Results for Danske Ã…rgangsmesterskaber gr. 1
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Årgangsmesterskab Gr. 1 |
|
Udskriftsdato |
17 januar 2015 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
13:25 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 januar 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
|
714 |
1:00.89 |
2:03.62 |
3:06.71 |
4:10.35 |
15:50.76 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
5:13.90 |
6:17.11 |
7:20.75 |
8:24.72 |
|
|
|
|
|
|
|
9:28.49 |
10:32.48 |
11:36.29 |
12:40.38 |
|
|
|
|
|
|
|
13:44.25 |
14:48.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Andreas Hansen |
2000 |
|
659 |
1:02.85 |
2:07.22 |
3:12.25 |
4:16.38 |
16:16.56 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
5:22.00 |
6:27.40 |
7:32.47 |
8:36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
9:42.42 |
10:48.38 |
11:54.78 |
13:01.17 |
|
|
|
|
|
|
|
14:07.42 |
15:13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lukas Storm |
1999 |
|
655 |
1:00.74 |
2:04.29 |
3:08.58 |
4:13.88 |
16:18.84 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
5:19.44 |
6:25.92 |
7:32.22 |
8:37.85 |
|
|
|
|
|
|
|
9:44.59 |
10:51.41 |
11:58.70 |
13:05.89 |
|
|
|
|
|
|
|
14:12.20 |
15:16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
|
654 |
1:02.42 |
2:07.69 |
3:12.77 |
4:17.34 |
16:18.98 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
5:22.65 |
6:28.04 |
7:33.48 |
8:38.83 |
|
|
|
|
|
|
|
9:44.75 |
10:50.90 |
11:57.20 |
13:03.89 |
|
|
|
|
|
|
|
14:10.38 |
15:16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marius Rasmussen |
1999 |
|
630 |
1:01.85 |
2:07.80 |
3:13.56 |
4:20.15 |
16:31.15 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
|
|
|
5:26.35 |
6:32.81 |
7:39.83 |
8:46.37 |
|
|
|
|
|
|
|
9:52.96 |
10:59.55 |
12:05.79 |
13:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
14:19.44 |
15:26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Valdemar Mariegaard |
1999 |
|
606 |
1:03.17 |
2:09.91 |
3:17.14 |
4:24.95 |
16:44.17 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
5:32.73 |
6:40.18 |
7:48.58 |
8:55.89 |
|
|
|
|
|
|
|
10:02.97 |
11:10.07 |
12:18.43 |
13:25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
14:32.05 |
15:39.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jonas Hørslev Sørensen |
1999 |
|
594 |
1:03.82 |
2:10.25 |
3:17.63 |
4:25.65 |
16:50.83 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
5:34.34 |
6:42.12 |
7:50.38 |
8:58.66 |
|
|
|
|
|
|
|
10:06.87 |
11:14.71 |
12:22.12 |
13:29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
14:37.11 |
15:44.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mads Sørensen |
2000 |
|
575 |
1:04.09 |
2:11.89 |
3:20.45 |
4:28.85 |
17:01.89 |
|
|
O.S.L.F. |
|
|
|
5:38.08 |
6:46.73 |
7:55.13 |
9:02.88 |
|
|
|
|
|
|
|
10:11.36 |
11:20.01 |
12:28.95 |
13:38.36 |
|
|
|
|
|
|
|
14:47.80 |
15:56.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jakob Juul |
2000 |
|
568 |
1:05.38 |
2:13.72 |
3:22.14 |
4:30.93 |
17:06.23 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
5:38.94 |
6:47.62 |
7:56.20 |
9:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
10:14.14 |
11:22.89 |
12:32.00 |
13:41.31 |
|
|
|
|
|
|
|
14:50.95 |
16:00.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Dan Izhar-Larsen |
1999 |
|
552 |
1:02.80 |
2:09.98 |
3:18.10 |
4:26.17 |
17:16.21 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
5:35.05 |
6:43.58 |
7:52.91 |
9:02.52 |
|
|
|
|
|
|
|
10:12.51 |
11:23.90 |
12:33.97 |
13:44.32 |
|
|
|
|
|
|
|
14:55.71 |
16:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
William Lehn-Schiøler |
2000 |
|
546 |
1:04.62 |
2:11.89 |
3:19.94 |
4:28.45 |
17:19.89 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
5:38.25 |
6:47.69 |
7:57.52 |
9:07.58 |
|
|
|
|
|
|
|
10:18.06 |
11:28.61 |
12:39.84 |
13:50.34 |
|
|
|
|
|
|
|
15:01.19 |
16:11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Christian Andersen |
1999 |
|
538 |
1:03.38 |
2:10.76 |
3:18.66 |
4:27.11 |
17:24.72 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
5:36.63 |
6:46.60 |
7:56.52 |
9:07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
10:18.47 |
11:30.19 |
12:41.82 |
13:53.52 |
|
|
|
|
|
|
|
15:04.50 |
16:15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
|
534 |
1:02.79 |
2:10.12 |
3:18.91 |
4:28.71 |
17:27.49 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
5:38.67 |
6:48.32 |
7:58.43 |
9:09.09 |
|
|
|
|
|
|
|
10:19.53 |
11:30.67 |
12:42.55 |
13:54.06 |
|
|
|
|
|
|
|
15:05.71 |
16:17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Benjamin Ørnebjerg Larsen |
2000 |
|
532 |
1:04.51 |
2:12.06 |
3:21.15 |
4:30.37 |
17:29.04 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
5:40.04 |
6:50.67 |
8:01.61 |
9:12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
10:23.72 |
11:34.58 |
12:46.11 |
13:56.78 |
|
|
|
|
|
|
|
15:08.38 |
16:19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Gustav Frydensberg |
1999 |
|
503 |
1:05.65 |
2:16.18 |
3:27.21 |
4:39.50 |
17:48.27 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
5:51.41 |
7:03.36 |
8:15.12 |
9:27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
10:38.97 |
11:51.06 |
13:03.17 |
14:14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
15:26.67 |
16:38.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mikkel Kirkegaard |
1999 |
|
468 |
1:06.72 |
2:18.04 |
3:30.30 |
4:43.24 |
18:14.63 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
5:57.56 |
7:11.13 |
8:23.75 |
9:38.17 |
|
|
|
|
|
|
|
10:52.72 |
12:06.09 |
13:19.16 |
14:32.65 |
|
|
|
|
|
|
|
15:47.36 |
17:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
17 januar 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:25 |
|