Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 10.00
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 510 | 34.49 | 1:12.77 | 1:51.84 | 2:31.10 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 491 | 34.86 | 1:13.98 | 1:54.13 | 2:33.08 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 490 | 34.00 | 1:12.76 | 1:52.38 | 2:33.15 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Lærke Toftgaard | 2001 | 486 | 34.00 | 1:12.72 | 1:53.23 | 2:33.58 | |||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Mia Seehausen | 2001 | 483 | 33.08 | 1:10.91 | 1:50.43 | 2:33.93 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Emma Jørgensen | 2001 | 431 | 36.58 | 1:18.10 | 1:59.89 | 2:39.89 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Line Johannsen | 2001 | 378 | 36.33 | 1:18.89 | 2:02.55 | 2:46.91 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Maja Meinert | 2001 | 351 | 37.71 | 1:20.72 | 2:05.42 | 2:51.09 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 330 | 39.26 | 1:23.55 | 2:10.77 | 2:54.73 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sascha Lausten | 2002 | 325 | 38.49 | 1:23.66 | 2:09.78 | 2:55.67 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 317 | 37.94 | 1:21.47 | 2:09.02 | 2:56.96 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Emilie Knudsen | 2002 | 316 | 38.53 | 1:22.84 | 2:09.50 | 2:57.18 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Michelle Franow | 2001 | 315 | 38.67 | 1:22.65 | 2:09.91 | 2:57.34 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 290 | 36.59 | 1:20.69 | 2:10.72 | 3:02.30 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
15 | Thilde Timmermand | 2002 | 287 | 39.36 | 1:25.41 | 2:13.99 | 3:03.07 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 274 | 41.35 | 1:29.77 | 2:18.38 | 3:05.79 | |||
Kolding SK | ||||||||||
17 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 269 | 38.08 | 1:26.35 | 2:16.24 | 3:06.89 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
18 | Karen Hazell Brink | 2002 | 251 | 41.17 | 1:28.95 | 2:19.64 | 3:11.46 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
19 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 239 | 40.75 | 1:28.77 | 2:22.21 | 3:14.45 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
20 | Cecilie Gregersen | 2002 | 235 | 41.38 | 1:31.56 | 2:24.20 | 3:15.60 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
21 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 219 | 43.67 | 1:34.67 | 2:28.01 | 3:20.13 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:51 |