2022-07-02   07:37:37
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Køge Open - Nordea Cup/Herfølge

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Lb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open Herflge    Udskriftsdato  25 oktober 2008   
  Stvne by  Herflge    Udskriftstidspunkt  13:59   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
 
 
Lb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende 13 r og yngre 
13 r og yngre: Simon Eriksen (1992) 28.11 2006-10-28 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Jhann Heinsson  1995  Svimjisamband Foroya            30.08   
Rasmus Ejby Nyeland  1995  Helsingr Svmmeklub            30.43   
Piet Jon Vidkjr  1995  Swim Team Tstrup            32.07   
Alexander Duus Jensen  1995  Vordingborg Svmme Klub            33.17   
Leif Helbig  1996  Lyngby Svmmeklub            33.54   
Anders Paaske  1995  Kge Svmmeklub            34.10   
Frederik K. Mortensen  1995  Svmmeklubben Triton Ballerup            34.32   
Jakob Klint Axelsen  1996  Lyngby Svmmeklub            34.75   
Mikkel Kahle  1995  Glostrup Svmme Klub VAT            34.84   
10  Frederik Dahl  1995  Hillerd Svmmeklub            34.97   
11  Emil Mller  1995  Svmmeklubben Syd            35.22   
12  Malte Karklinat  1995  Vordingborg Svmme Klub            35.58   
13  Gustav Plum Lykkesfeldt  1996  Gentofte Svmme Klub            36.69   
14  Mathias Pihl  1995  Kge Svmmeklub            36.73   
15  Peter Nilsson  1996  Swim Team Tstrup            36.87   
16  Andreas Sandbirk  1995  Vordingborg Svmme Klub            37.44   
17  Thomas Pastwa  1995  Gentofte Svmme Klub            37.69   
18  Mads Hgborg  1996  Lyngby Svmmeklub            37.91   
19  Gustav Lindecrona  1995  Hvidovre Svmme Klub            39.00   
20  Anton Andersen  1995  Glostrup Svmme Klub VAT            39.61   
21  Jesper Andersen  1995  Vordingborg Svmme Klub            39.73   
22  Lasse Jrgensen  1996  Swim Team Tstrup            40.13   
23  Carl Juel Madsen  1998  Hillerd Svmmeklub            40.78   
24  Peter Huse Gaarde-Hansen  1996  Allerd Svmmeklub SIGMA NS            40.80   
25  Frederik Hst  1996  Hillerd Svmmeklub            40.92   
26  Marcus Heurlin Lunding  1999  Gentofte Svmme Klub            41.00   
27  Oliver H. Andersen  1999  Kalundborg SK            41.16   
28  Jacob Weberg  1997  Allerd Svmmeklub SIGMA NS            41.73   
29  Malthe Vestergaard  1995  Glostrup Svmme Klub VAT            42.23   
30  Daniel Meixner  1997  Holbk Svmme Klub            42.35   
31  Martin Jungersen  1997  Glostrup Svmme Klub VAT            42.53   
32  Tki Joensen  1996  Svimjisamband Foroya            42.56   
33  Tobias Lynggaard Hansen  1997  Svmmeklubben Triton Ballerup            42.57   
34  Johan Mller  1998  Svmmeklubben Triton Ballerup            43.95   
35  Daniel Christian  1998  Farum Svmmeklub            44.49   
36  Jn Arni Hjelm  1997  Svimjisamband Foroya            45.32   
37  Simon Svane  1996  Glostrup Svmme Klub VAT            47.11   
38  Marcus Andersen  1996  Farum Svmmeklub            48.31   
39  Peter Bengtsson  1996  Hvidovre Svmme Klub            48.39   
40  Mads Hauge Srensen  1997  Kge Svmmeklub            49.62   
41  Victor Jensen  1997  Tune I.F. Svmmeafdeling GTI            50.80   
42  Mathias Skafte  1997  Tune I.F. Svmmeafdeling GTI            50.89   
43  Emil Grovn  1998  Farum Svmmeklub            51.92   
44  Felix Burmester  1999  Helsingr Svmmeklub            54.18   
45  Jackie Hartvig Jensen  1997  Greve Svmmeklub GTI            55.03   
46  Jonas Uglebjerg  1997  Kalundborg SK            56.65   
47  William Rmer  1997  Svmmeklubben Triton Ballerup            58.57   
48  Victor Strange Nielsen  1998  Kge Svmmeklub            1:00.48   
49  Carl Filip Ottosen  1998  Greve Svmmeklub GTI            1:02.07   
Jonas Julius Rudbk  1995  Holbk Svmme Klub            DNS   
Sasha Curti  1996  Lyngby Svmmeklub            DNS   
Thomas Porsborg  1998  Kge Svmmeklub            DSQ  Cr ben efter start 
Emil Brohus  1997  Farum Svmmeklub            DSQ  1 hnd i vend v/25m 
Daniel Ladegaard  1996  Svmmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Tyvstart 
Martin Di  1998  Lyngby Svmmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Kge Svmmeklub 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner