Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 11:16 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 1, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik Piger 1 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:01.08 | ||||||
Celia Puggaard | 2003 | 29.92 | 29.92 | |||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 31.02 | 1:00.94 | |||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 30.80 | 1:31.74 | |||||||
Tine Petersen | 2003 | 29.34 | 2:01.08 | |||||||
2 | Gsc Piger 1 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:01.98 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 30.93 | 30.93 | |||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 30.64 | 1:01.57 | |||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 31.69 | 1:33.26 | |||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 28.72 | 2:01.98 | |||||||
3 | A6 Piger | 2003 | A6 | 2:03.91 | ||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 30.78 | 30.78 | |||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 30.93 | 1:01.71 | |||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 31.26 | 1:32.97 | |||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 30.94 | 2:03.91 | |||||||
4 | Gentofte Piger 1 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:06.73 | ||||||
Barbara Blicher | 2003 | 32.71 | 32.71 | |||||||
Molly Ibsen | 2003 | 30.98 | 1:03.69 | |||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 31.67 | 1:35.36 | |||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 31.37 | 2:06.73 | |||||||
5 | Sigma Piger 1 | 2003 | Sigma Swim | 2:07.53 | ||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 32.12 | 32.12 | |||||||
Maria Lund | 2003 | 31.99 | 1:04.11 | |||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 31.54 | 1:35.65 | |||||||
Laura Boutrup | 2003 | 31.88 | 2:07.53 | |||||||
6 | Hovedstaden Piger | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:07.96 | ||||||
Naja Thomsen | 2003 | 32.98 | 32.98 | |||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 31.40 | 1:04.38 | |||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 32.73 | 1:37.11 | |||||||
Clara Carlquist | 2003 | 30.85 | 2:07.96 | |||||||
7 | Vat-Cph Piger 1 | 0 | VAT Copenhagen | 2:09.95 | ||||||
Julie Laugesen | 2003 | 31.64 | 31.64 | |||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 34.29 | 1:05.93 | |||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 31.44 | 1:37.37 | |||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 32.58 | 2:09.95 | |||||||
8 | Køge Piger 1 | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:12.18 | ||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 32.37 | 32.37 | |||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 32.12 | 1:04.49 | |||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 32.61 | 1:37.10 | |||||||
Clara Dreier | 2004 | 35.08 | 2:12.18 | |||||||
9 | Lyngby Piger | 0 | Lyngby Svømmeklub | 2:13.68 | ||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 32.32 | 32.32 | |||||||
Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 31.51 | 1:03.83 | |||||||
Ella Stenholt | 2003 | 34.43 | 1:38.26 | |||||||
Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 35.42 | 2:13.68 | |||||||
10 | Sigma Piger 2 | 2003 | Sigma Swim | 2:14.93 | ||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 33.12 | 33.12 | |||||||
Julie Krog | 2003 | 33.51 | 1:06.63 | |||||||
Mille Pedersen | 2003 | 33.35 | 1:39.98 | |||||||
Ida Poulsen | 2004 | 34.95 | 2:14.93 | |||||||
11 | Gsc Piger 2 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:16.94 | ||||||
Roseline Løkkegaard | 2004 | 33.55 | 33.55 | |||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 33.71 | 1:07.26 | |||||||
Amalie Schou | 2003 | 34.40 | 1:41.66 | |||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 35.28 | 2:16.94 | |||||||
12 | Gentofte Piger 2 | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 2:19.94 | ||||||
Isabella Victoria Nimb | 2004 | 35.42 | 35.42 | |||||||
Clara Toft | 2004 | |||||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | |||||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 2:19.94 | 2:19.94 | |||||||
13 | Gti Piger | 2003 | GTI | 2:21.03 | ||||||
Katja Lorentzen | 2003 | 34.05 | 34.05 | |||||||
Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 36.22 | 1:10.27 | |||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 35.03 | 1:45.30 | |||||||
Esther Hek Hansen | 2004 | 35.73 | 2:21.03 | |||||||
14 | Helsingør Piger Vip-Swags | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 2:21.07 | ||||||
Linnea Hietala | 2004 | 33.45 | 33.45 | |||||||
Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 35.24 | 1:08.69 | |||||||
Cornelia Vâmosi | 2004 | 35.62 | 1:44.31 | |||||||
Emma F. Rouse | 2004 | 36.76 | 2:21.07 | |||||||
15 | Køge Piger 2 | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:21.69 | ||||||
Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 34.17 | 34.17 | |||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 36.35 | 1:10.52 | |||||||
Melina Degner | 2004 | 35.08 | 1:45.60 | |||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 36.09 | 2:21.69 | |||||||
16 | Vat-Cph Piger 2 | 0 | VAT Copenhagen | 2:23.16 | ||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 35.64 | 35.64 | |||||||
Mathilde Mathiesen | 2004 | |||||||||
Caroline Veggerby | 2003 | |||||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | 2:23.16 | 2:23.16 | |||||||
17 | Kvik Piger 2 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:25.91 | ||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 34.98 | 34.98 | |||||||
Alma Heyn Stage | 2004 | 35.02 | 1:10.00 | |||||||
Freya Christensen | 2004 | 38.03 | 1:48.03 | |||||||
Clara Pedersen | 2004 | 37.88 | 2:25.91 | |||||||
18 | Gsc Piger 3 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:30.63 | ||||||
Emma Hansen | 2004 | 36.16 | 36.16 | |||||||
Sophia Bøttger | 2004 | |||||||||
Kaya Rolin | 2003 | |||||||||
Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | 2:30.63 | 2:30.63 | |||||||
19 | Sigma Piger 3 | 2003 | Sigma Swim | 2:31.57 | ||||||
Esmeralda Johansen | 2004 | 38.36 | 38.36 | |||||||
Emma Stoltz | 2004 | 37.79 | 1:16.15 | |||||||
Karla Marie Fæster | 2004 | 38.61 | 1:54.76 | |||||||
Cassandra G. Nygaard | 2003 | 36.81 | 2:31.57 | |||||||
20 | Gsc Piger 4 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:36.59 | ||||||
Line Holm | 2003 | 38.53 | 38.53 | |||||||
Signe Støttrup | 2004 | |||||||||
Julie Becker Sondrup | 2003 | |||||||||
Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | 2:36.59 | 2:36.59 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 11:16 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 11:22 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 2, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Herlev Drenge 1 | 2001 | Herlev Svømning | 1:46.83 | ||||||
Felix Lund | 2001 | 26.19 | 26.19 | |||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 25.94 | 52.13 | |||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 28.26 | 1:20.39 | |||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 26.44 | 1:46.83 | |||||||
2 | Kvik Drenge | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:48.37 | ||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 26.41 | 26.41 | |||||||
Gustav Sidenius | 2001 | 27.01 | 53.42 | |||||||
Ole Damgaard | 2002 | 27.09 | 1:20.51 | |||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 27.86 | 1:48.37 | |||||||
3 | Lyngby Drenge 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 1:49.33 | ||||||
William Textor Broch | 2001 | 26.49 | 26.49 | |||||||
Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 28.16 | 54.65 | |||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 25.83 | 1:20.48 | |||||||
Alfred Højberg | 2002 | 28.85 | 1:49.33 | |||||||
4 | Stv Drenge 1 | 2001 | Swim Team Vestsjælland | 1:49.64 | ||||||
Matthias Hansen | 2001 | 27.88 | 27.88 | |||||||
Frederik S. Løwe | 2001 | 26.94 | 54.82 | |||||||
Jonas Hansen | 2001 | 28.31 | 1:23.13 | |||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 26.51 | 1:49.64 | |||||||
5 | Gsc Drenge 1 | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:50.80 | ||||||
William Christoffersen | 2001 | 26.38 | 26.38 | |||||||
Christian Crone | 2001 | 27.29 | 53.67 | |||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 28.40 | 1:22.07 | |||||||
Oskar Våedal | 2001 | 28.73 | 1:50.80 | |||||||
6 | Helsingør Drenge 1 | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:52.96 | ||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 27.24 | 27.24 | |||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 29.16 | 56.40 | |||||||
William Houen | 2001 | 26.70 | 1:23.10 | |||||||
Johan Bremer Holmgård | 2001 | 29.86 | 1:52.96 | |||||||
7 | Sigma Drenge 1 | 2001 | Sigma Swim | 1:53.40 | ||||||
Mathias Holm | 2001 | 28.85 | 28.85 | |||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 27.63 | 56.48 | |||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 28.52 | 1:25.00 | |||||||
Frederik Røgind | 2001 | 28.40 | 1:53.40 | |||||||
8 | Ringsted Drenge | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:53.53 | ||||||
Anders Nielsen | 2001 | 29.24 | 29.24 | |||||||
Alexander Søgaard | 2002 | 29.91 | 59.15 | |||||||
Mads Jensen | 2001 | 28.02 | 1:27.17 | |||||||
Victor Grandjean | 2001 | 26.36 | 1:53.53 | |||||||
9 | Triton Drenge | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:54.43 | ||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 27.43 | 27.43 | |||||||
Gustav Stjernholm | 2002 | 28.99 | 56.42 | |||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 29.92 | 1:26.34 | |||||||
Magnus Aasberg | 2001 | 28.09 | 1:54.43 | |||||||
10 | Gentofte Drenge | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:55.22 | ||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 29.23 | 29.23 | |||||||
Leo Badaker | 2002 | 27.70 | 56.93 | |||||||
Christoffer Weiss | 2001 | 29.45 | 1:26.38 | |||||||
Carl-Emil Lønborg | 2002 | 28.84 | 1:55.22 | |||||||
11 | Hovedstaden Drenge | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.37 | ||||||
Frederik Riedel Lentz | 2001 | 29.46 | 29.46 | |||||||
Hugin Næs Lave | 2001 | 29.37 | 58.83 | |||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 28.51 | 1:27.34 | |||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 28.03 | 1:55.37 | |||||||
12 | Gti Drenge | 2001 | GTI | 1:55.90 | ||||||
Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 30.74 | 30.74 | |||||||
Mads Enghave | 2002 | 29.87 | 1:00.61 | |||||||
Hans Mølbak Petersen | 2001 | 26.17 | 1:26.78 | |||||||
Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 29.12 | 1:55.90 | |||||||
13 | Vat-Cph Drenge 1 | 0 | VAT Copenhagen | 1:56.06 | ||||||
Alexander Rendlev | 2001 | 28.34 | 28.34 | |||||||
Marcus Munkholm | 2001 | 29.38 | 57.72 | |||||||
William I. Kristiansen | 2001 | 29.77 | 1:27.49 | |||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 28.57 | 1:56.06 | |||||||
14 | Køge C-Drenge | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:56.37 | ||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 29.90 | 29.90 | |||||||
Mathias Luplau | 2001 | 27.25 | 57.15 | |||||||
Mert Kaya | 2001 | 28.71 | 1:25.86 | |||||||
Daniel Hartkopf | 2001 | 30.51 | 1:56.37 | |||||||
15 | Lyngby Drenge 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 1:59.01 | ||||||
Albert Frydensberg | 2001 | 30.38 | 30.38 | |||||||
Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 28.85 | 59.23 | |||||||
Gustav Fabiansen | 2002 | 29.31 | 1:28.54 | |||||||
Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 30.47 | 1:59.01 | |||||||
16 | Sigma Drenge 2 | 2001 | Sigma Swim | 1:59.11 | ||||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 29.36 | 29.36 | |||||||
Sebastian M. Staal | 2002 | 29.45 | 58.81 | |||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 30.88 | 1:29.69 | |||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 29.42 | 1:59.11 | |||||||
17 | Sigma Drenge 3 | 2001 | Sigma Swim | 2:00.94 | ||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 31.15 | 31.15 | |||||||
Jannick Hansen | 2001 | 29.63 | 1:00.78 | |||||||
Victor Arendt Skytte | 2002 | 29.52 | 1:30.30 | |||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 30.64 | 2:00.94 | |||||||
18 | Gsc Drenge 2 | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:05.87 | ||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 31.76 | 31.76 | |||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 32.16 | 1:03.92 | |||||||
Emil Steenberg | 2002 | 32.09 | 1:36.01 | |||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 29.86 | 2:05.87 | |||||||
19 | Gsc Drenge 3 | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:20.79 | ||||||
Oscar Thau | 2002 | 35.05 | 35.05 | |||||||
Mark Brandt | 2002 | 36.18 | 1:11.23 | |||||||
Marcus Hjort | 2003 | 35.40 | 1:46.63 | |||||||
Mark Sumberg | 2002 | 34.16 | 2:20.79 | |||||||
- | Vat-Cph Drenge 2 | 0 | VAT Copenhagen | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 11:22 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 11:37 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.16 | 2:27.92 | 3:46.43 | 5:01.87 | |||
2 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 1:14.25 | 2:31.73 | 3:48.94 | 5:03.59 | |||
3 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:12.95 | 2:31.85 | 3:50.81 | 5:08.99 | |||
4 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:15.15 | 2:34.25 | 3:54.07 | 5:11.71 | |||
5 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.94 | 2:34.69 | 3:55.75 | 5:15.65 | |||
6 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.25 | 2:36.93 | 3:58.27 | 5:17.24 | |||
7 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 1:16.59 | 2:38.06 | 3:58.78 | 5:18.76 | |||
8 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:13.72 | 2:36.79 | 3:59.85 | 5:20.99 | |||
9 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.02 | 2:37.04 | 4:00.50 | 5:21.90 | |||
10 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.88 | 2:40.09 | 4:02.40 | 5:23.84 | |||
11 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:17.18 | 2:41.12 | 4:03.30 | 5:25.37 | |||
12 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.58 | 2:41.80 | 4:06.59 | 5:31.45 | |||
13 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:17.53 | 2:41.31 | 4:07.40 | 5:32.56 | |||
14 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.38 | 2:41.93 | 4:07.47 | 5:32.60 | |||
15 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:15.63 | 2:40.40 | 4:06.52 | 5:33.91 | |||
16 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:17.02 | 2:43.77 | 4:10.57 | 5:33.99 | |||
17 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:17.74 | 2:42.79 | 4:09.78 | 5:36.78 | |||
18 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:22.36 | 2:52.49 | 4:22.10 | 5:51.22 | |||
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.80 | 2:48.27 | 4:13.40 | 5:33.91 | |||
2 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.58 | 2:46.33 | 4:12.66 | 5:34.07 | |||
3 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:21.41 | 2:48.97 | 4:15.93 | 5:39.16 | |||
4 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:20.98 | 2:48.90 | 4:15.91 | 5:39.50 | |||
5 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 1:22.79 | 2:55.51 | 4:29.21 | 5:57.64 | |||
6 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:30.48 | 3:04.97 | 4:40.17 | 6:09.68 | |||
7 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:25.50 | 3:02.39 | 4:37.92 | 6:10.23 | |||
8 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:25.98 | 3:03.93 | 4:41.97 | 6:18.08 | |||
9 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:32.18 | 3:10.69 | 4:48.31 | 6:21.91 | |||
10 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 1:30.50 | 3:12.66 | 4:54.00 | 6:35.33 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 11:43 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.65 | 2:12.87 | 3:19.96 | 4:26.05 | |||
2 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.90 | 2:12.23 | 3:21.12 | 4:30.25 | |||
3 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.45 | 2:14.16 | 3:24.59 | 4:33.39 | |||
4 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:03.51 | 2:13.33 | 3:24.47 | 4:34.14 | |||
5 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:04.39 | 2:13.63 | 3:24.65 | 4:36.15 | |||
6 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:04.06 | 2:14.44 | 3:26.25 | 4:37.92 | |||
7 | Mads Jensen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:08.49 | 2:18.14 | 3:28.31 | 4:38.53 | |||
8 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.69 | 2:17.03 | 3:30.01 | 4:42.24 | |||
9 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:09.28 | 2:21.49 | 3:33.94 | 4:44.09 | |||
10 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:06.03 | 2:18.71 | 3:32.54 | 4:45.12 | |||
11 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.64 | 2:21.72 | 3:34.75 | 4:46.25 | |||
12 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.46 | 2:22.35 | 3:35.26 | 4:47.96 | |||
13 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:09.01 | 2:23.18 | 3:36.44 | 4:48.74 | |||
14 | William I. Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 1:07.29 | 2:21.65 | 3:36.87 | 4:48.89 | |||
15 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:09.15 | 2:22.45 | 3:36.79 | 4:49.80 | |||
16 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:07.96 | 2:22.66 | 3:37.16 | 4:49.81 | |||
17 | Hugin Næs Lave | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.22 | 2:25.25 | 3:37.59 | 4:50.08 | |||
18 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.30 | 2:25.39 | 3:39.32 | 4:52.68 | |||
19 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:10.22 | 2:26.46 | 3:41.77 | 4:54.04 | |||
20 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:10.23 | 2:26.64 | 3:44.20 | 5:00.52 | |||
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.14 | 2:14.27 | 3:25.50 | 4:36.15 | |||
2 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:04.80 | 2:14.30 | 3:26.40 | 4:39.27 | |||
3 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.70 | 2:16.14 | 3:29.29 | 4:40.91 | |||
4 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.37 | 2:23.82 | 3:39.04 | 4:51.33 | |||
5 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 1:09.44 | 2:23.02 | 3:39.05 | 4:51.77 | |||
6 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:09.94 | 2:25.38 | 3:41.55 | 4:55.56 | |||
7 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:10.30 | 2:27.09 | 3:44.80 | 4:58.00 | |||
8 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:12.20 | 2:29.12 | 3:46.47 | 5:02.99 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 11:43 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 12:12 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.14 | 1:14.22 | |||||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.67 | 1:14.72 | |||||
3 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.24 | 1:14.88 | |||||
4 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.10 | 1:17.66 | |||||
5 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 34.32 | 1:18.01 | |||||
6 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.40 | 1:18.63 | |||||
7 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.13 | 1:19.48 | |||||
8 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 38.24 | 1:19.58 | |||||
9 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 38.37 | 1:19.79 | |||||
10 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.78 | 1:19.86 | |||||
11 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.56 | 1:19.88 | |||||
12 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.10 | 1:20.57 | |||||
13 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.93 | 1:20.98 | |||||
14 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 38.34 | 1:21.15 | |||||
15 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 37.46 | 1:21.31 | |||||
16 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.62 | 1:21.46 | |||||
17 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.48 | 1:21.79 | |||||
18 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 36.09 | 1:21.81 | |||||
19 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.88 | 1:22.06 | |||||
20 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.42 | 1:22.23 | |||||
21 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 39.01 | 1:22.32 | |||||
22 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.84 | 1:22.96 | |||||
23 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.80 | 1:23.27 | |||||
24 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 39.66 | 1:23.53 | |||||
25 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 40.36 | 1:23.55 | |||||
26 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.85 | 1:23.85 | |||||
27 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.48 | 1:25.58 | |||||
28 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.93 | 1:25.91 | |||||
29 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 40.25 | 1:27.32 | |||||
30 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.52 | 1:27.89 | |||||
31 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.33 | 1:28.03 | |||||
32 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 43.38 | 1:31.71 | |||||
33 | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.32 | 1:31.82 | |||||
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.35 | 1:20.52 | |||||
2 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 37.56 | 1:20.68 | |||||
3 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 38.55 | 1:25.16 | |||||
4 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 40.70 | 1:25.70 | |||||
5 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 40.70 | 1:27.01 | |||||
6 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 41.28 | 1:27.14 | |||||
7 | Ida Poulsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 41.65 | 1:28.27 | |||||
8 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.22 | 1:28.33 | |||||
9 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.61 | 1:28.55 | |||||
10 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 43.87 | 1:28.92 | |||||
11 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 40.75 | 1:29.05 | |||||
12 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 43.12 | 1:29.12 | |||||
13 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.41 | 1:29.29 | |||||
14 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 41.35 | 1:29.30 | |||||
15 | Melina Degner | 2004 | Køge Svømmeklub | 44.45 | 1:29.39 | |||||
16 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 43.97 | 1:29.61 | |||||
17 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:30.23 | ||||||
18 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.04 | 1:30.24 | |||||
19 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.28 | 1:32.34 | |||||
20 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:32.44 | ||||||
21 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 43.72 | 1:32.80 | |||||
22 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.46 | 1:33.16 | |||||
23 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.92 | ||||||
24 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 42.30 | 1:34.18 | |||||
25 | Selma Kobberø | 2004 | Roskilde Svømning | 44.23 | 1:34.46 | |||||
26 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.72 | 1:34.49 | |||||
27 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.36 | 1:34.88 | |||||
28 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 44.35 | 1:35.29 | |||||
29 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 45.07 | 1:35.53 | |||||
30 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 44.46 | 1:36.32 | |||||
31 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:36.38 | ||||||
32 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:36.43 | ||||||
33 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:37.12 | ||||||
34 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 43.51 | 1:37.62 | |||||
35 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 45.99 | 1:40.02 | |||||
36 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:41.67 | ||||||
37 | Sophia Hyldtoft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:42.89 | ||||||
- | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | DNS | ||||||
- | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 12:12 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 12:39 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.65 | 1:02.26 | |||||
2 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 30.32 | 1:05.42 | |||||
3 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 30.45 | 1:07.31 | |||||
4 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.27 | 1:07.84 | |||||
5 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.06 | 1:08.88 | |||||
6 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.99 | 1:08.96 | |||||
7 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.73 | 1:09.56 | |||||
8 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 33.15 | 1:09.74 | |||||
9 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 32.69 | 1:10.28 | |||||
10 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.60 | 1:11.59 | |||||
11 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.41 | 1:11.97 | |||||
12 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 33.06 | 1:12.36 | |||||
13 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 34.59 | 1:12.43 | |||||
14 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 34.22 | 1:12.89 | |||||
15 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 35.14 | 1:13.59 | |||||
16 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 35.78 | 1:13.88 | |||||
17 | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 35.24 | 1:14.09 | |||||
18 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 35.07 | 1:14.36 | |||||
19 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.09 | 1:15.25 | |||||
20 | Emil Mosegaard | 2001 | TVS Tårnborg IF | 35.74 | 1:15.42 | |||||
21 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 34.59 | 1:15.95 | |||||
22 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.74 | 1:16.37 | |||||
23 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 36.52 | 1:18.16 | |||||
- | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | DSQ | ej afslut p ryg 50m | |||||
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 29.70 | 1:07.89 | |||||
2 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 32.27 | 1:10.03 | |||||
3 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.83 | 1:10.82 | |||||
4 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 30.81 | 1:11.99 | |||||
5 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.00 | 1:12.25 | |||||
6 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.87 | 1:12.30 | |||||
7 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.44 | 1:13.23 | |||||
8 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.20 | 1:13.77 | |||||
9 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.36 | 1:14.57 | |||||
10 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 34.52 | 1:14.66 | |||||
11 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.32 | 1:14.94 | |||||
12 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 35.33 | 1:15.56 | |||||
13 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 37.22 | 1:17.02 | |||||
14 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 35.78 | 1:17.11 | |||||
15 | Morten Østergaard | 2002 | Svømmeklubben Laksen | 36.73 | 1:17.39 | |||||
16 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.66 | 1:17.69 | |||||
17 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 36.69 | 1:17.80 | |||||
18 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 35.28 | 1:17.86 | |||||
19 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.99 | 1:17.94 | |||||
20 | Lukas Christensen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.14 | 1:18.08 | |||||
21 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 35.72 | 1:18.56 | |||||
22 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 37.29 | 1:18.70 | |||||
22 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.28 | 1:18.70 | |||||
24 | Nicolai Pagh Petersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 36.14 | 1:19.13 | |||||
25 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.18 | 1:19.52 | |||||
26 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | 37.79 | 1:19.53 | |||||
27 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.89 | 1:19.99 | |||||
28 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.29 | 1:20.14 | |||||
29 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 37.30 | 1:20.21 | |||||
30 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 35.83 | 1:20.64 | |||||
31 | Alfred Klarskov | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.77 | 1:21.98 | |||||
32 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.20 | 1:22.64 | |||||
33 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.62 | 1:25.01 | |||||
- | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | DSQ | ESB v 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 12:39 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 13:04 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.41 | 1:17.71 | 1:58.52 | 2:37.38 | |||
2 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.83 | 1:17.36 | 1:58.79 | 2:38.20 | |||
3 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 36.81 | 1:17.36 | 1:58.53 | 2:38.71 | |||
4 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.65 | 1:17.33 | 1:58.85 | 2:39.08 | |||
5 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 36.69 | 1:18.29 | 2:01.76 | 2:44.58 | |||
6 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 37.85 | 1:19.47 | 2:02.39 | 2:45.87 | |||
7 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.24 | 1:20.08 | 2:04.02 | 2:47.96 | |||
8 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 39.87 | 1:22.37 | 2:06.42 | 2:48.84 | |||
9 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 39.82 | 1:22.02 | 2:05.69 | 2:49.91 | |||
10 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.25 | 1:24.49 | 2:08.41 | 2:50.81 | |||
11 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 40.83 | 1:25.26 | 2:09.09 | 2:51.79 | |||
12 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 40.68 | 1:25.12 | 2:09.83 | 2:52.09 | |||
13 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 40.67 | 1:24.40 | 2:09.49 | 2:52.62 | |||
14 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.62 | 1:23.75 | 2:08.95 | 2:52.84 | |||
15 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 41.12 | 1:24.94 | 2:10.09 | 2:54.66 | |||
16 | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.72 | 1:26.56 | 2:11.27 | 2:54.96 | |||
17 | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 41.58 | 1:26.94 | 2:11.49 | 2:55.89 | |||
18 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 40.92 | 1:25.03 | 2:10.99 | 2:56.27 | |||
19 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 41.48 | 1:26.34 | 2:11.98 | 2:57.17 | |||
20 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 41.32 | 1:27.08 | 2:13.48 | 2:57.82 | |||
21 | Ida Hebeltoft | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.83 | 1:29.11 | 2:14.83 | 2:59.48 | |||
22 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.81 | 1:30.12 | 2:16.68 | 3:00.72 | |||
- | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 40.56 | 1:24.59 | 2:08.94 | 2:50.86 | |||
2 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 42.82 | 1:26.99 | 2:11.18 | 2:53.82 | |||
3 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 41.02 | 1:26.02 | 2:11.47 | 2:54.90 | |||
4 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 42.44 | 1:27.96 | 2:14.37 | 2:57.34 | |||
5 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 43.00 | 1:29.50 | 2:17.42 | 3:04.12 | |||
6 | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 46.53 | 1:35.40 | 2:23.54 | 3:08.48 | |||
7 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.60 | 1:35.22 | 2:24.13 | 3:11.00 | |||
8 | Rosemarie Koch | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.87 | 1:33.46 | 2:23.51 | 3:11.34 | |||
9 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 46.50 | 1:36.15 | 2:24.93 | 3:11.64 | |||
10 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.00 | 1:34.82 | 2:25.34 | 3:11.65 | |||
11 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.99 | 1:36.02 | 2:26.02 | 3:12.55 | |||
12 | Cornelia Vâmosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 46.73 | 1:36.99 | 2:27.35 | 3:14.46 | |||
13 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 46.42 | 1:36.35 | 2:28.00 | 3:16.73 | |||
14 | Selma Kobberø | 2004 | Roskilde Svømning | 46.01 | 1:36.28 | 2:27.67 | 3:17.42 | |||
15 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.23 | 1:38.50 | 2:29.87 | 3:17.94 | |||
16 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.27 | 1:40.14 | 2:30.82 | 3:18.96 | |||
17 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 45.79 | 1:35.40 | 2:24.88 | 3:23.23 | |||
18 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:54.78 | 1:55.75 | 2:02.96 | 3:24.02 | |||
19 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 48.00 | 1:41.36 | 2:34.13 | 3:26.50 | |||
- | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | EFB v125m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 13:04 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 13:24 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.19 | 1:02.31 | 1:35.64 | 2:09.08 | |||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 31.50 | 1:06.78 | 1:42.50 | 2:18.03 | |||
3 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.84 | 1:08.55 | 1:45.44 | 2:22.14 | |||
4 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.44 | 1:10.31 | 1:46.82 | 2:22.92 | |||
5 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.47 | 1:11.61 | 1:48.68 | 2:25.24 | |||
6 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.71 | 1:11.03 | 1:48.48 | 2:25.25 | |||
7 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 33.88 | 1:11.19 | 1:49.64 | 2:25.39 | |||
8 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 35.02 | 1:13.50 | 1:52.98 | 2:27.75 | |||
9 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 35.50 | 1:13.97 | 1:51.41 | 2:27.90 | |||
10 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.29 | 1:12.95 | 1:51.21 | 2:29.05 | |||
11 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.39 | 1:13.39 | 1:52.24 | 2:29.38 | |||
12 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.22 | 1:13.81 | 1:52.10 | 2:29.45 | |||
13 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 34.74 | 1:13.27 | 1:52.14 | 2:29.51 | |||
14 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 34.92 | 1:13.59 | 1:52.61 | 2:30.71 | |||
15 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.55 | 1:14.96 | 1:54.48 | 2:33.19 | |||
16 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.41 | 1:16.38 | 1:55.48 | 2:33.31 | |||
17 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.22 | 1:15.72 | 1:55.01 | 2:33.41 | |||
18 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.61 | 1:15.78 | 1:55.53 | 2:33.50 | |||
19 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 36.16 | 1:14.78 | 1:54.89 | 2:33.59 | |||
20 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 36.70 | 1:16.05 | 1:55.61 | 2:33.67 | |||
21 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.79 | 1:16.49 | 1:56.77 | 2:34.06 | |||
22 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 37.22 | 1:16.65 | 1:56.26 | 2:35.41 | |||
23 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.39 | 1:15.36 | 1:57.30 | 2:35.92 | |||
24 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 36.37 | 1:16.31 | 2:37.91 | ||||
25 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 36.41 | 1:16.79 | 1:58.08 | 2:38.22 | |||
26 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 36.50 | 1:15.87 | 1:56.93 | 2:38.28 | |||
27 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 37.12 | 1:16.55 | 1:58.64 | 2:38.50 | |||
- | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | ej berør v 25m | |||||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 31.63 | 1:06.44 | 1:41.98 | 2:17.89 | |||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.01 | 1:09.88 | 1:48.28 | 2:25.44 | |||
3 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.11 | 1:14.36 | 1:54.02 | 2:32.66 | |||
4 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.04 | 1:15.32 | 1:54.63 | 2:33.18 | |||
5 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.62 | 1:15.58 | 1:55.27 | 2:33.24 | |||
6 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.13 | 1:14.11 | 1:54.80 | 2:34.12 | |||
7 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.72 | 1:16.24 | 1:56.44 | 2:34.97 | |||
8 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 37.43 | 1:16.51 | 1:56.75 | 2:35.85 | |||
9 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.93 | 1:16.45 | 1:55.86 | 2:36.08 | |||
10 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 36.63 | 1:16.89 | 1:57.53 | 2:37.57 | |||
11 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 37.44 | 1:17.85 | 1:58.29 | 2:38.48 | |||
12 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 38.95 | 1:20.27 | 2:02.09 | 2:40.90 | |||
13 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 39.32 | 1:20.66 | 2:02.13 | 2:42.36 | |||
14 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 38.52 | 1:22.16 | 2:06.01 | 2:44.55 | |||
15 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.82 | 1:20.19 | 2:02.89 | 2:44.75 | |||
16 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.36 | 1:22.33 | 2:04.27 | 2:44.89 | |||
17 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 40.03 | 1:23.27 | 2:05.90 | 2:45.56 | |||
18 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.22 | 1:22.19 | 2:05.66 | 2:47.47 | |||
- | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 13:24 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 14:12 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.45 | 1:11.13 | |||||
2 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.56 | 1:12.66 | |||||
3 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.68 | 1:19.06 | |||||
4 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 35.07 | 1:19.22 | |||||
5 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 37.24 | 1:19.78 | |||||
6 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.27 | 1:20.77 | |||||
7 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.76 | 1:21.45 | |||||
8 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.51 | 1:21.75 | |||||
9 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.56 | 1:22.22 | |||||
10 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.31 | 1:22.31 | |||||
11 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.50 | 1:23.58 | |||||
12 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.19 | 1:23.62 | |||||
13 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 39.52 | 1:23.85 | |||||
14 | Katja Lorentzen | 2003 | Greve Svømmeklub | 38.48 | 1:25.35 | |||||
15 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.99 | 1:26.19 | |||||
16 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.14 | 1:26.91 | |||||
17 | Ida Hebeltoft | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.24 | 1:29.34 | |||||
18 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 41.15 | 1:30.37 | |||||
19 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 41.43 | 1:30.70 | |||||
20 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.09 | 1:31.79 | |||||
- | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | armfrem u/vand v/25m | |||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.12 | 1:17.67 | |||||
2 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 38.12 | 1:24.37 | |||||
3 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 40.58 | 1:28.58 | |||||
4 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 40.25 | 1:31.25 | |||||
5 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.32 | 1:31.43 | |||||
6 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 41.65 | 1:31.99 | |||||
7 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.85 | 1:34.31 | |||||
8 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 41.59 | 1:35.36 | |||||
9 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.83 | 1:35.40 | |||||
10 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.06 | 1:36.94 | |||||
11 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.28 | 1:40.44 | |||||
12 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.75 | 1:40.74 | |||||
13 | Esther Hek Hansen | 2004 | Ishøj Svømme Klub | 46.71 | 1:40.90 | |||||
14 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 46.74 | 1:46.64 | |||||
- | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ESB v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 14:12 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 14:12 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 28.12 | 1:00.73 | |||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 29.01 | 1:02.94 | |||||
3 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.69 | 1:06.17 | |||||
4 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.39 | 1:06.52 | |||||
5 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.42 | 1:06.85 | |||||
6 | Mads Jensen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 32.09 | 1:07.71 | |||||
7 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.33 | 1:08.22 | |||||
8 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.48 | 1:08.39 | |||||
9 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.56 | 1:09.94 | |||||
10 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 32.26 | 1:10.14 | |||||
11 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 32.62 | 1:10.97 | |||||
12 | Emil Mosegaard | 2001 | TVS Tårnborg IF | 32.68 | 1:11.25 | |||||
13 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.33 | 1:12.32 | |||||
14 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 34.19 | 1:12.56 | |||||
15 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 34.23 | 1:12.65 | |||||
16 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 33.97 | 1:12.82 | |||||
17 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 34.30 | 1:13.72 | |||||
18 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.26 | 1:14.26 | |||||
19 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 34.49 | 1:14.29 | |||||
20 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 34.53 | 1:14.35 | |||||
21 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.62 | 1:14.50 | |||||
22 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.77 | 1:14.55 | |||||
23 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 34.73 | 1:16.09 | |||||
24 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 34.98 | 1:16.88 | |||||
25 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 36.76 | 1:21.27 | |||||
- | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ESB v/25m | |||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 29.88 | 1:05.13 | |||||
2 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.20 | 1:08.12 | |||||
3 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.83 | 1:09.86 | |||||
4 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.82 | 1:11.21 | |||||
5 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 32.92 | 1:11.32 | |||||
6 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 33.06 | 1:13.08 | |||||
7 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 33.86 | 1:14.60 | |||||
8 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.40 | 1:15.55 | |||||
9 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.50 | 1:16.52 | |||||
10 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.66 | 1:16.81 | |||||
11 | Nicolai Pagh Petersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 35.12 | 1:17.57 | |||||
12 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.21 | 1:18.01 | |||||
13 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 35.57 | 1:18.38 | |||||
14 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.45 | 1:18.96 | |||||
15 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 34.64 | 1:19.03 | |||||
16 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 35.94 | 1:20.03 | |||||
17 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.72 | 1:20.55 | |||||
18 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.01 | 1:20.80 | |||||
19 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.55 | 1:21.39 | |||||
20 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 36.85 | 1:21.66 | |||||
21 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.17 | 1:22.31 | |||||
22 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 37.48 | 1:22.62 | |||||
23 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.96 | 1:32.76 | |||||
- | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 14:12 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 14:55 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 40.92 | 1:26.90 | 2:13.68 | 2:58.06 | |||
2 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 41.79 | 1:28.44 | 2:14.52 | 2:59.34 | |||
3 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 42.04 | 1:28.56 | 2:15.54 | 3:00.44 | |||
4 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 40.80 | 1:26.75 | 2:14.60 | 3:00.46 | |||
5 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.55 | 1:28.83 | 2:16.39 | 3:04.03 | |||
6 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.03 | 1:28.05 | 2:16.47 | 3:04.81 | |||
7 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 43.09 | 1:30.16 | 2:17.21 | 3:05.46 | |||
8 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 42.98 | 1:31.03 | 2:20.44 | 3:07.72 | |||
9 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 42.51 | 1:30.43 | 2:19.50 | 3:09.26 | |||
10 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 42.83 | 1:31.62 | 2:20.87 | 3:09.85 | |||
11 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 44.45 | 1:33.83 | 2:23.03 | 3:12.31 | |||
12 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.18 | 1:33.30 | 2:23.10 | 3:12.71 | |||
13 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.14 | 1:33.71 | 2:24.04 | 3:13.54 | |||
14 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 44.78 | 1:34.20 | 2:24.70 | 3:14.51 | |||
15 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.34 | 1:33.98 | 2:24.77 | 3:14.56 | |||
16 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 43.35 | 1:34.12 | 2:26.01 | 3:17.62 | |||
17 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.87 | 1:34.92 | 2:27.71 | 3:18.85 | |||
18 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.93 | 1:37.23 | 2:28.76 | 3:19.87 | |||
19 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 44.69 | 1:36.36 | 2:28.79 | 3:21.79 | |||
20 | Camille Svarre | 2003 | Roskilde Svømning | 45.30 | 1:37.06 | 2:29.78 | 3:22.07 | |||
21 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 46.63 | 1:38.90 | 2:32.27 | 3:25.12 | |||
22 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.04 | 1:39.64 | 2:32.52 | 3:25.25 | |||
23 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 45.58 | 1:37.95 | 2:32.41 | 3:25.39 | |||
24 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 47.28 | 1:39.82 | 2:33.31 | 3:25.55 | |||
25 | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.01 | 1:40.27 | 2:33.14 | 3:25.83 | |||
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 43.55 | 1:32.25 | 2:21.81 | 3:10.89 | |||
2 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 43.92 | 1:33.29 | 2:23.59 | 3:15.45 | |||
3 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 45.95 | 1:36.19 | 2:28.09 | 3:20.86 | |||
4 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.85 | 1:35.92 | 2:29.66 | 3:21.19 | |||
5 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.33 | 1:36.44 | 2:29.49 | 3:23.86 | |||
6 | Freja Møller | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 46.87 | 1:38.88 | 2:31.99 | 3:24.95 | |||
7 | Clara Sass Husum | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 48.67 | 1:41.65 | 2:36.23 | 3:29.56 | |||
8 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 48.12 | 1:42.84 | 2:38.38 | 3:31.77 | |||
9 | Melina Degner | 2004 | Køge Svømmeklub | 49.18 | 1:43.34 | 2:38.18 | 3:32.23 | |||
10 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 47.63 | 1:41.03 | 2:37.71 | 3:33.93 | |||
11 | Ida Poulsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 49.90 | 1:45.25 | 2:40.58 | 3:35.18 | |||
12 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.45 | 1:44.97 | 2:41.13 | 3:35.35 | |||
13 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.52 | 1:45.53 | 2:41.01 | 3:36.04 | |||
14 | Selma Kobberø | 2004 | Roskilde Svømning | 49.90 | 1:45.05 | 2:42.44 | 3:38.73 | |||
15 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.47 | 1:48.88 | 2:46.05 | 3:39.94 | |||
16 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 50.81 | 1:46.77 | 2:44.35 | 3:40.12 | |||
17 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 51.85 | 1:49.50 | 2:45.10 | 3:40.49 | |||
18 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.65 | 1:47.54 | 2:45.98 | 3:41.21 | |||
19 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.37 | 1:48.08 | 2:47.36 | 3:44.17 | |||
20 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.40 | 1:49.95 | 2:48.23 | 3:45.99 | |||
21 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.80 | 1:50.57 | 2:50.78 | 3:47.34 | |||
22 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 51.96 | 1:50.10 | 2:50.10 | 3:49.52 | |||
23 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 51.58 | 1:51.67 | 2:52.58 | 3:50.67 | |||
24 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.87 | 1:53.74 | 2:53.92 | 3:52.75 | |||
- | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | DNS | ||||||
- | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | DSQ | ESB v. 75m | |||||
- | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | DSQ | ESB v/afslutning | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 14:55 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 15:01 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 33.59 | 1:11.69 | 1:50.63 | 2:29.15 | |||
2 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 35.05 | 1:15.46 | 1:57.02 | 2:38.70 | |||
3 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 36.21 | 1:17.09 | 1:58.84 | 2:40.60 | |||
4 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 37.56 | 1:20.79 | 2:02.37 | 2:45.17 | |||
5 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 38.11 | 1:20.61 | 2:03.89 | 2:46.04 | |||
6 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 38.82 | 1:22.50 | 2:07.12 | 2:53.30 | |||
7 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.91 | 1:24.74 | 2:09.07 | 2:53.41 | |||
8 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.11 | 1:23.90 | 2:09.38 | 2:53.60 | |||
9 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 39.37 | 1:23.96 | 2:09.95 | 2:54.98 | |||
10 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 39.30 | 1:23.24 | 2:09.11 | 2:56.36 | |||
11 | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 39.73 | 1:24.69 | 2:10.64 | 2:56.74 | |||
12 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 39.92 | 1:25.28 | 2:12.12 | 2:59.68 | |||
13 | Jannick Lind | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 39.24 | 1:26.15 | 2:15.38 | 3:04.81 | |||
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 38.26 | 1:18.67 | 2:00.96 | 2:44.09 | |||
2 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 38.03 | 1:20.89 | 2:05.10 | 2:49.51 | |||
3 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 39.45 | 1:23.15 | 2:07.07 | 2:50.84 | |||
4 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 38.93 | 1:22.68 | 2:07.99 | 2:51.35 | |||
5 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.29 | 1:25.48 | 2:11.62 | 2:57.98 | |||
6 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 40.73 | 1:27.12 | 2:14.29 | 3:01.64 | |||
7 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 40.68 | 1:27.10 | 2:15.10 | 3:03.57 | |||
8 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 43.07 | 1:31.54 | 2:20.92 | 3:10.53 | |||
9 | Casper Koch | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.01 | 1:30.57 | 2:20.31 | 3:10.70 | |||
10 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.22 | 1:34.61 | 2:24.74 | 3:14.39 | |||
11 | Elias Rought | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.64 | 1:36.68 | 2:26.91 | 3:17.20 | |||
12 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 44.75 | 1:35.26 | 2:27.71 | 3:19.81 | |||
- | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | DSQ | ESB efter 175 m | |||||
- | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | ESB v. 175 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 15:01 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 15:21 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.72 | 1:04.83 | |||||
2 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.73 | 1:05.66 | |||||
3 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.73 | 1:06.67 | |||||
4 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 32.29 | 1:07.33 | |||||
5 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 32.79 | 1:07.74 | |||||
6 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.26 | 1:08.71 | |||||
7 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.54 | 1:09.24 | |||||
8 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 33.41 | 1:09.34 | |||||
9 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.67 | 1:09.47 | |||||
10 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.63 | 1:09.73 | |||||
11 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.07 | 1:09.84 | |||||
12 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 34.68 | 1:11.20 | |||||
13 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 34.05 | 1:11.23 | |||||
14 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.82 | 1:11.40 | |||||
15 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.60 | 1:11.93 | |||||
16 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 34.62 | 1:12.33 | |||||
17 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 35.42 | 1:12.52 | |||||
18 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.35 | 1:13.59 | |||||
19 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 35.70 | 1:13.63 | |||||
20 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.18 | 1:14.43 | |||||
21 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.30 | 1:15.25 | |||||
22 | Katja Lorentzen | 2003 | Greve Svømmeklub | 36.43 | 1:16.60 | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.70 | 1:12.51 | |||||
2 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.85 | 1:12.68 | |||||
3 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 35.10 | 1:13.82 | |||||
4 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.11 | 1:15.28 | |||||
5 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 36.27 | 1:15.39 | |||||
6 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 35.96 | 1:15.89 | |||||
7 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.85 | 1:15.98 | |||||
8 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 37.70 | 1:17.23 | |||||
9 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 37.39 | 1:17.83 | |||||
10 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.26 | 1:18.18 | |||||
11 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.25 | 1:18.24 | |||||
12 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 38.42 | 1:18.40 | |||||
13 | Ida Poulsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 38.29 | 1:19.46 | |||||
14 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 38.60 | 1:19.74 | |||||
15 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.14 | 1:19.88 | |||||
16 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 38.53 | 1:20.29 | |||||
17 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 38.36 | 1:20.31 | |||||
18 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 39.15 | 1:20.54 | |||||
19 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.73 | 1:20.55 | |||||
20 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.47 | 1:20.58 | |||||
21 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 37.25 | 1:20.98 | |||||
22 | Melina Degner | 2004 | Køge Svømmeklub | 39.13 | 1:21.16 | |||||
23 | Cornelia Vâmosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 38.72 | 1:21.66 | |||||
24 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 39.46 | 1:21.72 | |||||
25 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.93 | 1:21.82 | |||||
26 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 39.58 | 1:22.30 | |||||
27 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 38.59 | 1:22.91 | |||||
28 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 39.40 | 1:23.33 | |||||
29 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.37 | 1:23.60 | |||||
30 | Freya Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.70 | 1:25.00 | |||||
31 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.69 | 1:25.06 | |||||
32 | Sophia Hyldtoft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 41.99 | 1:26.49 | |||||
33 | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 41.59 | 1:27.56 | |||||
34 | Esther Hek Hansen | 2004 | Ishøj Svømme Klub | 41.27 | 1:28.85 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 15:21 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 15:36 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 27.08 | 55.97 | |||||
2 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 27.24 | 56.44 | |||||
3 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 28.05 | 57.58 | |||||
4 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 27.68 | 57.62 | |||||
5 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 27.67 | 58.63 | |||||
6 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 27.93 | 58.79 | |||||
7 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.94 | 59.40 | |||||
8 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 28.76 | 59.84 | |||||
9 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.12 | 1:00.11 | |||||
10 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.73 | 1:00.55 | |||||
11 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.95 | 1:00.68 | |||||
12 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 28.94 | 1:00.76 | |||||
13 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.37 | 1:01.52 | |||||
14 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 29.52 | 1:01.70 | |||||
15 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 29.29 | 1:01.72 | |||||
16 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.26 | 1:01.73 | |||||
17 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 30.10 | 1:02.06 | |||||
18 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 29.77 | 1:02.19 | |||||
19 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 29.89 | 1:03.01 | |||||
20 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.23 | 1:04.60 | |||||
21 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 31.30 | 1:05.22 | |||||
22 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 31.80 | 1:05.74 | |||||
23 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | Vest-Brøndby | 31.25 | 1:06.13 | |||||
24 | Emil Mosegaard | 2001 | TVS Tårnborg IF | 31.75 | 1:06.60 | |||||
- | William I. Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.56 | 59.92 | |||||
2 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 29.56 | 1:00.47 | |||||
3 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.10 | 1:01.61 | |||||
4 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 29.65 | 1:01.99 | |||||
5 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 29.79 | 1:03.02 | |||||
6 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 30.02 | 1:03.26 | |||||
7 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 30.33 | 1:03.71 | |||||
8 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.26 | 1:03.76 | |||||
9 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 30.74 | 1:04.44 | |||||
10 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 30.72 | 1:05.05 | |||||
11 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.96 | 1:05.16 | |||||
12 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 31.42 | 1:05.23 | |||||
13 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.71 | 1:05.29 | |||||
14 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 31.18 | 1:05.81 | |||||
15 | Nicolai Pagh Petersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 32.02 | 1:06.21 | |||||
16 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 31.55 | 1:06.26 | |||||
17 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.39 | 1:07.08 | |||||
18 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 31.99 | 1:07.46 | |||||
19 | Lukas Christensen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.18 | 1:07.77 | |||||
20 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 32.01 | 1:07.90 | |||||
21 | Alfred Klarskov | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.97 | 1:08.99 | |||||
22 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.93 | 1:09.14 | |||||
23 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.38 | 1:09.73 | |||||
24 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 32.77 | 1:10.55 | |||||
25 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 33.96 | 1:10.66 | |||||
26 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.15 | 1:11.09 | |||||
27 | Thor Nielsen | 2002 | Vest-Brøndby | 34.56 | 1:11.71 | |||||
28 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 33.71 | 1:12.41 | |||||
- | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 15:36 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 16:00 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 15, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Kvik Piger 1 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:04.75 | ||||||
Celia Puggaard | 2003 | 37.32 | 1:17.37 | 1:17.37 | ||||||
Caroline Brink | 2003 | 38.01 | 1:21.85 | 2:39.22 | ||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 36.57 | 1:19.15 | 3:58.37 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 31.66 | 1:06.38 | 5:04.75 | ||||||
2 | A6 Piger | 2003 | A6 | 5:11.11 | ||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 37.40 | 1:16.93 | 1:16.93 | ||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 40.77 | 1:26.30 | 2:43.23 | ||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 36.82 | 1:20.19 | 4:03.42 | ||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 31.99 | 1:07.69 | 5:11.11 | ||||||
3 | Gsc Piger 1 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:14.83 | ||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 39.63 | 1:20.51 | 1:20.51 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 41.13 | 1:28.12 | 2:48.63 | ||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 33.80 | 1:12.94 | 4:01.57 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 35.49 | 1:13.26 | 5:14.83 | ||||||
4 | Sigma Piger 1 | 2003 | Sigma Swim | 5:23.11 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 39.29 | 1:19.38 | 1:19.38 | ||||||
Esther Marie Heunicke | 2003 | 40.51 | 1:27.10 | 2:46.48 | ||||||
Laura Boutrup | 2003 | 38.80 | 1:24.71 | 4:11.19 | ||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 34.59 | 1:11.92 | 5:23.11 | ||||||
5 | Gentofte Piger 1 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 5:24.03 | ||||||
Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 38.55 | 1:21.60 | 1:21.60 | ||||||
Barbara Blicher | 2003 | 41.84 | 1:29.42 | 2:51.02 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 38.30 | 1:24.49 | 4:15.51 | ||||||
Molly Ibsen | 2003 | 32.82 | 1:08.52 | 5:24.03 | ||||||
6 | Køge Piger 1 | 2003 | Køge Svømmeklub | 5:25.84 | ||||||
Clara Dreier | 2004 | 40.41 | 1:23.58 | 1:23.58 | ||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 39.77 | 1:24.95 | 2:48.53 | ||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 39.51 | 1:25.50 | 4:14.03 | ||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 34.36 | 1:11.81 | 5:25.84 | ||||||
7 | Hovedstaden Piger | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:26.64 | ||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 42.45 | 1:23.93 | 1:23.93 | ||||||
Hannah Höesch | 2003 | 43.03 | 1:31.40 | 2:55.33 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 37.60 | 1:21.97 | 4:17.30 | ||||||
Clara Carlquist | 2003 | 32.88 | 1:09.34 | 5:26.64 | ||||||
8 | Vat-Cph Piger 1 | 0 | VAT Copenhagen | 5:30.54 | ||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 39.75 | 1:23.15 | 1:23.15 | ||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 45.33 | 1:35.65 | 2:58.80 | ||||||
Julie Laugesen | 2003 | 34.19 | 1:16.23 | 4:15.03 | ||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 35.59 | 1:15.51 | 5:30.54 | ||||||
9 | Lyngby Piger 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 5:36.25 | ||||||
Ella Stenholt | 2003 | 39.10 | 1:20.49 | 1:20.49 | ||||||
Sif Søgaard Fester | 2003 | 43.75 | 1:33.48 | 2:53.97 | ||||||
Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 41.25 | 1:30.66 | 4:24.63 | ||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 33.95 | 1:11.62 | 5:36.25 | ||||||
10 | Sigma Piger 2 | 2003 | Sigma Swim | 5:45.62 | ||||||
Mille Pedersen | 2003 | 39.68 | 1:22.82 | 1:22.82 | ||||||
Julie Krog | 2003 | 44.37 | 1:34.23 | 2:57.05 | ||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 39.79 | 1:27.71 | 4:24.76 | ||||||
Cassandra G. Nygaard | 2003 | 38.03 | 1:20.86 | 5:45.62 | ||||||
11 | Køge Piger 2 | 2003 | Køge Svømmeklub | 5:54.89 | ||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 41.67 | 1:26.64 | 1:26.64 | ||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 44.81 | 1:36.15 | 3:02.79 | ||||||
Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 38.99 | 1:27.24 | 4:30.03 | ||||||
Elisabeth Them Jensen | 2004 | 40.35 | 1:24.86 | 5:54.89 | ||||||
12 | Gsc Piger 2 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 6:00.41 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 38.82 | 1:21.44 | 1:21.44 | ||||||
Amalie Schou | 2003 | 44.90 | 1:35.46 | 2:56.90 | ||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 44.74 | 1:41.73 | 4:38.63 | ||||||
Roseline Løkkegaard | 2004 | 38.87 | 1:21.78 | 6:00.41 | ||||||
13 | Kvik Piger 2 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:09.32 | ||||||
Freya Christensen | 2004 | 45.48 | 1:34.06 | 1:34.06 | ||||||
Clara Pedersen | 2004 | 48.71 | 1:44.74 | 3:18.80 | ||||||
Alma Heyn Stage | 2004 | 39.65 | 2:07.22 | 5:26.02 | ||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 43.30 | 43.30 | 6:09.32 | ||||||
14 | Sigma Piger 3 | 2003 | Sigma Swim | 6:26.30 | ||||||
Esmeralda Johansen | 2004 | 46.82 | 1:37.77 | 1:37.77 | ||||||
Emma Stoltz | 2004 | |||||||||
Ida Poulsen | 2004 | |||||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 6:26.30 | 6:26.30 | |||||||
15 | Gsc Piger 3 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 6:27.66 | ||||||
Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | 47.19 | 1:37.55 | 1:37.55 | ||||||
Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | 49.23 | 1:46.11 | 3:23.66 | ||||||
Julie Becker Sondrup | 2003 | 44.77 | 1:41.26 | 5:04.92 | ||||||
Kaya Rolin | 2003 | 39.06 | 1:22.74 | 6:27.66 | ||||||
16 | Gsc Piger 4 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 6:39.13 | ||||||
Line Holm | 2003 | 50.07 | 1:40.42 | 1:40.42 | ||||||
Sophia Bøttger | 2004 | 51.26 | 1:48.71 | 3:29.13 | ||||||
Signe Støttrup | 2004 | 45.62 | 1:43.59 | 5:12.72 | ||||||
Emma Hansen | 2004 | 40.45 | 1:26.41 | 6:39.13 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 16:00 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 16:24 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 16, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Stv Drenge 1 | 2001 | Swim Team Vestsjælland | 4:23.35 | ||||||
Frederik S. Løwe | 2001 | 33.68 | 1:09.21 | 1:09.21 | ||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 32.23 | 1:08.13 | 2:17.34 | ||||||
Jonas Hansen | 2001 | 30.64 | 1:06.29 | 3:23.63 | ||||||
Matthias Hansen | 2001 | 28.64 | 59.72 | 4:23.35 | ||||||
2 | Herlev Drenge 1 | 2001 | Herlev Svømning | 4:24.09 | ||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 30.95 | 1:03.51 | 1:03.51 | ||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 1:12.62 | 2:16.13 | |||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 32.76 | 1:10.57 | 3:26.70 | ||||||
Felix Lund | 2001 | 27.49 | 57.39 | 4:24.09 | ||||||
3 | Lyngby Drenge 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:35.73 | ||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 31.47 | 1:04.90 | 1:04.90 | ||||||
Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 37.31 | 1:20.33 | 2:25.23 | ||||||
Gustav Fabiansen | 2002 | 33.70 | 1:12.51 | 3:37.74 | ||||||
William Textor Broch | 2001 | 27.59 | 57.99 | 4:35.73 | ||||||
4 | Gsc Drenge 1 | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:39.62 | ||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 33.66 | 1:08.91 | 1:08.91 | ||||||
Oskar Våedal | 2001 | 37.51 | 1:22.56 | 2:31.47 | ||||||
William Christoffersen | 2001 | 29.97 | 1:07.59 | 3:39.06 | ||||||
Christian Crone | 2001 | 28.09 | 1:00.56 | 4:39.62 | ||||||
5 | Gentofte Drenge | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 4:45.77 | ||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 33.43 | 1:08.05 | 1:08.05 | ||||||
Carl-Emil Lønborg | 2002 | 38.47 | 1:21.96 | 2:30.01 | ||||||
Mads Bjørn Andersen | 2001 | 33.87 | 1:14.23 | 3:44.24 | ||||||
Leo Badaker | 2002 | 28.67 | 1:01.53 | 4:45.77 | ||||||
6 | Gti Drenge | 2001 | GTI | 4:47.01 | ||||||
Mads Enghave | 2002 | 37.50 | 1:16.69 | 1:16.69 | ||||||
Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 39.83 | 1:25.11 | 2:41.80 | ||||||
Hans Mølbak Petersen | 2001 | 28.77 | 1:01.79 | 3:43.59 | ||||||
Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 29.34 | 1:03.42 | 4:47.01 | ||||||
7 | Vat-Cph Drenge 1 | 0 | VAT Copenhagen | 4:48.60 | ||||||
Luccas Dam Brenner | 2001 | 34.76 | 1:11.33 | 1:11.33 | ||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 40.07 | 1:25.67 | 2:37.00 | ||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 31.93 | 1:10.48 | 3:47.48 | ||||||
Alexander Rendlev | 2001 | 29.20 | 1:01.12 | 4:48.60 | ||||||
8 | Sigma Drenge 1 | 2001 | Sigma Swim | 4:52.09 | ||||||
Ulrik Blach Petersen | 2001 | 35.05 | 1:11.49 | 1:11.49 | ||||||
Frederik Røgind | 2001 | 38.37 | 1:22.98 | 2:34.47 | ||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 33.36 | 1:13.31 | 3:47.78 | ||||||
Mathias Holm | 2001 | 30.59 | 1:04.31 | 4:52.09 | ||||||
9 | Køge C-Drenge | 2001 | Køge Svømmeklub | 4:55.44 | ||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 36.75 | 1:16.34 | 1:16.34 | ||||||
Daniel Hartkopf | 2001 | 38.15 | 1:22.21 | 2:38.55 | ||||||
Mathias Luplau | 2001 | 32.72 | 1:14.22 | 3:52.77 | ||||||
Mert Kaya | 2001 | 29.86 | 1:02.67 | 4:55.44 | ||||||
10 | Hovedstaden Drenge | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:59.70 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 35.75 | 1:14.51 | 1:14.51 | ||||||
Hugin Næs Lave | 2001 | 39.40 | 1:24.45 | 2:38.96 | ||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 34.16 | 1:15.35 | 3:54.31 | ||||||
Frederik Riedel Lentz | 2001 | 31.20 | 1:05.39 | 4:59.70 | ||||||
11 | Sigma Drenge 2 | 2001 | Sigma Swim | 5:07.12 | ||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 36.52 | 1:14.01 | 1:14.01 | ||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 41.12 | 1:28.63 | 2:42.64 | ||||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 34.93 | 1:18.29 | 4:00.93 | ||||||
Sebastian M. Staal | 2002 | 30.95 | 1:06.19 | 5:07.12 | ||||||
12 | Lyngby Drenge 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 5:07.78 | ||||||
Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 35.74 | 1:14.83 | 1:14.83 | ||||||
Alfred Højberg | 2002 | 41.36 | 1:29.52 | 2:44.35 | ||||||
Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 35.59 | 1:19.11 | 4:03.46 | ||||||
Albert Frydensberg | 2001 | 30.76 | 1:04.32 | 5:07.78 | ||||||
13 | Sigma Drenge 3 | 2001 | Sigma Swim | 5:22.70 | ||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 38.46 | 1:18.00 | 1:18.00 | ||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 44.67 | 1:34.77 | 2:52.77 | ||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 37.87 | 1:24.00 | 4:16.77 | ||||||
Victor Arendt Skytte | 2002 | 31.60 | 1:05.93 | 5:22.70 | ||||||
14 | Gsc Drenge 2 | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:26.27 | ||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 40.04 | 1:25.06 | 1:25.06 | ||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 42.55 | 1:30.89 | 2:55.95 | ||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 37.40 | 1:20.57 | 4:16.52 | ||||||
Emil Steenberg | 2002 | 33.07 | 1:09.75 | 5:26.27 | ||||||
15 | Gsc Drenge 3 | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 6:06.81 | ||||||
Marcus Hjort | 2003 | 44.60 | 1:29.91 | 1:29.91 | ||||||
Oscar Thau | 2002 | 45.30 | 1:35.95 | 3:05.86 | ||||||
Mark Brandt | 2002 | 42.74 | 1:41.94 | 4:47.80 | ||||||
Mark Sumberg | 2002 | 37.81 | 1:19.01 | 6:06.81 | ||||||
- | Kvik Drenge | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | tyvstart | |||||
Ole Damgaard | 2002 | 33.75 | 1:11.14 | |||||||
- | Ringsted Drenge | 2001 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Victor Grandjean | 2001 | 32.53 | 1:07.54 | 1:07.54 | ||||||
Alexander Søgaard | 2002 | 2:27.39 | ||||||||
- | Triton Drenge | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | tyvstart | |||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 33.50 | 1:08.29 | 1:08.29 | ||||||
Gustav Stjernholm | 2002 | 2:29.81 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 16:24 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 10:16 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik Piger 1 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:15.45 | ||||||
Celia Puggaard | 2003 | 34.93 | 34.93 | |||||||
Caroline Brink | 2003 | 37.39 | 1:12.32 | |||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 34.13 | 1:46.45 | |||||||
Tine Petersen | 2003 | 29.00 | 2:15.45 | |||||||
2 | Gsc Piger 1 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:16.03 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 33.75 | 33.75 | |||||||
Amalie Schou | 2003 | 41.23 | 1:14.98 | |||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 30.78 | 1:45.76 | |||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 30.27 | 2:16.03 | |||||||
3 | A6 Piger | 2003 | A6 | 2:17.38 | ||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 35.75 | 35.75 | |||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 36.77 | 1:12.52 | |||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 34.23 | 1:46.75 | |||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 30.63 | 2:17.38 | |||||||
4 | Køge Piger 1 | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:23.13 | ||||||
Clara Dreier | 2004 | 37.96 | 37.96 | |||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 38.52 | 1:16.48 | |||||||
Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 35.32 | 1:51.80 | |||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 31.33 | 2:23.13 | |||||||
5 | Hovedstaden Piger | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.42 | ||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 37.63 | 37.63 | |||||||
Hannah Höesch | 2003 | 42.46 | 1:20.09 | |||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 34.14 | 1:54.23 | |||||||
Clara Carlquist | 2003 | 31.19 | 2:25.42 | |||||||
6 | Sigma Piger 1 | 2003 | Sigma Swim | 2:25.74 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 37.40 | 37.40 | |||||||
Esther Marie Heunicke | 2003 | 39.79 | 1:17.19 | |||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 36.45 | 1:53.64 | |||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 32.10 | 2:25.74 | |||||||
7 | Gentofte Piger 1 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:25.75 | ||||||
Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 37.58 | 37.58 | |||||||
Barbara Blicher | 2003 | 41.24 | 1:18.82 | |||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 35.68 | 1:54.50 | |||||||
Molly Ibsen | 2003 | 31.25 | 2:25.75 | |||||||
8 | Vat-Cph Piger 1 | 0 | VAT Copenhagen | 2:26.60 | ||||||
Julie Laugesen | 2003 | 34.43 | 34.43 | |||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 44.02 | 1:18.45 | |||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 37.13 | 1:55.58 | |||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 31.02 | 2:26.60 | |||||||
9 | Lyngby Piger 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 2:27.52 | ||||||
Ella Stenholt | 2003 | 36.47 | 36.47 | |||||||
Sif Søgaard Fester | 2003 | 42.08 | 1:18.55 | |||||||
Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 36.76 | 1:55.31 | |||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 32.21 | 2:27.52 | |||||||
10 | Sigma Piger 2 | 2003 | Sigma Swim | 2:31.37 | ||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 39.10 | 39.10 | |||||||
Julie Krog | 2003 | 42.02 | 1:21.12 | |||||||
Laura Boutrup | 2003 | 36.03 | 1:57.15 | |||||||
Mille Pedersen | 2003 | 34.22 | 2:31.37 | |||||||
11 | Gsc Piger 2 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:35.04 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 37.36 | 37.36 | |||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 45.20 | 1:22.56 | |||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 37.82 | 2:00.38 | |||||||
Roseline Løkkegaard | 2004 | 34.66 | 2:35.04 | |||||||
12 | Køge Piger 2 | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:37.56 | ||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 39.33 | 39.33 | |||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 44.14 | 1:23.47 | |||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 36.47 | 1:59.94 | |||||||
Elisabeth Them Jensen | 2004 | 37.62 | 2:37.56 | |||||||
13 | Gentofte Piger 2 | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 2:37.94 | ||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 40.05 | 40.05 | |||||||
Clara Toft | 2004 | 45.36 | 1:25.41 | |||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 37.62 | 2:03.03 | |||||||
Isabella Victoria Nimb | 2004 | 34.91 | 2:37.94 | |||||||
14 | Gti Piger | 2003 | GTI | 2:41.06 | ||||||
Katja Lorentzen | 2003 | 37.34 | 37.34 | |||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 47.74 | 1:25.08 | |||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 39.80 | 2:04.88 | |||||||
Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | 36.18 | 2:41.06 | |||||||
15 | Hs Piger | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 2:41.20 | ||||||
Camilla Kaavé | 2003 | 43.29 | 43.29 | |||||||
Elena Westmark Holm | 2003 | 44.04 | 1:27.33 | |||||||
Astrid Thimmer | 2003 | 38.77 | 2:06.10 | |||||||
Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 35.10 | 2:41.20 | |||||||
16 | Kvik Piger 2 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:41.92 | ||||||
Freya Christensen | 2004 | 42.37 | 42.37 | |||||||
Clara Pedersen | 2004 | 46.90 | 1:29.27 | |||||||
Alma Heyn Stage | 2004 | 37.97 | 2:07.24 | |||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 34.68 | 2:41.92 | |||||||
17 | Helsingør Piger Vip-Swags | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 2:42.19 | ||||||
Emma F. Rouse | 2004 | 43.92 | 43.92 | |||||||
Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 44.14 | 1:28.06 | |||||||
Linnea Hietala | 2004 | 38.54 | 2:06.60 | |||||||
Cornelia Vâmosi | 2004 | 35.59 | 2:42.19 | |||||||
18 | Vat-Cph Piger 2 | 0 | VAT Copenhagen | 2:49.51 | ||||||
Mathilde Mathiesen | 2004 | 43.73 | 43.73 | |||||||
Laura L. Hørning | 2004 | 49.26 | 1:32.99 | |||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 43.82 | 2:16.81 | |||||||
Caroline Veggerby | 2003 | 32.70 | 2:49.51 | |||||||
19 | Sigma Piger 3 | 2003 | Sigma Swim | 2:50.36 | ||||||
Ida Poulsen | 2004 | 43.33 | 43.33 | |||||||
Emma Stoltz | 2004 | 47.25 | 1:30.58 | |||||||
Cassandra G. Nygaard | 2003 | 39.21 | 2:09.79 | |||||||
Esmeralda Johansen | 2004 | 40.57 | 2:50.36 | |||||||
20 | Gsc Piger 4 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:51.50 | ||||||
Kaya Rolin | 2003 | 42.62 | 42.62 | |||||||
Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | 48.33 | 1:30.95 | |||||||
Julie Becker Sondrup | 2003 | 43.69 | 2:14.64 | |||||||
Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | 36.86 | 2:51.50 | |||||||
21 | Gsc Piger 3 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:52.23 | ||||||
Line Holm | 2003 | 44.56 | 44.56 | |||||||
Sophia Bøttger | 2004 | 48.20 | 1:32.76 | |||||||
Signe Støttrup | 2004 | 43.47 | 2:16.23 | |||||||
Emma Hansen | 2004 | 36.00 | 2:52.23 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 10:16 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 10:34 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Herlev Drenge 1 | 2001 | Herlev Svømning | 1:58.82 | ||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 29.57 | 29.57 | |||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 33.59 | 1:03.16 | |||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 30.00 | 1:33.16 | |||||||
Felix Lund | 2001 | 25.66 | 1:58.82 | |||||||
2 | Stv Drenge 1 | 2001 | Swim Team Vestsjælland | 1:59.79 | ||||||
Frederik S. Løwe | 2001 | 32.07 | 32.07 | |||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 31.56 | 1:03.63 | |||||||
Jonas Hansen | 2001 | 29.24 | 1:32.87 | |||||||
Matthias Hansen | 2001 | 26.92 | 1:59.79 | |||||||
3 | Lyngby Drenge 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 2:03.00 | ||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 29.47 | 29.47 | |||||||
Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 36.61 | 1:06.08 | |||||||
Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 31.21 | 1:37.29 | |||||||
William Textor Broch | 2001 | 25.71 | 2:03.00 | |||||||
4 | Gsc Drenge 1 | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:03.27 | ||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 31.73 | 31.73 | |||||||
Oskar Våedal | 2001 | 36.35 | 1:08.08 | |||||||
William Christoffersen | 2001 | 28.51 | 1:36.59 | |||||||
Christian Crone | 2001 | 26.68 | 2:03.27 | |||||||
5 | Kvik Drenge | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:03.91 | ||||||
Ole Damgaard | 2002 | 32.19 | 32.19 | |||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 34.08 | 1:06.27 | |||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 30.54 | 1:36.81 | |||||||
Gustav Sidenius | 2001 | 27.10 | 2:03.91 | |||||||
6 | Triton Drenge | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:06.85 | ||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 31.06 | 31.06 | |||||||
Gustav Stjernholm | 2002 | 36.20 | 1:07.26 | |||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 31.24 | 1:38.50 | |||||||
Magnus Aasberg | 2001 | 28.35 | 2:06.85 | |||||||
7 | Sigma Drenge 1 | 2001 | Sigma Swim | 2:08.59 | ||||||
Ulrik Blach Petersen | 2001 | 33.32 | 33.32 | |||||||
Frederik Røgind | 2001 | 36.85 | 1:10.17 | |||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 29.78 | 1:39.95 | |||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 28.64 | 2:08.59 | |||||||
8 | Køge C-Drenge | 2001 | Køge Svømmeklub | 2:09.14 | ||||||
Mathias Luplau | 2001 | 32.50 | 32.50 | |||||||
Daniel Hartkopf | 2001 | 36.51 | 1:09.01 | |||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 32.10 | 1:41.11 | |||||||
Mert Kaya | 2001 | 28.03 | 2:09.14 | |||||||
9 | Helsingør Drenge 1 | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 2:09.56 | ||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 35.19 | 35.19 | |||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 34.03 | 1:09.22 | |||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 30.34 | 1:39.56 | |||||||
Johan Bremer Holmgård | 2001 | 30.00 | 2:09.56 | |||||||
10 | Gentofte Drenge | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:10.05 | ||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 32.87 | 32.87 | |||||||
Carl-Emil Lønborg | 2002 | 36.28 | 1:09.15 | |||||||
Mads Bjørn Andersen | 2001 | 32.83 | 1:41.98 | |||||||
Leo Badaker | 2002 | 28.07 | 2:10.05 | |||||||
11 | Gti Drenge | 2001 | GTI | 2:13.20 | ||||||
Casper Koch | 2002 | 37.88 | 37.88 | |||||||
Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 37.17 | 1:15.05 | |||||||
Hans Mølbak Petersen | 2001 | 28.37 | 1:43.42 | |||||||
Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 29.78 | 2:13.20 | |||||||
12 | Hovedstaden Drenge | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.36 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 34.30 | 34.30 | |||||||
Hugin Næs Lave | 2001 | 39.12 | 1:13.42 | |||||||
Frederik Riedel Lentz | 2001 | 31.25 | 1:44.67 | |||||||
Alfred Klarskov | 2002 | 30.69 | 2:15.36 | |||||||
13 | Sigma Drenge 2 | 2001 | Sigma Swim | 2:17.25 | ||||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 36.36 | 36.36 | |||||||
Sebastian M. Staal | 2002 | 38.75 | 1:15.11 | |||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 33.17 | 1:48.28 | |||||||
Mathias Holm | 2001 | 28.97 | 2:17.25 | |||||||
14 | Lyngby Drenge 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 2:17.53 | ||||||
Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 34.73 | 34.73 | |||||||
Alfred Højberg | 2002 | 40.68 | 1:15.41 | |||||||
Gustav Fabiansen | 2002 | 33.03 | 1:48.44 | |||||||
Albert Frydensberg | 2001 | 29.09 | 2:17.53 | |||||||
15 | Sigma Drenge 3 | 2001 | Sigma Swim | 2:23.82 | ||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 35.95 | 35.95 | |||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 42.42 | 1:18.37 | |||||||
Jannick Hansen | 2001 | 35.56 | 1:53.93 | |||||||
Victor Arendt Skytte | 2002 | 29.89 | 2:23.82 | |||||||
16 | Gsc Drenge 2 | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:24.61 | ||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 38.72 | 38.72 | |||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 40.31 | 1:19.03 | |||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 34.12 | 1:53.15 | |||||||
Emil Steenberg | 2002 | 31.46 | 2:24.61 | |||||||
17 | Gsc Drenge 3 | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:40.62 | ||||||
Marcus Hjort | 2003 | 40.14 | 40.14 | |||||||
Oscar Thau | 2002 | 43.51 | 1:23.65 | |||||||
Mark Brandt | 2002 | 43.26 | 2:06.91 | |||||||
Mark Sumberg | 2002 | 33.71 | 2:40.62 | |||||||
- | Ringsted Drenge | 2001 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Victor Grandjean | 2001 | 30.76 | 30.76 | |||||||
Alexander Søgaard | 2002 | 35.78 | 1:06.54 | |||||||
- | Vat-Cph Drenge 1 | 0 | VAT Copenhagen | DSQ | Tyvstart | |||||
Luccas Dam Brenner | 2001 | 32.42 | 32.42 | |||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 38.85 | 1:11.27 | |||||||
- | Vat-Cph Drenge 2 | 0 | VAT Copenhagen | DSQ | Forkert rækkefølge | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 10:34 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 10:50 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.89 | 1:09.38 | 1:46.67 | 2:22.20 | |||
2 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.82 | 1:09.55 | 1:47.04 | 2:23.18 | |||
3 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.74 | 1:10.78 | 1:49.19 | 2:26.50 | |||
4 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.58 | 1:10.89 | 1:49.16 | 2:27.00 | |||
5 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 33.04 | 1:10.72 | 1:49.60 | 2:27.06 | |||
6 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 34.16 | 1:12.27 | 1:50.38 | 2:27.20 | |||
7 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.38 | 1:11.57 | 1:49.94 | 2:27.98 | |||
8 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 34.52 | 1:13.12 | 1:52.35 | 2:29.94 | |||
9 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.36 | 1:13.46 | 1:53.88 | 2:32.76 | |||
10 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 34.32 | 1:12.99 | 1:54.53 | 2:33.28 | |||
11 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 35.60 | 1:15.33 | 1:54.86 | 2:33.90 | |||
12 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.80 | 1:14.39 | 1:55.21 | 2:33.93 | |||
13 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 35.50 | 1:15.31 | 1:55.78 | 2:35.11 | |||
14 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.81 | 1:14.35 | 1:55.33 | 2:35.20 | |||
15 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.97 | 1:14.86 | 1:55.61 | 2:36.23 | |||
16 | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 35.95 | 1:15.30 | 1:56.45 | 2:36.54 | |||
17 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 35.74 | 1:16.00 | 1:56.76 | 2:36.89 | |||
18 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.09 | 1:16.05 | 1:57.84 | 2:38.20 | |||
19 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 35.46 | 1:16.03 | 1:57.50 | 2:38.44 | |||
20 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.11 | 1:17.46 | 1:59.42 | 2:38.92 | |||
21 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.96 | 1:18.10 | 1:59.46 | 2:39.29 | |||
22 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.34 | 1:17.35 | 2:00.20 | 2:41.00 | |||
23 | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.32 | 1:18.90 | 2:01.84 | 2:43.23 | |||
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.51 | 1:14.61 | 1:55.01 | 2:32.30 | |||
2 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.89 | 1:15.02 | 1:57.62 | 2:38.36 | |||
3 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 36.33 | 1:18.28 | 1:59.40 | 2:40.42 | |||
4 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 38.48 | 1:20.05 | 2:01.85 | 2:40.56 | |||
5 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.64 | 1:19.12 | 2:00.16 | 2:40.68 | |||
6 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 36.87 | 1:18.63 | 2:01.84 | 2:42.40 | |||
7 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.16 | 1:19.89 | 2:03.05 | 2:43.51 | |||
8 | Ida Poulsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 39.21 | 1:20.55 | 2:03.72 | 2:44.61 | |||
9 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.47 | 1:18.28 | 2:03.03 | 2:44.90 | |||
10 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 37.28 | 1:20.30 | 2:04.48 | 2:48.20 | |||
11 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 37.28 | 1:18.76 | 2:04.46 | 2:48.55 | |||
12 | Melina Degner | 2004 | Køge Svømmeklub | 40.16 | 1:24.68 | 2:10.54 | 2:53.40 | |||
13 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.54 | 1:21.56 | 2:09.05 | 2:53.82 | |||
14 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 37.17 | 1:19.77 | 2:06.63 | 2:53.84 | |||
15 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.22 | 1:24.49 | 2:10.70 | 2:54.84 | |||
16 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 39.61 | 1:26.27 | 2:11.92 | 2:55.15 | |||
17 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.34 | 1:24.84 | 2:11.85 | 2:57.44 | |||
18 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.49 | 1:27.55 | 2:13.97 | 2:57.57 | |||
19 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 41.05 | 1:26.07 | 2:13.28 | 2:57.96 | |||
20 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.33 | 1:29.50 | 2:18.20 | 3:05.22 | |||
21 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 41.18 | 1:29.28 | 2:18.84 | 3:07.81 | |||
22 | Selma Kobberø | 2004 | Roskilde Svømning | 41.35 | 1:30.91 | 2:21.16 | 3:09.62 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 10:50 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 11:16 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 28.51 | 1:00.22 | 1:31.32 | 2:01.74 | |||
2 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.63 | 1:00.32 | 1:32.19 | 2:03.27 | |||
3 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 28.60 | 1:00.30 | 1:33.19 | 2:07.28 | |||
4 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 29.66 | 1:02.26 | 1:35.85 | 2:07.47 | |||
5 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.65 | 1:02.09 | 1:35.34 | 2:07.90 | |||
6 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 30.21 | 1:02.71 | 1:36.16 | 2:08.86 | |||
7 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 30.34 | 1:03.30 | 1:36.94 | 2:09.57 | |||
8 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.08 | 1:01.79 | 1:35.99 | 2:09.61 | |||
9 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 28.58 | 1:01.54 | 1:36.27 | 2:09.83 | |||
10 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.96 | 1:03.51 | 1:37.58 | 2:10.10 | |||
11 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 29.60 | 1:03.26 | 1:37.96 | 2:11.60 | |||
12 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 30.27 | 1:03.66 | 1:38.06 | 2:12.30 | |||
13 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 30.39 | 1:03.91 | 1:38.14 | 2:12.46 | |||
14 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.29 | 1:05.46 | 1:39.93 | 2:13.13 | |||
15 | Mads Jensen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 31.82 | 1:05.95 | 1:40.07 | 2:14.06 | |||
16 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.79 | 1:04.91 | 1:40.50 | 2:14.13 | |||
17 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 30.44 | 1:05.36 | 1:40.43 | 2:14.45 | |||
18 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.69 | 1:04.93 | 1:41.12 | 2:16.13 | |||
19 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.65 | 1:03.86 | 1:39.98 | 2:16.18 | |||
20 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 30.99 | 1:06.09 | 1:41.61 | 2:16.62 | |||
21 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 31.59 | 1:05.73 | 1:41.34 | 2:17.50 | |||
21 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.43 | 1:06.74 | 1:42.27 | 2:17.50 | |||
23 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.55 | 1:06.21 | 1:42.85 | 2:17.69 | |||
24 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 31.16 | 1:05.78 | 1:42.58 | 2:17.81 | |||
25 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 32.05 | 1:07.54 | 1:42.96 | 2:17.82 | |||
26 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 30.93 | 1:06.19 | 1:42.47 | 2:18.00 | |||
27 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 31.87 | 1:06.71 | 1:42.47 | 2:18.17 | |||
28 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 31.94 | 1:07.64 | 1:43.67 | 2:18.65 | |||
29 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 30.77 | 1:05.40 | 1:42.26 | 2:18.87 | |||
30 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.60 | 1:06.87 | 1:43.04 | 2:18.88 | |||
31 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 31.26 | 1:06.46 | 1:44.03 | 2:18.95 | |||
32 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.15 | 1:06.47 | 1:43.59 | 2:19.14 | |||
33 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 31.69 | 1:06.52 | 1:43.10 | 2:19.23 | |||
34 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 32.17 | 1:07.94 | 1:43.94 | 2:19.29 | |||
35 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.91 | 1:06.74 | 1:43.29 | 2:19.66 | |||
36 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.81 | 1:06.97 | 1:43.71 | 2:19.73 | |||
37 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.45 | 1:07.96 | 1:45.21 | 2:19.81 | |||
38 | William I. Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 31.73 | 1:08.00 | 1:45.03 | 2:19.98 | |||
39 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 31.41 | 1:06.88 | 1:43.60 | 2:20.53 | |||
40 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 32.21 | 1:08.62 | 1:45.07 | 2:20.63 | |||
41 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.37 | 1:08.23 | 1:45.36 | 2:21.69 | |||
42 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.47 | 1:06.96 | 1:44.74 | 2:21.94 | |||
43 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 33.52 | 1:10.24 | 1:47.48 | 2:22.96 | |||
44 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 33.63 | 1:09.71 | 1:46.61 | 2:23.29 | |||
45 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.16 | 1:09.52 | 1:47.65 | 2:23.62 | |||
46 | Nicolai Pagh Petersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 32.06 | 1:08.66 | 1:47.44 | 2:23.76 | |||
47 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 31.94 | 1:08.85 | 1:46.78 | 2:24.33 | |||
47 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 32.50 | 1:09.70 | 1:47.52 | 2:24.33 | |||
49 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.82 | 1:11.41 | 1:50.22 | 2:25.88 | |||
50 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.72 | 1:09.54 | 1:48.27 | 2:26.35 | |||
51 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.59 | 1:10.13 | 1:48.09 | 2:27.24 | |||
52 | Alfred Klarskov | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.86 | 1:11.28 | 1:50.67 | 2:27.77 | |||
53 | Lukas Christensen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.52 | 1:11.02 | 1:49.90 | 2:27.89 | |||
54 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 32.90 | 1:10.79 | 1:50.21 | 2:28.99 | |||
55 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.17 | 1:12.12 | 1:51.05 | 2:29.42 | |||
56 | Morten Østergaard | 2002 | Svømmeklubben Laksen | 35.51 | 1:15.16 | 1:53.38 | 2:30.18 | |||
57 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 34.18 | 1:12.47 | 1:52.55 | 2:30.31 | |||
58 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.03 | 1:16.96 | 1:58.00 | 2:37.41 | |||
- | Thor Nielsen | 2002 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 11:16 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 11:42 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.96 | 1:12.35 | |||||
2 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.48 | 1:14.28 | |||||
3 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 35.19 | 1:14.33 | |||||
4 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 36.11 | 1:14.42 | |||||
5 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 37.28 | 1:16.86 | |||||
6 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.78 | 1:18.14 | |||||
7 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.52 | 1:18.34 | |||||
8 | Katja Lorentzen | 2003 | Greve Svømmeklub | 38.41 | 1:19.34 | |||||
9 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.26 | 1:19.73 | |||||
10 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 38.86 | 1:19.88 | |||||
11 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 39.28 | 1:19.98 | |||||
12 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 38.92 | 1:20.20 | |||||
13 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.13 | 1:20.39 | |||||
14 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 39.22 | 1:20.90 | |||||
15 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.56 | 1:21.16 | |||||
16 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.03 | 1:21.31 | |||||
17 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 39.74 | 1:21.36 | |||||
18 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.60 | 1:21.77 | |||||
19 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.60 | 1:22.22 | |||||
20 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.99 | 1:22.39 | |||||
21 | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 41.09 | 1:22.79 | |||||
22 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.87 | 1:23.67 | |||||
23 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 42.60 | 1:24.07 | |||||
24 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 40.62 | 1:24.29 | |||||
25 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 42.00 | 1:25.35 | |||||
26 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 41.85 | 1:26.64 | |||||
27 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 43.00 | 1:27.76 | |||||
- | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | EFB v. 50m | |||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 38.25 | 1:19.09 | |||||
2 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 39.35 | 1:21.36 | |||||
3 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.04 | 1:22.19 | |||||
4 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 41.09 | 1:22.95 | |||||
5 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 41.78 | 1:23.17 | |||||
6 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 41.35 | 1:24.81 | |||||
7 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.66 | 1:26.81 | |||||
8 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 42.63 | 1:27.15 | |||||
9 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 42.58 | 1:28.39 | |||||
10 | Freya Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.17 | 1:28.54 | |||||
11 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 43.70 | 1:28.80 | |||||
12 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.31 | 1:28.96 | |||||
13 | Rosemarie Koch | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.26 | 1:29.49 | |||||
14 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.53 | 1:29.52 | |||||
15 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 43.38 | 1:29.68 | |||||
16 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.75 | 1:29.94 | |||||
17 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.43 | 1:30.09 | |||||
18 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 45.35 | 1:30.36 | |||||
19 | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 44.75 | 1:30.41 | |||||
20 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.09 | 1:31.82 | |||||
21 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.41 | 1:32.05 | |||||
22 | Cornelia Vâmosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 45.29 | 1:32.51 | |||||
23 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.84 | 1:32.67 | |||||
24 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.91 | 1:32.78 | |||||
25 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 45.22 | 1:32.82 | |||||
26 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 45.30 | 1:32.98 | |||||
27 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 45.47 | 1:33.87 | |||||
28 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:34.02 | 1:34.02 | |||||
29 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 45.23 | 1:34.44 | |||||
30 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 48.43 | 1:35.79 | |||||
31 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 47.01 | 1:36.19 | |||||
32 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 45.21 | 1:37.36 | |||||
- | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | EFB v/25 m | |||||
- | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | EFB v. 50m | |||||
- | Sophia Hyldtoft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | EFB v/50 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 11:42 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 11:54 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.22 | 1:00.07 | |||||
2 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 32.83 | 1:06.20 | |||||
3 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.01 | 1:06.22 | |||||
4 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 32.40 | 1:06.32 | |||||
5 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.12 | 1:07.81 | |||||
6 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 33.44 | 1:08.50 | |||||
7 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.79 | 1:08.70 | |||||
8 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.90 | 1:09.01 | |||||
9 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 33.82 | 1:09.44 | |||||
10 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 34.60 | 1:10.14 | |||||
11 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.60 | 1:10.42 | |||||
12 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 34.39 | 1:10.97 | |||||
13 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.77 | 1:11.54 | |||||
14 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.07 | 1:11.58 | |||||
15 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.18 | 1:11.83 | |||||
16 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 34.80 | 1:12.14 | |||||
17 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.22 | 1:12.34 | |||||
18 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.39 | 1:12.80 | |||||
18 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.13 | 1:12.80 | |||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 30.63 | 1:04.09 | |||||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.35 | 1:08.07 | |||||
3 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.86 | 1:09.39 | |||||
4 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.34 | 1:10.41 | |||||
5 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 33.80 | 1:11.10 | |||||
6 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.44 | 1:11.85 | |||||
7 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.83 | 1:12.04 | |||||
8 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.86 | 1:12.41 | |||||
9 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 35.61 | 1:12.83 | |||||
10 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 35.55 | 1:13.04 | |||||
11 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.63 | 1:14.09 | |||||
12 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 36.22 | 1:14.57 | |||||
13 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.47 | 1:14.60 | |||||
14 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 36.30 | 1:14.81 | |||||
15 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 36.53 | 1:15.01 | |||||
16 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 36.16 | 1:15.23 | |||||
17 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 36.72 | 1:15.47 | |||||
18 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 36.50 | 1:15.64 | |||||
19 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.21 | 1:16.46 | |||||
20 | Casper Koch | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.19 | 1:17.09 | |||||
21 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 38.49 | 1:17.72 | |||||
22 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.16 | 1:17.95 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 11:54 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 14:05 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.92 | 1:14.63 | 2:02.38 | 2:39.58 | |||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.79 | 1:15.88 | 2:04.13 | 2:43.29 | |||
3 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 36.73 | 1:17.44 | 2:07.97 | 2:44.96 | |||
4 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.76 | 1:20.30 | 2:05.58 | 2:45.52 | |||
5 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.98 | 1:21.51 | 2:08.43 | 2:46.84 | |||
6 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.79 | 1:16.31 | 2:08.85 | 2:47.45 | |||
7 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 36.56 | 1:21.11 | 2:08.71 | 2:48.75 | |||
8 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 37.92 | 1:23.18 | 2:10.21 | 2:49.31 | |||
9 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.42 | 1:21.23 | 2:12.80 | 2:49.48 | |||
10 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.54 | 1:20.21 | 2:12.60 | 2:51.08 | |||
11 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.12 | 1:22.27 | 2:14.52 | 2:53.21 | |||
12 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.14 | 1:23.64 | 2:13.55 | 2:53.99 | |||
13 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 38.76 | 1:23.65 | 2:15.19 | 2:54.76 | |||
14 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.06 | 1:26.46 | 2:14.80 | 2:55.35 | |||
15 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.60 | 1:23.79 | 2:18.11 | 2:55.58 | |||
16 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 38.06 | 1:21.26 | 2:13.00 | 2:56.31 | |||
17 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 41.21 | 1:23.90 | 2:16.59 | 2:56.85 | |||
18 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 40.18 | 1:27.38 | 2:18.45 | 2:56.88 | |||
19 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 39.19 | 1:25.12 | 2:17.22 | 2:59.17 | |||
20 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.63 | 1:27.49 | 2:19.00 | 3:00.26 | |||
21 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 37.62 | 1:23.33 | 2:19.24 | 3:01.01 | |||
22 | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.02 | 1:28.14 | 2:22.03 | 3:02.60 | |||
23 | Camille Svarre | 2003 | Roskilde Svømning | 40.59 | 1:30.73 | 2:20.59 | 3:03.11 | |||
24 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 42.79 | 1:28.09 | 2:21.66 | 3:03.21 | |||
25 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 44.98 | 1:31.85 | 2:23.50 | 3:03.29 | |||
26 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 43.45 | 1:33.25 | 2:25.65 | 3:08.54 | |||
27 | Ida Hebeltoft | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.95 | 1:28.84 | 2:28.15 | 3:08.75 | |||
- | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | DSQ | Afsl ryg på mave | |||||
- | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | DSQ | Ej berøring v/175m | |||||
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.19 | 1:19.70 | 2:10.46 | 2:48.26 | |||
2 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 36.43 | 1:21.23 | 2:10.15 | 2:52.24 | |||
3 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 39.88 | 1:25.67 | 2:22.07 | 3:02.80 | |||
4 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 44.30 | 1:30.37 | 2:23.20 | 3:03.05 | |||
5 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 41.75 | 1:29.48 | 2:24.52 | 3:06.73 | |||
6 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 43.70 | 1:31.45 | 2:25.61 | 3:07.13 | |||
6 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 43.00 | 1:33.07 | 2:22.74 | 3:07.13 | |||
8 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.46 | 1:28.54 | 2:24.92 | 3:07.37 | |||
9 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.28 | 1:34.00 | 2:25.26 | 3:07.99 | |||
10 | Ida Poulsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 45.21 | 1:32.72 | 2:26.85 | 3:08.42 | |||
11 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.39 | 1:36.43 | 2:26.46 | 3:08.78 | |||
12 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 45.29 | 1:34.65 | 2:29.93 | 3:09.17 | |||
13 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 44.14 | 1:34.28 | 2:27.10 | 3:09.56 | |||
14 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.17 | 1:31.57 | 2:27.19 | 3:09.99 | |||
15 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 41.80 | 1:29.19 | 2:28.27 | 3:10.13 | |||
16 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 45.37 | 1:32.51 | 2:28.04 | 3:11.03 | |||
17 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 42.07 | 1:31.98 | 2:30.24 | 3:12.71 | |||
18 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 41.76 | 1:32.02 | 2:29.27 | 3:13.11 | |||
19 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.94 | 1:34.36 | 2:30.61 | 3:15.69 | |||
20 | Melina Degner | 2004 | Køge Svømmeklub | 48.57 | 1:39.04 | 2:32.40 | 3:15.75 | |||
21 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 47.83 | 1:38.12 | 2:33.99 | 3:17.13 | |||
22 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 47.56 | 1:38.93 | 2:33.17 | 3:17.35 | |||
23 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 46.42 | 1:37.01 | 2:32.40 | 3:19.78 | |||
24 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 47.53 | 1:37.02 | 2:35.26 | 3:20.24 | |||
25 | Selma Kobberø | 2004 | Roskilde Svømning | 47.62 | 1:39.28 | 2:34.26 | 3:20.78 | |||
26 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.69 | 1:35.38 | 2:36.04 | 3:22.15 | |||
27 | Esther Hek Hansen | 2004 | Ishøj Svømme Klub | 48.09 | 1:39.90 | 2:34.86 | 3:22.79 | |||
28 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 53.87 | 1:44.25 | 2:39.40 | 3:24.13 | |||
29 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 46.21 | 1:43.05 | 2:44.23 | 3:27.21 | |||
30 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.72 | 1:44.08 | 2:45.33 | 3:30.93 | |||
31 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 50.46 | 1:43.04 | 2:44.39 | 3:35.23 | |||
32 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.40 | 1:46.95 | 2:45.89 | 3:36.86 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 14:05 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 14:27 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.47 | 1:02.66 | 1:40.81 | 2:13.09 | |||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 29.86 | 1:04.75 | 1:45.15 | 2:16.59 | |||
3 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 30.63 | 1:07.28 | 1:47.27 | 2:20.18 | |||
4 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 29.27 | 1:05.36 | 1:47.59 | 2:21.98 | |||
5 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.71 | 1:08.02 | 1:51.92 | 2:26.03 | |||
6 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 31.44 | 1:09.86 | 1:56.90 | 2:29.98 | |||
7 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 33.67 | 1:11.58 | 1:55.49 | 2:30.13 | |||
8 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 32.86 | 1:13.12 | 1:56.82 | 2:31.72 | |||
9 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.60 | 1:10.30 | 1:56.12 | 2:31.75 | |||
10 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.80 | 1:11.21 | 2:00.96 | 2:32.92 | |||
11 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 33.12 | 1:14.17 | 1:58.59 | 2:33.85 | |||
12 | Mads Jensen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 34.20 | 1:15.17 | 2:00.34 | 2:35.66 | |||
13 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.47 | 1:15.59 | 1:59.36 | 2:35.72 | |||
14 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.25 | 1:12.96 | 2:02.91 | 2:35.88 | |||
15 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 34.37 | 1:15.49 | 2:02.59 | 2:36.99 | |||
16 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 34.33 | 1:15.32 | 2:02.55 | 2:37.14 | |||
17 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 33.10 | 1:14.25 | 2:01.29 | 2:38.09 | |||
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.59 | 1:08.15 | 1:52.44 | 2:26.57 | |||
2 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 33.52 | 1:12.87 | 1:55.10 | 2:28.95 | |||
3 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.77 | 1:11.09 | 1:57.24 | 2:33.12 | |||
4 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 33.33 | 1:13.32 | 1:59.32 | 2:33.33 | |||
5 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.29 | 1:13.85 | 1:57.97 | 2:34.30 | |||
6 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.24 | 1:13.93 | 2:01.24 | 2:34.52 | |||
7 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.14 | 1:15.03 | 1:59.49 | 2:34.95 | |||
8 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 34.04 | 1:15.08 | 2:02.23 | 2:37.82 | |||
9 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.37 | 1:11.44 | 2:01.38 | 2:37.92 | |||
10 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 32.84 | 1:14.47 | 2:04.74 | 2:40.81 | |||
11 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 34.42 | 1:19.69 | 2:05.55 | 2:41.81 | |||
12 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 37.89 | 1:20.55 | 2:05.14 | 2:41.98 | |||
13 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.76 | 1:19.12 | 2:05.86 | 2:42.22 | |||
14 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 36.32 | 1:20.37 | 2:04.20 | 2:42.84 | |||
15 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 33.98 | 1:15.45 | 2:07.65 | 2:45.00 | |||
16 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 37.43 | 1:18.63 | 2:10.74 | 2:48.78 | |||
17 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.51 | 1:17.42 | 2:09.63 | 2:49.05 | |||
18 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.49 | 1:21.98 | 2:14.35 | 2:52.37 | |||
19 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.42 | 1:23.30 | 2:13.27 | 2:56.90 | |||
20 | Elias Rought | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 44.29 | 1:32.29 | 2:20.68 | 3:04.52 | |||
- | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Ej brystlig v/25m | |||||
- | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | EFB v/75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 14:27 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 14:44 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.68 | ||||||
2 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.55 | ||||||
3 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.28 | ||||||
4 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.65 | ||||||
5 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 30.78 | ||||||
6 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 30.83 | ||||||
7 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 30.88 | ||||||
8 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.22 | ||||||
9 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.55 | ||||||
10 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 31.92 | ||||||
11 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.11 | ||||||
12 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.20 | ||||||
13 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 32.25 | ||||||
14 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.35 | ||||||
15 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.58 | ||||||
16 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 32.61 | ||||||
17 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 32.74 | ||||||
18 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 32.75 | ||||||
18 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 32.75 | ||||||
20 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.80 | ||||||
21 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.82 | ||||||
22 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 32.89 | ||||||
23 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 33.02 | ||||||
24 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.04 | ||||||
25 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.05 | ||||||
26 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.56 | ||||||
27 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.24 | ||||||
28 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.38 | ||||||
29 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 34.47 | ||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 32.11 | ||||||
2 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.45 | ||||||
3 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.11 | ||||||
4 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 33.62 | ||||||
5 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 34.07 | ||||||
6 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.26 | ||||||
7 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.29 | ||||||
8 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 34.44 | ||||||
8 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 34.44 | ||||||
10 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 34.64 | ||||||
11 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.78 | ||||||
12 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.47 | ||||||
13 | Rosemarie Koch | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.61 | ||||||
14 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 35.70 | ||||||
15 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.01 | ||||||
16 | Clara Sass Husum | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 36.20 | ||||||
17 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.30 | ||||||
17 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 36.30 | ||||||
19 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 36.35 | ||||||
20 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 36.39 | ||||||
21 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.40 | ||||||
22 | Cornelia Vâmosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 36.47 | ||||||
23 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.55 | ||||||
24 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 36.57 | ||||||
25 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.79 | ||||||
26 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 36.82 | ||||||
27 | Freya Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.05 | ||||||
28 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 37.25 | ||||||
29 | Freja Møller | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 37.44 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 14:44 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 14:53 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 25.65 | ||||||
2 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.13 | ||||||
3 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 26.39 | ||||||
4 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 26.43 | ||||||
5 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 26.77 | ||||||
6 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.97 | ||||||
7 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 27.08 | ||||||
8 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.50 | ||||||
9 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.54 | ||||||
10 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 27.67 | ||||||
11 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.78 | ||||||
12 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 27.80 | ||||||
13 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 27.85 | ||||||
14 | Mads Jensen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 28.29 | ||||||
15 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 28.47 | ||||||
16 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.49 | ||||||
17 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | Vest-Brøndby | 28.50 | ||||||
18 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 28.87 | ||||||
19 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 29.02 | ||||||
20 | Hugin Næs Lave | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.78 | ||||||
21 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.80 | ||||||
22 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 29.90 | ||||||
23 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.17 | ||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 27.00 | ||||||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 27.45 | ||||||
3 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 27.90 | ||||||
4 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.94 | ||||||
5 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 28.75 | ||||||
6 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 28.80 | ||||||
7 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 29.13 | ||||||
8 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 29.33 | ||||||
9 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.49 | ||||||
10 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 29.51 | ||||||
11 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.67 | ||||||
12 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.69 | ||||||
13 | Nicolai Pagh Petersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 29.80 | ||||||
14 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.92 | ||||||
15 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.29 | ||||||
16 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 30.39 | ||||||
17 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 30.70 | ||||||
18 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 31.52 | ||||||
19 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.50 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 14:53 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 15:23 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.00 | 1:21.26 | |||||
2 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 38.48 | 1:21.84 | |||||
3 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 40.05 | 1:23.13 | |||||
4 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.77 | 1:23.93 | |||||
5 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 39.85 | 1:24.06 | |||||
6 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.79 | 1:25.37 | |||||
7 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 41.40 | 1:26.54 | |||||
8 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 40.56 | 1:26.66 | |||||
9 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 41.97 | 1:27.91 | |||||
10 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.58 | 1:27.94 | |||||
11 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 42.42 | 1:29.28 | |||||
12 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.31 | 1:30.08 | |||||
13 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 43.42 | 1:31.21 | |||||
14 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 43.02 | 1:31.25 | |||||
15 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.28 | 1:32.31 | |||||
16 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.34 | 1:32.44 | |||||
17 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.39 | 1:32.67 | |||||
18 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 43.79 | 1:33.00 | |||||
19 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 43.68 | 1:33.36 | |||||
20 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 44.72 | 1:33.52 | |||||
21 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 44.24 | 1:33.55 | |||||
22 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.15 | 1:34.01 | |||||
23 | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.51 | 1:34.31 | |||||
24 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 45.14 | 1:34.81 | |||||
25 | Sif Søgaard Fester | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 44.78 | 1:34.92 | |||||
26 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 45.38 | 1:35.01 | |||||
27 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 44.97 | 1:35.85 | |||||
28 | Camille Svarre | 2003 | Roskilde Svømning | 45.69 | 1:35.86 | |||||
29 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 45.65 | 1:36.20 | |||||
30 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 46.80 | 1:36.81 | |||||
31 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.06 | 1:38.24 | |||||
32 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 47.61 | 1:40.65 | |||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 42.67 | 1:29.86 | |||||
2 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 42.22 | 1:29.91 | |||||
3 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 43.56 | 1:31.78 | |||||
4 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.61 | 1:34.02 | |||||
5 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.53 | 1:35.64 | |||||
6 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 46.05 | 1:37.65 | |||||
7 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.08 | 1:38.42 | |||||
8 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 45.93 | 1:39.31 | |||||
9 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 46.55 | 1:39.79 | |||||
10 | Ida Poulsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 48.55 | 1:40.38 | |||||
11 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 48.10 | 1:40.42 | |||||
12 | Selma Kobberø | 2004 | Roskilde Svømning | 48.80 | 1:40.56 | |||||
13 | Freja Møller | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 48.08 | 1:41.02 | |||||
14 | Clara Sass Husum | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 48.97 | 1:41.81 | |||||
15 | Melina Degner | 2004 | Køge Svømmeklub | 49.12 | 1:42.03 | |||||
16 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 48.84 | 1:42.64 | |||||
17 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.40 | 1:42.67 | |||||
18 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.01 | 1:44.23 | |||||
19 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.81 | 1:44.38 | |||||
20 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.34 | 1:44.64 | |||||
21 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 50.70 | 1:45.21 | |||||
22 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 49.13 | 1:45.41 | |||||
23 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.21 | 1:45.45 | |||||
24 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 49.23 | 1:45.87 | |||||
25 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.96 | 1:46.16 | |||||
26 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 52.52 | 1:46.41 | |||||
27 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 51.46 | 1:46.48 | |||||
28 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 51.34 | 1:47.16 | |||||
29 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.14 | 1:48.41 | |||||
30 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 55.53 | 1:56.08 | |||||
31 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 55.59 | 1:57.62 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 15:23 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 15:37 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 32.47 | 1:08.72 | |||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 34.50 | 1:12.87 | |||||
3 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 35.02 | 1:13.70 | |||||
4 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 35.18 | 1:14.85 | |||||
5 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.17 | 1:16.78 | |||||
6 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 37.36 | 1:19.21 | |||||
7 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.79 | 1:19.47 | |||||
8 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 37.81 | 1:19.56 | |||||
9 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.27 | 1:19.87 | |||||
10 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.54 | 1:20.13 | |||||
11 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 37.88 | 1:20.15 | |||||
12 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 37.94 | 1:20.41 | |||||
13 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 38.17 | 1:21.45 | |||||
14 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 38.32 | 1:21.62 | |||||
15 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 38.97 | 1:21.68 | |||||
16 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.66 | 1:21.69 | |||||
17 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.91 | 1:22.05 | |||||
18 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.64 | 1:22.23 | |||||
19 | Hugin Næs Lave | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.58 | 1:22.73 | |||||
20 | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 38.88 | 1:22.76 | |||||
21 | Jannick Lind | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 39.02 | 1:23.74 | |||||
22 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | Vest-Brøndby | 40.96 | 1:26.92 | |||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 36.53 | 1:17.04 | |||||
2 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.82 | 1:18.73 | |||||
3 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 38.59 | 1:19.97 | |||||
4 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 38.05 | 1:20.03 | |||||
5 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 37.52 | 1:20.17 | |||||
6 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 37.91 | 1:22.51 | |||||
7 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 38.50 | 1:23.23 | |||||
8 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 39.44 | 1:23.37 | |||||
9 | Morten Østergaard | 2002 | Svømmeklubben Laksen | 40.32 | 1:26.41 | |||||
10 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 41.42 | 1:26.75 | |||||
11 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 41.20 | 1:27.03 | |||||
12 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 41.32 | 1:27.32 | |||||
13 | Casper Koch | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.14 | 1:28.16 | |||||
14 | Elias Rought | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.57 | 1:28.44 | |||||
15 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 41.84 | 1:28.93 | |||||
16 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.01 | 1:29.26 | |||||
17 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | 43.42 | 1:30.61 | |||||
18 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.87 | 1:31.32 | |||||
19 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 43.28 | 1:32.12 | |||||
20 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 43.82 | 1:33.06 | |||||
- | Thor Nielsen | 2002 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | flere flyben e/25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 15:37 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 16:07 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 29, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Kvik Piger 1 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:27.02 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 31.18 | 1:04.34 | 1:04.34 | ||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 32.58 | 1:07.82 | 2:12.16 | ||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 32.72 | 1:08.52 | 3:20.68 | ||||||
Celia Puggaard | 2003 | 31.61 | 1:06.34 | 4:27.02 | ||||||
2 | Gsc Piger 1 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:33.05 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 32.08 | 1:07.52 | 1:07.52 | ||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 30.48 | 1:04.95 | 2:12.47 | ||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 32.67 | 1:08.10 | 3:20.57 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 34.67 | 1:12.48 | 4:33.05 | ||||||
3 | A6 Piger | 2003 | A6 | 4:34.44 | ||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 32.04 | 1:06.63 | 1:06.63 | ||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 32.93 | 1:09.59 | 2:16.22 | ||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 32.35 | 1:07.68 | 3:23.90 | ||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 34.14 | 1:10.54 | 4:34.44 | ||||||
4 | Gentofte Piger 1 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 4:43.88 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 33.69 | 1:11.07 | 1:11.07 | ||||||
Molly Ibsen | 2003 | 32.85 | 1:09.13 | 2:20.20 | ||||||
Barbara Blicher | 2003 | 34.52 | 1:12.75 | 3:32.95 | ||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 33.74 | 1:10.93 | 4:43.88 | ||||||
5 | Hovedstaden Piger | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:48.12 | ||||||
Mia Lindberg | 2003 | 34.49 | 1:12.41 | 1:12.41 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 34.79 | 1:13.80 | 2:26.21 | ||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 34.22 | 1:11.75 | 3:37.96 | ||||||
Clara Carlquist | 2003 | 33.25 | 1:10.16 | 4:48.12 | ||||||
6 | Vat-Cph Piger 1 | 0 | VAT Copenhagen | 4:55.57 | ||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 36.10 | 1:16.00 | 1:16.00 | ||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 33.90 | 1:12.78 | 2:28.78 | ||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 36.98 | 1:16.69 | 3:45.47 | ||||||
Julie Laugesen | 2003 | 32.38 | 1:10.10 | 4:55.57 | ||||||
7 | Køge Piger 1 | 2003 | Køge Svømmeklub | 4:56.66 | ||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 33.92 | 1:10.07 | 1:10.07 | ||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 34.94 | 1:13.53 | 2:23.60 | ||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 35.10 | 1:15.11 | 3:38.71 | ||||||
Clara Dreier | 2004 | 36.90 | 1:17.95 | 4:56.66 | ||||||
8 | Sigma Piger 2 | 2003 | Sigma Swim | 4:59.47 | ||||||
Julie Krog | 2003 | 35.82 | 1:16.08 | 1:16.08 | ||||||
Mille Pedersen | 2003 | 34.70 | 1:13.67 | 2:29.75 | ||||||
Ida Poulsen | 2004 | 36.64 | 1:17.32 | 3:47.07 | ||||||
Laura Boutrup | 2003 | 33.87 | 1:12.40 | 4:59.47 | ||||||
9 | Lyngby Piger 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 5:00.10 | ||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 34.02 | 1:11.56 | 1:11.56 | ||||||
Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 34.32 | 1:13.80 | 2:25.36 | ||||||
Ella Stenholt | 2003 | 36.07 | 1:16.56 | 3:41.92 | ||||||
Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 37.65 | 1:18.18 | 5:00.10 | ||||||
10 | Helsingør Piger Vip-Swags | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 5:13.51 | ||||||
Olivia Ida Madsen | 2003 | 34.14 | 1:13.30 | 1:13.30 | ||||||
Linnea Hietala | 2004 | 36.52 | 1:16.33 | 2:29.63 | ||||||
Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 38.34 | 1:21.08 | 3:50.71 | ||||||
Cornelia Vâmosi | 2004 | 37.44 | 1:22.80 | 5:13.51 | ||||||
11 | Gsc Piger 2 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:14.61 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 36.06 | 1:16.07 | 1:16.07 | ||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 37.86 | 1:20.10 | 2:36.17 | ||||||
Roseline Løkkegaard | 2004 | 39.23 | 1:22.27 | 3:58.44 | ||||||
Amalie Schou | 2003 | 35.80 | 1:16.17 | 5:14.61 | ||||||
12 | Køge Piger 2 | 2003 | Køge Svømmeklub | 5:17.63 | ||||||
Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 35.92 | 1:16.12 | 1:16.12 | ||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 36.42 | 1:16.26 | 2:32.38 | ||||||
Melina Degner | 2004 | 39.44 | 1:21.74 | 3:54.12 | ||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 38.92 | 1:23.51 | 5:17.63 | ||||||
13 | Hs Piger | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 5:18.11 | ||||||
Elena Westmark Holm | 2003 | 34.94 | 1:15.92 | 1:15.92 | ||||||
Astrid Thimmer | 2003 | 36.17 | 1:15.80 | 2:31.72 | ||||||
Martha Hjuler Britze | 2004 | 39.10 | 1:20.89 | 3:52.61 | ||||||
Camilla Kaavé | 2003 | 41.91 | 1:25.50 | 5:18.11 | ||||||
14 | Kvik Piger 2 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:34.66 | ||||||
Alma Heyn Stage | 2004 | 37.19 | 1:18.42 | 1:18.42 | ||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 38.71 | 1:22.64 | 2:41.06 | ||||||
Clara Pedersen | 2004 | 41.89 | 1:29.17 | 4:10.23 | ||||||
Freya Christensen | 2004 | 40.07 | 1:24.43 | 5:34.66 | ||||||
15 | Sigma Piger 3 | 2003 | Sigma Swim | 5:43.22 | ||||||
Emma Stoltz | 2004 | 38.45 | 1:22.21 | 1:22.21 | ||||||
Cassandra G. Nygaard | 2003 | 38.35 | 1:22.84 | 2:45.05 | ||||||
Karla Marie Fæster | 2004 | 41.36 | 1:27.83 | 4:12.88 | ||||||
Esmeralda Johansen | 2004 | 41.78 | 1:30.34 | 5:43.22 | ||||||
16 | Gsc Piger 3 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:58.80 | ||||||
Emma Hansen | 2004 | 39.43 | 1:25.85 | 1:25.85 | ||||||
Sophia Bøttger | 2004 | 43.63 | 1:31.04 | 2:56.89 | ||||||
Line Holm | 2003 | 41.45 | 1:30.31 | 4:27.20 | ||||||
Signe Støttrup | 2004 | 42.97 | 1:31.60 | 5:58.80 | ||||||
- | Sigma Piger 1 | 2003 | Sigma Swim | DSQ | Tyvstart | |||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 34.23 | 1:11.02 | 1:11.02 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 33.49 | 2:22.08 | |||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 3:32.62 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 16:07 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 16:23 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 30, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Kvik Drenge | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:59.14 | ||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 27.52 | 57.47 | 57.47 | ||||||
Ole Damgaard | 2002 | 28.58 | 1:00.01 | 1:57.48 | ||||||
Gustav Sidenius | 2001 | 28.76 | 1:01.20 | 2:58.68 | ||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 28.56 | 1:00.46 | 3:59.14 | ||||||
2 | Stv Drenge 1 | 2001 | Swim Team Vestsjælland | 3:59.44 | ||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 27.33 | 56.67 | 56.67 | ||||||
Matthias Hansen | 2001 | 29.15 | 1:00.48 | 1:57.15 | ||||||
Frederik S. Løwe | 2001 | 29.12 | 1:01.06 | 2:58.21 | ||||||
Jonas Hansen | 2001 | 29.06 | 1:01.23 | 3:59.44 | ||||||
3 | Lyngby Drenge 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:01.27 | ||||||
Albert Frydensberg | 2001 | 30.73 | 1:04.13 | 1:04.13 | ||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 26.77 | 56.17 | 2:00.30 | ||||||
Alfred Højberg | 2002 | 29.53 | 1:02.89 | 3:03.19 | ||||||
William Textor Broch | 2001 | 27.48 | 58.08 | 4:01.27 | ||||||
4 | Herlev Drenge 1 | 2001 | Herlev Svømning | 4:01.77 | ||||||
Felix Lund | 2001 | 28.12 | 59.47 | 59.47 | ||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 27.57 | 57.97 | 1:57.44 | ||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 30.21 | 1:03.53 | 3:00.97 | ||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 28.22 | 1:00.80 | 4:01.77 | ||||||
5 | Ringsted Drenge | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 4:09.86 | ||||||
Anders Nielsen | 2001 | 30.10 | 1:03.30 | 1:03.30 | ||||||
Alexander Søgaard | 2002 | 31.98 | 1:06.96 | 2:10.26 | ||||||
Mads Jensen | 2001 | 29.53 | 1:01.49 | 3:11.75 | ||||||
Victor Grandjean | 2001 | 27.60 | 58.11 | 4:09.86 | ||||||
6 | Gsc Drenge 1 | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:10.99 | ||||||
Christian Crone | 2001 | 29.15 | 1:01.40 | 1:01.40 | ||||||
William Christoffersen | 2001 | 28.05 | 59.78 | 2:01.18 | ||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 30.59 | 1:04.59 | 3:05.77 | ||||||
Oskar Våedal | 2001 | 30.94 | 1:05.22 | 4:10.99 | ||||||
7 | Køge C-Drenge | 2001 | Køge Svømmeklub | 4:11.24 | ||||||
Mert Kaya | 2001 | 30.37 | 1:02.97 | 1:02.97 | ||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 30.69 | 1:04.68 | 2:07.65 | ||||||
Mathias Luplau | 2001 | 28.50 | 59.91 | 3:07.56 | ||||||
Daniel Hartkopf | 2001 | 29.98 | 1:03.68 | 4:11.24 | ||||||
8 | Sigma Drenge 1 | 2001 | Sigma Swim | 4:13.65 | ||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 29.52 | 1:01.97 | 1:01.97 | ||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 30.82 | 1:04.09 | 2:06.06 | ||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 30.14 | 1:04.07 | 3:10.13 | ||||||
Frederik Røgind | 2001 | 30.08 | 1:03.52 | 4:13.65 | ||||||
9 | Gentofte Drenge | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 4:14.65 | ||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 30.30 | 1:03.96 | 1:03.96 | ||||||
Leo Badaker | 2002 | 29.63 | 1:02.24 | 2:06.20 | ||||||
Mads Bjørn Andersen | 2001 | 30.43 | 1:04.26 | 3:10.46 | ||||||
Christoffer Weiss | 2001 | 31.09 | 1:04.19 | 4:14.65 | ||||||
10 | Sigma Drenge 2 | 2001 | Sigma Swim | 4:18.49 | ||||||
Ulrik Blach Petersen | 2001 | 30.93 | 1:04.86 | 1:04.86 | ||||||
Jannick Hansen | 2001 | 30.93 | 1:04.47 | 2:09.33 | ||||||
Mathias Holm | 2001 | 30.65 | 1:05.11 | 3:14.44 | ||||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 30.32 | 1:04.05 | 4:18.49 | ||||||
11 | Gti Drenge | 2001 | GTI | 4:18.59 | ||||||
Hans Mølbak Petersen | 2001 | 28.21 | 59.31 | 59.31 | ||||||
Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 30.14 | 1:04.26 | 2:03.57 | ||||||
Mads Enghave | 2002 | 31.84 | 1:07.69 | 3:11.26 | ||||||
Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 31.95 | 1:07.33 | 4:18.59 | ||||||
12 | Triton Drenge | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:19.54 | ||||||
Magnus Aasberg | 2001 | 30.15 | 1:02.56 | 1:02.56 | ||||||
Gustav Stjernholm | 2002 | 31.93 | 1:08.42 | 2:10.98 | ||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 31.91 | 1:06.21 | 3:17.19 | ||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 29.33 | 1:02.35 | 4:19.54 | ||||||
13 | Vat-Cph Drenge 1 | 0 | VAT Copenhagen | 4:21.00 | ||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 31.89 | 1:07.48 | 1:07.48 | ||||||
William I. Kristiansen | 2001 | 31.57 | 1:08.15 | 2:15.63 | ||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 30.52 | 1:04.94 | 3:20.57 | ||||||
Alexander Rendlev | 2001 | 29.26 | 1:00.43 | 4:21.00 | ||||||
14 | Hovedstaden Drenge | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:21.28 | ||||||
Frederik Riedel Lentz | 2001 | 30.42 | 1:03.59 | 1:03.59 | ||||||
Hugin Næs Lave | 2001 | 31.18 | 1:04.98 | 2:08.57 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 29.97 | 1:04.19 | 3:12.76 | ||||||
Alfred Klarskov | 2002 | 32.54 | 1:08.52 | 4:21.28 | ||||||
15 | Helsingør Drenge 1 | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 4:21.83 | ||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 29.19 | 1:01.14 | 1:01.14 | ||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 31.09 | 1:04.32 | 2:05.46 | ||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 33.11 | 1:10.57 | 3:16.03 | ||||||
Johan Bremer Holmgård | 2001 | 30.78 | 1:05.80 | 4:21.83 | ||||||
16 | Lyngby Drenge 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:24.87 | ||||||
Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 32.07 | 1:07.26 | 1:07.26 | ||||||
Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 30.21 | 1:03.90 | 2:11.16 | ||||||
Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 31.53 | 1:08.12 | 3:19.28 | ||||||
Gustav Fabiansen | 2002 | 31.69 | 1:05.59 | 4:24.87 | ||||||
17 | Sigma Drenge 3 | 2001 | Sigma Swim | 4:26.70 | ||||||
Victor Arendt Skytte | 2002 | 31.74 | 1:06.18 | 1:06.18 | ||||||
Sebastian M. Staal | 2002 | 30.99 | 1:05.75 | 2:11.93 | ||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 31.20 | 1:06.68 | 3:18.61 | ||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 32.12 | 1:08.09 | 4:26.70 | ||||||
18 | Gsc Drenge 2 | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:44.33 | ||||||
Emil Steenberg | 2002 | 32.82 | 1:09.18 | 1:09.18 | ||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 32.75 | 1:07.20 | 2:16.38 | ||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 35.44 | 1:14.78 | 3:31.16 | ||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 33.86 | 1:13.17 | 4:44.33 | ||||||
19 | Gsc Drenge 3 | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:22.09 | ||||||
Oscar Thau | 2002 | 37.85 | 1:21.84 | 1:21.84 | ||||||
Mark Brandt | 2002 | 39.75 | 1:22.81 | 2:44.65 | ||||||
Marcus Hjort | 2003 | 36.29 | 1:18.69 | 4:03.34 | ||||||
Mark Sumberg | 2002 | 38.11 | 1:18.75 | 5:22.09 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 16:23 |