Resultat för Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 12:39 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.65 | 1:02.26 | |||||
2 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 30.32 | 1:05.42 | |||||
3 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 30.45 | 1:07.31 | |||||
4 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.27 | 1:07.84 | |||||
5 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.06 | 1:08.88 | |||||
6 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.99 | 1:08.96 | |||||
7 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.73 | 1:09.56 | |||||
8 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 33.15 | 1:09.74 | |||||
9 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 32.69 | 1:10.28 | |||||
10 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.60 | 1:11.59 | |||||
11 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.41 | 1:11.97 | |||||
12 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 33.06 | 1:12.36 | |||||
13 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 34.59 | 1:12.43 | |||||
14 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 34.22 | 1:12.89 | |||||
15 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 35.14 | 1:13.59 | |||||
16 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 35.78 | 1:13.88 | |||||
17 | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 35.24 | 1:14.09 | |||||
18 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 35.07 | 1:14.36 | |||||
19 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.09 | 1:15.25 | |||||
20 | Emil Mosegaard | 2001 | TVS Tårnborg IF | 35.74 | 1:15.42 | |||||
21 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 34.59 | 1:15.95 | |||||
22 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.74 | 1:16.37 | |||||
23 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 36.52 | 1:18.16 | |||||
- | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | DSQ | ej afslut p ryg 50m | |||||
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 29.70 | 1:07.89 | |||||
2 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 32.27 | 1:10.03 | |||||
3 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.83 | 1:10.82 | |||||
4 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 30.81 | 1:11.99 | |||||
5 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.00 | 1:12.25 | |||||
6 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.87 | 1:12.30 | |||||
7 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.44 | 1:13.23 | |||||
8 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.20 | 1:13.77 | |||||
9 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.36 | 1:14.57 | |||||
10 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 34.52 | 1:14.66 | |||||
11 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.32 | 1:14.94 | |||||
12 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 35.33 | 1:15.56 | |||||
13 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 37.22 | 1:17.02 | |||||
14 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 35.78 | 1:17.11 | |||||
15 | Morten Østergaard | 2002 | Svømmeklubben Laksen | 36.73 | 1:17.39 | |||||
16 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.66 | 1:17.69 | |||||
17 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 36.69 | 1:17.80 | |||||
18 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 35.28 | 1:17.86 | |||||
19 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.99 | 1:17.94 | |||||
20 | Lukas Christensen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.14 | 1:18.08 | |||||
21 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 35.72 | 1:18.56 | |||||
22 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 37.29 | 1:18.70 | |||||
22 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.28 | 1:18.70 | |||||
24 | Nicolai Pagh Petersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 36.14 | 1:19.13 | |||||
25 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.18 | 1:19.52 | |||||
26 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | 37.79 | 1:19.53 | |||||
27 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.89 | 1:19.99 | |||||
28 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.29 | 1:20.14 | |||||
29 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 37.30 | 1:20.21 | |||||
30 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 35.83 | 1:20.64 | |||||
31 | Alfred Klarskov | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.77 | 1:21.98 | |||||
32 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.20 | 1:22.64 | |||||
33 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.62 | 1:25.01 | |||||
- | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | DSQ | ESB v 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 12:39 |