Resultater for Danske Ã…rgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Årgangsmesterskab Gr. 1 | Udskriftsdato | 16 januar 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:23 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 januar 2015 |
Løb 6, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 687 | 28.05 | 59.31 | 1:30.49 | 2:03.00 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marius Møldrup | 1999 | 596 | 29.32 | 1:02.36 | 1:36.10 | 2:08.98 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | 593 | 28.41 | 1:01.21 | 1:35.83 | 2:09.16 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus Carstensen | 1999 | 576 | 29.50 | 1:01.80 | 1:35.10 | 2:10.44 | |||
Ringsted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 551 | 29.60 | 1:02.63 | 1:36.48 | 2:12.37 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anton Borring Andersen | 1999 | 548 | 29.10 | 1:02.66 | 1:36.80 | 2:12.60 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 544 | 29.40 | 1:03.03 | 1:38.12 | 2:12.94 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Johan Joensen | 2000 | 532 | 29.43 | 1:02.65 | 1:37.86 | 2:13.90 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 519 | 29.30 | 1:03.35 | 1:39.10 | 2:15.06 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Andreas Hansen | 2000 | 517 | 29.88 | 1:04.47 | 1:39.06 | 2:15.19 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 515 | 28.44 | 1:01.73 | 1:37.31 | 2:15.39 | |||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
12 | Daniel Sørensen | 1999 | 510 | 30.63 | 1:05.33 | 1:40.42 | 2:15.83 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
13 | Arnas Jefimanka | 1999 | 507 | 30.35 | 1:05.13 | 1:39.86 | 2:16.09 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Oliver Christiansen | 1999 | 507 | 30.27 | 1:04.53 | 1:40.35 | 2:16.11 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 501 | 30.96 | 1:05.44 | 1:41.33 | 2:16.61 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
16 | Frederik Lundgaard | 1999 | 487 | 29.95 | 1:06.29 | 1:42.00 | 2:17.93 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
17 | Magnus Vinjebo | 1999 | 484 | 30.48 | 1:05.19 | 1:40.89 | 2:18.24 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
18 | Jakob Juul | 2000 | 483 | 30.45 | 1:06.16 | 1:42.46 | 2:18.32 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 483 | 29.95 | 1:03.88 | 1:40.28 | 2:18.34 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Felix Burmester | 1999 | 481 | 29.62 | 1:03.87 | 1:40.65 | 2:18.53 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | David Hjort | 2000 | 465 | 30.04 | 1:04.64 | 1:41.05 | 2:20.06 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Christian Andersen | 1999 | 450 | 31.56 | 1:06.68 | 1:43.33 | 2:21.63 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 448 | 32.15 | 1:08.09 | 1:44.31 | 2:21.83 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
24 | Casper Christiansen | 2000 | 442 | 31.62 | 1:06.15 | 1:44.03 | 2:22.49 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
25 | Kasper Jørgensen | 2000 | 437 | 30.28 | 1:05.16 | 1:42.73 | 2:23.03 | |||
Kolding SK | ||||||||||
26 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 433 | 31.56 | 1:07.83 | 1:46.29 | 2:23.44 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
27 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 432 | 31.40 | 1:06.54 | 1:43.40 | 2:23.54 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
28 | Toke Michaelsen | 1999 | 432 | 30.51 | 1:06.45 | 1:44.05 | 2:23.55 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
29 | Gustav Jørgensen | 2000 | 429 | 30.19 | 1:06.01 | 1:44.21 | 2:23.88 | |||
Tårnborg-Vemmelev Svømning | ||||||||||
30 | Emil Hedegaard | 1999 | 424 | 31.72 | 1:07.55 | 1:45.64 | 2:24.47 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
31 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 417 | 31.78 | 1:08.71 | 1:46.71 | 2:25.20 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
32 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 405 | 31.97 | 1:07.85 | 1:45.99 | 2:26.70 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
33 | Jakob Mose | 2000 | 397 | 32.03 | 1:08.50 | 1:47.96 | 2:27.59 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Mads Rishøj | 1999 | 396 | 32.70 | 1:11.10 | 1:50.70 | 2:27.75 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
35 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 396 | 32.61 | 1:10.20 | 1:48.84 | 2:27.82 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
36 | Thor B. Hansen | 2000 | 385 | 32.48 | 1:11.64 | 1:50.58 | 2:29.10 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
37 | Christian Mangaard | 1999 | 385 | 31.47 | 1:10.10 | 1:49.87 | 2:29.12 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
38 | Kristian Torp | 2000 | 381 | 33.47 | 1:11.79 | 1:50.62 | 2:29.72 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
39 | Magnus Lerche | 1999 | 377 | 32.31 | 1:09.70 | 1:50.65 | 2:30.20 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
40 | Martin Szokody | 1999 | 375 | 32.04 | 1:10.18 | 1:50.52 | 2:30.43 | |||
Ringsted Svømmeklub | ||||||||||
41 | Frederik Palmø | 2000 | 373 | 32.57 | 1:09.63 | 1:49.40 | 2:30.70 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
42 | Jens Riisgaard | 2000 | 360 | 34.85 | 1:12.45 | 1:51.51 | 2:32.53 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Mads Sørensen | 2000 | 355 | 33.86 | 1:12.90 | 1:53.78 | 2:33.24 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
44 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 352 | 32.19 | 1:10.09 | 1:50.18 | 2:33.61 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
45 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 334 | 32.91 | 1:11.51 | 1:53.97 | 2:36.45 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
46 | Frederik Presskorn | 2000 | 320 | 34.15 | 1:13.41 | 1:55.95 | 2:38.63 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
47 | Daniel Schytte | 2000 | 257 | 34.40 | 1:13.66 | 1:58.98 | 2:50.53 | |||
Ringsted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 16 januar 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:23 |