Results for Køge Open 2014 Herfølge
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stvne navn | Kge Open Herflge | Udskriftsdato | 22 november 2014 | |||
Stvne by | Herflge | Udskriftstidspunkt | 09:54 | |||
Arrangr | Kge Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 21 november 2014 |
Lb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende rg. 2003-2015 |
12 r og yngre: Jhan Heinsson (1995) 30.08 2008-10-25 |
13 - 14 r: Teodor Widerberg (1998) 29.03 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbk IF Af 1939 | 31.17 | ||||||
2 | Mikkel Jrgensen | 2003 | Vallensbk IF Af 1939 | 34.45 | ||||||
3 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Kge Svmmeklub | 36.07 | ||||||
4 | Joakim Khn | 2003 | Vallensbk IF Af 1939 | 36.35 | ||||||
5 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerd | 36.62 | ||||||
6 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.95 | ||||||
7 | Oscar Thinghjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.25 | ||||||
8 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 38.29 | ||||||
9 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbk IF Af 1939 | 38.48 | ||||||
10 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hrsholm Svmmeforening | 41.32 | ||||||
11 | Mikkel Roed | 2004 | Kge Svmmeklub | 42.77 | ||||||
12 | Bergur Poulsen | 2003 | Svimjifelagi REYSTI | 42.82 | ||||||
13 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerd | 43.03 | ||||||
14 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbk IF Af 1939 | 43.07 | ||||||
15 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerd | 45.56 | ||||||
16 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbk IF Af 1939 | 47.11 | ||||||
17 | William Breuner | 2005 | Roskilde Svmning | 48.36 | ||||||
18 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerd | 49.13 | ||||||
19 | Malte Hagbarth Jrgensen | 2005 | Roskilde Svmning | 49.44 | ||||||
20 | lavur Poulsen | 2005 | Svimjifelagi REYSTI | 50.29 | ||||||
21 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svmmeklub | 52.53 | ||||||
22 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerd | 52.91 | ||||||
23 | Oliver Brixner | 2003 | Holbk Svmme Klub | 54.06 | ||||||
24 | Marius Steinhlm | 2005 | Svimjifelagi REYSTI | 54.31 | ||||||
25 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svmning | 56.67 | ||||||
26 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerd | 57.19 | ||||||
27 | Jeppe Bengtsn | 2003 | Kge Svmmeklub | 57.55 | ||||||
28 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerd | 1:02.07 | ||||||
- | Frode Sejl Andersen | 2004 | Roskilde Svmning | DSQ | Asynkro arme | |||||
- | Kasper Kusk | 2003 | Hvidovre Svmme Klub | DSQ | Asynk.arme ef.start | |||||
- | William lshj | 2004 | Sigma Swim Birkerd | DSQ | tyvstart | |||||
Lb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende rg. 2001-2002 |
12 r og yngre: Jhan Heinsson (1995) 30.08 2008-10-25 |
13 - 14 r: Teodor Widerberg (1998) 29.03 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Arthur Daln Ellegaard | 2001 | Lyngby Svmmeklub | 27.96 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Magnus Bkgaard Andersen | 2001 | Hrsholm Svmmeforening | 29.94 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svmme Klub | 30.36 | ||||||
4 | Jonas Hansen | 2001 | Korsr Sv & Livr. Klub | 30.56 | ||||||
5 | Mathias Luplau | 2001 | Kge Svmmeklub | 30.96 | ||||||
6 | Malthe Letting | 2001 | Farum Svmmeklub | 31.10 | ||||||
7 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbk IF Af 1939 | 31.53 | ||||||
8 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svmme Klub | 31.66 | ||||||
9 | David Arneskov | 2002 | Holbk Svmme Klub | 32.06 | ||||||
10 | Rasmus Danielsen | 2001 | Kge Svmmeklub | 32.84 | ||||||
11 | Gorm Topp Tholle | 2001 | Holbk Svmme Klub | 32.88 | ||||||
12 | Asbjrn Floor-Bjden | 2002 | Swim Team Tstrup | 33.13 | ||||||
13 | Lucas Bruun Strbek | 2001 | Gentofte Svmme Klub | 33.30 | ||||||
14 | Magnus Lhr | 2001 | Herlufsholm Svmmeklub | 33.39 | ||||||
15 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svmme Klub | 33.49 | ||||||
16 | Mert Kaya | 2001 | Kge Svmmeklub | 33.57 | ||||||
17 | Mads Bjrn Andersen | 2001 | Gentofte Svmme Klub | 33.66 | ||||||
18 | Carl-Emil Lnborg | 2002 | Gentofte Svmme Klub | 33.81 | ||||||
19 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svmmeklub | 33.92 | ||||||
20 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbk IF Af 1939 | 34.46 | ||||||
21 | Theodor Palm | 2002 | Holbk Svmme Klub | 34.86 | ||||||
22 | Jonas Andersen | 2001 | Holbk Svmme Klub | 34.88 | ||||||
23 | Christian Skinhj | 2001 | Gentofte Svmme Klub | 34.94 | ||||||
24 | Alexander Schitz | 2001 | Hrsholm Svmmeforening | 35.07 | ||||||
25 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | Vallensbk IF Af 1939 | 35.18 | ||||||
26 | August Ryom | 2002 | Kge Svmmeklub | 35.23 | ||||||
27 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | Nakskov Svmme Klub | 35.36 | ||||||
28 | Emil Krohn Olsen | 2001 | Kge Svmmeklub | 35.40 | ||||||
29 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svmmeklub | 35.79 | ||||||
30 | Jnas Hansen | 2002 | Svimjifelagi REYSTI | 35.87 | ||||||
30 | Valdemar Taul | 2001 | Gentofte Svmme Klub | 35.87 | ||||||
32 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svmme Klub | 36.68 | ||||||
33 | Tobias Hufeldt | 2001 | Hvidovre Svmme Klub | 36.71 | ||||||
34 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tstrup | 37.29 | ||||||
35 | Asger Vver Hartvig | 2002 | Hrsholm Svmmeforening | 37.39 | ||||||
36 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svmme Klub | 37.80 | ||||||
37 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | Hillerd Svmmeklub | 38.12 | ||||||
38 | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svmmeklub | 38.64 | ||||||
39 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svmmeklub | 38.70 | ||||||
40 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svmme Klub | 38.72 | ||||||
41 | Johan Krohn Olsen | 2001 | Kge Svmmeklub | 39.14 | ||||||
42 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tstrup | 39.26 | ||||||
43 | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svmme Klub | 39.35 | ||||||
44 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbk Svmme Klub | 39.38 | ||||||
45 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbk Svmme Klub | 39.46 | ||||||
46 | Alexander Sltoft | 2001 | Herlufsholm Svmmeklub | 39.76 | ||||||
47 | Andreas Gammelgaard | 2002 | Hvidovre Svmme Klub | 40.67 | ||||||
48 | Mathias Aner | 2001 | Svmmeklubben Syd | 41.30 | ||||||
49 | Gustav B. Thorndahl | 2001 | Gentofte Svmme Klub | 41.32 | ||||||
50 | Christoffer Jensen | 2002 | Nakskov Svmme Klub | 41.37 | ||||||
51 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbk Svmme Klub | 41.55 | ||||||
52 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbk Svmme Klub | 42.02 | ||||||
53 | Daniel Kjr Jrgensen | 2001 | Hrsholm Svmmeforening | 42.14 | ||||||
54 | Karl-Emil Rohr | 2001 | Vallensbk IF Af 1939 | 42.15 | ||||||
55 | Christoffer Hove | 2002 | Hrsholm Svmmeforening | 42.22 | ||||||
55 | Nicolai Tetsche | 2002 | Holbk Svmme Klub | 42.22 | ||||||
57 | Tor Ejrns | 2002 | Hvidovre Svmme Klub | 43.15 | ||||||
58 | Andreas Holst Lange | 2002 | Gentofte Svmme Klub | 44.28 | ||||||
59 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | Hrsholm Svmmeforening | 44.69 | ||||||
60 | Mikkel Ringer | 2001 | Vordingborg Svmme Klub | 46.00 | ||||||
61 | Magnus Kristiansen | 2002 | Svimjifelagi REYSTI | 48.62 | ||||||
62 | Jacob Birkholm | 2002 | Slagelse Svmmeklub | 50.05 | ||||||
- | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerd | DNS | ||||||
- | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbk IF Af 1939 | DSQ | tyvstart | |||||
- | Rasmus Lwenstein | 2001 | Herlufsholm Svmmeklub | DSQ | 1 hnd i afslut. | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 22 november 2014 |
Licens til Kge Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:54 |