Tulokset Tureberg knatte cup 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 10 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Tureberg knatte cup 2014 | Utskriftsdatum | 06 december 2014 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | Turebergs simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 december 2014 |
Gren 10, 100 m ryggsim flickor A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Victoria Norén | 2002 | 316 | 39.51 | 1:21.08 | |||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
2 | Tova Sjöberg | 2001 | 304 | 39.99 | 1:22.13 | |||||
Norrtälje Simklubb | ||||||||||
3 | Tyra Wijk | 2001 | 296 | 40.33 | 1:22.85 | |||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
4 | Hanna Åsbrink | 2002 | 284 | 41.15 | 1:23.99 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Klara Alte | 2002 | 273 | 42.52 | 1:25.10 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | 247 | 43.09 | 1:27.98 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Lupin Flink | 2002 | 222 | 44.85 | 1:31.17 | |||||
Kanaans Simsällskap | ||||||||||
8 | Julia Gunneriusson | 2002 | 214 | 44.97 | 1:32.21 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Linnea Jonsson | 2002 | 190 | 45.82 | 1:36.05 | |||||
Norrtälje Simklubb | ||||||||||
10 | Julia Wernros Olofsson | 2002 | 186 | 46.93 | 1:36.61 | |||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
11 | Sabina Vranjes | 2001 | 185 | 47.64 | 1:36.83 | |||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
12 | Mirella Vranjes | 2001 | 175 | 47.45 | 1:38.72 | |||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
- | Alexandra Eriksson | 2002 | DSQ | |||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
- | Emmie Sandberg | 2001 | DSQ | |||||||
Norrtälje Simklubb | ||||||||||
- | Sofia Cronvall | 2001 | DSQ | |||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.02 | Utskriftsdatum | 06 december 2014 |
Licensierad till: IC Control | Utskriftstid | 11:13 |