte Simklubb    37.62  1:18.26  1:59.98    2:39.89   
29  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    35.53  1:17.39  1:59.65    2:40.07   
30  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    35.60  1:18.26  2:00.52    2:40.56   
31  yvind Jr. Sigvaldsen  2004  Stavanger Sc    35.00  1:17.35  1:59.59    2:40.88   
32  Magnus Lindstrm  2004  Skellefte Simklubb    36.48  1:18.11  2:00.03    2:41.09   
33  Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon    35.96  1:18.14  2:00.95    2:41.78   
34  Samuel Norlin  2002  Ume Simsllskap    35.72  1:16.75  2:00.40    2:43.75   
35  Jonas Stokkeb  2002  Stavanger Sc    37.80  1:20.40  2:03.61    2:45.94   
36  Elias Nilsson  2002  Karlskrona Simsllskap    36.25  1:18.33  2:03.34    2:46.93   
37  Casper Svrd  2001  Landskrona Simsllskap    36.54  1:19.20  2:04.43    2:47.36   
38  Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Nsets Simklubb    38.62  1:22.09  2:07.69    2:50.59   
39  Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    37.48  1:21.26  2:08.09    2:51.91   
40  Yuk Pooi Oscar Lui  2003  Lambertseter Svmmeklubb    40.15  1:25.63  2:11.55    2:52.17   
41  Johan Rauer  2002  Simklubben Poseidon    38.80  1:23.22  2:09.28    2:53.14   
42  Julian Rennesund  2004  SK Poseidon Porsgrunn    40.76  1:25.95  2:10.19    2:53.29   
43  Jesper Ring  2003  Landskrona Simsllskap    39.58  1:24.43  2:12.56    2:55.27   
44  Andreas Imislund Aamo  2003  SK Poseidon Porsgrunn    39.35  1:24.97  2:11.61    2:56.08   
45  Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon    39.73  1:25.53  2:13.41    2:56.93   
46  Jesper Franzn  2002  Simklubben Sydsim    38.91  1:24.83  2:15.20    3:01.84   
47  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsllskap    40.27  1:28.38  2:17.64    3:04.08   
48  Andreas Johnsson  2003  SK Poseidon Porsgrunn    43.65  1:33.37  2:24.20    3:09.59   
49  Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsllskap    42.17  1:31.17  2:24.88    3:13.30   
50  Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsllskap    46.38  1:40.89  2:36.36    3:22.21   
51  Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsllskap    46.66  1:41.43  2:37.40    3:26.47   
52  Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsllskap    46.29  1:41.23  2:38.56    3:29.72   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb            DNS   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            DNS   
Morten Rstin  2002  Landskrona Simsllskap            DNS   
Oliver Larsson  2001  Landskrona Simsllskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  18:16 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  LH-Games 2015    Utskriftsdatum  26 juni 2015   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  18:19   
  Arrangr  Helsingborg S & Landskrona S         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  26 juni 2015         
 
 
Gren 8, 4X50m Frisim D 15r o, Finaler 0 r och ldre 
Sponsor: La Perla Restaurang 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
SK Ldde  Simklubben Ldde            1:55.46   
  Michelle Lvdahl  1995      28.09        28.09   
  Johanna Holmberg  1993      29.02        57.11   
  Emma Persson  1999      29.83        1:26.94   
  Erika Sllberg  1997      28.52        1:55.46   
                     
Stavanger Sc J1 Jr.  Stavanger Sc            2:01.17   
  Marie Hinna  2000      30.15        30.15   
  Hedda Othilie Hagen  1999      30.19        1:00.34   
  Synnve Dskeland  1998      30.62        1:30.96   
  Tessa Francisca Janssen  1999      30.21        2:01.17   
                     
Poseidon Porsegrunn  SK Poseidon Porsgrunn            2:03.77   
  Kristine Johnsson  2001      32.33        32.33   
  Edle Irene Vidnes  2001      30.57        1:02.90   
  Margrete Johnsson  1999      31.88        1:34.78   
  Ine Marie Andersen  2000      28.99        2:03.77   
                     
Karlskrona Damer  Karlskrona Simsllskap            2:04.87   
  Yara Waked  1998      31.15        31.15   
  Sanna Westerberg  1998      30.50        1:01.65   
  Disa Gladher  2002      31.59        1:33.24   
  Tove Lindn  2002      31.63        2:04.87   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  18:19 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  LH-Games 2015    Utskriftsdatum  26 juni 2015   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  18:25   
  Arrangr  Helsingborg S & Landskrona S         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  26 juni 2015         
 
 
Gren 9, 4X50m Frisim H 15r o, Finaler 0 r och ldre 
Sponsor: Landskrona Hem 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
SK Sydsim Herrar  Simklubben Sydsim            1:46.66   
  Teodor Cvijic  1999      26.30        26.30   
  Eddie Halilovic  1999      27.36        53.66   
  Erik Boos  1999      26.50        1:20.16   
  Jimmy Lu  1997      26.50        1:46.66   
                     
Hs Herrar Lag 1  2000  Helsingborgs Simsllskap            1:47.58   
  Emil Mller  1994      27.23        27.23   
  Andreas Edman  1999      28.52        55.75   
  Oskar Rasmusson  1999      25.83        1:21.58   
  Jacob Hesslevik  1997      26.00        1:47.58   
                     
Landskrona Youngboys  Landskrona Simsllskap            1:48.46   
  Filip Christensson  1991      25.82        25.82   
  Salim Celikovic  1998      27.78        53.60   
  Johan Norn  1986      27.79        1:21.39   
  Tim Petersson  1999      27.07        1:48.46   
                     
Landskrona Oldboys  Landskrona Simsllskap            1:50.89   
  Linus Lindn  1993      29.72        29.72   
  Simon Lundmark  1996      27.26        56.98   
  Simon Stoltenborg  1995      26.67        1:23.65   
  Ivan Mosic  1995      27.24        1:50.89   
                     
Karlskrona Herrar [1998]  1998  Karlskrona Simsllskap            1:53.27   
  Elias Kromnow  1999      27.40        27.40   
  Alexander Strm  1998      27.68        55.08   
  Tobias Eringstam  1999      28.95        1:24.03   
  Axel Auer  2003      29.24        1:53.27   
                     
Klippan Herrar  1996  Klippans Simsllskap            1:53.27   
  Marcus Skog  1996      27.92        27.92   
  Albin Bengtsson  2000      30.13        58.05   
  Jonathan Skog  2000      28.76        1:26.81   
  Erik Kronkvist  1999      26.46        1:53.27   
                     
SK Ldde  Simklubben Ldde            1:53.59   
  Elias Mrtensson  1997      27.85        27.85   
  Roy Hangrd  1999      27.73        55.58   
  Elliot Larsson  2000      28.60        1:24.18   
  Tobias Ranevi  1999      29.41        1:53.59   
                     
Ljungby SS Herrar [1916]  Ljungby Simsllskap            1:57.94   
  Gerg Nagy  1995      25.52        25.52   
  Oscar Al-Sudany  1997      26.35        51.87   
  Benjamin Boros  2000      29.07        1:20.94   
  Aidan Sagadin  2006      37.00        1:57.94   
                     
Stavanger Sc G1 Jr.  Stavanger Sc            2:02.21   
  Sondre Lea Monslaup  1999      28.27        28.27   
  Andreas Lea Monslaup  1999      28.72        56.99   
  Paul Fevang  2000      32.25        1:29.24   
  Jerlow Lytomt Jacobsen  2001      32.97        2:02.21   
                     
10  Ume SS Lag1  Ume Simsllskap            2:10.97   
  Pontus Wiklund  1997      32.06        32.06   
  Linus Hallgren  2003      34.99        1:07.05   
  Filip Orre Sandstrm  1999      31.90        1:38.95   
  Samuel Norlin  2002      32.02        2:10.97   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  18:25 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  LH-Games 2015    Utskriftsdatum  27 juni 2015   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  10:34   
  Arrangr  Helsingborg S & Landskrona S         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  26 juni 2015         
 
 
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 r och ldre 
Sponsor: HT Emballage 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Jenny Christensson  1996  Simsllskapet Iden            32.52   
Ida Borg  1997  Simklubben Triton            33.57   
Emma Nilsson  1995  Helsingborgs Simsllskap            34.49   
Alexandra Volkova  1996  Simklubben Triton            34.70   
Li Bjrner Oh  1998  Simklubben Hajen            35.02   
Sanna Westerberg  1998  Karlskrona Simsllskap            35.81   
Hanna Erlus  1997  Karlshamns Simklubb            36.61   
Nathalie Lindh  1998  Malm Kappsimningsklubb            37.94   
Yara Waked  1998  Karlskrona Simsllskap            39.06   
10  Synnve Dskeland  1998  Stavanger Sc            39.87   
11  Linnea Andersson  1998  Helsingborgs Simsllskap            40.66   
12  Ninwa Somi  1998  Landskrona Simsllskap            43.01   
13  Josefine Johansson  1998  Klippans Simsllskap            45.58   
14  Ida Andersson-Wulf  1998  Vellinge-Nsets Simklubb            55.34   
Linna Mnsson  1996  Landskrona Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 r 
Sponsor: HT Emballage 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsllskap            33.82   
Emma Persson  1999  Simklubben Ldde            34.63   
Ine Marie Andersen  2000  SK Poseidon Porsgrunn            35.17   
Josefine Bengtsson  2000  Kristianstads SLS            36.59   
Cornelia Forsgren  2000  Simklubben Triton            36.75   
Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsllskap            37.08   
Thea Lindstrm  2000  Simklubben Triton            37.29   
Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran            37.73   
Hedda Othilie Hagen  1999  Stavanger Sc            38.33   
10  Tessa Francisca Janssen  1999  Stavanger Sc            38.81   
11  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon            39.19   
12  Filippa Fridh  1999  Simklubben Triton            39.34   
12  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim            39.34   
14  Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsllskap            39.77   
15  Alicia Virgili  2000  Vellinge-Nsets Simklubb            39.83   
16  Melinda Andersson  2000  Landskrona Simsllskap            40.57   
17  Elin Hansen  2000  Simsllskapet Iden            41.42   
18  Julia Johnsson  2000  Hrjedalens Simklubb            41.55   
19  Olivia Torres  1999  Malm Kappsimningsklubb            43.46   
20  Elina Mattsson  1999  SK Poseidon Porsgrunn            43.90   
21  Nicole Olofsson  1999  Malm Kappsimningsklubb            44.62   
Amy Whyte Krenchel  2000  Ume Simsllskap            DNS   
Josefine Franzn  2000  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: HT Emballage 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim            33.92   
Helene Victoria Ross  2001  Stavanger Sc            35.11   
Andrea Prai  2001  Osby Simsllskap            35.89   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            36.46   
Andrea Helmersen  2001  Lambertseter Svmmeklubb            36.57   
Sara Sllberg  2001  Simklubben Ldde            36.64   
Elise Christine Romundset  2002  Lambertseter Svmmeklubb            36.75   
Matilda Pfeiff  2001  Vsby Simsllskap            36.75   
Anna Frisk Garcia  2002  Vsby Simsllskap            36.95   
Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen            36.95   
11  Linnea Lindgren  2001  Vsby Simsllskap            37.15   
12  Anna-Louisa Permarker  2002  S71            37.33   
13  Tova Nilsson  2002  S71            37.36   
14  Agnes Cato  2001  Osby Simsllskap            37.42   
15  Lisa Torgersen  2001  Stavanger Sc            38.11   
16  Vilde Hus Richardsen  2002  Lambertseter Svmmeklubb            38.12   
17  Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            38.25   
18  Viktoia Ryland  2002  Stavanger Sc            38.48   
19  Ebba Jlminger  2002  Helsingborgs Simsllskap            38.61   
20  Sara Kjellns  2002  Helsingborgs Simsllskap            38.68   
21  Anne Rdseth  2001  Stavanger Sc            38.75   
21  Evelina Hkansson  2002  Osby Simsllskap            38.75   
23  Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen            38.81   
24  Anna Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsllskap            39.03   
25  Felicia Lejox  2002  Simklubben Triton            39.05   
26  Hedvig Wathne  2001  Stavanger Sc            39.15   
27  Isabelle Nordlinder  2001  Simklubben Neptun            39.27   
27  Jennie Johansson  2001  Klippans Simsllskap            39.27   
29  Vanessa Hbinette  2001  Vsby Simsllskap            39.30   
30  Nellie Briskog  2001  Karlshamns Simklubb            39.62   
30  Pauline Helles Erksen  2001  Lambertseter Svmmeklubb            39.62   
32  Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon            39.67   
33  Embla Gudbrandsen  2002  Stavanger Sc            39.69   
34  Olivia Skog  2002  Simklubben Ldde            39.87   
35  Ellinor Stenhrd  2002  Helsingborgs Simsllskap            39.90   
36  Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsllskap            39.92   
37  Wilma Sjlin  2002  Helsingborgs Simsllskap            39.93   
38  Sara Cecilie Leite  2001  Lambertseter Svmmeklubb            40.13   
39  Tuva Orre Sandstrm  2001  Ume Simsllskap            40.16   
40  Malin Bergsholm Berg  2002  Stavanger Sc            40.37   
41  Carolina sberg  2002  Simklubben Ldde            40.46   
42  Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsllskap            40.48   
43  Lisa Drugge  2001  Ume Simsllskap            40.57   
44  Mia Krger  2002  Farum Svmmeklub            40.84   
45  Hjrdis Khler  2001  Simklubben Neptun            40.86   
46  Ida Bjrkdahl  2002  Malm Kappsimningsklubb            40.91   
47  Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun            40.98   
48  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            41.23   
49  Ingrid Slg  2002  Ume Simsllskap            41.27   
50  Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb            41.31   
51  Amanda nnestam  2001  Simklubben Ldde            41.49   
52  Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsllskap            41.75   
53  Johanne Jrmeland  2002  Stavanger Sc            41.79   
54  Celine Abrahamsen  2001  Stavanger Sc            41.85   
55  Laura Dorenda  2001  Landskrona Simsllskap            41.86   
56  Tove Lindn  2002  Karlskrona Simsllskap            42.01   
57  Lisa Andersson  2001  Emmaboda Simsllskap            42.03   
58  Emma Persson  2002  Simklubben Poseidon            42.05   
59  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb            42.14   
60  Hanna Lundius  2001  Landskrona Simsllskap            42.33   
61  Sara Bonnedahl  2001  Ume Simsllskap            42.47   
62  Sonja Persson  2001  Ystads Simsllskap            42.60   
63  Ingrid Norstedt  2002  Helsingborgs Simsllskap            42.62   
64  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS            42.73   
65  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS            42.84   
66  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Triton            43.28   
67  Nellie Luthman  2002  Ume Simsllskap            43.30   
68  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            43.42   
69  Rojin Farkhapour  2001  Vsby Simsllskap            43.45   
70  Lisa Lindqvist  2002  Vellinge-Nsets Simklubb            43.77   
71  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb            43.81   
72  Hedvig Magnusson  2002  Emmaboda Simsllskap            44.44   
73  Elin Svensson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb            44.62   
74  Matilda Bondesson  2002  Emmaboda Simsllskap            44.66   
75  Alice Kron Larsson  2001  Malm Kappsimningsklubb            44.79   
76  Cornelia Hkmark  2002  Vellinge-Nsets Simklubb            44.80   
77  Erle Marie Aartun van der  2002  Stavanger Sc            44.88   
78  Malin Plsson  2002  Simklubben Triton            45.03   
79  Aud Sofie Danielsen  2002  Stavanger Sc            45.46   
80  Julia Stenstrm  2002  Simklubben Triton            45.56   
81  Malin Bothn  2002  Vellinge-Nsets Simklubb            46.03   
82  Victoria Olsson  2002  Simklubben Ldde            46.11   
83  Ellinor Forsgren  2001  Simklubben Triton            46.18   
84  Ellen Larsson  2001  Skellefte Simklubb            47.09   
84  Lovisa Lindh  2001  Ume Simsllskap            47.09   
86  Alma Lindberg  2002  Simklubben Poseidon            51.51   
87  Nina Andersson-Wulf  2001  Vellinge-Nsets Simklubb            52.36   
88  Filippa Andersson  2002  Landskrona Simsllskap            52.74   
Felicia Kennbck  2001  Malm Kappsimningsklubb            DNS   
Mrta Lindstrm  2002  Skellefte Simklubb            DNS   
Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 r 
Sponsor: HT Emballage 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            36.32   
Matilda Liljekvist  2004  Ystads Simsllskap            36.54   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            36.61   
Hannah Olsson-Lindh  2003  Trelleborg Sim            37.57   
Siri Bokander  2003  Simklubben Triton            38.08   
Roya Tittelbach  2003  Vsby Simsllskap            38.26   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsllskap            38.51   
Mollie Morfelt  2003  Malm Kappsimningsklubb            38.60   
Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun            38.80   
10  Emilia Nordn  2003  Helsingborgs Simsllskap            38.89   
11  Linna Lindh  2003  Landskrona Simsllskap            39.15   
12  Elsa Bitzn  2003  Simklubben Hajen            39.34   
13  Hanna P Kinberg  2003  Helsingborgs Simsllskap            39.35   
14  Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsllskap            39.44   
15  Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsllskap            39.56   
16  Jennifer Nyblom  2003  Vsby Simsllskap            39.82   
17  Oliwia Kantecki  2003  Vsby Simsllskap            40.09   
18  Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            40.14   
19  Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsllskap            40.21   
20  Mica Noln  2004  Simklubben Triton            40.29   
21  Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsllskap            40.31   
22  Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsllskap            40.35   
23  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsllskap            40.36   
24  Tove Pettersson  2004  Vsby Simsllskap            40.79   
25  Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsllskap            41.01   
26  Hanne Husby  2004  Simklubben Ldde            41.28   
27  Antonia Sandblom  2003  Simklubben Triton            41.31   
28  Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            41.49   
29  Isabel Persson  2004  Simklubben Triton            41.80   
30  Klara Rdin  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            41.89   
31  Malin Friland Pettersen  2003  Stavanger Sc            41.91   
32  Elin Grhs  2004  Simklubben Neptun            41.96   
33  Vendela Hillstrm  2003  Simklubben Neptun            42.08   
34  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun            42.17   
35  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsllskap            42.36   
36  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            42.51   
37  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            42.65   
38  Hanna kerman  2004  Vsby Simsllskap            42.66   
39  Bianca Jarbsj  2003  Helsingborgs Simsllskap            42.78   
40  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Ldde            43.05   
41  Wilma Nilsson  2004  S71            43.26   
42  Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton            43.33   
43  Kari Lrdal  2003  Stavanger Sc            43.53   
44  Emelie Ek-Vrn  2004  Landskrona Simsllskap            43.60   
45  Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun            43.70   
46  Lovisa Edman  2003  Simklubben Neptun            43.77   
47  Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsllskap            43.81   
48  Nelly Hansson  2004  ngelholms Simsllskap            43.92   
49  Emelie Lindstrm  2003  Vsby Simsllskap            44.03   
50  Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun            44.07   
51  Alva Stenebo  2003  S71            44.25   
52  Frida Pekberg  2004  ngelholms Simsllskap            44.31   
53  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun            44.35   
54  Alice Troedsson  2004  ngelholms Simsllskap            44.48   
55  Hedda Gudbrandsen  2004  Stavanger Sc            44.66   
56  Amanda Takala  2004  Vsby Simsllskap            44.83   
56  Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            44.83   
58  Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun            44.96   
59  Nike Kllkvist  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            45.46   
60  Milla Andersson  2003  Simklubben Ldde            45.52   
61  Emmie Andersson  2003  ngelholms Simsllskap            45.59   
62  Mira Ahlberg  2003  Simklubben Triton            45.73   
63  Angelica Bhme  2003  Simsllskapet Iden            45.78   
63  Maya Wallstrm  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            45.78   
65  Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun            46.00   
66  Via Bekkevik  2003  SK Poseidon Porsgrunn            46.05   
67  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsllskap            46.10   
68  Elin Kronkvist  2004  ngelholms Simsllskap            46.54   
69  Cajsa Whl  2004  Helsingborgs Simsllskap            46.78   
70  Ida Jeppsson  2004  Simklubben Triton            46.79   
71  Emelie Persson  2003  Simsllskapet Iden            47.17   
72  Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsllskap            47.23   
73  Nina Hall  2004  Simklubben Neptun            47.24   
74  Ammie Axelsson  2004  ngelholms Simsllskap            47.46   
74  Ella Persson  2004  ngelholms Simsllskap            47.46   
76  Caroline Friberg  2004  Simklubben Neptun            47.52   
77  Wilma Lundius  2004  Landskrona Simsllskap            47.99   
78  Betiel Embaie  2003  Emmaboda Simsllskap            48.06   
79  Fanny Moreau  2003  Landskrona Simsllskap            48.16   
80  Klara Bokelund  2003  ngelholms Simsllskap            48.51   
81  Tilda Persson  2004  Helsingborgs Simsllskap            49.53   
82  Andrea Bergsholm Berg  2004  Stavanger Sc            49.54   
83  Elma Kjellin  2003  Simklubben Poseidon            50.04   
84  Rebecca Velin  2004  Vsby Simsllskap            50.86   
85  Ellen Westerblad  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            51.57   
86  Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsllskap            52.44   
87  Ellen Johansson  2003  ngelholms Simsllskap            53.99   
88  Mathea Slettevold  2003  Stavanger Sc            54.75   
89  Siri Wibert  2004  Simklubben Sydsim            55.17   
90  Lova Flemming  2004  Simklubben Sydsim            55.37   
91  Emma Martinsson  2004  Simklubben Ldde            58.32   
92  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun            1:05.90   
Julia Nilsson  2004  Simklubben Ldde            DNS   
Julia Valanzuolo  2003  Helsingborgs Simsllskap            DNS   
Klara Harrysson  2004  ngelholms Simsllskap            DNS   
Elin Sderberg  2004  ngelholms Simsllskap            DSQ   
Ida Lindstrm  2004  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 r och yngre 
Sponsor: HT Emballage 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Maja Bjrnstrm  2005  Simklubben Triton            44.45   
Alva Landlv  2005  Helsingborgs Simsllskap            44.60   
Vega Vollmer  2005  Helsingborgs Simsllskap            45.28   
Bea Sprung  2005  Helsingborgs Simsllskap            46.00   
Natasha Olsson  2005  Helsingborgs Simsllskap            46.19   
Amanda Jlminger  2005  Helsingborgs Simsllskap            46.37   
Moa Nyblom  2005  Vsby Simsllskap            47.39   
Siri Lindn  2005  Karlskrona Simsllskap            48.00   
Ebba Jnsson  2005  Helsingborgs Simsllskap            48.05   
10  Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsllskap            48.39   
11  Alicia Arvidsson  2005  Helsingborgs Simsllskap            48.82   
12  My Pettersson  2006  Landskrona Simsllskap            48.95   
13  Leah Ljungerud  2006  ngelholms Simsllskap            49.26   
14  Linn Axelsson  2006  ngelholms Simsllskap            49.72   
15  Izabelle Agrell  2006  Helsingborgs Simsllskap            50.16   
16  Patrisia Lindn  2005  Helsingborgs Simsllskap            50.53   
17  Ida Husby  2006  Simklubben Ldde            50.81   
18  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsllskap            50.85   
19  Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Nsets Simklubb            50.93   
20  Olivia Lindegren  2005  ngelholms Simsllskap            51.56   
21  Amanda Dihle  2006  Simklubben Ldde            52.14   
22  Lovisa Hkansson  2005  Osby Simsllskap            52.54   
23  Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsllskap            52.79   
24  Lina Plantin  2005  Simklubben Triton            55.65   
25  Lovisa Rosenstrm  2005  ngelholms Simsllskap            55.86   
26  Maria Davidsson  2005  Ljungby Simsllskap            58.09   
27  Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsllskap            59.18   
28  Leona Assarsson  2006  ngelholms Simsllskap            1:01.63   
29  Liv Stalbohm  2007  Simklubben Triton            1:01.95   
30  Ida Jnsson  2006  Landskrona Simsllskap            1:02.27   
31  Vera Harrysson  2007  ngelholms Simsllskap            1:04.61   
32  Isabella Hua  2007  Hrs Simsllskap            1:06.37   
33  Astrid Roos  2006  ngelholms Simsllskap            1:08.06   
Ia Pettersson  2008  Landskrona Simsllskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  27 juni 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  10:34 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  LH-Games 2015    Utskriftsdatum  27 juni 2015   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  11:02   
  Arrangr  Helsingborg S & Landskrona S         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  26 juni 2015         
 
 
Gren 11, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 r och ldre 
Sponsor: Landskrona Hem 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Gerg Nagy  1995  Ljungby Simsllskap            25.53   
Oskar Nilsson  1997  Helsingborgs Simsllskap            25.59   
Jonas Andersson  1996  Simklubben Poseidon            25.89   
Gustav stlund  1997  Simklubben Poseidon            25.91   
Fredrik Hansen  1992  Simsllskapet Iden            26.21   
Jonatan Wede  1988  Simsllskapet Iden            26.36   
Luke Postema  1995  Simklubben Poseidon            26.62   
Per Christerson  1995  Simklubben Hajen            27.06   
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Nsets Simklubb            27.36   
10  Jimmy Lu  1997  Simklubben Sydsim            27.43   
11  Erik Nilsson  1996  Simklubben Sydsim            27.53   
11  Marcus Skog  1996  Klippans Simsllskap            27.53   
13  Mns Tangvald  1995  Gteborg Sim            27.65   
14  Elias Mrtensson  1997  Simklubben Ldde            27.89   
15  Filip Lundin  1997  Klippans Simsllskap            27.94   
16  Oscar Al-Sudany  1997  Ljungby Simsllskap            28.06   
17  Magnus Grundesen  1998  Farum Svmmeklub            28.07   
18  Alexander Strm  1998  Karlskrona Simsllskap            28.11   
19  Andreas Nordh  1991  Osby Simsllskap            28.81   
20  Adam Ringdahl  1998  Malm Kappsimningsklubb            28.96   
20  Johan Norn  1986  Landskrona Simsllskap            28.96   
22  Salim Celikovic  1998  Landskrona Simsllskap            29.16   
23  Zebastian Bondesson-Torgnusson  1998  Emmaboda Simsllskap            29.63   
24  Erik Stoltz  1998  Ystads Simsllskap            31.00   
25  Kevin Henriksson  1998  Klippans Simsllskap            31.25   
Filip Christensson  1991  Landskrona Simsllskap            DNS   
Jonas Hagberg  1988  Malm Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 r 
Sponsor: Landskrona Hem 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim            26.30   
Elias Kromnow  1999  Karlskrona Simsllskap            26.55   
Oskar Rasmusson  1999  Helsingborgs Simsllskap            26.90   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            26.99   
Tim Petersson  1999  Landskrona Simsllskap            27.34   
Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsllskap            27.64   
Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim            28.18   
Sondre Lea Monslaup  1999  Stavanger Sc            28.19   
Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            28.49   
10  Jonathan Skog  2000  Klippans Simsllskap            28.56   
11  Filip Eriksson  1999  Helsingborgs Simsllskap            28.59   
12  Anders Valdar  2000  SK Poseidon Porsgrunn            28.72   
13  Viktor Carlsson  2000  Karlskrona Simsllskap            28.95   
14  Hans Gustafsson  2000  lmhults Simsllskap            29.06   
15  Elliot Larsson  2000  Simklubben Ldde            29.11   
16  Andreas Edman  1999  Helsingborgs Simsllskap            29.17   
17  Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            29.28   
18  Andreas Lea Monslaup  1999  Stavanger Sc            29.30   
19  Roy Hangrd  1999  Simklubben Ldde            29.45   
20  Tobias Eringstam  1999  Karlskrona Simsllskap            29.78   
21  Benjamin Boros  2000  Ljungby Simsllskap            30.21   
22  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Ldde            30.38   
23  Magnus Ravndal  1999  Stavanger Sc            30.45   
24  Martin Stoltz  2000  Ystads Simsllskap            30.94   
25  Samuel Schildt  2000  Malm Kappsimningsklubb            32.28   
26  Filip Orre Sandstrm  1999  Ume Simsllskap            32.31   
27  Paul Fevang  2000  Stavanger Sc            32.55   
28  Casper Aadli  2000  Klippans Simsllskap            32.96   
29  Hugo Bjredal-Hjort  2000  Helsingborgs Simsllskap            33.15   
30  Nicodemos Abraha  2000  Simklubben Poseidon            33.71   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: Landskrona Hem 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Lukas Mirsch  2001  Helsingborgs Simsllskap            27.62   
Henrik Veiberg  2001  Lambertseter Svmmeklubb            28.23   
Andr Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsllskap            28.77   
Oliver Stlbrand  2002  Helsingborgs Simsllskap            29.01   
Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen            29.16   
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsllskap            29.17   
Magnus Geijer Hovin  2001  Stavanger Sc            29.44   
Sebastian Ajmi  2001  Stavanger Sc            29.79   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Ldde            29.80   
10  Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun            30.02   
11  Carl Gerstenfeld  2002  Malm Kappsimningsklubb            30.27   
12  Simon Slettevold  2002  Stavanger Sc            30.41   
13  Ian Hangrd  2002  Simklubben Ldde            30.46   
14  Martin Melinder  2001  Vsby Simsllskap            30.61   
15  Arvid Scott  2001  Malm Kappsimningsklubb            30.64   
16  Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun            30.66   
17  Axel Hrestrand  2002  Simklubben Poseidon            30.92   
18  Eric Hansson  2002  Vsby Simsllskap            31.00   
19  Joel Johansson  2001  Helsingborgs Simsllskap            31.01   
20  Tobias Dahlberg  2001  Kristianstads SLS            31.09   
21  Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon            31.17   
22  Emil Svensson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb            31.52   
23  Elias Nilsson  2002  Karlskrona Simsllskap            31.53   
24  Kristian Hillesy Torgers  2002  Stavanger Sc            31.56   
25  Gustav Lidbck  2002  Simsllskapet Iden            31.61   
26  Anton Jansson  2002  Ystads Simsllskap            31.68   
27  Ask Rotvelt Revheim  2002  Lambertseter Svmmeklubb            31.74   
28  Sebastian Thorsen  2001  Stavanger Sc            31.82   
29  David Sandstrm  2002  Helsingborgs Simsllskap            31.96   
30  Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS            32.03   
31  Oliwer Budak  2001  Helsingborgs Simsllskap            32.08   
31  Oscar Grnborg  2002  ngelholms Simsllskap            32.08   
33  Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS            32.13   
34  Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS            32.54   
35  Simon Nesb  2002  Lrenskog-Rlingen KK            32.57   
36  Joakim Granath  2001  Malm Kappsimningsklubb            32.67   
37  Albin Nilsson  2002  Klippans Simsllskap            32.77   
38  Sondre Eidesen  2002  Stavanger Sc            32.94   
39  Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton            32.95   
40  Samuel Norlin  2002  Ume Simsllskap            33.09   
41  Christopher Lindholm  2002  Vsby Simsllskap            33.10   
42  Lucas Rennesund  2002  SK Poseidon Porsgrunn            33.16   
43  Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim            33.17   
44  Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim            33.44   
45  Eric Cochinescu  2002  Helsingborgs Simsllskap            33.51   
46  Jerlow Lytomt Jacobsen  2001  Stavanger Sc            33.59   
47  Casper Svrd  2001  Landskrona Simsllskap            33.79   
48  Philip Primetta  2002  Vellinge-Nsets Simklubb            34.33   
49  Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsllskap            34.53   
50  Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb            34.61   
51  Marcus Lundmark  2002  Skellefte Simklubb            35.02   
52  Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon            35.32   
53  Jonas Stokkeb  2002  Stavanger Sc            35.33   
54  Adrian Tittelbach  2001  Vsby Simsllskap            35.84   
55  Gabriele Palmqvist  2002  Simklubben Neptun            36.23   
56  Erik Johansson  2002  Simklubben Neptun            37.87   
Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsllskap            DNS   
Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton            DNS   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 r 
Sponsor: Landskrona Hem 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Axel Auer  2003  Karlskrona Simsllskap            29.81   
Lukas Miderbck  2003  Simklubben Ldde            30.18   
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun            30.71   
Elias Kristensen  2003  Lambertseter Svmmeklubb            31.17   
Jacob Sderberg  2003  Helsingborgs Simsllskap            31.28   
yvind Jr. Sigvaldsen  2004  Stavanger Sc            31.48   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            31.86   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsllskap            31.96   
Erik Sina  2003  Stavanger Sc            32.11   
Lucas rmon  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            32.11   
11  Stian Alexander Pettersen  2003  Stavanger Sc            32.38   
12  Sebastien Fouilloux-Iaquinta  2003  Lambertseter Svmmeklubb            32.47   
13  Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton            32.63   
14  Hampus Erds  2003  Simklubben Ldde            33.15   
15  Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon            33.19   
16  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            33.20   
17  Jonathan Frjd  2004  Simklubben Sydsim            33.39   
17  Yuk Pooi Oscar Lui  2003  Lambertseter Svmmeklubb            33.39   
19  Gustaf Stokholm  2004  ngelholms Simsllskap            33.44   
20  Felix Luthman  2004  Ume Simsllskap            33.52   
21  Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim            33.99   
22  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            34.32   
23  Viktor Jonson  2003  Simklubben Neptun            34.45   
24  Lukas Kjellns  2004  Helsingborgs Simsllskap            34.46   
25  Magnus Lindstrm  2004  Skellefte Simklubb            34.47   
26  Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon            34.70   
27  Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsllskap            34.87   
28  Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            35.18   
29  Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsllskap            35.38   
30  Jesper Ring  2003  Landskrona Simsllskap            35.40   
31  Anton Witzell  2004  Simsllskapet Iden            35.44   
32  Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            35.61   
33  Axel Wange  2003  Simklubben Neptun            35.70   
34  Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsllskap            35.76   
35  Andreas Imislund Aamo  2003  SK Poseidon Porsgrunn            35.77   
36  Anthon Huasson  2004  Hrs Simsllskap            35.79   
37  Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            35.80   
38  Linus Hallgren  2003  Ume Simsllskap            35.86   
39  Simen Ingebretsen  2003  SK Poseidon Porsgrunn            35.92   
40  Olle Rasmusson  2003  Helsingborgs Simsllskap            36.30   
41  Noa Rydn  2004  ngelholms Simsllskap            36.32   
42  Julian Rennesund  2004  SK Poseidon Porsgrunn            36.40   
42  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsllskap            36.40   
44  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsllskap            36.63   
45  Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            37.60   
46  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsllskap            37.74   
47  Leo Grnse  2004  Helsingborgs Simsllskap            37.78   
48  Erik Bergman  2004  Vsby Simsllskap            37.88   
49  Vincent Hua  2004  Hrs Simsllskap            38.01   
50  Andreas Johnsson  2003  SK Poseidon Porsgrunn            38.18   
51  Love Offrell  2004  Simklubben Sydsim            38.96   
52  Felix Cochinescu  2003  Helsingborgs Simsllskap            38.97   
53  Vincent Lindkvist  2004  Osby Simsllskap            39.10   
54  Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsllskap            39.27   
55  Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsllskap            39.42   
56  Adam Olsson-Lindh  2004  Trelleborg Sim            39.89   
57  Theo Ceplitis  2004  Simklubben Triton            40.54   
58  Eskil Ramng  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            40.87   
59  Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsllskap            41.18   
60  Neo Palenmark  2003  Simklubben Triton            42.09   
61  Erik Simonsson  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            42.55   
62  Carl Nordholm  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            42.87   
63  Alfred Cato  2004  Osby Simsllskap            49.12   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 r och yngre 
Sponsor: Landskrona Hem 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Felix Tjrnberg  2005  Helsingborgs Simsllskap            33.74   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Ldde            36.01   
Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsllskap            36.22   
Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsllskap            37.58   
Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsllskap            39.12   
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun            39.17   
Olof Larsson  2005  Vellinge-Nsets Simklubb            39.20   
Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim            41.43   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Ldde            41.44   
10  Victor Borg  2005  Simklubben Triton            41.56   
11  Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            42.09   
12  Benjamin Huasson  2007  Hrs Simsllskap            42.40   
13  Rasmus Auer  2005  Helsingborgs Simsllskap            43.38   
14  Vilgot Lindberg  2005  Helsingborgs Simsllskap            43.77   
15  Walther Olsson  2005  Helsingborgs Simsllskap            44.49   
16  Hugo Sklderud  2006  Simklubben Sydsim            44.67   
17  Elias Berg  2005  ngelholms Simsllskap            44.71   
18  Sebastian Strand  2005  Simklubben Triton            45.05   
19  Ted Nilsson  2006  Simklubben Ldde            47.28   
20  Rasmus Mrtensson  2006  Simklubben Triton            50.24   
21  Oliver Stahlbom  2005  Simklubben Triton            56.37   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Nsets Simklubb            DSQ   
Mio Remgard Emland  2005  Hrs Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  27 juni 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  11:02 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  LH-Games 2015    Utskriftsdatum  28 juni 2015   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  17:56   
  Arrangr  Helsingborg S & Landskrona S         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  26 juni 2015         
 
 
Gren 12, 200m Frisim Damer, Finaler 17 r och ldre 
Sponsor: Team Sportia 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Michelle Lvdahl  1995  Simklubben Ldde    30.93  1:05.18  1:40.35    2:15.41   
Johanna Nilsson  1996  Simklubben Triton    31.60  1:06.48  1:42.77    2:18.16   
Johanna Holmberg  1993  Simklubben Ldde    31.95  1:06.57  1:43.40    2:18.69   
Tekla Rosell  1998  Helsingborgs Simsllskap    34.05  1:11.50  1:49.10    2:25.25   
Hanna Erlus  1997  Karlshamns Simklubb    33.25  1:10.95  1:50.17    2:28.19   
Nathalie Lindh  1998  Malm Kappsimningsklubb    34.86  1:13.51  1:54.24    2:35.25   
Biborka Nagy  1998  Ljungby Simsllskap    35.95  1:17.59  2:01.77    2:46.73   
Nellie Kronmar  1997  Emmaboda Simsllskap    37.99  1:20.94  2:06.52    2:51.25   
Linnea Andersson  1998  Helsingborgs Simsllskap    38.97  1:22.38  2:10.22    2:56.39   
10  Ida Andersson-Wulf  1998  Vellinge-Nsets Simklubb    47.35  1:38.25  2:30.94    3:24.39   
                     
 
Gren 12, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 r 
Sponsor: Team Sportia 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Johannesson  1999  Simklubben Ldde    31.71  1:07.05  1:43.67    2:19.28   
Marie Hinna  2000  Stavanger Sc    33.03  1:09.03  1:45.39    2:20.25   
Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS    32.06  1:07.22  1:44.42    2:20.62   
Hanna Lindahl  2000  Helsingborgs Simsllskap    33.50  1:09.65  1:47.14    2:23.38   
Ine Marie Andersen  2000  SK Poseidon Porsgrunn    32.66  1:09.21  1:47.45    2:23.94   
Linna Hgberg  1999  Kristianstads SLS    33.71  1:10.17  1:48.88    2:25.89   
Emilia Frederiksen  2000  Trelleborg Sim    33.71  1:10.51  1:48.88    2:26.01   
Annika Gren  1999  Helsingborgs Simsllskap    35.57  1:12.35  1:50.74    2:27.63   
Simone Jrgensen  1999  Farum Svmmeklub    33.21  1:10.78  1:49.74    2:27.78   
10  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran    32.89  1:09.85  1:50.27    2:28.28   
11  Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsllskap    34.10  1:11.79  1:51.88    2:29.89   
12  Astrid Albertsson  2000  Vsby Simsllskap    33.45  1:11.66  1:51.12    2:29.95   
13  Thea Lindstrm  2000  Simklubben Triton    33.28  1:10.43  1:50.65    2:32.01   
14  Lo Lindeblad  2000  Vsby Simsllskap    35.00  1:13.78  1:53.87    2:32.16   
15  Nicole Johnson  2000  Helsingborgs Simsllskap    35.33  1:14.01  1:53.73    2:32.34   
16  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon    33.63  1:12.64  1:53.93    2:32.49   
17  Olivia Torres  1999  Malm Kappsimningsklubb    33.73  1:12.07  1:53.64    2:33.20   
18  Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsllskap    34.12  1:14.20  1:56.68    2:36.12   
19  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsllskap    35.46  1:16.37  1:58.06    2:37.21   
20  Lisa Trangmyr  2000  Lambertseter Svmmeklubb    34.64  1:14.69  1:55.96    2:37.45   
21  Cornelia Forsgren  2000  Simklubben Triton    35.36  1:15.79  1:57.87    2:39.66   
                     
 
Gren 12, 200m Frisim Damer, Finaler 14 r och yngre 
Sponsor: Team Sportia 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsllskap    32.94  1:09.26  1:46.74    2:23.78   
Amanda Trgrdh  2001  Helsingborgs Simsllskap    34.42  1:11.60  1:49.48    2:24.70   
Andrea Prai  2001  Osby Simsllskap    31.86  1:08.10  1:46.71    2:25.48   
Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    33.52  1:10.82  1:50.03    2:27.31   
Kristine Johnsson  2001  SK Poseidon Porsgrunn    34.52  1:12.40  1:51.21    2:27.95   
Maja Jnsson  2001  Helsingborgs Simsllskap    32.51  1:09.00  1:48.78    2:28.21   
Celine Abrahamsen  2001  Stavanger Sc    33.19  1:10.45  1:49.75    2:28.75   
Noemi Karlsson  2001  Simklubben Poseidon    33.11  1:10.16  1:49.45    2:28.98   
Ester Eilertsson  2003  Trelleborg Sim    34.06  1:11.43  1:50.52    2:29.23   
10  Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    34.87  1:51.82  2:29.26    2:29.26   
11  Anne Rdseth  2001  Stavanger Sc    34.45  1:12.69  1:51.40    2:30.14   
12  Felicity Fridh  2001  Simklubben Triton    34.14  1:12.37  1:51.86    2:30.24   
13  Elise Christine Romundset  2002  Lambertseter Svmmeklubb    35.40  1:12.92  1:52.53    2:30.26   
14  Edle Irene Vidnes  2001  SK Poseidon Porsgrunn    34.77  1:13.05  1:52.80    2:30.90   
15  Ebba Jlminger  2002  Helsingborgs Simsllskap    34.20  1:12.92  1:53.37    2:31.02   
16  Felicia Lejox  2002  Simklubben Triton    33.65  1:11.14  1:51.28    2:31.31   
17  Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon    33.55  1:11.50  1:51.81    2:31.53   
18  Tuva Sandstrm  2001  Ume Simsllskap    34.27  1:13.15  1:54.60    2:32.72   
19  Lisa Drugge  2001  Ume Simsllskap    35.72  1:15.26  1:56.21    2:35.74   
20  Julise Llupa  2002  Helsingborgs Simsllskap    36.04  1:14.92  1:55.76    2:35.85   
21  Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsllskap    36.11  1:16.14  1:57.91    2:39.36   
22  Hanna Lundius  2001  Landskrona Simsllskap    36.93  1:18.37  2:02.74    2:42.91   
Tuva Orre Sandstrm  2001  Ume Simsllskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  28 juni 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  17:56 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  LH-Games 2015    Utskriftsdatum  27 juni 2015   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  11:10   
  Arrangr  Helsingborg S & Landskrona S         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  26 juni 2015         
 
 
Gren 13, 200m Medley Herrar, Finaler 17 r och ldre 
Sponsor: Petr 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonatan Wede  1988  Simsllskapet Iden    27.97  1:04.35  1:44.91    2:18.57   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    30.46  1:08.73  1:52.40    2:26.49   
Alexander Strm  1998  Karlskrona Simsllskap    32.97  1:15.22  2:00.08    2:36.33   
Andreas Nordh  1991  Osby Simsllskap    37.33  1:20.20  2:10.87    2:48.05   
Zebastian Bondesson-Torgnusson  1998  Emmaboda Simsllskap    30.27  1:19.84  2:19.76    3:05.57   
Kevin Henriksson  1998  Klippans Simsllskap    42.62  1:30.08  2:27.07    3:12.67   
                     
 
Gren 13, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 r 
Sponsor: Petr 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elias Kromnow  1999  Karlskrona Simsllskap    30.90  1:13.97  1:57.75    2:34.07   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsllskap    33.73  1:17.04  1:59.98    2:35.63   
Sondre Lea Monslaup  1999  Stavanger Sc    33.34  1:13.21  2:00.63    2:35.81   
Roy Hangrd  1999  Simklubben Ldde    34.09  1:16.69  2:03.38    2:37.99   
Anders Valdar  2000  SK Poseidon Porsgrunn    32.45  1:15.48  2:03.89    2:38.22   
Hans Gustafsson  2000  lmhults Simsllskap    32.49  1:13.17  2:04.14    2:38.34   
Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    35.03  1:17.16  2:08.45    2:42.17   
Rickard Wemln  2000  Simklubben Hajen    34.40  1:16.60  2:05.87    2:44.14   
Elliot Larsson  2000  Simklubben Ldde    34.38  1:16.81  2:12.34    2:50.41   
10  Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    36.45  1:16.26  2:11.23    2:50.69   
11  Benjamin Boros  2000  Ljungby Simsllskap    35.05  1:19.09  2:12.07    2:56.92   
12  Melvin Sihln  2000  Simklubben Sydsim    36.96  1:20.98  2:16.38    2:57.37   
13  Paul Fevang  2000  Stavanger Sc    40.24  1:29.24  2:21.38    3:00.42   
14  Nicodemos Abraha  2000  Simklubben Poseidon    40.51  1:23.98  2:23.07    3:10.95   
                     
 
Gren 13, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: Petr 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen    32.86  1:12.66  2:03.18    2:36.96   
Isac Lindn  2001  Helsingborgs Simsllskap    33.83  1:15.34  2:02.71    2:38.47   
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Ldde    35.84  1:17.03  2:02.89    2:38.79   
Sebastian Ajmi  2001  Stavanger Sc    37.55  1:20.01  2:05.10    2:39.26   
Andr Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsllskap    34.89  1:16.65  2:04.60    2:40.42   
Carl Gerstenfeld  2002  Malm Kappsimningsklubb    36.39  1:18.81  2:04.37    2:40.99   
Lukas Mirsch  2001  Helsingborgs Simsllskap    34.11  1:16.41  2:08.15    2:41.14   
Benjamin Hajdarpasic  2002  Lambertseter Svmmeklubb    37.10  1:16.41  2:04.42    2:41.39   
Simon Slettevold  2002  Stavanger Sc    35.67  1:16.45  2:03.72    2:41.96   
10  Oliver Stlbrand  2002  Helsingborgs Simsllskap    33.18  1:19.00  2:07.98    2:44.14   
11  Alessio Giambalvo  2001  Helsingborgs Simsllskap    34.05  1:17.76  2:08.97    2:45.54   
12  Sebastian Thorsen  2001  Stavanger Sc    36.51  1:23.58  2:05.87    2:45.67   
13  Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    36.61  1:21.05  2:12.34    2:48.32   
14  Kristian Hillesy Torgers  2002  Stavanger Sc    35.92  1:21.79  2:09.14    2:48.65   
15  Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun    34.41  1:18.24  2:10.31    2:50.05   
16  Ian Hangrd  2002  Simklubben Ldde    37.53  1:22.86  2:14.47    2:51.51   
17  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsllskap    36.64  1:21.66  2:13.84    2:52.42   
18  Anton Jansson  2002  Ystads Simsllskap    39.45  1:24.66  2:15.58    2:53.37   
19  Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim    36.91  1:24.00  2:15.26    2:55.04   
20  Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    41.29  1:24.52  2:18.31    2:57.77   
21  Gustav Lidbck  2002  Simsllskapet Iden    39.15  1:23.73  2:22.33    2:59.88   
22  Oscar Grnborg  2002  ngelholms Simsllskap    40.76  1:31.49  2:21.61    3:04.40   
Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton            DNS   
Henrik Veiberg  2001  Lambertseter Svmmeklubb            DSQ   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Ldde            DSQ   
                     
 
Gren 13, 200m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 r 
Sponsor: Petr 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    35.09  1:21.49  2:17.40    2:56.68   
Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon    35.88  1:19.55  2:15.00    2:57.57   
Jacob Sderberg  2003  Helsingborgs Simsllskap    35.85  1:20.69  2:19.56    2:57.58   
Viktor Hansson  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    38.08  1:26.74  2:18.64    2:59.25   
Lukas Miderbck  2003  Simklubben Ldde    39.29  1:26.66  2:22.67    3:01.98   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsllskap    38.83  1:27.26  2:22.80    3:02.32   
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun    37.55  1:26.47  2:24.98    3:03.92   
Anthon Huasson  2004  Hrs Simsllskap    41.25  1:29.33  2:23.23    3:05.04   
Gustaf Stokholm  2004  ngelholms Simsllskap    40.79  1:25.95  2:25.17    3:05.46   
10  Magnus Lindstrm  2004  Skellefte Simklubb    43.74  1:30.55  2:26.00    3:07.00   
11  Felix Luthman  2004  Ume Simsllskap    43.52  1:34.13  2:30.68    3:11.43   
12  Hampus Erds  2003  Simklubben Ldde    42.79  1:36.32  2:32.33    3:11.46   
13  Lucas rmon  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    42.92  1:33.33  2:33.78    3:12.50   
Elias Kristensen  2003  Lambertseter Svmmeklubb            DSQ   
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 13, 200m Medley Herrar, Finaler 10 r och yngre 
Sponsor: Petr 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Aron Paulsson  2006  Simklubben Ldde    48.50  1:38.94  2:43.12    3:29.28   
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun    50.08  1:49.89  2:53.93    3:47.86   
Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim            DSQ   
Victor Borg  2005  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  27 juni 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  11:10 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  LH-Games 2015    Utskriftsdatum  27 juni 2015   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  11:47   
  Arrangr  Helsingborg S & Landskrona S         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  26 juni 2015         
 
 
Gren 14, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 17 r och ldre 
Sponsor: HT Emballage 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Alexandra Volkova  1996  Simklubben Triton            30.14   
Michelle Lvdahl  1995  Simklubben Ldde            30.38   
Caroline Andersson-Ekstrm  1994  Simklubben Sydsim            30.51   
Erika Sllberg  1997  Simklubben Ldde            30.65   
Emma Nilsson  1995  Helsingborgs Simsllskap            30.87   
Johanna Holmberg  1993  Simklubben Ldde            32.03   
Sanna Westerberg  1998  Karlskrona Simsllskap            32.19   
Yara Waked  1998  Karlskrona Simsllskap            32.20   
Tekla Rosell  1998  Helsingborgs Simsllskap            32.46   
10  Jenny Christensson  1996  Simsllskapet Iden            32.50   
10  Li Bjrner Oh  1998  Simklubben Hajen            32.50   
12  Ida Borg  1997  Simklubben Triton            33.18   
13  Hanna Erlus  1997  Karlshamns Simklubb            33.98   
14  Synnve Dskeland  1998  Stavanger Sc            35.10   
15  Nathalie Lindh  1998  Malm Kappsimningsklubb            35.18   
16  Ninwa Somi  1998  Landskrona Simsllskap            38.32   
17  Biborka Nagy  1998  Ljungby Simsllskap            39.94   
18  Nellie Kronmar  1997  Emmaboda Simsllskap            42.46   
Linna Mnsson  1996  Landskrona Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 14, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 15 - 16 r 
Sponsor: HT Emballage 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Ine Marie Andersen  2000  SK Poseidon Porsgrunn            32.10   
Vilma Rodman  1999  Simklubben Ldde            32.22   
Vivianne Olsson  2000  Simklubben Ldde            32.35   
Alva Ericsson  2000  Helsingborgs Simsllskap            32.91   
Tessa Francisca Janssen  1999  Stavanger Sc            33.24   
Elin Johannesson  1999  Simklubben Ldde            33.34   
Emma Persson  1999  Simklubben Ldde            33.47   
Tova Persson  2000  Helsingborgs Simsllskap            33.49   
Saga Miderbck  2000  Simklubben Ldde            33.70   
10  Maja Danielsson  1999  Helsingborgs Simsllskap            33.83   
11  Marie Hinna  2000  Stavanger Sc            34.01   
12  Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS            34.16   
12  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran            34.16   
14  Josefine Bengtsson  2000  Kristianstads SLS            34.43   
15  Simone Jrgensen  1999  Farum Svmmeklub            34.51   
16  Linna Hgberg  1999  Kristianstads SLS            34.73   
17  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran            34.98   
18  Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsllskap            35.13   
19  Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsllskap            35.34   
20  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon            35.41   
21  Kathrine Pii Frederiksen  2000  Farum Svmmeklub            36.24   
22  Cornelia Forsgren  2000  Simklubben Triton            36.43   
23  Frida Eilertsson  2000  Trelleborg Sim            36.75   
24  Cajsa Lindberg  2000  Simklubben Poseidon            37.05   
25  Hedda Othilie Hagen  1999  Stavanger Sc            37.11   
26  Lo Lindeblad  2000  Vsby Simsllskap            37.26   
27  Alicia Virgili  2000  Vellinge-Nsets Simklubb            38.33   
28  Thea Lindstrm  2000  Simklubben Triton            38.86   
29  Elin Hansen  2000  Simsllskapet Iden            39.73   
30  Margrete Johnsson  1999  SK Poseidon Porsgrunn            39.79   
31  Nicole Olofsson  1999  Malm Kappsimningsklubb            40.74   
32  Julia Johnsson  2000  Hrjedalens Simklubb            40.98   
33  Nora Persson  1999  Ystads Simsllskap            51.58   
Amy Whyte Krenchel  2000  Ume Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 14, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: HT Emballage 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            31.55   
Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsllskap            31.65   
Andrea Helmersen  2001  Lambertseter Svmmeklubb            33.14   
Moa Nilsson  2001  Helsingborgs Simsllskap            33.23   
Agnes Cato  2001  Osby Simsllskap