Tulokset LH-Games 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
LH-Games 2015 |
|
Utskriftsdatum |
26 juni 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
16:40 |
|
|
Arrangör |
Helsingborg S & Landskrona S |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 juni 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Petör |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Li Björner Oh |
1998 |
Simklubben Hajen |
|
37.62 |
|
|
|
1:17.74 |
|
2 |
Sanna Westerberg |
1998 |
Karlskrona Simsällskap |
|
36.82 |
|
|
|
1:18.06 |
|
3 |
Hanna Erléus |
1997 |
Karlshamns Simklubb |
|
37.55 |
|
|
|
1:18.38 |
|
4 |
Nathalie Lindh |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
38.68 |
|
|
|
1:22.22 |
|
5 |
Yara Waked |
1998 |
Karlskrona Simsällskap |
|
40.94 |
|
|
|
1:23.15 |
|
6 |
Synnøve Døskeland |
1998 |
Stavanger Sc |
|
40.02 |
|
|
|
1:24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Petör |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Rundblad |
1999 |
Landskrona Simsällskap |
|
34.05 |
|
|
|
1:11.26 |
|
2 |
Emma Persson |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
35.30 |
|
|
|
1:13.06 |
|
3 |
Thea Lindström |
2000 |
Simklubben Triton |
|
38.08 |
|
|
|
1:16.86 |
|
4 |
Ine Marie Andersen |
2000 |
SK Poseidon Porsgrunn |
|
39.04 |
|
|
|
1:18.58 |
|
5 |
Filippa Fridh |
1999 |
Simklubben Triton |
|
38.78 |
|
|
|
1:19.02 |
|
6 |
Marie Hinna |
2000 |
Stavanger Sc |
|
39.37 |
|
|
|
1:19.55 |
|
7 |
Emilia Frederiksen |
2000 |
Trelleborg Sim |
|
40.06 |
|
|
|
1:19.72 |
|
8 |
Tessa Francisca Janssen |
1999 |
Stavanger Sc |
|
39.06 |
|
|
|
1:20.10 |
|
9 |
Cornelia Forsgren |
2000 |
Simklubben Triton |
|
39.14 |
|
|
|
1:20.62 |
|
10 |
Vickie Berg |
2000 |
Simklubben Ran |
|
40.91 |
|
|
|
1:22.92 |
|
11 |
Malin Svensson |
1999 |
Simklubben Hajen |
|
40.69 |
|
|
|
1:23.90 |
|
12 |
Lisa Trangmyr |
2000 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
41.42 |
|
|
|
1:24.73 |
|
13 |
Melinda Andersson |
2000 |
Landskrona Simsällskap |
|
41.94 |
|
|
|
1:25.28 |
|
14 |
Lo Lindeblad |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
41.67 |
|
|
|
1:25.51 |
|
15 |
Serena Gravrogk-Linde |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
42.29 |
|
|
|
1:26.17 |
|
16 |
Belinda Vedlugaite |
2000 |
Klippans Simsällskap |
|
42.63 |
|
|
|
1:26.23 |
|
17 |
Tilda Vesterlund Kocsis |
1999 |
Simklubben Sydsim |
|
42.26 |
|
|
|
1:26.75 |
|
18 |
Julia Johnsson |
2000 |
Härjedalens Simklubb |
|
44.55 |
|
|
|
1:29.80 |
|
19 |
Margrete Johnsson |
1999 |
SK Poseidon Porsgrunn |
|
44.07 |
|
|
|
1:29.87 |
|
20 |
Elina Mattsson |
1999 |
SK Poseidon Porsgrunn |
|
44.84 |
|
|
|
1:33.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Petör |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Björkman |
2001 |
Simklubben Poseidon |
|
37.23 |
|
|
|
1:15.16 |
|
2 |
Natalie Almasi |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
37.15 |
|
|
|
1:15.90 |
|
3 |
Helene Victoria Rosså |
2001 |
Stavanger Sc |
|
37.20 |
|
|
|
1:16.82 |
|
4 |
Lovisa Vesterlund Kocsis |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
37.94 |
|
|
|
1:17.71 |
|
5 |
Matilda Pfeiff |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
37.91 |
|
|
|
1:17.92 |
|
6 |
Elise Christine Romundset |
2002 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
38.97 |
|
|
|
1:17.97 |
|
7 |
Andrea Helmersen |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
37.70 |
|
|
|
1:19.05 |
|
8 |
Edle Irene Vidnes |
2001 |
SK Poseidon Porsgrunn |
|
39.22 |
|
|
|
1:19.31 |
|
9 |
Sara Sällberg |
2001 |
Simklubben Lödde |
|
38.74 |
|
|
|
1:19.34 |
|
10 |
Anna Frisk Garcia |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
39.37 |
|
|
|
1:20.03 |
|
11 |
Linnea Lindgren |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
39.26 |
|
|
|
1:20.20 |
|
12 |
Isabelle Nordlinder |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
38.79 |
|
|
|
1:20.77 |
|
13 |
Andrea Prai |
2001 |
Osby Simsällskap |
|
40.25 |
|
|
|
1:20.87 |
|
14 |
Agnes Cato |
2001 |
Osby Simsällskap |
|
38.03 |
|
|
|
1:20.93 |
|
15 |
Vilde Husö Richardsen |
2002 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
40.38 |
|
|
|
1:22.12 |
|
16 |
Ebba Jälminger |
2002 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
40.98 |
|
|
|
1:22.78 |
|
17 |
Linn Tufvesson |
2001 |
Simklubben Poseidon |
|
41.37 |
|
|
|
1:22.95 |
|
18 |
Felicia Lejox |
2002 |
Simklubben Triton |
|
41.11 |
|
|
|
1:23.45 |
|
19 |
Nellie Briskog |
2001 |
Karlshamns Simklubb |
|
41.14 |
|
|
|
1:23.69 |
|
20 |
Elsa Assarsson |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
41.42 |
|
|
|
1:24.06 |
|
21 |
Vanessa Hübinette |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
41.01 |
|
|
|
1:24.43 |
|
22 |
Anne Rødseth |
2001 |
Stavanger Sc |
|
41.29 |
|
|
|
1:24.62 |
|
23 |
Sara Kjellnäs |
2002 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
40.77 |
|
|
|
1:24.73 |
|
24 |
Emilia Eek |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
40.36 |
|
|
|
1:24.94 |
|
25 |
Ellen Rosdahl |
2002 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
42.18 |
|
|
|
1:25.14 |
|
26 |
Tuva Orre Sandström |
2001 |
Umeå Simsällskap |
|
41.59 |
|
|
|
1:25.61 |
|
27 |
Amanda Önnestam |
2001 |
Simklubben Lödde |
|
42.46 |
|
|
|
1:26.04 |
|
28 |
Hjördis Köhler |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
41.37 |
|
|
|
1:26.07 |
|
28 |
Ida Björkdahl |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
41.37 |
|
|
|
1:26.07 |
|
30 |
Tove Lindén |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
42.84 |
|
|
|
1:26.44 |
|
31 |
Sofia Juliusson |
2002 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
42.41 |
|
|
|
1:27.57 |
|
32 |
Leah Sagadin |
2002 |
Ljungby Simsällskap |
|
43.24 |
|
|
|
1:28.11 |
|
33 |
Tuva Sandström |
2001 |
Umeå Simsällskap |
|
42.65 |
|
|
|
1:28.40 |
|
34 |
Celine Abrahamsen |
2001 |
Stavanger Sc |
|
43.09 |
|
|
|
1:28.81 |
|
35 |
Lisa Drugge |
2001 |
Umeå Simsällskap |
|
43.30 |
|
|
|
1:29.19 |
|
36 |
Sonja Boos |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
42.93 |
|
|
|
1:29.63 |
|
37 |
Emilia Cokalic |
2002 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
44.24 |
|
|
|
1:30.07 |
|
38 |
Julia Frederiksen |
2001 |
Trelleborg Sim |
|
46.60 |
|
|
|
1:34.77 |
|
- |
Emma Cerutti |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Olivia Skog |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Sara Cecilie Leite |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Petör |
|
|
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Petör |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Moa Nyblom |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
47.49 |
|
|
|
1:37.16 |
|
2 |
Siri Lindén |
2005 |
Karlskrona Simsällskap |
|
49.03 |
|
|
|
1:42.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
26 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
16:40 |
|