Results for STT Efterårsstævne 2014
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 13:32 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2014 |
Løb 8, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Monster Truck | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:20.73 | ||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 32.85 | 32.85 | |||||||
Sebastian Rasmussen | 2003 | 38.87 | 1:11.72 | |||||||
Joakim Køhn | 2003 | 32.68 | 1:44.40 | |||||||
Mikkel Hansen | 2003 | 36.33 | 2:20.73 | |||||||
2 | Glostrup Drenge 1 | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 2:31.21 | ||||||
Jeppe Wagner | 2003 | 37.71 | 37.71 | |||||||
Marius Nielsen | 2003 | 39.07 | 1:16.78 | |||||||
Asger Johansen | 2003 | 39.66 | 1:56.44 | |||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 34.77 | 2:31.21 | |||||||
3 | Hajføde | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:49.38 | ||||||
Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 37.11 | 37.11 | |||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 43.15 | 1:20.26 | |||||||
Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 50.29 | 2:10.55 | |||||||
Matias Munkholm | 2004 | 38.83 | 2:49.38 | |||||||
4 | T1 Drenge | 2003 | Swim Team Tåstrup | 2:59.34 | ||||||
Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | 46.51 | 46.51 | |||||||
Jakob Nadeem Alwan | 2003 | 40.15 | 1:26.66 | |||||||
Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 1:32.85 | 2:59.51 | |||||||
Kalle Germer Knudsen | 2004 | 2:59.34 | ||||||||
5 | Lyngby Ms1X Drenge | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 3:04.22 | ||||||
Ikaros Volianitis | 2004 | 49.85 | 49.85 | |||||||
Rasmus Hammer Dohnn | 2004 | 44.36 | 1:34.21 | |||||||
Mikkel Hoffmann | 2004 | 48.62 | 2:22.83 | |||||||
Sofus Olivarius Vølund | 2004 | 41.39 | 3:04.22 | |||||||
6 | Birkerød Talent Drenge 2 | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:31.41 | ||||||
Joakim Krog Christofferse | 2005 | 53.02 | 53.02 | |||||||
Tobias Rosengaard | 2005 | 47.46 | 1:40.48 | |||||||
Frej Zachariasen | 2005 | 50.94 | 2:31.42 | |||||||
Aksel Heunicke | 2005 | 59.99 | 3:31.41 | |||||||
- | Birkerøds Talent Drenge | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 8, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Drenge 1 | 1997 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:00.24 | ||||||
Thor Friis Skifte | 1997 | 28.20 | 28.20 | |||||||
Andreas Norup | 1999 | 30.89 | 59.09 | |||||||
Halfdan H. Mørch | 2000 | 30.15 | 1:29.24 | |||||||
Carl Terp Larsen | 2001 | 31.00 | 2:00.24 | |||||||
2 | Vat-Cph Drenge | 2001 | VAT Copenhagen | 2:06.39 | ||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 30.96 | 30.96 | |||||||
Simon Wrist-Elkjær | 2002 | 33.27 | 1:04.23 | |||||||
Marcus Munkholm | 2001 | 30.26 | 1:34.49 | |||||||
Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | 31.90 | 2:06.39 | |||||||
3 | T* Drenge | 2000 | Swim Team Tåstrup | 2:08.87 | ||||||
Patrick S. Hansen | 2000 | 31.82 | 31.82 | |||||||
Silas Bech Rindorf | 2000 | 32.82 | 1:04.64 | |||||||
Kristoffer Rasmusen | 2000 | 29.61 | 1:34.25 | |||||||
Rasmus Emil Poulsen | 2001 | 34.62 | 2:08.87 | |||||||
4 | Solrød Drenge 1 | 1999 | Solrød Svømmeklub | 2:10.69 | ||||||
Mathias Petersen | 1999 | 30.57 | 30.57 | |||||||
Morten Kilhof | 2000 | 35.75 | 1:06.32 | |||||||
Bastian Rosgaard Sejberg | 2000 | 33.14 | 1:39.46 | |||||||
Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 31.23 | 2:10.69 | |||||||
5 | Næstved Super Drenge 1 | 1999 | Næstved IF | 2:15.42 | ||||||
Gustav Notkin | 1999 | 1:06.06 | 1:06.06 | |||||||
Harald Franck | 2003 | 32.25 | 1:38.31 | |||||||
Lauge Bastian Maar | 2001 | |||||||||
Matti Andersen | 2001 | 2:15.42 | 2:15.42 | |||||||
6 | Drenge 2 | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:17.82 | ||||||
Daniel Brylov | 2000 | 1:41.20 | 1:41.20 | |||||||
Oscar Thinghøjen | 2003 | 36.62 | 2:17.82 | |||||||
Kristian A. Kristoffersen | 2003 | |||||||||
Marius Larsen | 2003 | 2:17.82 | 2:17.82 | |||||||
7 | Fsk Devilboys 1 | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:24.12 | ||||||
Frederik Otte | 2000 | 31.74 | 31.74 | |||||||
Alexander Asmussen | 2004 | 47.93 | 1:19.67 | |||||||
Phillip Søren Sommer | 2000 | 31.41 | 1:51.08 | |||||||
Nicklas Andersen | 2001 | 33.04 | 2:24.12 | |||||||
8 | Næstved Super Drenge 2 | 2002 | Næstved IF | 2:40.50 | ||||||
Mathias Clausen | 2002 | 1:22.30 | 1:22.30 | |||||||
Marcus Holm | 2003 | 35.24 | 1:57.54 | |||||||
Lucas Jul Pedersen | 2003 | 42.96 | 2:40.50 | |||||||
Sammi Anker Andersen | 2003 | 2:40.50 | ||||||||
9 | T1 Superstars | 2002 | Swim Team Tåstrup | 2:46.09 | ||||||
William Jensen | 2002 | 42.65 | 42.65 | |||||||
Jeppe Kjær | 2004 | 43.00 | 1:25.65 | |||||||
Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 39.53 | 2:05.18 | |||||||
Malte Hjalholt | 2003 | 40.91 | 2:46.09 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:32 |