Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 12:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 408 | 36.03 | 1:17.40 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 400 | 36.61 | 1:17.97 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 392 | 36.41 | 1:18.44 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Ida S Olesen | 2003 | 390 | 37.31 | 1:18.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 366 | 36.38 | 1:20.31 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 358 | 37.42 | 1:20.86 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Caroline Broholm | 2003 | 343 | 37.64 | 1:22.02 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Josefine Heuer | 2003 | 306 | 38.63 | 1:25.20 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | My Phuong Bui | 2003 | 304 | 38.89 | 1:25.43 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Karoline Lagoni | 2003 | 298 | 41.24 | 1:25.98 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anna T. Nielsen | 2003 | 290 | 41.96 | 1:26.70 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Laura Fogh | 2003 | 279 | 43.04 | 1:27.88 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
13 | Amalie Kristensen | 2003 | 278 | 41.28 | 1:27.94 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 271 | 41.43 | 1:28.77 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 270 | 40.15 | 1:28.80 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
16 | Freja Romanski | 2003 | 263 | 41.87 | 1:29.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 252 | 45.85 | 1:30.88 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Johanne A Andersson | 2003 | 252 | 45.85 | 1:30.91 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
19 | Cecilie Batz | 2003 | 240 | 42.73 | 1:32.40 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Emma Stecher | 2003 | DSQ | 1 hånd 75m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 348 | 36.56 | 1:21.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 308 | 38.88 | 1:25.01 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Cille Christensen | 2004 | 303 | 40.28 | 1:25.51 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Maria Guldager Jensen | 2004 | 268 | 41.34 | 1:29.04 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 260 | 42.34 | 1:29.91 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sia Aagaard | 2004 | 259 | 42.30 | 1:30.04 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Astrid Hassing | 2004 | 257 | 40.66 | 1:30.30 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
8 | Mia K. Kristensen | 2004 | 252 | 43.32 | 1:30.84 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 252 | 40.66 | 1:30.93 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Fenja Romanski | 2005 | 248 | 42.18 | 1:31.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anna Toft Petersen | 2004 | 246 | 42.60 | 1:31.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Victoria Underbjerg | 2004 | 245 | 41.42 | 1:31.77 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Aurelia Pedersen | 2004 | 244 | 42.77 | 1:31.82 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 219 | 49.97 | 1:35.19 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Laura Marie Dige | 2004 | 218 | 44.86 | 1:35.37 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Eva Hjort | 2004 | 218 | 44.00 | 1:35.42 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Nicoline Dyrman | 2004 | 212 | 44.43 | 1:36.21 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
18 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 211 | 44.03 | 1:36.39 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
19 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 209 | 43.84 | 1:36.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 204 | 45.07 | 1:37.53 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mathilde Møller | 2004 | 204 | 46.26 | 1:37.56 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
22 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 202 | 48.16 | 1:37.88 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Linea Kolbe Thomsen | 2004 | 199 | 46.58 | 1:38.39 | |||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
24 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 198 | 44.30 | 1:38.49 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
25 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 194 | 47.62 | 1:39.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | 193 | 47.13 | 1:39.25 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
27 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 193 | 46.12 | 1:39.28 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
28 | Isabel Karlskov | 2005 | 192 | 43.82 | 1:39.58 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
29 | Frida Lind | 2004 | 183 | 44.02 | 1:41.14 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Ida Juul Grønning | 2004 | DSQ | 75 ej sam berør | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Nele Schulze | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Lyseng IF | Udskriftstidspunkt | 12:09 |