Results for Køge Open - Nordea Cup/Herfølge
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 26 oktober 2008 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 11:35 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub |
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
13 år og yngre: Andreas Uldal Juhl (1991) 2:17.01 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Terp | 1995 | Farum Svømmeklub | 36.37 | 1:15.16 | 1:54.60 | 2:32.73 | |||
2 | Andreas Gerlach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 37.20 | 1:16.23 | 1:56.15 | 2:33.19 | |||
3 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 36.81 | 1:16.42 | 1:56.21 | 2:33.43 | |||
4 | Emil Loftheim | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 36.96 | 1:16.87 | 1:56.66 | 2:34.07 | |||
5 | Jonas Himmelstrup | 1995 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 38.09 | 1:18.79 | 2:00.73 | 2:40.14 | |||
6 | Axel Bevort | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 39.69 | 1:22.91 | 2:06.10 | 2:46.56 | |||
7 | Lasse Jørgensen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 39.00 | 1:23.27 | 2:08.32 | 2:48.63 | |||
8 | Simon Rasmussen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 40.18 | 1:22.91 | 2:06.37 | 2:49.28 | |||
9 | Marcus Roldgaard | 1996 | Albertslund IF VAT | 41.10 | 1:23.88 | 2:07.80 | 2:50.37 | |||
10 | Asbjørn Garne | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 39.02 | 1:22.11 | 2:06.89 | 2:50.51 | |||
11 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | Albertslund IF VAT | 39.46 | 1:22.56 | 2:07.03 | 2:50.66 | |||
12 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 42.60 | 1:27.20 | 2:12.65 | 2:55.59 | |||
13 | Mathias Gøtke | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 42.27 | 1:27.43 | 2:13.11 | 2:57.51 | |||
14 | Maxemillian Pedersen | 1996 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 43.32 | 1:29.86 | 2:16.32 | 2:59.50 | |||
15 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 42.64 | 1:28.64 | 2:15.19 | 2:59.65 | |||
16 | Jannick Kristensen | 1995 | Glostrup Svømme Klub VAT | 42.89 | 1:28.67 | 2:16.19 | 2:59.94 | |||
17 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 43.57 | 1:30.41 | 2:16.50 | 3:00.32 | |||
18 | Martin Zilmer | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 44.58 | 1:31.11 | 2:17.33 | 3:00.49 | |||
19 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 43.23 | 1:29.51 | 2:16.75 | 3:01.60 | |||
20 | Frederik Høst | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 44.43 | 1:31.29 | 2:18.25 | 3:03.51 | |||
21 | Benjamin Stryhn Tollundga | 1996 | Swim Team Tåstrup | 42.89 | 1:30.23 | 2:17.88 | 3:03.72 | |||
22 | Robin Thorsen | 1996 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 44.44 | 1:30.77 | 2:18.14 | 3:05.41 | |||
23 | Mads Larsen | 1995 | Greve Svømmeklub GTI | 45.26 | 1:34.00 | 2:21.97 | 3:06.72 | |||
24 | Simon Svane | 1996 | Glostrup Svømme Klub VAT | 46.15 | 1:36.39 | 2:27.27 | 3:14.20 | |||
25 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 46.03 | 1:36.06 | 2:26.91 | 3:15.43 | |||
26 | Kristian Madsen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 VAT | 47.05 | 1:37.75 | 2:28.29 | 3:15.74 | |||
27 | Lukas Andersen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 48.31 | 1:38.61 | 2:29.47 | 3:17.51 | |||
28 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 49.67 | 1:47.89 | 2:48.36 | 3:46.19 | |||
29 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 53.46 | 1:53.42 | 2:54.25 | 3:51.56 | |||
30 | Andreas I. Jensen | 1996 | Greve Svømmeklub GTI | 58.96 | 2:06.66 | 3:14.14 | 4:15.67 | |||
- | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | DNS | ||||||
- | Asbjørn Munk | 1995 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nikolas Thuesen | 1996 | Farum Svømmeklub | DSQ | Svøm på maven e 150m | |||||
- | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Svøm på maven v/75m | |||||
- | Mathias Hansen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 VAT | DSQ | Svøm på maven v/175m | |||||
- | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | DSQ | Svøm på maven v/50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Køge Svømmeklub |