Tulokset Danske Ã…rgangsmesterskaber gr. 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Fredag 13.00
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Årgangsmesterskab Gr. 1 | Udskriftsdato | 16 januar 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 januar 2015 |
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 665 | 1:04.04 | 2:11.85 | 3:21.06 | 4:28.61 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Louise Bach Andersen | 2001 | 663 | 1:04.75 | 2:13.21 | 3:21.11 | 4:28.94 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 641 | 1:04.01 | 2:13.61 | 3:23.35 | 4:31.88 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Brandt | 2001 | 619 | 1:06.02 | 2:15.25 | 3:25.85 | 4:35.16 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Sarah Missing | 2001 | 617 | 1:05.73 | 2:15.67 | 3:25.97 | 4:35.45 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 613 | 1:04.93 | 2:15.25 | 3:25.73 | 4:35.98 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Kajsa Gregersen | 2001 | 611 | 1:04.81 | 2:15.01 | 3:26.48 | 4:36.27 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Anne Føyn | 2002 | 608 | 1:05.60 | 2:15.55 | 3:26.65 | 4:36.82 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 601 | 1:05.40 | 2:15.35 | 3:26.66 | 4:37.77 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Andrea Paaske | 2001 | 597 | 1:05.54 | 2:16.12 | 3:27.36 | 4:38.46 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Thyra Jørgensen | 2002 | 586 | 1:04.58 | 2:14.21 | 3:25.75 | 4:40.19 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
12 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 583 | 1:06.18 | 2:16.19 | 3:27.89 | 4:40.64 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
13 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 580 | 1:07.01 | 2:17.85 | 3:30.21 | 4:41.07 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Sofie Nielsen | 2001 | 577 | 1:08.99 | 2:20.00 | 3:31.41 | 4:41.54 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ellen Nielsen | 2001 | 573 | 1:06.38 | 2:17.14 | 3:30.16 | 4:42.20 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Frederikke Petri | 2001 | 569 | 1:07.30 | 2:19.07 | 3:30.98 | 4:42.94 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 567 | 1:06.87 | 2:18.04 | 3:30.53 | 4:43.31 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 567 | 1:08.70 | 2:20.71 | 3:33.20 | 4:43.34 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 565 | 1:08.90 | 2:20.21 | 3:31.37 | 4:43.66 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Iben Bak | 2001 | 563 | 1:08.04 | 2:20.37 | 3:32.52 | 4:43.90 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Clara Neumann | 2001 | 562 | 1:07.86 | 2:20.03 | 3:32.93 | 4:44.07 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
22 | Zoe Henningsen | 2001 | 559 | 1:08.27 | 2:20.82 | 3:33.08 | 4:44.61 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
23 | Julie Gadgaard | 2001 | 553 | 1:08.68 | 2:21.34 | 3:33.64 | 4:45.55 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Josefine Due Christensen | 2001 | 552 | 1:08.47 | 2:21.68 | 3:35.55 | 4:45.73 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mille Graasbøll | 2002 | 550 | 1:08.60 | 2:21.81 | 3:35.26 | 4:46.11 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
26 | Alberte Mammen | 2001 | 546 | 1:07.03 | 2:19.85 | 3:33.68 | 4:46.78 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
27 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 545 | 1:08.94 | 2:21.14 | 3:34.10 | 4:46.98 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
28 | Camille Erichsen | 2001 | 535 | 1:08.86 | 2:21.44 | 3:35.01 | 4:48.80 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
29 | Julie Stampe | 2002 | 528 | 1:09.47 | 2:23.65 | 3:37.76 | 4:50.07 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
30 | Line Johannsen | 2001 | 527 | 1:08.82 | 2:22.97 | 3:36.98 | 4:50.21 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 526 | 1:11.55 | 2:26.16 | 3:39.94 | 4:50.43 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Signe Fich Hansen | 2002 | 522 | 1:09.65 | 2:23.13 | 3:37.08 | 4:51.11 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
33 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 519 | 1:08.72 | 2:22.93 | 3:37.35 | 4:51.67 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 511 | 1:10.58 | 2:26.69 | 3:40.62 | 4:53.19 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
35 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 509 | 1:09.59 | 2:24.69 | 3:39.83 | 4:53.59 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
36 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | 508 | 1:11.03 | 2:25.74 | 3:40.25 | 4:53.86 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
37 | Mathilde Laugesen | 2001 | 505 | 1:10.02 | 2:25.20 | 3:40.55 | 4:54.33 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
38 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 505 | 1:10.59 | 2:25.75 | 3:40.51 | 4:54.40 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
39 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 502 | 1:10.44 | 2:25.22 | 3:40.76 | 4:54.92 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
40 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 498 | 1:11.67 | 2:27.85 | 3:43.42 | 4:55.69 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
41 | Thea Blomsterberg | 2002 | 495 | 1:11.29 | 2:27.51 | 3:42.83 | 4:56.33 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
42 | Michelle Mortensen | 2002 | 492 | 1:11.29 | 2:27.09 | 3:43.79 | 4:57.00 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
43 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 487 | 1:10.58 | 2:26.54 | 3:42.06 | 4:57.90 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
44 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 487 | 1:09.94 | 2:25.75 | 3:42.22 | 4:58.02 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
45 | Louise Hvarre | 2001 | 485 | 1:11.00 | 2:27.55 | 3:43.47 | 4:58.36 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
46 | Esther Flø | 2001 | 483 | 1:11.69 | 2:27.47 | 3:43.51 | 4:58.80 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
47 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 474 | 1:11.49 | 2:27.89 | 3:44.10 | 5:00.63 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
48 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 472 | 1:12.61 | 2:30.01 | 3:46.54 | 5:01.17 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
49 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 471 | 1:12.08 | 2:28.76 | 3:45.53 | 5:01.29 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
50 | Anika Hedegaard | 2002 | 469 | 1:12.51 | 2:29.79 | 3:46.73 | 5:01.82 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
51 | Cecilie Grøndal | 2002 | 468 | 1:11.73 | 2:28.81 | 3:45.84 | 5:02.01 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
52 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 466 | 1:12.36 | 2:30.35 | 3:48.74 | 5:02.47 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
53 | Cassandra Hammershøj | 2001 | 465 | 1:10.63 | 2:27.45 | 3:45.30 | 5:02.54 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
54 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 465 | 1:12.09 | 2:29.71 | 3:46.98 | 5:02.57 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
55 | Matilde Weibel | 2002 | 459 | 1:12.29 | 2:29.64 | 3:47.52 | 5:03.95 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
56 | Jannie Eickhardt | 2001 | 458 | 1:12.36 | 2:29.58 | 3:47.49 | 5:04.17 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
57 | Thea Søe Bach | 2002 | 451 | 1:11.98 | 2:29.39 | 3:47.50 | 5:05.63 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
58 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 448 | 1:13.06 | 2:31.87 | 3:48.47 | 5:06.31 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
59 | Anna Andersen | 2001 | 431 | 1:13.33 | 2:31.86 | 3:50.60 | 5:10.40 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
60 | Anna Aarbak Kristoffersen | 2002 | 430 | 1:13.17 | 2:32.21 | 3:51.19 | 5:10.53 | |||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
61 | Emilie Holst Lange | 2002 | 430 | 1:11.95 | 2:30.27 | 3:49.74 | 5:10.54 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
62 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 421 | 1:10.00 | 2:27.39 | 3:49.29 | 5:12.83 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
63 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 421 | 1:14.88 | 2:36.24 | 3:56.73 | 5:12.90 | |||
Næstved IF | ||||||||||
64 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 416 | 1:15.14 | 2:36.26 | 3:55.78 | 5:13.98 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 16 januar 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:33 |