Tulokset Tureberg knatte cup 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 17 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Tureberg knatte cup 2014 | Utskriftsdatum | 06 december 2014 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 12:12 | |||
Arrangör | Turebergs simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 december 2014 |
Gren 17, 4x50 m frisim pojkar AB, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Skk Herrar [2001] | 2001 | 294 | 2:05.27 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
Linus Thörn | 2002 | 31.03 | 31.03 | |||||||
Walter Sundling | 2004 | 33.72 | 1:04.75 | |||||||
Tor Selander | 2002 | 30.50 | 1:35.25 | |||||||
David Kågström | 2002 | 30.02 | 2:05.27 | |||||||
2 | Tureberg Herrar 1 [2002] | 2002 | 255 | 2:11.43 | ||||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
Michael Stille | 2002 | 31.79 | 31.79 | |||||||
John Sun | 2002 | 32.77 | 1:04.56 | |||||||
Isak Nordin | 2001 | 32.35 | 1:36.91 | |||||||
Emil Holm | 2001 | 34.52 | 2:11.43 | |||||||
3 | Danderyd | 2001 | 237 | 2:14.57 | ||||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
Douglas Reuterskiöld | 2002 | 34.30 | 34.30 | |||||||
Oskar Arvidsson | 2002 | 33.91 | 1:08.21 | |||||||
Julius Eneström | 2001 | 31.57 | 1:39.78 | |||||||
Philip Edler | 2001 | 34.79 | 2:14.57 | |||||||
4 | Spårvägen Herrar Lag 1 | 2002 | 148 | 2:37.44 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Linus Öberg | 2003 | 37.92 | 37.92 | |||||||
Daner Tapia | 2005 | 40.73 | 1:18.65 | |||||||
Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | 41.04 | 1:59.69 | |||||||
Jesper Holmström | 2003 | 37.75 | 2:37.44 | |||||||
5 | Tureberg Herrar 2 [2002] | 2002 | 118 | 2:49.92 | ||||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
Gabriel Jansson Bulhoes | 2005 | 47.05 | 47.05 | |||||||
Filip Westlund | 2003 | 38.79 | 1:25.84 | |||||||
Niclas Ruimeng Li | 2004 | 42.23 | 2:08.07 | |||||||
Matei Cananau | 2002 | 41.85 | 2:49.92 | |||||||
6 | Tureberg Herrar 3 [2002] | 2001 | 88 | 3:06.71 | ||||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
Nils Wijk | 2003 | 50.52 | 50.52 | |||||||
Leo Svanfeldt | 2002 | 44.06 | 1:34.58 | |||||||
Lukas Wiman | 2004 | 43.88 | 2:18.46 | |||||||
Albin Brink | 2006 | 48.25 | 3:06.71 | |||||||
7 | Tureberg Herrar 4 [2002] | 2001 | 68 | 3:24.04 | ||||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
Adrian Afrah | 2005 | 52.76 | 52.76 | |||||||
Alexander Brunell | 2004 | 49.67 | 1:42.43 | |||||||
Victor Jansson | 2004 | 41.69 | 2:24.12 | |||||||
Axel Mickelsson | 2006 | 59.92 | 3:24.04 | |||||||
- | Spårvägen Herrar Lag 2 | 2001 | DSQ | |||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
- | Älvsjö | 2001 | DSQ | |||||||
Älvsjö AIK Fritid | ||||||||||
Nicolas Jernberg | 2001 | 35.33 | 35.33 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.02 | Utskriftsdatum | 06 december 2014 |
Licensierad till: IC Control | Utskriftstid | 12:12 |